Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128701) MasterMark válasza w.miki (#128700) üzenetére


MasterMark
titán

Ha van szoftvere vagy drivere ahol ezt be tudod állítani, akkor ott. Ha nincs akkor sehogy, mert ezt hardveresen csinálja a bill.

Switch Tax

(#128702) kutga válasza w.miki (#128700) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez engem is érdekelne.

Let the Zone take me if I am.

(#128703) w.miki válasza MasterMark (#128701) üzenetére


w.miki
veterán

Akkor ezt próbáljam?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128704) seger válasza titetoyz (#128692) üzenetére


seger
addikt

Állíts a gépen fix ip-t és a dns-hez ne a szolgáltatódét írd be, hanem a google-t.
Én találkoztam hasonlóval, pl nem ment a magyarorszag.hu-n a bejelentkezés tárhelyre. De a magyarorszag.hu az ment. De a tárhely már nem volt elérhető. Ez invitelt átvett digi hálózaton volt. Dns átírás után működött..

(#128705) MasterMark válasza w.miki (#128703) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, ez bíztatónak tűnik.

Switch Tax

(#128706) Tim82 válasza Tibi09 (#128669) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én használok Power Delivery szabványnak megfelelő type C tápegységeket és szintén PD képes (egyik végükön type C, másik végükön a noti által használt szabványnak megfelelő csatlakozós) kábeleket, amik ráadásul Aliexpress-es beszerzések. Még egyikkel sem volt problémám.

A merítés eddig:
- Baseus type C kábel + többféle adapter
- "noname" type C-kerek centerpines Lenovo kábel (Thinkpad-ek Core 2 Duo-tól Ivy Bridge-ig)
- "noname" type C-szögletes Lenovo kábel (Haswell, Broadwell, Skylake generációs belsős Thinkpad-ek)
- "noname" type C-2,5x5,5 mm-es csatlakozó (Broadwell-es Acer Aspire, de egy ősi HP Omnibook XE3 is működik róla)
- "noname" type C-Magsafe 1 kábel (2009 mid 13" MacBook Pro)

65W-ot leadni tudó tápról mindegyik noti elmegy a megfelelő kábellel (kétféle Baseus töltőfejjel meg egy "noname", Wotobe "márkájúval" rendszeresen használva). Van egy 45W-os Ikeás töltő is, arról a régebbi, többet fogyasztó notik nem mennek, az ULV procis újabbak igen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#128707) w.miki válasza Tim82 (#128706) üzenetére


w.miki
veterán

Milyen notik, amik mennek így?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128708) Tim82 válasza w.miki (#128707) üzenetére


Tim82
nagyúr

Acer Aspire E5-571-EAD
MacBook Pro 2009 mid 13"
HP Omnibook XE3
Lenovo Thinkpad X200s
Lenovo Thinkpad R61
Lenovo Thinkpad X220
Lenovo Thinkpad T430
Lenovo Thinkpad X230i
Lenovo Thinkpad T420
Lenovo Thinkpad L450
Lenovo Thinkpad L470

(jellemzően max. 35W TDP-s proci és a MacBook Pro-t és talán az Omnibook-ot leszámítva integrált videokártya)

Amúgy deja vu-m van, hogy én ezeket már leírtam egyszer neked, mert nem először kérdezed meg tőlem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#128709) w.miki válasza Tim82 (#128708) üzenetére


w.miki
veterán

köszi :R
már régebben is akartam notit venni, csak még azóta sem jött össze :B

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128710) Csupingo válasza Tim82 (#128706) üzenetére


Csupingo
veterán

Most jól értem, vagy teljesen elkeveredtem? A notit lehet tölteni a type c csatlakozóján keresztül?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128711) MasterMark válasza Csupingo (#128710) üzenetére


MasterMark
titán

Van ami tud ilyet, van ami nem.

Switch Tax

(#128712) Csupingo válasza MasterMark (#128711) üzenetére


Csupingo
veterán

Nahát! Noti fronton nagyon le vagyok maradva. Ezt említik a manual-ban, vagy a csatlakozónál is van külön jelzés? Gondolom ezen a porton jóval kevesebb áramot bír, mint simán töltővel, vagy azért ezzel is emberi idő alatt feltölthető? Vagy inkább ez arra való, hogy amíg dolgozol, addig se nagyon merül, mert kb. szinten tartást tud?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128713) MasterMark válasza Csupingo (#128712) üzenetére


MasterMark
titán

Manualban meg specifikációban biztosan benne van. Néha szoktak olyankor az adott csatlakozó mellé egy villám jelet tenni. De az a jó konfig ahol bármelyik USB-c portján töltheted, pl. macbook.

szerk.: 65 Wattot biztos tud amelyik tudja, macbook pro-nak meg van 96 Wattos töltője is. Amelyik tud ilyet, azon rendesen tölthető.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#128714) w.miki válasza Csupingo (#128710) üzenetére


w.miki
veterán

szerintem ő type-c-vel, de c-töltőfej adapteren keresztül tölti ezeket a régebbi notikat.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128715) Tim82 válasza Csupingo (#128710) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szemléltetésnek ez megfelel?

A képen egy Power Delivery (a továbbiakban: PD) szabványnak megfelelő Baseus GaN töltőfej (type C porton le tud adni 65 W-ot, mint egy normál 65 W-os töltő), egy szintén a PD szabványnak megfelelő, egyik végén type C-s (a töltőfej megfelelő csatlakozójába kell dugni), másik végén meg kerek Lenovo csatlakozós kábel. Ez így nekem utazó töltő szett Lenovo Thinkpad X230i-hez.

Jobbra meg egy szintén PD szabványnak megfelelő type C-type C kábel, amire ezúttal egy adapter van dugva, ez is ugyanúgy működik egyébként.

A noti ugyanúgy viselkedik, mintha normál gyári töltőre lenne dugva.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#128716) Csupingo válasza Tim82 (#128715) üzenetére


Csupingo
veterán

Igen. Miután w.miki kicsit jobban kifejtette, úgy már el tudtam képzelni. Inkább az volt az új infó számomra, hogy type c porton keresztül is tölthető a laptop.
Ez lenne az? A villámos?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128717) Tim82 válasza Csupingo (#128716) üzenetére


Tim82
nagyúr

A képeden a villám jelölés a Thunderbolt kimenetet jelöli (márminthogy az adott port nem csak type C, hanem Thunderbolt szabványú kimenet is), nem azzal függ össze, hogy azon a csatlakozón keresztül tölthető-e a laptop.

Nincsen olyan notim, ami annyira "új" lenne, hogy eleve type C portot használna töltésre, de szerintem nagyon gyártótól függ, hogy egyáltalán jelölik-e valamivel.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#128718) MasterMark válasza Tim82 (#128717) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, a villám tényleg a Thunderbolt jele.

Ilyen villásdugót látok még a port mellett, ha tölthető. De ez nem szabvány, nem jelölik mindig egyébként.

Switch Tax

(#128719) w.miki válasza Csupingo (#128716) üzenetére


w.miki
veterán

Az újabb notik tölthetők C-ről is.
Nem tudom pontosan mely típusok, a Huawei-ek azt hiszem igen

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128720) Magicrat válasza Aryes (#128607) üzenetére


Magicrat
tag

Ésssss, IGEN!
Másik klavival nem csinálja! Már be is szereztem egy újjat, és tökéletes minden, napok óta nem jött elő! :R :R :R
Nagyon köszi, egy felesleges win telepítéstől és többórányi utánalévő asztalcsapkodástól mentettél meg! Ki tudja, hogy mikor jöttem volna rá magamtól a problémára :DDD :DDD

(#128721) Aryes válasza Magicrat (#128720) üzenetére


Aryes
nagyúr

:C

(#128722) MasterMark válasza Magicrat (#128720) üzenetére


MasterMark
titán

Mondjuk akkor nem görgetésről volt szó, mivel a billentyűzeten erre nincs gomb.

Switch Tax

(#128723) Aryes válasza MasterMark (#128722) üzenetére


Aryes
nagyúr

Innen szép rájönni. ;)

(#128724) mezis válasza Magicrat (#128720) üzenetére


mezis
nagyúr

"...szereztem egy újjat..."
Akkor most már 6 ujjad van az egyik kezeden? ;] :D

mezis

(#128725) w.miki


w.miki
veterán

Virtualis Win7-et hogyan tudok a legkönnyebben csinálni?
Normal Win7-em nem látja a Nokia mobilt fastboot módban, gondolom driver gond, de már mindent IS telepítettem, megpróbálnám egy "szűz" Win7-el.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128726) Aryes válasza w.miki (#128725) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem tartom valószínűnek, hogy driver vagy oprendszer gond lenne. Inkább usb port, vagy kábel problémára gyanakodnék. Nem lehet, hogy túl hosszú a kábel? Simán, bekapcsolt állapotban felismeri a gép?

(#128727) w.miki válasza Aryes (#128726) üzenetére


w.miki
veterán

Eszközkezelő Android felkiáltójelet ír.
Ez a legjobb kábelem... de akkor megpróbálom egy rosszabbal

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128728) mezis válasza w.miki (#128725) üzenetére


mezis
nagyúr

Én az MS-től töltöttem le a Virtual PC-t, amit Win7/64-re installáltam és XP mode-ba régi szkennert használok vele.
Talán kellett a Win7/64-ben működő USB driver és a kezelő sw nem futott csak Win7/32 alatt.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#128729) w.miki válasza mezis (#128728) üzenetére


w.miki
veterán

Ezt már egyszer telepítettem, nekem is van egy VirtualXP-m, de nem emlékszem, hogy csináltam, és Win7-et nem tudok most vele csinálni.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128730) MasterMark válasza w.miki (#128729) üzenetére


MasterMark
titán

Ezzel igazából több gondot csinálsz, mint amit megoldana.

Switch Tax

(#128731) Aryes válasza MasterMark (#128730) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez így van, virtuális gép alatt nem emlékszem bármilyen egértől/pendrive-tól bonyolultabb usb eszközre, ami valaha is normálisan működött volna.

(#128732) MasterMark válasza Aryes (#128731) üzenetére


MasterMark
titán

Úgy lehet megoldani, ha az egész USB vezérlőt átadja a virtuális gépnek (passthrough), viszont ha csak egy van a gépben akkor ezt nem fogja tudni megoldani. Így gyakorlatilag felesleges is ezzel próbálkozni, mert bármit amit rádugsz a host oprendszeren keresztül fog menni.

Switch Tax

(#128733) mezis válasza MasterMark (#128732) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem a VirtualPC/XPmode-ban a szkenner szoftverében, legördülő menüben kell "kapcsolnom" az USB-t, különben nem ismeri fel, nem működteti.
Valóban olyan rémlik, hogy a Win7/64 is tudta volna kezelni egy másik programmal, csak az meg nekem nem tetszett.

mezis

(#128734) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Sziasztok!
Nem tudom, hogy melyik fórum téma lenne a legjobb a kérdésem feltevésére.
Szóval lenne két ilyen kijelzőnk: [link]

Maga a cucc nagyon jó. Viszont baromira tükröződik. Arról nem beszélve, hogy a polarizált napszemüvegben konkrétan sötétség a képernyő.
Mivel napfényben kész szenvedés bármit is nézni rajtuk, keresnék valami tükröződésmentes fóliát, ha esetleg a polarizált napszemüveggel is működne, az lenne a legjobb, de már, ha önmagában nem tükröződne ennyire, az is remek lenne.

Valaki tudna segíteni, vagy melyik topikban tudnék érdeklődni? :R

(#128735) JóGéza válasza Atomgeszi (#128734) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Ha elforgatod a kijelzőt 90 fokkal, akkor látszik valami szemüvegben?

(#128737) Csupingo válasza heloman (#128736) üzenetére


Csupingo
veterán

Aktív átalakítóval lehet, pl. ilyennel. A bal oldali hdmi-t is át lehet alakítani ilyennel, ahhoz is létezik.

Ezek az átalakítók elég gyakran vacakolnak és az olcsóbb változatok megbízhatóan inkább csak 720, 900, 1080p-ben 60 Hz mellett használhatók. Addig kell próbálgatni, míg nem találsz egy megfelelő darabot.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128739) Csupingo válasza heloman (#128738) üzenetére


Csupingo
veterán

Többnyire az szokott vacakolni. Ki kell próbálni külön a vga-t és a monitort is, ha azok jók, akkor csak az átalakító marad.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128741) Atomgeszi válasza JóGéza (#128735) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem emlékszem, ma megnézem :)

Bár elvileg IPS, annak nem kellene sötétnek lennie polarizálással, nem?

[ Szerkesztve ]

(#128742) liszi70


liszi70
nagyúr

Egy asztali gépet keresnék, aminek a pci slot-jába egy régi tv-tuner kártyát tudok tenni, digitalizáláshoz. (Csak win7-el tudom megoldani, szóval a saját gépemet nem áldoznám erre.) Egy régi, már megfelelően olcsó, de elég erős gép kellene. Szerintetek egy Lenovo Thinkcentre i5-2500 @ 3.30GHz | 4GB DDR3 megfelelhet ilyen célra? Vagy mit javasolnátok 20-30k környékén? Köszönöm!

(#128743) Magicrat válasza MasterMark (#128722) üzenetére


Magicrat
tag

Az enyémen volt. Ne tudd meg, hogy anno meddig kerestem, hogy legyen a billentyűzeten is scroll :)

(#128744) zolee001 válasza liszi70 (#128742) üzenetére


zolee001
őstag

USB kivitelben esetleg 5000 ért nem lenne ésszerübb?

(#128745) mezis válasza liszi70 (#128742) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem 2 maggal 4GB RAM-al rendben működött a tuner kártya. (Win7)

mezis

(#128746) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#128741) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Akkor látszik, ha el van forgatva

(#128747) liszi70 válasza mezis (#128745) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Nekem 2 maggal 4GB RAM-al rendben működött"

Köszi, ez biztató. Ez a lenovo ha jól tudom, 4 magos.

#128744zolee001
zolee001

"USB kivitelben esetleg 5000 ért nem lenne ésszerübb?"

Valami ilyesmi "digitalizálóra" gondolsz? Ezek sajnos semmire nem jók. Még ha nagy nehezen (vagy szerencsével) sikerül is hibamentes működésre bírni őket, a képminőség csapnivaló lesz. Szívtam már eleget, ilyenektől jóval drágább usb-digitalizálókkal is. Nekem a PC jött be erre, egy bizonyítottan megfelelő kártyával. (Amióta az asztali gépemen Win10 van, és nem 7, nem digitalizáltam, és most újra kellene, ráadásul másik helyiségben. Ezért keresek egy régi, olcsó, de azért bika asztali gépet.)

[ Szerkesztve ]

(#128748) zolee001 válasza liszi70 (#128747) üzenetére


zolee001
őstag

Léteznek "hardwares" elven müködö digitalizálók / tv tuner "kártyák,usb csatoloval,magyarul nem a PC kódól hanem maga az eszköz,használtan már fillérekért lehet beszerezni
Pinacle,Hauppauge,Leadtek gyártott "jókat" anno
Ellenben csak egy ötlet volt részemröl

(#128749) Aryes válasza liszi70 (#128747) üzenetére


Aryes
nagyúr

Elég régen digitalizáltam már (videókazettáról), de a valaha volt legjobb minőséget eddig asztali DVD felvevővel tudtam produkálni. A felvett anyagot ugyan komplikáltabb volt átvinni gépre, de minőségben agyonvert minden digitalizáló kártyát. :K

Esetleg érdemes lenne keresni egyet használtan, sz.ré'-h.gyé' lehet venni szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

(#128750) liszi70 válasza zolee001 (#128748) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ilyeneket is próbáltam már. Sok időt és lóvét elszartam ezekkel, mire letisztult és kialakult a PC > kártya vonal. Nem kezdeném újra a vásárolgatást, próbálgatást, öreg vagyok, inkább biztosra megyek. :) Csak egy Win7-es asztali PC kell hozzá, az is csak azért, mert nem praktikus a fő pc-met kivinni a másik helyiségbe és újratelepíteni win7-tel. :)

#128749aryes

Na igen, ha lenne időm, egy asztali DVD írót esetleg kipróbálnék, az nem volt még.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.