Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#97101) Nikaré válasza Ezekiell (#97088) üzenetére


Nikaré
őstag

Na "vájjá vájjá" már majdnem egyetértettem veled, de most kérdezek!
Milyen minőségben és minősítésben jelented ki, hogy jobban értesz hozzá?

(#97102) t72killer válasza janeszgol (#97041) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Az orvosi műhibákat, fertőzéseket ráfogják a covidra. Vélemény?"

Vastagon. A véleményem nem tűrné a moderációs elveket, de sokra nem is mennénk vele. :(. Covid előtt egyébként annyira nyilvánvaló volt a kórházi fertőzések jelensége, hogy Kásler doki már majdnem foglalkozott is vele (hárított...), ami ígyis nagyonnagy szó - és persze igazolja az emberéletekbe kerülő probléma meglétét.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#97103) Nikaré válasza t72killer (#97102) üzenetére


Nikaré
őstag

Már súroltuk mi is
#97097 this is life kollégával e gondolatot.

(#97104) Ezekiell válasza lacafaca (#97100) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ez annyira eszme laca, mint a gravitáció elmélet... Én tényleg szívesen beszélgetek ezekről a dolgokról, de vannak olyan alapfeltevések, amiket vagy elfogadottnak tekintünk, vagy inkább ne beszélgessünk, mert galambokkal se sakkozunk...

Oltás kell? Kell, mert nyájimmunitás nélkül SOHA nem lesz vége a járványnak. Vagy hát természetesen úton is lehet nyájimmunitásra menni, de sajnos annyi koporsót nem tudnak gyártani :( Tömegtemetés meg nem fun. A másik módszer meg a teljes elfolytás, de szerintem mind beláthatjuk, hogy ahhoz már bőven késő van.

El kell kapni majd legyőzöd? Oroszrulettet értelmes ember nem játszik. (és itt nem csak halál van, hanem longcovid és egyéb finomságok is). Szándékosan elkapni értelmes ember nem akarhatja.

Ez csak nátha/nincs vírus: nettó idióta, felesleges részletezni.

A kommunikáció kritikájában viszont teljesen igazad van.

#97101Nikaré
A feleségem jelenleg is Covid kutató mikrobiológus, én meg pont eleget dolgoztam MTA biológiai laborokban és orvosi kutatás/fejlesztésben (már nem szerencsére, megjött az eszem :) )
De nem kell nekem hinni, széles az internet, mindenki utána tud olvasni mindennek, sőt javaslom, tegye is meg.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#97105) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

A Pfizer vagy a Moderna oltása váltja ki az AstraZeneca második dózisát Németországban

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#97107) Coyot válasza #20749568 (#97106) üzenetére


Coyot
őstag

Szerintem ebben teljes a konszenzus még itt ebben a topicban is.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#97109) lacafaca válasza Ezekiell (#97104) üzenetére


lacafaca
őstag

félreértettél megint...nem a vírussal kapcsolatos dologról beszéltem, csupán az alsóbb/felsőbbrendű kasztrendszerről, amit annyira fellengzősen bír nagyon sok ember sugallni...tudod az általad leidiótázott embertömeg annyira nem debil, hogy ezt ne érezze át és ne fogja föl, hogy az ostor vége mindig az ő hátán csattan, legyen az bármilyen idióta döntések következménye. ma, egy év elteltével sem lát mást, hogy még azok az emberek sem bírtak konszenzusra jutni szinte semmiben csak ömlik rájuk a szar és nem kérnek belőle már...elegük lett. ez a helyzet már nem fog semmit változni, sőt a ti szemszögetekből csak sokkal nehezebb idők fognak következni, mivel a kommunikáció mit sem változott, megoldás nem látszik semmire, megy a szokásos ígérgetés, haverok/szülők/testvérek/gyerekek mennek a levesbe...nem akarok vészmadárkodni, de lassan beköszönt a kukaborogatások kora...bele van kódolva az eltelt hónapokba.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#97110) bigdady válasza Sir Pocok (#97105) üzenetére


bigdady
nagyúr

Reméljük itthon is. Májusig ráérnek :)

(#97111) Angelina87 válasza lacafaca (#97109) üzenetére


Angelina87
tag

Sajnos én is ettől tartok mióta beköszöntött a 3. hullám, hogy lesz itt ne mulass.... Fizikai síkon :(
Addig hergelik az ún. "alsóbb réteget"....

Merthogy meg van a cirkusz, csak a kenyeret nem teszik le mellé az embereknek az asztalra, ahogyan az elején oly kegyesen megígérték... :U

" A világon vendég vagyok."

(#97112) this is life válasza Angelina87 (#97111) üzenetére


this is life
Ármester

Ne legyél negatív [itt] arról beszélnek , hogy milyen ügyesen kezelik a kihívásokat , járvány,oltás, támogatás ...stb. (a fenti link egy fb videót nyit meg ) . Nehez eldönteni , hogy mennyire fake kategória .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#97113) S e t h


S e t h
nagyúr

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#97114) Floyd80


Floyd80
addikt

Itthon: Orbán Viktor hamarosan bejelentést tesz | hvg.hu

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#97115) radi8tor válasza S e t h (#97113) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt mégse mondhatja, hogy van hatékonyabb oltóanyag. :D Mert hát micsoda dolog az, hogy válogat az ember.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#97116) S e t h válasza Floyd80 (#97114) üzenetére


S e t h
nagyúr

Vagyis nem mond semmit.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#97117) pjen válasza Csatravi (#97059) üzenetére


pjen
félisten

Köszönöm és a többieknek is. Nálunk nem kellett, csak az a kis papír, arra bélyegeztek megint.+most adtak egy tájékoztatót, hogy az első oltás után 2 héttel kezd kialakulni a védelem. A második után 90%. Szerintem ezt az elsőnél kellett volna adni.

(#97118) Sped


Sped
aktív tag

Telex úgy tudja, jövő héten nyitnak a teraszok! Végre!

Napokon belül bejelentheti a kormány a terasznyitást, aztán jöhetnek a tömegrendezvényekre vonatkozó enyhítések

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#97119) Narxis válasza S e t h (#97113) üzenetére


Narxis
nagyúr

Így van, nekem Moderna kell. ;]

Thanos was right.

(#97120) Sped válasza Narxis (#97119) üzenetére


Sped
aktív tag

Én húsvétkor regeltem be, tegnap hívott a háziorvos, milyen vakcinát szeretnék. Konkrétan ez volt a nyitókérdése. Mondtam Pfizer vagy Moderna, felírták, szólnak ha mehetek. :)

[ Szerkesztve ]

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#97121) bigdady válasza Narxis (#97119) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem is. Arról van a legkevesebb negatív infó (mondjuk pisztácia nem is volt :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#97122) Angelina87 válasza this is life (#97112) üzenetére


Angelina87
tag

Ez a linken való videó.. Szijjártóval esti mesének pont jó..., elaltatni a szavazóbázist, hogy minden oké :))
De ez már off... és csak a cukrom megy föl tőle, vagy szalad le, már nem is tudom :N

" A világon vendég vagyok."

(#97123) Gsx-rr válasza Sped (#97118) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Tehat most amikor rosszabak a szamok mint novemberben amikor zartunk, nyitas lesz.
Esszeru!

(#97124) bigdady válasza Gsx-rr (#97123) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ugyanaz mint az iskola. Logikus

[ Szerkesztve ]

(#97125) speter33 válasza Angelina87 (#97122) üzenetére


speter33
aktív tag

A vérnyomásod fel, a cukrod le... :DDD

(#97126) Angelina87 válasza speter33 (#97125) üzenetére


Angelina87
tag

Valami ilyesmi... Igen!!!! :U

" A világon vendég vagyok."

(#97127) this is life válasza Angelina87 (#97122) üzenetére


this is life
Ármester

Emiatt írtam , hogy a fake kategória határát súrolja .
Nem érdemes felb@.ni magad rajta , mert a celközönség értelemi képessége az átlag alá pozícionálható . Ekkora maszlagot megenni , már orvosi kategória .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#97128) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

OV
Az új cél: 3,5 millió ember. -> Terasz

04.19-én: óvoda, suli alsó tagozat.
05.10.-én: középsuli és felső tagozat.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#97129) Floyd80 válasza Sir Pocok (#97128) üzenetére


Floyd80
addikt

Addigra a sok lélegeztetős meg is hal, úgyhogy minden rendben lesz, jöhet az EB!

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#97131) janeszgol válasza Floyd80 (#97129) üzenetére


janeszgol
félisten

Én megfogadtam, hogy felőlem bármi nyithat, idén kihagyom a mozit, koncerteket, beülős bármiket. Azt csinálom idén is, mint tavaly.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#97132) nobela válasza janeszgol (#97090) üzenetére


nobela
senior tag

"az egyik orvos azt mondja, hogy kerüljük, ne betegedjük meg, a másik meg azt, hogy mindenkinek át kell esni rajta."

Melyik ORVOS (hülyepatikus nem számít) mondja ezt?

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#97133) perempe válasza szabi__memo (#97130) üzenetére


perempe
addikt

én tárolom a feléért...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#97134) perempe válasza Sir Pocok (#97128) üzenetére


perempe
addikt

néphülyítés...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#97135) zolivissza válasza szabi__memo (#97130) üzenetére


zolivissza
aktív tag

Kettő-háromezer forint/m2 árak vannak Bp-n raktár bérlet, ennél a bérleti díj kilencezer felett van/m2, plusz a rezsi, szóval a hetvenhat-millióra számolva a m2 ár. Hmm...

amor fati

(#97136) andor80 válasza Sir Pocok (#97128) üzenetére


andor80
senior tag

És a sok oltatlan potenciális hordozó ott fog iszogatni a terszon maszk nélkül?
A dolgozókat meg a többi vendéget meg szét fogják fertőzni?

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#97137) szabi__memo válasza zolivissza (#97135) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Le merem fogadni hogy sem az állam sem a raktártulaj nem bánja

(#97138) zolivissza válasza szabi__memo (#97137) üzenetére


zolivissza
aktív tag

Úriember biztosra nem fogad. :)

amor fati

(#97139) radi8tor válasza andor80 (#97136) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi a különbség a terasz meg az állva ivás/evés között? A terasz kényelmesebb. Most is aki akar ott iszogat a barátaival ahol csak kedve tartja...

Szerintem nem lesz rosszabb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#97140) szabi__memo válasza radi8tor (#97139) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A sűrűség

(#97141) perempe válasza andor80 (#97136) üzenetére


perempe
addikt

A köhögőkkel kéne foglalkozni. Ma 4x utaztam helyi busszal.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#97142) radi8tor válasza perempe (#97141) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Reklamáljunk az időjárásnál. Én is bírom a strapát, de ebben a nagy szélben azért ki tud hűlni a torkom.

⭐ Stella

(#97143) HellGreg


HellGreg
őstag

Gratulálni tudok a kormánynak. Felső tagozatos/középiskolás diáknak még csak meg lehet magyarázni, hogy tartson távolságot és hordjon maszkot (bár nagy eséllyel az se fog), de kicsiknek reménytelen. Mindegy, szophatunk itthon igazolással, könyöröghetünk mindennap a leckéért (remélem sok szülő nem engedi majd a gyereket és akkor legalább az osztályfőnök automatikusan felteszi mindennap), megint kibasztak mindenkivel akivel csak lehetett. Azon a nyomorult plusz 1 hónapon múlott minden munkáját vesztett vagy holnap elvesztőnek az élete, gondolom. A teraszokat nyitották volna most inkább, még az is értelmesebb lett volna. Most a teraszok szempontjából mi a jelentősége 500 ezer beoltottnak +/-?

[ Szerkesztve ]

(#97144) daneel_hu válasza S e t h (#97113) üzenetére


daneel_hu
addikt

Király. :D

(#97145) daneel_hu válasza lacafaca (#97109) üzenetére


daneel_hu
addikt

"nem akarok vészmadárkodni, de lassan beköszönt a kukaborogatások kora...bele van kódolva az eltelt hónapokba."

15 éve ezt hallgatom. :)
A lényeg, hogy még csak egy kicsit bírjuk ki, a nadrágon az övet egy lyukkal tegyük beljebb. :)
Csak nincs már a nadrágon több lyuk.

(#97146) Floyd80 válasza HellGreg (#97143) üzenetére


Floyd80
addikt

A szülők hozzáállásáról is készült egy felmérés, aszerint a szülők 76,3 százaléka nem tartja biztonságosnak az április 19-i nyitást, és 33,5 százaléka biztos abban, hogy nem engedi vissza az iskolába gyermekeit. A hvg.hu a nap folyamán beszélt több általános iskolai igazgatóval, akik jelezték, hogy sorban kapják a szülőktől a kérelmeket, amiben a megfertőződés kockázata miatt kérik, hogy a gyermekeiknek ne kelljen iskolába menniük.

✏️ A Szülői... - Szülői összefogás gyermekeink jövőjéért | Facebook

85 ezres minta.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#97147) mozso válasza Floyd80 (#97146) üzenetére


mozso
senior tag

Nálunk 50-50-% az arány.

(#97148) speter33 válasza daneel_hu (#97145) üzenetére


speter33
aktív tag

Az a baj, hogy az az öv nem a nadrágunkon van, hanem a nyakunkon...

[ Szerkesztve ]

(#97149) Narxis


Narxis
nagyúr

Nyárra tényleg rengeteg Pfizert kap Magyarország? Ezt olvasom már több helyen is. Jó lenne mert akkor a regisztráltaknak beadják az oroszt, kínait utána meg már bárki kaphat Pfizer-t...vagy Moderna-t ha abból jön egyáltalán.

Thanos was right.

(#97150) Chesterfield válasza Narxis (#97149) üzenetére


Chesterfield
senior tag

ez ilyen paradoxon, aki komolyan veszi a járványt, az kap kínait, oroszt, meg olyan eust, amit aztán gyakorlatilag betiltanak, aki meg szarta le az egészet megkapja a pfizert

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.