Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#97051) janeszgol válasza Nikaré (#97050) üzenetére


janeszgol
félisten

Több bakteriális vagy vírusos eredetű fertőzésnek lehet halálos áldozata. Például a lázas állapot miatti szívleállás, vagy vérmérgezés. Utóbbit okozhata a covid, de akár az influenza is. Ez az egyik csoport. ez rednben van. (Mármint nincs, de ez vele járhat a betegségekkel.)

Én a másik csoportra vagyok kíváncsi.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#97052) Elektrosokk válasza erdey_a (#97048) üzenetére


Elektrosokk
addikt

voltál már állami egészségügyi intézményben az életed során ? Ha igen akkor nem lehet okod nagy csodálkozásra.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#97053) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Érdemes meghallgatni mi a helyzet Ausztriában:

Az elmúlt egy év összefoglalása járvány idején Intenzív osztályon - interjú Dr. Bartha Zoltánnal

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#97054) LanyUs válasza janeszgol (#97036) üzenetére


LanyUs
senior tag

Végre itt vagy ezzel a fontos kérdéssel és nem arra helyezed a hangsúlyt, hogy az oltás után 1-2 óra bőrpír lehetséges :R Eszem magáll, amikor orvosok arról nyilatkoznak, hogy 1-2 napig fájt a karjuk az oltás után. Kit érdekel ez? A hosszútávú hatáskról meséljen inkább, ne az ilyen bla-bla hülyeséggel etessen...
A MIÉRT? Engem is érdekelne! Nem tudok rájönni, hogy egy elismert belgyógyász ( dr. Tamási József ) miért ezen a ponton foglal állást? Amúgy éppen itt a fórumon linkeltétek az ozone riportot, ahol elmondta, hogy nem vírustagadó, nem oltásellenes, inkább oltás szeptikus és lesz akinek javasolja, ha egészségi állapota megkívánja.
Ahhoz, hogy a véleményét meg tudjam ítélni el kellene végezzem az orvosi egyetemet és gyakorlati tapasztalatom is kellene legyen kórházi és labor körülmények között a vírussal is!
Úgy érzem a miértre nem tudjuk meg a választ... :(

[ Szerkesztve ]

(#97055) janeszgol válasza Sir Pocok (#97053) üzenetére


janeszgol
félisten

Szimpatikus doki. Érdekes dolgokat mondott.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#97056) pjen


pjen
félisten

Szevasztok.Ma délután megyek a máaodik Pfizerre oltásra.Megint kell vinni a kitöltött nyomtatványt,vagy elég az a papír amit a múltkor adtak?

(#97057) janeszgol válasza pjen (#97056) üzenetére


janeszgol
félisten

Muteromnak újat kellett kitöltenie. (Sputnyik V második.)
Lehet a Sputnyik V speciális mivolta miatt kellett. (Más helyen, más adta be a másodikat, mint az elsőt.)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#97058) Stanlee válasza pjen (#97056) üzenetére


Stanlee
őstag

uj kitoltott nyomtatvany kell, nem eleg a kis fecni.

szerk.: Anyukam Prfizert kapott es kertek tole, hogy a masodik alkalomra is vigye magaval a kitoltott kerdoivet. Meg szerencse, hogy lefenymasolta az elsot, igy nem kellett gondolkoznia, hogy mi minden betegseget adott meg eloszor.

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#97059) Csatravi válasza Stanlee (#97058) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nálunk is le kell adni a hozzájárulási nyilatkozatot a második szurinál is. Normálisan így kellene lennie mindenhol.

(#97060) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Napi új fertőzöttek száma: 3597 (az előző naphoz képest: +760)
Napi új halálos áldozatok száma: 285 (az előző naphoz képest: +13)
Kórházi ellátást igénylők száma: 10 354 (az előző naphoz képest: –464)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 1204 (az előző naphoz képest: –5)
Az első dózissal oltottak száma: 3 037 023 fő (+ 67 376 a keddi közlés óta)
Ebből a második dózissal is beoltottak száma: 1 290 709 fő (+ 40 127 a keddi közlés óta)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#97061) F.E.K.. válasza BalanceR (#97040) üzenetére


F.E.K..
senior tag

de kizártnak tartom, hogy aki letett valamikor is egy orvosit, valóban elhinné

Hát.. SOTE Orvosi egyetem, a végzős hallgató és a szintén orvos édesanyja megfejtették hogy miért betegszenek meg az emberek nyáron: "megizzadnak, ettől hirtelen lehűlnek és már meg is fáztak!"

Jó, lehet hogy végül nem vizsgázott le... de valószínűbb hogy igen...
(attól, hogy valaki elvégezte az egyetemet még nem feltétlenül értelmes is. Mondjuk Gödény inkább politikus mint gyógyszerész, szerintem ő nem hiszi el amit mond, Tamási és Pócs esetében nem vagyok ebben ennyire biztos...)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#97062) LanyUs válasza Sped (#96928) üzenetére


LanyUs
senior tag

Inkább már nem is gondolok bele, hogy Te, Én és a Többi fórumozó is több millió tb-t, szja-t, illetéket, áfa-t, jövedéki adót stb. csenget be a kasszába ( tehát a fejőgép tökéletesen működik ), de a "nagy tömeg" dönt a fejünk felett a választási X-el :)

(#97063) Qtya123 válasza BalanceR (#96924) üzenetére


Qtya123
őstag

Igen, ez a vírus most újabb teret adott annak, hogy az emberek egymást tapossák, vagy épp egymással versengjenek.

Az egyik kb szó szerint felgyújtaná, vagy börtönbe zárná azt, aki nincs beoltva.
A másik lenézi azt aki beoltatta magát.

Az egyik kb bunkerbe vonul és forralt vizet iszik és rettegésben éli az életét és nem érti a többit, hogy az miért nem így tesz.
A másik lenézi a bunkerest.

Ja meg a nemrég megjelenő vakcinairigység... :O :N :
Az egyik Pfizert kap és azt hiszi valami elit klubba lépett ezzel és lenézi azt, aki másik fajtát kapott.
A másik meg még nem kapott, de irigyli azt, aki kapott.

Szerencsére nem csak ezekből a jószágokból áll a világ, de azért vannak bőven mindegyik típusból.

(#97064) Rage47


Rage47
veterán

Németeknél lehet, hogy Astrazeneca után mRNS vakcinával fognak oltani, mert lebomlik az AZ és emlékeztetőként az mRNS erősebb hatást adhat.
Ezt a Telegramon írta a Corona-Infokanal, nem találtam a www.zusammengegencorona.de oldalon forrást.

Nützliche Information
Unter 60-Jährige, die die erste Impfung mit AstraZeneca erhalten haben, sollen die zweite Impfdosis mit einem mRNA-Impfstoff bekommen.
Dies begründet die STIKO so:
➡️ Im Zusammenhang mit den beiden zugelassenen mRNA-Impfstoffen gibt es keine Hinweise auf ein erhöhtes Thromboserisiko. Eine Mischung der Impfstoffe ist deshalb nach Ansicht der STIKO für unter 60-Jährige sicherer, als eine zweite Impfung mit AstraZeneca.
Deshalb ist eine Mischung zweier Impfstoffarten möglich:
➡️ Nach Verabreichung der ersten Dosis AstraZeneca werden die Komponenten des Impfstoffes nach kurzer Zeit abgebaut. Es verbleibt nur die Immunantwort gegen das Spike-Protein des SARS-CoV-2. Sowohl AstraZeneca als auch die mRNA-Impfstoffe rufen eine Immunantwort gegen das selbe Spike-Protein hervor.
Deshalb sollte eine zweite Impfdosis verabreicht werden:
➡️ Der Schutz gegen COVID-19 nimmt nach nur einmaliger AstraZeneca-Impfung nach gewisser Zeit ab. Um die Immunantwort erneut aufzufrischen, soll 12 Wochen nach der Erstimpfung die Zweitimpfung mit einem mRNA-Impfstoff erfolgen.
Das wissen wir zur Schutzwirkung:
➡️ Bisher gibt es noch keine genauen Daten, ob eine Mischung der beiden Impfstoffe zu einer ähnlichen Immunantwort führt. Es ist jedoch durchaus möglich, dass die Schutzwirkung sogar noch stärker ausfällt.

[ Szerkesztve ]

(#97065) lacafaca válasza janeszgol (#97036) üzenetére


lacafaca
őstag

beléptél az ébredezők klubjába :C üdv...jobb későn, mint soha ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#97066) janeszgol válasza lacafaca (#97065) üzenetére


janeszgol
félisten

Ébredezők? Én eddig is józanul gondolkoztam. :P

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#97067) lacafaca válasza janeszgol (#97066) üzenetére


lacafaca
őstag

a józan gondolkozás örvendetes, de amire ment, az már annál több volt annál ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#97068) janeszgol válasza lacafaca (#97067) üzenetére


janeszgol
félisten

?
Ezt kifejtenéd kérlek!

Ja a hozzászólásomra utaltál. Leesett. :)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#97069) lacafaca válasza janeszgol (#97068) üzenetére


lacafaca
őstag

akkor nemkell..jó;)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#97070) BalanceR válasza janeszgol (#97036) üzenetére


BalanceR
addikt

"Orvosok egy csoportja"????
Azokat ( gödényt , pócsot, lenkeit, tamasit, bakhdit, meg a többi "orvosra" akik a fentiek hivatkoznak) mindenhol kizárták a kamarából... Az orvostársadalom elhatárolódik tőlük. Szinte mindegyikük téziseit hamisnak, tévesnek ítélték meg. Megint az autópálya effektus... Az a hülye, aki szembe megy a forgalommal...

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#97071) janeszgol válasza BalanceR (#97070) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez nem csak hazánkra vonatkozik.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#97072) Nikaré válasza LanyUs (#97054) üzenetére


Nikaré
őstag

Azért milyen hatásos opció lenne, ha az oltás ellenesnek, szkeptikusoktól visszamenőleg meg lehetne vonni a már megkapott oltásuk mindegyikét!!!
Mert ugye valószínűleg azért létezik még e világban és tud baromságokat beszélni mert gyerekkorában megkapta az oltásokat!!!

(#97073) LanyUs válasza BalanceR (#97070) üzenetére


LanyUs
senior tag

Sucharit Bakhdi 1987-től prof. mikrobiológus, majd érdemrendet is kapott a munkájáért. Tudása szerintem vetekszik -e fórum összességével ( mert ugyebár vannak itt szakmabeliek ). Az orvostársadalom is erős politikai nyomás alatt áll. Ellenvélemény nem megengedett. Ettől függetlenül lehet, hogy nincs igaza, de ezt az emberek 99%-a nem tudja megítélni.

[ Szerkesztve ]

(#97074) lacafaca válasza BalanceR (#97070) üzenetére


lacafaca
őstag

a te világodban...az enyémben nem biztos. de ezt tegnap kifejtettem már :P

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#97075) Ezekiell válasza LanyUs (#97073) üzenetére


Ezekiell
veterán

Kész szerencse, hogy a maradék 1% - a többi orvos és kutató - megítélte, és hülyeségnek találta a nagyját a mondanivalójának, nem?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#97076) ivana válasza Csatravi (#97059) üzenetére


ivana
Ármester

A háziorvosnál úgy csinálták, hogy megkérdezték, hogy történt-e változás a papíron. Ezt ráírták és dátummal alá kellett írni. :)

(#97077) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

A koronavírus brazil variánsa hevesebben támadja a fiatalokat

ide nem akarunk valami csapatot küldeni edzeni?

(#97078) Rage47 válasza Chesterfield (#97077) üzenetére


Rage47
veterán

Lehet még a héten indul valami csapat :D Afrikai vírusnál is így volt, kb. bejelentés után mentek is kajakozni :D

(#97079) LanyUs válasza Ezekiell (#97075) üzenetére


LanyUs
senior tag

Épp ezt ecseteltem néhány hsz-szel előrébb! Hogy hétfőn megkérdeztem a főorvost és a köv. vírusra erősebb lehet az immunválasz, de nagyon ritka esetekben. Ebben pl. igazat mondott! Hosszútávú hatásokat pedig még nem ismerjük! Nem területem a téma, ezért megbízom az itteni orvosokban, de a politika... ez itt a gond ... Te az Akadémián biztosan találkozol a témával, valszínűleg tisztábban látsz. Én pl. a gyakorlati oldaláról hallom a betegség lefolyását stb. De senkire nem mondom, hogy összeesküvés, mert tudásom eltörpül az övéhez képest. Ezért nem tudom megítélni a többi orvos ítéletét sem.

(#97080) Ezekiell válasza LanyUs (#97079) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem is kell megítélned. Van egy tudományos konszenzus, az nem véletlen van. Ha egy építész azt mondja, hogy elég 40 centi mélyen alapozni a házadat, miközben az összes többi építész szerint a sávalap 80 centis kell legyen minimum (mint szakmai konszenzus), akkor 40 vagy 80 centit alapoztatsz? 80-at nyilván, mert 1 hülye miatt nem dobjuk kukába a szakmai konszenzust, pláne ha azt az 1 hülyét keresztbe-kasul megcáfolják.

Itt is ez a helyzet.

Persze a konteósok szerint "nem ébredtek még fel" a többiek, és "elnyomják az igazságot" mert "a terv" blablablabla.... Laposföldes hülyékre nem kell hallgatni, itt a topikban se - bár ez tényleg inkább "konteós covid topik" mint bármi más, az biztos. (nem véletlen nem konteóznak máshol, ez a kis játszógödrük, ez a topik teljes kuka, egészségükre)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#97081) janeszgol válasza LanyUs (#97079) üzenetére


janeszgol
félisten

Dr Tamási József a választható vakcinákkal elég szkeptikus. Az influenza védőoltást is hasztalannak tartja. De ilyen csoportosulás, csak bizonyos emberek nyilatkozhatnak dolog, Tamásizás/Gődényezés nincs az influenzánál sem.
A világról nem is beszélve. Linkelek egy videót. Na ezekről beszélek. (Bakhdi már említve volt.) [link]

Valami második nümbergi perről beszélnek. (Volt akkor első is.) Ilyenek nem voltak az influenzánál, a H1N1-nél stb.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#97082) LanyUs válasza Ezekiell (#97080) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ezekiell: Persze, hogy 80 :) Nekem csak az a félelmem volt, hogy ezek az orvosi szakmai konszenzusok nem politika függetlenek. Viszont ha úgy van, ahogy írod akkor rendben vannak. Köszönöm, hogy szántál még erre időt és leírtad!

janeszgol: én és a párom kaptunk influenza oltást is idénre. A gyerekek dupláztak belőle, mert első volt Nekik. Érdekes, akkor semmilyen kifogásunk és egyéb gondolatunk nem volt. Kicsit nagy itt a felhajtás. Köszönöm a linket megnézem majd munka után :DDD

[ Szerkesztve ]

(#97083) fatal` válasza janeszgol (#97081) üzenetére


fatal`
titán

Elég hiányosak a történelmi ismereteid, ha nem tudod mi volt a nürnbergi per.

Ez az egész viszont nyilvánvalóan faszság. Egyébként nem Tamási, hanem Tamasi és nem belgyógyász, hanem természetgyógyász. Meg pénzt keresnek ezen a baromságon, amellett, hogy brutális társadalmi károkat okoznak és senki le se szarja.

"De ilyen csoportosulás, csak bizonyos emberek nyilatkozhatnak dolog, Tamásizás/Gődényezés nincs az influenzánál sem."
Mert azzal nem lehet/lehetett pénzt keresni az idiótákon.

(#97084) janeszgol válasza fatal` (#97083) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem hiszem hogy ilyen egyszerű lenne. Számomra érthetetlenek a történések.

1, ja hogy arra a nürnbergi perre gondolnak, ami a második VH után volt? Akkor elég nagyképűek, ha azt gondolják ez is lesz akkora jelentőségű. Bár a jövőbe nem látok, akár lehet az is!

2, Tényleg Tamasi. Viszont! A fácse miért szűri a Gődényt, Tamasit stb, de az álhírek gyártóit miért nem? Csak nálunk: HVG, 24, Index, Origo stb hozza le folyamatosan a válogatlanul a híreit. Utána néznek mi igaz azokból?

3, Van egy(?) vírus. Az első vírusban is volt ismerősöm, aki elkapta, hát eléggé megszenvedte, de a többségnek tesztelnie kellett magát ahhoz, hogy megbizonyosodjon, elkapta-e. (Most arról ne beszéljünk, hogy a PCR pozitív mit jelent.)
Itt a brit verzió. Állítólag úgy alakult ki, hogy valami gyenge immunrendszerű emberben (csak egyben? Mint az eredetinél, egy ember megevett egy fertőzött denevért, és elterjed a világon a vírus...) hetekig tanyázott a vírus, ahol mutálódott. Szerintem ezt is laborban állították elő, de mindegy.

Elég kemény a mostani, közelebbről láttam milyen jól terjed. Erre még hangosabbak a konteósok. Miért? Orvosok a nevükkel, diplomájukkal, praxisukkal vállalják ezeket. Kérdem: nincs alapképzés az egyetemen? Vagy mire ez a megosztottság? Azt gondoltam, hogy a fertőzések annyira alap dolog, hogy azt minden orvosnak ismernie kell.

És még lehetne sorolni. Miért van ez a megosztottság?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#97085) Kaba


Kaba
veterán

Az EU vélhetően nem újítja meg a szerződéseit és már nem tervez rendelni a jövőben az Astrazeneca és a Johnson&Johnson vakcinákból.

[ Szerkesztve ]

(#97086) janeszgol válasza Ezekiell (#97080) üzenetére


janeszgol
félisten

Ne legyél nagyképű. Azért, mert Parci a legutolsó Blikk hírt is elhiszi, ha mindenki meghal benne a vírustól, az szerinted szakmai? Utána se nézett, hogy igaz-e, csak linkelte. Ti nem beszélgettek, csak bezárjátok magatokat egy burokba.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#97087) BalanceR válasza janeszgol (#97081) üzenetére


BalanceR
addikt

Ezek az egykori doktorok, össze vissza beszélnek , az összes konteó rájuk borult, téziseiket ugyan úgy a "zinternet sötét bugyraiból" szedik, min a sötét facebook huszárok de ha neked ezeknek a szerencsétleneknek a szava számít a valódi orvosokkal (igen a tudományos világ 99,9%-ával) szemben, akkor nincs több kérdésem...
Ajánlom figyelmedbe pár hozzászólásukat:
Ésszerű dokik 1
2 Jajjdeokosak

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#97088) Ezekiell válasza janeszgol (#97086) üzenetére


Ezekiell
veterán

Merem azt mondani, hogy több hozzáértésem van a témához, mint az átlagnak, a biológus barátaimnak/kollégáimnak még több, az MTAban covid kutató feleségemnek meg még sokkal-sokkal több... ;) Blikket meg nem olvasok, köszi, maradok a minőségi lapoknál.

Szóval nem kell a nagyképűzés, egyszerűen jobban értek hozzá, mint az átlag, és kész.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#97089) janeszgol válasza BalanceR (#97087) üzenetére


janeszgol
félisten

"... de ha neked ezeknek a szerencsétleneknek a szava számít a valódi orvosokkal (igen a tudományos világ 99,9%-ával) szemben"

Ezt hol olvastad tőlem? Na látod, erről beszélek. Rólad. Csak nem láttad magad az írásomban. Te az egyik csoportban vagy.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#97090) janeszgol válasza Ezekiell (#97088) üzenetére


janeszgol
félisten

Rendben, meggyőztél!
De azt te is látod, hogy ez a Covid az orvostársadalmat is megosztotta. Ami érthetetlen számomra. A vakcina szintén.

Csak egy példát mondjak: az egyik orvos azt mondja, hogy kerüljük, ne betegedjük meg, a másik meg azt, hogy mindenkinek át kell esni rajta. Nekem már ez beteszi a kaput.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#97092) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

https://okosutas.hu/aki-astrazeneca-oltast-kap-a-nyar-elso-felere-mar-bukhatja-a-szabad-utazast/?fbclid=IwAR1Eow60xLMzPKyff2gbYjdGq373IYPWqPKSy1-gWlxdlrVVe1w3MEuoF1A

Nálam már majdnem 1 hónap, holnapután lesz meg a havi forduló ;)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#97093) janeszgol


janeszgol
félisten

Na mindegy, csak gondoltam bedobok egy témát, ami engem érdekel, és számomra megfejthetetlen. Ha lesz majd még valami érdekesség, akkor leírom ide, és aki lát benne fantáziát, az reagál rá.
Esetleg még - a szokásoktól eltérően - beszélgetni is lehet majd róla. :)

De nem követem állandóan a topicot.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#97094) Ezekiell válasza janeszgol (#97090) üzenetére


Ezekiell
veterán

Úgy osztotta meg az orvostársadalmat, ahogy minden téma minden társadalmat. Soha nem lesz egységesen azonos vélemény egy csoporton belül se (hisz emberek vagyunk, külön egyéniségek), nemhogy egy teljes szakmán belül. Az ilyen kb lehetetlen. Ez jelen esetben ijesztő, mert hát "elvárnánk", hogy az orvosok mind ugyanazt mondják egy ilyen ismeretlen/ijesztő járvány/betegség esetén, de sajna nem így van, nem így lesz, és sose volt így.

Ettől még van egy általánosan elfogadott konszenzus, ezt érdemes figyelemmel kísérni.

A példádra: nyilván mindenki tegyen meg mindent, hogy elkerülje a megbetegedést. De előbb-utóbb, hacsak nem buborékban élsz, el fogod kapni (jó eséllyel persze, nem 100% mindenki kapja el, hiszen egy járvány se fertőz meg 100% népességet). Szóval igazából a két mondat nem annyira ellentéte egymásnak :)

Aki amellett ágál, hogy nem kell oltás/el kell kapni majd legyőzöd/ezcsaknátha/nincs vírus, arról nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy idióta.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#97095) Ezekiell válasza #20749568 (#97091) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az álszerénység nem erény. Ha valaki ténylegesen jobban ért hozzá, mint az átlag, akkor azt írja le nyugodtan. Te jobban értesz a pedagógiához többek közt, mint az átlag. Én ehhez értek jobban többek közt.

Sose értettem ezt az álszerénység dolgot. Nyilván nem ajnározom magam, mert nincs mire, és az tényleg nagyképűség lenne, de a tények tények, azokat miért ne lehetne leírni? :F

Edit: igen, a viccesen jött ki dolog az tény :)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#97097) this is life válasza Chesterfield (#97032) üzenetére


this is life
Ármester

Ha nem biztosak a dolgokban , akkor legalább hülyeséget nem mondjanak , az összevissza beszélés nem javít hanem ront a helyzeten és annak a megítélésén .
Ha valamiben nem biztos/ak inkább maradjon/nak csendben .
De sajnos a kommunikáció nem nagyon változott azóta sem, egymásnak ellentétes véleményeket képesek hangoztatni vagy dolgokat felnagyitani pl a 3 millió beoltott és lazithatunk .

T72killer
+1

Nikaré
Felelős nem lesz , vagy csak mondvacsinált , nem sorolom a példákat , mert azzal politikai síkra kerül a hozzászólásom .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#97098) ivana válasza Ezekiell (#97094) üzenetére


ivana
Ármester

Plusz mindig is voltak az orvosok között is gyökerek, észt nem adnak a diplomához. Főleg, hogy mivel elég nagy részt lexikális tudás be lehet seggelni. Nyilván ezek általában nem a sikeresebb orvosok közül kerülnek ki, de azért olyan is akad aki vénségére meghülyül lásd az ember miniszter.

(#97099) Nikaré válasza Kaba (#97085) üzenetére


Nikaré
őstag

"Kérdem: nincs alapképzés az egyetemen? Vagy mire ez a megosztottság? Azt gondoltam, hogy a fertőzések annyira alap dolog, hogy azt minden orvosnak ismernie kell.
És még lehetne sorolni. Miért van ez a megosztottság?"

Azért vannak ezek a "tünetek" amiket leírtál mert
1. nagy a nyomás az orvosokon
egyfelől a páciensektől
másfelől a központi utasítások hatása miatt, melyek néhol ellentmondásosak
2. ebben az országban mindenki ért mindenhez és a hülyék koncentrátuma nagy nyilvánosságot kap (következmények nélkül!)
(ha egy köztörvényes bűnöző tv, rádió műsort vezethet - celeb lehet, akiket a sok hülye "követ" és ez a minta akkor mit várhatunk?)
A megosztottság meg alap feltétele a jelenlegi forgatókönyvnek, meg is tesznek mindent annak érdekében, hogy ez így is maradjon mert amíg van a tábor a massza amit egy kreált ellenséggel szemben lehet tüzelni addig az orvosok sem lesznek kivételek) A fehér köpeny nem jelenti azt, hogy mindig pártatlan, hogy megvan a született intelligencia hányados!
3. mondok még valamit, a bizonytalan, ellentmondásos információk közepette
az emberek kérdeznek mindenkit, a bőrgyógyászt, a kardiológust... azok meg persze válaszolnak (de minek???)... engem meg, meg akar győzni szerencsétlen, hogy a "doki mondta" - milyen doki? Bőrgyógyász? Nem normálisak!
4. a most kutató vegyész, virológus stb. lépéshátrányban van mert gyorsan mutálódik, tehát ami tegnap mondott az nem igaz.
5. nagy az Isten állatkertje
(csak az a baj, hogy sokasodnak)

[ Szerkesztve ]

(#97100) lacafaca válasza Ezekiell (#97094) üzenetére


lacafaca
őstag

Aki amellett ágál, hogy nem kell oltás/el kell kapni majd legyőzöd/ez csak nátha/nincs vírus, arról nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy idióta.

na például az ilyen megnyilvánulások az egyik legnyomósabb érv, hogy kérdőjeleket kell tenni és egyre többet. ha te így viszonyulsz az embertársaid kb feléhez, ne csodálkozz, hogy az általad(tok) erőltetett eszme csak nagyobb ellenállást fog szülni...szidod az orbáni rezsimet, de egy hajszálnyival sem vagy(tok) különb nála (ne vedd személyesnek, az oldalról beszélek, amit képviselsz). lehet primkózni, meg ostobázni, de annyira nem hülye egy ember sem, hogy idiótaként kell lekezelni, mert ő mást mer gondolni, egyszerűen az egész pandémiának egy kabaré a kommunikációja az egész világon, amit egy egyszerű gyerek meg sem ért, csak azt látja, hogy még a "tudósok" is összevissza makognak...és ebben a dagonyában hizlalja jó kövérre a potrohát a csuti, lubickol is benne.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.