Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#95651) LanyUs válasza blakey (#95649) üzenetére


LanyUs
senior tag

Mi lenne ha közvetlenül a Szputnyik oltás előtt 1 órával csinálnék egy antigén tesztet? Elkerüljem a ráoltást...

[ Szerkesztve ]

(#95652) Csatravi válasza radi8tor (#95643) üzenetére


Csatravi
senior tag

Sok minden megoldható lenne csak akarat kérdése. Pld rendes oltópontok kialakítása ahol az oltás után nem úgy várják ki a 30 percet az oltottak mint a heringek.
Erről nem az oltóponton dolgozók tehetnek mert ők adott lehetőségből dolgoznak. Az oltást pörgetniük kell egy olyan helyen ahol a feltételek kevésbé ideálisak. Erre a nem ideális helyzetre rakódik rá az emberi felelőtlenség tényezője a páciensek részéről.

(#95653) Csatravi válasza Ringman (#95647) üzenetére


Csatravi
senior tag

Sajna az emberek nagy része a mai napig nem tanulta meg, hogy kell egy maszkot helyesen felvenni és levenni de leginkább azt hogy egy maszkkal hogy kell bánni.

(#95654) Lauda válasza LanyUs (#95651) üzenetére


Lauda
félisten

Több kollégámnál is a gyorsteszt negatív lett, a pcr pedig pozitív.

(#95655) Ringman válasza flash- (#95648) üzenetére


Ringman
nagyúr

kisgyereknek még nem lehet adni, a pfizer már teszteli gyerekeken a vakcináját, vsz jövőre már olthatók lesznek ők is.

(#95656) Z.É.T. válasza Ringman (#95655) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Szerintem (sokkal) hamarabb és addig ne is álmodjunk a járvány teljes lecsengéséről, amíg ez nem történik meg.
Én legkésőbb őszre tippelem a 6 év felettieknél, de talán már nyáron is elindulhat 12 év felett.

(#95657) blakey válasza LanyUs (#95651) üzenetére


blakey
titán

És az megment attól, hogy előtte valahol már beléd bújt?
"Te" előtte vigyáztál arra, hogy ne fertőzödj meg?
21. században vagyunk és még mindig hirdetni kell, hogy moss kezet, elképesztő, hogy mennyi ember nem úgy viselkedik ahogy azt kéne, persze ő azt hiszi, hogy amit ő csinál az tuti, pedig nem feltétlenül. ezek mind olyan kérdések amik további kérdéseket vetnek fel.
Sokmindent lehet(ne) csinálni de leginkább mi, magunk tegyünk azért, hogy minél kisebb legyen az esélye a megfertőződésnek. A korlátozások is azért kellenek, mert az emberek "birkák", mindig a kiskaput keresik, mindig az a jó ami "más", mint amit kéne csinálni, stb. Itt van például ez a "lazítás", ez pl. nálam semmit nem változtat, semmi nem változott viszont van aki "végre dolgozhat" viszont akit nem érint, mint pl. engem az ne "bulikázzon", mert most nyitva a pláza, ugyanaolyan óvatossággal és körültekintéssel cselekedjen és minden jó lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#95658) LanyUs válasza blakey (#95657) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nem ment meg, de attól megmenthet, hogy esetleg fertőzve beoltanak. Igen, mindent megteszek!
Most mit vársz olyanoktól, akik sz.rás után se mostak eddig kezet? Csodák nincsenek :) Birka ember már nem idegesít fel, többet ér a nyugalmam. A korlátozásokat alig veszem észre, mert eddig sem volt még egy parkolási szabálytalanságom sem.
Amúgy az ötlet jó! Első körben csinálok egy antitest tesztet. Hátha már átestem rajta és nem is vettem észre ....

(#95659) updog válasza Ringman (#95655) üzenetére


updog
senior tag

Amúgy arra kíváncsi lennék, mik a vélemények, előrejelzések, hogy ha ilyen ütemben haladunk az oltásokkal, akkor a felnőtt populáció egy jó része be lesz oltva, esetleg emiatt nyárra elképzelhető hogy jóval nagyobb szabadság lesz (kb. mint tavaly) viszont akkor a mutációk nem fognak tarolni a gyerekek közt?

Kicsit aggódok mert pont őszre esedékes az ovi a nagyobbnak, aztán a standard fosóshányós, náthás bacik hazahozása miatt is épp eléggé idegeskednénk a kisebbik baba miatt, nemhogy így. Meg még addig nekem a koronaoltásra rá kell szerveznem egy bárányhimlő oltást is valahogy, én anno nem estem át rajta, és pont a dödőke korosztálya az utolsó ahol még nem volt kötelező, tehát hazahozhatja a többiektől :o

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#95660) natë


natë
nagyúr

Vasárnap kapom a párommal az orosz cuccot. Februárban ment át rajtunk a covid.

örülök, mert ezt szerettem volna vagy pfizert

(#95661) Ringman válasza Z.É.T. (#95656) üzenetére


Ringman
nagyúr

a phase 1/2 trialok már most elkezdődtek: [link]

When can we expect results from this study? When will children be able to receive the vaccine?
We anticipate results from this study will be available in the second half of 2021.
If safety and immunogenicity is confirmed, and pending agreement with and endorsement from regulators, we hope to receive authorization for vaccination of these younger kids by early 2022.

(#95662) bigdady válasza natë (#95660) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem úgy volt 3 hónapig nem adnak?

(#95663) Rage47 válasza bigdady (#95662) üzenetére


Rage47
veterán

de, szóval fura

(#95664) Z.É.T. válasza Ringman (#95661) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Köszi, megvót' ;)

Én abban bízom, hogy a 12 évesek után nem egyben engedélyezik 6 hónapos korig, hanem szakaszosan és ezáltal mielőbb.

(#95666) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Amit sejtettem: nem minden háziorvos kapott teljes oltási listát, így fogalma sincs az enyémnek, hogy a NEAK a megfelelő orvoshoz irányította-e a nevem.
"türelem, remélhetőleg néhány héten belül sorra kerülsz"

(nem lepattintós, korábban együtt dolgoztunk, én intéztem neki a második feleségét :D )

(#95667) bigdady válasza Z.É.T. (#95666) üzenetére


bigdady
nagyúr

2. feleséget? Ha ez nem elég a lepattintáshoz akkor mi? ;]

[ Szerkesztve ]

(#95668) sipi700 válasza bigdady (#95662) üzenetére


sipi700
tag

Csak igazolt covid-osnak nem adnak 3 hónapig.

(#95669) radi8tor válasza updog (#95659) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jelenlegi vagy jövőbeli mutációk tarolásáról tartasz a gyerekeknél?

⭐ Stella

(#95670) Narxis válasza Lauda (#95602) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez tök jó, most már nem csak azt kérdezhetik, hogy frissítetted-e a windows-od hanem, hogy frissítetted-e az immunrendszered... így tényleg nem lenne hülyeség az az 5G-s chip amit a konteósok mondtak. :)

Thanos was right.

(#95671) Z.É.T. válasza bigdady (#95667) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Jogos! (lenne, de segítettem megszabadulni is tőle, később! :DDD )

(#95672) FollowTheORI válasza Narxis (#95670) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jah, akkor kaphatnánk OTA a frissítést... :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#95673) natë válasza bigdady (#95662) üzenetére


natë
nagyúr

Ha 1 hónap telt volna el is beadatnám.
Egyébként lassan mindenkinek beadják, a szomszéd macskája Modernát kapott.
Amúgy nem vagyok a rendszerben mint ex-covidos.

(#95674) catroot válasza t72killer (#95650) üzenetére


catroot
veterán

Az valószínűleg feleségem egyik kolléganője volt. Tegnap mesélte, hogy meghalt egy (nem közvetlen) kollégája és nem volt semmi betegsége. Ha jól tudom két gyerek maradt utána. :(

Itteni kolléganőm barátnőjének most halt meg az apukája (kb. félórája jött a telefon), ha hét elején tették gépre. A háziorvos az elején nem is akarta kórházba küldeni (tesztelni sem), mivel biztos nem covid. Megkapta egyébként az oltást, de nem tudom, hogy melyiket.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#95675) Ezekiell válasza Z.É.T. (#95671) üzenetére


Ezekiell
veterán

micsoda fixer vagy te :D

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#95676) Rage47 válasza Z.É.T. (#95666) üzenetére


Rage47
veterán

ez gyanús, még a falusi dokim is megkapta a listát :D
de túl fiatal vagyok, nem fogok mostanában aszonta

(#95677) Dinter


Dinter
addikt

Megkaptam az astrát egy órája. Félve várom az estét.

(#95678) perempe válasza Dinter (#95677) üzenetére


perempe
addikt

Ronaldonál bátrabb vagy.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#95679) TA68 válasza catroot (#95674) üzenetére


TA68
senior tag

"Megkapta egyébként az oltást, de nem tudom, hogy melyiket."
Mind a kettőt?

#95677Dinter
Estére már a 100 tagú cigányzenekar fogja benned húzni a talpalávalót. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#95680) Drizzt válasza Dinter (#95677) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Lazcsillapitot erdemes otthon tartani. En aznap teljesen jol voltam, masnap vegtag fazas, libabor, reggeltol magas pulzus egesz napra, derekfajas(bar rossz a derekam, s elozo nap pakoltam) majd este vettem eszre, hogy lazas vagyok. 1 Rubophen egesz gyorsan helyrerazott. Ma reggel mar csak 37.3 volt a hoemelkedes, meg egy Rubophen, aztan delelott mar 36.5. A biztonsag kedveert viszont inkabb kilottem magam a munkabol a mai napra.

I am having fun staying poor.

(#95681) catroot válasza TA68 (#95679) üzenetére


catroot
veterán

Ezt elfelejtettem odaírni, hogy azt sem tudta a kolléganőm megmondani. Annyi biztos, hogy 1x oltva lett, de passz, hogy megkapta-e a másodikat.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#95682) bigdady válasza Z.É.T. (#95671) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akkor ez igazi barátság mégis :DDD

(#95683) daneel_hu válasza Dinter (#95677) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nekem eddig az összes astrás ismerős, kollégákkal egyetemben szenvedett. Nem kicsit. :DDD
Sputniknál más kicsit a helyzet, olyat is ismerek akinél nulla az oltási reakció.

(#95684) daneel_hu válasza natë (#95673) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Amúgy nem vagyok a rendszerben mint ex-covidos."

Én benne vagyok, és nem nézték.
Fingja nem volt a házidokinak róla...
Szóval ha valaki regisztrált és kovidos volt X hónapja az nem jelent semmit, ugyanúgy hivhatnak oltásra.

(#95685) bigdady válasza daneel_hu (#95684) üzenetére


bigdady
nagyúr

De ő 3 hónapon belül volt (csak mint kiderült feketén :DDD )

Más: este 18 óra pfizer időpont a családban: most hívták hogy mehet is nyugodtan mert annyi pedagógus lemondta a mait :W

[ Szerkesztve ]

(#95686) Sir Pocok válasza Dinter (#95677) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Én amikor megkaptam aznap este belázasodtam, minden ízületem fájt. Másnak jobb volt de szintén láz.

Bedobtam algoflexet váltva panadollal és már követő nap olyan volt mintha semmi se történt volna.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#95687) natë válasza bigdady (#95685) üzenetére


natë
nagyúr

Nem feketén, csak szar a rendszer. Jelentett a doki, mégsem kerültem fel.
Viszont azt olvastam az orosznál, hogy a szívburok gyulladás kizáró ok. Nekem az VOLT szövődményként :(

(#95688) skroy


skroy
senior tag

Szintén megkaptam reggel az astra-t. Már kicsit kótyagos a fejem, de nálam ez Algopyrin után is hasonló, szóval eddig kopp-kopp.
20-an vártunk astra-ra, szinte mindeki 30-40 körüli. A dokinő azt mondta, hogy nem kell izgulni, elég kicsi az esély a vérrögre, de ha az megnyugtat, napi egy Aspirin protect-et szedhetek pár hétig. Be is ugrottam a szomszédos patikába egyből. :D

(#95689) emvy válasza skroy (#95688) üzenetére


emvy
nagyúr

> de ha az megnyugtat, napi egy Aspirin protect-et szedhetek pár hétig

ez jol jellemzi egyebkent a haziorvosok szakmai felkeszultseget :D

while (!sleep) sheep++;

(#95690) skroy válasza emvy (#95689) üzenetére


skroy
senior tag

Nem irigylem őket sem, azt hiszem ők azért megtesznek minden tőlük telhetőt. Ha gebasz lenne, drága kormányunk úgyis rájuk tolja a felelősséget.
Az astra beszerzési ára elég alacsony, dobhatnának mellé mindenkinek egy doboz protect-et, még akkor sem érné el a Pfizer árát sem. :D

(#95691) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Belinkelném ide is!

Aspirin:
[link]
[link]

(#95692) sipi700 válasza natë (#95687) üzenetére


sipi700
tag

Nálad volt tünete a szívburok gyulladásnak vagy vizsgálaton szűrték ki? Nincs panaszom, de jövő héten nézik a szívemet.

(#95693) Rage47 válasza Soulfly842 (#95691) üzenetére


Rage47
veterán

köszi

(#95694) daneel_hu válasza natë (#95687) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mi volt a tüneted?

(#95695) Corleone33


Corleone33
aktív tag

Ha nem szereplek az aktuális oltási listán, szerintetek van értelme emailben rákérdezni a háziorvosnál hogy tud-e bármit vagy csak időpazarlás lenne?

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#95696) blakey válasza Corleone33 (#95695) üzenetére


blakey
titán

Bátran kérdezd, sőt, vannak oltópontok ahol simán beoltanak. Egyik ismerőst elküldtük, hogy menjen a feleségével akit ma oltanak, hátha ő is megkapja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#95697) daneel_hu válasza Corleone33 (#95695) üzenetére


daneel_hu
addikt

Kérdezz, abból baj nem lehet.

(#95698) Ringman válasza Corleone33 (#95695) üzenetére


Ringman
nagyúr

a háziorvosok elvileg megkapták a praxisukhoz tartozók teljes listáját, ilyen szempontból igen, amúgy meg ha holnap regisztrál 50 db +60-as, akkor meg a várólistád nem sokat fog érni, mert jó eséllyel eléd fognak kerülni.

(#95699) Z.É.T. válasza Ringman (#95698) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Sajnos csak elvileg, gyakorlatilag meg nem biztos. (nálam biztos, hogy nem)

(#95700) LanyUs válasza blakey (#95696) üzenetére


LanyUs
senior tag

2 hónapja már regisztráltam! Most felhívtam a háziorvosom! A nevem sehol náluk! Valahol elveszett az éterben... Várják a jelentkezőket, mert sok az üres hely! Tudja rólam, hogy aktívan sportolok, elvileg nincs alapbetegségem... Mindenképpen ajánlotta még nekem is ( 40 év ), sőt a 29 éves feleségemnek is erősen ajánlja... Sajnos nagyobb itt a baj, mint pl. én gondoltam... Szputnyikot kértem, ja az lemaradt, hogy már hétfőn megyek is
Az információ áramlás a rendszerek között már meg sem lep, azok után amiket tapasztalok APEH -> OEP, APEH->NYUG.IG. között.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.