Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#97901) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Covid másfél évesen. Még működő EÜ-nél ugye menedzselhető a dolog, kérdés itt is, nem marad-e valami...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#97902) janeszgol válasza t72killer (#97901) üzenetére


janeszgol
félisten

Már megint a vírustagadóknak üzen. Az ilyen PR cikkekről mindig PR-Majka jut eszembe.
Nekem is van tapasztalatom a vírussal a környezetemben, mégsem üzenet a vírustagadóknak (ha vannak), nem kelzdem Gődény nyakába varrni az egészet stb.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#97903) t72killer válasza janeszgol (#97902) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pedig a fajtája elég sokat tett azért, hogy bedurranjon az országban a járvány.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#97904) pjen válasza t72killer (#97903) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem inkább az a fajta tett sokat aki engedte és engedi megnyitni az iskolákat, ovodákat, közben nem oltja az ott dolgozókat.Akiknek okvetlen muszáj volt Horvátországban nyaralni és akiknek most is a foci EB fontűsabb mint az emberek..Szerntem Gödényről a nép 90% nem is nagyon hallott.

(#97905) lacafaca válasza t72killer (#97903) üzenetére


lacafaca
őstag

na már te is itt tartasz? tudod, ki tehet róla..a politika, amely tárt karokkal fogadta a világon mindenhol...ne kezdjünk ostobán személyeket keresni okozóként...amúgy annak a folyamatnak is tevékeny részese (mármint a politika), a handabandázással meg a töketlenkedéssel ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#97906) Madwe válasza janeszgol (#97902) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez az üzenet a vírustagadóknak nem arról szól h őket hibáztatná, hanem h jelezze feléjük h helo, ez a vírus komoly s egészséges fiatalokat is elvihet.

[ Szerkesztve ]

(#97907) Stanlee válasza #20749568 (#97864) üzenetére


Stanlee
őstag

Amig a gumicsonton nyamnyog mindenki, addig lehet olyan torvenyeket hozni, ami bekeidoben kiverne a biztositekot.

Peldaul ez a ketszer oltott csinalhat mindent a tobbi meg csak nez is egy ilyen. Meg UK-ben is csak 14% alatt vannak a ketszer oltottak, de a nemetek meg mar most elkezdik beszivarogtatni a nep koze, hogy a ketszer oltott a jo, a tobbi az maradjon csak otthon. Ma Sachsen, holnap orszagos szinten bevezetik es a sok kis hulye meg tapsol is hozza.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#97908) t72killer válasza pjen (#97904) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, abszolúte. A sulikra kíváncsi leszek...

#97905: a járványt tudtommal emberek terjesztik, nem a fejessaláta. :))

#97906: pontosan... Tessék odafigyelni, illetve nem kéne bizonyos ajtókon őrültként "nyitásért" dörömbölni, mert esetleg nem fog tetszeni, ami onnan kijön.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#97909) lacafaca válasza t72killer (#97908) üzenetére


lacafaca
őstag

tehát minden terjesztő vírustagadó? :DDD

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#97910) lacos001 válasza Stanlee (#97907) üzenetére


lacos001
senior tag

Die COVID-19-Impfkampagne läuft in Deutschland seit 115 Tagen. Mindestens eine Erstimpfung haben seitdem 15.906.352 Personen erhalten. Davon sind 5.425.990 Personen bereits vollständig geimpft.

"SPD-Gesundheitsexperte Karl Lauterbach hat seine Forderung nach einem „letzten strengen Lockdown“ an diesem Sonntag bekräftigt. „Es gibt jetzt Möglichkeit, in nächsten 6 Wochen noch einmal weit über 10.000 Menschen meist im Alter 40-60 J. zu retten“, schrieb Lauterbach bei Twitter: „Oder wir sind dafür nicht bereit, weil es uns die Einschränkungen 10.000 Tote nicht wert sind. Dann hätten wir versagt.“

Ezt csak úgy...Indiában a tesztelés. Sajnos nevetnem kell :D
"megpiszkálják"....Mi lepra, dzsuva, retek lehet arrafelé...Értelmes hely van abban az országban?..

[ Szerkesztve ]

(#97911) Madwe válasza lacafaca (#97905) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ugyanannyira tehet erről a politika mint az egyén.
32 vagyok, aktív sportoló, egészségesen élek, személy szerint nem tartok a vírustól (de egy post covidra se feltétlen vágyom...). Mégis képes vagyok felfogni, h a társadalmi érintkezéseimet most le kell csökkenteni amennyire csak lehet, illetve oltást is kértem, kaptam, mert képes vagyok felfogni hogy a társadalom érdeke ez, amiben élek...

[ Szerkesztve ]

(#97912) lacafaca válasza Madwe (#97911) üzenetére


lacafaca
őstag

örülök...de ettől még nem társadalmi csoportokat, egyéneket kellene hibáztatni egy ilyen dolog miatt. mindig a fejétől bűzlik a hal ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#97913) janeszgol válasza Madwe (#97906) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez rendben van, de aki nem hisz benne, egy folyamatosan változó valószínűséggel elkaphatja. Én nem merészkedek odáig, hogy tuti lekapja, aki nem oltakozik (by Cili mami), de egy változó valószínűséggel elkaphatja.
Ha ez megtörténik, és esetleg belehal, majd elolvassuk az újságban, hümmögünk egyet, és megy tovább az élet.

t72killer, én a Fidesz féle ellenségkeresésben nem akrok részt venni. Ő lenne a hibás, ha ő lenne a miniszterelnök. De nem ő az. Nem ő hozta a hülye intézkedéseket. Olyan szépen leírta Aweriot, hogy mi a baj.
Tehát egy évig az embereket csak dolgozni engedni nem tartható. Ez nem Kína.
Ha nem lenne Gődény és társai, szerintem számokban alig éreznénk valamit.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#97914) dokee78


dokee78
félisten

Április 4-én kaptam az 1. oltást. (Sputnik V)
Kollégám 3-án.

Ő múlt hét szerdán kapta az oltási kártyát.
Az enyém még sehol.

Tudom,hogy nem fontos még,de valahol rá lehet kérdezni,hol keveredett el?

(#97915) koxkids


koxkids
őstag

sziasztok!

Az oltási kártyát lakcímre (amit megadtam regisztrációkor), vagy tartózkodási helyre postázzák? 1 hónapja lett új lakcímkártyám új albérlet miatt, érdekelne hova küldik ki? :F

(#97916) Fire/SOUL/CD válasza koxkids (#97915) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Remek kérdés... :DDD
Egyik ismim, amikor regisztrált online az oltásra, akkor a lakcímét adta meg, viszont amikor oltásra került (oltóponton, tehát nem a körzetéhez tartozó háziorvos adta be az oltást), akkor a hozzájáruló nyilatkozaton más címet adott meg, mert már nem a lakcímén, hanem a tartózkodási címén tartózkodott. Utóbbira postázták a kártyáját.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#97917) Corleone33


Corleone33
aktív tag

megkaptam reggel AstraZenecát, karom eléggé fáj de ezenkívül (még) más tünetem nincs

az mondjuk fura volt hogy nem kellett a kötelező 15-30 percet kivárnom hanem mehettem a dolgomra rögtön papírmunka/ igazoló "kiskönyv" megkapása után

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#97918) Fire/SOUL/CD válasza dokee78 (#97914) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Március végétől felpörögtek az oltások, szóval szinte az "egyik-napról a másikra" igen nsok oltási igazolást kell(ett) legyártani. Szvsz várd meg még ezt a hetet, lehet, hogy megérkezik.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#97919) dokee78 válasza Fire/SOUL/CD (#97918) üzenetére


dokee78
félisten

Ez ok,de már olyan is meg kapta aki 1 nappal utánam lett oltva.

(#97920) Fire/SOUL/CD válasza dokee78 (#97919) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mifelénk is "össze-vissza" jönnek a kártyák, nincs benne semmi logika, szóval türelem.
Ha nagyon kell valamiért a kártya (nem mintha jelenleg bárki tudná, hogy milyen előnyökkel jár a megléte), akkor itt le van írva, hogy kb. mit tehetsz.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#97922) FіkuszKukіsz válasza dokee78 (#97914) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Én az oltás után a 17. napon kaptam meg a kártyát. Szerintem várj türelemmel, nemsokára jön az.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#97923) Ádám16


Ádám16
addikt

Arról vannak már kutatási eredmények, hogy mekkora esély van arra, hogy ha átestél már a fertőzésen, és vektorvakcinát kapsz, hatástalan lesz a vakcina?

Sputnik-kal lettem beoltva, 5 hónapja estem át a betegségen, és kicsit tartok attól, hogy feleslegesen oltattam be magam.

(#97924) Madwe válasza Ádám16 (#97923) üzenetére


Madwe
nagyúr

Covidon átesettek esetén pont h nagyobb védelmet adnak a vakcinák (vektorosok is) kutatások alapján.

[ Szerkesztve ]

(#97925) fatal` válasza Ádám16 (#97923) üzenetére


fatal`
titán

Miért lenne hatástalan? Hatástalan akkor lehet, ha immunis vagy a vektorra, ami teljesen független a COVID-tól.

Kutatások szerint az átesetteken pont, hogy erősebb immunválaszt vált ki már az első oltás is.

(#97926) nemcso válasza dokee78 (#97914) üzenetére


nemcso
senior tag

Össze-vissza jönnek szerintem a kártyák.
Én febr. végén kaptam az első AZ-t, rá 3 héttel jött a kártyám.
Fiam március legelején kapta az első AZ-t (ő már 12 hétre fogja a másodikat kapni), neki még nem jött kártya.
Após, anyós 3 hete egyszerre kapták a második kínait, após két hete kapta meg a kártyát, anyósom múlt hét végén.
Feleségem, lányom egy hete az első oroszt, neki még persze nem jött.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#97927) lacos001 válasza #20749568 (#97921) üzenetére


lacos001
senior tag

Természetesen továbbra is jól hangzik, hogy a "számok".
Napi lebontásban hozzájön ca.330 az amúgy is másban-más miatt elhunyt 2.500-3.500 napi számokhoz. Mára is 92 ez a szám. 2,5-3,5K+92...
Meghallod/olvasod és elborzadsz, majd beállsz a sorba a többiek közé/mellé, hogy igen, ez szükséges lezárás. Covid ide vagy oda.. Nagy lófa**t. :D
83.000.000 emberből...

(#97929) perempe


perempe
addikt

FIX TV | Enigma Extra - Vakcina propaganda, víruspánik, nyítási anomáliák? | 2021.04.15.
Dr. Rusvai Miklós virológus az MTA doktora és dr. Tamasi József belgyógyász a társadalom orvostan szakértője

* Brahms: 4. szimfónia *

(#97930) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Van itt olyan aki 3 héttel a a gyógyulás után kapott oltást ?
Március 31-en jöttem ki a kórházból és holnapra mehetek pfizer oltásra. Van értelme elmenni vagy elhajtanak ? (Aki hívott az nem tudott erről nyilatkozni)

Kinaira tuti el se mennek, hisz az gyengített vírust tartalmaz és a remdezivir biztos hogy meg nem ürült ki belőlem.

[ Szerkesztve ]

(#97931) Ádám16 válasza Madwe (#97924) üzenetére


Ádám16
addikt

+fatal`:

Akkor valami nagyon félreértelmezhettem. :B :R

(#97932) janeszgol válasza perempe (#97929) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez is nagyon érdekes bszélgetés. Jó hallgatni. Köszi!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#97933) Agyrák666 válasza Madwe (#97911) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Olyan embereket akarsz megmenteni mint pl en, aki nem ker oltast? Milyen jotet lelek vagy. :B De engem nem kell megmenteni, magad miatt kerj.Tudod, aki hulye (en) haljon meg.Majd a termeszet eldonti ki marad eletben.

(#97934) Stanlee válasza #20749568 (#97928) üzenetére


Stanlee
őstag

Amugy ezt a 10 ezret honnan szedte ez a jomadar? Most majus vegeig akar lockdownban elni, nem normalis.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#97936) nobela válasza Agyrák666 (#97933) üzenetére


nobela
senior tag

"Tudod, aki hulye (en) haljon meg"

Csak tudod a te esetedben lehet hogy nem a hülye fog meghalni hanem akit a hülyesége miatt megfertőz :W

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#97937) Madwe válasza Agyrák666 (#97933) üzenetére


Madwe
nagyúr

Miután az oltás se ad 100% védelmet, ezért szüleim, nagyszüleim s a te szüleid, nagyszüleid miatt. S igen, miattad is, legyél bármenyire is önző empátiát mellőző, közösségi együttélésre magasról szaró magabiztos ember.Továbbá azon rengeteg ember miatt akinek az ágazatát beszántotta a covid, s szeretne megélni valamiből - oltás nélkül mégis h lenne ennek vége? Lehet full oltáslenézőként s lezárást hülyeségnek tartóként hozzáállni a dolgokhoz, de azt azért be kell látni, h a lezárásokat nem fogják megszüntetni ameddig nincs beoltva a lakosság nagy hányada (bármennyire is pro szelekció s hulljon kit arra szánt a sors s covid a mentalitásod, ez így sose fog megvalósulni. Oltással se biztos s nem gyorsan. De ha valahogy akkor így képzelhető ez csak el...)
lehet azon álmodozni h hülyeség a korlátozás s pörögjön minden ezerrel, amíg nem pörög addig meg támogassuk az adott ágazatokat - de ez max leányálom lesz. Főleg itthon.

[ Szerkesztve ]

(#97938) lacos001 válasza Stanlee (#97934) üzenetére


lacos001
senior tag

Tévedés. Nem május vége az...
Aztán jön június, július, augusztus és igy tovább amíg el nem jön szeptember 26.
Na ez nem jelenti azt, hogy mindennek vége lesz, sőt. Az "újak", ha újak lesznek még jobban meg fogják ezt az egészet lovagolni. Ha marad ez a csodabrigád akkor sem lesz különb a helyzet.
Szóval szerintem marad minden így, így ilyen tökéletesen kezelve, ilyen tökéletes kitalációkkal.
Sebaj, legalább nem kell olyan sokat foglalkozni semmivel, max a süketeléshez új évszámot írni. 2022...

(#97940) Stanlee válasza #20749568 (#97935) üzenetére


Stanlee
őstag

Gondolom onnan josolt, hogy ha most van 100 halott naponta, akkor a kovtekezo 40 napban felmegy a halalozas kb. napi 250-re, es tadam, van sok halottunk.

Amivel nem szamolt, az az, hogy most a friss fertozotteknek mar csak 16%-a 60 feletti, nem ugy, mint par honapja, amikor 30% feletti volt ez az arany. A masik, hogy a legtobb halottat ado 80 feletti korosztaly a friss fertozottek kozott mar csak 3,5%, nem 15-16%. Innen mar mesternek kell lenni es napi 250-re felpumpalni a halottak szamat. Erzik ezek, hogy a napjaik mar meg vannak szamlalva.

Inkabb azon vitatkozzanak, hogyan tudnanak tobbet oltani, meg mikor lehet mar menni szabadba enni....

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#97941) Agyrák666 válasza Madwe (#97937) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Nagyon raultel a para vonatra, mint kb mindenki itt a topikban. De megnyugodhatsz, elobb-utobb magatol el fog tunni es/vagy nathakent fogjak legfeljebb kezelni.
Apropo az influnza eltunt az oltas hatasara? Janem. ;]
2) A legtobb orszagban meg mindig nincsenek lezarasok/ maszkkal bohockodas. Kb csak a nyugati vilagban leteznek lockdownok. Azt meg tudod ki hiszi el, hogy a sargaknal semmi sincs. :)

(#97943) lacafaca


lacafaca
őstag

remélem azért lassan világos lesz mindenkinek (legalább is annak, aki a történelemben járatos), hogy milyen frankón rekultiválja a hatalom a náci eszméket...zseniális :) ami pár hónapja még bűnnek számított, mára elfogadott, holnapra pedig elvárt és megkövetelt lesz...ismét...és még 100 évnek sem kellett eltelnie :))

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#97945) Stanlee válasza #20749568 (#97942) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem ertettem ezt a megemlekezest. Meg nincs vege a pandemianak, vagy igen? Majd emlekezzunk meg roluk, amikor megint szabadok lehetunk. Addig semmi ertelme. Megy a tereles, csak a fontos dolgokrol nem beszelnek, tisztara mintha egy evvel ezelott lennenk. Eltelt egy ev, a nemet politika meg meg mindig ugyanott egy helyben jar. Nagyon szanalmas...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#97947) lacafaca válasza #20749568 (#97944) üzenetére


lacafaca
őstag

nézz körbe, olvassad/hallgassad a közbeszédet és meg lesz az... ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#97948) Agyrák666 válasza Stanlee (#97945) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Ugy tunik Ausztriaban is eldontottek mar, hogy vege.Majus kozepen mindent egyszerre akarnak kinyitni, pedig csak kb 3x annyi fertozott van korhazban, es 10x annyi aktiv fertozott van mint tavaly ilyenkor -- amikor ugye kb minden leallt fel evre. Az egeszsegugy pedig mar a tavaly majusban ,,majdnem osszeomlott". Ismeros ez a szoveg valahonnan. :DDD

(#97950) lacafaca válasza #20749568 (#97949) üzenetére


lacafaca
őstag

..ha még te sem érzed, akkor tényleg nagy a baj... :( majd este ráérek talán aztán hozok pár eszmét átfordítva a mostani helyzetre ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.