Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#96901) lacafaca válasza FіkuszKukіsz (#96900) üzenetére


lacafaca
őstag

nem védtem én senkit :N csak fölhívtam a figyelmet rá, nem biztos a kisemberek alacsonyabb szintre helyezése az önigazolás legjobb eszköze... ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96902) LanyUs válasza lacafaca (#96901) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tökéletesen igazad van! Engem is felháborít az ilyen fajta kinyilatkoztatás! Ugyanolyan értékes ember, mint bárki! Ő hozzá ezek az információk jutottak el és pont. Ezért írtam a megfelelő tájékoztatást...

(#96903) natë válasza lacafaca (#96898) üzenetére


natë
nagyúr

Mondjuk kb. ebben igaza van.

(#96904) Ricardo válasza lacafaca (#96898) üzenetére


Ricardo
félisten

Megint ez az általánosítás. Persze a 160 centis ember ne legyn 100 kiló, de hogy a 100 kiló már vágódisznó.

Mi van a 2 méter feletti férfiakkal?
Azért azt megnézném, amikor például vele közli, hogy egy dagadt disznó, és fogyjo le :DDD

(#96905) Alpi. válasza LanyUs (#96894) üzenetére


Alpi.
addikt

:K Bizony !
Hozzátennék én is pár személyes gondolatot a cikkhez.
Elsőnek ezt emelném ki : "Még ha saját környezetükben is látják a járvány pusztítását, akkor sem hisznek az államnak, az intézményeknek." -> "Eddig nekem úgy tűnik, hogy kevesebb százalék az, aki szeretné beoltatni magát (…) félnek a mellékhatásoktól”
Ezt azért remélem nem gondolja senki, hogy így, ebben a formában, a kettő együtt jelen van bárki fejében ! Kicsit kiszínezte a cikkíró véleményem szerint. Azért ne gondoljuk, hogy ezek az emberek hülyék. Ha a lehetséges melékhatásoktól félnek, az azt jelenti, hogy kevésbé látják / tartják rossznak a járványt. Ők, akikről a cikk szól, nem voltak home office-ban, ők folyamatosan, a járvány kezdete óta, nap mint nap, elmennek dolgozni, majd haza. Mondom ezt úgy, hogy én is ezt teszem. Annyira, hogy a tavalyi évről még egy rahedli szabim is megmaradt, mivel nem lehetett sehova menni igazán, így dolgozni jártam. Egy picit próbáljátok meg egy más szemszögből elképzelni, mielőtt véleményt nyílvánítotok. Nem mondom, hogy igazuk van és azt sem, hogy egyet kell érteni velük, csak egy kicsit próbáljátok meg az Ő szemszögükből meglesni a dolgot.

„Sokat gondolkodom, sokat kételkedem, igyekszek nem ítéletet alkotni senki hozzáállása felett. Közben arra várok, hogy mindenki, akinek szüksége van rá, megkapja a védettséget, de közben a világ elfogadja, hogy egy csomó ember él és dolgozik ezen a bolygón, akinek ez a vírus nem okoz komoly egészségügyi problémát, és az ő nyomorgatásuknak is kell, hogy legyen egy optimális határa a szolidaritás és a minden élet értékes elv jegyében”
Valahol ez és a LanyUs által is kiemelt hiteltelen információk a médiában az, ami szerintem a lényeg. Mondom / gondolom ezt egy "melósként". Nem vagyok vírustagadó vagy ilyesmi :D , de annyira nem is vagyok befosva (sry a kifejezésért). Nem szeretném elbagatellizálni, félre ne értsetek, de nekem is nehéz néha "kitalálni", mi is lenne egy számomra is hihető, elfogadható forgatókönyv a sok közül.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#96906) lacafaca válasza Ricardo (#96904) üzenetére


lacafaca
őstag

igen...ismét megtudhattuk, hogy köszörülni jöttél :R (de segítek, nyilván nem a 2m-es égimeszelőkről beszélt, vagy az izmokat növesztő egyedekről :P )

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96907) Ricardo válasza lacafaca (#96906) üzenetére


Ricardo
félisten

Általában a férfiakról. Csak az a gond, hogy az emberek nem egyformák. lehet közhelyeket puffogtatni, csak nincs sok értelme. Mint a táplálkozás kapcsán is próbáltam rávilágítani, hogy lehet általános okosságokat mondani, de attól, még egy cukorbetegnek, egy laktózérzékenynek más lesz a megfelelő étrend. a rengeteg allergiáról már nem is beszélve.

Ugyanez megvan a súlynál is. Nagyon nem ugyanaz az ideális súly egy 160, és egy 205cm magas embernek. Még csak sportolni sem kell. De kimondjuk, hogy egy férfinek 100 kiló sok és kész.Ennyire egyszerű mi? :U

(#96908) BalanceR válasza LanyUs (#96902) üzenetére


BalanceR
addikt

Az hogy "Hozzá ezek a hírek jutnak el" szerintem nem feltétlenül lehet mentség a hülyeségre.
Máshoz is eljutnak a fake news szarok, de egyesek nem tudnak szelektálni, és a Facebookra meg a világtitkai.hu és médiaforrás.hu szintű impresszum nélküli oldalakra támaszkodnak.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#96909) lacafaca válasza Ricardo (#96907) üzenetére


lacafaca
őstag

lehet reszelni, de fölösleges...én fölfogtam és megértettem a mondókáját, te idáig jutottál...nincs ezzel semmi gond, elvégre minden ember más és más ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96910) andor80 válasza Narxis (#96892) üzenetére


andor80
senior tag

Jöhetne már a kötelező oltás...És ez általános! Nemtől,kortól,iskolai végzettségtől független.Rengetegen vannak.Ha nem megy szép szóval...

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#96911) FіkuszKukіsz válasza lacafaca (#96898) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Lehet a 100 kilós férfiaknak csimpánzcsöcse van, de Norbikának meg csimpánzagya, ha a múltkori maszkférget be tudta szopni. Ráadásul még világgá is kürtölte mekkora buta szegény. És vannak olyanok akik isszák a szavát.

Romanes eunt domus

(#96912) Ricardo válasza lacafaca (#96909) üzenetére


Ricardo
félisten

A lényeg a részletekben van. Tudod amik felett át szoktál nagyvonalúan siklani. ;)

(#96913) lacafaca válasza FіkuszKukіsz (#96911) üzenetére


lacafaca
őstag

az még haggyán, de eszik is azt a sok szart :DDD

más
megérkezett a vaccinalaborba a következő tesztelendő anyag :C

Ricardo okéoké, te győztél

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96914) UberMutant válasza Alpi. (#96905) üzenetére


UberMutant
őstag

és beszoptad már a vírust?

(#96915) Alpi. válasza UberMutant (#96914) üzenetére


Alpi.
addikt

Nem tudom.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#96916) Narxis válasza andor80 (#96910) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jöjjön, készen állunk a harcra.

Thanos was right.

(#96917) UberMutant válasza Alpi. (#96915) üzenetére


UberMutant
őstag

aha, szóval az ifa nem nehéz :D

(#96918) BalanceR válasza lacafaca (#96913) üzenetére


BalanceR
addikt

Ismét vérrögképződés, ismét nők esetében, ismét jellemzően olyan korban lévő nők, akiknél valószínű az aktív gyógyszeres fogamzásgátlás...
Lehet, hogy ideje lenne jópár évek óta engedélyezett fogamzásgátló mekllék/utóhatását felülvizsgálni...
Jónéhány éve a családban volt egy minden előjel nélküli kis mértékű, de ijesztő tünetekkel járó, azonnali beavatkozást igénylő agyi vérrög-probléma. Én kísértem be a rokont mentővel a sürgősségire, a doki első kérdése az volt, hogy fogamzásgátlót mióta szed...
A CT-n ugyan ez , az asszisztens említette, hogy nagyon gyakori hogy bizonyos hormonok emelkedése fogamzásgátló mellet ilyet okoz, és ez tizen éve volt.
[Cikk]
Az egész vakcinát kukázni, vagy veszélyesnek elkönyvelni hatalmas hiba lenne, ahelyett, hogy mondjuk csak a fogamzásgátlót használók oltását tiltanák vele.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#96919) lacafaca válasza BalanceR (#96918) üzenetére


lacafaca
őstag

eleve óriási hiba fogamzásgátlót szedni...középkor

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96920) BalanceR válasza lacafaca (#96919) üzenetére


BalanceR
addikt

Hogy mi? :D
Inkább a szedésének kockázatait lenne érdemes vastag piros betűvel feltüntetni...

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#96921) lacafaca válasza BalanceR (#96920) üzenetére


lacafaca
őstag

soha nem kívántam volna a feleségemtől, hogy minden nap bombázza a szervezetét fölösleges hormonkészítménnyel csak azért, hogy nekem jó legyen...a többit rád bízom ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96922) BalanceR válasza lacafaca (#96921) üzenetére


BalanceR
addikt

Ez azért nem így működik, de nem megyek bele....

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#96923) syberia válasza andor80 (#96910) üzenetére


syberia
veterán

[link]

https://howbad.info/

(#96924) BalanceR válasza syberia (#96923) üzenetére


BalanceR
addikt

Vannak itt végletek rendesen...
Nálam mindkét véglet a "Ez egy full idióta" kategória, az is, aki kényszer-oltana, de az is aki észérvek ellenére is elutasítja.
Szerintem nem lesz szükség kötelező oltásra, az értelmes többség úgyis oltatni fog, az antivaxxerek meg hangosabbak, mint ahányan vannak. Persze már kettő is sok belőlük, de a keménymag nálunk lehet kb 6-8000 fő akik soha az életbe nem oltatnának, az meg nem oszt, nem szoroz, lakossági arányban tized százalék se...
Abból több van, aki hangoztatja, hogy "ő aztán nem oltat, mert méreg, írták a facebookon", de amint meghal valaki a közvetlen közelében (vagy jön az a bizsonyos IFA), megy az oltópontra.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#96925) Angelina87 válasza andor80 (#96910) üzenetére


Angelina87
tag

Még szerencse, hogy aki beoltatja magát: hordjon maszkot, hazahozza a vírust, sőt még kórházba is kerül vele ( most függetlenül attól, h itt ezermegegyszer meg lett tárgyalva, hogy az milyen esetekben is jöhet össze), de te oltatnál mindenkit, remélem, nem leszel miniszterelnök mostanában... :)

" A világon vendég vagyok."

(#96926) ubyegon2 válasza Ezekiell (#96893) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

csak józan paraszti ész Laca szerint.....

„amióta oltják az embereket, még több a halott”

Ebben speciel igaza is van, mivel a népesség ezalatt az idő alatt cc megduplázódott, így több jóval a halott is. :Y Hogy ennek vajmi kevés köze van az oltáshoz, az nem lényeges.

Laca b+ Te simán józan paraszti észnek titulálod a síksötétséget is, ami akkora marhabaromság részedről, néha tényleg halvány kép sem áll össze benned, de kényszert érzel, hogy valamihez hozzászólj. De miért? :F Könyörgöm.....miért? :U

(#96927) Csatravi


Csatravi
senior tag

(#96928) Sped válasza LanyUs (#96894) üzenetére


Sped
aktív tag

Nagyon szépen kirajzolódik az, hogy a kevésbé iskolázott társadalmi rétegeket mennyire könnyű megvezeti propagandával, ill. mennyire képtelenek arra, hogy szűrjék az információkat, képesek legyen megtalálni a hiteles forrásokat és felismerjék az álhíreket, a konteókat. Ebből fakadóan a szegényebb rétegek körében végeredményben pusztítóbb lesz a járvány ami persze majd pont megerősíti bennük azt a konteót hogy a "megint a gazdagok ússzák meg, szegény ember le van ejtve." A kormány legnagyobb bűne, hogy ehhez aszisztál, mert részben belőlük meríti poltiikai hatalmát.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#96929) lacafaca válasza ubyegon2 (#96926) üzenetére


lacafaca
őstag

csupán csak toleráns vagyok minden emberi lénnyel szemben, sőt modok egy meredekebbet: ámblok minden életformával szemben...ezért is vagyok biogazda, mert egy nyüves hanygyát sem pusztítok el, vagy egy hernyót sem taposok össze, mert ugyanolyan joga van élni, mint nekem. ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96930) FіkuszKukіsz válasza Csatravi (#96927) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Hát speciel a németek otthon játszák a csoportmeccseiket és majd csak júniusban.

Romanes eunt domus

(#96931) Ezekiell válasza lacafaca (#96897) üzenetére


Ezekiell
veterán

ahogy a gyerekeknek is varázslat az öngyújtó, mi felnőttek mégis tudjuk, hogy nem az, és hogy hogy működik...

de a gyerekek legalább gyerekek, az ilyen Mariann-féléknek nincs kifogásuk az ostobaságra

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#96932) Csatravi válasza FіkuszKukіsz (#96930) üzenetére


Csatravi
senior tag

Akkor is tárt karokkal várjuk őket :) Mindenkit, hogy a köpcös jól kiszotyizhassa magát. :)

(#96934) ubyegon2 válasza #20749568 (#96933) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A föld nem lehet kerek, hiszen bármerre nézek teljesen egyenes az egész. Józan

Bevallom ezen én is hosszasan elméláztam régebben. :K Mondjuk kb nagycsoportos koromra kinőttem.

Semmi gond nincs azzal, ha valaki életképtelen és ostoba, csak ne hangoztassa.

Egyik vágyam, hogy az úr vegye el a beszéd/íráskészségét* minden tökagyúnak és csak akkor adja vissza, ha alkalmasak lesznek azok rendeltetésszerű használatára.

*talán már részben el is vette, ha a FB bejegyzések jó részéből indulunk ki, de ezzel meg inkább mindenki mást büntet

(#96929) lacafaca

csupán csak toleráns vagyok minden emberi lénnyel szemben, sőt modok egy meredekebbet: ámblok minden életformával szemben...ezért is vagyok biogazda

Én is roppant toleráns vagyok, mivel még egy büszke síkidiótát sem lőttem fejbe! Nem az élethez való jog itt a kérdés Laca! A hangyát meg miért is bántanád? Hasznos kis jószág az, gyerkőckoromban békasétáltatás közben órákig tudtam figyelgetni, mit össze tudnak mászkálni szép libasorban!

Próféta ft hsz-e alapján megkérdem nyíltan, neked varázslat az öngyújtó, Laca? Mit használsz tüzek gyújtására?

ezért is vagyok biogazda

B+ Laca, már Te is bio vagy, nem csak a felcimkézett termékeid? :D Ne beszélj már ekkora marhaságokat, max a neandervölgyi volt bio, Te azért csak túlhaladtad valamelyest, nem?

[ Szerkesztve ]

(#96935) lacafaca válasza #20749568 (#96933) üzenetére


lacafaca
őstag

végülis csinálhatnak nekik egy külön tábort és elzárhatják minden joguktól, mert tőlük csak ennyire tellik...jajj de emlékeztet ez egy bizonyos eszmére...hmm segíts lécci tanárbá :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96936) Ricardo válasza #20749568 (#96933) üzenetére


Ricardo
félisten

Nekem ebben a témában a kedvencem, hogy "a felhők alja sem véletlenűl lapos" :DDD

Meg a Bedford-kísérlet.
1838-ban az akkori laposföld-hívők társaságának vezetője, egy vitorlást indított útnak az Old Bedford River csatornán, majd várta, hogy az árbóca eltűnjön a horizonton. Mivel ez nem történt meg azon a mindössze tíz kilóméteren, ezzel bizonyítottnak tekintette, hogy a Föld lapos, nem pedig gömbölyű.

(#96938) lacafaca válasza #20749568 (#96937) üzenetére


lacafaca
őstag

de erről ő nem tehet, ha egyszer ezt a lehetőséget a kezébe adták...hadd éljen vele ő is, legyen bármilyen ostoba is...max egyeseknek ez nem fog tetszeni. tessék észrevenni, ez sem más, mint a többi...csak egy ásó ;)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96940) fatal` válasza #20749568 (#96933) üzenetére


fatal`
titán

Hatalmas +1, nem tudtam rendesen megfogalmazni.

Lassan ott tartunk, hogy büszkeség ha valaki sötét, mint az éjszaka.

(#96941) lacafaca válasza #20749568 (#96939) üzenetére


lacafaca
őstag

talán amiatt, mert az nehéz élet sokmindenre megtanít...legfőképp az összetartásra...két árokásó pl soha nem fogja egymást agyoncsapni egy új lapát miatt, inkább megosztják a még használható szerszámot, node ez egy vezető pozícióban levőnél már nem mondható el...simán elás bárkit, csak a törekedése miatt...de egy tüntetésen sem az öltönyösök állnak az élen, max bámészkodni fognak kimenni az utca szélére, mikor a tömeg miatta is kiállt

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96943) lacafaca válasza #20749568 (#96942) üzenetére


lacafaca
őstag

amikor eljön a pillanat, meg fogod te is látni, hogy így...még csak szikrák szóródnak, de be fog lobbanni az a máglya

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96944) fatal` válasza lacafaca (#96941) üzenetére


fatal`
titán

"két árokásó pl soha nem fogja egymást agyoncsapni egy új lapát miatt"
Persze, hogy nem. Az egyik nézi, ahogy a másik dolgozik "csinálja akkor ő az újjal b+" felkiáltással.

Nem így működik a világ, mint, ahogy leírod. Különben rohadtul nem itt tartanánk. Semmilyen összefüggés nincs az önzetlenség/segítségnyújtás és a beosztás között. Simán általánosítasz.

(#96945) lacafaca válasza fatal` (#96944) üzenetére


lacafaca
őstag

én ebben a világban élek...te is? :U

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96946) janeszgol


janeszgol
félisten

"Lancet: Nem halálosabb a koronavírus brit mutánsa, csak sokkal fertőzőbb" [link]

Másfél-két hónapig itthon is ezt kommunikálták, majd jött a "fiatalok is meghalnak" kijelentés. Most már tudjuk, leginkább az EB miatt, hogy menjenek az emberek oltani? (Február elején 6% volt a regisztráltak aránya, ami nagyon kevés volt.)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#96947) fatal` válasza lacafaca (#96945) üzenetére


fatal`
titán

Én igen, de te úgylátszik, hogy nem. :)

(#96948) ubyegon2 válasza lacafaca (#96941) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

.két árokásó pl soha nem fogja egymást agyoncsapni egy új lapát miatt, inkább megosztják a még használható szerszámot

Laca, nem tudom mekkora buborékban(bio-fóliasátorban)élsz, de qrvára itt lenne az ideje, hogy kimerészkedj a való világba! Nem kevés hsz-t nyomtál be ebbe a topikba, de megint azt mondom, hogy felül tudod múlni magad, ha marhabaromságokat kell kinyilatkozni....

Figyelj Laca, téged már itt elfogadtak, megkedveltek a népek olyannak, amilyen vagy, nem kell bizonygatnod, hogy sokkal hülyébb vagy, mint amilyen(mivel nem vagy). Tényleg nem bántó szándékkal írom ezeket, de megint érzem, hogy amiket írsz, már nem is pszichésen fáj, hanem ténylegesen. :W

[ Szerkesztve ]

(#96949) lacafaca válasza fatal` (#96947) üzenetére


lacafaca
őstag

&uby ok :DDD

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96950) BalanceR


BalanceR
addikt

Khm...
Egy ember a sztrádán halad és hallgatja a közlekedési híreket:
– Figyelem, az autópályán egy őrült sofőr szemben megy a forgalommal!
– EGY? Hát mindenki szembe jön velem!!!

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.