Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#96651) BalanceR válasza Sir Pocok (#96634) üzenetére


BalanceR
addikt

Hát nem tudom, ezek a számok nem igazán bíztatóak...
A tesztek közel 20%a még mindig pozitív, ugye ez optimális esetben 10% alatt kellene, hogy legyen, de több, mint a kétszerese.

A napi halálesetek nem mennek 200 alá, az ellátást igénylők száma nő/ stagnál, még mindíg 1200+ embert lélegeztetnek....
Ezek lennének a "Nyitós" számok?
Fél éve ilyen adatok mellet inkább még jobban zártunk volna.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#96652) perempe válasza radi8tor (#96650) üzenetére


perempe
addikt

(#96653) radi8tor válasza perempe (#96652) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor simaliba. Addig azért nagyon sokan meg fogják kapni a 2. shotot is.

⭐ Stella

(#96654) Ricardo válasza BalanceR (#96649) üzenetére


Ricardo
félisten

"Eső is jellemzően akkor van, ha az emberek esernyőt nyitnak, biztos az esernyő miatt esik! Fény!"

:DDD

(#96655) radi8tor válasza BalanceR (#96651) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nyitástól még azért messze vagyunk, kell +1 millió beoltott.

⭐ Stella

(#96656) szabi__memo válasza Sir Pocok (#96634) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nagyon magas hétvégi szám :(((

(#96657) HellGreg


HellGreg
őstag

Valahogy nem tudom józan ésszel elképzelni, hogy hétfőn nyitnak az iskolák, ilyen helyzetben...
Arról nem is beszélve, ha sok frissen beoltott (oltás utáni mondjuk 2 hétben) kezdi fertőzni majd egymást, nem lehet hogy sokkal súlyosabb állapotba kerülnek, mint azok akik csak úgy simán oltás nélkül elkapnák?
A kormány súlyos hibát követ el, mert nem nyomatja ezerrel, hogy vigyázni kell 3 hétig az oltás után. Ez a számverseny amit mindennap nyomatnak, teljesen más irányba viszi a dolgot, sokan úgy értelmezik, hogy az oltás után azonnal védettek.

[ Szerkesztve ]

(#96658) szabi__memo válasza HellGreg (#96657) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ha mégsem nyitnak sem maguktól fognak rájönni, hogy nem kéne.
Reméljük nem lesz nyitás, de én kinézem belülük

(#96659) t72killer válasza pyxystyx (#96638) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Remélhetőleg igen ritka eset.

#96652: egészségünkre. Sulinyitással kombinálva többet már nemigen tehettünk a járvány terjedéséért. Diszkók mikor nyitnak?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#96660) zilazil válasza HellGreg (#96657) üzenetére


zilazil
senior tag

Nem érdekli őket, belekalkulálták hogy napi 300 halott belefér, ha megbetegszel, így jártál.

(#96661) catroot válasza HellGreg (#96657) üzenetére


catroot
veterán

Reggel munkába menet szólt a rádióban a dicshimnusz, miszerint elérjük lassan a 3M beoltottat és további lazítások várhatóak.

Az én olvasatomban a beoltott az az a személy, aki már túl van a 2. oltáson és védett. Magyarán nem kell majd felvenni még egy oltást pár hét múlva. Most azt nem akarom felhozni, hogy idővel lehet újra kell majd mindenkinek felvennie az oltást.

Gyakorlatilag úgy megy a kommunikáció, mintha megkapta volna az egyszerű állampolgár az első oltást és már onnantól védve is van az ember.

"Vicces" volt, hogy hétvégén én küldtem át a megyei Népegészségügyi Osztálynak szüleim Oltási Igazolásait, hogy meglegyen a határozat a Karanténba vételükről, mivel benyelték a vírust az első oltás után (nyilván nem telt el a pár hét, hogy működjön az oltás valamennyire).

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#96662) FіkuszKukіsz válasza HellGreg (#96657) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

A 3 hét igazából 2 hét, mivel a tanárok Pfizert kaptak. Ennél az első lövést követő 12. naptól már beindul az immunválasz termelése és onnantól kezdve gyakorlatilag 100%-ban megelőzi a súlyos eseteket. How much protection you get from one shot of the Pfizer, AstraZeneca, and Moderna vaccines, according to the best available data

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#96663) Rage47 válasza catroot (#96661) üzenetére


Rage47
veterán

Mivel a vezető azt mondta, hogy ő is másnap már ment dolgozni, így másnak is így kell tenni.

(#96664) HellGreg válasza Rage47 (#96663) üzenetére


HellGreg
őstag

Én 4 órát alszom :D

42: és a gyerekekkel meg a szülőkkel mi lesz? Legalább annyit meg kéne várni, hogy lemenjenek a számok úgy a tizedére, vagy még kevesebbre. Így csak berobbantják a járványt még jobban. Úgy viselkednek mint a hülyegyerekek komolyan

https://index.hu/velemeny/2021/04/12/a-fiatalabbak-eletet-is-komolyan-veszelyezteti-a-jarvany/

[ Szerkesztve ]

(#96665) Ringman válasza HellGreg (#96664) üzenetére


Ringman
nagyúr

nagyon remélem, hogy akkora lesz a szülői ellenállás, hogy itt is csúsztatják az újranyitást, mint a középiskolában, bár ott is az utolsó 1 hónapra minek kinyitni az iskolát, rejtély.

(#96666) emvy válasza Ringman (#96665) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem fogjak, ha mas nem, az iskola onhatalmulag eldonti.

Az kene, hogy a nyari szunet rovidebb legyen.

while (!sleep) sheep++;

(#96667) FіkuszKukіsz válasza HellGreg (#96664) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Szerintem rossz embernek teszed fel a kérdést. Én csak azt írtam, hogy a 3 hét igazából két hét, így a tanárok aggodalma nem tűnik megalapozottnak. De ha már megkérdeztél, én biztos olyan rendeletet hoznék, hogy megadnám a lehetőséget a szülőknek, hogy beküldik vagy nem a gyereket a suliba.

Romanes eunt domus

(#96668) Alex91 válasza FіkuszKukіsz (#96667) üzenetére


Alex91
félisten

Tesztelni kellene a gyerekeket... Ennyi.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96669) csƵ


csƵ
őstag

Becsippeltetenekminket/követniakarnak/csakegykisnátha/azkapjaelakifél 50-es kolléganő most jött dolgozni 2 hét után. Halálán van teljesen. Nagyon jókat kacagok rajta.

(#96670) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Ma hívott a háziorvos hogy holnap mehetek oltásra ha elfogadom az Astra Zeneca-t. Elfogadtam mert úgy gondolom a semminél többet ér, de ezt mindegyik vakcinánál megkérdezik?

Üdv:Viktor

(#96671) emvy válasza Viktoár (#96670) üzenetére


emvy
nagyúr

Igen

while (!sleep) sheep++;

(#96672) BalanceR válasza HellGreg (#96664) üzenetére


BalanceR
addikt

Na igen, jó kérdés..
Mert a csodálatraméltó vezető, és kampánystábja szerint nyugodtan nyissanak a sulik, mivel a tanárok jó része be lesz oltva...
Csakhogy ha a gyerek összeszedi bent, hazaviszi, otthon lefertőzi anyut, aput, nagytesót, nagyit, meg mindenkit a buszon, akkor sokra megyünk azzal, hogy a tanárok "védettek"... :W
Az meg hogy gyerekeket teszteljenek, kontaktkutassanak, karanténozzanak elképzelhetetlen, és kivitelezhetetlen Magyarországon.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#96673) BalanceR válasza Viktoár (#96670) üzenetére


BalanceR
addikt

Igen, megkérdezik, és igen vedd fel szerintem. :K (hacsak nem vagy 22-50 év közötti véralvadási problémákra hajlamos nő, aki folyamatosan fogamzásgátlót szed)

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#96674) Ezekiell válasza csƵ (#96669) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem szép dolog a karorom, de teljesen érthető :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#96675) lacafaca válasza BalanceR (#96649) üzenetére


lacafaca
őstag

A mutációk pont hogy azelőtt jelentek meg hogy elkezdtek oltani :D :D

sokat mantrázzátok, talán akkor el fogjátok még jobban hinni, de természetesen ez sem igaz ;)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96676) szabi__memo válasza csƵ (#96669) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mondjad neki hogy fél évig most valószínűleg nem kapja el, de legalább addig sincs chip-elve :D

(#96677) FіkuszKukіsz válasza lacafaca (#96675) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Szerintem ez rád is igaz :P

Romanes eunt domus

(#96678) BalanceR válasza lacafaca (#96675) üzenetére


BalanceR
addikt

Oké, feladom.... :DDD
Úgy van, ahogy mondod. Minden IS úgy van.
Köszi, hogy felnyitottad a harmadik szemünket!
Fény!

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#96679) Ricardo válasza csƵ (#96669) üzenetére


Ricardo
félisten

Mondd meg neki, hogy ne szimuláljon, ez csak egy nátha :)

(#96680) Viktoár válasza BalanceR (#96673) üzenetére


Viktoár
addikt

40 éves férfi vagyok, és nem szedek fogamzásgátlót. :DDD 3x látott a doki, egyszer egészségügyi okból amikor vakbeles voltam, egyszer amikor besoroztak és kötelező orvosi alkalmassági volt illetve amikor a jogsihoz kellett alkalmassági. Rendszeresen sportoltam a covid előtt, talán ennek köszönhető hogy eddig ritkán láttam a dokit. (mármint a rendelőben :DDD )

Üdv:Viktor

(#96681) lacafaca válasza BalanceR (#96678) üzenetére


lacafaca
őstag

akkor meséld el nekem oktondinak, mégis honnan szedték a vakcinát? szüretelték a fáról? vagy netán a földből kellett fölszedni, mint a krumplit? jaaa...hogy kellett neki mindenféle engedélyeztetési folyamat és ezalatt soktízk emberkén ki kellett próbálni...hopsz :DDD

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96682) Alex91 válasza Viktoár (#96680) üzenetére


Alex91
félisten

Megnyugtatlak, lesz meg par jo eved, aztan majd egyre tobbszor fogsz az orvosokkal talalkozni :D !

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96683) catroot válasza csƵ (#96669) üzenetére


catroot
veterán

Nekem is van ilyen ismerősöm. Minden FB hír alá odakommenteli a baromságait.

Most 2. hete fetreng otthon, olyan rosszul van ettől a sima náthától...

de van olyan kollegina is, aki nem vette komolyan és most kétoldali tüdőgyulladással van otthon. Szerencséje, hogy hazaengedték a sürgősségiről.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#96684) Asbee válasza catroot (#96683) üzenetére


Asbee
veterán

Nekem olyan munkatársam van, aki egy kis orrfolyással átvészelte. Igaz az még novemberben volt. Azóta mi vagyunk bent a birkák, akik becsippeltetik magukat. De én csak jókat röhögök rajta.

[ Szerkesztve ]

(#96685) Ricardo válasza BalanceR (#96678) üzenetére


Ricardo
félisten

Engedd el. A Konteósokkal vitatkozni szélmalomharc. Nem lehet igazad. Ha eltér a véleményed az azért van, mert TE tévedsz. Ő tudja a valóságot, amire csak utalgat. Te nem tudhatod meg mi a való, mert nem vagy még kész rá.

Mivel te nem állsz készen az igazságra, így nem lehetsz a tudás birtokában, tehát tudatlan vagy, és tévedsz. Az észérveid hatástalanok, mert a te tudatlan valóságodból fakadnak, az igaz tudást meg nem osztja meg veled mert kevés vagy hozzá. A kör bezárult ;)

(#96686) lacafaca válasza Ricardo (#96685) üzenetére


lacafaca
őstag

cáfolj meg nyugodtan... :P ;)
de a tények makacs dolgok sajnos

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96687) andor80 válasza Ricardo (#96685) üzenetére


andor80
senior tag

Hatalmas +1

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#96688) ubyegon2 válasza lacafaca (#96675) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Valami olyasmit olvastam minap, hogy olyanban alakulhat ki mutáció, akinek az immunrendszere túl sokáig küzd a benn lévő vírussal és annak van ideje rosszcsontkodni a szervezetben.

De nyilván amit Te nem mondasz el, abban rejlik az igazság, mint azt akár már meg is szokhattuk volna. :K

Te kb úgy érezheted itt magad, mint anno Ghandi a sok bugyuta milliónyi követőjének magyarázva. Ő is elég kitartó volt, nyilván. ;) Jelenleg neked kicsit kevesebb követőd lesz, de bármi lehetséges, a jövőt nem ismerjük.....ja de! Látóasszonyként ezt nem mondhatom. ;]

Más értelmet nyer lassan az Igazság odaát van! Az X aktákban se gondolták, hogy ez az odaát valójában Zala megye! :DD

[ Szerkesztve ]

(#96689) Z.É.T. válasza lacafaca (#96686) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Laca és a tények, már lassan paradoxon :D

Figyi, nem bonyolult ám, két dologra kell rákeresni:
1.) első vakcina phase1-2-3
2.) sars-cov-2 mutációs törzsfejlődés

Ha ezt sikerül megugrani, akkor a tények mutatják, hogy az első beadott oltás előtt hány száz variáns volt már.
Szívesen :)

(#96690) perempe


perempe
addikt

Ez konteó? [link]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#96691) Viktoár válasza Alex91 (#96682) üzenetére


Viktoár
addikt

Tisztában vagyok vele hogy lassan a B oldal forog és elindulok a lejtőn de legalább a fiatalságom egészségesen tölthettem el. :) Sajnos ez elkerülhetetlen ahogy elöregszünk, de azét köszi a megnyugtatást. :DDD

Üdv:Viktor

(#96692) lacafaca válasza ubyegon2 (#96688) üzenetére


lacafaca
őstag

nyilván nem én szartam a spanyolviaszt...szimpla ötletelés és minden tény befogadása, meg egy picike józan paraszti ész...nem kell engem követnie senkinek, nem vagyok én pásztor (bár de...a megelőzés oltárán kellene mindent föláldozni, persze erre se útmutatás mindenki számára elérhetően, se akarat, sokkal könnyebb hinni valamiben, amiről sokan mondják ez a tuti és minden rendben lesz), csak simán a józan oldalon helyezkedek el (jó legyen ez itt is érthető, a buggyantak között)

látóasszonyként már sokszor megbuktál, ez is simán belefér :P

Z.É.T. amik az ég világon semmi problémát nem okoztak...szívesen :D

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96693) Amur


Amur
addikt

Vasárnap 12:40-kor meglőttek orosszal.
30 oltópont volt a megyei kórház területén kialakítva(nyíregyháza)
Engem és a párom az onkológiára a 29-esre küldtek.
Terepszínű ruhás katonalányok igazítottak útba, de hatalmas színes táblák voltak mindenhol a kórház területén, csak aki színvak tudott volna eltévedni(de annak meg segítettek volna a katonák).
Az oltópont az alagsorban, de egy kifejezetten nagy területen volt. A regisztrációnál figyeltek hogy megfelelő távolságra álljunk(2 katonalány ott is, belépéskor hőmérőzés, kérdés nélkül fujták a kezünkre a fertőtlenítőt), nem 1,5 hanem kb. 10 méterre álltunk egymástól.(aki egyszerre érkezett, házaspár, idősebb szülő -nagyobb gyermekkel, azokat egyszerre kezelték, így nem kellett a másikra várni). A regisztrációnál a kérdésekbe nem mentek bele. Páromnak volt véralvadási problémája(vérzékeny), de sem abba sem a gyógyszerallergiámba nem mentek bele, feljegyezték és kész.
Az oltásra szinte semmit nem vártunk, az időponthoz képest pár perc csúszás volt, 3 perc alatt végeztek egy ember oltásával (papírozással együtt!) Utána fél órára leültettek, de senki nem nézte hogy betartod-e, volt aki 5 perc után elindult. Én kivártam, pláne hogy az egyik szemem kicsit bedagadt, de nem volt probléma.
Este 9-ig! Akkor kezdődtek az oltási reakciók. Páromnak ahogy a nagykönyvben megvolt írva: hidegrázás, de csak hőemelkedéssel, nagyon erős fejfájás, szédülés, hányinger.
Én még kicsit "irigykedtem" is rá hogy neki van immunválasz, nekem meg semmi, de egy órára rá kb. nálam is kezdődött. Igaz én megúsztam fejfájással, szédüléssel és kegyetlen ólmos fáradtsággal. Mára enyhült, de még mindig mindketten az úthenger szindrómával küszködünk, három gyerek mellett nem egyszerű.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#96694) Ricardo válasza Z.É.T. (#96689) üzenetére


Ricardo
félisten

" két dologra kell rákeresni:"

Keresni? Viccelsz? Gugilt csak az amatőrök használják :DDD

[link]

(#96695) lacafaca válasza Ricardo (#96694) üzenetére


lacafaca
őstag

szívesen megsúgom mit használj ahelyett a szar helyett és kitárulkozik elötted az igazi nagybetűs internet, de félek erre még nem vagy kész :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96696) Ricardo válasza lacafaca (#96695) üzenetére


Ricardo
félisten

"de félek erre még nem vagy kész"

Kiszámítható vagy. ;)

(#96697) Z.É.T. válasza lacafaca (#96692) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Egészen elképesztő, mennyire nem érted, de tökmindegy, itt a lazában már meg sem próbálom, a fogalmatlanság, jogászkodás+politizálás és humor gyűjtőhelye lett/maradt, nincs ezzel gond ;)
Kicsit azokat az egytollú indiánokat sajnálom, akik azért néznek be ide, mert azt hiszik, itt többnyire olyanok vannak, akiktől érdemes tanácsot kérni :F
Persze tisztelet a kivételnek, akinek nem inge ésatöbbi...

(#96698) Narxis válasza Viktoár (#96680) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ennyi, orvoshoz akkor kell menni ha fáj valamid. Nagyapám gyerekkorában egy fájdalomcsillapító se volt a tanyán mert nem volt rá szükség, azt se tudták, hogy mi az az allergia.

Thanos was right.

(#96699) lacafaca válasza Ricardo (#96696) üzenetére


lacafaca
őstag

látod látod...bennem nem lehet csalódni ;)

Z.É.T. leírtam ezt is többször...ostoba vagyok, az is maradok :D viszont ebbe belenyugodhatsz, amit meg akartok velem "értetni", nem is akarom soha megérteni...ezt meghagyom nektek ;)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96700) Izland` válasza lacafaca (#96642) üzenetére


Izland`
tag

Ez már azért az a szint, ami pánikkeltésre alkalmas, és simán rémhírterjesztés kategória.
Bőven elég ahhoz, hogy egy-egy bizonytalanabb embert ezzel befolyásolj.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.