Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#97551) lacafaca válasza ubyegon2 (#97539) üzenetére


lacafaca
őstag

no komment...az idiótizmus felsőfoka jöjjön ez bármelyik oldalról (már az is megdöbbentő, e kapcsán is elkezdődik az árokásás és hogy ez is eljött és utat fog törni)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#97552) Agyrák666 válasza ubyegon2 (#97539) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Imadom, hogy ossze van mosva a kemtrel, a laposfold, es a tobbi baromsag azzal, hogy az ember nem ker oltast es teljes mertekben lezaras ellenes. :)
Influenza elleni oltas mukodik? Mukodik. Bele lehet halni? Igen. Szar otthon ket hetig lazasan fekudni? Igen. Kerem az oltast? Nem. Miert? Mert ennyi kockazatot hajlando vagyok vallalni.

(#97553) janeszgol válasza Agyrák666 (#97552) üzenetére


janeszgol
félisten

"Imadom, hogy ossze van mosva a kemtrel, a laposfold, es a tobbi baromsag azzal, hogy az ember nem ker oltast es teljes mertekben lezaras ellenes."

Ezt a buta emberek alkalmazzák rendszeresen. Bármiben elentmondasz, akkor rögtön a végletek cimkéit ragasztják a másikra. Mivel nem okosak, így nincs fegyyverük, csak ez.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#97555) t72killer válasza omfgk (#97521) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Semmi bajom vele, ha fertőzöttként szépen otthon megoldja az oxigénszükségletét és se másokat nem fertőz meg, se nem terheli az egészségügyet.

#97552: ossz-szorozz egy kicsit még ezekkel a kockázati szintekkel sztem.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#97556) nobela válasza Agyrák666 (#97552) üzenetére


nobela
senior tag

"Mert ennyi kockazatot hajlando vagyok vallalni."

Konkrétan lesz@rom a te kockázatodat, de ezzel engem, az én családomat is veszélyezteted.

És nem két hét lázasan fekvéssel. (Családban 2, ismeretségi körben 3 halott eddig, és számos long covidnak tűnő tünet, ami maradandó károsodás is lehet).

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#97557) Ricardo válasza Agyrák666 (#97552) üzenetére


Ricardo
félisten

Mert az influenzát összemosni a coviddal okos dolog :U

[ Szerkesztve ]

(#97558) t72killer válasza nobela (#97556) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Legyek az ördög ügyvédje, ez nem ilyen 1xerű: a mostani oltások, pláne a vektorosak, amiket a plebsnek tolnak, nem szuperhatékony terminátorok, sokszor írják, hogy a beoltott simán lehet hordozó. Pláne, hogy lassan a 2.generációs mutánsok kopogtatnak a szomszédban, amire még az "elit" mRNS is csak felezett védelmet ad.

Persze áttételesen még mindíg veszélybe sodor az oltást nem felvevő: 0 védelemmel besz.pva ott fog rinyálni az intenzív ajtajában, hogy neki jár az ellátás - a te vakbélműtétedre meg nem lesz ember, hiába vagy beoltva.

Ezektől függetlenül, még bőven vannak, akik kérik az oltást, sőt, sokunknál veszélyeztetettebb kategória: semmi bajom azzal, ha valaki előreenged másokat. De ez szigorúan csak az oltásra vonatkozik, aki focihuligánkodni megy, azt és kedves családját a következő 10évre eü intézmény 200méteres körzetébe nem engedném.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#97559) Ricardo válasza nobela (#97556) üzenetére


Ricardo
félisten

Így van. A norvég "éntudomhogycsakegynátha" is bevállalta a kis megfázás kockázatát. Bele is halt. Ez az ő dolga. Az viszont már nem, hogy ki tudja hány hasonló nagytudásút fertőzött meg közben az általa szervezett covid partykon, aki utána vitték tovább mindenfelé a saját környezetükbe azoknak, akik nem olyan idióták mint ők.

(#97560) lacafaca válasza nobela (#97556) üzenetére


lacafaca
őstag

oltass...az mindent megold...vagy mégsem :U :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#97561) t72killer válasza Ricardo (#97559) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lásd még: ittas+jogsi nélkül vezetés. ott is lehet az első villanyoszlopra felcsavarodni, de lehet szabályosan közlekedő 4tagú családot kinyírni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#97562) Ricardo válasza t72killer (#97561) üzenetére


Ricardo
félisten

Jó hasonlat. Maradva ennél. Most sokezer "ittas sofőr" rohangál mindenfelé veszélyeztetve másokat.

(#97563) FіkuszKukіsz válasza t72killer (#97558) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Elvesztettem a fonalat...Nem értem hogy jönnek ide a focihuligánok meg a családjaik? :F

Romanes eunt domus

(#97564) omfgk válasza Agyrák666 (#97552) üzenetére


omfgk
addikt

Tehát nem kéred az oltást. Oké.

Nem szeretnél lezárást. Így a kettő együtt már kevésbé oké.

És korábbi hsz-ek alapján igazából a maszkot is csak akkor hordod ha valahova nem tudsz bemenni vagy rád szólnak.

Ez a három így egyben azért durva...
Akkor nyissunk ki mindent, ne legyenek maszkok és elég ha mondjuk 40-45% az oltottak aránya szerinted? Bomba ötlet. És ez a hozzáállással az egyik végletet képviseled egyébként.

Tehát én szívesen vitatkoznék ,hogy miként is kéne a lezárásokat vezényelni (vagy nem), de ,hogy emellett igazából semmi nem jó... Arra nem lehet mit mondani.

[ Szerkesztve ]

(#97565) Izland` válasza FіkuszKukіsz (#97563) üzenetére


Izland`
tag

Nehéz elképzelni, hogy egy Újpest-Fradi meccsre készülő keményvonalas szurkoló, FFP2 maszkban és egymástól a távolságot megtartva szidja majd az ellenfél drukkereinek az édesanyját.

[ Szerkesztve ]

(#97566) Izland` válasza omfgk (#97564) üzenetére


Izland`
tag

Látom nem érted, hogy ez csak egy influenza, és amúgy is autóbalesetben többen halnak meg.

(#97567) FіkuszKukіsz válasza Izland` (#97565) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Igazad van, mivel a tervek szerint meccsre csak védettségi igazolvánnyal lehet majd menni :)

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#97568) janeszgol válasza Izland` (#97566) üzenetére


janeszgol
félisten

Müller Péter ezt válaszolta arra a kérdésre, mi a titka, hogy könnyen átesett a betegségen: "Évente éhinségben kétszázszor többen halnak meg, mint Covidban."
Illetve még azt mondta, hogy a félelem az igazi betegség, ami által halálosabb lehet a Covid.

Ő 83 éves, a felesége 90 éves, mindketten átestek a betegségen. Otthon.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#97569) pjen válasza Izland` (#97565) üzenetére


pjen
félisten

És akkor még ott vannak a játékosok.

(#97570) FіkuszKukіsz válasza pjen (#97569) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Hát nélkülük nehezen lenne meccs. ;]

Romanes eunt domus

(#97571) Qtya123


Qtya123
őstag

Február végén elkaptuk a virnyákot, kb 1 hétig voltak megfázásos tünetek.

Április 19-től a feleségem megy vissza tanítani, meg a fél várost tömegközlekedéssel átutazni. Én is 19-től kezdem az edzést közösségi térben. Emiatt kíváncsi voltam az antitest dologra, hogy vajon mennyi cuccos van, vagy van-e egyáltalán bennem, ha már többszörösére emelem az eddig sem túl alacsony közösségi kontaktok számát. Így vettem egy antitest tesztet.

A fényképek nem igazán adják vissza, az IgM látszik elég halványan, az még talán valamennyire a képeken is látszik és nagyon halványan az IgG is, de az tényleg épphogy:
[kép]
[kép]

Ez mit akar jelenteni? Úgy olvastam, hogy fertőzés alatt, vagy közvetlen utána az IgM a dominánsabb és utána lesz több az IgG. Nálam mint látszik egyik sem túl acélos, de azok közül inkább akorai szakaszra vonatkozó IgM.

[ Szerkesztve ]

(#97572) pjen válasza FіkuszKukіsz (#97570) üzenetére


pjen
félisten

Az lenne az igazi.A nézők is otthon maradnának.A stadionok helyett is egy csomó értelmes dolgot lehetne építeni.

(#97573) Izland` válasza janeszgol (#97568) üzenetére


Izland`
tag

Mennyien haltak meg Magyarországon covidban, a hivatalos adatok szerint? 20.000? 30.000 fő? Nem követem. - és mennyien haltak éhen? Igazából mindegy is, mert ezek alapján még egy olyan covidos időszak van, mint az elmúlt egy év, és Magyarországon már amúgy is mindenki éhen halt. :))

Nagyon szomorú, hogy még a mai világban is halnak meg emberek éhínségben, és tudom, hogy vannak nagyon csúnya helyek a világon. :(

Ettől függetlenül egyetértek, hogy a félelem és a stressz nagyon negatívan hat az emberi szervezetre.

[ Szerkesztve ]

(#97574) Izland` válasza FіkuszKukіsz (#97567) üzenetére


Izland`
tag

Nem csak a stadionban eltöltött időre gondolok, hanem a meccs előtti és utáni alapozásra, valamint mortal kombatra. :)

(#97575) t72killer válasza FіkuszKukіsz (#97563) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sokféle hozzáállás van (Aweriot kolléga: "színek" vs fekete/fehér).
1. Van, aki bezárkózik és rohan az oltásért.
2. Van, aki szimplán nem rohan másokat letaposva az oltásért, de pl közösségi helyeken maszkot hord, kezet mos, akkor megy valahova, ha muszáj - ez járványtanilag semmivel se rosszabb az #1-es kategóriánál.
3. Van, aki többé-kevésbbé betartja a szabályokat, de csak kicsit optimalizál: pl lefújja a szülinapi partit, de heti 2 helyett 5x megy 3 boltba. Emellé 3/a kér oltást, 3/b nem kér, 3/c másfajtát kér. - ez a legnépesebb halmaz sztem, járványtanilag van rizikója
4. Van, aki az előírásokat betartja, de pl egy beltéri szülinapot szervezve kiirtja a fél családját.
5. Van, aki teljesen felesleges bulira elmegy, ami több, mint egy éve köztudott, hogy v1.0 vírus mellett is szuperterjesztő közeg - ezek a focihuligánok, illegál ereszcsatorna-bulizók és hasonlók. Sok nincs belőlük, de tökéletes terep a kórokozóknak.
Bónusz: holnaputántól jönnek az ovisok és a szintén kicsi zárt légtérben szorosan egymás mellett tartott 6-14évesek. Bár ők egyáltalán nem tehetnek róla, belekényszerítik őket egy olyan szituba, ahova az 5.ös, "beerpong" kategória önként rohan.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#97576) lupus_l válasza Qtya123 (#97571) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Ezek alapján nagyon nincs antitested.
Többet esetleg egy labor tudna mondani.

(#97577) t72killer válasza Izland` (#97566) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

" amúgy is autóbalesetben többen halnak meg."
Ubazz, adom is el a kocsit :Y :DD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#97578) Csatravi válasza hellboy (#97550) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Mi volt ebben etikailag nem elfogadható?"

Semmi! Nem véletlen nem a MOK-tól kértek etikai vizsgálatot Zacherrel szemben.
Nagy valószínűséggel elmagyarázták volna Kollár Lajosnak, hogy mi a helyzet.

"Miért nem áll ki egy-egy "celeb" orvosuk és mondja az ellenkezőjét, hogy
nincs itt semmi látnivaló, jók és fittek az orvosaink mindere odefigyelnek és mindenkit meggyógyítanak?"

Nagyon valószínű, hogy ilyen szintre még nem sikerült vagy nem mertek lesüllyedni.

Szerintem a Szabad Európa magától állította le az interjú közlését látva a nagy kormányzati mozgolódást. Nagy valószínűséggel Zachert akarják védeni vele.

(#97579) FіkuszKukіsz válasza Izland` (#97574) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Szerintem továbbra sem érted, leírom még egyszer. Meccsre csak védettségi igazolvánnyal lehet majd menni. Akkor ki fog kit megfertőzni?

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#97581) janeszgol válasza t72killer (#97575) üzenetére


janeszgol
félisten

Én a kettes vagyok már 1 éve.Annyi kiegészítéssel, hogy ha nincs ember az utcán, vagy pár, akiket könnyen kikerülök, akkor leveszem a maszkot.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#97582) daneel_hu válasza hellboy (#97550) üzenetére


daneel_hu
addikt

Csak az ORFI-ból tudok infót, de ott állítólag már némileg normalizálódott a helyzet.
(csak mert ilyen is van, legyen pozitív hír is) :)

(#97583) Gsx-rr válasza ubyegon2 (#97539) üzenetére


Gsx-rr
veterán

A haverom most ismerkedett egy csajjal, a heten a csajt beoltottak, azonnal tiltora tette :)

Fikuszkukisz:
Egymast fogjak szana szet, es akinek kevesbe jol ved az oltasa a valamilyen mutans ellen az ugy jart.

[ Szerkesztve ]

(#97584) daneel_hu válasza Gsx-rr (#97583) üzenetére


daneel_hu
addikt

Okos csávó. ;]

(#97585) Gsx-rr válasza daneel_hu (#97584) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Politikai nezetek miatt is vannak voltak szakitasok ,valasok ,ez miben mas?
Ezt ugyanugy el kell fogadni.

(#97586) S e t h válasza Gsx-rr (#97583) üzenetére


S e t h
nagyúr

A csaj ronda.
Case closed.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#97587) zolivissza


zolivissza
aktív tag

'A londoni Heathrow repülőterén titokzatos járvány tör ki, melyről kiderül, hogy a Közel-Keletről behurcolt vírus okozta veszettség. A repteret lezárják, és a Föld különböző tájairól ideérkezett utasok rettegve várják, hogy a tudósok megtalálják az ellenszert.'

amor fati

(#97588) Gsx-rr válasza S e t h (#97586) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem egy szepsegkiralyno,bar indult valasztason, de bitang jo teste van :D

(#97589) daneel_hu válasza Gsx-rr (#97585) üzenetére


daneel_hu
addikt

A feleségem kvázi antivaxxer... mégis elfogadom.
És úgy antivaxxa, hogy 3 hétig a szeme előtt voltam totál szopón koviddal. :D

Mégdurvább:
Oltatni mégishajlandó amennyiben korlátozva lesz a mozgása (lesz).
A betegség miatt nem. ;] :O :DD

(#97590) Madwe válasza #20749568 (#97580) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ezért fognak a keleti népek valszeg hamarabb túllenni az egészen. Ott az emberek is általánosságban képesek a köz érdekeit az egyéni érdekei elé helyezni (most állami berendezkedéstől függetlenül) így ott erre van minimális esély. Míg az énközpontú nyugaton a társadalom jelentős hányada a fene nagy szabadságjogai jegyében maszk nélkül rohangál buliból konditerembe oltás nélkül, mert szarik bele ha közben 10 másik embert fertőz meg amiből 2 meg is hal, hiszen ő túllesz rajta könnyen (legalábbis ezt gondolja hiszen züldséget gyümölcsöt eszik, leginkább káposztát s amúgy se túlsúlyos - bár le merném fogadni h azért 20% testzsír felett lesz a java...). Abba meg végképp bele se gondol h ilyen mentalitással ennek az egésznek rohadtul sose lesz vége, de megintcsak nem érdekli mert ugyan a lehetőségei így is kb egyenlőek a nullával pre kovid időkhüz képest, attól még ő beleszarokként azt a pár szabályt se tartja be ami minimális empátiával a minimum lenne.

mindenkinek joga van hülyének lenni. Az h közben esetleg megölik a szüleim vagy nagyszüleim, hát így jártam. Ő szabad s azt csinál amit akar. Éljen a fene nagy szabad s önközpontú kapitalista világ.

[ Szerkesztve ]

(#97591) Izland` válasza FіkuszKukіsz (#97579) üzenetére


Izland`
tag

Nehéz a felfogásom, ne haragudj. :B
Azt hittem, hogy az oltás csak a megbetegedéstől véd, de hordozó ugyanúgy lehetsz. Talán a pfizerrel kapcsolatban olvastam (a komoly topicban?) olyat, hogy úgy néz ki meggátolja azt is, hogy másokat fertőzz, de még ez sem biztos.

(#97592) sipi700


sipi700
tag

Köszönöm mindenkinek, aki segített itt a fórumon! Kértem időpontot kardiológián szív uh és EKG lesz, mivel troponin nem emelkedett (és többi laborérték is ok) mr nem szükséges úgy tűnik. Hiába nem vagyok élsportoló és voltak enyhe tüneteim, csak így térhetek vissza a sporthoz. Enélkül valóban kicsit orosz rulettnek tűnik. Egyre inkább úgy érzem, tényleg jobb lett volna elkerülni :(((

(#97593) FіkuszKukіsz válasza Gsx-rr (#97583) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

És ennek mekkora a valószínűsége?

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#97594) Stanlee válasza #20749568 (#97580) üzenetére


Stanlee
őstag

A nemet politikusok fullba nyomjak a kretent, lassan 2 hete az a fo tema, hogy akkor most 21 ora utan legyen-e orszagos szinten kijarasi tilalom vagy sem?

Annyira marginalis intezkedes, mert nem ez lesz a fertozest letoro csodafegyver. ennel fontosabb dolgokkal is kellene foglalkoznia a politikanak es a nepnek is, de ugy tunik, mindkettonek megfelel, hogy errol az egy dologrol megy a vittakozas, es nem arrol, hogy hogyan lehetne begyorsitani az oltast, vagy tenyleg mennyire van szukseg arra, hogy naponta kinozzuk a gyerekeket a gyorsteszttel, vagy mekkora hulyeseg mar ez a negativ gyorsteszthet kotott bevasarlas, etc.

Miert van az, hogy egy varosban egy adott utcanak csak meghatarozott szakaszain kell a maszkot hordani, mashol meg nem? nem fertoz ez a szar csak a paros oldalon? Nyomjak ezerrel a hulyeseget, aztan meglepodnek, hogy a nagyobbik resze a nepnek mar magasrol tesz rajuk.

Persze jobb hogy nem azzal konfrontalodik a politika, hogy mi a faxert nincs eleg intenziv agy igy majd 14 honappal a pandemia megjelenese utan egy allitolag gadsagilag vezeto EU-s orszagban? Bekerul 2 covidos egy korhazban az intenzivre es a kihasznaltsag felugrik 90%-ra, szerintem egy vicc, de valoszinuleg nem olyan fontos, hogy ezen valtoztatni kellene.

eszem faszom megall....

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#97595) Csatravi válasza FіkuszKukіsz (#97579) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Akkor ki fog kit megfertőzni?"
Mondjuk azok azokat akik csak az első szurit kapták meg és az oltás után megfertőződtek.
Nem az oltási igazolványt kellene nézni ha már ekkora balfékek, hogy tömött stadionban rendeznek meccset hanem hogy kinek van meg a 2 szurija + legalább 2hét.
Ez amúgy csak a nevében védettségi igazolvány ami egy hazugság. Ez csak egy oltási igazolvány. SEMMI TÖBB!

(#97596) t72killer válasza janeszgol (#97581) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én utcán/bármilyen szabadtéri helyen, ahol nem másznak a képembe, nem viselek maszkot. Tömegnyomorközlekedéssel járvány előtt se jártam. Boltban akkor is szabályosan hordom, ha majdnem üres az épület + alkoholos kézmosás utána. Nálunk úgyis a sulis gyerkőc lesz a gyenge láncszem, sajna az itteni nyári szünet még soká van, és az indiai duplamutáns már megérkezett az országba (UK). Osztályteremben sajnos esélye sincs :(

#97580: fullba nyomták-nyomják sok helyen a kretént, az elején, amikor még meg lehetett volna fogni, telibe ráeresztve a népre a cuccot, hazudtak a maszkokról, aztán olyan szabályokat hoztak sokat, aminek 0 járványtani előnye van, de azért jól megszivatja az embert. A franciáknál pl hónapokon keresztül az utcád végében lévő tengerpartra se mehettél le. Értelme?? Totál semmi, nem ragasztottál koronát a vírussal amúgy is inkompatibilis 3db arra járó rákra... Az emberek idegrendszerét persze felőrölte. Aztán már lassan egész évnyi járványtapasztalattal mivel kedveskedtek karácsony után? Hétfőn kitalálnak valami baromságot, szerdán megszavazzák és vasárnap életbe lép. Eredmény: dekkolsz a határon 1 napot és még te fizetsz a család után 400EUR tesztadót.
Elkezdhetnének végre GONDOLKODNI, hogy:
- van az embernek mozgásigénye: nagyszülők pl fél év zárlat után szeretnék unokáikat látni, stb. nem kegyből, mint ahogy pl 1983-ban méltóztattak átengedni 3óra sorbanállás után a román-magyar határon, hanem mondjuk úgy, mint 2019ben.
- az ember nem robot. tehát ha dolgozni szabad, akkor szabadidőt tölteni is szabad - másképp az állam se várjon el munkavégzést.
- ha az állam teszteket kér pl alap emberi jog mozgáshoz, akkor tessék fizesse ki
- ha valami új szabályt akarnak bevezetni, arra tessék hagyni felkészülni az embereket. Pl legalább annyira, hogy nem vesz repjegyet feleslegesen a következő hétre(!)...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#97598) Agyrák666 válasza nobela (#97556) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Miert is? Ti kertek oltast, ami megved mindentol. Ha meg el is kapjatok, max enyhe tunetekkel atmegy rajtatok nemde?

Az h közben esetleg megölik a szüleim vagy nagyszüleim, hát így jártam""

Miert halnanak? Kaptak oltast nem?

ennek az egésznek rohadtul sose lesz vége""

Igy is rohadtul ugy tunik, hogy sosem lesz vege, hala a lezarasoknak. Ha tavaly nem zarunk le mindent, mar reg atesett volna rajta mindenki,( a gyengek, es oregek kihullanak persze, dehat evolucio....) ES most nem lennenek mindenfele dupla-tripla india-brit-jamaikai mutansok. :U

[ Szerkesztve ]

(#97600) FіkuszKukіsz válasza Csatravi (#97595) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

A védettségi igazolványt az oltást követő 2. héten kapod meg, általában. Ismerősi körömben így volt és én is így kaptam meg. Szakemberek szerint az első oltást követő 2-3 hétben már van egy minimális védelmed, annyi biztos, hogy a csöveket elkerüld. [link] Tudomásom szerint, az angolok is így nyitottak, túlnyomórészt csak az első van ellőve náluk is. Na, most akkor legyél szíves ezt megcáfolni, politikai mantra nélkül, hogy nem így van, az első shot után 2-3 héttel nincs védelem és akkor igazad adok neked.

Romanes eunt domus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.