Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127651) Kristof_94


Kristof_94
nagyúr

Sziasztok!

Van arra bármi mód, hogy egy adott, éppen futó program soha ne váltson ablak módra?
Történetesen itt most a FIFA 21-ről van szó, aminél ha valamilyen oknál fogva a játék ablak módba vált, akkor az online meccsen azonnali vereség és ledob a szerverről is. Ez lehet akkor, ha alt+tab, alt+enter vagy simán csak a win gombot megnyomom. Nyilván ezeket meccs közben nem szoktam, de a játék sajnos random megcsinálja magától... Az Originben illetve a gépen minden egyes értesítés, felugró ablak ki lett kapcsolva, mert azokra is érzékeny. Ezt az EA egy anti-cheat megoldásként vezette be, de az égvilágon semmire nem mennek vele, viszont ezt nem ismerik be, szóval ez az életben nem fog változni.
2 napja kezdett el a dolog sűrűbben előjönni, előtte pár hetente 1x ha előfordult. Vettem egy series X kontrollert, esetleg lehetséges, hogy az az oka? Még az xbox game bar-t is teljesen kikapcsoltam, mert máskor feldobott valami hülye üzenetet és azóta nem bízom benne.
Szóval olyan megoldást keresnék, hogy még a billentyű parancsokkal se tudjam átvinni ablak módba. Esetleg az eseménynaplóban találhatok erről valamit?
Előre is köszönöm! :R

(#127652) I02S3F válasza Kristof_94 (#127651) üzenetére


I02S3F
őstag

Szia! Esetleg a trigger-elő billentyűzet gombok letiltása nem segítene? (Csak ötletelek!)

(#127653) anonymus89


anonymus89
addikt

Srácok hogyan tudnék Acronis Recovery Manager iso-ból bootolható UEFI/EFI usb hdd-t készíteni? Nincsen acronis media builderem .

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#127654) Kristof_94 válasza I02S3F (#127652) üzenetére


Kristof_94
nagyúr

Azok melyek? Amiket leírtam? Megpróbálom, de nem tudom hol lehet!
Amúgy az origin gyanús, de sajnos teljesen tesznek rá...

(#127655) Aryes válasza Kristof_94 (#127651) üzenetére


Aryes
nagyúr

Miért nem állítod alapból ablak módra?

(#127656) Kristof_94 válasza Aryes (#127655) üzenetére


Kristof_94
nagyúr

Sajnos úgy jobban érzethető a laggolás, régen már próbáltam!

(#127657) Aryes válasza Kristof_94 (#127656) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha egyszerű módon (értsd: gombnyomásra) szeretnéd tudni tiltani például az egész billentyűzetet, tudom ajánlani az autohotkey nevű programot (bár arról fogalmam sincs, hogy az anti-cheat vajon hogyan reagálna erre a programra). Ez egy billentyűzetkiosztás módosítására szolgáló program. Lehet bele olyan scriptet csinálni, hogy például ha benyomod a scroll lock-ot, egyetlen billentyűre se reagáljon a gép, vagy ki tudsz iktatni csak bizonyos gombokat, pl. tab, win stb. Vagy ha kontrollerrel játszol, egyszerűen húzd ki a billentyűzetet a gépből. :DDD
Értesítések tiltására ott a fókuszsegéd. Más tipp sajnos nem jut az eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#127658) Kristof_94 válasza Aryes (#127657) üzenetére


Kristof_94
nagyúr

Köszönöm! Közben 1 perc online meccs után kidobott ablak módba majd rögtön vissza... Rohadás egy banda az EA.
Gyorsan megnéztem az eseménynaplót és ezt találtam hibaként. Ha jól láttam a korábbi esetekben is ez merült fel.

[ Szerkesztve ]

(#127659) Doky586 válasza anonymus89 (#127653) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Rámásolod az iso tartalmát egy fat32 pendrivera...
(ámbár a konkrét programot nem ismerem)

(#127660) I02S3F válasza Aryes (#127657) üzenetére


I02S3F
őstag

Én is erre gondoltam, csak alkalmazás nem jutott eszembe hozzá!

Kristof_94 : A dwm az ablakkezelő. Esetleg, ha butára állítanád a felületet? (transpareny off, egyszerű téma kiválasztása) Egy próbát megér!

(#127661) Aryes válasza Kristof_94 (#127658) üzenetére


Aryes
nagyúr

A google szerint az ism.dll az IIS része, van telepítve a gépre webszerver (iis)? Ha igen, és nincs rá szükséged, töröld le a gépről.

(#127662) Kristof_94 válasza Aryes (#127661) üzenetére


Kristof_94
nagyúr

Köszi! Nem tudok róla, szerintem nincs! De ha van akkor hol tudom letörölni?
Amúgy közben letöltöttem egy programot ami abban segít, hogy az ablak módban futtatott játékok úgy néznek ki, mintha teljesben lennének. Eddig jól működik 3-4 meccs lement vele, igaz néha kicsit érezni a grafikai akadozást, de nem olyan vészes. Viszont az utolsó meccsen volt a végén egy másodperces elsötétülés, azt hittem kapom a kidobást, erre visszarak a játékba.

(#127663) sh4d0w válasza Kristof_94 (#127662) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Turn on/off Windows features. Nem lehet, hogy az EA csudi anticheat rendszere a felelős érte?

https://www.coreinfinity.tech

(#127664) I02S3F válasza sh4d0w (#127663) üzenetére


I02S3F
őstag

Dede! Írta is!

(#127665) Cs1csó válasza Kristof_94 (#127651) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Gépház - Játék részben tiltsd le mindent - csúszkák OFF-ba

(#127666) batyuska100


batyuska100
senior tag

Hali!
Ha vennék egy ilyesmi Bluetooth USB-t, akkor tudnák a géppel használni egy Xbox One S kart?

(#127667) Tompo92


Tompo92
senior tag

Sziasztok....
Van egy Asrock Z370 Pro4 alaplapom..
vettem egy vízhűtést amihez van egy ventillátor és led vezérlő “ketyere” amit rá kéne dugnom az alaplapra de az istennek se találok rajta semmilyen csatlakozót...
itt egy kép az user manualbol..ADDR_LED csati kéne nekem de nem találok ilyet, valami alternatív megoldást esetleg tudnátok javasolni?

(#127668) Kristof_94 válasza sh4d0w (#127663) üzenetére


Kristof_94
nagyúr

Megnéztem, de ez az IIS ki van kapcsolva!

(#127669) EGCGeRy


EGCGeRy
újonc

Sziasztok!

Van egy megfoghatatlan hibám, hátha van ötletetek. Bocsi, hosszú lesz.

A gépem random megfagy és csak powergomb hosszas nyomásával tudom leállítani.Érdekesség, hogy pl.: a játék teljesen lefagy (nincs konkrét játék, többnél előjött), de Teamspeak-en tudok beszélni, de beragad a gomb mintha mindig nyomnám, hiába engedem fel (push to talk van), viszont pl a böngésző ezután is megy, tudok chatelni és megy a youtube videó.
Start menü nem reagál, de pl ctrl shift esc előjön a feladatkezelő ablak, de egyből lefagy, tehát mondjuk kinyomni egy taskot nem tudok.

A headsetem USB-s, ha pl kihúzom akkor, amikor kifagy a gép és visszadugom akkor nem érzékeli ameddig újra nem indítom a gépet.
Eddig egyszer volt olyan, hogy pont felálltam a géptől és mikor visszajöttem a fenti állapot állt be, és magától helyreállt, majd rá pár percre megint előjött, akkor már a powergombos dologhoz folyamodtam. Napi 1-2x megtörténik ez.

Előzmények, amióta előjött a dolog: A gépemet új házba tettem és kapott egy vízhűtést a proci, BIOS a legfrisseb. Azóta a ramokat kivettem, visszatettem. Lett új procim, új tápom, újratettem a windows. Futtattam CPU és VGA stressz tesztet is, de akkor nem volt semmi, hiba. Memória checket is csináltam és semmi. Nem melegszik semmi. Sentinellel néztem az SSDket és HDDket is az is oké.

Rettenetesen tanácstalan vagyok, főleg, hogy nem tudom reprodukálni a hibát 🙂 Ha van tippetek megköszönném. :(

MSI b350 gaming plus
Ryzen 2700x + Nzxt x62
2x8GB Kingston hyperx 2400mhz
Zotac mini 1070
SSD, HDD és M2 SSD
Seasonic Focus GX 750

(#127670) Cs1csó válasza EGCGeRy (#127669) üzenetére


Cs1csó
félisten

Több lehetőség is van:
- memória hiba
- rendszer SSD hiba
- alaplap hiba

Ami kipróbálhatsz:
- amelyik SSD-n a rendszer van most azt vedd mi és a HDD-t is csak a másik SSD legyen ment arra tolj fel egy rendszert tolj rá egy játékot vagy programot amivel gond volt
- 1db RAM modullal teszteld a rendszert és azt tedd át egy olyan foglalatba amiben eddig még nem volt RAM (ha 2 modulod van akkor ez megoldható)
- csatlakozókat átnézni
- esetleg ha van a prociban IGP akkor a VGA-át is kiveheted és menjen IGP-ről

Szoftveresen: nézd meg az eseménynaplót.

(#127671) inf3rno válasza EGCGeRy (#127669) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nézd meg az eseménynaplót miket ír.

Buliban hasznos! =]

(#127672) inf3rno válasza EGCGeRy (#127669) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Esetleg meg tudod csinálni, hogy játék közben kirakod valahova a hőfokokat és az erőforrás használatot, hogy ha meg is fagy, akkor is lásd, hogy nem e függ attól? Én egyébként alaplap hibára gyanakodnék, de elég ezotérikus ez az egész számítógépes hibakeresés, vagy nekem nincs meg a tudásom hozzá. Mindenesetre nálam volt, hogy csak alkatrész cserével derült ki, hogy mi okozta a hibát.

Buliban hasznos! =]

(#127673) EGCGeRy


EGCGeRy
újonc

Köszönöm a válaszokat, egyelőre a ramokkal futok egy kört.
Eseménynaplót néztem, annyira nem tudom értelmezni, de információk és figyelmeztetések vannak, az utóbbinak a kódjára rákerestem, de a microsoft oldal szerint az nem gond :)

(#127674) inf3rno válasza EGCGeRy (#127673) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt nézd meg, hogy van e valami kritikus. A figyelmeztetések és információk annyira nem fontosak szerintem ennél a hibánál. Ha emlékszel, hogy melyik nap lassult be és állt helyre magától később, akkor keress rá a naplóban, hátha van ott valami használható. Vagy ha nem, akkor várd végig legközelebb, hogy helyreálljon, és utána nézd meg a naplót, hogy került e bele valami.

Buliban hasznos! =]

(#127675) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok!
Kicsit elakadtam egy FTP szerver kreálásával kapcsolatban. Szeretnék pár dolgot automatizálni FTP és Excel VBA segítségével. Filezillát használok erre, elég egyszerű a kezelése.
A problémám az, hogy nem tudok a munkahelyről csatlakozni rá. Mindig ezt a hibaüzenetet kapom:
[link]

Találtam egy hozzászólást ahol azt írják hogy:
"Hi,

From the screen shoot, Your client is still using web proxy when doing FTP upload. FTP upload does not support web proxy client as I said before."

Szóval ha jól értem a probléma az hogy a munkahelyem web proxyt használ aminek a csatlakozását nem támogatja az FTP szerverem. Telefonról, más hálózatról probléma nélkül feltudok csatlakozni.

Van valakinek ötlete, hogyan tudnám ezt megoldani? Próbáltam már pár beállítást de nem akar sikerülni. Esetleg van rá más mód, hogy futtatni tudjak olyan FTP szervert ami képes kezelni ezt a web proxyt?

(#127676) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogyan tudom a különböző topikokban írt összes hozzászólásomat kilistázni az elmúlt időszakra vonatkozóan?
Ha bemegyek külön-külön a topikokba, akkor megjelenik nálam a Keresés-ben a keresés felhasználóra, de a teljes fórumra vonatkozóan nem.

Köszönettel várom a választ.

[ Szerkesztve ]

(#127677) Aryes válasza peter889 (#127676) üzenetére


Aryes
nagyúr

Olyat csak a moderátorok tudnak, szerintem. :N

(#127678) Krogoth válasza peter889 (#127676) üzenetére


Krogoth
senior tag

Részletes keresés

Ezzel mégsem lehet csak a lezárt topikokba keres globálisan.

[ Szerkesztve ]

(#127679) Aryes válasza zsolti_20 (#127675) üzenetére


Aryes
nagyúr

Passzív módban próbáltál csatlakozni? Hol ez az FTP szerver, otthon? Nem tudsz VPN szervert létrehozni és azon keresztül csatlakozni az FTP-re?

(#127680) Aryes válasza Krogoth (#127678) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát ez nekem 1db találatot sem adott a nevemre...

(#127681) sh4d0w válasza zsolti_20 (#127675) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az FTP protokoll maga ilyen, esetleg a passzív mód segíthet.
Viszont.

Az FTP protokoll nem támogat semmiféle titkosítást, amikor bejelentkezel rá, a felhasználóneved és a jelszavad clear textben utazik, nem biztonságos.

https://www.coreinfinity.tech

(#127682) zsolti_20 válasza sh4d0w (#127681) üzenetére


zsolti_20
senior tag

A titkositas nem is lenne akkora problema, mert nincs benne mas csak random szamok es karakterek amibol nem sokat ertene egy olyan aki nem dolgozok itt. Tobbsegeben mennyisegeket es hozza tartozo "kod betuk" kerulnenek az FTP-re. Pl "A - 285, B - 891 stb..."

A tenyleges adattal csak az otthoni gepemen es a munkahelyen dolgoznek.

Ha az FTP nem tamogat ilyesfele data transfert, velemenyed szerint mivel lehetne megoldani? A passziv es aktiv modot is probaltam mar.

Kis megjegyzes:
Ha az itteni halozaton krealok egy FTP szervert arra feltudok csatlakoni.

(#127683) sh4d0w válasza zsolti_20 (#127682) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Teljesen mindegy, mert a hálózaton utazó string úgy néz ki, hogy "user: <usernév> password: <jelszó>, teljesen egyértelművé téve, hogy mi micsoda.
Vagy SFTP szervert használj, de még jobb, ha ssh szerverrel váltod ki.

Végső kegyelemdöfés: ha nem indokolt, munkahelyről nem csatlakozunk az otthoni privát gépre.

https://www.coreinfinity.tech

(#127684) kisselandras


kisselandras
senior tag

Sziasztok .olyan gondba vagyok mi szerint adott egy gtx 1080Ti s néha elveszti a jelet tv n keresztül vettem egy másik hdmi kábelt ami egy high speed with ehternet de ez tuti kevésnek bizonyul tudtok egy olyat ajánlani ami 5 ezer ft körül van?

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#127685) Cs1csó válasza kisselandras (#127684) üzenetére


Cs1csó
félisten

Milyen hosszúságról beszélünk? Az ideális HDMI kábelnél ha nem hosszabb 3 méternél.

(#127686) Csupingo válasza kisselandras (#127684) üzenetére


Csupingo
veterán

Pedig ha jól tudom, az rendelkezik a legnagyobb sávszélességgel. Elégnek kéne lennie, hacsak nem hibás. A tv-n másik bemenet nincs?

Igaz is: milyen jelet, milyen messzire? (felbontás, frissítés)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#127687) Schiano


Schiano
csendes tag

Sziasztok.
Mivel a szolgáltató csak jövőre köti be a tv-t, kénytelen vagyok addig egy digitális tunerrel szabadon fogható adókat nézni.
Viszont hiába van minden nyelv magyarra állítva, a filmek angol nyelven szólnak.

Van valakinek ötlete?

(#127688) kisselandras válasza Cs1csó (#127685) üzenetére


kisselandras
senior tag

1m hosszú kábel

#127686
felbontás az a asztali 4096*2160
Játékban pedig 1080 ba játszok ha át rakom másikba ugyan azt produkálja

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#127689) Cs1csó válasza kisselandras (#127688) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor nem a hossz a gond, egy 2.0-ás már megfelelő 4K-ra is.

(#127690) zsolti_20 válasza sh4d0w (#127683) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Hmm. Ebben az esetben lehet lemondok errol a verziorol. Azon gondolkodtam meg esetleg ,ha emailban kikuldom magamnak, ahol outlook VBA-val lementem a csatolmanyt majd egy Excel VBA-val beolvatatom a csatolmanyt akkor kivalthatnam az FTP reszet. Csak persze ez kicsit korulmenyesebb. Mas otelem sajnos nem maradt a file atvitelre.

(#127691) Aryes válasza zsolti_20 (#127690) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mindenképp VPN-t kéne használnod! Amögé gyakorlatilag mindegy, mit teszel, akár FTP-t is jelszó nélkül, ha nem nyitsz portot közvetlenül a netre.

(#127692) Aryes válasza Schiano (#127687) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szia! Túl közel vagy az angol határhoz. :DDD
A használt eszközökről ossz meg pár információt.

(#127693) JóGéza válasza Schiano (#127687) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Szia! Ha angolra állítod, mi történik? A feliratok milyen nyelvűek, amikor bekapcsolod?

(#127694) sh4d0w válasza Aryes (#127691) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, az egy lehetséges megoldás. A másik a felhőn keresztüli átvitel.

https://www.coreinfinity.tech

(#127695) zsolti_20 válasza Aryes (#127691) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Tehát ha jól értem VPN-en egy hálózatra kellene tennem a két gépet? Olyasmi lenne mintha hamachit használnék?

sh4d0w: felhőn keresztüli átvitelre mi lenne a legjobb megoldás ha automatizálásról lenne szó?

(#127696) sh4d0w válasza zsolti_20 (#127695) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Válogathatsz: OneDrive, DropBox. A lényeg, hogy ugyanazt az accountot kell beállítanod mindkét gépen, így ha az egyiken feltöltesz valamit, a másikra is szinkronizálódik.

De még egyszer felhívnám a figyelmedet: céges adatnak nincs keresnivalója a privát gépeden. Ha betörnek a privát gépedre és elviszik a céges adatokat, a minimum, hogy az állásodat elveszíted. Nem tudhatod, hogy ilyen esetben nem kerülnek-e olyan kézbe, akinek mondanak is valamit.

https://www.coreinfinity.tech

(#127697) zsolti_20 válasza sh4d0w (#127696) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Koszonom! Mint irtam fentebb céges adatot eszembe sem jutott hogy ezen tároljak.
Utasítás kódok és hozzá tartozó mennyiségek kerülnének csak fel rá, amiket én kreálok.

Automatizáláshoz tartozó utasításkészlet lenne egész pontosan.

(#127698) peter889 válasza Aryes (#127677) üzenetére


peter889
őstag

De régebben, a régi rendszerben simán lehetett úgy keresni bárkinek.
Talán az adatvédelmi aggályok miatt nem lehet újabban?! :U

#127678, Krogoth, valóban nem lehet úgy.
Csak a Hardveraprós hirdetéseknél működik a hirdető nevére keresés.

(#127699) Schiano válasza JóGéza (#127693) üzenetére


Schiano
csendes tag

Szia!
Bármire állítom, egyes filmek angol nyelven szólnak, a felirat magyar.

aryes: Annyira csak nem. :Y
Egyébként valami nem túl komoly márka, a tv talán Celcus, a box Triax, de ha számíthat valamit, keresek pontos típust is.

(#127700) Aryes válasza Schiano (#127699) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát annyiban számíthat, hogy hátha használ olyat más is, és van tapasztalata, nekem ezek sajnos semmit nem mondanak. :N Annyit megtehetsz, hogy ha megvan a pontos típus, ráguglizol, hátha másnak is volt már vele hasonló problémája.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.