Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#97301) Micsurin válasza pjen (#97300) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Tésztaképű, buta és tudálékos és sajnos a miénk..., hogy a savanyú magyar narancsra alakítsuk a véleményt. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#97302) MaxxDamage válasza stellaz (#97271) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Én ma vettem pont :D /Benu/
Most volt családtagnál a doki (háziorvos) és mutattam neki, erre azt mondta az csak azt mutatja ki, hogy korábban voltam-e már, de jelenlegit nem mutatja (mondom tudom)
Erre azt mondta intézi a tesztet, kórházba kell majd mennem (Szerda körül)
Szóval megint nem mehetek dolgozni, a teszt eredményt meg vihetem a munkahelyre (azt elfogadják) ha nem pozitív :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#97303) Rage47 válasza Micsurin (#97298) üzenetére


Rage47
veterán

ez mit jelent?

Gulyás elmondása szerint összesen 4,5 millió ember kapott már oltást, vagy jelentkezett már oltásra.

minden regisztráltat beoltottak már?

szerk: ja már leesett, összesen, sry :D

[ Szerkesztve ]

(#97304) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#97302) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ezt a tesztet még nem csináltam, megvárom a friss kórházi teszt eredményt. :K

Friss adatok lesznek majd? (napi fertőzött) :R

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#97305) lacafaca válasza perempe (#97299) üzenetére


lacafaca
őstag

dió és mogyorófélék/tojás/sajtok/brokkoli (legjobb)...és még jót is teszel magaddal... ;)

@maxx #9193

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#97306) perempe válasza lacafaca (#97305) üzenetére


perempe
addikt

melyikből mennyi, hogy kijöjjön a napi negyed gramm cink?

brokkoli? inkább az intenzív!

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#97307) stellaz válasza perempe (#97306) üzenetére


stellaz
addikt

A fiammal sikerült elhitetnem, hogy finom, úgyhogy mindig ellopkodja a tányéromból, ha pedig mégsem, akkor nagy kegyesen neki adom :)

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#97308) lacafaca válasza perempe (#97306) üzenetére


lacafaca
őstag

soha nem számolgatnék ilyent, minden nap fogyasztasz belőlük fölváltva (izlész szerint) és fölösleges bogyókkal pótolni...viszont egy tányér brokkolikrém leves bőven adja a napi szükségleted az tuti ;]

de beírod keresőbe cinktartalmú ételek és szerintem kapsz egy halom találatot rá

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#97309) egykacsa válasza lacafaca (#97308) üzenetére


egykacsa
lelkes újonc

"bőven adja a napi szükségleted az tuti"

A link szerint 100g adja a napi szükséglet 4%-át. Igen sokat meg kell enni egy nap.

(#97310) perempe válasza lacafaca (#97308) üzenetére


perempe
addikt

[link]
Cheddar sajtból 7,5 kilót, marhahúsból 5kg-ot kéne megennem egy nap... :DDD

* Brahms: 4. szimfónia *

(#97311) Kuter


Kuter
senior tag

[link] Ez az idióta is virológus-biológus lett.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#97312) Qtya123 válasza Sir Pocok (#97297) üzenetére


Qtya123
őstag

Gulyáskának vigyáznia kellene ezekkel a magasröptű kijelentéseivel. Szépen lassan eléri azt, hogy akik még gondolkoznak azon, hogy oltassanak, vagy ne, azok még pár ilyen kijelentés és egyértelmű döntést fognak hozni, hogy nem.
Aztán lehet lökni háromszor többet a tv-ben a reklámot, hogy minden vakcina hatékony és biztonságos.

Szerintem kedves kormányunk, ha tehetné egyszerre mindegyik vakcinát belőné az emberekbe, biztos ami tuti alapon.

(#97313) lacafaca


lacafaca
őstag

a vitaminok/nyomelemek felszívódása táplálékból/bogyók teljesen más...de ez már egy hosszabb történet. lényeg a kiegyensúlyozott táplálkozás és az fedezni fog mindenféle szükségletét a szervezetnek. nincs semmi szükség így mesterséges pótlásra...persze tudom ez ma már szinte kivitelezhetetlen, pláne az értéktelen nagyüzemi állattartás/növénytermesztés miatt is.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#97314) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Az államtitkár elmondta, mit tehet az a szülő, aki a járvány miatt jövő héten még nem akarja iskolába engedni a gyerekét

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#97315) Z.É.T. válasza lacafaca (#97313) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Pontosan.
Hangsúlyosan támogatlak ebben, ilyenekről írhatnál többször konteók helyett! :)

A hasznosulása sokkal magasabb hatásfokú a táplálékokon keresztül.
Kiegészítő vitaminkészítményekre akkor van szükség, ha nem megfelelő (egészséges) a táplálkozás, ha rosszul működik az emésztés, vagy extrém fizikai igénybevétel esetén, valamint egyes betegségek alkalmával.

Vitaminhiány (nyomelemek, stb) esetén szükséges lehet esetenként a kiegészítése, de ezt laboreredményekkek kell megállapítani, mert egyes vitaminok szedése egy másik hiányához is vezethet.

Brokkolihoz:
A kevésbé tolerált zöldségek esetére ott vannak a csírák, melyek koncentráltan tartalmazzák a legtöbb kifejlett zöldség legtöbb hasznos összetevőjét, de az élelmi rostok is fontos részei a táplálkozásnak.

Korábbi 10dkg/4%-ra: az összes napi bevitelt kell összeadni, nem egyetlen részét figyelni.

És laca igen, a kizsigerelt elhasznált földben ipari módszerekkel termesztett növények töredékét "tudják" a gondosan, szeretettel és szakértelemmel termesztettekhez képest. :K

(#97316) radi8tor válasza lacafaca (#97313) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyrészt, másrészt teljesen más az organikus vitamin (mondjuk c vitamin csipkebogyóból) és a szintetikus c vitamin. Előbbiből kb 150mg megfelel 500 vagy még többnek is.

⭐ Stella

(#97317) Hi!King válasza radi8tor (#97316) üzenetére


Hi!King
őstag

Ez mondjuk butaság. Ezzel adják el a homoktövisből kivont C vitminból készült tablettákat, amik semmivel sem jobbak a szintetikus hatóanyagból készülteknél. A felszívódási közeg számít, mondjuk a C vitmin pont kevésbé necces ebből a szempontnól, szemben a D-vel, ezért jobb táplálékból, de hogy ugyanaz a vegyület természetes vagy mesterséges eredetű, az mindegy.

(#97318) F.E.K.. válasza Hi!King (#97317) üzenetére


F.E.K..
senior tag

"Molekula rasszizmus!"

Mármint a csúnya mesterséges az nem jó, de a természetes az annál inkább.

Ugyanaz a jelenség amit egy bio boltban hallott beszélgetés is bemutat:

- Ebben van tejsavó?!
- Igen, de ez a jó tejsavó, nem a rossz!

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#97319) emvy válasza radi8tor (#97316) üzenetére


emvy
nagyúr

Nettó hülyeség

while (!sleep) sheep++;

(#97320) syberia válasza perempe (#97299) üzenetére


syberia
veterán

Komoly cink dózisnak tűnik, bár adott esetben indokolt lehet, főleg ha a beteg eleve alacsony szintről indul. Ugyanez a D vitaminnál is érvényes szerintem.

(#97308): A kenőmájasban is csomó cink van, de én inkább spenótot tolok :D Meg valamit, amit nem nevezhetek meg. 🤣

(#97310): Hagyj már egy kis esélyt a covidnak is! :DDD

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#97321) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

(#97322) t72killer válasza catroot (#97253) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én nem gondolom így, apám a coviddal társított bakteriális fertőzésével nem került fel a listára - igaz, még tavaly októberben történt a dolog.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#97323) stellaz válasza Z.É.T. (#97315) üzenetére


stellaz
addikt

Tengerimalacom növényevő volt, csak zöldséget és szénát evett, télen mégis kisebesedett az orra a c vitamin hiánytól, ezért külön kellett adni neki. Ennyire alacsony a tápértéke a modern mezőgazdasági termékeknek.
Továbbá mindent megfőzünk (aminek azért sok előnye is van) és nem vadhúst eszünk.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#97324) 8th válasza Qtya123 (#97312) üzenetére


8th
addikt

Eddie Hall? :DDD

(#97325) bigdady válasza Micsurin (#97265) üzenetére


bigdady
nagyúr

Tegnap előtt jött meg a több mint egy hónapja vett szövettan. Vagyis eddig sem ment túl fényesen...

(#97326) ubyegon2 válasza FіkuszKukіsz (#97321) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:D

Egy, a területre rálátó forrás szerint a titkosszolgálat jellemzően bomlasztással gyengítheti azokat a szerveződéseket, amelyek oltásellenes propagandájukkal veszélyt jelenthetnek a járványügyi védekezésre, ami éppen az oltásra helyezi a hangsúlyt.

Szerintem Lacát úgy fogják bomlasztani, hogy berakják itt a TEK-nél lévő transformer kádba, kis savat rá, úgyis kedveli a savanyó dolgokat, aztán már csak Laca szelleme fog kerengeni a topik körüle! ;]

Ami még rosszabb, hogy a felrakott képei alapján a NAV is meglátogatja majd. :K Mindegy, majd a beszélőn lediktálja az asszonynak, miket írjon be feltétlenül a topikba.

(#97328) syberia válasza Hieronymus (#81014) üzenetére


syberia
veterán

UK-ben készült tanulmány is alátámasztja a budezonid hatékonyságát.

https://howbad.info/

(#97329) lacafaca válasza Z.É.T. (#97315) üzenetére


lacafaca
őstag

félő, a végére oda jukadnék ki mint norbi a napokban :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#97330) ubyegon2 válasza #20749568 (#97327) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

10.000 káposztalepkét

De természetesen bio kápilepkét, amik majd jól felfordulnak Laca biokápiját megkóstolva! ;] Gondolom biopermetezővel permetezve! Ja és bionylon zacsikba csomagolva. Meg biopékfaca.....

Eszembe jut jóanyám, aki egy hónapja Maltofert vett a vashiányára, Laca simán mondta volna neki, hogy miért nem rágcsál inkább 100-as szöget! :DD

(#97329) lacafaca

oda jukadnék ki mint

Laca, ez a jukadnék kifejezés valami bio megfogalmazás lenne ott Zalában? :Y

[ Szerkesztve ]

(#97331) koxkids


koxkids
őstag

Na ma délután megkaptam orosz barátaink vakcináját.
Kiváncsi leszek az éjszakai/holnapi tünetekre. :U

(#97332) Narxis válasza koxkids (#97331) üzenetére


Narxis
nagyúr

Készülj fel, kemény menet lehet. Láz, fejfájás stb.

Thanos was right.

(#97334) Floyd80


Floyd80
addikt

Ötven napja van lélegeztetőgépen Bányai Gábor országgyűlési képviselő | 24.hu

Ez átlagjóskáknak is jár?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#97335) 8th válasza Floyd80 (#97334) üzenetére


8th
addikt

Igen.

(#97336) lacafaca válasza ubyegon2 (#97330) üzenetére


lacafaca
őstag

lyully :DDD tényleg köllene kicsit többet pihenni

(amúgy itt lik)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#97337) Narxis válasza Floyd80 (#97334) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szerintem bárkit rátesznek egy lélegeztetőgépre ha van, akárhány napig. A baj inkább az, hogy mennyi figyelmet kap az illető vagy egy olyan osztályra teszik-e amit úgy raktak össze az elmúlt hetekben és szemész vagy más orvosokkal felügyelik-e. Volt itt egy 444-es interjú linkelve egy Covid osztályon dolgozó aneszteziológussal, azt kötelező elolvasni, érthetően, politika mentesen elmondja a problémákat.

Thanos was right.

(#97338) Qtya123 válasza 8th (#97324) üzenetére


Qtya123
őstag

:K

(#97339) 8th válasza Qtya123 (#97338) üzenetére


8th
addikt

Hatalmas figura, minden tekintetben. :C

(#97340) ubyegon2 válasza #20749568 (#97333) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tegnap.....inkább ma! De a múlt heti 10 óra 50 perces alvást(egyhuzamban) meg sem közelítettem azóta, gondolom a sputnik miatt kis pótlólagos téli medveálmot aludtam. ;]

Te meg még kölökkorú vagy, ráérsz aludni! :D

(#97336) lacafaca

(amúgy itt lik)

Na látod! Ezért könnyű ez, anno úgy tanították nekünk, hogy amit jól hangzóan ki tudunk mondani l betűvel is, az ly, amit nem, az j *...... No persze ez nem Zalában történt, hanem cíviseknél, ott azért adtak erre nagyon. ;) Régi irodalmi nagyjaink jó része ott pallérozódott a Nagyrefiben. (most hívják így, én időmben ilyen idióta rövidítéseket nem használhattunk)

*mondok példát is, a azért j és nem ly, mert ha l-lel mondod ki, akkor ugye lesz.....capisce? :P

[ Szerkesztve ]

(#97341) fatal` válasza ubyegon2 (#97340) üzenetére


fatal`
titán

10 óra 50 perc? Az nekem egy átlagos szombat :D

(#97342) ubyegon2 válasza fatal` (#97341) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Atyaég, hogy bírtok ennyit aludni? Anno tesóm hétvégi napokon képes volt délután 2-ig durmolni. :Y

(#97344) fatal` válasza ubyegon2 (#97342) üzenetére


fatal`
titán

"hétvégi napokon képes volt délután 2-ig durmolni."
Átlagos szombat :D

Egyébként úgy, hogy sokáig fent vagyok, hétköznap is (értsd 2-nél előbb nagyon ritkán fekszem le), így hétvégén pótlom a lemaradást :D Ami persze nem jó. Nekem optimálisabb lenne 11-től dolgozni este 7-fél 8-ig, de nem kívánságműsor. :D

Nyilván, ha lenne család/gyerek, akkor valószínűleg ez másképp nézne ki.

Az oltás után amúgy már rögtön gyanús volt, hogy fél 12 - éjfél körül kidőltem.

[ Szerkesztve ]

(#97345) ubyegon2 válasza fatal` (#97344) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az oltás után amúgy már rögtön gyanús volt, hogy fél 12 - éjfél körül kidőltem.

Tuti, hogy okoz aluszékonységot, én nem azonnal utána, de az azt követő héten jóval többet alvadtam, már amikor tudtam ugye.

Egyébként úgy, hogy sokáig fent vagyok, hétköznap is (értsd 2-nél előbb nagyon ritkán fekszem le), így hétvégén pótlom a lemaradást

Ez nem jó így, biztosan meg fogsz halni! :K (innen amúgy is csak Laca lesz halhatatlan)

(#97346) lacafaca válasza ubyegon2 (#97345) üzenetére


lacafaca
őstag

ha az nem is, de legenda :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#97347) ubyegon2 válasza #20749568 (#97343) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

.. aztán a kölkök ezt szerintem hallották mert kórusban volt nyűgjük 20 máodperccel utána, hogy letettelek

Ebben egyébként tutira biztos voltam! Jól van, jól működnek a lurkók ösztönei! :DD Tuti van erre is calibrált érzékelőjük.

(#97346) lacafaca

A legendák örökké élnek Laca! Jó Te nem fizikai valódban, hanem egy olyan kis cuki káposztatartó kübliben, amit eccer linkeltél! ;] És nem virágokat hordanak majd a hamvaidhoz a népek, hanem kisfej káposztákat.

[ Szerkesztve ]

(#97349) freeknight válasza ubyegon2 (#97345) üzenetére


freeknight
őstag

Én kedden kaptam a ruszki lövetet, a tegnapi nap nagyon gyengének éreztem magam, ma egyhuzamban aludtam 12 órát. Délután is úgy voltam, ledőlök egy fél órácskára, 2 lett belőle.
De ha lefeküdnék most is tudnék aludni :DDD

Elég durva amúgy, ismerősi körben megállapítottuk, hogy a különféle vakcinák közül a Szputnyikra van a legerősebb immunválasz.

(#97350) fatal` válasza ubyegon2 (#97345) üzenetére


fatal`
titán

"biztosan meg fogsz halni!"
Egyszer tuti. :DDD

#97349: Sajnos ez inkább az adenovírusra válasz csak. De legalább annyit megtudtunk, hogy nem voltunk rá immunisak :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.