Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#96451) bigdady válasza Alex91 (#96450) üzenetére


bigdady
nagyúr

Elég karcsú az 50%...bár úgy nézem ez sinovac. Az itthon lőtt kinainak továbbra sincs harmadik fázisa?

[ Szerkesztve ]

(#96452) lacafaca válasza #20749568 (#96449) üzenetére


lacafaca
őstag

most, hogy bebetonozta magát pár évre, nem is volt nagyon más választása...ha nem nyílna meg az a gárcsap, elég nagy cumi lenne nektek...még a vakcinagyártásról is lemondhatnátok :D

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96453) pw12345


pw12345
aktív tag

Még ezt ide trollkodom, két fószer intenzíven piál az utcán bolt előtt, természetesen maszk nélkül (hogy innának), de, ami tuti, ezután kocsiba pattannak, majd elszáguldanak. Laza. :C

(#96455) vandor01 válasza pw12345 (#96453) üzenetére


vandor01
őstag

na igen meg a dohanyos betegek felgyujtjak a COVID osztalyt Hatvanban!
szomoru......

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#96456) lacafaca válasza #20749568 (#96454) üzenetére


lacafaca
őstag

volt idő, amikor ott vót bőven...nehogy visszaköszönjenek azok :U

pw12345 már az intenzíven is azzal gyógyítanak...azta ;]

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96457) radi8tor válasza pw12345 (#96453) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Volt egy középiskolai osztálytársam, aki azzal érvelt, hogy ő ittasan sosem okozott még balesetet. Mindig józan volt, mikor összetörte a kocsiját. :DDD

⭐ Stella

(#96458) bigdady válasza pw12345 (#96453) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem a kedvencem a péktől kifelé, ennek voltam tanúja:
-Szevasz Józsi, ad már kölcsön a maszkod otthon felejtettem az enyém
-Szevasz. Persze itt van
:DD

[ Szerkesztve ]

(#96459) Narxis válasza bigdady (#96458) üzenetére


Narxis
nagyúr

:DDD

Thanos was right.

(#96460) vandor01 válasza bigdady (#96458) üzenetére


vandor01
őstag

persze itt van tegnap kaptam Feritol...
o meg Klaritol orokolte 3napja....

na igy teljes a kontakt kutatas!
:DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#96461) ubyegon2 válasza pw12345 (#96441) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem tudom az ilyen helyszíneken mennyire sokan szopták be a virnyákot, talán ha mindenki maszkban van és értelemszerűen elég kevés fertőző is kerül be, akkor minimálisnál is kisebb esélye van, de a nagy népsűrűség miatt persze lehet. Az viszont igaz, hogy sokan védettnek hitték utána magukat és az már komoly kockázat. Minden esetre én jó kis stabil FFP2 maszkban lebzseltem végig és nem is ültem le a szurkarendelők előtti folyosón, hanem egy nagyobb aulába settenkedtem át inkább. Két 7 után újra látogatás ugyanott, ha nem lett volna elfogadható a helyzet, nem is mennék még 1x, valami 87% már így is lesz. Mondjuk a 2. más lesz állítólag, ha nem kavarják össze a dolgokat, tuti rákérdezek azért, mert minek kapnék két egyformát?

Azt viszont nem igazán értem, miért is kétféle ez a Sputnyik V duo.... :F

(#96445) lacafaca

Laca b+ elüldözöd innen a főnöködet aztán meg szivárogsz utána a covid korcsmába? :D Hogy örül már neki. Most meg ott kérdőívezel? Lassan olyan leszel, mint csutitörp!

(#96402) vandor01

mert az meg lehet szorulast okoz mehetunk szentablattáert?

Emiatt ne aggódj, nem lesz szorulás, nem a lecsókolbit kapod, hanem ami azután jön....szóval marad tovább a szar!

(egyébként nem a poltopikban kéne neked ezeket az okosságokat szétszórnod?)

[ Szerkesztve ]

(#96462) lacafaca


lacafaca
őstag

szenzáció...meg az anyátok.... :(((

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96463) lacafaca válasza ubyegon2 (#96461) üzenetére


lacafaca
őstag

nem én üldöztem el :P amúgy meg honnan tudod, hogy nem az vagyok :DDD

ja...én nem szivárgok oda, de lelkes olvasó vagyok ott is, csakúgy mint te, de ha a sok tudós között egy sem volt, akinek eszébe jutott volna...tehetek én róla, hogy a zsenik ide írnak csak.? közbe kellett lépnem ;]

Ricardo szívesen ;)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96464) Ricardo válasza lacafaca (#96463) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem arról volt szó, hogy a komoly topikot hanyagolod?

(#96465) ubyegon2 válasza lacafaca (#96463) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

ja...én nem szivárgok oda, de lelkes olvasó vagyok ott is, csakúgy mint te

Én konkrétan nem olvasom a két másik topikot, mivel nem akarok oda is írni, ezt meg úgy érem el, ha nem is olvasom! ;)

nem én üldöztem el

Dehogynem, de ez most bonyolult lenne Laca, nem fejtem ki. :N

Te nem lehetsz a csutitörp, mert az ennyire nem hiszem, hogy fórumozna. :N

(#96466) lacafaca válasza ubyegon2 (#96465) üzenetére


lacafaca
őstag

Dehogynem, de ez most bonyolult lenne Laca, nem fejtem ki.

konkrétan tudom az okát veled ellentétben, de ne feszegessük, lényegtelen ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96467) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Mindeközben Hévízen: [link]

⭐ Stella

(#96468) ivana válasza ubyegon2 (#96461) üzenetére


ivana
Ármester

A szputnyik két különböző adenovírust használ ezért erősebb immunreakciót vált ki, plusz ha esetleg az egyikkel találkoztál, de a másikkal nem akkor is működhet. Valószínűleg a sorrend mindegy lenne, de adott sorrendben tesztelték.

(#96469) szabi__memo válasza Alex91 (#96450) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mármint nem ismerik be, csak nem sikerült eltűntetni
Gao Fu azt mondta, vizsgálják, hogyan oldják meg azt a problémát, miszerint „a meglévő vakcinák hatékonysága nem magas”. A kínai cenzorok ugyanakkor gyorsan törölték, ha valaki Gao Fu nyilatkozatát kitette a WeChat-re.

(#96470) Dinter


Dinter
addikt

Astránál milyen karfájdalom a "normális"? Nekem egy kb egy ilyen 3*5-8cm nagyságú terület bepirosodott, nyomásra érzékeny lett, pontosan, mint ezen a képen a vérrögképződéshez írja: [link] Folyamatosan javul, még nem 100-as. Van félnivalóm?

(#96471) proradeon válasza radi8tor (#96467) üzenetére


proradeon
őstag

Ez egész biztosan nem mostani videó. Már korábban is került fel redditre egy kép, ami ebből a videóból lett kivágva. De én már akkor is úgy gondoltam, hogy ez nem mostani felvétel. Persze vannak hülye emberek, simán el tudom képzelni, hogy egy ilyen szituáció alakuljon ki a mostani covid helyzetben, de ez szerintem úgy ahogy van egy kattintásvadász "hír" régebbi felvétellel.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#96472) ubyegon2 válasza ivana (#96468) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kb a múltkor is valami ilyesmi magyarázatot olvatam, talán épp Te írtad akkor is, de kb annyira értem most is, mintha Lacának írnád röviden, hogy ha az apt meg az apt-get sem működik, akkor próbálja az aptitude-dal.....csinálná, de nem értené.

Anno annyit jegyeztem meg egy rádióriportból, hogy van majom adeno meg ember adeno, no akkor tudtam, hogy a majmos nem fog kelleni! ;]

ha esetleg az egyikkel találkoztál, de a másikkal nem akkor is működhet

Ezt a mutánsokra érted?

(#96473) ubyegon2 válasza lacafaca (#96466) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

tudom az okát veled ellentétben, de ne feszegessük, lényegtelen

Ezt úgy érted, ha csak Te tudod az okot és én nem, akkor az lényegtelen? Értem.

Pedig ugye folyamatos banánpresszióban éltem itt, szóval nem is annyira lényegtelen, mitől adta fel a főni! Ki lehet még nálad is nagyobb pszichés terhelés okozója!? ;]

(#96470) Dinter

A lábadba kérted a szurit?

[ Szerkesztve ]

(#96474) lacafaca válasza ubyegon2 (#96473) üzenetére


lacafaca
őstag

nem úgy, hogy csakis én...viszon én igen, de nem mondom meg :P kérdezzed meg tőle ha akarod :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96475) ubyegon2 válasza lacafaca (#96474) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Dehogy kérdezem, még kíváncsinak tűnnék. Amúgy mifelénk nem így intézik ezt, ha valaki egy társaságban oszlopos tag volt és leborít, akkor elköszön, nem? De! Felétek Zalában sem így van?

(fene gondolta volna, hogy ez ekkora titok.....) :N

[ Szerkesztve ]

(#96476) Drizzt válasza ivana (#96432) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"Miután a mellékhatás szinte kizárólag fiatalabb nőknél jött elő, a férfi esetek száma annyira kicsi, hogy az simán lehet, hogy nem is az oltástól van."

Ezt azóta cáfolták többször, illetve árnyalták. Azt mondták, hogy a többsége az eseteknek a nőknél következett be, de eleve az oltást is nagyobb arányban kapták nők. Viszont azt sehol nem írták, hogy annyival többen-e, mint amennyivel többnél jelentkezett a mellékhatás.

"79 cases occurred in 51 women and 28 men, aged from 18 to 79 years. It should be noted that more women have been vaccinated with COVID-19 Vaccine AstraZeneca than men.
Sadly, 19 people have died out of the 79 cases – 13 females and 6 males. 11 out of the 19 people who died were under the age of 50, 3 of whom were under 30. 14 of these 19 cases were of CVST with thrombocytopenia and 5 were of thrombosis with thrombocytopenia.
All 79 cases occurred after a first dose of the vaccine."

[Forrás: UK kormányzat MHRA alapján]

I am having fun staying poor.

(#96477) Wn2tl válasza ubyegon2 (#96465) üzenetére


Wn2tl
tag

"Dehogynem, de ez most bonyolult lenne Laca, nem fejtem ki. "

Én üldöztem el. Akkor telt be nála a pohár, mikor az orra alá dörgöltem az áprilisi csökkenő számokat. :) És igazam lett azzal, hogy jön a nyár esnek az esetszámok, na azt nem bírta elviselni már.

(#96478) Dinter válasza ubyegon2 (#96473) üzenetére


Dinter
addikt

Nem, a bal karomba.

(#96479) vandor01 válasza radi8tor (#96467) üzenetére


vandor01
őstag

ajajaj.... akkor jovoheten heviz es kornyeken a covid orokitoanyag megnovekszik a szenyvizben? gooc lesz arrafele kiveve ha az ott latott osszes ember mar tul van a masodik oltason is!?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#96480) ivana válasza ubyegon2 (#96472) üzenetére


ivana
Ármester

Nem, az a baj a vektor vakcinákkal, hogy ha a hordozó vírus korábban megfertőzött (és még emlékszik rá az immunrendszered) akkor nem működik. A szputnyik esetén a két különböző vírus miatt erre kisebb az esély.

(#96481) lacafaca válasza ubyegon2 (#96475) üzenetére


lacafaca
őstag

szerintem nem titok, másikban kifejtette már...elege lett az itteni miliőből. (lefordítva: elmenekült az igazság elől és visszadugta a fejét inkább a homokbuckájába :DDD )

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96482) Sir Pocok válasza Dinter (#96470) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Akkor van gáz ha nagy kiterjedésű véraláfutás keletkezik.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#96483) lacafaca válasza vandor01 (#96479) üzenetére


lacafaca
őstag

van aki az életet választja inkább...jól tették és teszik ezután is. amúgy meg zalaiak és ugye köztudott: a zalai embert kemény fából :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96484) g@bo


g@bo
nagyúr

Urak, nem olvastam vègig a topikot, mert a szènbànyàban nincs sok időnk...

szputnyik, astra vállalható?

Állítólag a pfizer es moderna a pórnèpnek nem igazan elérhető, nèmi kutatás utàn az ismeretségi körben az a gyanúm, h tuti sunnyognak velük.. :(((

[ Szerkesztve ]

(#96485) Ezekiell válasza #20749568 (#96424) üzenetére


Ezekiell
veterán

Úristen, hallgatnom kell valami hörgős/hányós metált, hogy kimossa ezt a fülemből.. :B De én vagyok a hülye, bánatnak hallgattam meg belőle 1 percet is :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#96486) Ezekiell válasza ubyegon2 (#96461) üzenetére


Ezekiell
veterán

(egyébként nem a poltopikban kéne neked ezeket az okosságokat szétszórnod?)

Neeeeeeeem, nemnemnem, nemnemnemnemnemnemnem, neeeeeeeeeeeeem, jól van ő itt, ne legyél hülye

;]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#96487) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Szerintem a topic gazdáknak / moderátoroknak kellene egy vakcina összefoglalót berakni az összefoglalóban mert valszeg tömegével fognak jönni a kérdések az elkövetkezendő időszakban..... :U

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#96488) szabi__memo válasza Sir Pocok (#96487) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Most hogy a 75% lement? ;)

(#96489) Sir Pocok válasza szabi__memo (#96488) üzenetére


Sir Pocok
őstag

300 e ember így is... :D

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#96491) perempe válasza #20749568 (#96424) üzenetére


perempe
addikt

Kétszer láttam őket a FeZenen, ill. egyszer a Hajógyári-szigeten. Sajnos legutóbb már nem Gidófalvy billentyűzött.

Nekem marad a MRZ, NFZ, BFZ szentháromság.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#96493) radi8tor válasza Sir Pocok (#96487) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Erre a pár napra minek. :D

De ha írsz egyet akkor linkelem majd a HSz-edet. :K

⭐ Stella

(#96494) ubyegon2 válasza Wn2tl (#96477) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én üldöztem el. Akkor telt be nála a pohár, mikor az orra alá dörgöltem az áprilisi csökkenő számokat.

OK, ezt olvastam, mikor szóba került. De ez csak az utolsó tégla volt ám, nem ettől rogyott meg, hanem az előtte felpakolt 149 darabtól. Csak éppen ez így van megjegyezve. Ez a 150. tégla egyébként nagyon nem volt annyira durva, hogy emiatt......Laca 128 téglája az smafu akkor? :D

(#96478) Dinter

Sejtettem, de a linkelt képeden lábon lévő jelenségekről írnak.

[ Szerkesztve ]

(#96495) lacafaca válasza radi8tor (#96493) üzenetére


lacafaca
őstag

kutyvalék az összes, várjámég
tessék, linkelheted ;]

uby naaa...148 vótaz nesértegess :DDD

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96496) ubyegon2 válasza ivana (#96480) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Aham, így most már értem! Köszi az infót, ez eddig valahogy elkerülte az érdeklődő figyelmemet. :R

(#96486) Ezekiell

Annyira éreztem, hogy örülni fogtok a javaslatomnak! :D

(#96495) lacafaca

Bocsi! Először egyébként 149-et akartam írni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#96497) Sir Pocok válasza radi8tor (#96493) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Szerintem ennél jobb összefoglaló nem kell.

Viszont itt annyi eltérés van, hogy 59 százalékkal törzskönyvezte az EMA az AZ-t azóta tudjuk, hogy a kitolt oltás beadással ez felmegy 76 százalékra.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#96498) proradeon válasza radi8tor (#96493) üzenetére


proradeon
őstag

Csak nem ártana előtte alaposan lektorálni azt a hozzászólást, mert #96444-ben konkrétan azt írta a kolléga, hogy "A dél-afrikai ellen most már lehet látni, hogy nem nagyon fog védeni egyik vakcina se."

És hát ez az állítás eléggé szembemegy a valósággal.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#96499) ubyegon2 válasza lacafaca (#96481) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

szerintem nem titok, másikban kifejtette már...elege lett az itteni miliőből.

Éreztem, hogy fontos infókról maradok le, ha nem olvasom a többi covidos topikot! :O jujdebrühühüüüü

Nekem már ebből az egész covid őrületből van elegem, az itteni vegyes kép nem igazán tud megzavarni!

No mindegy, azért majd írd meg Laca itt, ha mondjuk leomlik a nagy fal vagy hasonló történés lesz Parcival. Így most már csak Radiátor komám fenyegeti a szabadságomat, ill a blogjaim nyíltságát! :P

(#96500) Sir Pocok válasza proradeon (#96498) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Nem megy szembe a valósággal.. :)

Mai cikk:

Izraeli kutatók szerint a Pfizer vakcináját is ki tudja cselezni a dél-afrikai mutáns

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.