Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#95301) daneel_hu válasza zilazil (#95282) üzenetére


daneel_hu
addikt

"A feleségemet a második Pfizer oltás eléggé taccsra tette, pedig jó egészségi állapotnak örvend, 39 fokos láza volt utána két napig. Beszéltük is, hogy amikor az oltási kampány elkezdődött a legidősebbekkel, hogy sokuknak már egy ilyen oltás utáni reakció is halálos ítélet lehet. Persze náluk az immunválasz nem biztos hogy ilyen heves lett."

Egy 90+ost meg taccsra vág 1 nap alatt.
De még mindig több az esélye mint beszopni egy covidot vagy influenza-At.
De ez is egyénfüggő... gyermekeim dédije még él, (94)... Modernát kapott, lázas lett. :D
Szokásos 1 nap szarullét, aztán minden OK nála is.

(#95302) csƵ válasza BalanceR (#95296) üzenetére


csƵ
őstag

Mi az a nagyon magas százalék?

(#95303) Hieronymus válasza Angelina87 (#95271) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az orvos ránézésre nem tudja megmondani, hogy kinek gyenge az immunrendszere.
Még a betegség előzményekből sem fog kiderülni.
Nálunk a 82 éves nagymami megkapta a két adag pfizert. Az elsőnél gyakorlatilag semmi mellékhatás nem volt.
A második 2 nap fejfájás és az oltás helye is fájt. Cukorbeteg, krónikus alacsony vérnyomás, daganat a májon.
Éjszakai "lélegeztető gép", mivel alvás közben nem tud levegőt venni a nyelv elernyedése miatt. Orron keresztül tol be a gép levegőt.

Nem írtad, nem tudjuk melyik oltást kapta. Nem tudjuk milyen tünetekkel került kórházba. Nem zárható ki az oltás az okok közül, de nem is feltétlen ok.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#95304) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Na a francia "sinopharm" ígéretesnek tűnik!

Inactivated, Adjuvanted COVID-19 Vaccine Candidate

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#95305) Z.É.T. válasza csƵ (#95302) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Brit és hazai orvosi közlések alapján az eredeti vírusvariáns esetén 10-15% volt, a brit variáns esetén közel 30%. (a köreinkben nem ilyen magas az arány, 10-12% körüli, de ebben benne vannak az előző hullám megbetegedései is)

(#95306) Csatravi válasza zilazil (#95291) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Nem, szerencsére tényleg nem hallani ilyenről,.. "

Naaaa, 20-30-40-s éveikben járókat vert le úgy, hogy dolgozni sem tudtak menni 1-2 nap.
De nem túlélhetetlen állapotok voltak, előrébb írtam róla.
#78296 #74966

(#95307) Csatravi válasza Lauda (#95288) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Szerintem arra játszik a miniszterelnök,.."

Vagy arra hogy jól jön még egy zárás év közepe felé, hogy az ellenzék választási kampányába, terveibe jól belekavarjon.

(#95308) zilazil válasza Csatravi (#95306) üzenetére


zilazil
senior tag

A nejemnél is ez volt, ahogy írtam is. Amit idéztél, az erre lett volna válasz >> nem emlékszem olyan esetre, hogy valaki belehalt volna az ismétlő oltás utáni immunválaszba.

[ Szerkesztve ]

(#95309) t72killer válasza Sped (#95256) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nézem ez a Novavax se egy komoly spíler:( : "In March the company announced an efficacy rate of 96 percent against the original coronavirus, 86 percent against the B.1.1.7 variant and 49 percent against the B.1.351 variant."

Közben a Pfizer 77%-os a D-Afrikai ( B.1.351) ellen ezekszerint. Ez kisebb mint feleakkora elkapási esély.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95310) pjen válasza daneel_hu (#95263) üzenetére


pjen
félisten

Valamilyen működő immunrendszer biztos van, másként rég meghaltál volna akár köröm gombában is.

(#95311) Csatravi válasza zilazil (#95308) üzenetére


Csatravi
senior tag

Lauda azért a mondat végére odatett egy kacsingatós vigyorit ami gondolom nem véletlen került oda. Így valószínű hogy a kíváncsisága nem is ez irányban lenne. :)
Tehát nem arra válaszoltál neki amire kíváncsi hanem arra ami nagyon nagy valószínűséggel nem érintheti, hisz ilyen történésekről nincsenek feltárt adatok.

Na mindegy, oltás mehet a vállba és lehet vigyorogni, hogy ez is megvóna :D

(#95312) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Motion_Blur kolléga esete sajnos igen elterjedt... :(

A súlyos koronavírus-fertőzés mentális és neurológiai zavarokkal járhat

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#95313) natë válasza t72killer (#95309) üzenetére


natë
nagyúr

Brit mutáns mutánsa kiröhögi mindet. Románia, Japán már detektálta.

(#95314) zilazil válasza Csatravi (#95311) üzenetére


zilazil
senior tag

Lehet hogy félreérthető volt, de sztem a címzett értette.

(#95315) sb95


sb95
csendes tag

Szerintetek érdemes kivárni a Pfizer vakcinát? Elvileg 3,5 millió regisztrált van, amiből 2,5 millió ember már megkapta legalább az első oltást, azaz maradt 1 millió ember a sorban. Viszont rengeteg vakcina érkezik elvileg 2021Q2-ben és arra tippelnék, ha most visszamondanék egy AZ-t, vagy Sinopharm-ot, pár hét múlva mehetnék Pfizer-ért.

(#95316) Sir Pocok válasza sb95 (#95315) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Hát ez nehéz kérdés, ez nagyban függ az életkörülményeidtől.

Ha nincs home office lehetőség és/vagy gyerekes vagy akkor én nem várnék az első felajánlott oltással élnék.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#95317) snecizero


snecizero
senior tag

Nem is tudtam hogy a covid még válogat is. [roma közösségekben mekkora pusztitást végez a vírus! ] Miért a magyar vagy bármi más közösségekben nem?! Semmivel se kell jobban sajnálni! Mindenki egyenlő szerintem!

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#95318) proradeon válasza t72killer (#95309) üzenetére


proradeon
őstag

"Ez kisebb mint feleakkora elkapási esély."

Ezt nem árt kicsit másképp megfogalmazni, mert ez a tévhit nagyon terjed mindenhol. Az oltás nem az elkapás ellen véd, hanem a elkapás következtében kialakuló tünetek ellen. Ha be vagy oltva, és már kialakult a védelem, akkor jó eséllyel nem lesznek súlyos tüneteid, és majdhogynem kizárt az elhalálozás.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#95319) Dinter válasza sb95 (#95315) üzenetére


Dinter
addikt

Elvileg már 3.9m regisztrált van. Végül én elfogadtam az AZ-t nem túl jó szívvel, de az igazolvány miatt.

(#95320) BalanceR válasza snecizero (#95317) üzenetére


BalanceR
addikt

Alapvetően jobban pusztíthat minden olyan közösségben, ahol az átlagnál alacsonyabb az iskolázottság, roszabbak a szociális körülmények.
Ráadásul néhány régióban a kizárólag roma lakta települések "No-Go" zónák, ahová a mentő sem megy be érthető okoknál fogva.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#95321) -Skylake- válasza snecizero (#95317) üzenetére


-Skylake-
addikt

"A mélyszegénység, a nehezen elérhető egészségügy és a kormány tétlensége miatt a 700 ezres magyarországi cigányság körében hihetetlenül gyorsan terjed a koronavírus."

Konkrétan a legelső 3 sort kellett volna elolvasnod a cikkből, hogy megértsd a címet. Azt azért ne legyen már kihívás fejben összerakni, hogy a mélyszegénységben, adott esetben víz/villany/fűtés nélkül, 10-12 fő / 40nm területen, bármiféle egészségbiztosítás vagy pénz nélkül (amiből vehetsz maszkot meg kézfertőtlenítőt) és napról-napra élés mellett jobban ki vagy téve a covidnak , mint a budai kertes házban home officeban. Szóval ja, nyilván nem terjed úgy általános magyar közösségekben a vírus mint a mélyszegénységben élő romák közt.

Azért ehhez nem kell részecskefizikusnak lenni...

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#95322) t72killer válasza snecizero (#95317) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Volt már róla szó, hogy a vírus enyhén rasszista lehet. Ha nagyobb arányban öli a romákat, mint amit az életmóddal, eü-helyzettel, stb szorzott népességarányos veszteségük indokol, akkor lehet tényleg ez a helyzet. De ezt marhanehéz kikalkulálni...

#95318: de, az elkapás ellen is véd valamennyire#1 (ez a legkisebb%), majd az enyhe tünetek, de hordozóság ellen nem#2 és végül a megmakkanás ellen (ez a legnagyobb%)#3. Erős a gyanúm, hogy a vakcinaútlevelekben a kicsi #1 el fog vérezni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95324) sb95 válasza Sir Pocok (#95316) üzenetére


sb95
csendes tag

Jogos! Szerencsére teljes HO-ban dolgozom én is és a velem egy háztartásban élők is. Valamint gyermek sincsen, aki hazahozna bármit is.

Dinter: Az AZ nekem is gondolkodós volt, mert nyugati vakcina, jobban bízom benne, mint a keletiekben, viszont eléggé sok a negatív hír. Lehet,hogy csak egy PR rémálom és a többi gyártó próbálja kinyírni őket, ki tudja? Viszont a két oltás között 120 nap a differencia, nálam az sem nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#95325) Dinter válasza sb95 (#95324) üzenetére


Dinter
addikt

12 hét a diff, azaz 84 nap. Ha lenne védettségi igazolványom, biztos kivárnám a Pfizert, de itt is adnak már az első után. Engem nem a vérrögös hírek zavarnak, hanem hogy sokkal gyengébb védettséget nyújt, mint a többi.

(#95326) szabi__memo válasza Dinter (#95325) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A briteknél mondjuk ez nem látszik...

(#95327) snecizero válasza -Skylake- (#95321) üzenetére


snecizero
senior tag

A vírus akkor sem személyválogató. Azt is elfogadom hogy a mélyszegénységben lévő emberek. Akiknek nem jut maszk illetve gyengébb higiéniai körülmények között élnek. Azok nagyobb eséllyel kapják el a vírust. Viszont akkor sem etnikai kérdés. Ennyi részemről a téma lezárva.

[ Szerkesztve ]

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#95328) Dinter válasza szabi__memo (#95326) üzenetére


Dinter
addikt

A brit variáns elleni még-még el is fogadható, de a 10% a dél-afrikaival szemben gyötrelmes.
És akkor ki tudja mi van a nem vizsgáltakkal.
[link]

(#95329) sb95 válasza Dinter (#95325) üzenetére


sb95
csendes tag

Igen, 12 hetet akartam írni :D

Én is a védettségre gondoltam, amikor azt írtam, hogy a 12 hetes differencia nem nyerő nálam, hiszen a 2. oltás után alakul ki a teljes védettség. Ha úgy kalkulálok, hogy 4 héttel később kapom az 1. Pfizert, akkor a 3-5 hét különbséggel beadott 2. oltás után még mindig beljebb vagyok 3-5 héttel, mintha felvenném rögtön az AZ-t. A védettségi kártya meg annyira nem izgat, szerintem nyáron fog igazán sokat számítani, addig meg tudom nélkülözni, hogy kiülhessek egy teraszra kv-zni valami vendéglátóhelyen.

[ Szerkesztve ]

(#95330) perempe válasza Dinter (#95319) üzenetére


perempe
addikt

Te legitimálod az igazolványt.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#95331) Dinter válasza sb95 (#95329) üzenetére


Dinter
addikt

Elvileg már 1 dózis is elég jó védettséget ad, de persze én is Pfizert kértem volna legszívesebben. [link]

(#95332) szabi__memo válasza Dinter (#95328) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nyilvan jo azt valasztani ami a legtutibb, de:
- nem biztos hogy pont azok terjednek el amire most nem eleg hatasosak
- ami elterjed arra nem-e forditva lesz, vagy esetleg semelyik nem lesz eleg hatasos arra
- nem-e kell egyebkent is ujraoltani addig, mivel eltelik annyi ido (nem tudjuk melyik meddig ved)

Sok a valtozo...

[ Szerkesztve ]

(#95333) Dinter válasza szabi__memo (#95332) üzenetére


Dinter
addikt

Így van, ezért fogadtam el én is, mert a biztosra mentem. De a jelenlegi információk alapján nagyon úgy tűnik, hogy az AZ nem igazán véd a mutációk ellen, míg az mRNS alapú vakcinák igen.

(#95334) szabi__memo válasza Dinter (#95333) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igen, jelenleg úgy néz ki. Bár a 10%-os eredménybe azt hiszem belekötöttek, hogy rossz volt a módszertana a vizsgálatnak.

(#95335) Ringman válasza -Skylake- (#95321) üzenetére


Ringman
nagyúr

ugyanígy az usában is tarolt a szegényebbek között a vírus.

(#95336) andor80 válasza sb95 (#95315) üzenetére


andor80
senior tag

Elkapod simán HO ban is nem értem miore vársz ha van lehetőséged másra is.

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#95337) UberMutant válasza andor80 (#95336) üzenetére


UberMutant
őstag

fél...

(#95338) szabi__memo válasza andor80 (#95336) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

En ugy latom abban bizik hogy nem 7. korre kap csak pfizert :DDD

[ Szerkesztve ]

(#95339) andor80 válasza UberMutant (#95337) üzenetére


andor80
senior tag

A virus okozta haláltól vagy egészségkárosodástól féljen bárki bakker ne annak az elkerülését segítő cucctól..

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#95340) lacafaca


lacafaca
őstag

na a góré is eladta magát mostanra :N

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#95341) nobela


nobela
senior tag

Ne kezdjünk már "szegénységre" hivatkozni, amikor nap mint nap látom a cigányokat a parkban tizes csoportokban egymás nyakába köpködni a szotyit.

Maszk egyiken sincs, de nagy hangon fröcsögő nyállal ordibálva "beszélgetnek".

Ennek semmi köze a szegénységhez, ez kulturális kérdés.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#95342) speter33 válasza nobela (#95341) üzenetére


speter33
aktív tag

Magyaroknál szegénységi, cigányoknál kultúrális.

(#95343) daneel_hu válasza Dinter (#95328) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez a táblázat mi alapján lett kitöltve, rejtély. :)
Pfizer, Modernára vannak adatok, mutánsok terén... többire?

A másik ami nem hagy nyugodni... magyar orvosok terjesztik, hogy a Sputnik V a legjobb.
Olyanoktól is hallottam akikről nem feltételezem, hogy meg vannak vezetve vagy ezt adták a szájukba. Mi lehet ennek az oka vajon?

(#95344) sb95 válasza szabi__memo (#95338) üzenetére


sb95
csendes tag

Igen :D Persze, ha nem osztjuk szét a környező országok közt (lásd csehek)

26 vagyok, nincs krónikus betegségem, bízom benne, hogy ha el is kapnám a vírust, akkor maximum egy influenza szerű tüneteket produkálnék, ami nem kellemes, de nem is olyan tragikus. Viszont magamba nyomatni valami kínai, vagy orosz cuccost, aminek EU engedélye sincs, Magyarországon is csak Petike engedélyeztette, hát igen, elgondolkodtató.

(#95345) szabi__memo válasza sb95 (#95344) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Amugy en a keletiekkel kapcsolatos aggalyokat meg tudom erteni azert. Viszont kellemetlen sulhet ki belole ha az embernek 6 visszautasitas utan ajanlanak fel csak pfizert.. Es ahogy mondod, lehet nem is, mert nem marad :D
Mindenki mas, de nekem a pofam lesulne mar a 2. visszautasitas utan.. egyet talan meg bevallalnek, de valoszinuleg nem fogok

[ Szerkesztve ]

(#95346) t72killer válasza sb95 (#95324) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

SzVSz ennyire koncentrált "támadást" nem hiszem, hogy le tudna szervezni valamelyik konkurrens. Eleinte énis egy anti-brit EU-s konteóra gyanakodtam, de amikor maga a gyártó figyelmeztet a mutánsokkal szembeni igen alacsony hatásfokra, az már aggasztó. Egyelőre még a "brit" mutáns tarol, de simán el tudom képzelni, hogy a formálódó német hullámban már a D-Afrikai vagy egyéb, újabb, vakcinakerülőbb változat lesz a domináns, és akkor cseszhetünk pár oltóanyagot.

Sinovac, Sputnyik vajon hogy fogja az újabb verziókat:F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95347) sb95 válasza szabi__memo (#95345) üzenetére


sb95
csendes tag

Szerintem ez nem ilyen vészes. Mivel már a háziorvosok értesítenek, nekik nyugodtan el lehet mondani, hogy köszönöd, de te csak Pfizert szeretnél és akkor fognak keresni legközelebb, amikor az elérhető lesz.

t72killer: Szerintem az igazság valahol az is-is-ben lesz. Tehát az oltóanyag sem a legjobb és ezt felhasználja ellenük az EU.

(#95348) natë válasza daneel_hu (#95343) üzenetére


natë
nagyúr

Itt is mindegyik azt mondja. Én elhiszem. Azt kérek, ha nincs Pfizer.

(#95349) szabi__memo válasza sb95 (#95347) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Feltételezed hogy a háziorvosok kívánságlistát írogatnak... Merész

(#95350) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tette még be senki a mai adatokat, ha jól látom:

Napi új fertőzöttek száma: 1933 (előző naphoz képest: +43)
Napi új halálos áldozatok száma: 311 (előző naphoz képest: +141)
Kórházi ellátást igénylők száma: 12 202 (előző naphoz képest: +195)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 1407 (előző naphoz képest: –33)
Napi mintavételek száma: 12 201 (előző naphoz képest +1007)
Az első dózissal oltottak száma: 2 536 751(+104 438 a keddi közlés óta)
Ebből a második dózissal is beoltottak száma: 1 005 936 (+83 050 a keddi közlés óta).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.