Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#97401) perempe válasza janeszgol (#97400) üzenetére


perempe
addikt

Annyi figyelmet fordítok Tóth Verára, mint Majkára, meg a többire.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#97402) Rage47 válasza perempe (#97401) üzenetére


Rage47
veterán

Itt nem is a személyek fontosak, inkább a jelenség szerintem, hogy mennyi tagadó van még mindig, és győzködni kell az embereket már alap dolgokról, akár a maszkhasználatról, akár a higiéniai odafigyeléssel kapcsolatban, és a vakcinációról persze.

(#97404) Agyrák666 válasza Rage47 (#97402) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Nem kell gyozkodni, egyiket se kerem/hasznalom (csak ott ahova nem engednek be :DDD )

Az esetek 90 szazalekaban tunetmentesen atmegy az emberen, a 60 ev folottiek x szazaleka belehal, 40 alatt pedig nullaval kezdodik ez a szam, es van utana egy vesszo, es meg egy nulla.
1 eve bohockodunk maszkokkal ( en meg ugyanazt hordom amit tavaly tavasszal vettem :D ), 1 eve bohockodunk lezarasokkal, es lathato, hogy semmit se er.
Feherorosz rokonok mar csak rohognek az egeszen. Tavaly nyaron hetekig tobb tizezren tuntettek az utcan. Berobbant a jarvany? Nem. Iskolakat,ovodokat bezartak egy pillanatra is? Nem. Hoztak barmilyen korlatozo intezkedest? Nem. Per pill ott tartanak, hogy tomegkozlekedesi eszkozon ,,ajanlott hordani".
Aztan nezd meg a szamokat.

(#97405) Narxis válasza Rage47 (#97402) üzenetére


Narxis
nagyúr

A napokban készült felmérés szerint kb. 30-35% aki nem adatná be vagy még bizonytalan. Szerintem teljesen normális itt a Balkánon ahol naponta hazudoznak az ún. vezetők, más a mentalitás is mint nyugaton. A bizalmatlanságot már gyerekként magába szívja az ember. Ha tényleg lesznek korlátozások, pl. moziba, rendezvényekre, koncertre csak oltottak mehetnek akkor még többen felveszik. Én nem aggódnék emiatt, ez csak azért fontos a kormánynak mert a nyomorult foci miatt teltházas stadionokat akarnak. Azért nyomják éjjel-nappal ezt a vakcina dumát.

Thanos was right.

(#97406) Ezekiell válasza lacafaca (#97390) üzenetére


Ezekiell
veterán

minden egészséges bélflórával rendelkező totálisan biztonságban van

na látod, az ilyen idiótaságaid miatt nem lehet azt a kevés normálisat és jót se komolyan venni, amit írsz...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#97407) lacafaca válasza Ezekiell (#97406) üzenetére


lacafaca
őstag

lényeg, hogy én 100%-ban tudom, hogy igazam van ebben, az ide betévedők minimum fele meg csak ötletel ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#97408) fatal` válasza lacafaca (#97407) üzenetére


fatal`
titán

Nem. Te 100%-ban úgy gondolod, hogy igazad van ebben, az ide betévedők fele meg a tudományra támaszkodik és tudja, hogy maximum csak részben. :)

(#97409) janeszgol válasza lacafaca (#97407) üzenetére


janeszgol
félisten

Hát nem tudom. Igaz tavaly írták meg, de szerintem ez idénre is igaz: egy részük nem megfullad, hanem a szíve nem bírja a lázas állapotot, a gyulladást. És akkor van, aki vérmérgezést kap (az influenzától, és más, bakteriális vagy vírusos fertőzéstől is lehet).

Ez nem tudom mennyire van összefüggésben a bélflórával.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#97411) lacafaca válasza #20749568 (#97410) üzenetére


lacafaca
őstag

higgy nekem...tudom ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#97412) NavySeal


NavySeal
senior tag

Ma hívtam a háziorvosomat, hogy mikor is kaphatnék oltást hol állhatok a listán.
46 éves vagyok, mindenféle krónikus betegség nélkül.
Azt mondta, hogy valószínű a következő 2 hétben lesz valami, mert most nincs semmi nála...majd keresni fog.
És még hogy pörög...első nap regisztráltam.
(ja, meccsekre, stadionokba nem szoktam járni)

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#97413) iguana


iguana
őstag

jajj, ne csináljátok már! nekem hónapokba tellett, mire ráállt a szemem, hogy lacafaca butaságait és fingbuborékjait automatikusan átugorjam. erre most ti rendszeresen megidézitek. így nem tudom kikerülni :O
hogy baromi "stílusos" legyek én is a semmitmondással, íme egy szelfszopás tőlem: [link]
lacafaca a holy-holy néni férfi változata. egyszerre sajnálja és érez megmagyarázhatatlan undort és megvetést az ember iránta.
a grabovoj-chemtrail-reptilián-szíriusz-laposföld-'szomtuggyamilyenfasság groteszk masszájára egy valami mindig jellmező: "te ezt még nem értheted, én megmondtam, olvass a sorok között."
engedjétek el. ne keressetek semmilyen logikát, az érvrendszerek nem működnek az ilyen emberekkel szemben. mondhatni:
"you have no power here!". ennyi.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#97414) janeszgol válasza NavySeal (#97412) üzenetére


janeszgol
félisten

Lehet így kellett volna regisztrálni:

Kiss Béla Meccsnéző
Nagy Katalin Meccsnéző
stb.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#97415) Stanlee válasza Narxis (#97405) üzenetére


Stanlee
őstag

Nemeteknel is hasonlo, nagyjabol 55-60% aki mindenfelekeppen beadatja, 10% kemenymag egyaltalan nem, a fennmarado resz meg talan.

Ami erdkesebb, hogy minnel fiatalbb a generacio, akit megkerdezel, annal kevesebben akarjak mindenfelekeppen oltatni magukat.

Ez a bizalamtlansag dolog nem csak Mo-ra jellemzo, hanem Nyugat-Europara is.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#97416) FіkuszKukіsz válasza iguana (#97413) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Jó, hogy megemlíted.

Laca vagy valaki, nem tudtok valami jó grabovoj számsort a Covid ellen? ;]

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#97417) janeszgol válasza Stanlee (#97415) üzenetére


janeszgol
félisten

"Ami erdkesebb, hogy minnel fiatalbb a generacio, akit megkerdezel, annal kevesebben akarjak mindenfelekeppen oltatni magukat."

Mert eddig avval áltatták a népet, hogy 16 év alatt nem kell oltás, 16 év alatt könnyen átvészelik a vírust stb. És hát egy 16-25 közötti még érezheti odavalónak magát: egészséges, fiatal.
Érthető.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#97420) Agyrák666 válasza Stanlee (#97415) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Mert a Risk/Reward dolog nem stimmel. :D
Sima influenza ellen ki oltja be magat rendszeresen 50 ev alatt? Pedig belehalhatsz nem? De. Ledonthet ket hetre barkit nem? De. Megsem szaladunk oltasert minden evben. Ugyanez lesz a koronitaval is. 50-60 ev felett evente fogjak kapni a shot-okat, a tobbiek meg csak rohognek az egeszen.

(#97421) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

(#97422) Ricardo


Ricardo
félisten

(#97423) perempe válasza Agyrák666 (#97404) üzenetére


perempe
addikt

Szívesen utánaolvasnék.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#97424) Floyd80


Floyd80
addikt

Mi lenne velünk a nyanya nélkül...

Hétfői napon megkezdődik az óvodákban és az általános iskolák alsó tagozatában a jelenléti oktatás. Müller szerint a járványügyi adatok lehetővé teszik a nyitást, de jó pár dologra felhívta a szülők és a pedagógusok figyelmét:

- a gyerekek ne egyenek egymás uzsonnájából, (én radírt tettem anno a haver szendvicsébe, de nem ő ette meg, hazavitte és az apja beleharapott)
- csak egészséges gyerekek menjenek az intézményekbe,
- fel kell szólítani a gyerekeket a gyakori kézmosásra, (fel vagyol szólítva hallod, hívjam az iskoalőrt?)
- a gyermekeket jól meg lehet tanítani a zsebkendő használatára és azt ajánlja, hogy saját kulacsot használjanak (a zsepivel meg lehet törölni a kulacs végét, ha a másik beleivott)
- a játékokat fertőtleníteni kell, és gyakran vigyék ki a gyerekeket levegőzni. (de fordítva is lehetne!)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#97425) nincsnév007 válasza the_mad (#97382) üzenetére


nincsnév007
őstag

ez lesz a csengőhangom

(#97426) Chesterfield válasza Floyd80 (#97424) üzenetére


Chesterfield
senior tag

"csak egészséges gyerekek menjenek az intézményekbe"
ez vicces, a szülők nagyrésze IQ-tlan gyökér, ugyanúgy viszik a szipogó-krahácsoló-lázas gyereket, hát még a tünetmentes fertőzőt

[ Szerkesztve ]

(#97427) mozso válasza Floyd80 (#97424) üzenetére


mozso
senior tag

tényleg ezt mondta vagy ez csak valami humor?!

(#97428) Floyd80 válasza mozso (#97427) üzenetére


Floyd80
addikt

Müller Cecília: Ne reménykedjen senki abban, hogy az oltakozók megvédik a vírustól | 24.hu

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#97429) Hi!King válasza NavySeal (#97412) üzenetére


Hi!King
őstag

Én fiatalabb vagyok, 34 éves, és amit mondtak, az alapján talán valamikor május elején-közepén, de közben egy csomóan regisztrálnak még, és mivel a sorrend nem számít, tovább is tarthat. Az asszisztenstől szedtünk ki pár infót, bár biztosan nem mond igazat, mikor 2 hete napi 50-70 oltás leszervezéséről beszél, mert az alapján már hamarosan sorra kerülnék, közben meg állítása szerint nagyon hosszú a listája.

Közben nagyon nem örülök, hogy nyitás van, és esetleg munkatársaim vérszemet kapva kocsmába mennek, én meg nem mostanában leszek védett (vagy de, mert elkapom...)

(#97430) Narxis válasza Floyd80 (#97428) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én azért reménykedem.

Thanos was right.

(#97431) NavySeal válasza Hi!King (#97429) üzenetére


NavySeal
senior tag

Detto. Én is ettől tartok. Most még 2 hetet nálunk itthon lesznek a gyerekek, jó lenne ez idő alatt kialakítani a védettséget.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#97432) lm83 válasza Floyd80 (#97424) üzenetére


lm83
őstag

Csak ennyi? Nálunk már megírta az igazgató a gyereknek órán is végig maszkban kell lenni...
Hát szuper lesz így szegényeknek...
Nem tudom mennyit véd az, egész délelőtt egy teremben van 26 gyerek, meg úgye egyből mellette padtárs. Ebédelni azért mennek majd, ott meg úgyis leveszik.

(#97433) Narxis válasza lm83 (#97432) üzenetére


Narxis
nagyúr

Visszaírnék az igazgatónak, hogy igazgató elvtárs, maga normális?

Thanos was right.

(#97434) NavySeal válasza lm83 (#97432) üzenetére


NavySeal
senior tag

Nálunk az otthoni tanulás előtt is így volt.

[ Szerkesztve ]

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#97435) lm83 válasza NavySeal (#97434) üzenetére


lm83
őstag

Felsőben nálunk is, meg pár osztályban talán.
De elsőben aztán lehet majd olvasni tanulni benne...
Sokszor elég érthetetlenül lehet benne beszélni...

(#97436) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Indiában úgy tűnik, beindul a mutánsgyár (sorry, paywall - igazából ennyi az össz "infó").
Egy hivatalos duplamutánsuk már van, B.1.617

#97424+6: szánalmas.hu :(. Egyébként sejtem, a tavalyi sikeres nyitás megismétlődésében reménykednek. v1.0-val ÉS oltásokkal lehet ez sikerülne is.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#97437) Ezekiell válasza Narxis (#97430) üzenetére


Ezekiell
veterán

És azért nem oltatod be magad, mert...?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#97438) t72killer válasza Ezekiell (#97437) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kolléga már átesett rajta, "hozzáadott érték" egy mutánsokra tervezett oltóanyag lenne - ami még MINDIG nincs. :(((

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#97439) sipi700 válasza lm83 (#97432) üzenetére


sipi700
tag

Én azt nem értem eddig miért nem kellett maszkban lenni ;) Tanárok közül így is jó páran maszkban tartottak órát és gyerekek között is van olyan, aki szeptember óta hordja órákon is. Semminél többet ér. Persze, amit a kicsik művelnek vele... Úgy lehet többet árt. Nálunk volt olyan, hogy elment rózsaszínnel hazajött kékkel. Elmagyaráztuk, hogy ezt miért nem kellene. Azóta sajátjában jött haza, hogy iskolában mi történt... Ettől még nem fognak iskolába menni, de legalább látom az iskola irányából, hogy végre valamit tesznek a védelem érdekében.

(#97440) Ezekiell válasza t72killer (#97438) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát akkor meg nem mások oltásában kell reménykedni, hanem a saját szerzett védettségben... :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#97441) Stanlee válasza janeszgol (#97417) üzenetére


Stanlee
őstag

Fiatal: 18-39-es korosztaly. Ennek a teteje vagyok en. Mindenfelekeppen oltatok.

18 alat alapvetoen nem is latom be, hogy minek oltsak mindegyiket.

@Aweriot: az tutko hogy beindul az oltakozasi kedv, ha jelzik, normal elet csak oltassal, egyebkent meg nulla semmi. Ma utazunk baratnom szuleihez, epp most fejeztuk be az agyturkaszast, negativok vagyunk...

@Agyrak: tiszta ugy, hogy nem oltakozik a fiatalsag. En se azert oltakozom, mert fosok, hanem mert szulok iranti aggodalom, meg mert munka miatt sokat kellene utazni, es csak oltassal lehet. Influenzajarvanyos idoszakban sem szerettem utazni, mert jol el lehet kapni mindenfelet, de nem maszkoztam repulon vagy vonaton.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#97442) Ricardo


Ricardo
félisten

Meghalt az ismert norvég vírustagadó, kiderült, hogy koronavírusos volt

Origós cikk. Több külföldi oldal is megemlíti, de ez magyar nyelvű.

Ő is tudta az igazságot :U

"Hans Kristian Gaarder az ország egyik legismertebb járványtagadója volt: szerkesztett online magazint és összeesküvés-elméleti szakértőként több tévéműsorban is szerepelt. "


(#97443) NavySeal válasza Ricardo (#97442) üzenetére


NavySeal
senior tag

namost az a kérdés, hogy van e felgyújtható 5G torony a közelben. Mert amennyiben igen, tutti az lehet az oka ;]

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#97444) Ricardo válasza NavySeal (#97443) üzenetére


Ricardo
félisten

Az a probléma, hogy az ilyenek másokat is veszélyeztetnek.

(#97445) Corleone33


Corleone33
aktív tag

ha minden jól megy, hétfőn kapok Astrazeneca vakcinát (igazából bármilyen nyugati oltást elfogadtam volna amúgy is, szóval nem panaszkodom)

azok akik AZ-t kaptak, nektek milyen tüneteitek voltak oltás után? (ha egyáltalán)

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#97446) NavySeal válasza Ricardo (#97444) üzenetére


NavySeal
senior tag

Értem persze. Csak emberségességből nem azt írtam, hogy jó helyre került...

[ Szerkesztve ]

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#97447) t72killer válasza Ricardo (#97442) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Zárlatosak lettek a chipjei. Szívás. Kezdhetné az ilyenekkel a vírus - csakhát az se hülye, hogy elvágja a saját terjedési útját.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#97448) Narxis válasza Ezekiell (#97437) üzenetére


Narxis
nagyúr

Pont 1 évvel ezelőtt estem át a Covid-on szóval az én védettségem szinte semmi a mostani mutánsokkal szemben, fájni nem fájt, lázam volt és erős köhögés. Igazából csoda, hogy nem kerültem kórházba mert eléggé egészségtelenül élek, nem dohányzom de komoly túlsúlyom van, egészségtelenül táplálkozom és semmit nem mozgok mert lusta vagyok. Ettől függetlenül a vakcinákkal is kórházba kerülhetek tehát amíg nem muszáj mert úgyse mászkálok sehova addig minek kérjem? Majd ha már muszáj lesz akkor addigra remélhetőleg dögivel lesz Pfizer vagy Moderna, azokban se bízom de jobban megbízom mint a többiben. Ha meg elkap a kaszás akkor így jártam. Én nem tudok ilyeneken folyamatosan aggódni. Tömören ennyi. :D

Thanos was right.

(#97449) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az olaszoknak úgy tűnik, hiányzik egy jó kis negyedik hullám.

A szabadtéri oktatásnak lenne értelme...

#97448: én egyelőre a v1.0 és a "brit" variáns ellen nem írnám le az 1éves védelmet se:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#97450) janeszgol válasza lm83 (#97432) üzenetére


janeszgol
félisten

Öcsém fia (harmadikos) végig maszkban volt ősszel és télen a társaival. A tanáron nem volt. Tudod mikor vehették le? Nagyszünetben, amikor az udaron vannak. Oké hogy szabad levegőn kevésbé terjed, de ezek gyerekek: egymás képébe lógnak, meg rohangálnak, lihegnek stb.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.