Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#96701) pjen válasza Z.É.T. (#96697) üzenetére


pjen
félisten

De, hát milyen tanácsot?Maszk, oltás, tavolságtartás.A többi mind csak szócséplés, nem változik semmi.

(#96702) t72killer válasza lacafaca (#96686) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Itt 2020 márciusban már a családfát boncolgatták. Valószínű sokmillió változata keringhet a vírusnak, csak jelentősebb eltérésekből értelemszerűen kevesebb van, és több idő kellett nekik, hogy szétváljanak. Ha ilyen gigantikus mennyiségben van jelen a vírus, mint egy globális járvány idején, horribile dictu még pár állatfajban is kultiválódik, akkor óhatatlanul változni fog. =változás: hiba csúszik a vírus RNS lemásolásába, ha a "hibás" változat életképes, akkor van egy új mutáns törzsed.

A "hiba" keletkezését ugyan elő lehet idézni szurival, de az igencsak fájna neked, mert valszleg pl alfasugárzó cuccot kéne belőni vagy egy másik aktív vírust. (É-koreai vakcinafejlesztésben járatos valaki :F?)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#96703) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Mai Cilishow:

Sinopharm
A kínai Sinopharm oltási protokollján akkor változtatunk, ha a gyártó vagy hivatalos egészségügyi hatóság deklarálja, hogy érdemes, mondta Müller. A kérdés arra vonatkozott, hogy tegnap derült ki, hogy a kínai oltások hatékonysága alacsonyabb lehet.

Jön a Janssen
Holnap 28 800 darab Janssen vakcina érkezik, amely 26-os típusú adenovírus-vakcina - mondta Müller. Ez egy egyadagos vakcina. A honvédségi oltóbuszokon használják fel ezeket

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#96704) lacafaca válasza Izland` (#96700) üzenetére


lacafaca
őstag

azigen... :DDD bocs, de ez már több, mint vicces

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96705) ubyegon2 válasza lacafaca (#96695) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Laca Te elég para faszi vagy, így gyanítom az alsó kép alatti rétegben találod meg az okosságokat. Pedig már az alsó is elég dark terület. :D [link]

Tényleg hagymát használsz vagy csak kacsát? Ringasd csak magad hamis biztonságérzetbe, egyébként mi a szarra lennének kíváncsiak a kínaiak veled kapcsolatban, nem mondanád meg? :P

Tipped szerint hány fényévnyire vagy a biztonságos nethasználattól Laca? :D

[ Szerkesztve ]

(#96706) t72killer válasza perempe (#96690) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hosszú lista, mindenképp vannak benne valós elemek: szabadéren sztem is el kéne engedni a maszkot, a D-vitamin hiánya (valszleg más vitaminoké is) természetesen probléma, ha egy ilyen nagy csatát vív a szervezet/simán elcsúszhat rajta.

A vakcinákon lehet vitatkozni, mindenesetre az tény, hogy az elmúlt 2 évtizedben a Pandemrix után (?) legdurvább mellékhatású tömegesen beadott vakcináit láthatjuk most, millióknak beadva. Kíváncsi lennék, békeidőben ki nyelne be vígan és dalolva 2-3nap lázasan otthon fekvést, 1hétig lebénult kart, stb. Persze, most komoly az esély éles covidra, és annál sokkal jobb alternatíva.
Az invermektin-kérdés nyitott, Indiában-Brazíliában nem tolják tonnaszám?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#96707) lacafaca válasza ubyegon2 (#96705) üzenetére


lacafaca
őstag

emberi lénytől nem parázok...viszont a gyíkok, na azokat kerülni kell... :DDD

t72killer nálad is szitokszó a megelőzés? mer kifeledted :P

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96708) ubyegon2 válasza lacafaca (#96707) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

emberi lénytől nem parázok...viszont a gyíkok, na azokat kerülni kell...

No azoktól én is, tegnap dzsalózott a kád szélén egy miniatűr kommandós gyík, max 3mm hosszú volt és hajszálvékony, de tuti várakozott, hogy majd bennem telepszik meg, de kitoltam vele, mert adtam neki a zuhannyal. Lehet éppen ezek miatt zuhanyozom mindig és sose kádferedőzöm? ;]

[ Szerkesztve ]

(#96709) perempe válasza t72killer (#96706) üzenetére


perempe
addikt

Én végighallgattam. Érdekes, hogy a bőrszín is szerepet játszik a D-vitaminszintben, kitér Fauci-ra is (D-vitaminban); legérdekesebb az volt, hogy szerinte rossz a jelenlegi stratégia, hogy már súlyos esetek kerülnek kórházba, mikor használ a Remdesivir, stb.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#96710) Ricardo válasza ubyegon2 (#96705) üzenetére


Ricardo
félisten

Biztos tudni szeretnéd? [link]

Egy járvánnyal kapcsolatos topikban ez az ami alapból beugrik, jobb ha nem tudjuk :DDD

(#96711) FіkuszKukіsz válasza perempe (#96709) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

A bőrszínről eddig is lehetett tudni, hogy minél sötétebb az ember bőrszíne annál kevesebb D-vitamint tud "felvenni" a napsütésből. Ezért van az, hogy a világos bőrű egyén ilyen értelemben jobban tudja hasznosítani a napfényt, az már más tészta, hogy a káros UV miatt viszont jobban ki van téve a nem kívánt hatásoknak.

Romanes eunt domus

(#96712) ubyegon2 válasza Ricardo (#96710) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Biztos tudni szeretnéd?

:K Laca zsenialitásával kapcsolatosan mindent is! Ha lenne előképzettségem és időm, jó kis pszichokézikönyvet írnék netes/fórumos élővilág ön- és közösségdeformáló erejéről.

(#96713) Ricardo válasza ubyegon2 (#96712) üzenetére


Ricardo
félisten

Ok. Lehet, hogy bennem van a hiba, hogy egy covid topikban a maszkról egy arcunk 3lé rögzíthető szövetdarab ugrik be. Szerencsére nem vagyunk egyformák.

Érdekes könyv lenne. :K

(#96714) Ezekiell válasza perempe (#96690) üzenetére


Ezekiell
veterán

Bár vannak benne valóságfoszlányok, de igen, szép konteós hülyeség a nagyja. Szóval laca szerint tény. ;)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#96715) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Oltsuk csak a tanárokat...
"A gyerekek között ugyan még mindig kisebb a koronavírus-fertőzöttek aránya, mint a felnőtteknél, de a tendencia gyermekkorban is kedvezőtlen, már pár hetes és hónapos babák is érintettek, és itthon vannak sokszervi gyulladással kezelt gyerekek is – mondta a növekedés.hu-nak adott interjúban Fekete Ferenc, a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet orvosigazgatója." [link]

#96709: szedjük-szedjük, csak nem túladagolva :R.
#96707: előzzünk, előzzünk :)).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#96716) S e t h válasza Izland` (#96700) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem, ez az a szint, amikor a moderátor magára hagyja a topikot, a trollok meg vérszemet kapnak és még csak meg sem lepődnek azon, hogy egyre többen fejezik ki nemtetszésüket.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#96717) t72killer válasza lacafaca (#96642) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hogy keverjek bele egy kis medveürüléket a konteóba: mutánsok ugye voltak korábban, azt linkeltük, tippre volt ott nagyobb r0-ú, stb változat is, leszarták. Melyik mutáns is került először a köztudatba? Minő véletlen, pont a "brit" és pont a brexithez időzítve... (még úgy is, hogy esélyesen nem brit). A mutánsok feltűnése természetes folyamat - viszont a kommunikációt, sőt elképzelhető, hogy a kutatásukat is igen erősen presszionálja a politika.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#96719) lacafaca válasza t72killer (#96717) üzenetére


lacafaca
őstag

na...tudsz te (is) ha akarsz ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96721) snecizero válasza Amur (#96693) üzenetére


snecizero
senior tag

Ha jól értelmezem akkor ez az első lövés volt ? Azért elég durva mellékhatásokat írsz le. Nekem az elsőnél csak egy napig egy kis hőemelkedés volt egy kis hidegrázással. Semmi más nem. A másodikat két hét múlva kapom.

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#96722) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Romániában ezernél több kétoltásos fertőzöttet találtak eddig
A második oltás után az eddigi tapasztalatok szerint 10-14 nappal diagnosztizálták a fertőzéseket, azonban az 1080 ember többsége enyhe tünetekkel vagy tünetmentesen megúszta a betegséget. A vizsgálat során kiderült, hogy az egyik mozdonyvezető és helyettese a baleset előtt kikapcsolta a vonat automata üzembiztonsági berendezését.

Tehát a mozdonyvezető miatt fertőződtek meg az oltottak. :DD

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#96723) tom_tol


tom_tol
addikt

(#96724) szabi__memo válasza FіkuszKukіsz (#96722) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

De milyen? Ott csak Pfizer van?
Vagy influenza oltás után? Vagy miről van pontosan szó:F

(#96725) ubyegon2 válasza Ricardo (#96713) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem a maszk szóról egy ideje ilyenek ugranak be, páromnak köszönhetően. :O

Mondjuk ha itt olvasgatok, akkor valahogy mégsem ezek lebegnek a szemem előtt.

Valami ehhez hasonlót írhatna Forgács kifejezetten netes szocpszichóra kihegyezve, bár minden benne van ebben is, amit tudni érdemes, de sajnos a netes társas érintkezés a realnál sokkal rosszabb. :(

(#96726) Ricardo válasza tom_tol (#96723) üzenetére


Ricardo
félisten

Ennyit arról, hogy az oltásban van :DDD

(#96727) FіkuszKukіsz válasza szabi__memo (#96724) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Covid. Romániában mivel EU, ugyanaz van mint Nyugaton. De ez nem szenzáció, csak annak aki nincs tisztában, hogy az oltás után nem 100%, hogy nem kapod el. Ez egy pozitív hír, mert azt mondja, hogy elkapták, de enyhe tünetekkel vagy tünetmentesen megúszták.

Itt az eredeti cikk

[link]

Ez a mindkét dózissal beoltott román polgároknak mindössze a 0,19%-át jelenti,

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#96728) perempe válasza tom_tol (#96723) üzenetére


perempe
addikt

Puhítanak.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#96729) szabi__memo válasza FіkuszKukіsz (#96727) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Persze hogy covid? De milyen oltás?

(#96730) lacafaca válasza tom_tol (#96723) üzenetére


lacafaca
őstag

meg is vagyunk ;] :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96731) Ezekiell válasza Ricardo (#96726) üzenetére


Ezekiell
veterán

oltásban IS! :D

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#96732) FіkuszKukіsz válasza szabi__memo (#96729) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Nem mindegy. Úgy csinálsz mint a viccben a felvételiztető, mikor a protekciósok között felvételizteti az osztályellenséget.
[link]

Romanes eunt domus

(#96733) t72killer válasza #20749568 (#96720) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DD ;]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#96734) tom_tol válasza lacafaca (#96730) üzenetére


tom_tol
addikt

The final vaccination
"Hozzátette, a cél olyan oltás létrehozása, ami még nem létező vírusok ellen is véd."

[ Szerkesztve ]

(#96735) HellGreg válasza Amur (#96693) üzenetére


HellGreg
őstag

Én is tegnap kaptam meg, ugyanazt. Estig nem történt semmi, éjszaka egy picit valamit éreztem, mint amikor az embert kerülgeti valami betegség. A szúrás helyén semmit nem éreztem. Ma reggel úgy keltem, hogy kissé levert voltam, hőemelkedés és most már érzem a szúrás helyén az izmot, de csak ha megnyomogatom, akkor is csak kicsit. Egy-két nagyon enyhe megszédülés is volt, de mostanra már ezek a nagyon enyhe tünetek is lecsengeni látszanak. Gondolom majd a második adag után lehet valami rosszabb.

(#96736) Tom1939 válasza Amur (#96693) üzenetére


Tom1939
őstag

Én is az oroszt kaptam még húsvét pénteken feleségemmel együtt. Feleségem másnap lett kicsit rosszul, kb másfél napra de semmi különös (semmi láz csak levertség). Érdekes módon én csak vasárnap és hétfőn fájlaltam kicsit a hasam (nekem gyakran bármilyen kis vacak az emésztésre megy, gyári hiba), szombaton semmi.

Nálunk annyiban érdekes hogy már valamikor ősszel vagy még előtte túl voltunk rajta. Annyiban speciális (szerencsés...) hogy én meg nem esküdnék mikor estem túl rajta, a post covidot szúrtam ki nem magát a covidot. Ősszel voltam 3 hetet otthon 3 nap torokfájás és 37,3 miatt (hogy ne terjesszek, de ezért nem kértem mentős tesztet, teszthely közelébe meg nem akartam menni ha nem az akkor ott bekapjam), meg január elején volt kis taknyoság minden láz nélkül. Január végén mondom ez meg milyen mellékíz amit érzek (mint a fog ragasztó kb a hidamban amikor lejött), aztán ugyanez szagban (antitest gyorsteszt erre, jé pozitív)... Gondolom részlegesen elvesztett (és észre se vett) érzékek vacak visszatérése. Egyébként még mindig. Lecseng ez a hullám és mehetek kivizsgálásra.

Feleségem és lányomnak szintén volt anti testje (családi teszt, pörögjön a GDP), kb fogalmuk sincs mikor lehetett. Fiam aki végig velem lógott negatív a gyorsteszten. Mondom nem hiszem el, rendes vénás tesztet neki. Az is negatív... Pedig Ő fullban nyomta (iskola, tenisz, külön órák). Mondjuk Ő van a legjobban edzésben (és 15 éves...).

Szóval csak kis színesnek. Nagyobb reakciótól féltem első oltásra az Orosz Medvétől... De lehet hogy elbízom magam és másodikra fogja elkenni a szám...

(#96737) snecizero válasza Tom1939 (#96736) üzenetére


snecizero
senior tag

Nagy az esély hogy rosszabb lesz. :Y Környezetemben sokan megkapták a második szputnyikot. Nekem három hét késéssel adták oda az elsőt. Sokan mondják hogy határozottan rosszabb lesz. Viszont volt olyan akinek enyhe volt. A hét emberből öten azt mondták hogy rosszabb. Olyan két napra taccsra teszi az embert. Még mindig ez mintha a covid tenne taccsra. No para, ennyi jár nekünk ! :DDD

[ Szerkesztve ]

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#96738) lacafaca válasza tom_tol (#96734) üzenetére


lacafaca
őstag

wave2...viszollátás :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96739) Tom1939 válasza snecizero (#96737) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát lehet. Én attól tartottam hogy elsőre is rossz lesz mert a szervezetem már találkozott a kollégával. De logikus lenne az is hogy másodikra nagyobb reakció legyen (ugye az oltásnak jobban elő kell készíteni a védekezést mint az aránylag régi nem túl súlyos korábbi fertőzésnek). Meglátjuk...

(#96740) Amur válasza snecizero (#96721) üzenetére


Amur
addikt

Igen, első shot volt. Kolléga hozzád hasonlóan megúszta, nekünk elég erős reakció volt.
Mi októberben átestünk, lehet azért van erősebb immunválasz.
Valahol írták hogy az nem kicsit tudja felnagyítani az oltási reakciót.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#96741) lacafaca


lacafaca
őstag

:DDD :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96742) Stanlee válasza #20749568 (#96720) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha nem posztolod, nem is tudom, hogy valtoztattak a szinezesen. Mondjuk nem is vartam toluk mast...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#96743) Narxis


Narxis
nagyúr

Mennyien oltakoztok...hihetetlen. :)

Thanos was right.

(#96745) Stanlee válasza Sir Pocok (#96703) üzenetére


Stanlee
őstag

A Janssen-nek orulok, mondta a mama, hogy mennyi jon belole Q2-ben?

En kb. 1.2 millio adagra szamitok csak Mo-n. Lesz itt oltoanyag szarasig.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#96746) Amur válasza Stanlee (#96745) üzenetére


Amur
addikt

Igen, csak lassan azok fogynak el akik regisztráltak oltásra.
Szerintem ez a tanárokat oltsuk be is annak szólt, hogy már egy kicsit előre gondolkoztak, és tudták hogy nem lesz lassan kire ellőni a municiót..
Előtte folyamatosan azt kommunikálták hogy a tanárokkal(sem)kivételeznek, várják ki a sorukat, aztán hirtelen mégis..
Rájöttek közben hogy az végülis jó nekik..akkor miért ne?
Ha fogynak az oltásra regisztráltak, lesznek itt még ilyen akciók.
Majd végigoltják a MÁV-osokat, BKV-sokat, kukásokat, még lehet a hajléktalanokra is lőnek el pár 10ezret csak fogyjon.
Aztán a maradékot majd ocsón továbbadják a balkánra, vagy ahol éppen számítanak egy kis viszont mutyira.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#96747) nobela válasza Amur (#96746) üzenetére


nobela
senior tag

Ettől még k*rva messze vagyunk, amikor nálunk még csak a 60-asokat oltogatják...

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#96748) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Április 3.án oltottak szputnyikkal. Tünetek akkor voltak, igaz igen kicsik.Fáradság, izom fájdalom (zsibbadás féleség, szurkáló érzés volt).
Na ez most pár napja visszajött...izomfájdalom van az egész testemben, nem nagy csak idegesitő.. Ilyen zsibbadás/szurkáló árzés.A fejemben is. Gyengének érzem magam és néha szédülök is. A munkámban nem hátrál, de zavaró ez az egész...
Háziorvost felhívtam.Szerinte másfél héttel az oltás után is lehetnek tünetek.Ez az oltás igencsak erős immunrendszeri aktivitást vált ki......ha továbbra is fennáll a probléma, menjek neurológiára....fasza.
Nálatok volt ennyire késői reakciótok az oltásra?

[ Szerkesztve ]

(#96749) Wn2tl válasza Amur (#96746) üzenetére


Wn2tl
tag

"Aztán a maradékot majd ocsón továbbadják a balkánra, vagy ahol éppen számítanak egy kis viszont mutyira."

Na ez a felháborító. Elriasztják az embereket az oltástól, mert erős politikai vonalat visznek bele. Aztán meg elosztogatják az adó milliárdjainkból vett anyagot. Ki kellene hagyni a sok politikust az egészből sokkal gördülékenyebben menne a dolog, mert az oltás bizalmi kérdés és a politika a bizalmat gyengíti.

(#96750) Lauda válasza nobela (#96747) üzenetére


Lauda
félisten

Attól, hogy nálatok rossz a helyzet, még nem jelenti azt, hogy máshol is az. Nálunk is már oltják a fiatalokat, bp-en szintén van rá példa és a topikokban is olvasni, hogy mennyien mennek a fiatalabb korosztályból oltásra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.