Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#97601) Gsx-rr válasza FіkuszKukіsz (#97593) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nagyon nagy. Mar tobb helyen megjelent, hogy az oltott meg nagyobb valoszinuseggel kapja el valamelyik mutanst mint aki nincs beoltva.
Allitolag van amelyik vakcina nem ved minden mutans ellen

(#97602) t72killer válasza #20749568 (#97597) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A szülők-nagyszülők egyébként egyre inkább biztonságban vannak a közvetlen vírus-hatásoktól, lévén esélyesen be vannak már oltva.

#97599: a kijárásinak se nagyon látom be, hogy mi értelme van járványtanilag :F? A 20+fős iszunk-hányunk-belefekszünk bulik valóban nem kellenének, de itt nem erről van szó, hanem arról, hogy van valami dolgod, pl anyósnál levágnád a füvet munka után és hazamennél. De nem, mert jön az x00€-s csekk...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#97604) ubyegon2 válasza Gsx-rr (#97583) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezt a superidiótaságot ma már én is hallottam élőben, terjed, mint a tűz. Anyámnak mondta családtagja, hogy ha be van oltva, akkor nem akar vele taccsolni! :N Gondolom kiszivároghat az oltottból az oltás.....jujjjj ezt még leírni is fájdalmas. :U

Most már ez van, hogy aki oltott, az a fertőző? Kitalálhatnának már egy jó oltást a közveszélyes idiótaság ellen is.

(#97605) Csatravi válasza FіkuszKukіsz (#97600) üzenetére


Csatravi
senior tag

"A védettségi igazolványt az oltást követő 2. héten kapod meg, általában. Ismerősi körömben így volt és én is így kaptam meg."

Erre most mit mondjak? Én a családtagjaim és ismerőseim is mind megkapták 8-10 napon belül az első oltás után. Két családtagom kapta meg a második oltás után de azok még január első, második hetében kapták az elsőt és 21 napra a másodikat.. Akkor még nem szaporázták ennyire az igazolványt mint most. A március, áprilisában oltottak már 2 héten belül szinte mind megkapták az igazolványt az első oltás után. Kérdezz meg majd AZ-vel oltottakat, hogy ők hogy kapták meg ha majd csak 12 hét múlva van a második oltás de már van igazolványuk.

Tehát az első oltás után 2 hétre már van igazolvány de védettséggel még nem rendelkezel. És az sem mindegy melyik vakcináról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#97606) Gsx-rr válasza ubyegon2 (#97604) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Aki oltott az ugyanugy fertozo.

(#97607) FіkuszKukіsz válasza ubyegon2 (#97604) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Nem most már az van, hogy aki oltott az nagyobb veszélynek van kitéve, mint akit nem oltottak be. Most már a mutánsok direkt őket támadják.97601

Romanes eunt domus

(#97608) t72killer válasza Gsx-rr (#97601) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt egyetlen izraeli számpárból szűrték le, D-Afrikai mutánssal kapcsolatban, simán lehet más a háttérben. D-Afrikai-ig bezárólag úgy tűnik, hogy még a gyengécske AZ is megvéd a lélegeztetőgéptől - zsáktól. Magától a fertőzéstől már nemigen, de ha enyhe a lefolyása, szerencsés esetben egy ilyen fertőzés akár jóféle boosterként is funkcionálhat.

Az indiai és a new-york-i mutánsok (B.1.617, B.1.526) még kérdésesek, nem-immunizált populációban igencsak "szépen" terjednek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#97609) Wn2tl válasza Madwe (#97590) üzenetére


Wn2tl
tag

"általánosságban képesek a köz érdekeit az egyéni érdekei elé helyezni"

Ja akkor te nem láttad, hogyan verik meg őket gumibottal, ha nem tartják be a szabályokat. Pár kilós pofon után jóhogy nézik a köz érdekeit, de nem azért mert másabbak és ilyen erkölcsi fellegekben járnak.

(#97610) Gsx-rr válasza t72killer (#97608) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Az hogy ved,vagy sem masik tortenet.
A tarsadalomra fertozes szempontjabol ugyanolyan “veszelyesek”
Ezert nem ertem milyen elojogon mehet pl majd moziba az aki beoltott?

(#97611) Ricardo válasza Wn2tl (#97609) üzenetére


Ricardo
félisten

Kicsit más mentalitás. Nézd meg például a japánokat.

Ismét takarítottak a japán szurkolók

(#97612) Madwe válasza Agyrák666 (#97598) üzenetére


Madwe
nagyúr

Miert halnanak? Kaptak oltast nem?

ti 1 éve rohangáltok mindenbe beleszarva, oltás meg csak most van.
Igy is rohadtul ugy tunik, hogy sosem lesz vege, hala a lezarasoknak. Ha tavaly nem zarunk le mindent, mar reg atesett volna rajta mindenki,( a gyengek, es oregek kihullanak persze, dehat evolucio....) ES most nem lennenek mindenfele dupla-tripla india-brit-jamaikai mutansok. :U

egyrészt grat. Másrészt a mutánsok pont az erősen fertőzött helyeken alakulnak ki, ha az lett volna amit te óhajtasz akkor ezek sokkal hamarabb s sokkal többféle verzióban velünk lennének már.

#97609 Wn2tl mondom, államtól függetlenül, a keleti mentalitás sokkal köz mintsem én központúbb. Az h van ahol szarrá is vernek ha szabályt szegsz az ott valóban benne van az autoriterebb remdszer miatt. De ez ettől független.

[ Szerkesztve ]

(#97614) Ricardo válasza Gsx-rr (#97610) üzenetére


Ricardo
félisten

"Ezert nem ertem milyen elojogon mehet pl majd moziba az aki beoltott?"

Például összejöhet olyan valakivel, aki nem oltásellenes, és nem tiltja le csak azért mert beoltotta magát ;)

(#97615) Gsx-rr válasza #20749568 (#97613) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Oke, csak ha a beoltott ugy is vedve van, neki max enyhe tunetei lesznek ha elkapja, akkor aki nincs oltva az pont akkora veszelyt jelent ha mellette ul ,mint aki bevan.

Hogy ellenorzik ha megnyit a hatar?
Tobb szaz orszag sajat igazolasahoz ki fog erteni?
Balatonon a langosos megtanul Kinaiul?

[ Szerkesztve ]

(#97617) t72killer válasza Gsx-rr (#97610) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem ugyanolyan veszélyes:
1. ha nem dől ki, akkor nem fog mástól, akár nem-covidos pl stroke pácienstől ICU-ágyat foglalni.
2. erősen valószínű, hogy az oltott terjesztőképessége sokkal alacsonyabb, lévén az immunrendszere instant gyilkolja a vírusokat
3. ha a moziban csak más oltottak vannak, akkor ugye közülök se fog senki intenzívre kerülni, illetve mivel esélyesen jóval gyengébb a továbbadás, lehet senkinek se adják tovább, aki nem volt a moziban. Ha más tömegnyomor helyek használatához is elő van írva az oltás (Bp. tömegnyomorközlekedés?) akkor igen ritkán kerül közvetlen kontaktba az oltott hordozó egy nem oltott, ráadásul veszélyeztetett emberrel. Otthon meg nagymama-papa szintén beoltva.

Viszont, ezeket a kártyácskákat én csak a második dózis után 2héttel adnám...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#97618) ans válasza Gsx-rr (#97615) üzenetére


ans
aktív tag

Aki nincs beoltva az nem ülhet mellette, mert nem mehet moziba.

Látom megelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#97619) Ricardo válasza Gsx-rr (#97615) üzenetére


Ricardo
félisten

De ha a nem beoltott emberek sokan vannak, és tömegbe mennek, nekik lehet súlyos a tünetük. Tudom ez úgy tűnik a saját dolguk, mert "nem veszélyesek az oltottakra" de ez csak közvetlenül igaz. Ha a nem oltott emberek tömegesen elkezdenek bulizni, mozizni...stb akkor ismét elindulhat közöttük ez a trutyi, és tömegesen kórházakba kerülve olyan terhelést jelentenek az egészségügyre, hogy azzal veszélybe sodorják a z alap ellátást is, ezzel veszélyeztetve mindenkit. a beoltottakat is.

(#97620) Gsx-rr válasza #20749568 (#97616) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nalunk amit kapsz nincs csak Spanyolul.

Amugy meg tokmindegy, virus ide vagy oda jon az uj problema:
A Pentagon megerősítette, hogy valódi a „háromszögű ufóról” készült katonai felvétel

:D

(#97621) fatal` válasza Gsx-rr (#97606) üzenetére


fatal`
titán

Ezt a baromságot honnan veszitek? Izraeli adatok alapján nem, 90+%-ban akadályozza (Pfizer) a továbbterjedést, a többi oltástól nem tudni. Ha fertőz is, közel sem ugyanannyira.

#97601: Persze, hogy nagyobb eséllyel kapja el valamelyik mutánst, mint a nem mutánst, mert utóbbi ellen teljesen védett. Oltott vs nem oltott relációban pedig nincs ilyen. A kórháztól pedig a mutánsok ellen is védve vagy.

(#97622) Csatravi válasza #20749568 (#97613) üzenetére


Csatravi
senior tag

"plusz ezekkel a kártyácskákkal egyszerű is ellenőrizni. "

Mit lehet ellenőrizni ezekkel a kártyákkal. Max azt, hogy kaptál egy oltást valamikor. De hogy melyiket és hogy megkaptad e a másikat azt nem. Ennél még az oltásemlékeztető kártya is többet ér. Azon minden adat rajta van.

(#97623) Gsx-rr válasza t72killer (#97617) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ezt is ertem.
De a BKV-n ez az elmelet nelkulozheto. Mozi az veszelyesebb

[ Szerkesztve ]

(#97624) t72killer válasza fatal` (#97621) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez erősen oltástípus, oltás időpontja és mutáns függvénye, de igen, valószínű még a 2.generációs mutánsok terjedését-hordozását is erősen fékezi az oltás. De ha csak 50%-ban is fogja meg a továbbterjesztést, az az izmosabb, 4es r0-ú változatokból csinál 2est pl.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#97625) MaxxDamage válasza Gsx-rr (#97606) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Családtag oltás után (Pfizer) pár napra rá pozitív lett, addig semmi baja nem volt.
Itthon vagyok 8 napja karanténban, tegnap volt itt a mentőszolgálat, 2 mintát vettek tőlem (háziorvos intézte), egyiket gyorstesztre használták fel, negatív lett. Másik laborba kerül, majd letöltöm/nyomtatom ha elérhető lesz online felületen az eredmény. Jelentem semmi bajom, családtag még lábadozik, láza már nincs, köhög még meg közérzete sz*r, nyugalmi állapotban néha víz veri.

Favipiravir 200 mg amit szedett meg sok más gyógyszert, vitaminokat.
Most nem tudom mit szed erre. (60+ korosztály)

Majd elvégzem a Biosynex tesztet is, itthon van még bontatlan.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#97626) Izland` válasza Agyrák666 (#97598) üzenetére


Izland`
tag

"Ha tavaly nem zarunk le mindent, mar reg atesett volna rajta mindenki,( a gyengek, es oregek kihullanak persze, dehat evolucio....) ES most nem lennenek mindenfele dupla-tripla india-brit-jamaikai mutansok."

Akár forrást is mutathatnál erről, ami ezt alátámasztja. Vagy ez is olyan, amit az egyszerű "keresőoldalak direkt nem jelenítenek meg"? :P

(#97627) ubyegon2 válasza FіkuszKukіsz (#97607) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem most már az van, hogy aki oltott az nagyobb veszélynek van kitéve, mint akit nem oltottak be.

Teljesen igaz! Én például ha 5-én reggel hazamegyek simán aludni meló után, jóval kisebb veszélynek lettem volna kitéve, mint így, hogy elautómobiloztam az oltópontra, ott egerésztem majd hazagurultam. :K

Egyébként itt arról esett szó több esetben, hogy sokan már a beoltottaktól tartják magukat távol. Ezek egyébként quasi vírustagadók, de az oltott ember az szerintük már lehet halálosan fertőző.

Szóval nincs is vírus szerintük, de az oltással mégis bele került az emberbe, ami amúgy nincs is!
:U

Nyilván valakik nagyon hülyék!

(#97628) t72killer válasza Izland` (#97626) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Még az elején volt erről agyalás, most látjuk egyébként élesben pl Indiában megtörténni: nagy populációra, nagy tömegben ráeresztve (nem akarják ezt az indiaiak, csakhát egymás hegyén-hátán élve ez van) sorban jönnek az újrafertőzni képes, ráadásul a korábbi változatnál egyáltalán nem enyhébb variánsok. Húzósabb esetben akár egy MERS-durvaságú cuccot is ki lehetne így kotyvasztani a covidból, ami igencsak átszabná a világot. (gyengébbek kedvéért a MERS kb 40% mortalitással dolgozik)

Egyébként ugyanez van az influenzával: 2020ig gyakorlatilag korlátozások nélkül végigfertőzte a világot (igaz, csak kb harmadannyira hatékony, mint a covid), mégse lett ellene nyájimmunitás, még fél évre sem. A covid kicsit lassabban mutálódik, de mutálódik - és ezt már a legelején lehetett sejteni, lévén nem DNS-vírus. És ha száztrillió példány nyomja egyidőben, ráadásul nem is csak emberben, hanem macskafélékben, nyércekben, stb, akkor bőven van lehetőség átalakulásra.

Mindíg előjönnek azzal az érvvel, hogy a mutáció az enyhébb variánsok irányába halad. De ez sima statisztika, a súlyosabb variáns elpazarolja a kajáját (emberek) és éhenhal - így működik pl az ebola. De mi van, ha pl egy brit terjedőképességű (r0=4) de 1 helyett 10%-os IFR-ű változat bukkan fel? Biológiailag lehetetlen lenne? Végülis a SARS1 is tudott ennyit (csak ügyetlen volt és korai tünetekkel leleplezte magát), a MERS meg többet is tud. 100ból 90hordozót hagyva simán továbbmegy a magas r0 miatt, ilyesmi történt a spanyolnátha második körében.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#97629) obliviondes


obliviondes
újonc

Sziasztok,
Szerintetek gond lehet ha úgy regisztráltam oltásra, hogy nincs háziovosom? Világ életemben privát ellátásra mentem ha bajom volt.
A másik érdekesség, hogy engedett úgy is regisztrálni, hogy a második kapcsolattartásra vonatkozó négyzetet nem pipáltam ki.

(#97630) Madwe válasza ubyegon2 (#97627) üzenetére


Madwe
nagyúr

A kedvencem aki leszarja a vírust nem fél tőle nem fog rajta szerinte, de oltást azt nem hajlandó felvenni MERT FÉL TŐLE. Fuck logic.

(#97631) Gsx-rr válasza Madwe (#97630) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ha nem fel a virustol egyertelmu nincs szuksege oltasra.
Logikus!

(#97632) hellboy válasza Csatravi (#97578) üzenetére


hellboy
csendes tag

Szomorú, lehet Zacher is meggondolta magát, pedig pár hónapja még
úgy nyilatkozott, hogy nem fél semmitől neki mindig lesz munkája.
Lehet már átgondolta, és fél, hogy elveszti a munkáját.
Szerintem nem is az anyagiak miatt, hanem mert nagyon szereti (pl mentőzés)

"sok irodában megfordulok... Gondolom megbízhatóak"

(#97633) Ricardo válasza Madwe (#97630) üzenetére


Ricardo
félisten

Ugyanez a maszk.
Nem vesz fel, mert nem kap benne levegőt, és egyébként sem ér semmit, mert nem véd a vírus ellen. Tehát szerinte a levegő nem megy át rajta (légmentesen zár talán :U ), de a vírus simán átjut.
:DDD

Az már csak hab a tortán, hogy általában az ilyen hozzáteszi, hogy ő egészséges, és ezért ez a vírus (ami olyan mint egy nátha) amúgy sem árt neki.

Ha megkérdezed, ha egészséges miért nem kap levegőt egy olyan maszkban amiben az orvosok órákat töltenek például operáció közben, megsértődik. :D

(#97634) hellboy


hellboy
csendes tag

Hiradóban volt, hogy Belgiumban lehet bármelyik oltópontra és időpontra
bejelentkezni, DE nem tudod meg, hogy milyen oltást kapsz.
A zenecát így akarják lenyomni a kétségekben lévők vállán :) .

(Nem) várom mikor jönnek rá, hogy talán itthon is be kellene vezetni,
you know 3,5M kinai vakcina várandós :DDD
Mondjuk a kinait a fecskendőről fel lehet ismerni

[ Szerkesztve ]

"sok irodában megfordulok... Gondolom megbízhatóak"

(#97635) lacafaca


lacafaca
őstag

azért tisztázzunk valamit oltásfetisiszta/oltásellenes idióta

egy sima a-b-c és megvagyunk:
a és b két jóbarát, egyik nap hazafelé kidob a facse egy hírdetést, az örökkéélünk gmbh tesztalanyokat keres a legújabb pirulájához 3. fázishoz, fizetség ezer juró. mivel a barátok hónapról hónapra tengődnek, így jelentkeznek. igaz, a piruláknak lehetnek mellékhatásai, úgy 20-30, de bánnyakánya, vállalják. a örül a lehetőségnek, viszont b meggondolja magát, ő nem szeretne ezért pénzt kapni, mert hallotta a tv-ben, meg a zinterneten, meg ismerősei is lettek már betegek ettől, volt aki meg is halt, hogy a pirula nagyon sokaknak segíteni fog, ő is fél, hogy az a betegség egyszer megölheti, így ingyen vállalja, mert akkor mindenkinél elöbb kikerülheti a betegséget. elmondják a dolgot harmadik havernak c, menjen ő is, jól jön az 1k...de ő azt mondja, bocsi srácok, én nem szeretnék kísérleti nyúl lenni, menjetek nyugodtan, majd ha frankó a cucc, akkor esetleg én megveszem majd a patikába.

na akkor jöhetnek a válaszok...csak egy betűt kérek, hármuk közül ki az idióta (és csakis amiatt ez a kérdés, mert előszeretettel dobálják itt sokan ezt a jelzőt arra, aki mer elgondolkodni).

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#97636) ubyegon2 válasza Madwe (#97630) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Különösebben, főleg a 3. hullám felívelő szakaszáig én se nagyon foglalkoztam a virnyákkal, de most mégis szuriztattam, de csak azért, mert orosz megmedvülés meg konkrétan ha rácuppanok a Mi 11 Ultra vagy Pro-ra....szóval mi a szarnak legyen 5G telóm, ha be sem vagyok oltva!? :Y

De egyébként tényleg nem az van sokaknál, hogy nincs szükségük oltásra, hanem konkrétan foschnak, mint disznó a kés alatt!

(különben meg az oltáskor rajtam lévő fehér pólót itthon átvizsgáltam, nincs-e vérpötty rajta, totál tiszta volt, most második kimosása után azon a helyen egy fekete pötty jelent meg! viseltem tegnap is és az 5G kilövellése megfogta a pólót) :D

(#97638) Gsx-rr válasza ubyegon2 (#97636) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Wifi hotspotkent is lathato vagy mar?

(#97639) hellboy válasza #20749568 (#97637) üzenetére


hellboy
csendes tag

Szerintem a rögösödés miatt sokan beparáztak így meg
nem rohad rájuk a vakcina. Egy megoldásnak jó.

"sok irodában megfordulok... Gondolom megbízhatóak"

(#97640) janeszgol válasza lacafaca (#97635) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha jól értettem, akkor a B a hülye.

Az A okos, mert pénzt kap, remélem lesz ideje elk*rvázni, mielőtt mghalna. :)
A C a legokosabb, ő kivár. Igaz neki pénzbe kerül, de az egészséget megfizetni szokták, nem ráfizetni.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#97642) ubyegon2 válasza Gsx-rr (#97638) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Hát amúgy ja! Lementem bagólni délelőtt, ki a szokott wifitávból éééés! bejött egy tök új wifi, rácuppant a teló totál csíkkal egy általam ismert ubersecret betűkombóval. No mondom mostmár adom és veszem is a jelet, bár nincs még 5G-m, de ez is valami. ;]
(sajna később feltűnt, hogy a hotspotos teló a kabátzsebben maradt, csak nem vettem észre)

(#97643) headhunter

Informatív nagyok a linked! :N

[ Szerkesztve ]

(#97643) headhunter


headhunter
addikt

(#97644) t72killer válasza #20749568 (#97637) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyelőre ez még sehol se gond, mindenütt van bőven bármilyen oltást felvenni hajlamos jelentkező tudtommal.

Az AZ érdekes sztori, antitest-generáló képessége gyengécskének tűnik, viszont erősebb sejtes védelmet ad, szóval még nem lefutott téma. A vérrög-sztorit azért szőnyeg alá nem söpörném, a veszélyeztetett kategóriáknak nem szabad ilyet adni + jó lenne már pontosan tudni, hogy milyen kombinációban csinál vérrögöket (FOGAMZÁSGÁTLÓ??).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#97646) hellboy válasza #20749568 (#97641) üzenetére


hellboy
csendes tag

De a vállagatósok vagy éppen AZ nem akarók lehet hogy emiatt
gondolják meg magukat. Szóval, hogy ez mennyire jó hozzáállás azt nem tudom.
Bár feltétlezem, hogy nem sok olyan van aki Pfizer helyett Modernát kap akkor
nem veszi fel.
Mondjuk a kényszer az nagy úr, hiszen nincs jó kinai és szputnyik oltásuk plszban
csak 3 nyugatiból vállogathatnak.

"sok irodában megfordulok... Gondolom megbízhatóak"

(#97647) t72killer válasza #20749568 (#97645) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó, de ha addig túl vagyunk a bő 60%-os átoltottságon, akkor nem nagy gáz. Egyrészt a válogatósok is szép lassan megkapják a kedvencüket, másrészt magas átoltottság mellett már nem terjed annyira ez a sz.r.

Apósom is válogatós, de benne ugye már járt egy adag éles cucc, ami után maradtak is antitestjei :)). Én most épp válogatós vagyok elméletben, de senki se akar egyelőre beoltani, úgyh mind1 - ha felajánlják sztem kb 1 hónap múlva, akkor tuti utánaolvasgatok mi a legújabb szitu, nem vérrög, hanem hatékonyság illetve a későbbi védelem hatékonysága szempontjából.

SzVSz a gyerekek oltása (3éves(!!!) kortól) egy igen neuralgikus pont, egyelőre millió kérdőjellel. Senki se csinálja, egész kicsikre fel se merült még a tesztelés - de levakarva az €urópai politikai sz.rkavarást, mindenki tudja, hogy a bölcsik, ovik, alsó tagozatok brutál gócpontok. (érdekes, anno a távol-keletiek instant csukták a sulikat, felvették a maszkot és meg is úszták a Bergamozást, Londonozást).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#97648) Angelina87 válasza #20749568 (#97645) üzenetére


Angelina87
tag

Hallod, milyen finnyásokról beszélsz???
Az, hogy utánaolvas az ember, h ez és ez a vakcina nekem nem jó, mert ilyen-olyan betegségem van és ne haragudjon már a világ, h ragaszkodnék a Pfizerhez?? Arról nem az emberek tehetnek, h a háziorvosok meg a központiak beléd oltanának már minden vackot, csak haladjuk, mert elsők vagyunk a beoltottak névsorába!!! HÁny ilyen van ....rengeteg.... bocs ha nem ezekre érted a finnyásokat :)

" A világon vendég vagyok."

(#97650) Madwe válasza Gsx-rr (#97631) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem erről beszélek (mellesleg ha nem is fél a társadalmi kockűzatát felfoghatná) hanem konkrétan azt a réteget röhügöm telibe aki nem fél a vírustól de retteg az oltástól. Mellesleg ha nem fél a vírustól annyi társadalmi felelősségvállalás lehetne benne hogy beoltatja magát. Már ha nem félne tőle, ugye...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.