Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#95401) Fire/SOUL/CD válasza Rage47 (#95396) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Ha nyugati EMA-s vakcinákra vártunk volna, akkor kb. 1M emberkével kevesebb lenne beoltva jelenleg
2. Ha a háziorvosok nem lettek volna bevonva az oltásba(nem tudom, hogy az összes beadott oltás hány %-t adták be háziorvosok, de nyilván nem elhanyagolható %-t), akkor sehol nem tartanánk, még a keleti vakcinákkal együtt sem
3. Hiába jön Pfizer 1 milla, ha azt csak oltóponton lehet beadni, ha a háziorvosokat kivonják az oltásból, akkor "csak" ezt az 1M Pfizer-t júniusig sem tudnák beadni...(mindenkit oltópontra küldenének a háziorvosok, oszt' egyből kampeca is lenne az "oltási sebességnek")

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#95402) Onlány válasza Fire/SOUL/CD (#95401) üzenetére


Onlány
tag

A háziorvosok március óta oltanak pfizerrel is.

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

(#95403) Fire/SOUL/CD válasza Onlány (#95402) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hol? Mert vidéken(tipikusan kis praxisoknál, ahol több település is egy háziorvoshoz tartozik) nem feltétlenül igaz, amit írsz... Nálunk se látott még Pfizer-t a háziorvos (egyik sem) :N
Aki Pfizer-t kér, azt már irányítja is a kaposvári oltóponthoz (kórház általában), már amennyit irányíthat, mert ez is meg van határozva ugye.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#95404) t72killer válasza Micsurin (#95398) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennyi. A mai 311 haláleset bennem is eloszlatta a reményeket, hogy ittavégefusselvéle:(

#95402+3: oltanak, pl a d-Alföldi idős rokonság Pfizert kapott, viszont abból nem jött elég.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95405) FіkuszKukіsz válasza Onlány (#95402) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

-80 fok kell a vakcinának. Nem a Modernával kevered?

Romanes eunt domus

(#95406) Csatravi válasza Micsurin (#95391) üzenetére


Csatravi
senior tag

Kevés teszt, kevés bizonyított új eset. Ezzel csak az elején lehetett átverni a népet, persze akkor sem mindenkit.

(#95407) Rage47 válasza Fire/SOUL/CD (#95401) üzenetére


Rage47
veterán

Mivel nem tudunk semmit a keleti vakcinákról, ezért én nem számolnám őket bele teljesen. Meg kellett volna oldani, hogy sok oltópont legyen, ne a háziorvosok diszpécseljenek, náluk is legyen hűtő, stb.
Még mindig zárni kéne, és még 4 millió beoltottnál is zárni kéne. Nem én mondom, szakemberek. És lesz annyi nyugati vakcina lassan, hogy nem győzik majd oltani. Simán beértük volna szépen a megtervezett szintet.
Az egész itthoni vakcinakampányról lerí, hogy olcsón akarták megúszni, semmit nem adtak a rendszerbe kb., de azért jól lehúzták a vakcinabeszerzésen a népet megint.

(#95408) bod101 válasza Ezekiell (#95400) üzenetére


bod101
aktív tag

Nekem Szputnyikkal van ez a dilemma...

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#95409) Ezekiell válasza bod101 (#95408) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ja, érthető, de azt én speciel beadatnám magamnak simán azonnal.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#95410) Csatravi válasza Onlány (#95402) üzenetére


Csatravi
senior tag

"A háziorvosok március óta oltanak pfizerrel is"

Már február óta.

(#95411) laszlohu válasza FіkuszKukіsz (#95405) üzenetére


laszlohu
addikt

3 napig sima hűtőben is tárolható a pfizer

(#95412) Cabaye89 válasza FіkuszKukіsz (#95405) üzenetére


Cabaye89
csendes tag

Nálunk is Február óta oltanak Pfizerrel a háziorvosok. Most meg Astrat nyomatják. Én is bízom benne, hogy háziorvosnál amire sorra kerülök arra kapok Pfizert.
Van itt olyan, aki nem kapott még védettségi igazolványt, úgy, hogy ősszel átesett a víruson? Én November végén estem át, és nem kaptam.( hivatalosan karantén, határozat, meg minden) Ismerőseim, akik idén estek át, nagy százalékban kaptak. Szerintetek kell ezt jelezni valahol?

[ Szerkesztve ]

(#95413) Csatravi válasza FіkuszKukіsz (#95405) üzenetére


Csatravi
senior tag

"A hosszú távú raktározást (legfeljebb fél év) továbbra is alacsony hőmérsékleten kell megoldani, de a BioNTech és a Pfizer kérte az amerikai gyógyszerfelügyeleti hivatalt (FDA), hogy engedélyezzék a mínusz 25 és mínusz 15 Celsius-fok közötti tárolást két hétre. A vakcina öt napig hagyományos hűtőszekrényben is tárolható (+2 és +8 Celsius-fok között)."
[link]

(#95414) Hieronymus válasza laszlohu (#95411) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ezt utólag derítették ki.
Az elején tartani kellett a hőmérsékletet az utolsó pillanatig.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#95415) Rage47 válasza Cabaye89 (#95412) üzenetére


Rage47
veterán

Nálunk (falun) is oltott a háziorvos Pfizerrel, csak előbb a kínait kellett lenyomnia az emberek torkán.

[ Szerkesztve ]

(#95416) this is life válasza bod101 (#95356) üzenetére


this is life
Ármester

Vállalható a szputnyik . Tegnap oltottak , estere ágynak döntő hőemelkedés 37.1 , egy kis hideg rázás. Reggelre mind a két tünet elmúlt .
Bónusz a szputnyik mellé , hogy adnak ajándékba egy karórát , mivel a chip nem fér el a fecskendőben. (ezt ne vedd komolyan). :DDD
Esetleg a pfizert kibekkelni hátha hamar sorra kerülsz , és nem fertőződsz meg addig.

Az oltópontos oltás maga a halál , legalábbis Debrecenben , a Kenézyben és az OTI-ban 200-300 fős covid inkubacios bulit tartanak (túl sok berendelt oltásra váró , az oltás utáni 15-20 perces pihenés ,megfigyelés miatt állandó a torlódás . A klinikán ellenben valamilyen hiba miatt (ésszerű szervezésnek köszönhetően ) gond nélkül megy az oltás .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#95417) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Tegnap meg tegnap előtt osztottak a XI. kerületben "lepottyanó" AZ-t.
A kommunikáció viccesen nem működik a rendelő részei között. Ott álltunk az épület előtt sorban 100+ (90% tippre 20-30 év között), mert előző nap az oltó orvosok kezdték el mondani az aznap időpontra érkezőknek, hogy a kövi napokban 6 óra után mindenkit IS beoltanak aki odajön időpont nélkül, és regisztrált előzetesen a rendszerben.
Kint jó is volt minden, eligazítók, katonák, adminisztratív munkatársak is tudták, hogy ez van.
Amikor meg már bent voltam az oltási ponton, ott kezdett a nővér értetlenkedni, hogy mi a fene, hogy nekem nincs mostanra van időpontom, és miért vagyok itt. Aztán tőlem tudta meg, hogy utánam már csak ugyanilyen emberek fognak jönni - érdekes fejet vágott, de többet nem morgott.

Úgy voltam az egész AZ-vel, hogy makkegészséges fiatalként ha ezt a lehetőséget most kihagyom, akkor valószínűleg kapok majd időpontot a sósvíz kínaira októberre, én meg addigra már külföldön tervezékk tanulni.
A 30 millió oltásból 7 vérrögös halálra úgy tekintek, hogy pár nagyságrenddel nagyobb eséllyel halnék meg vagy okozna maradandó károsodást a vírus naponta - és ugye ki tudja hány hónap múlva kerülnék sorra - így amint meghallottam a hírt, hogy oltanak kvázi papucsban rohantam a lakáskulcsért, hogy megyek is máris. :)

Amúgy ha ezt / tetszőleges oltást betiltanak, mi van azokkal, akik a második dózisra várnak? :F

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#95418) 8th válasza LuckyL (#95383) üzenetére


8th
addikt

Úgy voltam vele, hogy itthon dolgozom, a vírushelyzettől eltekintve alapból is elég antiszociális zárkózott életet élek úgyhogy ráérek kivárni valami mást. Ha egy hónapba telik a Pfizer akkor annyi, ha kettő akkor kettő. De ha bármikor szólnak, hogy lehet menni kínaiért vagy oroszért akkor az is jöhet nekem tökmindegy. :P

(#95384) Z.É.T. Bazdki szegények, ez elég szarul hangzik. Még jó, hogy nem vállaltam mert én nem csak simán túlsúlyos vagyok hanem [link]. Ja meg valahol szó volt róla korábban, hogy az alap wuhani kórságra elég fasza de az egyéb mutációk ellen nem annyira hatásos az AZ. És lassan is alakul ki a védettség. Szerintem annyira sokan lemondták már, hogy már a fiatalabb korosztályt megcélozták vele hátha majd ők alapon. Negyvenegy éves vagyok így egy kicsit meglepődtem amikor felhívtak.

[ Szerkesztve ]

(#95419) szabi__memo válasza nonsen5e (#95417) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szerintem jol dontottel.
Egyebkent tegnap vetettem fel mi lesz azokkal akik 2. dozisra varnak de az epp nincs:
Sir Pocok valasza (#94939) alapjan akar pfizer mint a nemeteknel.

(#95420) t72killer válasza nonsen5e (#95417) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az AZ vérrögös halál 99% valószínűséggel fogamzásgátlókkal hozható összefüggésbe: ha valaki aktív nőként felveszi, én javasolnék előtte mondjuk 1 hónap tabiszünetet - akkor redukálja a 7/30M esélyt 1/100M-ra (hasraütés).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95421) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Pfizerre váróknak. A jelenlegi adagból:
- 114 ezret második körös oltásokra használnak
- 100 ezret szánnak a pedagógusoknak
- 30 ezer adagra pedig háziorvosok küldhetnek oltandó embereket

[ Szerkesztve ]

(#95422) t72killer válasza szabi__memo (#95421) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Majd küldenek még.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95423) szabi__memo válasza t72killer (#95422) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Persze, de a jelenlegiról van szó.
A következő körben lekötve akkor min 100e 2. adag pedagógusoknak, 30e a mostaniaknak, meg még akik múlt héten kaptak.
Csak mondom, hogy lehessen gondolkodni

[ Szerkesztve ]

(#95424) Fred23


Fred23
nagyúr

Sziasztok!
Nem követem annyira a vírusos híreket, Ti viszont biztosan naprakészek vagytok, szóval a kérdésem az lenne, hogy igaz a hír, miszerint ma már nem szól a rendőr, ha meglát a városban császkálni este? Azt hallottam, enyhítés lett, és most este 10-ig szabad a pálya.

Z.É.T.: Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#95425) Z.É.T. válasza Fred23 (#95424) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Igaz

(#95426) nonsen5e válasza t72killer (#95420) üzenetére


nonsen5e
addikt

Én is így gondoltam. Olyan szinten marginálisak ezek az arányok, hogy max akkor tiltatnám le, ha 46578 millárd faktoriális négyzeten darabszámban állna az egész világban a "jobb" vakcina, és már kínjukban csigákat oltanak vele, annyira nem tudnak mit kezdeni a fölös készlettel.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#95427) szabi__memo válasza Fred23 (#95424) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Attól függ. Ruha lesz rajtad?

(#95428) Fire/SOUL/CD válasza Rage47 (#95407) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Mivel nem tudunk semmit a keleti vakcinákról, ezért én nem számolnám őket bele teljesen."
Ez a hajó már elment... keleti vakcinákkal együtt van 2,5M oltott ugyebár...

"Meg kellett volna oldani, hogy sok oltópont legyen, ne a háziorvosok diszpécseljenek, náluk is legyen hűtő, stb."
Legjobb tudomásom szerint, a Németek "próbálkoztak" ezzel, nem igazán kimagasló sikerrel

"Még mindig zárni kéne, és még 4 millió beoltottnál is zárni kéne."
Igen, nem kellett volna így nyitni (kismillióan leírták már erről a véleményüket) én csak tömörítve annyit írnék: Akiknek "nyitottak", azok eddig is megoldották okosba, akiknek meg fontos lenne, azokon maradt a szopóálarc + ha megindul ma "jó nép", akkor bele lehet szaladni egy "össznépi" szopóálarcba is....
A 4M oltott esetén is zárni kellene érvvel viszont nem értek egyet, mert akkor nyáron is körbe lehetne karózni a Balatont "Out of Order" táblákkal...(Korábban ment a matek és abban maradtunk az "érdeklődőkkel", hogy ~2,5M emberke, aki igazoltan + nem hivatalosan(tünetmentesen/nagyon enyhe tünetekkel stb) átestek a betegségen, így egy 4M oltott+2,5M átesett az már azért nem érdemel zárást...)

Én a Pfizer-ről írtam. Nálunk elvétve oltottak Modernával (hamar elkopott), most jelenleg AZ és Kínai van a háziorvosoknál, még Szputnyik-ra is oltópontra mehetsz.
Tényleg egy büdös darab Pfizer-t nem küldtek mifelénk. :N

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#95429) bod101 válasza szabi__memo (#95427) üzenetére


bod101
aktív tag

:C

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#95431) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Breaking:

Kint az EMA jelentése.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#95432) #76500480


#76500480
törölt tag

Már várom a LongCovid támogatást. Itt többről van szó, mint oltás.... Akik szerencsével túlélték a betegséget, elkölthetnek egy vagon pénzt csak a diagnózis felállítására. Magánba vérvétel 10e-tól, EKG+sziv UH 30e(ha gond van troponin 5k, terheléses, holtér +30), egy irányú mellkas rtg konzultáció nélkül is 3k), hasi UH 12-15k, izületi fájdalom, szédülés esetén testrészenként 30e egy megbízható MR.

[ Szerkesztve ]

(#95433) radi8tor válasza Fire/SOUL/CD (#95428) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fura ez a "nyitottak" dolog szerintem.

Biztos, hogy nyitottak? Oké, hogy este 10-re tolták a kijárásit, meg egy pár szolgáltató ismét dolgozhat az üzletben, viszont a létszámkorlát bevezetése szerintem távol áll a nyitástól. Inkább azt kéne mondani, hogy módszert váltottak.

⭐ Stella

(#95434) FіkuszKukіsz válasza radi8tor (#95433) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Azért minden üzlet még ha létszámkorláttal, de kinyithatott.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#95436) Đusty válasza Sir Pocok (#95431) üzenetére


Đusty
addikt

És mit ír?

(#95437) radi8tor válasza FіkuszKukіsz (#95434) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Üzlet igen, de pl állatkertek 1 éve zárva vannak.

⭐ Stella

(#95438) zilazil válasza Đusty (#95436) üzenetére


zilazil
senior tag

Hogy van (lehet) összefüggés a vakcina és a ritka esetben előforduló trombózisos esetek között, ezt fel kell tüntetni a mellékhatások között és aki a felsorolt tünetek valamelyikét érzi az forduljon azonnal orvoshoz.

(#95439) Đusty válasza radi8tor (#95437) üzenetére


Đusty
addikt

Nekem nem hiányoznak. :)

:R akkor semmi új

[ Szerkesztve ]

(#95440) Sir Pocok válasza Đusty (#95436) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Magyarul:

Európai Gyógyszerügynökség: Lehet kapcsolat a vérrögök és az AstraZeneca-vakcina között, de továbbra is megéri oltatni

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#95441) FіkuszKukіsz válasza radi8tor (#95437) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

A vendéglátóhelyek meg november óta. Ez lesz a következő lépcső. 3-3,5 millió környékén szerintem nyitnak ezek is, lehet, hogy egyelőre csak a teraszok. Vannak arról hírek, hogy az oltási igazolvánnyal rendelkezőknek lehet több privilégiuma lesz (pl. a vendéglátóhely zárt terében is fogyaszthatnak).

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#95442) Angelina87


Angelina87
tag

Sziasztok

Felhozódott az ATV betelefonálós fórumába, hogy nem oltották be azokat az embereket, akik méhcsípésre allergiásak, most nem voltam jelen csak a felére értem be, hogy talán nem volt orvosi jelenlét?? (oltóbuszok voltak) De ezt nem értettem pontosan..
Tud erről valaki bármit is mondani, h allergiával ragaszkodni kell csak egy fajta oltáshoz?? vagy ilyenkor mi történik?
Elképzelhető h itt sem hallottatok még róla..

" A világon vendég vagyok."

(#95443) Rage47 válasza Angelina87 (#95442) üzenetére


Rage47
veterán

Pont én is néztem :D Nem volt világos, hogy azért nem engedték, mert az oltóbuszon nem volt orvos, vagy mert Astrazenecánál nem engedik azt, aki allergiás a méhcsípésre.
Szerintem lennie kellene orvosnak a buszokon.

[ Szerkesztve ]

(#95444) Z.É.T. válasza Angelina87 (#95442) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nem tudom, most mi itthon a protokoll, de aki méhcsípésre (mogyoróra, akármire) heves allergiás reakciót mutat, annak nagyobb az esélye anafilaxiás reakcióra, így nagyon körültekintően kell eljárni bármilyen oltásnál. (nem csak covid)

(#95445) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

(#95446) andor80 válasza Angelina87 (#95442) üzenetére


andor80
senior tag

Szerintem lehet oltani bármivel.
Nekem is van ilyen allergiám 2 éve majdnem bele is haltam..
Hézfőn simán kaptam Sputnikot semmi bajom

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#95447) Rage47 válasza Chesterfield (#95445) üzenetére


Rage47
veterán

az a dél-afrikai

(#95448) Z.É.T. válasza Rage47 (#95447) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Elvileg nem. A dél-afrikai K417N és E484K változós, míg a brit 2.0 "csak" E484K.

bmj.com link

[ Szerkesztve ]

(#95449) Micsurin válasza Rage47 (#95447) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem ez egy mutáció variáns ha jól értettem egyik este a cikket mmint az E484K ez módosult a Dél-Afrikaiban is és úgy néz ki az angol változatok közt is jelent meg ilyen mutáció?

edit.: nagyon fasza lesz ha ez is szét lesz talicskázva. Khmm foci EB :C :W

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#95450) Rage47 válasza Micsurin (#95449) üzenetére


Rage47
veterán

:O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.