Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#97251) ubyegon2 válasza lacafaca (#97247) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Boldogságrezgés? Akár még jó is lehetne, de akkor érdemes lenne elővenni a jó öreg Reiki-t!

zét kérdezte, kapott egy jótanácsot a bélflóra regenerálására...nincs annál jobb erre

Tudom Laca, de egyszer totál behisztiztél itt, hogy nem érted miért mindenki a savanyó káposztára asszociál, ha szóba került. De mondjuk az is észrevehető volt, hogy erősen szellős a RAM hálózat a fejedben. Ezen ulláccik a kápi sem segít! ;]

béka

(#97252) Zonyo_85 válasza t72killer (#97250) üzenetére


Zonyo_85
lelkes újonc

Az olaszok elég nagy bajban vannak, úgy tudom először az öregek oltását kezdték meg viszont a vakcina fogyóban van. A fiatalabb munkaképes lakossággal elég rosszul állnak. :(

(#97253) catroot válasza pethYeti (#97237) üzenetére


catroot
veterán

Adattorlódás és itthon máshogy számolják a halottakat. Akit elüt az autó és egyszer koronás volt, az is bekerül a statisztikába!

Legalábbis vannak sokan, akik így gondolják.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#97254) pethYeti válasza catroot (#97253) üzenetére


pethYeti
addikt

Igen, és itthon igazából csak sok covidost ütnek el aki amúgy simán túlélte volna. :K

(#97255) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!
Ma olyan 3-4 ora korull lazra/hoemelkdesre ebredtem. Nem reg koltoztem el a szuleimtol, lazmerom nem volt, nem tudtam merni. 8-9 kourl elugrottam ismeros ram bizott ures hazaba a lazmerojukert, 37.6 volt akkor.
Jelenleg mi a felallas, ha telefonalok a haziorvosnak akkor letesztelnek? Vagy karantenba tud rakni egy telefonhivas hatasara?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#97256) UberMutant válasza anorche1 (#97255) üzenetére


UberMutant
őstag

fertőzött vagy, vagy oltott?

(#97257) Rage47 válasza anorche1 (#97255) üzenetére


Rage47
veterán

A topikot követve azt mondanám, hogy háziorvostól függ. Hívd fel és meglátjuk.

(#97258) lacafaca válasza zilazil (#97248) üzenetére


lacafaca
őstag

bezzeg a sokdiplomás tudósaink, meg a mindenhez is hülye politikusaink...na az mán igen...minden fasza már a 14. hónapja. hinni nem kell semmiben, sokat segít a homokbucka ;)

uby mert akkor túltótátok már a semmit, de nem hisztiztem érte, pont jót mosolyogtam ezen :P

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#97259) anorche1 válasza UberMutant (#97256) üzenetére


anorche1
őstag

23 vagyok, sajnos meg nem oltottak be. kb. 1-1.5 hete voltam tesztelve a veres teszttel, akkor egyik antigent sem termeltem.

#97256 UberMutant
rendben, koszi
max fizetek magamnak egy pcr tesztet.

Szerk.: Beszteltem vele, azt mondta, hogy ez a tunet meg nem gyanus, ha mas problema is jelentkezik, akkor jelezzem neki.
Es 1-2 napig ha tudok maradjak otthon.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#97260) perempe válasza Lauda (#7369) üzenetére


perempe
addikt

Érdekes dolgokat talál az ember, ha visszaolvas. Máshol is megtalálható.

Egyezett a Pécsi Tudományegyetem virológusainak és Pócs dr. véleménye kb. 1 éve?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#97261) janeszgol válasza anorche1 (#97259) üzenetére


janeszgol
félisten

A szüleidet se feledd!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#97262) andor80 válasza BalanceR (#97227) üzenetére


andor80
senior tag

Ahhoz minimum ellenörzött génraktári bio magokat kellenne használnia... ;]
Már ezt az első lépést elbukta.Jó lesz az a finom mérgezett vegykezelt magból cucc bogaraknak.Emberi fogyasztásra alkalmatlan abban a formában ahogyan sok paraszt(ne félreérteni) előadja.A legtöbb kistermelő bionak árúlt cucca annyira bio mint 2700x a gépemben.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#97263) lacafaca


lacafaca
őstag

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#97264) catroot válasza anorche1 (#97259) üzenetére


catroot
veterán

Egyik kollégámat sem küldték tesztelni, mert csak hőemelkedés. Pár napra rá elment a szaglása, ízlelése. Utána már ment tesztre és pozitív lett. Sőt, nekem lázam sem volt, csak rossz közérzet (az elején, aztán ez rosszabbodott).

Édesanyámnál is kb. ez volt. Szóval pár napig szvsz próbálj meg otthon maradni.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#97265) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Valid, hogy Kásler leállította a rák szűrést? :Y
Ezeknek a maradék 3,14csányi esze is elment? :U :W

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#97266) perempe


perempe
addikt

Dr. Pusztai Erzsébet, Dr. Pócs Alfréd, Dr. Darvai László (háziorvosom) (Eger TV)
ami érdekes számomra:
- kapnak a kórházak pénzt a koronás betegek után
- háziorvos mondja, hogy hány ember betegedett meg a körzetében
- Pócs is dolgozik koronás osztályon

hosszabb videó, de érdemes megnézni.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#97267) ubyegon2 válasza lacafaca (#97258) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

uby mert akkor túltótátok már a semmit

Laca, akkor döntsd el már, hogy a savanyó káposzta az semmi vagy minden!? ;] Nagyon követhetetlen vagy így most, pedig ez keményen paradox, mert amúgy roppant kiszámíthatóak a hsz-eid.

de nem hisztiztem érte, pont jót mosolyogtam ezen

De, hisztiztél, legfeljebb a végére raktál egy smilét, de azt mindig raksz. Nem baj az, ha valaki hisztis πcsa. :D Szokható.

(#97268) Sped válasza t72killer (#97236) üzenetére


Sped
aktív tag

De ezt ugye tovább lehet csavarni, hogy oké, lemondok az EÜ szolgáltatásról, de akkor a havi 80-100 ezres TB járulékot sem szeretném fizetni egy évig hanem szeretném megkapni.

Aki akar az hozzájut az oltáshoz és az, hogy ki miért akar oltást, szerintem halálmindegy. Van aki fél, valaki a hozzátartozóit félti, van aki kocsmázni akar, moziba menni, utazni. Teljesen mindegy szerintem. Aki meg nem akar, az meg szembenézhet a következményekkel. Jó eséllyel mondjuk megússza, szóval itt megint az egyéni kockázatvállalási hajlandóság játszik pusztán szerepet.

A tünetmentes 40% mellett gondolom van még 30-40% aki enyhe, nátha szerű tünetekkel megússza.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#97269) Sped válasza Nikaré (#97241) üzenetére


Sped
aktív tag

Csatlakoznék +1 rugással!

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#97270) Agyrák666 válasza Sped (#97268) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

+1

Mai kormanyinfo:
,,Naponta 50-100 ezerrel növekszik a regisztráltak száma
4,2 millió környékén jár az oltásra regisztráltak száma, látható a növekedés, de ez még mindig kevés, a nyolcmillió a cél""

Durva kampannyal se fognak tudni 5-5.5 millio fole menni, es nem is kell. Ha a veszelyeztetett 60+os csoport be van oltva, a korhazak felszabadulnak, es senkit se fog erdekelni mennyi fertozott van.

(#97271) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok!

Aki ért hozzá, attól kérdezném, hogy ha a IgG teszt RBD - Receptor Binding Domain antigéneket használ, és az pozitív, akkor az mutathatja az AstraZeneca oltást?

Igazából azért kérdezem, mert arra lettem volna kíváncsi, hogy az oltás előtt (már február közepén oltottak) volt-e fertőzésem és úgy tudtam, hogy a gyorstesztek nem alkalmasak az oltások hatását kimutatni. De utólag (miután megvettem persze) azt olvasom, hogy a "A kereskedelmi forgalomban lévő reagensekben különböző antigént használnak a gyártók az immunválasz kimutatására, ezért ennek megfelelően az így kapott eredmények is különbözőek lehetnek. Forgalomban vannak nukleokapszid és spike (tüske)antigénekkel működő tesztek is.
A COVID-19 megbetegedés megelőzésére használt oltások is különböznek abban, hogy milyen ellenanyag-választ képesek kiváltani. Ezt nagyban meghatározza az oltóanyag technológiája. Azon vakcinák esetén, melyek csak a tüskefehérje termelését, illetve bejutását biztosítják (pl. az mRNS, illetve a vektorvakcinák), kizárólag a tüskefehérje ellen termelődő antitestek vizsgálatára szolgáló tesztekkel mérhető az oltás után kialakuló immunválasz. "

Na most az Covid-19 Biosynex autotest azt írja, hogy RBD antigéneket használ, ami a keresésem alapján tartalmaz tüskefehérjét.

Na, tehát a lényegi kérdésem az az lenne, hogy ez a teszt pozitív IgG eredményt ad, akkor az egyértelműen egy korábbi fertőzés jele vagy már nem állapítható meg, hogy fertőzést vagy az (astrazeneca, mint vektor vakcina) oltást mutatja-e?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#97272) fatal` válasza Agyrák666 (#97270) üzenetére


fatal`
titán

Nyolcmillió? :DDD

9 millió 600 ezren vagyunk, ebből ~1,5 milliót nem lehet egyelőre oltani (gyerekek). Kizárt, hogy mindenkit beoltasanak.

Szerk.: KSH szerint ~9 millió 700e, ebből 18 alatti ~1 millió 800.

[ Szerkesztve ]

(#97273) laszlohu válasza Wn2tl (#97203) üzenetére


laszlohu
addikt

Vagy csak elmentek illegálisan kocsmázni, nemrég zártak be fél évre egy kocsmát, az alkohol gyógyító hatású. :D

(#97274) Citroware


Citroware
addikt

Szerintem még áprilisban meglesz a világelsőség a népességarányos halálozásban, mind a 221 versenyben induló ország közül.

(#97276) Agyrák666 válasza fatal` (#97272) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Elobb-utobb mindenhol ez lesz:
[link]
A veszelyeztetteken kivul senkit se kene oltani, es a maszkos bohockodas is uncsi mar.
2)
[link]
Ausztria egyik tartomanyaban egy honapja nyitva vannak a teraszok. Nulla fertozott.

[ Szerkesztve ]

(#97277) fatal` válasza proradeon (#97275) üzenetére


fatal`
titán

Jó tudni, hogy prof. dr. Szijjártó immonológus, biológus, virológus, kereskedő után van még egy ilyen okos ember a kormányzatban, aki adatok nélkül is megmondja a tutit. :W :W

(#97278) Floyd80


Floyd80
addikt

Gulyás azt mondta, elsősorban üzleti érdekek állnak amögött, ha egyik vagy másik vakcináról elterjesztik, hogy kevésbé hatékony. :DDD A sajátjuk.

Gulyás azt mondta: csak átvizsgált, megbízható, hatékony oltóanyagot engedélyeznek, a Sinopharm és az AstraZeneca semmivel sem rosszabb, bizonyos adatokban lényegesen jobb, mint mondjuk a Pfizer.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#97279) janeszgol válasza Sped (#97268) üzenetére


janeszgol
félisten

+1

A kettővel feletti beszélgetés elég érdekes lett. Pont erről beszéltem tegnap. Egymással inverz látásmódok alakultak ki. Ez számomra felfoghatatlan.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#97280) pjen válasza Floyd80 (#97278) üzenetére


pjen
félisten

Bizonyos adatok: Többet lehet rajta keresni

(#97281) Agyrák666 válasza Floyd80 (#97278) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Hogyne. Ezek mind kulonbozo cegek, kulonbozo marketingesekkel. Nyilvan nem fogjak elterjeszteni a masikrol, hogy egy rakas szart sem er. Egyaltalan nem dollarmilliardokrol van szo, ja..de. :DDD
Attol meg ugy tunik, hogy a kinaibol lehet harom adag kell. De ha az ellenzeken mulna, most lenne kb 1 millio beoltott, mert ugye minden szar ami keletrol jon, es csak nyugati golyokat szabad nyalni.

(#97282) Narxis válasza Floyd80 (#97278) üzenetére


Narxis
nagyúr

De milyen adatokban? Hol vannak ezek az adatok? Most már tényleg ott tartunk, hogy a magyar politikusok egyben szakértők is és azt fogadjuk el amit mondanak? Senki nem tud megálljt parancsolni ennek az őrületnek?

Thanos was right.

(#97283) stellaz válasza Narxis (#97282) üzenetére


stellaz
addikt

A napokban olvastam egyébként, hogy az AZ esetében a 60 év felettieknél több akármit vált ki (t sejtet, vagy mittómén), mint a pfizer. illetve a pfizer túlsúlyos emberkénél kevésbé hatékony.

De itt egy cikk a gazdasági versenyről is (már ha az indexet még hajlandóak vagyunk elfogadni, de legalább nem név nélküli a cikk szerzője)

https://index.hu/belfold/2021/04/15/vakcinahaboru-nemkivanatos-mellekhatasok/

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#97284) lacafaca válasza ubyegon2 (#97267) üzenetére


lacafaca
őstag

[kép] :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#97285) pjen válasza Agyrák666 (#97281) üzenetére


pjen
félisten

Hát Eu ban csak mi oltunk kinaival és orosszal.Lehet nem véletlen.

(#97286) Agyrák666 válasza pjen (#97285) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Mert undorito politika, es uzlet az egesz? [link]

Amugy a kinaiak csinaljak a legjobban uzletileg. ;]

(#97287) anorche1


anorche1
őstag

A tunetek tudtommal olyan 5 nap utan jelentkeznek, akkor en pont a szuleimnel voltam. Most nagy az izgalom, szeretnek, hogy vagy vegyem ra a hazirovost, hogy teszteljenek le, vagy fizzesek egy tesztert. Utobbi hol a legolcsobb pesten?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#97288) fatal` válasza anorche1 (#97287) üzenetére


fatal`
titán

5 nap az alap variánsnál volt az átlag, a brit tovább lappang.

(#97289) janeszgol válasza fatal` (#97288) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem lappang tovább, hanem hamarabb ledönt. 2-3 nap alatt már lázas leszel.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#97290) fatal` válasza janeszgol (#97289) üzenetére


fatal`
titán

Tovább lappang. Az első tünetek megjelenésétől viszont hamarabb ledönt.

(#97291) janeszgol válasza fatal` (#97290) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez érdekes. Pont egy baráti családnál láthattam, hogy milyen rövid idő alatt tarol.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#97292) fatal` válasza janeszgol (#97291) üzenetére


fatal`
titán

Nem jól fogalmaztam: tovább lappanghat. Nem mindenkinél egyforma, ezek átlagok. Ekkora járványban akár két helyről is elkaphatták, nem biztos, hogy egymást fertőzték meg.

(#97293) janeszgol válasza fatal` (#97292) üzenetére


janeszgol
félisten

Lehet. A két fia hazalátogatott. Egyik medencéket tart karban (wellness, uszoda), a másik pedig jégkorongedző. Utóbbi vihette haza. A két szülő itt lakik Dunaújvárosban, és elég óvatosak, továbbá a városban nincs sok megbetegedés.

Egyik nap hívott, hogy hazajöttek a fiai, közösen beszélgetnek délután. Másnak is beszéltünk, azt mondta, hogy fáj a torka, hideget ivott. De aznap este már belázasodott az egyik fia, a jégkorong edző.
Harmadiknap már mindenki belázasodott: apa, anya, két fia, ileltve az edző barátnője.
Akkor megkérdeztük, hogy biztos ő vitte-e haza. Azt mondta, hogy senkit nem tudnak az edzésen, aki megbetegedett volna. Hát két nappal később már 14 gyerekről írt, hogy bizony covidosok.

Kicsit megijedtem ott azért. Pláne, hogy heti szinten összejár muterom (volt munkatársa, legjobb barátnője). Az alapvírustól kicsit féltem csak, de jártam Budapestet, még a teljes lockdown ideje alatt is.
Hát ennél a verziónál azért tartok. Elméletileg az alapon átestem novemberben, de nem mentem vizsgálatokra.

Azért várom az oltást.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#97294) Agyrák666 válasza anorche1 (#97287) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Szerintem tulparazod.
Haver is elkapott valamit, elment tesztre, pozitiv lett, elvesztette a szaglasat, izerzekeleset, es kb ennyi tortent.
Se a baratnoje, se az anyja nem kapta el, pedig egy legterben voltak napokig maszk nelkul.
En is voltam nala karanten alatt fifazni, nem szartam be tole. :DDD

@pjen:
Mert mindenki otthon rettegjen porkoltet zabalva? Legalabb csinalnak valamit.

[ Szerkesztve ]

(#97295) pjen válasza janeszgol (#97293) üzenetére


pjen
félisten

Milyen jó, hogy a sportnak menni kell. :W :W

(#97296) 8th válasza Micsurin (#97265) üzenetére


8th
addikt

Sosevót' neki. [link]

(#97297) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Gulyás mai:
Négymillió beoltottnál lehet majd valamilyen szerepe a védettségi igazolványnak.

A 3,5 millió beoltott jövő hét közepére lehet meg, ekkor nyithatnak a teraszok. Az erre
vonatkozó szabályozás csütörtökön megjelenik.

6 millió beoltottnál mondhatjuk majd azt, hogy a járvány végéhez közeledünk.

A kiesett Janssen-vakcina miatt félmillióval kevesebb oltás fog érkezni a következő hetekben.

Az igazgatók engedélyezhetnek távollétet a hétfőn újranyitó iskolákban.

21 nap után mindenki meg fogja kapni a második adagot az orosz oltásból.

Nem vizsgálja a kormány, hogy az első AstraZeneca oltás után a második dózisban másfajta vakcinát adjanak-e, mert eddig „kiváló” eredményeket látnak.

Egészen biztos, hogy nyárra változtatni fognák a karanténszabályokon, a kérdés csak az, hogy erről mikor döntenek majd.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#97298) Micsurin válasza Sir Pocok (#97297) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ezt kihagytad :DDD
A kínai vakcina hatásosabb, mint a nyugatiak

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#97299) perempe


perempe
addikt

Próbáltam volna cink-szulfát tablettát szerezni, de nincs. Walmark Cink aktív tablettát ajánlották, de az csak 15mg-ot tartalmaz, ami ugyanannyi, mint amennyi a Jutavit C+D3+Cink-ben is van. A cink szulfát 220mg-os 50mg cinket tartalmaz, abból ajánlott napi 5 db. 5 napig.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#97300) pjen válasza Micsurin (#97298) üzenetére


pjen
félisten

Világos, azért leszünk lassan elsők a halálozásban.Máshol szakemberek vannak, nálunk politikusok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.