Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127751) Aryes válasza Yeffy (#127748) üzenetére


Aryes
nagyúr

Bútor alá ragasztható gumi láb? Esetleg ajándékkönyv a karácsonyfa alól? :DDD

(#127752) Yeffy válasza sh4d0w (#127750) üzenetére


Yeffy
veterán

igen, ilyesmire gondoltam en is, csak egyelore amiket talalok, azok vagy kicsik, vagy nagyok.
de koszi :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#127753) Yeffy válasza Aryes (#127751) üzenetére


Yeffy
veterán

igen, ez hasonlo, mint amit elotted is javasoltak, probalok normalis meretut/formajut keresni.
lol, nem rossz, bar sajnos iden nem tuok otthon karizni :(, de a konyvet kiprobaltam, jo lenne, csak nincs olyan hosszu konyvem, mint a billzet. :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#127754) mezis válasza Yeffy (#127753) üzenetére


mezis
nagyúr

Két flakon jóféle Johnnie Walker lapjával ? ;] :D

[ Szerkesztve ]

mezis

(#127755) Yeffy válasza mezis (#127754) üzenetére


Yeffy
veterán

naa, ez tetszik! :C

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#127756) Pista0001


Pista0001
addikt

Sziasztok. Van nekem egy Dell 1515 mini pci express wifi kártyám, meg egy Asrock QC5000 lapom. Előbbi bekerült az utóbbiba, de nem működik megfelelően. Driver gond látszólag nincs, az eszközkezelőben megjelenik, nincs hibajelzés, de valamiért le van tiltva mint amikor egy laptopon a herdveres kapcsolóval le van kapcsolva. A kérdés értelemszerűen az, hogy hogy a bánatba tudnám bekapcsolni?? Korábban Intel NUC DC3217BY-ben ment gond nélkül emlékeim szerint. A rendszer Win 7 64 bit. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#127757) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Kérdezném, hogy itt a PH-n fórumán van sötét mód, mint megjelenítési alternatíva?
Ha igen, hol és hogyan kell beállítani.

Köszönettel várom a választ.

[ Szerkesztve ]

(#127758) I02S3F válasza peter889 (#127757) üzenetére


I02S3F
őstag

Tudtommal a ph android app tud sötét témát

(#127759) peter889 válasza I02S3F (#127758) üzenetére


peter889
őstag

Köszi, de én Win7-en használom. A Firefox-omban a sötét téma be van állítva, mégsem sötétíti el a PH-t. A DarkReader kiegészítőm pedig azon túl, hogy lelassítja a böngészést, a PH színeit méregzöldre változtatja, ami elég ronda.

Az a jó, ha eleve az adott oldalaknak van megtervezett sötét módja.
A PH-nak nincs ilyen?

(#127760) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok

Xbox Series X S konrollert vettem most géphez, usb-c kábellel csatlakozik.
Az előző Xbox 360 kontroller mindig világított, miután bekapcsoltam a gépet, ez meg csak akkor ha hosszan nyomom az xbox gombot... ismerősöm xbox one kontrollere is mindig világít.

Az enyém vajon hibás, vagy ez ilyen?

Galaxy S23 256GB Cream

(#127761) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Adott ömlesztve jó sok mkv fájl 3 féle nyelvvel és feliratokkal. Alapértelmezettként bármelyik videó német nyelvvel és német felirattal indul. Azt szeretném elérni, hogy angol nyelvvel és magyar felirattal induljanak a videók alapértelmezettként. Melyik program képes ezt beállítani úgy, hogy a videók minősége változatlan maradjon (ergó ne kelljen újrakódolnom 100+ nagyméretű mkv fájlt).

Köszi!

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#127762) varmi2 válasza KubanitoS (#127761) üzenetére


varmi2
nagyúr

Állítsd be a lejátszódba ezt.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#127763) KubanitoS válasza varmi2 (#127762) üzenetére


KubanitoS
veterán

TV lejátszójáról van szó, nem pécés megoldásról.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#127764) Aryes válasza Yeffy (#127753) üzenetére


Aryes
nagyúr

De hülye vagyok, hogy csak most jut eszembe: százas boltból 2db radír. :DDD

(#127765) Aryes válasza KubanitoS (#127763) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nevét nem tudom, mert nem használtam nagyon rég óta, de van vmi mkv repack program, amivel tudod az mkv hangsávjait szerkeszteni.

(#127766) Aryes válasza peter889 (#127759) üzenetére


Aryes
nagyúr

Megnézted mind a 6 társoldalt (PH, IT café, Mobilarena stb), hátha valamelyik színe jobban tetszik neked vagy a DarkReader-nek? Mármint a fórum részt tudod többféle színben nézni, magát a PH-t nem.

(#127767) Yeffy válasza Aryes (#127764) üzenetére


Yeffy
veterán

hah, ez mekkora! eddig ez a nyero! :C

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#127768) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Lehet orult gondolat, de letezik olyan nyomtato ami kepes FTP szervert futtatni? :R

(#127769) Thome


Thome
addikt

Sziasztok,

Bocsi ha off, de jobb híján ide osztanám meg a kérdésem:

Adott egy garis Logi egér aminek a görgő kattintófunkciója bexart, hol duplát, hol triplát kattint.

1. ) Na most a fő probléma, hogy lecsekkoltam és nem azonos a szériaszám a garijegyen (ipon), mint ami a kütyün szerepel, valamit az eszköz kiadásánál/csomagolásánál bacarintottak el a raktárosaik, ez tuti.
Ilyenkor mit lehet csinálni, kierőszakolható a jótállás valahogy?

2.) Másodkézből vettem egy barátomtól és ha kell tudja intézni a gariztatást, de azért ezt is felteszem: Tudom én intézni a garanciális folyamatot, vagy az első kérdés miatt inkább tegye ő?

Bónusz:

3.) Ha még van ilyen lehetőség akkor inkább intézzem direktben a gyártói supporttal és hagyjam a fenébe a viszonteladót?

(#127770) Aryes válasza Thome (#127769) üzenetére


Aryes
nagyúr

4.) A barátod keverte el a garijegyet.

(#127771) mezis válasza Thome (#127769) üzenetére


mezis
nagyúr

Régi történet:
Garancia egy Samsung HDD-vel: Hazai márka szerviz: Holgrammos garancia levél van ? Ja, azt nem adott a bolt.
Reklamáció a gyárnál: Széria szám ? Megírtam. Válasz: Kívül esem az ellátási területükön.
:W
És egyes gyáraknak még van egy olyan trükkje, hogy a nagykereskedőnek a garancia átvállalásával adja el a termékét amiről meg lehet tudja hogy sok lesz a reklamáció...

Akkor megfogadtam, hogy HDD-t tőlük soha. Igaz, már nem is gyártanak. Talán jobb is így...

[ Szerkesztve ]

mezis

(#127772) Aryes válasza zsolti_20 (#127768) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tetszőleges nyomtató + egy Raspberry nyomtatószerverként?

(#127773) Yeffy


Yeffy
veterán

lenne meg egy kerdesem.

turom a netet ezerrel, de eddig nem talalok arra megoldast, hogy a Win10 automatikusan kiolvassa es rogzitse a tarolt kepek, videok, zenefajlok elonezeti kepjet, ahelyett, h nekem kelljen minden egyes almappat vegigjarni es "beolvasatni" vele, mondjuk egy telepites vagy update utan.

tegnap frissitettem 20H2-re, meglepo modon ugy tunik, nem allitodtak el a beallitasaim, mint korabban, viszont a 2+ GB-os TB cache-emet csak sikerult resetelnie, kezzel kb 4 ora vegigzongorazni minden fontos mappat. :W
talaltam egy ket progit, ami csinal videokbol thumbnailt, de nem a win sajat db-jebe tolti, es/vagy ugyanugy vegig kell zongoraznom a fajlokon.

megoldhato ez valahogy?

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#127774) inf3rno válasza zsolti_20 (#127768) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Drágák a hálózati lézer nyomtatók. Legalábbis azok voltak, amikor legutóbb néztem. Nekem USB-s van szerverre kötve, aztán van a szerverre szoftver, ami elvileg tudja fogadni a nyomtatásokat, és elküldeni a nyomtatónak, de még nem volt időm foglalkozni vele. Ami a legnagyobb problémának tűnik ilyen téren, hogy egy idő után kikapcsol a nyomtatóm power save címszó alatt. :S

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#127775) Thome válasza mezis (#127771) üzenetére


Thome
addikt

Ez itt Ipon, remélem lesz megoldás. De kibassza barátom a cirkuszt ha nem akarnak megoldást adni. :U

(#127770) aryes: Biztosan nem, egy Logi G pro egérről beszélünk, neki pedig több nincs belőle, de köszönöm a hozzászólást. :DDD

(#127776) janos1988


janos1988
addikt

Ez a riririri töri riririiiirii őrület valami bug?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#127777) Dronte


Dronte
aktív tag

Sziasztok!

Meg tudjátok mondani, hol kaphatok antisztatikus zacskót? Sajnos kifogytam, és kellene egy nagyobb méretű. Netes rendeléseknél több napokat írnak, jobban örülnék, ha valahova bemehetnék BPn :D Köszi!

(#127778) Aryes válasza Dronte (#127777) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tetszőleges számtech bolt, ahol foglalkoznak gépösszeszereléssel? Biztos akad egy felesleges/kimaradt, főleg így a karácsonyi gépösszerakási őrület után. :)

(#127779) valeno


valeno
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, mert vakon vagyok.
A szituáció: Édesanyám a közszférában dolgozik (oktatáshoz kapcsolódó) és itthonról fog dolgozni home-office-ban. A laptopon most win7 van és szeretném frissíteni win10-re, viszont ehhez kellene egy termékkulcs is. Hol érdemes venni termékkulcsot, hogy ne legyen illegális?
Fogalmam sincs, hogy ezek, amiket hardveraprón, árukeresőn lehet venni 3-10-20k-ért jók-e, mennyire megbízhatóak.
Tudom a legjobb a Microsoft oldaláról való vásárlás lenne, de arra sajnos nincs keret.
Csak azt szeretném, hogyha bármi történne, akkor ilyen irányból védve legyen Édesanyám. :)
Ha más topikba való a kérdés, légyszi javasoljatok!

(#127780) Doky586 válasza valeno (#127779) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mintha ezt már olvastam volna máshol.. NE floodold a topikokat tele.. illetlenség.

(#127781) Kube válasza valeno (#127779) üzenetére


Kube
senior tag

A megbízhatóságot látod az értékeléseknél.
A szürke kulcsok típusáról és a vásárlás-eladás lehetőségeknek nézz utána, google fog rá bőven találatot adni. Ha ez ennyire fontos kérdés inkább szánd rá az idődet, hogy informáld magad. Esetleg kérdezz meg egy eladót, hogyan is működik ez az olcsóbb kulcsok esetén.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#127782) sziszi-fuszi válasza valeno (#127779) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Az én ismereteim szerint, ha oktatásban dolgozik, akkor jár neki ingyenes csomag. Szóljon az intézmény informatikusának.

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#127783) Yeffy válasza Yeffy (#127773) üzenetére


Yeffy
veterán

valakinek otlet esetleg? :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#127784) kerlac


kerlac
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani programot amivel androidos telefon tartalmát le tudom menteni PC-re? Sms és névjegyzék lementése kellene.

(#127785) Aryes válasza valeno (#127779) üzenetére


Aryes
nagyúr

Aktiváld a win10-et a win7 kulcsával, valószínűleg sikerülni fog. Ingyen.

(#127786) Aryes válasza kerlac (#127784) üzenetére


Aryes
nagyúr

Milyen telefon ez? Milyen célból és milyen formában szeretnéd az adatokat lementeni? A névjegyzékre ott a gmail minden készülék esetében. Az sms-ekhez minden gyártó szokott saját programot biztosítani.

(#127787) kerlac válasza Aryes (#127786) üzenetére


kerlac
senior tag

Huawai telefon, sms-k lettek volna a lényeg, de belemászva a telefonba úgy tűnik a készüléken vannak az sms-ek. Régen használtam vmi progit ami rtf fájlba átmentette az összes szöveges üzenetet, de nem találom melyik volt az.

(#127788) Jorus


Jorus
nagyúr

Sziasztok, erre a konzolra azt írják, hogy max 47'"-es kijelzőig használható, ez arra vonatkozik, hogy mondjuk egy 49"-es kijelzőt már nem lehet rátenni, mert a legmagasabb rögzítési pontra téve is beleérne a képernyő a talpba pl.?
Mert itt van pl ez, ami 65"-ig jó, de nem tűnik jelentősen nagyobbnak a méret adatai alapján.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#127789) nexwo


nexwo
őstag

Most szerelem be a TX 750 M tápot, a venti le vagy fel nézzen?

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#127790) varmi2 válasza nexwo (#127789) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mindegy, nézzen le.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#127791) nexwo válasza varmi2 (#127790) üzenetére


nexwo
őstag

Köszönöm!

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#127792) exowyn


exowyn
csendes tag

Sziasztok,

1 évvel ezelőtt vettem egy gépet, de folyamatosan olyn érzésem van, hogy nem teljesít 100%-on a gépem. A drivereket ellenőriztem, elvileg nem hiányzik semmi. Ma lefuttattam egy teszt prograramot amit a képen láttok, lehet ennek jelentősége, hogy azt írja 65% os teljesitményen futa gép?

Alaplap ASRock B365M Pro4 (1151 v2)
Processzor Intel Core i5-9400F BOX (1151 v2)
HDD WD Blue 1TB [3.5"/64MB/7200/SATA3]
SSD 250 GB Kingston A2000 NVMe SSD (M.2, 2280, PCIe)
Tápegység FSP HEXA+ 500 W
Videókártya MSI GeForce RTX™ 2060 VENTUS 6G OC Videokártya, 6GB GDDR6, 192-bit
Memória Vengeance LPX 2x8gb 3000MHz

Van valami javaslatotok, hogy tudnám elérni, hogy "jobban" fusson a gép? Érdemes valamilyen más tesztet futtatni?

Előre is köszi!

(#127793) mezis válasza exowyn (#127792) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Miféle képen? :F
Kereket alá és rúgd 3,14csán! :DDD

mezis

(#127794) exowyn válasza mezis (#127793) üzenetére


exowyn
csendes tag

Bocsi, így jónbak kell lennie.

(#127795) exowyn válasza exowyn (#127794) üzenetére


exowyn
csendes tag

(#127796) exowyn válasza exowyn (#127795) üzenetére


exowyn
csendes tag

Bocsi, a felüólet kifogott rajtam :)

(#127797) inf3rno válasza exowyn (#127792) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tolj rá egy passmarkot és egy userbenchmarkot. Azok kiírják, hogy melyik alkatrész hogyan teljesít.

Buliban hasznos! =]

(#127798) inf3rno válasza exowyn (#127795) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na ott írja az alsó képnél, hogy view online comparison charts. Arra kéne rámenni...

Buliban hasznos! =]

(#127799) exowyn válasza inf3rno (#127798) üzenetére


exowyn
csendes tag

[url=https://www.userbenchmark.com/UserRun/37614146]UserBenchmarks: Game 82%, Desk 89%, Work 70%[/url]
CPU: [url=https://cpu.userbenchmark.com/Intel-Core-i5-9400F/Rating/4051]Intel Core i5-9400F[/url] - [b]86.7%[/b]
GPU: [url=https://gpu.userbenchmark.com/Nvidia-RTX-2060/Rating/4034]Nvidia RTX 2060[/url] - [b]92.4%[/b]
SSD: [url=https://ssd.userbenchmark.com/SpeedTest/876393/KINGSTON-SA2000M8250G]Kingston SA2000M8250G 250GB[/url] - [b]126.2%[/b]
HDD: [url=https://hdd.userbenchmark.com/WD-Blue-1TB-2012/Rating/1779]WD Blue 1TB (2012)[/url] - [b]89%[/b]
RAM: [url=https://ram.userbenchmark.com/SpeedTest/471131/Corsair-Vengeance-LPX-CMK16GX4M2D3000C16-2x8GB]Corsair Vengeance LPX DDR4 3000 C16 2x8GB[/url] - [b]73.1%[/b]
MBD: [url=https://www.userbenchmark.com/System/Asrock-B365M-Pro4/114947]Asrock B365M Pro4[/url]

ez a userbenchmark eredménye, érdekes nekem, hogy egyesével mindegyik alkatrész jól teljesít, de összeségében azt írja: "PC Performing as expected (46th percentile)" ami nem túl biztató

(#127800) exowyn válasza exowyn (#127799) üzenetére


exowyn
csendes tag

ui.: 2 monitoros setup mennyit változtat a teljesítményen?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.