Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128851) Jorus válasza liszi70 (#128848) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én alapvetően az Operát használom mindenre, de fent van az Edge, Chrome, Firefox, Vivaldi is, jól jönnek, ha tesztelni szeretnék valamit, vagy egy linket úgy szeretnék megnyitni, hogy nincs a böngészőben aktív bejelentkezés Google, Apple vagy MS fiókkal, így nem kell kilépegetni, csak átkattintok a másik böngészőre, és megnézem a linket belépés nélkül.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#128852) inf3rno válasza liszi70 (#128848) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha weboldalt fejlesztesz, akkor teszteléshez kellhet több böngésző. Vannak bizonyos oldalak, amiknél egy böngészőben csak egy munkamenet lehet, az még esetleg indokolhatja. Van még olyan is, hogy néha bedől egy böngésző egy webes alkalmazás miatt, és muszáj újra indítani, azokat általában másik böngészővel nyitom, hogy ne okozzanak fennakadást. Esetleg még ha megszoktál valamilyen Chrome plugint, akkor lehet érdemes megtartani. Az átlag felhasználónak szerintem nem kell.

Buliban hasznos! =]

(#128853) mezis válasza liszi70 (#128848) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen.
Ha az egyikben nagyon letiltottad a kéretlenek nyomulását és mégis kellene az a művelet (pl. szolgáltató számlájának megtekintése!), akkor ott van a másik, ami gyári alapon megy.

mezis

(#128854) King Unique válasza ZephX (#128847) üzenetére


King Unique
titán

Attól, hogy esetlegesen írásvédett a meghajtó, még normál esetben parancssorban kiolvasható erről az információ a linkelt leírás szerint, nem véletlenül volt linkelve. Meg nem mindegy, hogy a meghajtó írásvédett, vagy csak a fájl.
Másik megközelítés a hozzáférési engedélyek, mivel NTFS fájlrendszerről van szó, szükség esetén saját tulajdonba kell venni a külső meghajtót, stb.
Oké, akkor a pöcök csak a felső zárófedelet rögzíti és nem write protect kapcsoló, rendben. Viszont az továbbra sem derült ki amik az előző válaszban lettek leírva, másik USB-kábellel, másik USB-porton megtörtént-e kipróbálás, + ha esetleg van kéznél másik USB-s külső ház akkor abba téve az SSD-t mi a helyzet, stb. Az utóbbi azért is lehet lényeges, mert van amikor a külső ház hibája okoz ilyen-olyan problémákat, ami megszűnik másik külső házba téve a HDD/SSD meghajtót.

A leírtakra pontos válasz kellene, a windowsos beállításokról akár screenshotok, ellenkező esetben nem tudok ezzel mit kezdeni és passzolom a témát.

[ Szerkesztve ]

(#128855) I02S3F válasza Jorus (#128851) üzenetére


I02S3F
őstag

"ha tesztelni szeretnék valamit, vagy egy linket úgy szeretnék megnyitni, hogy nincs a böngészőben aktív bejelentkezés Google, Apple vagy MS fiókkal, így nem kell kilépegetni, csak átkattintok a másik böngészőre, és megnézem a linket belépés nélkül." - Az inkognitó mód nem pont erre jó? :)

(#128856) ZephX válasza King Unique (#128854) üzenetére


ZephX
senior tag

Megnéztem amiket írtál. Elvileg a meghajtó nem Read-Only, és a fájlok sem írásvédettek. Megnéztem másik gépen, másik kábellel ugyan az a helyzet. Sajnos másik ssd-házam nincs.
A probléma valószínűleg ott lehet, hogy megpróbáltam saját tulajdonba venni a meghajtót. Azt engedte, hogy ha csak 'Ezt a mappát" vettem saját tulajdonba, de ha az almappáira is vonatkozó rsézt be jelöltem akkor hiba üzenetet dobott. Eleve csak olvasásra volt állítva amit át állítottam teljes hozzáférésre. Hibát akkor dobott mikor a teljes hozzáférést az almappákra is szerettem volna kitejeszteni.

[kép] [kép] [kép] [kép]

(#128857) King Unique válasza ZephX (#128856) üzenetére


King Unique
titán

Igen, a mellékelt screenshotok alapján valóban em írásvédett a meghajtó, legalábbis a Windowsban szoftveresen beállítva nem az. A dokumentum módosításánál jelentkező hibaüzenetről is jó lett volna egy screenshot, meg hogy milyen dokumentumokról van szó és milyen programmal történik stb., az lemaradt.
Pontosan a linkelt leírás (+ itt egy másik) szerint kellene csinálni a teljes meghajtó (nem mappa) saját tulajdonba vételét, a pirossal jelölt opciókat is beállítva, illetve a módosításnál a saját felhasználói csoportot beállítani a meghajtó tulajdonosának.
Ha nincsen másik külső ház, akkor a külső házból kiszerelve, majd a PC-be téve és SATA-n csatlakoztatva az SSD-t lehetne megnézni, hogy ott fennáll-e az említett probléma.

[ Szerkesztve ]

(#128858) Pyttawrx válasza liszi70 (#128848) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. szvsz 2 nem baj ha van fent, emmit nem okoz, meg ha guban van az egyikel egyből ott a másik. :)

(#128859) gregory91 válasza w.miki (#128844) üzenetére


gregory91
senior tag

És a rendszerhez mellékelt fájlkezelő?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#128860) gregory91 válasza ZephX (#128845) üzenetére


gregory91
senior tag

Nyisd meg a kérdéses alkalmazást rendszergazda módban utána már fogsz rajta módosítgatni. :D

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#128861) gregory91 válasza liszi70 (#128848) üzenetére


gregory91
senior tag

"Érdemes szerintetek két böngészőt tartani a gépen?"
Én a helyedben többet is telepítenék,mert ha egyikkel nem működik normálisan valami, akkor a másikkal igen.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#128862) Cs1csó válasza gregory91 (#128861) üzenetére


Cs1csó
félisten

:N
Nem tudom mikor kellett megnyitnom a Firefox-on kívül egy másik böngészőt mert abban nem jött volna be egy weboldal.
Ettől függetlenül ha valaki nem Edge böngészőt használ akkor már az második böngészőnek alapban ott lesz a gépen.

(#128863) gregory91 válasza Cs1csó (#128862) üzenetére


gregory91
senior tag

A firefox memóriakezelése olykor olyan borzalmas hogy kénytelen vagyok chromiumban megnyitni egyes oldalakat.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#128864) Marci112233 válasza gregory91 (#128863) üzenetére


Marci112233
őstag

Biztos hogy a Firefox a ludas? Csak mert én is azt használom mindig, és nem tapasztaltam még ilyesmit.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#128865) Cs1csó válasza gregory91 (#128863) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Marci
Amúgy ez mit jelent pontosan? A mai gépek nagy többségében 8 vagy akár 16GB RAM van átlagos böngészés mellett nem hinném hogy gond lenne.
Átlagos böngészés = mondjuk egy tucat megnyitott oldal.
Aki 100-200 oldalt nyit meg egyszerre akár napokig nyitva is tartja az szerintem nem nomrális böngészés úgyhogy az ilyet nem venném ide.

(#128866) gregory91


gregory91
senior tag

Akkor ezek szerint nem találkoztatok még a webex problémájával linux alatt(úgy lefagy tőle hogy az valami tökély) csakúgy öröm volt nézni a feladatkezelőt.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#128867) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok!

Láttatok már olyat, hogy gép előtt ülve minden oké, de ha felállok a géptől és arrébb megyek a monitor képe elkezd ugrálni, mint mikor hz feszültséget állítasz be 60 ról 120 ra vagy képernyő felbontást váltasz ..

De mikor előtte vagyok minden oké semmi jele ennek.

Én VGA-ra gondolok ,vagy win10 frissítésre vagy hdmi kábelre bár azt kétlem mert fél éves kb...

Köszi a válaszokat :)

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#128868) mezis válasza Zοltta (#128867) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Nem túl nagy ott az elektroszmog? (Pl.: [link] )

Védőföldelés rendben?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#128869) liszi70 válasza liszi70 (#128848) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi mindenkinek a több böngészővel kapcsolatos véleményét! Akkor egyelőre marad a chrome is az edge mellett, windows újratelepítéskor meg majd meglátjuk. Nekem eddig kizárólag akkor volt szükségem egy másik böngészőre, amikor fájlokat a chrome-ban nem tudtam letölteni. 2 alkalommal volt ilyen, de az edge letöltötte őket minden további nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#128870) Cs1csó válasza liszi70 (#128869) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha ez megint bekövetkezik pár perc alatt tudsz telepíteni egy másik böngészőt.

(#128871) magellan2600


magellan2600
tag

Üdv mindenkinek!

Van nálam egy oktatási intézménynek szánt laptop, újratelepítésre. A laptop alján van egy Windows 10 Education matrica, a gépen Windows 10 Pro for Education verzió van telepítve.

Újratelepítettem a gépet ugyanígy Education verzióval, viszont nem aktiválja magát automatice. Azt hittem, hogy a BIOS-ba van a kulcs, és onnan majd aktiválja magát, de ezek szerint nem. A gépen eredetileg egy előtelepített Win10 volt, helyi fiókkal létrehozva.

Ilyen esetben milyen módja van az aktiválásnak?

(#128872) Enigma1945


Enigma1945
őstag

Sziasztok.
Összeraktam kis tesómnak egy nem túl acélos gépet, a segítségetekre lenne szükségem:

i3 4160 3.6ghz
hd 7850 2gb
6gb ram

A probléma az lenne, hogy eléggé cpu limites a gép.
Akármilyen felbontáson játszik a Battlefield szériákkal multiban, mindig ugyanolyan fps-ek vannak, a kártya alig dolgozik 40-60% között. A BF3 például Ultrán is csak 70% körül megy.

A cpu limiten segítene az, hogy nem 1280x1024-es felbontáson játszik, hanem 1920x1080-ban?

[ Szerkesztve ]

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#128873) Pyttawrx válasza magellan2600 (#128871) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
A suli rendszergazdájának van kulcsa hozzá. Amúgy mi volt a baj a notival? Miért kellett az újra telepítés?
Az azure, meg egy másik sw-t is kell telepíteni, plusz egy csatlakozni kell a szervezethez is. Ez melyik noti a dell vagy hp? Elvileg a helyi fiók sem jó beállítás. A rendszergazdinak ezt tudni kellett volna :)

[ Szerkesztve ]

(#128874) magellan2600 válasza Pyttawrx (#128873) üzenetére


magellan2600
tag

PM ment!

[ Szerkesztve ]

(#128875) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Ez nem konkrétan informatikai kérdés, inkább végzettséggel kapcsolatos.

Sok angol weboldalon látom, hogy System Administratort keresnek. De iskolát nem találok ami ilyen végzettséget adna. Ez egy gyűjtőnév lenne, ha van elég informatikai végzettséged?

Nem egészen értem, ha pl Angliában szeretnék erre jelentkezni, akkor hogyan kaphatom meg. :F

Akinek több tapasztalata van ezzel kapcsolatban talán tudja, de sajnos nem találtam semmit sem.

(#128876) Jorus válasza zsolti_20 (#128875) üzenetére


Jorus
nagyúr

Itt jó eséllyel hamar választ kapsz.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#128877) zolee001 válasza zsolti_20 (#128875) üzenetére


zolee001
őstag

Rendszergazda magyarul,kb itt meg is dölt az UK munkavállalásod,az már csak másodlagos dolog a brexit miatt jan 1 töl megszünt a szabad munkaerö piac,mindenhol kérik a certet ,hogy jogszerüen tartózkodsz ott

(#128878) Atos23


Atos23
senior tag

Sziasztok,

Van egy Dell Optiplex asztali gépem. Elég fura dolgot csinál, de szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy nem hardver hibás.

Korábban Windows 7 volt rajta, hibátlanul üzemelt évekig. Mivel szerettem volna Windows 10-et, a napokban leszedtem rá a COA matrica alapján teljesen megfelelő eredeti Windows 10 verziót, és egy tiszta telepítéssel újratelepítettem.
Elkövettem azt a hibát, hogy a Dell weboldaláról a service taghez tartozó összes Windows 10 Dell drivert és utilityt leszedtem és feltelepítettem őket.

Azóta ezt csinálja a gép:
- A gép minden bekapcsolás után kikapcsol, abban a pillanatban, amikor megjelenik a Windows logó a Boot képernyő után. De utána második indításra már hibátlanul indul.
- Ez a hiba nem jelentkezik újraindításkor, hibernálásból ébresztéskor
- Nem függ a gép hőmérsékletétől, pl. ha megakasztom a boot eszközöknél akár percekre a bootolást, és járatom a gépet, utána Windows logót követően kikapcsol

Amit megnéztem:
- Minden driver verzió az adott service taghez tartozik, és legújabb
- Dell diagnosztika full módban is hibátlan
- Memteszt86 órákig megy hibátlanul
- Windows helyreállító mód nem segít
- Windows naplóban semmi bejegyzés nincs, valószínűleg olyan hamar kikapcsolja magát, hogy nem írja be a hibát

A gép teljesen hibátlanul működik, semmi egyéb gyanús jelenséget nem csinál. Újrahúzhatnám a Windowst, de meg akarom menteni. :)

Van ötletetek? Én informatikus vagyok, de ilyet még nem láttam. :D

(#128879) Csupingo válasza Atos23 (#128878) üzenetére


Csupingo
veterán

Hasonló furcsaságoknál már segített a gyors rendszerindítás kikapcsolása.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128880) w.miki


w.miki
veterán

Win7 x64, és Skype problémára kérnék néhány ötletet.
Skype nem indul el.
Ha letörlöm, és feltelepítem, aznap műkődik.
Másnap már nem indul el, ez a hibaüzenet fogad:
Skype.exe - Application error. Application is unable to start correctly 0xc0000005

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128881) sh4d0w válasza w.miki (#128880) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

https://www.google.com/amp/s/www.stellarinfo.com/blog/how-to-fix-error-code-0xc0000005-in-windows/amp/

https://www.coreinfinity.tech

(#128882) mezis válasza w.miki (#128880) üzenetére


mezis
nagyúr

Skype, Hangouts kifutóban. Google Meet feljövőben. Igaz nem csenget, csak e-mailt küld.

mezis

(#128883) Atos23 válasza Csupingo (#128879) üzenetére


Atos23
senior tag

Köszi, elsőre sikeres indítást produkált. :)

Így érthető, miért indult másodjára a gép mindig hibátlanul. Valószínűleg az első indítás hibája miatt a másodiknál már letiltja a gyors indítást. :)

:R :R :R

(#128884) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Sziasztok USB 3.0 A-microB kábelből létezik olyan aminek két USB dugókája van, időnként lepörög a diszkem amikor nem kellene, gondolom az a baja, hogy nem kap elég villanyt. Köszönöm

(#128885) King Unique válasza Chuck Norris (#128884) üzenetére


King Unique
titán

Y-kábel ennek a neve és létezik USB 3.0 Micro-B kivitelben is, meg van a linkelt webáruházban is ilyen.
De erre egy 2,5"-os külső HDD esetén USB 2.0 portok használatánál lehet szükség, ellenben USB 3.X-nél már nem, az utóbbinál elég szokott lenni 1 db port. + A kábelhossz is számít, ami lehetőleg ne legyen túl hosszú, hanem inkább rövidebb, gyárilag is nem véletlenül mellékelnek rövid kábelt az ilyen eszközökhöz. Ha az általad linkelt 1,8 méteres kábelt használod jelenleg, akkor az viszont pont az előbbi eset, kissé hosszú és amiatt potenciálisan lehet áramellátási + adatkapcsolati probléma...

[ Szerkesztve ]

(#128886) Chuck Norris válasza King Unique (#128885) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Köszönöm az edigitalos linket, pont ezt kerestem, úgy látszik nem eléggé. Pi4-re van rádugva egy 2.5-ös külső diszk, a saját kábelével használom, nincs 30cm. Pár hónapig jól működött aztán egyszercsak elkezdett kattogni, a hdsentinel szerint pedig hibátlan. Még mielőtt megveszem a kábelt megpróbálom, a Pi-t egy másik táppal, hátha az kezd el döglődni

(#128887) King Unique válasza Chuck Norris (#128886) üzenetére


King Unique
titán

Itt az is a lényeges, hogy normális gazda hardver legyen, amin az USB-port megfelelő tápellátást tud biztosítani, lásd pl. asztali PC, laptop. Ellenben az ilyen RPi és társai nyilván nem az ilyen téren, annál nem meglepő a leírt probléma, amin az Y-kábel sem feltétlen segít... Az ilyen vackokhoz inkább külső tápos 3,5"-os külső HDD-t javasolt használni, vagy pendrive-ot / külső SSD-t, amiknek valamivel kisebb az energiaigénye, mint egy 2,5"-os külső HDD-nek.

[ Szerkesztve ]

(#128888) Doky586 válasza Chuck Norris (#128884) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy írtad ezen is két usb dugó van. Én még nem láttam egy végű usb kábelt. :U

(#128889) Chuck Norris válasza King Unique (#128887) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Úgy néz ki meg is oldódott, kicseréltem a Pi tápját, azóta nem kerregett még egyszer sem a diszk, bootkor felpörög aztán stabilan úgy is marad. Amúgy én vacaknak nem nevezném egyáltalán az eszközt, viszont helyén kell kezelni, hogy mire is használjuk, nekem pl. media lejátszónak kodi-val, hogy 24 órában menjen hangtalanul nagyon bevált. Köszönöm a tippeket még egyszer.

(#128890) Aryes válasza Doky586 (#128888) üzenetére


Aryes
nagyúr

- Melyik az abszolút rövid USB kábel?
- Amelyiknek csak egy vége van.

:DDD

(#128891) liszi70


liszi70
nagyúr

Van egy jó kis szoftver, amit üres mappák kereséséhez és törléséhez találtam. Vírustotal szerint a weblap és a letöltési link teljesen tiszta, a letöltött exe a defender szerint tiszta, vírustotal szerint 2/70 arányban tiszta. Viszont ha feltelepítem, a defender riaszt és lenyúlja az exe-t. A defendert kikapcsolva a telepítési mappában lévő exe a vírustotal szerint 6/69 arányban tiszta.
69 vírusirtóból 6 találja problémásnak a feltelepített mappát, a weblapot egy sem, a letöltött fájlt 70-ből 2, akkor ez valójában mi? Tényleg rosszindulatú lehet, vagy ezek túlbuzgó téves riasztások? :F
Egyébként van a proginak portable változata, arra semmi nem jelez az ég világon semmit. :)

(#128892) ZephX válasza King Unique (#128857) üzenetére


ZephX
senior tag

Rendben köszönöm, megnézem ezek alapján.

(#128893) w.miki válasza sh4d0w (#128881) üzenetére


w.miki
veterán

Sajnos nem oldotta meg, a Skype még mindig nem indul.
Itt hogyan tudok topikot nyitni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128894) MasterMark válasza liszi70 (#128891) üzenetére


MasterMark
titán

Mondjuk üres mappákat törölni egy pár soros rekurzív script is megteszi.

Switch Tax

(#128895) sh4d0w válasza w.miki (#128893) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom kell hozzá valamilyen MS fiók, de előre szólok, hogy két megoldást fognak javasolni: chkdsk-t és újratelepítést, ez a fórum egyszerűen röhejes.

https://www.coreinfinity.tech

(#128896) liszi70 válasza MasterMark (#128894) üzenetére


liszi70
nagyúr

"üres mappákat törölni egy pár soros rekurzív script is megteszi"

Természetesen tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy mi az a rekurzív script, ilyeneket gyártok fő és mellékállásban is, csak most pont elfelejtettem. :D

(#128897) MasterMark válasza liszi70 (#128896) üzenetére


MasterMark
titán

Ilyesmire gondolok: [link] Első ránézésre jónak tűnik.

Switch Tax

(#128898) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

LG 34GN850-B (3440x1440, 160hz, FreeSync) monitorhoz keresek a gyárinál hosszabb Display kábelt. Nagyjából 3-4 méteres kellene. A monitoron elvileg DP 1.4 van.

Elég lesz-e erre a célra egy ilyen "Gembird Displayport v1.2 kábel 3m aranyozott (CC-DP2-10)" kábel? Vagy

Már a Google sokadik oldalán járok találatokban és néhol azt írják hogy tökmindegy a kábel verziója, néhol meg azt hogy nem.. már elegem volt, inkább megkérdeztem.

(#128899) MasterMark válasza AeSDé Team (#128898) üzenetére


MasterMark
titán

Ugyanúgy ahogy a HDMI-nél a kábelnek nincs olyan verziószáma mint a portoknak: [link]

Switch Tax

(#128900) AeSDé Team válasza MasterMark (#128899) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Köszi!

Szóval a termékek leírásában szereplő verziószámok, illetve olyan leírások mint "4K 30Hz", "8K 60Hz" csak marketing jelleggel kerülnek oda?
Jól össze lehet így zavarni az átlagfelhasználót, és megvetetni vele az 5.000 forintos kábelt, mert az nyóc kát tud :D

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.