Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#97351) janeszgol


janeszgol
félisten

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#97352) speter33 válasza janeszgol (#97351) üzenetére


speter33
aktív tag

:nagylol::nagylol::nagylol::nagylol::nagylol::nagylol::nagylol::nagylol::nagylol::nagylol::nagylol::nagylol:

(#97353) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

"Nyaralásból hazatérve az oltottaknak nem kell karanténbe vonulniuk.
Nyáron, ha a járványhelyzet lehetővé teszi, akkor azt remélik, hogy a beoltottak közül mindenki utazhat majd, függetlenül attól, hogy ki milyen oltást kapott.
Nyárra fognak változni a karantén szabályok: a beoltottak egész biztosan nem lesznek karantén kötelezettek külföldi utazás után hazatéréskor." - jelentette be Gulyás Gergely.

Forrás: hirado.hu

[ Szerkesztve ]

(#97354) perempe válasza Gsx-rr (#97353) üzenetére


perempe
addikt

Nem regisztráltak elegen?

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#97355) Gsx-rr válasza perempe (#97354) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nalam meg mindig az a kerdes mi lesz a kulfoldon beoltottakkal?
Volt most nalam egy csoport akiket a Nemet tulajdonu ceg Szerbiaban oltatta be.

(#97356) ubyegon2 válasza #20749568 (#97348) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az biztos, hogy valamit tudnak :DDD

És a jó hír az, hogy ez a valami napról-napra gyarapszik erősen! ;]

(#97349) freeknight
(#97350) fatal`

Nem vagytok elég vének, az a baj, mert akkor alig érzékelhető lenne a különbség, de szerintem ez intelligens oltás, mert tudja, fontos a sok alvás, hogy a szervezet stabil legyen. :K

Elég durva amúgy, ismerősi körben megállapítottuk, hogy a különféle vakcinák közül a Szputnyikra van a legerősebb immunválasz.

Tuti nincs közöttük 70+-os. De amúgy meg persze, hogy a legerősebb immunválasz van, mégiscsak egy orosz dolog! ;]

(#97357) gergo5991


gergo5991
őstag

hosszu ido után megnyilik a munkahelyem, ahol csak negativ tesztel lehet bemenni. De! aki be van oltva, vagy átesett abetegségen annak nem kell neg. teszt. Csak szerintem átverés ez igy? attól hogy be van oltva még elkaphatja, és át is adhatja. Úgy gondolom mindenkinek kötelező lenne a negativ teszt, szerintetek?

(#97358) radi8tor válasza gergo5991 (#97357) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tegyünk különbséget be van oltva és több hete be van oltva között.
Nagyon ritka hogy egy beoltott megfertőzhet valakit.

⭐ Stella

(#97359) szabi__memo válasza gergo5991 (#97357) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

De, ez konkrétan baromság így önmagában

[ Szerkesztve ]

(#97360) daneel_hu válasza gergo5991 (#97357) üzenetére


daneel_hu
addikt

"hosszu ido után megnyilik a munkahelyem, ahol csak negativ tesztel lehet bemenni. De! aki be van oltva, vagy átesett abetegségen annak nem kell neg. teszt. Csak szerintem átverés ez igy? attól hogy be van oltva még elkaphatja, és át is adhatja. Úgy gondolom mindenkinek kötelező lenne a negativ teszt, szerintetek?"

Azt hitték.
De aztán Izraelben volt erre egy tanulmány, és a beoltottak nemhogy nem betegednek meg, de még el sem kapják / nem terjesztik.

Úgyhogy nem úszod meg, vagy beoltatod magad vagy szopó van.
Mi kis cég vagyunk... szerencsére mindenki beoltatta magát magától... nem volt okoskodás.
(egyébként nem is dolgozhatna nálunk olyasvalaki aki ezt nem teszi meg)

(#97361) gergo5991 válasza daneel_hu (#97360) üzenetére


gergo5991
őstag

nekem nem gond tesztre járni, csak féltem hogy az aki ezalól mentesül mert már oltva van vagy átesett rajta, hogy átadja nekem. De ha nem tudja akkor oké

(#97362) zilazil válasza Micsurin (#97265) üzenetére


zilazil
senior tag

Nem álltak le. :N Legalábbis ahol meg tudják oldani, ott biztos megszűrik.

(#97363) daneel_hu válasza gergo5991 (#97361) üzenetére


daneel_hu
addikt

Izraelben a pfizeresek közül nem nagyon tudják átadni... de ez az egyetlen ilyen tanulmány, és ez az egyetlen olyan ország ahol nagy százalékban be vannak szúrva a polgárok.

Ez azért nem jelenti azt, hogy máshol feltétlen így van, de nagyon valószínű...

Szóval valószínű ők nem adják út neked, majd az fogja aki szintén nincs beoltva. :D

(#97364) fatal` válasza daneel_hu (#97360) üzenetére


fatal`
titán

"De aztán Izraelben volt erre egy tanulmány, és a beoltottak nemhogy nem betegednek meg, de még el sem kapják / nem terjesztik."

Azt nem tudni, hogy ez a többi oltásnál is így van, Izraelben csak Pfizerrel oltanak. Az viszont szinte biztos, hogy az oltottak, ha fertőznek is, jóval kevésbé.

#97265, #97362: A kampányszűréseket állították le gondolom (tüdőszűrés, emlő stb.). Akit műtöttek daganattal, vagy gyanús azt továbbra is kivizsgálják.

[ Szerkesztve ]

(#97365) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Összességében mégis súlyosabb a b.1.1.7

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#97366) speter33


speter33
aktív tag

Szájon át bevehető gyógyszert tesztelnek Izraelben

"Ez a gyógyszer sokkal gyorsabb és egyszerűbb oltást tesz lehetővé számunkra. Nem kell klinikára, orvosi rendelőbe menni, a tabletta akár a postaládába, otthonába is megérkezhet" - ecsetelte a módszer előnyeit Mirjam Kidron, a cég tudományos igazgatónője."

Persze Magyarországon biztos el kéne menni érte személyesen, jó nagy sorokba tömörülve ;]

[ Szerkesztve ]

(#97367) Wn2tl válasza gergo5991 (#97357) üzenetére


Wn2tl
tag

"szerintetek?"

Igazságtalan, de szerintem országosan nagyban is ez lesz a hogyan lesz a kérdéses.

(#97368) lacafaca


lacafaca
őstag

látom a másikban mára értek oda, amit a megjelenésem óta szajkózok...megmondtam már akkor, az idő úgy is engem fog igazolni :DDD

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#97369) zilazil válasza lacafaca (#97368) üzenetére


zilazil
senior tag

Hova, Mit? ;]

(#97370) lacafaca válasza zilazil (#97369) üzenetére


lacafaca
őstag

pap is csak egyszer prédikál... ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#97371) zilazil válasza lacafaca (#97370) üzenetére


zilazil
senior tag

Így könnyű. Azt hittem hogy hozod a linkeket, hogy lám.

(#97372) lacafaca válasza zilazil (#97371) üzenetére


lacafaca
őstag

nem bonyi, ha van kedved hozzá megtalálod...mondjuk nem lesz rövid olvasmány :D (jézusisten...4k-nál többet posztoltam már ide. böszmeállat :W :) )

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#97373) ubyegon2 válasza lacafaca (#97372) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Laca Te nagy mestere vagy a semmimasszírozásnak, gyakorlatilag megváltoztatod a régi latin mondást verba volant, scripta manent-ből lesz verba volant, scripta volant. Hsz-eid nagy része azt hozza, hogy

-majd meglátjátok, én tudom, de inkább nem mondom, úgyse hinnétek nekem
-én megmondtam
-etc.

Mindezek gyökere az, hogy soha nem mondtál semmit és erre folyamatosan vissza hivatkozol, ha rákérdeznek, hogy miről van szó, akkor poenosan kikerülöd, mint most is. Mi neked ebben a jó? Tényleg foglalkoztat egy ideje, hogy ebben a semmigyúrásban mi van......azon kívül persze, hogy ha épp nincs semmi a topikban, akkor elkezdel megfoghatatlan hivatkozásokkal operálni saját dicsőítésedre! Tipikus esete vagy azoknak, akik csinálhatnának egy blogot a saját semmilyük megtestesítésére, de inkább ezeket a semmiket egy forgalmas topikba írják, mert így van interakció. Miről is? Hát éppen a semmiről.......nagyon fasza! :U

Nem akarlak bántani, mert tudom, hogy ezek a mentális defektusok nem könnyen gyógyíthatók, legfőképpen káposztával nem, különben nem lenne most miről írnom. És milyen érdekes, most én is a semmiről értekezem.

végszóra még le is írod:

jézusisten...4k-nál többet posztoltam már ide

(unalmadban Laca összest olvasgatsz?) :N

[ Szerkesztve ]

(#97374) lacafaca válasza ubyegon2 (#97373) üzenetére


lacafaca
őstag

mivel nem olvasod a másikat (dehogyisnem), így nem is értheted, így valóban...nyomod a semmit ;]

nem olvasom magamat, csak visszanéztem, meg-e van az a pár poszt amire utaltam...+...akkor szembesültem a posztszámmal :DDD

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#97375) ubyegon2 válasza lacafaca (#97374) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

nem olvasod a másikat (dehogyisnem)

Na várjál, most melyik? Mivel a mondatod értelme nullázódik a zárójeles kitételtől.

Egyébként javaslok neked egy nagy okosságot vitákhoz. Sose szőj vitába olyan elemet, melyben információd mindenki számára transzparensen nulla %, ezzel szemben a vitapartneredé 100%. Nevezetesen most ez, hogy én olvasom a másik topikot vagy nem, éppen egy ilyen öncsapda volt részedről. Az ilyen gyengítő elemek az általános vitapoteciálod értékét erősen lenyomják. Nálad ez többnyire nem gond, mivel épp kitárgyaltuk, hogy jószerivel semmit mondasz, de mégis voltak már komolyabbnak szánt hsz-eid is, de mégis akkor azt hogyan vegye bárki is komolyan, ha belemész fenti tipusú kisdedóvó szintű cáfolatokba? Érted mire szeretnélek rávezetni?

Egyébként nem baj az, ha olvasod magad, hiszen nyilvánvalóan kedvedre van az az írásminőség, amit egyébként alkalmazol, hiszen mi másért is írnál ennyit és ilyen tartalommal! :K

Írhatnánk ketten egy tanulmányt a semmimasszírozás művésziesített szintre való emelésének jelentőségéről. Szerinted? ;)

(#97376) t72killer válasza t72killer (#97365) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

(#97377) hitchins


hitchins
őstag

Erről a román orvosról van valami érdemi infó, úgy értem hogy valóban mi történt/történik, (nem Blikk és hasonló cikkekre gondolok) Flavia Groșan

(#97378) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Indiai duplamutáns. Britek fogtak már belőle - a kontinens lustábban szekvenciáló országaiban vajon mennyi lehet?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#97379) Corleone33 válasza Gsx-rr (#97353) üzenetére


Corleone33
aktív tag

pedig nem azt nyilatkozták nem olyan régen, hogy az oltásikönyv se mentesít a karantén alól ha hazaérsz mondjuk külföldről? vagy már azóta megint változott az álláspont? :C

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#97380) Ricardo válasza ubyegon2 (#97373) üzenetére


Ricardo
félisten

"-majd meglátjátok, én tudom, de inkább nem mondom, úgyse hinnétek nekem
-én megmondtam
-etc."

A lábak fontosak a járásban.

Ha (akár évek múlva) olyat hallotok, hogy valaki kerekesszékbe kényszerült, mert elvesztette a lábát, gondoljatok vissza erre a hozzászólásra, hogy én már régen tudtam ezt

:DDD

Ez kb ennyi, semmi több. :N

(#97381) Wn2tl válasza Corleone33 (#97379) üzenetére


Wn2tl
tag

Nyáron mikor indul mindenki nyaralni elég lesz az oltási igazolás.

(#97382) the_mad


the_mad
aktív tag

Itt a megoldás a kovid helyzetre.

Új kormányinfó:
[link]

[ Szerkesztve ]

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#97383) catroot válasza the_mad (#97382) üzenetére


catroot
veterán

Régen éreztem ekkora szekunder szégyent.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#97384) S e t h válasza catroot (#97383) üzenetére


S e t h
nagyúr

Képzeld el a családját.
Bár ha öröklődött....

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#97385) Vampyr válasza lacafaca (#97372) üzenetére


Vampyr
csendes tag

"Hardin hátravetette magát a székében.
– Nos, ez a legérdekesebb része az ügynek. Beismerem, hogy amikor
először megláttam őlordságát, azt hittem róla, hogy a legnagyobb szamár,
akivel valaha is találkoztam. Kiderült azonban, hogy ügyes diplomata és
ravasz politikus. Vettem magamnak a merészséget, és minden szavát
megörökítettem.
A bizottság tagjai összesúgtak; Pirenne szája nyitva maradt az
elszörnyedéstől.
– Miért, mi van abban? – tudakolta Hardin. – Tudom, hogy ezzel súlyosan
vétettem a vendégbarátság szabályai ellen, és hogy ilyesmit nem engedne meg
magának egy úgynevezett úriember. Azt is tudom, hogy ha őlordsága
rajtakapott volna, annak kellemetlen következményei lettek volna. De
megúsztam a dolgot, és most itt van a fölvétel, és kész. A fölvételt
lemásoltam, és szintén elküldtem Holknak elemzésre.
– És hol van az analízis? – kérdezte Lundin Crast.
– Itt jön a dolog csattanója – válaszolt Hardin. – A három dokumentum
közül ezt volt a legnehezebb kielemezni. Mire Holk kétnapi kemény munkával
kirostálta az összes üres kinyilatkoztatást, a ködös fecsegést, a semmitmondó
véleményt – egyszóval az egész szózagyvalékot; kiderült, hogy egy árva szó
sem maradt. Pelyva volt az egész.
Uraim, Lord Dorwin a tárgyalások öt napja alatt nem mondott az égvilágon
semmit! Anélkül, hogy ezt észrevették volna."
Isaac Asimov: Alapítvány

(#97386) ubyegon2 válasza Ricardo (#97380) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

gondoljatok vissza erre a hozzászólásra, hogy én már régen tudtam ezt

Kőkemény látóasszonyos megállapítás valóban! ;]

Simán helyed van itt: Látóasszonyok topikja - avagy milyen szurit..... vagy elég ide a káposzta is?

Már erősen Laca inspirálja eme remek topik alcímét. De lehet, hogy át kéne írni az alcímet újra.....

Látóasszonyok topikja - Látjátok? Nem látjátok? Én megmondtam......avagy a zalai látó káposzta

végül csak ez fért a 80 karakterbe, pedig milyen jól tudtam volna pofozgatni a semmit:

Látóasszonyok topikja - látjátok? én megmondtam....avagy zalai látókáposzta

(kénytelen vagyok Laca miatt átszerkeszteni emeama remek topik bevezetőjét)

(#97385) Vampyr

Szerinted Lacát is megénekelik valaha? Ha mégsem, az se baj, itt már rekorder, ez is valami! ;]
Az biztos, ha Laca nem itt születik Zalában, akkor máshol élné le életét.....

[ Szerkesztve ]

(#97387) lacafaca válasza ubyegon2 (#97386) üzenetére


lacafaca
őstag

ubyuby... rengeteget írsz egy posztban és soha semmi tartalma :DDD legalább én keveset, de az velős. aki megértette és fölfogta, az pontosan tudja miről beszéltem akkor is, most is, aki nem...egyszerű képlet, nem kell túlragozni ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#97388) andor80 válasza lacafaca (#97387) üzenetére


andor80
senior tag

Jézusom...Beképzelt is vagy a semmitmondásra IS!
Nagyon figyelem hiányod van nem lehet boldog az életed... ;] :DD

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#97389) ubyegon2 válasza lacafaca (#97387) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

ubyuby... rengeteget írsz egy posztban és soha semmi tartalma

Igazad van Laca, de ne aggódj, nem törhetek a babérleveleidre, olyan klasszis sosem leszek. :N

legalább én keveset, de az velős

Aham. Mondok most én is egy hasonló tartalommal felruházottat: - bakfitty. Aki megértette, az tudja, mit beszélek. No hát kb esetedben is így van ez. (döbbenetes, nem?) Teljesen megihleted a Látóasszonyok topikját, csak azt nem tudom, kezdjek-é valamit a Siratóasszonyos topikkal is.....

(#97390) lacafaca válasza ubyegon2 (#97389) üzenetére


lacafaca
őstag

#9341 akkor tessék...szeptember óta pofázom, mára eljutottak ide a nagy tudósok...szóval semmi lényeges...azt is megmondtam már akkor (most nem keresgetem, parcival sok csörtét lezavartunk emiatt akkor), a bélből okozza a halálos végkifejletet, minden egészséges bélflórával rendelkező totálisan biztonságban van, de ki vagyok én a káposztáimmal...nem kell többet belegondolni, persze szerettek minden lényeges dolgot kicsavarni kedvetek szerint, de ez is csak szórakoztat nyugi, szóval toljátok nyugodtan :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#97391) bohoc71 válasza ubyegon2 (#97389) üzenetére


bohoc71
aktív tag

"azt mondtad:bakfitty? Azt! Akkó gyere aludj nálunk.." by Hofi(Rózsa Sándor paródia) :)

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#97392) ubyegon2 válasza lacafaca (#97390) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ööö....nem akarlak kizökkenteni, de úgy látom némi identitásválságban vagy, ugyanis amit linkelsz, a #9341-es hsz-t nem Te mondtad, hanem Kékes szakprocesszor! Vagy ez nem számít, ha Te valamit megmondtál, akkor azt mindegy ki mondta? :D

(#97393) koxkids válasza Narxis (#97332) üzenetére


koxkids
őstag

Éjjel 2-3 fele megérkezett a szervezetem reakciója, 12 órával az 1. oltás megkapása után.
Láz, hidegrázás, erős verejtékezés..
Reggelre már csak a fejem és a karom fáj.

(#97394) ubyegon2 válasza bohoc71 (#97391) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:D Az a Hofi paródia is zseniális, de maga a filmsorozat is. Rengeteg ikonikus jelenete van, nekem egyik kedvencem a siratóasszonyos jelenet, épp ez ihlette a Siratóasszonyok topikját is!
Igazából akár rádiójáték is lehetne a sorozat, mert a szöveg benne eszméletlen. :)

(lassan meg kéne már nézni ezeket mind, mert nagyon rég láttam)

(#97395) fatal` válasza lacafaca (#97390) üzenetére


fatal`
titán

Az az apró tény ne zavarjon, hogy erről volt szó már korábban is (igen, nem csak tőled).

"minden egészséges bélflórával rendelkező totálisan biztonságban van"
Ez továbbra is baromság és nem is ezt írja, alapvetően még mindig a genetika számít a legtöbbet.

Továbbra is igazán szórakoztató vagy, toljad még, legalább nem unatkozunk. ;]

(#97396) S e t h válasza fatal` (#97395) üzenetére


S e t h
nagyúr

A topik 5%-át ő okádta össze, mert unatkozik, ja, továbbra is hajrá, Parci meg nyitott inkább másik topikot.
Kerestem, de sehol sem találtam a fórumon a Margaréta csoport feliratot, közben egyre több covidos néz be a problémái miatt és ezt látja, ennyi erővel keresgélhetne a facen is.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#97397) lacafaca válasza ubyegon2 (#97392) üzenetére


lacafaca
őstag

erre utaltam tegnap :) jáááájjjj :N

fatal` mantra

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#97398) Ricardo válasza ubyegon2 (#97392) üzenetére


Ricardo
félisten

Gondolom arra akart rámutatni, hogy ő már megmondta, hogy az egészséges bélflóra növeli az esélyeket.
Hihetetlen! Eddig ezt nem is tudtuk. Aki egészségesen él, nagyobb eséllyel indul egy betegséggel szemben. Micsoda felfedezés.

Erről beszéltem amikor azt mondtam lehet általánosságokat puffogtatni. csak semmi értelme.
Eddig sem vitatta senki, az egészséges étkezés fontosságát. Sőt, nem csak az étkezés, hanem összességében az egészséges életmód nagyban növeli a z esélyeket. Önmagában nem garancia, de rengeteget segít.

A hencegés, hogy "én már eddig is tudtam ám" (mint mindenki, akinek van valamennyi agya) az viszont kicsit vicces.

(#97399) ubyegon2 válasza Ricardo (#97398) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Gondolom arra akart rámutatni, hogy ő már megmondta, hogy az egészséges bélflóra növeli az esélyeket.

Ja így! Erre ugye nem gondol az ember, mivel ezt külön tényleg nem szükséges megállapítani.
Jó az egészséges béllófra, de ha valaki légutakba, tüdőbe kapja a virnyákot, akkor sokat nem segít.

Mindegy, Laca megmondta, most már akkor ezt is tudjuk. :K

(#97397) lacafaca

Laca, lehetnél Te a topik körkörös megmondóembere! Nincs sok értelme, de legalább hülyén is hangzik, mint rendszerváltás után a hazai honvédelmi stratégiánk, a körkörös védelem! ;)

[ Szerkesztve ]

(#97400) janeszgol


janeszgol
félisten

Azért még elég sok lehet az oltás megtagadása. Amit én megértek, mivel egy szabadon választható vakcináról van szó.
Tóth Vera oltás után lett covidos, és az oltásra buzdító videóját annyian jelentették, hogy letiltotta a fácse.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.