Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128051) Ad@m


Ad@m
tag

Sziasztok,

az alabbi problemaval szembesultem:
matrix protocolt hasznalo chatre szeretnek belepni.
elmentem a matrix.org-ra ott kidobta az element-et a kiprobalasra, regisztraltam (kert usert meg jelszot).
ugy tunt mukodik is látom a szobákat de nem tudok irni és nem tudok privat uzenetet sem kuldeni.
probaltam mobil, desktop és bongeszos klienssel is.

Volt már valakinek hasonlo problémája? kihagytam valamit a regisztracional vagy csak belefutottam egy fura bugba?

I am more than a fish, I am more than a man, Death will rise, from the tide! I am murloc!

(#128052) BTom1970 válasza King Unique (#128050) üzenetére


BTom1970
tag

Jó csak nekem ott a D: tele adatokkal. Ezt féltem a particionáláskor.
Meg az ilyenkor nem probléma, hogy a D: már megvan és ezután jön majd létre a C: ? (Nem probléma, gondolom.)

[ Szerkesztve ]

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#128053) inf3rno válasza BTom1970 (#128052) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Vegyél neki egy külső merevlemezt, és csinálj biztonsági mentést a fontosabb adatokról. Egyébként is kellene, hogy legyen ettől függetlenül.

Buliban hasznos! =]

(#128054) King Unique válasza BTom1970 (#128052) üzenetére


King Unique
titán

Le lett írva világosan többször is, hogy ilyenkor a D-t értelemszerűen nem kell törölni, elég előtte a Windows-telepítésnek szánt lemezterületet, azaz a korábbi C-t + rendszer számára fenntartott kicsi partíció(ka)t, ennyi. Ahol ugyancsak értelemszerűen ha a D előtt vannak/voltak azok a partíciók, ott lettek törölve, akkor a létrehozásnál létrejönni is nyilván ott, azon a lemezterületen fognak, nem a D után.

"Jó csak nekem ott a D: tele adatokkal."

Akkor 1. lépés értelemszerűen az adatmentés másik fizikai lemezre. Sőt, fontos adatok tárolásánál ez alap, meg szokták is mondani, hogy amiről nincsen biztonsági másolat, az akkor nem is lehet olyan fontos. :B

(#128055) Doky586 válasza BTom1970 (#128042) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#128056) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Sziasztok!

MSI B550 Tomahawk lap kezeli alapban a Ryzen 5 5600x-et vagy kell neki bios frissítés?
A lap listájában ott van, csak nem tudom, hogy kell-e neki a bios update.
Köszi a segítséget.

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#128057) varmi2 válasza horvathpeter (#128056) üzenetére


varmi2
nagyúr

Kell frissítés.alapbol nem megy.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#128058) BTom1970 válasza Doky586 (#128055) üzenetére


BTom1970
tag

Köszi! Végül is így csináltam. Az üres területre formázás nélkül. D: maradt, ahogy volt.

Most viszont van ez a hibaüzenetem egy "Windows 7 - 64Bites - N-es" verzió frissítésénél, hogy "80072EFE hibakód"-ot ad. Erre valami ötlet?
Net-en ami volt megoldás, párat kipróbáltam, de egyik se oldotta meg. Lenne még ilyen-olyan megoldás, amit nem próbáltam.

Itt is ez volt a baj: (#70163 - viktor82)
De a megadott link már nem működik.
[link]

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#128059) King Unique válasza BTom1970 (#128058) üzenetére


King Unique
titán

De ami a téma összefoglalóban + a topikban - lásd nemrég más esetét - van leírva, az igen és a fórumtag is bizonyára azokat a frissítéseket telepítette manuálisan. ;)

Egyébként miért pont N-es kiadás lett telepítve - amivel rendszerint csak a szívás szokott lenni otthoni használatnál és a normális használathoz eleve szükséges a Media Feature Pack utólagos telepítése, vagyis ezért kb. zéró értelme van N-eset használni - olyat adtak cégnél, vagy xy intézménynél, vagy esetleg az volt éppen a "virágboltban"? :F :D

[ Szerkesztve ]

(#128060) BTom1970 válasza King Unique (#128059) üzenetére


BTom1970
tag

Miért pont ez?
Mert ezek az N-esek voltak a legfrissebb - 2020-as - Windows 7 feltötések valahova. Ahonnan van. :) Sokan szóltak hozzá, nem említették, hogy ennyire problémás. A többi 2013-2014-es volt. Jó most úgyis frissítve lesz, tehát mindegy, de gondoltam legyen minél újabb telepítő változat.
Akkor inkább legyen egy normál Win 7? Otthoni használatra elég lenne egy Home Premium vagy mindenképp Professional / Ultimate ajánlott? Úgy tudom sebességben semmi különbség nincs. Tehát nem lassabb egy Ultimate, azért mert többet tud.

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#128061) BTom1970 válasza King Unique (#128059) üzenetére


BTom1970
tag

Meg hát olvastam, hogy ebben a Media Player, DVD készítő stb. programok nincsenek benne. Amit úgyse használok. Tehát talán gyorsabb lesz, nem foglal RAM-ot stb.

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#128062) King Unique válasza BTom1970 (#128060) üzenetére


King Unique
titán

Tehát akkor ilyen mókolt, buherált W7 ISO és nem olyan, ami a fórumtag leírásában lett linkelve (úgy látszik feleslegesen), értem. :D Meg legfrissebb, ja, amikor egyrészt W7-nél a hivatalos (microsoftos) az SP1-es ISO, meg állítólag volt valami frissített változat 2018-ban, aztán ennyi. Másrészt a W7 lassan egy 1 éve EOL, az ESU meg hivatalosan, legálisan csak és kizárólag mennyiségi licencszerződéssel rendelkező ügyfeleknek opció fizetős formában, az egyéb bohóckodás mind illegális és warez... Ahogyan otthon az Enterprise kiadás használata szintén, de amúgy az Ultimate sem igazán reális otthonra (egyik legdrágább), hanem inkább pl. a Home Premium, meg a Professional. Illetve olyan kiadást kell telepíteni és használni, ami meg lett vásárolva, amihez van érvényes, jogtiszta licenc és termékkulcs, ennyi. :))

Nem szimplán csak a media player és társai, hanem konkrétan kb. semmilyen ezekre épülő multimédia funkció nem működik az N, KN kiadásokban, nem lehet pl. egy okostelefont sem használni MTP módban és még egy rakás más anomália, pont ezért nem javasolt otthon ilyen kiadásokkal szórakozni. Persze ha valaki direkt szívatnia akarja magát, akkor hajra. :D :))

[ Szerkesztve ]

(#128063) BTom1970 válasza King Unique (#128062) üzenetére


BTom1970
tag

Jó, hát nem is tudtam, hogy van itt ilyen is... Nem innen szoktam beszerezni a telepítőket. :)
Akkor ajánlott lenne még most ismét újratelepíteni - Doky586 iso -val - , mivel még csak az alap Windows 7 van kész, a frissítési probléma miatt mást nem raktam bele. (szerencsére) Program, drivers stb. még nincs benne.
Különben köszi a sok segítséget és tanácsot! :R

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#128064) King Unique válasza BTom1970 (#128063) üzenetére


King Unique
titán

A blogbejegyzésben lévő linken eredeti, korábban a Microsoft weboldaláról, illetve a szintén microsoftos letöltési linkeket generáló TechBench / MWOIDT weboldalról letöltött SP1-es W7 ISO-k (32 + 64 bt) vannak, csak azért lettek feltöltve külső tárhelyre, mert közvetlenül a Microsofttól egy ideje már nem lehetett/lehet letölteni az előbbi forrásokból (példa).
Ha még nincsen belakva a rendszer, akkor igen, érdemes lehet újratelepíteni otthoni használatnál reális és nem N-es kiadással. :K Szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#128065) w.miki


w.miki
veterán

ingatlen.com oldalról hogyan tudom lementeni egy ingatlan képeit a legegyszerűbben?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128066) Aryes válasza w.miki (#128065) üzenetére


Aryes
nagyúr

Jobb klikk/ kép mentése?

(#128067) w.miki válasza Aryes (#128066) üzenetére


w.miki
veterán

nekem nem ment, de mind1, letöltöttem 16 weboldalt, úgy meglett

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128068) Töki bácsi


Töki bácsi
aktív tag

Sziasztok! Segítség kéréssel fordulok hozzátok. Öcsémnek újítom fel anya régi céges gépét. Az alaplap, memória, HDD és a ház marad meg, a többi cserélődik.
Miután összeállt a rendszer, próbáltam volna pendrive-al win10-et telepíteni, de a splash screen-en túl nem jutok. A klaviatúra nem villan fel, és sem a del, F12, F9 gombokra nem reagál, holott ezekkel tudnék bejutni a BIOS-ba, vagy boot prioritást kiosztani. Érdekesség, hogy a ctrl+alt+del kombinációt beveszi, és ennek megfelelően újra is indul, de semmi más.
A klaviatúra usb-s, egér (zöld) PS/2 átalakítóval próbáltam már PS/2 porton csatlakoztatni.

A meglévő komponensek:
Mobo: Gigabyte GA-H61M-DS2 (rev. 2.2)
RAM: Kingmax 4GB 1333 MHz
HDD: WD 1,5 TB

Ezeket vásároltam mellé használtan:
CPU: i5 3470
VGA: Geforce GTX 1050
Táp: FSP Hexa+ 400W
SSD újonnan lett véve: Kingstone A400 240 GB

A vga-t kipróbáltam a saját gépemben, teljesen jó. Mivel a többi komponens cserélgetésére nincs módom (max a táp), így a segítségeteket kérném, hogy mely alkatrész meghibásodása okozhat ilyen zűrt?

Előre is köszönöm!

osu-no seishin

(#128069) mezis válasza Töki bácsi (#128068) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! - Próbáld GTX 1050 nélkül (eltávolítva), az alaplap VGA-val.
- BIOS visszaállítása gyári default-ra: Elem ki, és csavarhúzóval "csiklandozod" az M_BIOS, B_BIOS-t. (230V is kihúzva!)

mezis

(#128070) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A laptopomból miniDP-n jön ki a jel. Egy kijelzőt meg tudok hajtani vele, de a másodikat nem. Daisy-chain nem jöhet szóba, mert egyik kijelzőn sincs 2 DP.

Van valamilyen eszköz arra, hogy tudjam használni a második monitort is?

https://www.coreinfinity.tech

(#128071) Töki bácsi válasza mezis (#128069) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Arra még nem volt lehetőségem, mivel az alaplapi kimenet csak d-sub, se kábelem, se átalakítóm jelenleg. Hétvégén tudom ezt megnézni. Az elemet kivettem, illetve tettem jumpert is a clr_cmos pöcökre. Ezt a csiklandozást viszont kipróbálom, jól hangzik :)
Köszönöm, hogy utánanéztél a lapnak :R

osu-no seishin

(#128072) mezis válasza Töki bácsi (#128071) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha van ilyen clr_cmos, akkor nincs más teendő.
Vissza tetted az eredeti állapotába?

mezis

(#128073) Töki bácsi válasza mezis (#128072) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Köszönöm a segítséget! Szereztem d-sub kábelt, kivettem a vga-t és a proci gpu-val működik. A jelenlegi BIOS nem támogatja a modernebb videokártyákat, így azt kell update-elni, ami a holnap zenéje. Elméletileg ez megoldja :R

osu-no seishin

(#128074) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok! Miért van, firefoxal nyitom meg a google driveren emailjeimet és ha kapott egy levelet aminek van melléklete. Egyszerűen nem tudom kinyomtatni. Csak ha lementem és utána megnyitom. Kapásból miért nem működik a WIN + P billentyűvel?

(#128075) mezis válasza Töki bácsi (#128073) üzenetére


mezis
nagyúr

A konfigurációt nézve én inkább a RAM-ot bővíteném 8GB-ra, a monitor vezérlőnek nem lenne elég az alaplapi ?

mezis

(#128076) Töki bácsi válasza mezis (#128075) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Játékra lesz használva (pl. World of Tanks), úgyhogy kell bele a kártya is.
A meglátás jó, jön még mellé 4 GB ram.

osu-no seishin

(#128077) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy ez [link] router vajon hány eszközt képes egyidejűleg wi-fin kiszolgálni? Én nem találom a leírásban sem itt sem az áruházak ismertetőiben, de lehet, hogy aki ért hozzá az simán ki tudja olvasni a többi adatból.
Vagy van valami szám ami alapvetően megvan? Huawei routereknél meg néhány TP-linknél szoktam látni, hogy 32 eszközt el tudnak látni, ez alap?
Köszönöm a segítséget. :R

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#128078) mezis válasza hitvanyalak (#128077) üzenetére


mezis
nagyúr

"Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band"
Mekkora az adatigénye azoknak az eszközöknek? Mindenki nézi a saját 4k-s filmjét ?

mezis

(#128079) hitvanyalak válasza mezis (#128078) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Nem. Csak sok minden van ami használja picit. Kamerák porszívó, 3 telefon,tablet,tv,konzol. Egy sima háztartás kb 10-15 eszközzel ,de meg fog bővülni.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#128080) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok.
Adott 4 vadonat uj Gyári HP PC. kettőn annyi modosítást végeztünk hogy betettünk egy egy ASUS GeForce GT 710 H4 SL 2GD5 a többmonitopros mod miatt!
Az egyiken 3 a másikon két monitor van..
Namost ez a két gép azota ha a win billentyüt lenyomjuk, vagy "kinyitott" startmenü mellett a win ikonra kattintunk a ball alsó sarokba akkor kifagy...
Nem kékhalál.. nem sütétség.. hanem ott ahol van kimerevedik és semmi.. csak a reset....
99 százalékba igy van.. 1 százalékba random is előadja...

De csak ez a két gép.. igy erős a gyanu hogy a videokártya okozza a gondot..
Találkozott már valaki ilyennel?
Mit javasoltok.. igen tudom kivenni a karit és ugfy tesztelni.. ez jön holnap reggel..!

(#128081) Cs1csó válasza SwissAirplan (#128080) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ne nyomkodjátok a Win gombot :DDD

(#128082) SwissAirplan válasza Cs1csó (#128081) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Igen.. Ugyan ezt mondtam a fönöknek! De nem értékelte a humoromat!
:DD :DD

(#128083) Cs1csó válasza SwissAirplan (#128082) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Windows lelkivilága kemény dió, ahogy én úgy gondolom te is félig vicceltél. Bőven meg lehet lenni Windows gomb nélkül is.

(#128084) hitvanyalak válasza mezis (#128078) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Megválaszolta a support.
32.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#128085) I02S3F válasza SwissAirplan (#128080) üzenetére


I02S3F
őstag

Milyen driver került fel? Ha a Winupdate telepítette érdemes lenne kipróbálni a hp oldalán található drivert, ha az sem ok, akkor az nvidia oldaláról is érdemes lehet kipróbálni!

Eseménynapló semmit sem ír?

(#128086) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

Sziasztok! Valaki, aki pénzt töltött volna fel a telekomos telefonszámjára elütötte és az egyik rokonomnak ment (feltöltős). Lenne valamilyen módszer, amivel ezt az összeget közvetlen át lehetne utalni anélkül, hogy mi is feltöltenénk az ő számjára ugyanannyit, és a jelenlegi egyenlegből levonásra kerülne?

(#128089) SwissAirplan válasza I02S3F (#128085) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Driverfrissítés megvolt az alaplapra a kártyára, mindenre.. ugyan ugy fagy...
Most jön az eseménynapló...

(#128090) Matyflakes17


Matyflakes17
kezdő

Üdv valaki tudja esetleg a választ arra miért csinálja a gépem azt hogy pl bedugom a 2.1et fasza minden ha a fülesemet akarom akkor nem müködik a mikrofon magamat hallom a fülesbe vagy a 2.1be de akivel társalogni akarok az nem meg vizhangzik is minden ha a füles bevan dugva ! vagy a mikrofon ! amugy a lapon a hangkártya realtek ! asus rog motherboard a deszka ! válaszokat elöre is köszi !

(#128091) Cs1csó válasza Matyflakes17 (#128090) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ácsi, a hátul lévő hangfal jack kimenetbe bedugod a hangfalat majd az előlapi jack + mikrofonba pedig a mikrofonos fülest ?

(#128093) Matyflakes17 válasza Cs1csó (#128091) üzenetére


Matyflakes17
kezdő

igyvan ! de már ugy is probáltam hogy hátra csak a fülest a zöldbe ! mert ugye 1 kábeles a füles de ugyse jó !

(#128094) Cs1csó válasza Matyflakes17 (#128093) üzenetére


Cs1csó
félisten

Frissítsd a driver-t esetleg ha a legfrissebb van tegyél fel egy régebbit.

Nálam csak alaplapi van ami úgy működik, hogy hátulra a 2.0-ás rendszer van csak bedugva előre pedig semmi ha a mikrofonos fejhallgatóval akarok beszélgetni valakivel akkor kikapcsolom a hangfalat és előre bedugom a mikrofonos felhallgató két jack csatiját.

Nekem a Realtek HD Audio driver egyből dobja is fel mit és hova csatlakoztattam azt leokézom és már kész is.

(#128096) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Esetleg valakinek lenne tanácsa :B mit kéne [itt] sajnos nem boldogulok a dologgal.
Üdv:

(#128097) sh4d0w válasza qwertly (#128096) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az nem inkább Ctrl-P lesz?

https://www.coreinfinity.tech

(#128098) donald_boy


donald_boy
tag

Sziasztok!

Olyan problémával közdük, hogy ha a windows 10-et zárolási képernyőre teszem, akkor random időközönként ki-bekapcsolja a monitort pár másodpercig. Be lehet állítani, hogy mindig menjen a monitor?

Köszi

(#128099) flash-


flash-
veterán

van egy usb-s DAC-om ám nincs ráírva a márkája semmi.
az eszközkezelőben kiguglizva sem találtam rá semmire.
van olyan program ami képes megmondani milyen márkájú tipusu vagy valami alkatrészt felismerni a dac-omból?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#128100) mezis válasza flash- (#128099) üzenetére


mezis
nagyúr

"Kicsomagolod" és bizonyára látható típusjelzés az alkatrészeken.

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.