Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127801) inf3rno válasza exowyn (#127800) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát húzd ki az egyiket és mérd le újra.

Buliban hasznos! =]

(#127802) Cs1csó válasza nexwo (#127789) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD
Ha alulró szív és hátul fúj ki:
előnye:
- hűvösebb levegő jut be a tápegységbe hiszen kívülről jut be
Hátránya:
- jobban porosodik
- valaki írta, hogy a ventilátor csapágya kevésbé szereti az ilyen fejjel lefelé dolgot

Ha felülről a gépházból szív be és hátul fúj ki:
előnye:
- kevésbé porosodik
- a ventilátornak "jobb" - ha igaz amit olvastam -
hátránya:
- a házon belüli levegő lehet "melegebb" főleg pl. egy keményebb játék alatt

Egy jól szellőző házban egy nagyon minőségi tápegység akár a gépházból is szívhatja a levegőt megoldja úgy is.

(#127803) nexwo válasza Cs1csó (#127802) üzenetére


nexwo
őstag

Jól szellőzik de már lefele néz :/
Kivehető és tisztítható porszűrő van lent.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#127804) Jorus válasza exowyn (#127795) üzenetére


Jorus
nagyúr

Sehol sem ír olyat, hogy a géped 65%-os teljesítményen futna. Az elért pontszámhoz oda van írva, hogy 65th percentile, vagyis a 65. percentilisbe esik. A percentilis százalékosztály. Ez azt jelenti, hogy a tesztet futtató userek 64%-ánál jobb az eredményed, 34%-ánál pedig alacsonyabb. Nem rossz eredmény ettől a konfigtól, a felső 5-10%-ban jelentősen erősebb gépek vannak.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#127805) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Érdeklődnék, hogy miként, milyen alapon működik a streaming szolgáltatások estén a másolásvédelem. Azt tapasztalom, hogy PC-n, mobilon is randomra működik a screenshot-ok készítése. Van, aki simán a beépített Windows-os képmetszővel szed ki képet pl. Netflix-ről (az app-ből nem, de böngészőben futtatva igen), másnak 3rd party programmal sem megy. Van, akinek megy akár iOS-en is, másoknak nem. Androidon szintén.

Természetesen nem másolat készítése a cél, hiszen a weben minden elérhető lenne, csak a technikai részét nem értem! :F

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#127806) Mezei Dávid


Mezei Dávid
újonc

Windows 10 eszközkezelőben 43-as hibakód wifi adapterre. Mit tehetek?

Áthelyeztem a laptopomat A pontból B pontba és elment a wifi.

(#127807) turho


turho
őstag

Sziasztok!
SOS! Majdnem új 256 GB Microsd kártyámat bizonytalanul dugtam be a laptopba. Mobilból vettem ki, át akartam másolni a tartalmát.
Corrupt lett, csak egy zagyva kártyanevet mutat a Win10.
Nem látszik a filerendszer.
CHKDSK-val nézve viszont mutat annyit, hogy 27 ezer file, 20 Gb üres hely. Viszont nem listázza az sem.
Hogyan lehetne a filerendszert a leggyorsabban helyreállítani? :( (mappák filenevek stb.).

Listázni nem listáz semmit.....

[ Szerkesztve ]

(#127808) I02S3F válasza turho (#127807) üzenetére


I02S3F
őstag

Amíg nem kapsz szakértői választ, addig egy Live Linux alól is kipróbálhatod!

(#127809) turho válasza I02S3F (#127808) üzenetére


turho
őstag

Az nem áll módomban, win10 van, se live Linux, se cd-olvasó.... A chkdsk listázása a /f parancs után sikerült ilyenre. A fájlok darabszámát, foglaltságot jól mutatja, csak éppen nem listázható ki. Tehát a file leíró rendszer sérülhetett (bocs ha szakmaiatlanul fogalmazok).
Várok tanácsokat, most ráeresztettem egy chkdsk /r parancsot.

(#127810) mezis válasza turho (#127809) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#127811) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok

Asus Rog Strix B365G gaming, van egy nvme ssd, és egy adattároló vinyó.
Sata 1 port megosztja a sávszélességet az m2 slottal (ha abban sata ssd van). Kérdésem hogy én a sata 2 portba dugtam a hdd-t. Jó ott? Vagy ilyenkor teljesen mindegy melyik portban van?

Jelentéktelen dolog, de azért kíváncsi vagyok.

Galaxy S23 256GB Cream

(#127812) turho válasza mezis (#127810) üzenetére


turho
őstag

Köszönöm aki próbált segíteni, neked is. Mindent megpróbáltam, amit lehetett, de nem jött össze.
Régebbi bizt. mentésből a 75 %-át vissza tudom szerezni.
Tanulság: menteni kell havonta :(

(#127813) mezis válasza turho (#127812) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen. Legalább egy biztonsági másolat legyen. Az általunk használt számítógépes adathordozók nem olyanok mint pl. agy füzet, ami addig őrzi az információt, amíg el nem ég.
Átlagos élettartamuk csupán években, évtizedekben, újraírási számban mérhető és bármelyik pillanatban bekövetkezhet bennük egy olyan "katasztrófa", hogy egyetlen bit sem olvasható róluk. Nehezen, sok munkával létrejött információval ne várjunk, készítsünk AZONNAL biztonsági másolatot.

mezis

(#127814) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Most cseréltem alaplapot a gépben, és van egy DAC-om, ami rendetlenkedik. Eddig jól ment 3 évig, most az új lappal lemegy pár perc egy számból, aztán ledobja az ékszíjat az összes USB eszköz, és olyan 5 másodperc múlva újraindul minden. A DAC onnantól csak sistereg, ki kell húznom, és újra bedugnom, hogy működjön. A Windows eseménynapló tök üres, mintha semmi sem történt volna. Van még a monitoromnak is egy USB-s része, ha arra dugom ugyanez van. Nem igazán tudom hova tenni a jelenséget. Mármint én arra gondolnék, hogyha a monitorról megy, akkor DP-n keresztül kapja a jelet, és a monitor tápja adja neki az áramot, tehát nem valószínű, hogy az a gond, hogy nem tud elég áramot adni neki az alaplap. Még amire esetleg gondolni tudok, hogy nem kaptam IO shieldet az alaplaphoz, és így, hogy földeletlenek emiatt a csatlakozók, nem kezelik valami jól a DAC-ot, de nem tudom ebben mennyi ráció van. Ha a ház USB csatlakozójára kötöm, akkor is ugyanez van, az pedig gondolom földelt, úgyhogy ez sem igazán állja meg a helyét. Ki fogom majd próbálni a DAC saját tápjával, de most fogalmam sincs hol van. Addig esetleg ha van bármi ötlet, akkor írjatok.

Buliban hasznos! =]

(#127815) mezis válasza inf3rno (#127814) üzenetére


mezis
nagyúr

"....gondolom földelt...": Ilyenkor mérni, ellenőrizni kell! Ha nincs jobb műszer, akkor egy fázis ceruzával.

A csatlakozók nem az IO shild-től kapják a "földelést".

mezis

(#127816) Mezei Dávid válasza Mezei Dávid (#127806) üzenetére


Mezei Dávid
újonc

Megoldódott. :) Letiltottam, és engedélyeztem. [eredeti hozzászólás]

(#127817) I02S3F válasza Mezei Dávid (#127816) üzenetére


I02S3F
őstag

Igen! Hálózati problémánál nulladik lépés a böngésző program újraindítása, a gép újraindítása, a router újraindítása, illesztő alaphelyzetbe állítása :) Bocs, hogy ezt csak utólag írom!

(#127818) m_kovacs


m_kovacs
tag

Boldog Újévet kívánok!
Win8.1 Pro. Mappa tulajdonságainál hiányzik a biztonság és megosztás fül.
Meghajtóra és file-okra megvan. Korábban megvolt, hogy tudom helyreállítani.
A Google nem segített, de legalábbis én nem találtam használható javaslatot.
Köszönettel m_kovacs

(#127819) inf3rno válasza mezis (#127815) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát akkor nincs nagy jelentősége, max a por szökik be ott. Kipróbáltam más USB eszközökkel is, minden mással jól megy, és már láttam ilyet, hogy egy DAC nem akart együttműködik egy alaplappal, másikkal meg vígan elment. Van rajta optikai bemenet, majd megpróbálom azzal, de nem tudom, hogy lesz e hangminőség vesztés úgy. Ami mostanra biztos, hogy nem az áram felvétel okozza, mert rákötöttem 4 eszközt töltésre, és semmi gond nincs.

Buliban hasznos! =]

(#127820) genlog


genlog
junior tag

Kissé off, mert nem infós, de azonalli kérdés, és sehova nem illik pontosan, új topikot meg nem akarok ezért nyitni:

Hol vehetek, vagy hogyan kereshetek rá adott hálózati adapterre, ami (tök mindegy, de konkrétan egy LED-es diavetítőé) AC/DC átalakító, méghozzá 6V-os, és a belső része a negatív? Érdekelne egy univerzális eszköz is, amin ezeket a paramétereket állítani lehet.
Ilyenek szinte már nem is kaphatóak, illetve nem találom a kulcsszavakat. Hama cuccok, MediaMarkt, elektronikai kisboltok stb... Esély sincs rá, hogy mondjuk egy kollekcióra bukkanjak - úgy tűnik.

Tud valaki segíteni?

(#127821) mezis válasza genlog (#127820) üzenetére


mezis
nagyúr

[link] de a polaritást neked kell beállítani. Nagy szerencse kell a középkivezetés negatív esetéhez.

mezis

(#127822) genlog válasza mezis (#127821) üzenetére


genlog
junior tag

Köszi!
Aztán ezt találtam. Csak a bolt neve nehezen jutott eszembe, pedig sokat vásároltam itt.
(A kulcsszó: dugasztápegység, hálózati adapter :D )
De itt is van, viszont semmi hír a polaritásról, márkáról...

[ Szerkesztve ]

(#127823) mezis válasza genlog (#127822) üzenetére


mezis
nagyúr

Én még csak a készülékkel együtt szállított adapternél találkoztam "fordított" polaritással.
Nem tudom miért, talán ettől remélik a nagyobb forgalmat. ;]
Másik táppal hátha tönkre megy. :DDD

mezis

(#127824) ColdMan válasza genlog (#127820) üzenetére


ColdMan
tag

Így keress rá (idézőjel is kell):
"fordított polaritás" 6V adapter
pl.
[link]

A Panasonic telefonoknál volt nagy divat a fordított polaritás.

(#127825) genlog válasza ColdMan (#127824) üzenetére


genlog
junior tag

Mondjuk nézőpont kérdése, melyik a fordított. Nekem ez sosem volt egyértelmű, mert sok ilyenem és sok olyanom is van/volt.

Ha már itt tartunk, van egy WD külső HDD-m, aminek elkallódott a hálózati adaptere. Azok általános szabványúak, vagy az is össze-vissza lehet? Csak annyi van ráírva: "DC In".

[ Szerkesztve ]

(#127826) ColdMan válasza genlog (#127825) üzenetére


ColdMan
tag

Általánosságban belül van a jel / + , kívül az árnyékolás / test / -
(adapterek, RCA kábelek, koax, stb)
Mivel ez az elterjedtebb szerelési mód, úgy gondolom, jogosan használjuk a többire, a "fordított" kifejezést. :)

Pontosan milyen típus az a WD cucc.
Egy Samu és egy Maxell van nekem, ezeknél belül van a + .

(#127827) genlog válasza ColdMan (#127826) üzenetére


genlog
junior tag

Kb. ez a típus, a gyártási számának vége - 01-re végződik.
Pontosan: P/N: WDBAAU0010HBK - 01 .
Ez arra utal, hogy 12V, 2A-es. Jó lenne egy univerzálist erre, és a már fent említett fordított polaritásúra használni.
Ergo olyat keresek, ami mind a két dolgot tudja, ha lehet márkásat.

Adaptergyártók összeesküvése lehet, hogy a WD nem írja a termékre, milyen tápot igényel. A 10 TB-os külsők mellett, négy költözés után a kis HDD adaptere egyszerűen eltűnt... :O

[ Szerkesztve ]

(#127828) ColdMan válasza genlog (#127827) üzenetére


ColdMan
tag

Ez alapján [link] hagyományos.

(#127829) genlog válasza ColdMan (#127828) üzenetére


genlog
junior tag

Tehát ilyen univerzálisat keresek, de nem találok.

(#127830) Kékes525


Kékes525
félisten

Vennék egy ilyen DAC-ot [link] , de csak amerikai csatlakozóval van. Ehhez biztosan tudok egy konvertálót venni a hazai fali csatlakozókhoz? Például ez jó? [link]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#127831) Cs1csó válasza Kékes525 (#127830) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem ígérik, hogy lesz belőle EU Plug-os?

(#127832) Kékes525 válasza Cs1csó (#127831) üzenetére


Kékes525
félisten

Másik modellből van. Lehet, hogy azt veszem meg.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#127833) Doky586 válasza Kékes525 (#127830) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs is semmilyen táp csatlakozója. Csak USB-B... Pc hez..

(#127834) Cs1csó válasza Doky586 (#127833) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az nem USB C Type? Akkor ha megfelelő adaptert vesz akkor jónak kell lenni magyar hálózatba is. Nem PC-ből akarja a naftát hanem fali konnektorból.

(#127835) Kékes525 válasza Doky586 (#127833) üzenetére


Kékes525
félisten

Ott van a választékok között a hálózati adapter választás, nem véletlenül.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#127836) Cs1csó válasza Kékes525 (#127835) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor megveheted az US megoldást is - 100-240V közötti feszültség tartományt enged a leírás szerint - és veszel hozzá egy olyan dugaljt vagy a teljes adaptert kukázod és lecseréled egy ilyenre: [link]

(#127837) Doky586 válasza Kékes525 (#127835) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

És a "230V Europlug" miért nem jó választás..?

(#127838) Cs1csó válasza Doky586 (#127837) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mert nincs belőle, görgesd le ott a típus kiválasztás pl. szín black-silver és alatta a plug de az EU-t nem dobja ki.

Néha olyan érzésem van mint ha valami harmadrangú állampolgár lennék:
1. USA
2. Kína
3. EU

[ Szerkesztve ]

(#127839) Doky586 válasza Cs1csó (#127838) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#127840) Cs1csó válasza Doky586 (#127839) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mint látod a Modi3+ verzióból - ami csak 100 dollár - nincs EU Plug. A másik az 250 dollár.
(valószínűleg ez jobban fogy mert olcsóbb a tudása pedig elegendő a többség számára)

[ Szerkesztve ]

(#127841) Kékes525 válasza Doky586 (#127839) üzenetére


Kékes525
félisten

:N Az egy másik, mint fentebb írtam és csicso82 is írja.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#127842) Doky586 válasza Cs1csó (#127840) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha itthon nem talál egy 5V-os usb dugasztápot fillérekért hozzá akkor így járt.. :U

(#127843) Cs1csó válasza Doky586 (#127842) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amúgy igaz, elég drágák ezek az adapterek, bár 100$ vs. 250$ nagy különbség tehát 150$-nál kevesebbért is meg lehet oldani az adapter gondot.

(#127844) onkelz


onkelz
aktív tag

Sziasztok

Az normális, ha egy 5 terrás usb-s külső HDD-t (fullra tele van) lassan 20 órája ellenőriz egy Win7es laptop?
Azért lehet ilyen lassú, mert kipipáltam a bad sector ellenőrzést is?

(#127845) King Unique válasza onkelz (#127844) üzenetére


King Unique
titán

Hát ha szektorhibás (HDS) az a külső HDD, akkor nem meglepő ha sokáig tart a lemezellenőrzés, vagy le sem fut. :)) De amúgy még az sem kell hozzá, mivel a bruttó 5 TB-os tárolókapacitás nem kevés, ott nem meglepő, ha eltart egynéhány óráig a teljes lemezfelület végigolvasása, végigírása, ennek tudatában kell nekiállni is.

(#127846) Doky586 válasza onkelz (#127844) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Még csak 20 órája?
Sebaj még csak az elején vagy..

(#127847) kisi


kisi
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy bluetooth-os éjjeli lámpa a kislányomnak, amiről esténként altató zene szokott szólni neki.
Létezik valami USB-s kütyü, vagy bármi más, ami asztali számítógépre dugva a számítógépről képes csatlakozni a lámpához, és a gépen lejátszott zenét rá küldeni?

(#127848) sziszi-fuszi válasza kisi (#127847) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Szia! Valami ilyesmit érdemes keresned, és minden további nélkül működni fog!

Mi alá kell írás?

(#127849) mezis válasza kisi (#127847) üzenetére


mezis
nagyúr

A BT hatótávolsága kisebb mint a WiFi-jé. Egy fal talán még belefér, ha az nem vályog vagy VB.

mezis

(#127850) kisi válasza mezis (#127849) üzenetére


kisi
aktív tag

Nem lesz fal közötte. reméljük, menni fog.
Köszönöm szépen mindenkinek

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.