Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128201) inf3rno válasza I02S3F (#128200) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Dehogynem, de első alapszabály programozásnál, hogyha más már megcsinálta, akkor ne szívj vele feleslegesen.

Buliban hasznos! =]

(#128202) I02S3F válasza inf3rno (#128201) üzenetére


I02S3F
őstag

:)

(#128203) BTom1970


BTom1970
tag

Ha egy programból van 5.61 és 5.61.8 változat, akkor melyiket érdemes telepíteni. :F
Főváltozat, alváltozat, patch - ezeket jelenti?

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#128204) Csupingo válasza BTom1970 (#128203) üzenetére


Csupingo
veterán

Igen. Többnyire azt jelenti. Azonos fő verzió, ami mondjuk kisebb módosításokat, vagy javításokat már tartalmaz.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128205) BTom1970 válasza Csupingo (#128204) üzenetére


BTom1970
tag

De érdemes 5.61.8 - al (mert ezek béta patch-ek) vagy inkább maradjak a 5.61-nél?

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#128206) I02S3F válasza BTom1970 (#128203) üzenetére


I02S3F
őstag

Kérdésedre a válasz, hogy a legfrissebbet érdemes választani. Esetleg egy major verziónál lehetnek olyan problémák, hogy óvatosnak szükséges lenni. Persze függ milyen alkalmazásról van szó, milyen környezetben, de a minor verizók különösebb kockázat nélkül telepíthetőek.

(#128207) Csupingo válasza BTom1970 (#128205) üzenetére


Csupingo
veterán

Amíg nincs bajod ezzel, addig nem fontos szerintem a bétákat erőltetni. Megvárhatod a következő végleges kiadást is. Egyéni hozzáállás kérdése. Valaki már az első percben telepít minden új változatot. Ezt neked kell eldöntened. Persze az általánosságban igaz, hogy minél régebbi, annál sebezhetőbb lehet.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128208) BTom1970 válasza I02S3F (#128206) üzenetére


BTom1970
tag

És a béta patch-eltek is? Mert itt a major és minor az pont ugyanaz.

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#128209) King Unique válasza I02S3F (#128198) üzenetére


King Unique
titán

Igen, de leginkább akkor, ha gond van magával a HDD-vel, ellenben esetében itt csak a meghajtóbetűjel volt a probléma, amire le lettek írva a lehetséges hibaokok és azokra a megoldás.

(#128210) King Unique válasza BTom1970 (#128203) üzenetére


King Unique
titán

Ha a HDS-re célzol, akkor abból javasolt mindig a legújabb verziót használni - pláne SSD-khez - ami most az 5.70-es és a béta is már amúgy az 5.61.16-os verziónál jár. :)) Illetve alapesetben elég a legújabb stabil verzió (5.70) használata, az újabb verziójú béta akkor indokolt, ha pl. egyes egzotikus / nagyon új SSD-ket a stabil programverzió esetleg nem megfelelően kezel, ennyi.

(#128211) I02S3F válasza BTom1970 (#128208) üzenetére


I02S3F
őstag

Ha béta a minor és production a környezet, akkor csak akkor frissítenék, ha valami működést zavaró hiba van. Qualification rendszeren, ha tesztelni akarod az új verziót, akkor mehet.

Szerk. : King Unique Köszönöm a helyesbítést! :)

[ Szerkesztve ]

(#128212) dzsono


dzsono
csendes újonc

Üdv!

Ha rossz helyen érdeklődök, akkor elnézést, de most hirtelen nem találtam jobb helyet a kérdésemnek.
Adott egy Samsung 850 PRO SATA SSD amit régóta használok, most vettem mellé egy Samsung 970 EVO NVME SSD-t és a problémám, hogy továbbra is a 850 maradt a 0. meghajtó. Formáztam, majd le is húztam alaplapról a windows telepítéséig, ameddig nem volt rádugva, addig nyílván 0. meghajtóként jelezte a 970-et, de amint visszadugtam a 850-et visszaállt 0. meghajtónak és ismét a 970 lett az 1. meghajtó.
Esetleg bios beállítás kérdése a dolog vagy mit tudnék vele kezdeni? Illetve csak "esztétikai" szerepe van, vagy mást is befolyásol, hogy hányadik meghajtón van a rendszer?

Válaszaitokat előre is köszönöm! :R

Edit: alaplap típusa: Gigabyte H410M H; bios verzió: F5a

[ Szerkesztve ]

(#128213) varmi2 válasza dzsono (#128212) üzenetére


varmi2
nagyúr

Lényegtelen hogy hányadik meghajtón van a rendszer.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#128214) Csupingo


Csupingo
veterán

Sziasztok!
100 éve irfanview-et és winamp-ot használok. Eddig semmi gondom nem volt. Most komplett gépet cseréltem, talán annak a driverei okozhatját a galibát.
Ha szól a winamp és képeket nézek olyan könyvtárból, amiben mondjuk van mpg kiterjesztésű videó is, akkor azt lejátsza az irfanview, viszont elnémul a zene. Ha rákattintok a winampra, kiírja, hogy error creating directsound puffer. Az még viccesebb, ha a winamp-nál a wavout output plugint használom, akkor pedig ilyen esetben átvált a hang a monitorra és azon szól, majd ha másik számot indítok, az már újra a hifi-ből szól. Találkozott már valaki ilyennel? Cserélgessem a hang drivert?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128215) Csupingo válasza Csupingo (#128214) üzenetére


Csupingo
veterán

Nahh... A driver csere nem oldotta meg, de rátaláltam a megoldásra. A hang beállításoknál a kizárólagos mód elől kellett kivenni a pipát.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128216) dzsono válasza varmi2 (#128213) üzenetére


dzsono
csendes újonc

@varmi2 Köszönöm! :R
Ha esetleg zavarna, hogy a D: meghajtó van elől, meg tudom változtatni valahogy a sorrendjüket?

(#128217) MasterMark válasza dzsono (#128216) üzenetére


MasterMark
titán

Hol van elől? :F

Switch Tax

(#128218) dzsono válasza MasterMark (#128217) üzenetére


dzsono
csendes újonc

Pl. feladatkezelőben, lemezkezelőben.
Ez legyen a legnagyobb problémám, tudom.. :U
Csak érdekel, hogy miért van ez így és, hogy van e rá megoldás. :F

(#128219) MasterMark válasza dzsono (#128218) üzenetére


MasterMark
titán

Azt csak úgy tudod megfordítani, ha az alaplapon megfordítod a kábeleket.

szerk.: Vagy ha m.2 slotban vannak, akkor megcseréled őket.

Azért van így, mert az a hardveres sorrendje azoknak a csatlakozóknak.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#128220) dzsono válasza MasterMark (#128219) üzenetére


dzsono
csendes újonc

Az egyik m.2, a másik SATA.
A SATA-s SSD-t akármelyik slotba dugom a lapon, mindenképpen előrébb sorolja valamiért, mint az m.2-t. Jelenleg a SATA1-ben van, de próbáltam már a SATA4-ben is, és ott is azt jelezte 0. meghajtónak, az m.2-t pedig 1. meghajtónak.

(#128221) MasterMark válasza dzsono (#128220) üzenetére


MasterMark
titán

Azért mert az alaplapi csatlakozók hátrébb szoktak lenni. Ilyenkor nem tudsz mit csinálni, ez így fog maradni.

Semmilyen jelentősége nincsen egyébként.

Switch Tax

(#128222) dzsono válasza MasterMark (#128221) üzenetére


dzsono
csendes újonc

Értem, köszönöm a válaszaid! :R

(#128223) Winne


Winne
nagyúr

Urak az mitől lehet, hogy a biztonsági kamera képén látom, hogy az okostelefon folyamatosan villog? Olyan villogást képzeljetek el, amitől mondjuk villog az asszony egész arca, de élőben meg nem lehet látni semmi villogást. :F

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#128224) MasterMark válasza Winne (#128223) üzenetére


MasterMark
titán

FaceID? Vagy hasonló?

Infrafénnyel műkdöik, ha nincs infraszűrő a kamerán, akkor azt a fényt is látja. Mint a tévétávirányító ha belekamerázol az infra diódába.

Az emberi szem ugye nem látja az infra tartományban a fényt.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#128225) Aryes válasza Winne (#128223) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mert a legtöbb telefon kijelzőjén a háttérvilágítás, illetve az olcsóbb amoledek fényerő szabályozása PWM-mel van megoldva, ha annak a frekvenciája nem esik egybe a kamera kép frissítési frekvenciájával, akkor interferencia keletkezik köztük.

(#128226) Winne válasza Aryes (#128225) üzenetére


Winne
nagyúr

Ez egy pöttyben koncentrálódna? Olyan, mintha a közelségérzékelő mérné a távolságot, vagy nem tudom.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#128227) MasterMark válasza Winne (#128226) üzenetére


MasterMark
titán

Amit én írtam: [link]

A közelségérzékelő is így működik egyébként.

A PMW villogás az konkrétan a kijelzőt ha kamerázod az vibrál.

szerk.: A butább arcfelismerés, (de még nem a legbutább kép alapú) csak simán infrával megvilágítja az arcot, de nem ponthálót használ. Pl a Windows Hello arcfelismerése is ilyen.

szerk.2: Kevésbé érzékeny kamerán az infra tartományban lehet csak a villogást látnád, nem az elkülönült pontokat.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#128228) Aryes válasza Winne (#128226) üzenetére


Aryes
nagyúr

a biztonsági kamera képén látom, hogy az okostelefon folyamatosan villog? [.…] amitől mondjuk villog az asszony egész arca

vs.

Ez egy pöttyben koncentrálódna?

alt="" title=""

Valószínű MasterMark kollégánál van a megfejtés.

[ Szerkesztve ]

(#128229) basaharc502


basaharc502
aktív tag

Sziasztok!

Nagy help-re lenne szükségem.
Adott pl. ez az oldal:
https://sites.google.com/site/havassyandras/termeszetfoeldrajz/vizfoeldrajz/animaciok/hullamzas

Tele számomra hasznos animációval. Azaz már csak volt, a flash miatt. Van-e valami opció, hogy életre keltsem ezeket? Le is lehet tölteni egy swf fájlt, de nem tudtam megnyitni semmivel sem :(

(#128230) mezis válasza basaharc502 (#128229) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Próbáltad ?

mezis

(#128231) basaharc502 válasza mezis (#128230) üzenetére


basaharc502
aktív tag

Az új honlapon is megtaláltam ami nekem kellene, de előrébb nem jutok :(

[link]

(#128232) basaharc502 válasza basaharc502 (#128231) üzenetére


basaharc502
aktív tag

Sikerült lejátszani a fájlokat :C

(#128233) Winne válasza MasterMark (#128227) üzenetére


Winne
nagyúr

Az infra nekem is bent volt a tippjeim között, mert a kamera éjjeli módjánál látszik ez, de nagyon durván néz ki, mert az ember egész arcát telibe kivilágítva villog szabályos időközönként.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#128234) MasterMark válasza Winne (#128233) üzenetére


MasterMark
titán

Elárulod, hogy milyen telefonról van szó?

A FaceID így műkdöik, és ha használod a telefont, akkor figyeli hogy azt nézed-e, vagy nem.

Switch Tax

(#128235) Winne válasza MasterMark (#128234) üzenetére


Winne
nagyúr

P30 Pro

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#128236) MasterMark válasza Winne (#128235) üzenetére


MasterMark
titán

Hát ebben nincs olyan arcfelismerés szóval marad a közelség érzékelő.

Fordítsd a kamerafelé és nezd meg hol villog.

Switch Tax

(#128237) VIICTORE


VIICTORE
csendes tag

Sziasztok,

Egy kérdésem volna, melyre remélem tudtok válasszal szolgálni. :))
Nem vagyok kompetens a témában, ezért volna szükségem a segítségetekre.

Van egy több mint 10 évvel ezelőtt (2006-ben) összerakott (alapvetően játékra) számítógépem, mely igencsak megszolgálta az árát, de az elmúlt 3-4 évben már sajnos nem sok mindenre tudtam használni.

A setup pedig a következő:
ASUS M5A97 R2.0 Alaplap
hd radeon 7770 videó kártya
AMD Athlon II X2 340 Dual Core processzor, 3200MHz
8gb ram

Szeretném most ezt bővíteni, de a keret relatíve szűkös (~100.000 Ft), és fogalmam sincs, hogy mit cseréljek-mire.
Egy jobb videokártya elég bele? Vagy proci is kellene bele?

Mit tudnátok javasolni a megadott keretek között?
Érdemben előre tudok lépni amúgy ekkora mértékű bővítésnél? Ha nem, akkor inkább veszek egy konzolt... :)
Nyilván tudom, hogy az újabb gamek így sem fognak menni full grafikán, de nem is az a cél, hanem, hogy menjenek-optimálisan.

[ Szerkesztve ]

(#128238) mezis válasza VIICTORE (#128237) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

14 éves? :Y

Örülj, hogy még működik a hw. Op. rendszer, programok: működtetésük csoda vagy kínlódás!
Internetezésre, egyszerűbb dolgokra megteszi így, ahogy van. Én inkább gyűjtenék tovább aztán vagy asztali (asztal alatti :D ) PC, amihez csak a HÁZ lesz használható, tápegység is új kell, vagy laptop. Teljesítményt a "gamer" igény illetve a 4k video határozza meg.
A Home Office miatt most megemelkedtek a hw. árak.

mezis

(#128239) Grave_444 válasza VIICTORE (#128237) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szia!

Gyere át ide. [link]
Jó eséllyel csak a kártyát tudod megtartani, bár az se túl erős, de úgy kijöhet valami modernebb, használható gép. Esetleg a házat, HDD-t megtarthatod (ha még bírja), gondolom felső tápos. Az megint nem a legjobb megoldás. Előlapi csatlakozókat se biztos, hogy be tudod kötni átalakító nélkül. (USB elsősorban..)
A ram még jó lehetne, de ma már csak DDR4-re érdemes költeni. Szóval kártyán kívül add el, úgy hozzájön pár tízes a kerethez.

[ Szerkesztve ]

(#128240) Marci112233 válasza VIICTORE (#128237) üzenetére


Marci112233
őstag

2006-ban összerakott gépre én már nem költenék. Egyszerűen a processzor nem nagyon bírna olyan VGA-val amire érdemes lenne beruházni, másrészről a VGA piac most nagyon el van szállva ár tekintetben.

Javaslatom hogy gyűjts még pénzt és válts platformot. Persze itt is ha játszik a használtpiac, akkor ott előfordul kedvező áron jóval erősebb gép mint amit fejlesztenél.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#128241) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Létezik topik hackelésre, információbiztonságra, ilyesmikre?

Buliban hasznos! =]

(#128242) mezis válasza inf3rno (#128241) üzenetére


mezis
nagyúr

Most várnod kell egy csöppet. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#128243) VIICTORE


VIICTORE
csendes tag

Akkor nem megyek bele felesleges kiadásokba. :)
Köszönöm szépen a visszajelzéseket, segítségeket!

[ Szerkesztve ]

(#128244) inf3rno válasza mezis (#128242) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mármint? :D

Buliban hasznos! =]

(#128245) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Van egy DELL KM636 vezeték nélküli billentyűzetem, és az a problémám vele, hogy van amikor gépelés közben egy betűt beír vagy 15-20x, van amikor betűket hagy ki, és van amikor csak sokadik lenyomásra érzékeli, hogy leütöttem egy billentyűt. Elemet már cseréltem benne, nem tudom mit tehetnék még. Szerintetek mi lehet a megoldás?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv!

(#128246) ElektrikusDE válasza VIICTORE (#128243) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Nekem egy 12 éves gépem van, SSD-t raktam bele igy már elviselhetően használható böngészésre filmnézésre.

Sót még játszom is rajta! (van olyan játék rajta amit max. grafikával sem lassul 60 fps alá)

A te géped sokkal jobb, kivéve a processzort, na meg nem írtál SSD-t!

Egy SSD, valamint egy Phenom II X6 1090T (vagy hasonló) sokat segítene (volt ilyenem, tudom)

Igaz most a HA rákerestem, jó drágák a 6 magos phenomok is...

Ui:

Persze ettől nem lenne olyan mint egy mostani gép, de kb. 30000 Ft.-ból szárnyakat kapna. :)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#128247) mezis válasza ElektrikusDE (#128246) üzenetére


mezis
nagyúr

Én ebből egyedül az SSD-t tudnám javasolni, mert az még használható lenne az új alaplappal is. Feltéve, hogy nem laptop mellett dönt.
Drága processzor csere, mikor bármi más elromolhat? :(
Nekem hasonló korú vagy még öregebb alaplapomon az audio szűnt meg működni....

mezis

(#128248) Cs1csó válasza szotyika77 (#128245) üzenetére


Cs1csó
félisten

1. húzd ki a gépből a vezérlőjét, vedd ki az elemet majd tedd vissza az elemet és dugd egy másik USB csatiba a vezérlőt és teszteld
2. próbáld ki egy másik gépben - ha ott is ezt csinálja akkor esetleg szétszedheted és kitakaríthatod lehet megoldja
3. ha van driver-e azt eltávolítod a gépet újraindítod eközben újratelepíti magának lehet az is segít

(#128249) Csupingo válasza szotyika77 (#128245) üzenetére


Csupingo
veterán

Másik gépekkel nem tudod tesztelni? Ha azokkal is ezt produkálja, akkor tönkrement. Folyadék nem borult bele?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128250) ElektrikusDE válasza mezis (#128247) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

igazad van, először én is csak az SSD akartam írni!

De még akadhat olcsó phenom II 3 vagy 4 magos is valahol, még az is jobbá tenné!

Persze ha elromlik az alaplap az keresztül húz mindent.

Ui:

Lehetőség van az AMD processzorok "több magositására" is régen nagy divat volt! :)

Pl:

[link]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.