Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128501) sh4d0w válasza capulet75 (#128499) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Eddig hálózatról bootoltál?

https://www.coreinfinity.tech

(#128502) MasterMark válasza capulet75 (#128499) üzenetére


MasterMark
titán

Ez már a hálózatról bootolás szóval lekésted a bios-t.

Switch Tax

(#128503) capulet75 válasza MasterMark (#128502) üzenetére


capulet75
addikt

Mikor kiírja a kezdőképenyőn, hogy Lenovo, vadul nyomogatom a Fn+F2-őt, sehogy se megy.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#128504) mezis válasza capulet75 (#128503) üzenetére


mezis
nagyúr

Biztosan Fn+F2 ? Esetleg Fn nélkül csak F2 vagy F12 vagy Fn+F12 ?

mezis

(#128505) capulet75 válasza mezis (#128504) üzenetére


capulet75
addikt

Mindent végigpróbáltam.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#128506) mezis válasza capulet75 (#128505) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy külső, USB-s billentyűzettel ?

mezis

(#128507) inf3rno válasza capulet75 (#128505) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha így van, akkor lehet, hogy nem működik a billentyűzet?

Buliban hasznos! =]

(#128508) MasterMark válasza capulet75 (#128503) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor is vagy lekésed, vagy rossz gombot nyomsz.

Switch Tax

(#128509) capulet75 válasza MasterMark (#128508) üzenetére


capulet75
addikt

Gyári honlapon az Fn+F2 van megadva, de próbáltam minden módon.

A billentyűzet működik.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#128510) MasterMark válasza capulet75 (#128509) üzenetére


MasterMark
titán

Oké, akkor lekésed. Ha fast boot be van kapcsolva, akkor lehet nincs is időd egyáltalán.

Van rajta Windows? Vagy egy Windows telepítővel be tudsz menni a bios-ban ha UEFI-s a gép.

Switch Tax

(#128511) capulet75 válasza MasterMark (#128510) üzenetére


capulet75
addikt

Semmi sincs rajta, új SSD-t tettem bele.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#128512) mezis válasza capulet75 (#128511) üzenetére


mezis
nagyúr

Vedd ki.

mezis

(#128513) capulet75 válasza mezis (#128512) üzenetére


capulet75
addikt

Kivettem. Megoldottam a problémát, kibaxtam az egészet a kukába. Nem ér annyit az egész, hogy ezzel időt töltsek. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#128514) Komasoft


Komasoft
csendes tag

Sziasztok! egy elég érdekes hibával találkoztam a gépemen, van egy logitech vezeték nélküli billentyúzetem, és ugy emlékszem auto driver frissítés során nem működött a billentyűzet, érdekes hogy utána az usb-s se, pedig azt gondoltam menni fog azzal, arra rájöttem ha csökkentett üzemmodban indítom gépet tökéletesen működik, tehát alap beállításokkal megy szépen, csak akkor nem ha betöltődik minden, annyit tudtam csak csinálni hogy csökkentett módban kitörlöm az eszközkezelőben a billentyűzet résznél a 2 db HID billenytűzet eszköz drivert, akkor az történik win normál indításakor egy rövig ideig van billenytűzet de ahogy gondolom automatikusan helyreállítja a billentyüzet drivert rögtön nem lesz. Mi lehet a gond? 5let???

(#128515) inf3rno válasza capulet75 (#128513) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Itt azt írja, hogy Lenovo-nál F1-et kell nyomni a BIOS-hoz. [link] Mondjuk ja, ez így tényleg megoldja az összes ezzel kapcsolatos problémát. :D

Buliban hasznos! =]

(#128516) capulet75 válasza inf3rno (#128515) üzenetére


capulet75
addikt

"Restart the PC, then press F2 (Fn+F2) to boot from USB disk.."

Hatékony és céltudatos problémaelhárítás. :DDD

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#128517) DDA40X


DDA40X
aktív tag

Hali! Akinek van Haylou LS02-je, meg tudná mondani, hogy nála mi a legfrissebb firmware? Ugyanis találtam hozzá egy jó appot, elvileg a számlapcsere is működik rajta. Másoknak.. Mert nekem nem. Az app szerint a legfrissebb fw kell, de a gyári app szerint a legfrisebb van már rajta. Szóval megakadtam. Köszi, ha valaki tud segíteni!
T

(#128518) ZephX válasza mezis (#128471) üzenetére


ZephX
senior tag

Megnéztem az általad kért infókat. Én semmelyik lapon nem láttam semmi problémát. Naplóban pl semmi sincs.
Tegyem fel a kérdésem eseteleg a HDD forumon?

[kép]
[kép]

(#128519) MasterMark válasza ZephX (#128518) üzenetére


MasterMark
titán

A smartnál jobb gomb az adatmezőn, és pipáld be, hogy decimálisan mutassa. Rakd fel ide úgy is.

Amúgy ha nincs gond akkor ilyen azt kész. Próbáltad máshol is, hogy ezt csinálja-e?

Switch Tax

(#128520) ZephX válasza MasterMark (#128519) üzenetére


ZephX
senior tag

Egyedül egy külső HDD case-ben tudtam kipróbálni. Ott nem csinált semmilyen zajt. Ha leválasztottam vagy újraindítottam az egész gépet akkor is hangtalan volt. Egyedül a gépen belüli újraindításnál csinálja ezt a zajt.
itt a kép
[kép]

(#128521) senzaj


senzaj
senior tag

Sziasztok!
Már végső elkeseredésemben írok, a hibám még mindig nem oldódott meg. :W
Újratelepítettem a windowst és ahogy feltelepítettem néhány programot azt vettem észre, hogy ha megnyitok bármilyen alkalmazást, az vagy el sem indul vagy rögtön le is áll. Pl. cpu-z, win media player, telepíteni sem enged semmit.
Esetleg valami ötlet? :( :( Egyedül a chrome működik.

(#128522) MasterMark válasza senzaj (#128521) üzenetére


MasterMark
titán

Mi az, hogy nem enged? :F Kinyúl egy kéz és nyakonvág ha az installra nyomsz?

Switch Tax

(#128523) senzaj válasza MasterMark (#128522) üzenetére


senzaj
senior tag

Ahogy elindítok egy programot be is zárja.

(#128524) mezis válasza senzaj (#128523) üzenetére


mezis
nagyúr

- Frissítések véget értek ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#128525) senzaj válasza mezis (#128524) üzenetére


senzaj
senior tag

Igen.

(#128526) mezis válasza senzaj (#128525) üzenetére


mezis
nagyúr

Milyen Hw-re, melyik verziót (32/64) installáltad?
- Az installáló anyagot az MS-től töltötted le MCT-vel?

mezis

(#128527) inf3rno válasza senzaj (#128523) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Van ez alól kivétel? Pl mappák között tudsz nézelődni? Rendszereszközöket megnyitja?

Buliban hasznos! =]

(#128528) Csupingo válasza senzaj (#128525) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán az a gond, amit a win topikban is említettek, hogy az egyik utolsó frissítés okozhatja. Többen is jeleztek ilyen problémát ezzel kapcsolatban. (Még túlbuzgó defenderre tudnék gondolni, vagy nem megfelelő jogosultságokra, de új telepítés esetén ezek nem annyira valószínűek.)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128529) senzaj válasza Csupingo (#128528) üzenetére


senzaj
senior tag

Úgy tűnik, hogy megtaláltam a hibát.
Észrevettem, hogy ha a GPU Tweaket kilövöm, akkor minden működik és indul rendesen. :U
Letöröltem és minden rendben. Elképzelhető, hogy a win frissítéssel összeakadt volna?

(#128530) Pyttawrx válasza senzaj (#128529) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:C

(#128531) Csupingo válasza senzaj (#128529) üzenetére


Csupingo
veterán

Arra nem gondoltam volna. Lehet hogy nálad tényleg ez történt.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128532) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Van ingyenes, megbízható VPN szolgáltatás/szoftver?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#128533) MasterMark válasza sutyesz96 (#128532) üzenetére


MasterMark
titán

Mármint milyen VPN?

Switch Tax

(#128534) sutyesz96 válasza MasterMark (#128533) üzenetére


sutyesz96
őstag

Közben találtam, ezt a Windscribe-ot kipróbálom, 10GB/hó ingyenes.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#128535) inf3rno válasza sutyesz96 (#128534) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom mit vársz tőle, de kb. annyit csinál, hogy a szerver amit nézel másik IP címet lát, kicsivel több, mint egy proxy. A legtöbbje titkosítás nélkül küldi az adatot, ne várj ezektől biztonságot vagy anonimitást.

Buliban hasznos! =]

(#128536) sutyesz96 válasza inf3rno (#128535) üzenetére


sutyesz96
őstag

Nem is azért kellett, szimplán német lokációból szerettem volna elérni bizonyos weboldalakat. :)

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#128537) El Torro


El Torro
csendes tag

Sziasztok.

A napokban került hozzám két egyforma laptop az előző tulajdonosának nem volt kedve foglalkozni velük. Az egyiknek jó a belső része, de zsanér törött, illetve rettenetesen karcos, De szépen működik (Nevezzük a gépnek). A másik háza patent állapotban van, de a belsejével történt vmi, és nem is indul (Nevezzük b gépnek). A B gép processzora jobb volt, azt már áttettem A gépbe és tökéletesen működik.

A hétvégén tervezem az A gép belsejét áttenni B gép házába. A hosszú felvezetés után azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek a B gép alkatrészei, gondolok az usb-re, kártya olvasóra, táp bemenetre, touchpad, hangszórók stb jók lehetnek, vagy ha már cserélem a belsőt akkor menjen minden ? Sajnos egyéb eszközöm nincs, hogy méricskéljek, és nem is értek hozzá.

Köszönöm szépen!
Egy lelkes kezdő.

(#128538) Pyttawrx válasza El Torro (#128537) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Most ugye ezt nem kérdezed így komolyan?! Pontos típus nélkül :W :D
ha kèt egyforma ahogy írod, akkor elvileg nem kell

[ Szerkesztve ]

(#128539) El Torro válasza Pyttawrx (#128538) üzenetére


El Torro
csendes tag

:)) Bocs lemaradt : lenovo g505s a típus.

(#128540) Pyttawrx válasza El Torro (#128539) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Amit nem muszáj, ne cseréld

(#128541) El Torro


El Torro
csendes tag

Rendben köszönöm.
:R

(#128542) mezis válasza El Torro (#128537) üzenetére


mezis
nagyúr

Szedtem már ki laptopból alaplapot. Ha valami ragacs nagyon fogja, inkább hagyd a karcosban, mert aztán nem lesz aki vissza BGA-zza az ott maradt IC-t.
Valami régi FuSi márkájú volt.

mezis

(#128543) donmackó


donmackó
őstag

Üdv!

Érdeklődnék hogy egy bootolható pendrive-ot lehet-e klónozni, úgy hogy bootolható legyen az új, és a régivel se történjen semmi baj? Adott egy specifikus program (DOS alatt működik), ezt szeretném lementeni, ha baj van, csak "régi ki->új be" módszerrel lehessen javítani. Naprakész win10-en tudom megcsinálni, ha ez számít. Mi lenne erre a megoldás?

Release the cable hounds!

(#128544) King Unique válasza donmackó (#128543) üzenetére


King Unique
titán

Kb. minden olyan program alkalmas erre, amivel lehet partíciót, OS-t menteni, klónozni (példák).
+ Vannak USB specifikus alkalmazások is Windowsra, lásd pl. ImageUSB és társai programok.

(#128545) Tompo92


Tompo92
senior tag

Sziasztok..
Egy buta kérdésem lenne, amire szerintem én is tudom a választ de nem találtam sehol egy megerősítő cikket vagy írást ,hogy ténylerg így van-e.

Adott egy GTX1080as és egy G-Sync képes monitor.
NV Vezérlőpultban be van kapcsolva a G-Sync.
Ha a G-Sync-et szeretném használni minden körülmények között akkor az NV Vezérlőpultjában a "3D Beállítások kezelése" fül alatt a "Függőleges szinkronizálást(v-sync)" ki kell kapcsolni? illetve a játékokban is ugye?
Csak mert most néztem hogy a Vezérlőpultban be volt kapcsolva a (V-Sync)..bár minden működött rendesen, illetve remélem.. :)

[ Szerkesztve ]

(#128546) donmackó válasza King Unique (#128544) üzenetére


donmackó
őstag

Ok, köszönöm. Teszek a linkeltekkel egy próbát. A működést az otthon is tudom tesztelni, a program futás meg majd élesben kiderül. :R

Release the cable hounds!

(#128547) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Media playernél filmek lejátszása egy HDD-t vagy SSD-t "gyilkol" jobban? Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#128548) Pyttawrx válasza tylerddd (#128547) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
ssd-t pl az egyik film közben 1%-os terheltségen van nálam, valószínűleg a hdd-nél több lesz. :). De miért kérdezed?

(#128549) mezis válasza tylerddd (#128547) üzenetére


mezis
nagyúr

HDD-t, mivel az SSD-t az olvasás nem koptatja.

mezis

(#128550) tylerddd válasza Pyttawrx (#128548) üzenetére


tylerddd
veterán

Adott egy 500GB-os HDD és SSD erre a célra. A HDD megy akkor adattárolásra, az SSD meg a filmesnek.

Csak egészség legyen, meg térerő!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.