Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#95151) daneel_hu válasza lacafaca (#95144) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem is.

(#95152) lacafaca válasza Angelina87 (#95148) üzenetére


lacafaca
őstag

vicc ez az egész...akinek még most sem világos, micsoda orbitális átbaszás megy itt, annak tényleg szemész kell... :(

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#95153) Z.É.T. válasza lacafaca (#95144) üzenetére


Z.É.T.
őstag

De kit érdekelnek a számok?
Ahogy eddig, ezután is megmaradnak a kórházi ismerőseim, eddig is elég jól lehetett sejteni, hogy a hivatalos statisztika jócskán "alábecsüli" a valóságot.
Pöröghet tovább a családok tragédiasorozata, lemondhatunk a biztonságos munkavégzésről és a nyugodt(abb) nyárról. Gyárthatunk jó sok mutációt, hátha valamelyik miatt kukázhatjuk az eddigi vakcinákat.
Járhatok temetésekre, etc.
Aztán sulik és nézhetem, ahogy megint dőlnek ki körülöttem a családok, még több árva és özvegy.
Igazán kiváló.
Nyilván fájt volna, ha néhány tízmilliárdot a hobbi és a haverok helyett a népnek kellett volna adni, mire tényleg elérünk egy leszállóágig és mondjuk 4-5 millió kétszer oltottig.

Oké, ez van.
Azt hiszem, hogy szaldó helyett elgondolkodom a sziget-üzemű napelemrendszeren, hogy ebből a társadalmi berendezkedésből minél kevésbé kelljen kivennem a részem.
Laca, szerintem ősz és tavasz között felkereslek majd, kitalálunk valami mindkettőnknek előnyöset, amíg kitanulok néhány fortélyt nálad az ökogazdálkodásból.

(#95154) Ringman válasza viharhozo (#95135) üzenetére


Ringman
nagyúr

normalis juzerek mellett azok tudnanak normalisan mukodni.

csak itt ugye nem erről beszélünk a gógyi hazájában :N

(#95155) lacafaca válasza Z.É.T. (#95153) üzenetére


lacafaca
őstag

sajna éppen az egyéni tragédiák nem érdekelnek senkit...láthatod. megdögölhetsz, csak egy szám leszel a statisztikákban és ennyi...a gépnek működni kell, minden más mellékes...ébresztő :)

gyere, megbeszéltük ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#95156) Z.É.T. válasza lacafaca (#95155) üzenetére


Z.É.T.
őstag

:R

(#95157) Lauda válasza Lauda (#95098) üzenetére


Lauda
félisten

Megjelent a közlönyben is.

(#95158) lacafaca


lacafaca
őstag

#6843 arra itt vagyok én ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#95159) Z.É.T. válasza lacafaca (#95155) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Dr. Kunetz Zsombor
(ezt most egyben bemásolom)

"Pedig én tényleg nem vagyok egy karanténdzsihadista, de a holnapi nyitással most nagyon nem tudok egyetérteni.
Amit sikerült összeszedni a Húsvéti ünnepek előtt, azt most a lehető leggyorsabban szét is szórjuk, majd szinte napra pontosan ráengedik erre a tanulókat, hogy ezt a helyzetet tovább fokozzák.
Húsvét előtt nem volt létszámkorlát az üzletekben, és nem volt kötelező az FFP 2-es maszk viselése sem, így az akkori éhségrohamban sokan megfertőződhettek, ami most fog majd tüneteket okozni.
Erre nyit a kormányunk, miközben veri a tamtamot a beoltottsággal.
Csakhogy több százezer ember még csak most kapta meg az első adagját az oltóanyagokból, így nem alakulhatott ki a megfelelő védettség, hiszen ez legkorábban a Pfizer második adagja után 7 nappal alakulhat ki. Ez az első oltástól - ha a másodikat a 21. napon megkapta - 28 nap, azaz egy hónap.
Ráadásul a kormány továbbra sem kíván arra költeni, hogy a lakosság biztonságos FFP-2-es maszkban vehesse igénybe a nyilvános szolgáltatásokat, és ezt nem is teszi kötelezővé. Így beoltott, ám a vírussal szemben védtelen emberek további haláláért felel.
Nem nagyon tudok most már mást elképzelni, minthogy szándékosan vezetnek vágóhídra tömegeket.
Nem, nagyon nem lesz ennek jó vége!
Meg kellene várni a beoltottság biztonságos beálltát, addig a szolgáltatóipar teljes kártalanítása mellett zárva kellene tartani.
Van, volna erre pénz, csakhogy... "

[ Szerkesztve ]

(#95160) LanyUs válasza Z.É.T. (#95153) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tökéletes komment a topikban! Profin összefoglaltad a lényeget. :R Az a kérdés még azért foglalkoztat, hogy lehet ennyire eltérő kettőnk kb. 1000 fős buborék statisztikája :F

(#95161) S e t h válasza t72killer (#95080) üzenetére


S e t h
nagyúr

Vagy emberölésért, hazaárulásért, költségvetési csalásért.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#95162) lacafaca válasza Z.É.T. (#95159) üzenetére


lacafaca
őstag

teljesen korrekt...ezért is írtam amit. #oriasatbaszas (és ezt egyeltelán nem a járványra értem) ;)
de legjobb lesz, ha te is fújsz magad köré egy újabb bubi, azt feltöltöd végtelen nyugalommal és szeretettel és telibeszarod az egész világot...hidd el, tuti taktika

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#95164) snecizero


snecizero
senior tag

Mi lesz a nyitásnak a következménye? Az adatok majd megmondják. Felesleges ezen kattogni! Viszont nagy sz@rban leszünk! :DDD :DDD :DDD

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#95165) attiati válasza Lauda (#95098) üzenetére


attiati
veterán

"nekünk minden élet számít"

Az a hangsúly a végén! Ennél gépiesebben nem is mondhatta volna :C

(#95166) Aflamin


Aflamin
tag

Holnap itt mennyien lesznek ebédidőben?

(#95167) FrezeR


FrezeR
senior tag

Orbán Viktor belengette: ősszel újra oltakozhatnak, akiket egyszer már beoltottak

Ősszel jöhet a következő oltási kampány, amikor a már egyszer beoltottak is újra oltást kaphatnak - lengette be Orbán Viktor ma reggeli rádióinterjújában.

Május végén, június elején 6 millió 800 ezer ember lesz beoltva Magyarországon - jelentette ki Orbán Viktor ma reggeli interjújában. Az első oltási körön átesettek azonban jó, ha tisztában vannak vele, hogy ezzel jó eséllyel csak ideiglenes védettséget szereznek, emiatt könnyen lehet, hogy ha nyárra sikerül is elérni a nyájimmunitást, akkor sem dőlhetünk hátra. Egészségügyi szakértők szerint nagyon magas a valószínűsége annak, hogy a világjárvány pandémiából endémiává válik, ami azt jelenti, hogy nem tűnik el végleg vagy teljesen, az influenzához hasonlóan még sokáig velünk marad, és időnként – bár nem az egész világon – de tömeges megbetegedéseket, regionális járványokat okoz. Emiatt pedig rendszeresen, akár évente fogjuk majd koronavírus ellen beoltani magunkat.
Mint Orbán Viktor megjegyezte, egyelőre a gyártói jelzések és tudományos vizsgálatok alapján nem lehet tudni, hogy meddig hatásosak a vakcinák. Úgy fogalmazott: a vizsgálatok alapján ez hosszabb idő lehet, mint a korábban várt 6 hónap, de fel kell készülnünk arra, hogy 6-8 hónap után esetleg újra kell, vagy lehet oltani azokat, akiket már egyszer beoltottunk. Ezért a vakcinabeszerzésnek folyamatosnak kell lenni és ezért a "portyázók és a fürkészek" továbbra is igyekeznek több vakcinát szerezni a világban.

Azért másoltam be az egész szöveget, mert nem biztos, hogy megjelenik a teljes.

[ Szerkesztve ]

(#95168) Asbee


Asbee
veterán

Majd az iskolák kinyitásának veszélyén kívül, a mostani "nyitásban" mi az a nagy dolog, amitől most ennyire tartani kell? Mert ez kb minden csak nem nyitás. Most is kb minden nyitva van, fodrász stb meg mindenki megoldja, okosba háznál stb. Kb eddig ez lett volna a logikus lépés ami most jön. Ne tömörüljenek az üzletekben az emberek , karöltve a barom a 8 órás kijárásival.

(#95169) szabi__memo válasza FrezeR (#95167) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

De akkor már csak kínaival ;]
Amúgy honnan szed ilyen számokat? :D:D fele jelentkezett

[ Szerkesztve ]

(#95170) attiati válasza Z.É.T. (#95159) üzenetére


attiati
veterán

Egy ideje már írom, hogy az oltáselleneseket is immunizálni kell és szándékosan nyitunk.
Ameddig a kórházak tudnak működni max terhelésen, addig engedik át rajta az embereket.

2021 őszére, telére mindenkit immunizálni kell valahogy, hogy a választások előtti hónapokban az emlékek már tiszták legyenek.

pénz és gazdaság pipa
oltásellenesek pipa
politikai népszerűség pipa

emberélet, long covid elbukott

(#95171) HellGreg válasza Asbee (#95168) üzenetére


HellGreg
őstag

Szerintem "csak" az iskolák és óvodák nyitásával van a baj, személy szerint a fodrászok meg a kozmetikusok is veszélyt jelentenek, mert ott nem lehet maszkban lenni, de ahogy mondod, azok eddig is megoldották háznál, nem sokat nyom a latban talán.

És ha bejön valami új mutáns, ami szarik az antitestekre, akkor minden kezdődik elölről :D

[ Szerkesztve ]

(#95173) FrezeR válasza szabi__memo (#95169) üzenetére


FrezeR
senior tag

Szerintem álmot látott :D

(#95174) szabi__memo válasza FrezeR (#95173) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Félig alszik, szóval lehet

(#95175) attiati válasza #20749568 (#95172) üzenetére


attiati
veterán

Naja, csak annyira volt szempont, hogy ne legyen sokszoros a többiekhez képest.
Utolsó szempontnak elfér.

Kb mint a forint árfolyam és az infláció. Mindig kicsit több, mint a többieké.

(#95176) HellGreg


HellGreg
őstag

Befejezte a közoktatási intézmények fertőtlenítését a Magyar Honvédség

Ez nagyon fontos volt, hetek óta üresen álló iskolákban tombol a vírus... ez egy szemen szedett kamuintézkedés. :DDD

(#95177) pw12345 válasza attiati (#95165) üzenetére


pw12345
aktív tag

Nem, mind rosszul tudjátok! Azért gépies, mert Google fordító kínaiból, a helyes szöveg: nálunk minden étel mászik lett volna.

Na skacok, megvolt a kétésfélmilka, akkor ennyit a járványról, holnaptól lehet kint tömörögni a bolt előtt, mint az oltóponton (ott megvan a 10 nm/fő, csak, mert ismi ~20 nm-en volt ~30
emberrel legutóbb? Itt nálunk az oltópontról kifelé már maszk nélkül csámborognak: a szuri egyből véd, IQ ellen is!). Kezdődik a kosár számlálás (ahol nincs, ott?), na most én kocsival
jártam eddig, hogy el tudjak pakolni... most meg majd nem járok, vagy majd a paraszt megvárja, amíg elpakolok, annak vége, hogy rám dobálja a következő vevő vackait: szépen kivárják. Balhé garantált.
És mostantól az is ugrik, hogy a nyakamba ül a pali, hátrarúgok, mint a ló. :((
(Postán, patikában, kisboltban, újságosnál eddig is ez ment, legalábbis én kivártam, hogy kijöjjön az előttem lévő, olykor jött is az agytröszt, hogy "MI VAN NEM LEHET BEMENNI BM?"de
nagy bolt csodás lesz.) Feltételezem mindenki, tök nyugiban, maszkban, szoctávval, bagózás, ordibálás, mobilozás nélkül fog majd háztömbnyi sorban állni egy db. ivójoghurtra... ja nem. :U
Még ma elmentem csúcsidőn kívül, a gondola végéig állt a sor és sokan a gyereket küldték már az 1 ü sörért, mert rájuk nem vonatkozna a létszám korlát, ha kísérővel lennének,
gondolom, hogy lesz ez betartva. :U Mihez tartás végett, csak, hogy mire fogunk kint ácsorogni: 10-ből 3 nem vesz semmit, mobilozni megy be, ingadozik a gondolák előtt, mint a
középparaszt, az árufeltöltőt/kasszást szórakoztatja, vagy szimplán lődörög. :C 10-ből 5-en 1-3 db termékért (doboz sör/sampon/sütőpor) állnak be, aztán fedezetlen kártyával
szerencsétlenkednek, végül 5 Ft apróból kapirgálják össze az áru ellenértékét. :W Kedvencem az illuminált alkesz, amelyik alkudni kezd a pia árából (8-an állnak rá 0 szoctávval), majd elkezd
aprót kotorni. Közben bent viháncol és pofázik, vélhetően az egyik dolgozó ismije 5 cm-re az elpakoló vevők pofájába. Nyilván ő is foglal egy helyet. :U
A kasszás röhögcsél, hogy holnaptól már nem lesz ez a sorállás, mert kint fognak szopni, ja, őt is elküldeném fizu nélküli szabira, mert sem megtáltosodni nem fog, sem több kassza nem lesz. :N Az üzlet sem tart nyitva tovább, 19-kor zárnak: az emelt árakból így is megvan a rekord bevétel, este 5 után különben sem lehet kenyeret/húst/kb. semmi halaszthatatlant kapni náluk. :(
Érdekelne, hogy, azon pl. Spar üzletekben, ahol "szerencsejáték sarok" is üzemel, a pultnál, egymás szájában, sorsjegyet kapirgáló 4-5 alkesz is beleszámít az egy légtérben "vásárlókba"? :F
Akkor őszinte részvétem az ott vásárlóknak. :R Utcán meg semmi extra, megvan a 2/3-ad, mármint antimaszker. Ezek már ránézésre mind oltottak gődényisták. :K

(#95178) BalanceR válasza Asbee (#95168) üzenetére


BalanceR
addikt

Hogy mitől kell tartani?
Az emberek szépen megrohamozzzák a plázákat : ruhaboltok, műszaki, dekor, lakásfelszerelés....
A négyzetméter korlát arra lesz jó az új kijárásival, hogy reggeltől, este 10ig lesznek sorok a fenti üzletek előtt...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#95179) szabi__memo válasza HellGreg (#95176) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Közel olyan hasznos mint az utcán lődögö fegyveres katonák

(#95180) HellGreg válasza szabi__memo (#95179) üzenetére


HellGreg
őstag

A katonák legalább okoztak egy boldog pillanatot a gyerekeimnek, egyszer a városban ácsorgott egy, amikor arra mentünk. Már megérte :D

(#95182) szabi__memo válasza Ringman (#95181) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Azért ez elég durva korlátozása a választott képviselőknek

(#95183) attiati


attiati
veterán

2021. május 1-én OV interjú M1-en:

- Arra kérek mindenkit, aki még nem oltatta be magát, hogy tegye meg. Csak akkor tudjuk kinyitni a kocsmákat /elindítani a fesztiválokat (tetszőleges szöveg beírható).
Kérem fontolják meg !

Onnantól majd a társadalom lebokszolja egymás között.
Motivál, megoszt, felelősséget hárít.
Klasszikus fidesz húzás.

[ Szerkesztve ]

(#95185) freeknight válasza HellGreg (#95176) üzenetére


freeknight
őstag

Viktor háborút visel a vírus ellen, elmondta már kb háromszáz alkalommal :DDD
Folyamatosan mutogatni kell a katonákat, a despota kemény kézzel rendet tart. A vírus majd biztos megijed a karabélyoktól.
Ezért van 3-szor annyi egyenruhás az operatív törzs napi jelentésein is, mint normális szakember, és ezért szól a sajtótájékoztató kétharmada azokról a roppant fontos adatokról, hogy hány karanténszabályszegő meg maszkot rosszul hordó ellen intézkedtek.

(#95186) FіkuszKukіsz válasza HellGreg (#95171) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Hajat vágni vágatni lehet maszkban.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#95187) szabi__memo válasza FіkuszKukіsz (#95186) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Bár eddig se láttam egy fodrászon sem :)

(#95188) freeknight válasza Ringman (#95181) üzenetére


freeknight
őstag

Pedig pár agyhalott antivaxxernek meg bulikázónak azért felnyitná a szemét, ha meg lehetne mutatni, mi is folyik odabent egy intezív osztályon. Nem soknak, de már az is valami lenne.

Ugyanakkor a valós helyzet bemutatása szavazatokba is kerülne, pedig egy év múlva itt a választás. Tiszta sor, melyiket választja a NER.

Erre csak annyit lehet mondani, hogy ilyet csak komcsi diktatúrákban lehetne bejátszani. Vagy még ott sem, mert a kínai sajtó is forgathatott a tömött vuhani kórházakban.

(#95189) nobela


nobela
senior tag

Na FB-n megjelentek a "Covid-19 vaccinated" feliratú profilképek.

A sok idióta büszkén rakja ki, mintha BÁRMIT IS jelentene hogy kapott egy sz@ros első oltást egy nappal ezelőtt :(((

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#95190) Wn2tl válasza lacafaca (#95144) üzenetére


Wn2tl
tag

"bármekkora összeget teszek rá, hogy őszig már zuhanni fognak a számok"

Én is ezt mondtam, hogy áprilistól csökkenés. (Sőt hetek óta mondom). Ezen parci úgy besértődött, hogy azt mondta többet nem jön a topikba. :D

(#95191) FіkuszKukіsz válasza szabi__memo (#95187) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Pedig az enyém úgy csinálja és meg is követeli.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#95193) szabi__memo válasza FіkuszKukіsz (#95191) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Helyes. Sajnos én ilyet nem láttam, bár néhány olyat is láttam ami nyitva volt az elmúlt hetekben is. Nyilván ezeknél nem a maszk lesz az ami miatt a legjobban izgulnak

(#95194) BalanceR


BalanceR
addikt

Egyébként nem úgy van, hogy az alcsúti Pocak konzultál a szakemberekkel, majd a javaslataik szerint dönt?
A holnaptól aktuális nyitást kiknek a javaslatára hozta?
Csak mert azt összes ismertebb szakember óva intett ettől, és jelenleg is azt nyilatkozzák, hogy óriási baklövés, és hogy súlyos áldozatokkal fog járni.
Ezt mondja a MOK, Falus, Rusvai, Zacher, Karikó, Bolgogkői....
De akkor ki, kik azok, akik azt tanácsolták hogy 2,5 felett nyugodtan nyissunk, ezzel, és ezzel a korlátozással, nem lesz baj?

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#95195) szabi__memo válasza BalanceR (#95194) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mészáros

(#95196) blakey válasza szabi__memo (#95187) üzenetére


blakey
titán

Az elmúlt 8 hónapban a fodrásznál ahova járok csak ő van bent és akinek a haját vágják vagy festik, stb és mindig maszkban mindketten, én még nem láttam maszk nélkül, ráadásul minden ügyfél után fertötlenít.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#95197) szabi__memo válasza blakey (#95196) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az a buborék kiterjedhet az ember fodrászára is ;)

(#95198) Ringman


Ringman
nagyúr

Nem kizárt, hogy teltházas Eb-meccsek lesznek a Puskásban – ez a magyar álláspont

Ami a magyar álláspontot, tervet illeti, a csakfoci.hu információi szerint az MLSZ a lehetőségekhez mérten a lehető legtöbb szurkolót szeretné majd beengedni az Eb-n a Puskás Arénába (itt rendeznek három csoportmeccset és egy nyolcaddöntőt is), ami kedvező járványügyi helyzetnél akar telt házat is jelenthet majd.
Ugyanakkor a szurkolói részvételnek komoly feltétele is lesz: mint ismeretes, Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter egy március végi sajtótájékoztatón azt mondta, hogy az Eb magyarországi mérkőzésein azok vehetnek részt, akiket beoltottak a koronavírus elleni vakcinával. De – mint fogalmazott – “mivel az a terv, hogy május végéig mindenki kaphat oltást, aki kéri, remélhetőleg júniusra már magunk mögött hagyjuk ezt az időszakot”.

(#95199) #49155328 válasza Aflamin (#95166) üzenetére


#49155328
törölt tag

Kocsmák nyissanak meg meccsre lehessen menni, több nekem nem kell. :K

Ringman hoppácska, ne ez a beszéd! 👍😉🍻

[ Szerkesztve ]

(#95200) szabi__memo válasza Ringman (#95198) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ha ilyet lehet akkor a fesztiválok ellen sem igazán szól szerintem semmi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.