Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#95701) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Müller Cecícila : 8 hónapos csecsemő.
Ne legyen igazam, de perceken belül jönnek a clickbait cikkek.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#95702) blakey válasza LanyUs (#95700) üzenetére


blakey
titán

Ezért kell/érdemes annak is elmenni és/vagy telefonálni ha oltást szeretne, mert most és a következő hetekben is lesz elegendő és mindenki megkapja aki szeretné.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#95703) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Üdv.
Hétfőn lőnék nálam a Szputnyikot. Annyi csavar van a sztoriban, hogy feleségemnél lassan három hete indult a kovid, negatív gyorsteszt, invalid pcr után összejött egy pozitív gyorsteszt is április elsején. Enyhe tünetekkel megúszta, pár napja nem is érez már semmit sem. Nálam zéró tünet, de elmentem tesztre harmadikán, negatív gyorsteszt, negatív pcr. Bevállaljam? :)

(#95704) t72killer válasza FіkuszKukіsz (#95701) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyrészt hírértékű, másrészt így működik a média. Ha kuss lenne róla, akkor az lenne a baj, hogy eltitkolják :(

Kapcsolódik: nem nyert a UK sulinyitás.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95705) Ereshkigal válasza FіkuszKukіsz (#95701) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Szomorú. Meningococcus ellen van védőoltás, igaz, csak az egyik fajta kötelező és támogatott.

(#95706) FіkuszKukіsz válasza t72killer (#95704) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Mert nem úgy számolják ahogy más ország.

Fertőzött volt, azonban a halálát meningococcus baktérium okozta. Most ezen fog csámcsogni a fél internet. Szegény szülők..

Romanes eunt domus

(#95707) natë válasza sipi700 (#95692) üzenetére


natë
nagyúr

Volt. Fulladás, mellkasi fájdalom.

(#95708) Cartevo


Cartevo
őstag

Bárhogy is alakul a helyzet, az biztos, hogy ha kedvet kap hozzá az alvilág, és rájön, hogyan kell poklot csinálni, azzal soha nem látott rémálom jönne el.

(#95709) t72killer válasza FіkuszKukіsz (#95706) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megvan, szvsz még a blikk is elég korrekt. Meningococcus ellen az anyának szoktak szülés előtt antibiotikumot adni, tudtommal az anyjuktól kapják el a kicsik és random 1éves kor alatti időpontban végez velük. Civilizált helyeken szűrnek erre a nőgyógyászok.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95711) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudom volt-e már, de elég logikus magyarázata van a laborszökevény vírus elméletének.

⭐ Stella

(#95712) Ringman válasza t72killer (#95704) üzenetére


Ringman
nagyúr

A gyerekeket az iskolák újranyitása után hetente háromszor tesztelték, és maszkot kell hordaniuk a tantermekben.

az is hungaricum lesz, ha nálunk nem fognak tesztelni sem (remélem nem így lesz)

(#95713) updog válasza radi8tor (#95669) üzenetére


updog
senior tag

"Jelenlegi vagy jövőbeli mutációk tarolásáról tartasz a gyerekeknél?"

Igen.

Na de nem elvicceskedve, a mostaniakkal is rosszabbul állnak az ifjak mint az 1.0-val, és ki tudja még majdnem fél év alatt mik jönnek.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#95714) mozso válasza Ringman (#95712) üzenetére


mozso
senior tag

kizártnak tartom, hogy bármilyen extra védelmi intézkedést vezessenek be az iskolákban, pont úgy fog menni, mint eddig. Aki akar hordjon maszkot (boltban bezzeg 6 éves kortól kötelező ugye....), teljes létszám bent a teremben, tornaóra és énekóra zárt térben mehet, stb-stb.

Arra alapozom a fentit, amit és ahogyan nyilatkoznak erről a törzsi üléseken.

(#95715) radi8tor válasza updog (#95713) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak azért kérdeztem, mert azért mert nincsenek a gyerekek beoltva nem jelenti azt hogy több mutáció alakulna ki ami őket támadja.
A mutációk általában immunbetegekben alakulnak ki, akik küzdenek a virnyákkal hetekig/hónapokig és ezáltal van ideje a vírusnak mutálódnia a szervezetében.

⭐ Stella

(#95716) csƵ


csƵ
őstag

Most mondja kolléga, hogy 77 éves apja ma meghalt, Kb. 1 hetet volt lélegeztetőn. Az oltás 1. adagját pár hete kapta meg.

(#95717) lafaty80 válasza csƵ (#95716) üzenetére


lafaty80
őstag

Lehet tudni melyiket kapta?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#95718) csƵ válasza lafaty80 (#95717) üzenetére


csƵ
őstag

Múltkor már kérdeztem tőle, de elfelejtettem és most nem volt pofám ilyet kérdezni.

szerk: Most mondja munkatársam, hogy az apját tegnap lélegeztetőgépre tették. Március 2-án kapta a kínai vakcinát.

[ Szerkesztve ]

(#95719) S e t h válasza Cartevo (#95708) üzenetére


S e t h
nagyúr

Az vezeti az országot, ennél rosszabb?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#95720) Ringman válasza mozso (#95714) üzenetére


Ringman
nagyúr

semmi sem nagy ár, amíg a közvélemény-kutatók nem mérnek népszerűség-esést.

(#95721) updog válasza radi8tor (#95715) üzenetére


updog
senior tag

Amúgy abban bízok hogy azt írta az (elég felvilágosult) szoptatási szakértőnk, a 2. adag Pfizer után (az elsőt megkapta most asszony) már jelentős ellenanyag megy át az anyatejen keresztül.

Még a nagyobb is szopizik napi 1x (na erre azt mondta a szintén felvilágosult védőnőnk, hogy nehogy elmondjuk a nem túl felvilágosult gyerekorvosunknak :D ). Persze őszre már biztos elválasztjuk, de még bőven van ideje addig becuclizni egy kis pfizeres tejcsit.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#95722) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Itt a nagy Zeneca körüli herce-hurcában saját és ismerősi tapasztalat is az, hogy a sok visszamondás miatt huszonéves egészséges emberként is mehetünk oltásra :R Lehet hülye kérdés, de ha holnap megkapom az elsőt, utána már biztos, hogy beadják a másodikat, ugye?

(#95723) catroot válasza Ringman (#95698) üzenetére


catroot
veterán

Én kb. két hete regisztráltam 88 éves asztmás nagymamámat, mert aki elsőnek regisztrálta, ott valamiért félrement a dolog.

Csináltam egy külön email címet, édesanyám számát adtam meg (őt hívja a háziorvosa), de eddig semmi... ja, annyi, hogy jönnek a szokásos propaganda levelek.

más: egy hónapja csináltam gyorstesztet, akkor pozitív volt. Most kíváncsiságból megismételtem a feleségemmel együtt (akivel együtt voltunk betegek) és már negatív volt a tesztünk. Szóval jó lenne, ha sorra kerülnék/kerülnénk.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#95724) Sped


Sped
aktív tag

Környezetemben az első komolyabb Covid megbetegedés a csoportvezetőmet sújtja, március 26-án péntekre vett ki szabit, hogy az előző nap teszttel igazolt fertőzését kiheverje, hőemelkedés volt köhögéssel. Múlt héten végig lázasan feküdt otthon, nem akart javulni, gyenge volt, lázas és köhögött. Vasárnap fogta magát és bement a kórházba, hogy ő most már olyan sz.rul van, csináljanak vele valamit. Intenzívre befektették, kapott oxigénpalackot, éppen kezdődő tüdőgyuszit láttak a röntgenen. Hétfő óta gyógyszerkúrán van, ma vagy holnap hazaengedi, szerencsére jól reagált és gyorsan feljavult az állapota. Remélem hétfőn ki tudjuk faggatni skype-on, min ment keresztül. Csak azért, hogy legyen itt egy pozitív sztori is. :)

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#95725) Braavos válasza t72killer (#95496) üzenetére


Braavos
tag

2 állami cégről tudok, ahol április 19-től, a másiknál május első munkanapjától nincs lehetőség home officera azokban a munkakörökben, ahol eddig a pandémia miatt engedelyezték.
Ha nyitunk, de közben sokkal kevesebbet fogunk tesztelni, akkor úgy is vége a harmadik hullámnak, nem? De. Nem lennék a vírus helyében.

"Tán meghaltok páran, de ilyen áldozatra hajlandó vagyok." :K

(#95726) ubyegon2 válasza gergobaby (#95722) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Lehet hülye kérdés, de ha holnap megkapom az elsőt, utána már biztos, hogy beadják a másodikat, ugye?

Tényleg ritka hülye kérdés, de különben meg miért lenne biztos? 2 dolog biztos mindössze, a másik, hogy a tehénszar lapjára esik! (elsőt direkt kihagytam most)

(#95727) Csatravi válasza csƵ (#95716) üzenetére


Csatravi
senior tag

Egyre több ilyet hallani.
[link]

(#95728) daneel_hu válasza ubyegon2 (#95726) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Tényleg ritka hülye kérdés, de különben meg miért lenne biztos? 2 dolog biztos mindössze, a másik, hogy a tehénszar lapjára esik! (elsőt direkt kihagytam most)"

:DD

(#95729) Chesterfield válasza Csatravi (#95727) üzenetére


Chesterfield
senior tag

"3 hete kapta meg az első oltását. Két hete váratlanul kórházba került"
ez alapján már akár az oltás előtt megfertőződhetett

(#95730) gergobaby válasza ubyegon2 (#95726) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Értékelem a humorod, de szerintem a kérdést szíved mélyén te is értetted. :DD Tehát ha pl. hétfőn magyarország csatlakozik a nem oltunk senkit 60 alatt Zenecával mozgalomhoz, akkor ez a második oltások beadását befolyásolja-e :P

(#95731) szabi__memo válasza Csatravi (#95727) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Pont küldeni akartam. Tényleg egyre több ilyen van. Gyanús hogy ő is oltás alatt kapta el.
Persze lehet előtte is

[ Szerkesztve ]

(#95732) snecizero


snecizero
senior tag

Hát sajnos az oltás sem egy csodaszer. Főleg nem akkor amikor még csak egy hét telik el a fertőzésig.
A szputnyik v állítólag az első oltás után két hétre rá már 87% védettséget ad a gyártó szerint. A többinél nem tudom, de kell a két hét legalább. Ismétlem önmagam, nem csodaszer az oltás. Viszont adjunk neki egy esélyt. :)

[ Szerkesztve ]

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#95733) t72killer válasza lafaty80 (#95717) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem biztos, hogy számít, mert a leggyorsabban immunizáló oltásnak is kell minimum 1 hét, hogy valami hatása legyen, a fertőzés ezalatt, vagy akár már korábban bekövetkezhetett. Sajnos a zsúfolt oltópontok kiváló gócként funkcionálnak.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95734) Csatravi válasza Chesterfield (#95729) üzenetére


Csatravi
senior tag

Akár előtte akár az oltóponton akár utána. Soha nem fogjuk megtudni.

(#95735) ubyegon2 válasza gergobaby (#95730) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Pedig nem értettem ezek szerint, de megint 2 dolog van akkor! Ha időközben letiltják az AZ-t és a paciens nem kaphat más vektor-alapú szurit, akkor a második körre kap AZ-t, aki az elsőben azt kapott. Hiába tiltják le, az elsőt már nem egyszerű kivenni belőled! :N Ha meg mehet második körre a többi vektor vakcina, akkor kapsz más gyártmányt éééés még talán úgy jobban is jársz, de rosszabbul semmiképpen! Szerintem épp elég dolog miatt aggódsz, emiatt qrvára felesleges! :K

(#95736) szabi__memo válasza Csatravi (#95734) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Utána azért az gyors lenne. Ennek a legkisebb az esélye az időtényezőt figyelembe véve

(#95738) zilazil válasza gergobaby (#95730) üzenetére


zilazil
senior tag

Biztosan kapsz egy másodikat is, legfeljebb nem Astrát, hanem Pfizert.

[ Szerkesztve ]

(#95740) freeknight


freeknight
őstag

Na tegnap hívtam a háziorvost, hogy mi az esély arra, hogy 30 alattiként megkapjuk valamikor az oltást, erre hív ma az asszisztens, hogy kedden mehetünk Szputnyikért.
Egyik szemem sír, másik nevet, mert viszonylag hamar sorra kerülünk, de azért nem teljesen ilyen lovat akartam, jobban örültem volna egy jó kis Pfizernek.
Keddig eldöntjük mi legyen, asszony szerint amilyen szerencsénk van, ha visszamondjuk, decemberig tuti nem kerülünk sorra, ha meg beadatjuk, akkor rá egy hétre érkezik egy 2 millió adagos Pfizer szállítmány :DDD ;]

Egyébként nővérként dolgozó unokatesóm szerint egyre több beoltott érkezik az intenzív osztályokra, 2 kórházra van rálátása, mindkettőben megfigyelhető ez a tendencia. Főleg Pfizer után 1-2 héttel jellemző, bár ez kapcsolatban lehet azzal, hogy eddig túlnyomorészt Pfizerrel oltottak.
Szerintem ehhez köze lehet az oltópontos megoldásnak is, ahogy felettem írták, kiváló gócpontokként szolgálnak. Na mindegy, ha megyünk, akkor csakis FFP2-ben, kesztyűben és védőszemüvegben, onnantól meg a sorsunk csak a jóisten meg Orbán Viktor ;] kezében van

(#95741) adamos0606


adamos0606
tag

Sziasztok!

Feleségem átesett a COVID-on és csináltatott laborban antitest vizsgálatot.
Mi számít magasabb antitest mennyiségnek laborvizsgálaton?
Hány AU/ml fölött? Azt tudom, hogy 50 AU/ml fölött a a labor minősítés pozitív.
Kb milyen érték számít magasnak, amire azt mondják, hogy van bőven antitest?
Amit pontosan néztek a laborban: SARS-CoV-2 spike specifikus IGg antitest / CMIA (Abbott)

Előre is köszi az infót.

(#95742) Ringman válasza szabi__memo (#95739) üzenetére


Ringman
nagyúr

ettől függetlenül itthon nem várható, hogy kötelezővé teszik.

(#95743) Drizzt válasza gergobaby (#95730) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Volt mar arra is pelda ahol ilyen esetben a masodik oltast azt tovabbra is Astraval csinaljak, de olyan hely is van, ahol valamilyen mrns alaput adnak helyette. Szoval ehhez latnoknak kene lenni, hogy tudjuk.

I am having fun staying poor.

(#95744) blakey válasza snecizero (#95732) üzenetére


blakey
titán

A Szputnyik 21 nap után, azaz 3 hét után ad 90% körüli védettséget, de ez sem szentírás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#95745) szabi__memo válasza Ringman (#95742) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Persze. Sőt szerintem kb sehol. Itthon (és sok helyen) az ütné a 'netadót'

[ Szerkesztve ]

(#95746) gergobaby válasza ubyegon2 (#95735) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Köszi, ez megnyugtató gondolat :R

(#95747) mozso válasza freeknight (#95740) üzenetére


mozso
senior tag

"Na mindegy, ha megyünk, akkor csakis FFP2-ben, kesztyűben és védőszemüvegben..."

Van olyan budapesti oltópont, ahol levetetik a kesztyűt, mert az nem tiszta....illetve nem fertőtleníthető.

Cserébe nyomd meg utána a kezeddel a fertőtlenítő adagoló gombját. Utána meg a maszkot az álla alatt hordó ajtónálló kedélyesen hátba vereget, megsimogat, hogy megfelelő irányba tereljen.

Ugyanezen a folyamaton és bejáraton zajlik a Covid gyanús emberek tesztelése, csak ök jobbra vannak terelve, az oltakozók meg balra.

Saját szememmel láttam, amikor vittem a szüleimet......

No Comment.

(#95748) ubyegon2 válasza gergobaby (#95746) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az hát! De egyébként Drizzt kolléga javaslata alapján megerősítésképpen.....

Látóasszonyok topikja - avagy milyen szurit ..... vagy elég ide a káposzta is?

:D

(#95749) freeknight válasza mozso (#95747) üzenetére


freeknight
őstag

Felemelő tapasztalat :DDD
Annyiban azért bizakodó vagyok, hogy Miskolcra megyünk a megyeibe, ott kapott már több ismerős is oltást, és állítólag nagyon profin vannak a dolgok kezelve megfelelő távolságtartással, erről folyamatosan gondoskodnak a kivezényelt katonák is.
Meglátjuk, reménykedjünk a legjobbakban.

(#95750) viharhozo


viharhozo
addikt

Az ismerosi korben van egy csalad (4 fo), akik mind marc. 5-en kaptak Pfizert. Innentol a timeline nem teljesen egyertelmu, vmikor 20-a korul vihette haza az egyikuk, aki mindenkit megfertozott. Az egyikuk tegnap meghalt, a tobbieknek tunetuk sincs, de pozitivat teszteltek.

Persze eddig is lehetett tudni, h lesz, aki megszivja, de ezek szerint ennyi ido keves volt arra, h nagyon ne szivjak meg.

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.