Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128751) w.miki


w.miki
veterán

Haveromnak elromlott a laptopja, nem éri meg javítani.
A képeket hogyan tudnánk lementeni róla?
HDD-t be tudom rakni külső házba, de a win Documents mappa az védett, azt nem tudom csak úgy átmásolni, vagy igen?

Ugyanitt 150 alatt milyen notit ajánlanátok?
Kinéztünk egy Dell e6540-et 130ért, az aprón. az jó? :DDD

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128752) MasterMark válasza w.miki (#128751) üzenetére


MasterMark
titán

Ha le van jelszavazva, akkor bootolj be arról a vinyóról.

Ha nincs akkor egy jóváhagyás után bele fogsz tudni menni.

Switch Tax

(#128753) mezis válasza w.miki (#128751) üzenetére


mezis
nagyúr

Ilyenkor jól jön egy Linux. Az se baj, ha Live Linux. :K

mezis

(#128754) King Unique válasza w.miki (#128751) üzenetére


King Unique
titán

NTFS fájlrendszer, hozzáférési engedélyek. A másik Windows fájlkezelőjében ha rendszergazként nem tudsz belépni megerősítés után sem a korábbi Windows felhasználói mappájába, akkor a linkelt módszerrel a mappát saját tulajdonba véve már igen. Vagy esetleg 3rd party fájlkezelővel próbálva, azoknál nem feltétlen kell a linkelt beállítás.

Másik megoldás egy pendrive-ról bootolt ún. live rendszer használata és akkor nem kell kiszerelni a HDD-t sem a gépből. Ilyen rendszer lehet WinPE alapon, lásd pl. HBCD PE. Másik opció a Linux Live, viszont annál szükség lehet a videóban lévő beállításra, mivel a bekapcsolt Fast Startup mellett leállított Windows NTFS kötetét alapesetben nem tudja felcsatolni.

(#128755) liszi70


liszi70
nagyúr

Lehetséges, hogy az ASUS M5A88-M alaplapon nincsen 1394-es firewire csatoló, vagy én vagyok vaksi? :F

(#128756) ElektrikusDE válasza liszi70 (#128755) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Jól látod, nincs rajta ilyen csatlakozó.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#128757) w.miki válasza MasterMark (#128752) üzenetére


w.miki
veterán

Sajnos jelszóval védett Win10 :( Bár a jelszót tudjuk.
De teljesen más gép, mint ami itthon van, ez egy Acer Aspire 5732ZG.
Menet közben egyszer csak elsötétült a kép, és azóta semmit nem csinál.
Még csak BIOS csipogás sincs, bár a ventillátor hallhatóan felpörög, de azon kívűl más nem történik.
Az itthoni gépem meg egy Dell e6540 Win7-el, msata SSD-vel.
Gondolom akkor a bebootolás nem megoldható. :F

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128758) liszi70 válasza ElektrikusDE (#128756) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi! Ezt a linkelt leírásból tudod, vagy más forrás is megerősíti? Csodálkozok, hogy ezen az alaplapon nincs 1394 firewire csati. Nem lehet, hogy a leírás hiányos? Azt hittem, ez alap. :F

[ Szerkesztve ]

(#128759) mezis válasza w.miki (#128757) üzenetére


mezis
nagyúr

RAM-ok, akku rendben?

mezis

(#128760) Pyttawrx válasza liszi70 (#128755) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, ezen sem külső, sem belső firewire csati nincs, max pci kártyával tudod megoldani

(#128761) Csupingo válasza liszi70 (#128758) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán ritkább esetben van, mint nincs az alaplapokon. Én is azt láttam a leírásában, hogy ezen nincs. Ha jól olvastam, az usb 2.0 után már lelépték sebességben, ezért nem is használják már igazán az újabb lapoknál. Úgy rémlik, a te lapodon is van már usb 3.1, talán azért hagyták le.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128762) w.miki válasza mezis (#128759) üzenetére


w.miki
veterán

Akku-t kiszedtem, elvileg úgy is menni kéne, de nem indult.
RAM-ot 1-1-et kiszedtem, betettem, úgysem indul, csak sötét kijelző :(

Viszont a Dell látja az USB-n rákötött HDD-t, TCben rendszergazdaként másolhatók, talán a képek megmenekülnek.
Ezt fel lehet tölteni a google fotókba úgy, hogy a mappák, albumokká váljanak?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128763) King Unique válasza w.miki (#128757) üzenetére


King Unique
titán

Eredetileg ugye az volt a kérdésed, hogyan lehet lementeni a HDD-ről, az ottani Windows felhasználói mappájából a képeket, ha nem bootol, amire a válaszban le lettek írva a lehetőségek. Mi nem világos? :F
Ha netán a nem bootoló Windowst akarod helyreállítani, vagy azt is, akkor az OS topikjában arról is volt már szó. Vagy másik lehetőség a képek (és egyéb fontos fájlok) lementése után a clean install.

[ Szerkesztve ]

(#128764) w.miki válasza King Unique (#128763) üzenetére


w.miki
veterán

Az már megoldódott, a TC látja, rendszergazdaként. :B
És köszönöm is a válaszod, nagyon korrekt, szakértői megfogalmazás... :R :R
bár, mint laikus nem sokat értettem belőle...
Most szeretném feltölteni a képeket a Google fotókba, mappákkal együtt, ahogy a HDD-n van, albumokva sorolva. (De ezt lehet, nem lehet megcsinálni...)
Létezik-e olyan file átnevező program, ami átnevezi a file-okat úgy, hogy a filenév eleje a nagyszülő, és a szülő neve lesz, a vége marad.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128765) Csupingo válasza w.miki (#128764) üzenetére


Csupingo
veterán

A TC is tud csoportos átnevezést, de talán az irfanview képnéző is. Pl. így.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128766) w.miki válasza Csupingo (#128765) üzenetére


w.miki
veterán

és tényleg van szülő[P], és nagyszülő[G] mappa is. csak dédszülő nincs :R
Már csak valahogy automatizálni kellene, hogy minden végigmenjen

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128767) ColdMan válasza w.miki (#128764) üzenetére


ColdMan
tag

TC - csoportos átnevezés

szerk: Lasssssúúúúúúú... :)

[ Szerkesztve ]

(#128768) King Unique válasza liszi70 (#128755) üzenetére


King Unique
titán

Az alaplap specifikációja nem említi a FireWire-t, tehát akkor elvileg nincsen. USB 2.0 és USB 3.1 Gen 1 (= USB 3.0) portok viszont vannak.
De amúgy miért olyan fontos ez, mit akarsz FireWire porton csatlakoztatni? :F Egyébként soha nem volt alap a FireWire 400/800 port PC-s alaplapokon, manapság egy modern alaplapnál meg pláne nem, amikor már rég kikopott, sőt pl. Macen is már rég felváltotta az USB 3.X és a Thunderbolt.

[ Szerkesztve ]

(#128769) liszi70 válasza King Unique (#128768) üzenetére


liszi70
nagyúr

Lehet, hogy a mostani lapokon már nincs, de ez egy elég régi lap, és azokon általában volt 1394 csati. Ezért csodálkoztam, mert nem szoktam hozzá. A házon ott van az aljzat, csak nincs hová kötni a kábeleket. :) Egyébként régebbi videókamerák csatlakoztatásához kell nekem, de ha nincs, akkor firewire kártya lesz.

Köszi mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#128770) King Unique válasza liszi70 (#128769) üzenetére


King Unique
titán

Már amelyiken, a régebbi alaplapok közül sem mindegyiken volt FireWire port, meg inkább Macen volt jobban használatos, mintsem PC-n. A videókamerán meg elvileg lennie kell USB 2.0 portnak is (példa), vagy ha esetleg csak FireWire only, akkor az szép, de még akkor is megoldható a csatlakoztatás egy megfelelő adapterrel és nem feltétlen kell PCIe bővítőkártya.

[ Szerkesztve ]

(#128771) Csupingo válasza King Unique (#128770) üzenetére


Csupingo
veterán

Viszont ha jól látom, a pár száz forintos változatokat kerülni kell, mert abba csak simán össze vannak kötve az érintkezők és tönkre teheti az eszközöket.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128772) liszi70 válasza King Unique (#128770) üzenetére


liszi70
nagyúr

"A videókamerán meg elvileg lennie kell USB 2.0 portnak is (példa)"

Általában van, de DV kamerákon kb. annyira haszontalan, mint férfin a mellbimbó. :) MiniDV esetén az usb max arra jó, hogy az oprendszer felismerje a kamerát. Az anyagot rögzíteni, a kazettát irányítani nem lehet vele, ahhoz dv kimenet, firewire kell. Egyébként épp itt van a kezemben egy olyan miniDV kamera, amin nincs usb, kizárólag DV ki/bemenete van, csak firewire-el használható. Canon XL1S

[ Szerkesztve ]

(#128773) MasterMark válasza liszi70 (#128772) üzenetére


MasterMark
titán

Miért van ilyen kamerád? :D

Switch Tax

(#128774) liszi70 válasza MasterMark (#128773) üzenetére


liszi70
nagyúr

Mer' mazochista vagyok!!! :D
Egyébként nem az enyém, kölcsön van, és miniDV-ket teszek vele gépre, ezen kívül megpróbálom vhs digitalizálásra is befogni, egyelőre sikertelenül. :)

(#128775) liszi70


liszi70
nagyúr

Má' megint én. :D
Egy ilyen gépnek keresném a drivereit, mert nem win10 lesz rajta, ami automatikusan telepíti, hanem win7. Jó helyen járok ezen az oldalon? Ha igen, akkor annyi lesz a dolgom, hogy START SCAN és automatikusan feltelepíti a drivereket?

(#128776) Csupingo válasza liszi70 (#128775) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem jó helyen vagy. Ott a manual update is, azzal is le tudod tölteni a dolgokat. Gondolom a scan csak ellenőrizné a gépet, ha nem vagy bent biztos, hogy neked melyik van. Esetleg még jól jöhet, ha mondjuk eltérő alaplapokkal is szerelték ezeket, de úgyis észreveszed, ha valamelyik driver nem stimmel, mert nem települ. Akár a gépbe is benézhetsz és az alaplap típusára is rákereshetsz.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128777) liszi70 válasza Csupingo (#128776) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi!
"Gondolom a scan csak ellenőrizné a gépet"

Ja, azt hittem automatikusan telepíti, mert az Automatic Driver Update opcióban található. Na majd kiderül, ha itt lesz a gép, és lesz mit szkenneltetni vele. Ehhez persze az kell, hogy legalább net legyen rajta, tehát a LAN drivert mindenképpen előre fel kell telepítenem. Remélem tényleg innen kell letölteni. (Nem vagyok túl jó ebben a driverezésben, a gépeimnek mind volt telepítő CD-je, nem kellett keresgetni, most meg a win10 elkényelmesített, mert mindent ő maga intéz. :) )

(#128778) liszi70 válasza liszi70 (#128777) üzenetére


liszi70
nagyúr

Na ezt utálom én ebben... 22 driver csak a VGA-hoz, win7 64-re szűkítve is 7 db, tudja fene, melyik kell, melyik nem. :D

[ Szerkesztve ]

(#128779) MasterMark válasza liszi70 (#128778) üzenetére


MasterMark
titán

Az az egy kell amelyik a gépben van. Egy gépet különböző konfigurációval lehet megvenni, sokféle vga-val.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#128780) Csupingo válasza liszi70 (#128778) üzenetére


Csupingo
veterán

Úgy néz ki, ez többféle vga-val is elérhető. Ha nincs bent akkor intel driver kell a cpu-ban lévő igp-hez, aztán lehet amd, vagy nvidia is. Ezeket akár a vga gyártók oldaláról is le lehet tölteni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128781) zolee001 válasza liszi70 (#128778) üzenetére


zolee001
őstag

Hardware ID alapján kiderited mi van benne és csak az ahhoz való drivert telepited

(#128782) Tim82 válasza liszi70 (#128775) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jó helyen vagy és nem csak ellenőrzi, hanem (a Lenovo Service Bridge nevű alkalmazás letöltése és telepítése után, amit el fog az oldalon a "Start Scan"-ra kattintva végezni) letölti és telepíti is a drivereket.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#128783) liszi70 válasza Tim82 (#128782) üzenetére


liszi70
nagyúr

"letölti és telepíti is a drivereket"

Ez a Lenovo pont nekem való supportot ad! :D Köszönöm, akkor csak a lan-drivert töltöm le előre.

(#128784) Bengio válasza liszi70 (#128783) üzenetére


Bengio
tag

Sziasztok!
Gyors problem solvingra lenne szükségem:
Fujitsu Esprimo P5730: bekapcs gomb megnyom, ventik felporognek, power led vilagit, mindez 3mp-ig, es utana leall. Masodjara mar csak tap le-felkapcsolas utan tudom ujra bekapcsolni, es itt kezdodik elolrol.
Merre induljak a hibakereséssel?

Szerk2: problem solved, elsore jol gondoltam, bekapcs gomb (házon) ragadt be, levéve a ház előlapját, power buttont benyomva működik, nem áll le.

szerk: sorry, ez nem válasz hsz akart lenni, hanem uj.

[ Szerkesztve ]

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#128785) MasterMark válasza Bengio (#128784) üzenetére


MasterMark
titán

Ez zárlat. Elsőnek húzz le mindent az alaplapról, front usb-t is, ledeket, mindent.

szerk.: Akkor megoldódott.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#128786) mezis válasza Bengio (#128784) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
- Ki belőle minden kártya, ami nem feltétlenül szükséges.
- Tápegység.
- RAM-ok
- Alaplap eleme.

mezis

(#128787) Sys85


Sys85
veterán

Sziasztok!

Problémám lenne és hátha tudtok segíteni.
Adott egy asztali pc (Ryzen 5 3400G,Asrock B450 Pro4-F,2x8 GB Patriot Viper4) és a Win 10 Pro.
Eddig egy 250GB-s Kingston NVME SSD-n volt a win (igazából most is ezen van),plusz mellette van egy 1TB-s vinyó mindenesnek.
Na a gondom az,hogy most száműzném a gépből a hdd-t,de amint lehúzom indításnál azt írja nincs bootolható meghajtó.
Biosban Boot-nál elsőnek ott van az ssd,de még se bootol be.
Ha visszadugom a vinyót,akkor bootol az ssd is.
Már a biost is reseteltem,de ugyanaz.
A ssd-n lévő Win10 nem klónozott,tiszta telepítés volt amikor felraktam.
Ez mitől lehet?Illetve hogyan lehetne megoldani,hogy önmagában az ssd-ről is bootoljon?

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#128788) varmi2 válasza Sys85 (#128787) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az a gond, hogy mikor telepítetted a wint, bent volt a hdd, és a hdd-re ment a boot partíció. Ezért kell win telepítés előtt lehózni az összes meghajtót, és csak azt meghagyni, amire a win megy. Telepitsd újra a wint a hdd nélkül, ez a legegyszerübb megoldás.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#128789) MasterMark válasza Sys85 (#128787) üzenetére


MasterMark
titán

Deja vu... :DDD

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#128790) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok

Problémám, hogy a játék amivel játszom 800x600-ban fut. A monitorom 31.5", 1440p.

Ha windowedbe rakom akkor ténylegesen 800x600 pixelt foglal el, szóval kb nem is találom meg a monitoron. Fullscreenben pixeles mintállat, de legalább látok.

A problémám az h fullscreenben is jó vastag fekete barok vannak oldalt, és én játék közben szivesen venném ha látnék más programot (excel, java app etc).

Lehet olyat csinálni, hogy hiába rakom fullscreenbe akkor sem foglalja el a teljes képernyőt? csak mondjuk a felét?

Másodlagos monitor opció lenne, de nyilván nem akarnék rákölteni sokat, a régi occó' monitorok meg mind vga csatlakozásosak, nekem meg van 4x DP és 1x HDMI az 5700 xt-n.
:(

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#128791) MasterMark válasza Vismajor01 (#128790) üzenetére


MasterMark
titán

Monitoron állítsd be, hogy tegye teljes képre.

Ha ott nem lehet, akkor driverben állítsd be, hogy skálázza teljes képernyőre a képarány megtartásával.

Switch Tax

(#128792) Doky586 válasza Sys85 (#128787) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

1000x le lett már írva hogy kell windowst telepíteni: [link]
De aki nem fogadja meg a tanácsot az keresztbe tesz önmagának, aztán csak panaszkodik. :U
Hdd kivétel után installálhatja újra, mint te most.

(#128793) ColdMan válasza Vismajor01 (#128790) üzenetére


ColdMan
tag

Milyen típusú monitor?

(#128794) Vismajor01 válasza ColdMan (#128793) üzenetére


Vismajor01
addikt

Acer ED323QUR 32" WQHD 144Hz Freesync VA Curved

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#128795) King Unique válasza Sys85 (#128787) üzenetére


King Unique
titán

Nem olyan régen volt itt egy hasonló eset, ott le van írva, linkelve a lényeg a hogyan kellene Windows 10-et telepíteni pendrive-ról témában, meg úgy hogy ne kerüljön rendszer számára fenntartott partíció másik fizikai lemezere. Illetve a nem megfelelő telepítés miatt esetben is valami ilyesmit sikerült összehozni a normális állapot helyett és az a gond.

(#128796) Aryes válasza King Unique (#128795) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem egy helyes Windows 10 telepítésről szóló összefoglalót be lehetne tenni ide a téma összefoglalóba, mert olyan sokszor merül fel a téma.

(#128797) Pyttawrx válasza Aryes (#128796) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Arra ott a windows 10 topik. :) :R

(#128798) zolee001 válasza Sys85 (#128787) üzenetére


zolee001
őstag

A boot fileokat átcopyzod /ujra létrehezod a megfelelö disken,a BCDEdit lesz segitségedre
https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/manufacture/desktop/bcdedit-command-line-options

B,verzio ami sanszos esetedben a reinstall

(#128799) Sys85


Sys85
veterán

Köszönöm a segítséget mindenkinek! :R

Szerintem reinstall lesz.Úgyis tervezgettem a 250-es ssd nagyobbra váltását,így akkor most erre is sor kerül ha már reinstall lesz.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#128800) Aryes válasza Pyttawrx (#128797) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az világos, de amikor hetente befut legalább 1-2 delikvens ehhez köthető problémával, egy mondatot szerintem megérdemelne itt is. :K

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.