Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#95801) lacafaca válasza NavySeal (#95789) üzenetére


lacafaca
őstag

szerintem nyugodtan csinálhatnál magadnak egy antitestet ha annyira kíváncsi vagy, ha átszaladt rajtad, a gyógyszertári meg fogja mutatni ennyi idő elteltével ;) (persze ha cég fizeti, akkor fölösleges pénzkidobás)

szabi__memo na akkor megvagyunk? :U :)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#95802) t72killer válasza szabi__memo (#95799) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hol változott? Ahol a helyi alkotmányba ütközik, az ettől még továbbra is a helyi alkotmányba ütközik. Minimum a szabad oltóanyagválasztást előírnám egyébként.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95803) szabi__memo válasza t72killer (#95802) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A helyi alkotmány nem ütközhet ezzel. Erről szólnak ezek

(#95804) t72killer válasza szabi__memo (#95803) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem hinném, hogy Brüsszel felülírja pl a német alkotmányt/egy Brüsszeli papírt lobogtatva vezethetne be kötelező oltást az épp regnáló kormányzat egyéb felhatalmazás nélkül Németországban.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95805) NavySeal válasza lacafaca (#95801) üzenetére


NavySeal
senior tag

Cégnél antigén gyorsteszt lesz. Lehet majd csinálok magamnak egy antitestet később.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#95806) lacafaca válasza NavySeal (#95805) üzenetére


lacafaca
őstag

hülevagyok bocs...az antitest...bocs, tényleg rottyon vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#95807) Lauda válasza Ringman (#95786) üzenetére


Lauda
félisten

Ez nem függ össze a szlávik kijelentésével.

(#95808) szabi__memo válasza t72killer (#95804) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ne hidd. De a német nem is kell

(#95809) NavySeal válasza lacafaca (#95806) üzenetére


NavySeal
senior tag

Beütött a savanyított káposzta, mi? :D

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#95810) blakey válasza Amur (#95777) üzenetére


blakey
titán

Itthon is, fiam is 2000-es, megkapta az első adagot.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#95811) t72killer válasza szabi__memo (#95808) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez a határozat egyébként arra való, hogy állampolgárok ne citálják az EU elé az országaikat, ha azok oltási kötelezettséget írnak elő. Arról nem szól a fáma, hogy országon belül a kormányt felelősségre lehet vonni más fórumokon, pl alkotmánybíróságon.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95812) Amur válasza blakey (#95810) üzenetére


Amur
addikt

Az nagy szó. Ország melyik része? Én még 30 alattiról is csak ujságcikkben hallottam.(egy Index-es ujságiró lobogtatta)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#95813) szabi__memo válasza t72killer (#95811) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igen, nem erről szól. Arról volt szó hogy dönthettek volna máshogy is

(#95814) lacafaca válasza NavySeal (#95809) üzenetére


lacafaca
őstag

most a hetekben kicsavar a kert :o

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#95815) gergobaby válasza Gaben360 (#95759) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Ezt nagyon bevállalnám :) de ilyen opció sajna nincs :(

(#95816) t72killer válasza szabi__memo (#95813) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ellenkező előjelű határozat meg érdekes kérdéseket tett volna fel a hagyományosan kötelezőkkel (MMR, DPT, stb) kapcsolatban.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95817) szabi__memo válasza t72killer (#95816) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem annyira. Akkor az ugrik. Tudod most sem kötelező mindenhol

(#95818) gergobaby válasza Amur (#95812) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Somogyban és Budapest egyes kerületeiben is bőven oltanak már 30 alatt. Sőt, egyik legjobb barátom 26 éves, hét elején visszautasította a Zenecát, holnap megy Szputnyikra :U

[ Szerkesztve ]

(#95819) szabi__memo válasza gergobaby (#95818) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az jó gyors csere volt :o

(#95820) Amur válasza gergobaby (#95818) üzenetére


Amur
addikt

Ennek örülök, itt keleten 1-2 két hete még az 50 alattiak is ritkák voltak.
Rendesen felháborodás volt egyik ismin aki 49 évesen kijárta magának.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#95821) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Fizikai képtelenség, hogy egy szakápoló 5-6 beteget lásson el az elvárható színvonalon
A lélegeztetőgépen lévő betegek mortalitási rátája ezért 95-98 százalékos

(#95822) Hi!King


Hi!King
őstag

Most már attól is parázok, hogy azt ígérgetik hamarosan bejelentik, hogy ilyen-olyan kedvezményeket kapnak az oltottak, akkor még többen regisztrálnak, még hátrébb kerülök a sorban. Az meg rohadt idegesítő, hogy egyre több huszonévest, sőt 18-19 évest is oltanak, sokuk nemrég regisztrált, nekem meg bőven 30-on túl még a mostaniak alapján is másfél hét mire talán ajánlanak valamit. Mondjuk sokáig június elejével számoltam, majd május közepével, talán előbbi összejön...

(#95823) blakey válasza Amur (#95812) üzenetére


blakey
titán

11. kerület

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#95824) Ringman válasza szabi__memo (#95821) üzenetére


Ringman
nagyúr

mintha a hivatalos kommunikáció szerint minden rendben lenne.

(#95825) Sdi válasza Hi!King (#95822) üzenetére


Sdi
addikt

Most dömping van vakcinából, fejetlenül kezdtek oltani. Én januárban regisztráltam, 50+ vagyok, krónikus betegséggel és csak most hétfőn kaptam oltást.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#95826) Narxis válasza Hi!King (#95822) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én még nem regisztráltam. Nem veszem el senki elől a helyet. :))

Thanos was right.

(#95827) TA68


TA68
senior tag

(#95828) Sub-S válasza TA68 (#95827) üzenetére


Sub-S
senior tag

Jajj, ez már korábban is lefertőzte ott a népeket. :D

(#95829) t72killer válasza szabi__memo (#95817) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem, de ha az EU kinyilvánítja, hogy nem lehet kötelezővé tenni egy oltást, akkor másnap féltucat laposföldes szervezet fogja perelni az érintett tagországokat pl a kanyaróoltás miatt. Nem tudom, ezek mennyire dolgoznak precedens alapján, mindenesetre így a legegyszerűbb az ügymenet, ráhagyják az országokra hogy dönthetnek saját hatáskörben.

#95821: Lyézusatyaurist... :(. Fejlett országokban se túl rózsás a helyzet, de valahol 50-70% körül lehet a veszteség, ami ugye sokkal nagyobb esély a páciensnek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95830) attiati válasza viharhozo (#95750) üzenetére


attiati
veterán

Nem értem, hogy Izraelben 500e fős mintából senki nem halt meg, akit Pfizerrel oltottak. Ök is járványhullám közben oltottak. És náluk is volt első injekcióvan oltott.

Jobb volt a kórházi ellátás?

(#95831) LuckyL válasza Narxis (#95826) üzenetére


LuckyL
őstag

nem is baj, most lefut a vakcinakísérlet élesben sok millió önkéntessel, aztán majd ha nagyon akarsz tudsz egy jobb vakcinával oltatni ősszel
mivel nyáron ugyis eltűnik majd megint a vírus

cryptot minden termékemért elfogadom

(#95832) radi8tor válasza LuckyL (#95831) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Így van. :D

⭐ Stella

(#95833) azbest


azbest
félisten

nocsak, a volánbuszokon nem lehet jegyet venni múlt hétvfőtől [link]
A falusi nosztalgiában lehet sokan most bliccelnek, mert interneten nem tudnak jegyet venni, más lehetőség meg nincs rá. Persze értem, de elég felemás szitu.

(#95834) szabi__memo válasza LuckyL (#95831) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hacsak nem gondolják akkora úgy hogy elég jó a gyengébb keleti is csak haszon legyen rajta :DDD

(#95835) lacafaca válasza LuckyL (#95831) üzenetére


lacafaca
őstag

ezzel csak az a baj, hogy amennyit kiszarnak magukból a gyártók (és elül a könnyen beparáztathatók rohama), ősszel is ezeket a készleteket fogják betolni, ha mutáns, ha nem :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#95836) Wn2tl válasza attiati (#95830) üzenetére


Wn2tl
tag

Vagy nem a brit mutáns volt ott elterjedve.

(#95837) attiati válasza NavySeal (#95789) üzenetére


attiati
veterán

Azért az durva, ha vége a karanténnak, akkor a karanténban lévőket nem tesztelik legalább gyorsteszttel. Ha netán én pozitív lennék simán vihetném ide-oda a vírust.

Második hullámban ismerős panaszkodott tünetekre.
Háziorvos beküldte Bp-re tesztre. Bkv-val ment.
Pozitív lett.
Hazaküldték.
Hazement bkv-val.

(#95838) Wn2tl válasza LuckyL (#95831) üzenetére


Wn2tl
tag

+1

(#95839) szabi__memo válasza attiati (#95837) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mindenki így csinálja. Ez történik egy éve

(#95840) szabi__memo válasza lacafaca (#95835) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem lepne meg ez sem

(#95841) t72killer válasza Wn2tl (#95836) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez igaz, az izraeli járvány még v1.0-ás volt. Viszont a jelenlegi vakcinák kb ugyanúgy reagálnak a belga ("brit") variánsra, mint az eredeti példányra. Komolyabb törés a D-Afrikainál van.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95842) attiati válasza lacafaca (#95814) üzenetére


attiati
veterán

Kifog rajtad a hideg, te sem bírod már úgy :P

(#95843) laszlohu


laszlohu
addikt

Nem tudom miért bohóckodnak arról, hogy valamilyen alkalmazás kéne arról, hogy be vagy oltva, vagy sem, mikor vannak ilyen alkalmazások :

[link]

Okostelóra letölt,
majd beolvasod a vakcinaigazolványod qr kódját, és ki is írja, hogy oltott vagy, vagy sem.

(#95844) t72killer válasza LuckyL (#95831) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A kicsit komolyabb topikban Kékes kolléga írt az antitestekről, tanulsága számomra az volt, hogy érdemesebb lehet kivárni a mutánsokra specializált oltást, hogy eleve olyan antitesteket termeljen az ember. Nevezzetek hurráoptimistának, de turulháton kokárdáskodó vezérünkhöz hasonlóan látom az elemlámpát a pöcegödör végén, legkésőbb a nyári szünettel (=kb mikorra én, mezei utolsó sorbanálló immunizálódnék) elmegy nyári álmot aludni a járvány. A második generációs oltóanyagokat meg már nagyban tesztelik, csodálkozok, hogy nem lövik még élesben: politika lehet, mert tuti, hogy mindenki verekedne értük.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95845) Z.É.T. válasza Wn2tl (#95836) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Már február óta az a domináns náluk.

(#95846) radi8tor válasza laszlohu (#95843) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De ehhez kell a kártya. A mobilapp kártya nélkül is mutatja a jogosultságot.

⭐ Stella

(#95847) Z.É.T. válasza t72killer (#95844) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Az értelmezésem szerint az inkább a 1st gen vakcináknál lehet probléma (és ott is csak egy lehetőség)

(#95848) szabi__memo válasza laszlohu (#95843) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Fogalmam sincs miről van szó:B de abban biztos vagyok/lehetsz, hogy bármi mögött az van hogy sokat tudjanak lopni

(#95849) NavySeal válasza attiati (#95837) üzenetére


NavySeal
senior tag

Durva nagyon. Az meg még inkább, hogy most is ugyan ott tartunk...:(((

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#95850) laszlohu válasza radi8tor (#95846) üzenetére


laszlohu
addikt

Itt már csak olyan kérdés merül fel, hogy hibrid módszerrel vezetik-e be, vagy csak mobilapp mutatja, és akinek pl. nincs okostelója, az pl. ne menjen meccsre?

A Hibrid módszernél úgy értem, hogy mobilappot is és vakcinaigazolványt is elfogadnak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.