Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#95752) Hi!King válasza freeknight (#95749) üzenetére


Hi!King
őstag

Apám mondta, hogy Sopronban elég profin szervezték (Pfizer-t kapott), de egyrészt így is kicsi volt a tavolsagtartas, a sorok között is, illetve a nála idősebbek nehezen bírták a több órás várakozást. Ő FFP2 maszkban ment, de mindenkin volt maszk, helyesen hordva.

Bárcsak én is ott tartanék már. Aggaszt a gyors nyitás, és az, hogy egyelőre úgy tűnik, hogy az egyre több regisztrállttal egyre hatrább csúszok...

(#95753) t72killer válasza freeknight (#95740) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Úgy kell visszamondani, hogy áá, elkapott a szamárköhögés meg belázasodtunk. :))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95754) freeknight válasza Hi!King (#95752) üzenetére


freeknight
őstag

Nagybátyámat Miskolcon oltották 2 hete, egyáltalán a parkolóba 15 perccel az időpontod előtt engednek be, utána meg lényegében az adategyeztetést követően 10 percen belül megkapta az oltást. Sor nem volt, előtte 6 ember állt, zsilipelve engedték be őket.
De az biztos, ahány oltópont, annyiféle szervezés.

Nálunk most rengeteg fiatalt behívtak vasárnaptól-keddig terjedő időpontokra, a körzeti doki asszisztense szerint vasárnap érkezni fog egy nagyobb adag Szputnyik (legalábbis Miskolcra), az dobta meg most az oltási ütemet. Szóval szerintem te is hamarosan sorra kerülsz. Rebesgetnek még április közepére egy nagyobb, többszázezres Pfizer szállítmányt is országosan, nekünk most ez a legnagyobb kérdés, kivárjuk-e azt, vagy jöjjön a biztos orosz.

(#95755) blakey válasza freeknight (#95754) üzenetére


blakey
titán

Mindig az a biztos ami van, ami lesz az…

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#95756) rednifegnar válasza blakey (#95744) üzenetére


rednifegnar
senior tag

A Szputnyik V hatásossága
Az orosz Szputnyik V elnevezésű vakcina hatásossága a klinikai
vizsgálatok szerint már az első dózis beadása után 14 nappal 87,6%, ez
a 21. napra 91,6%-ra emelkedik (a 60 év feletti populációban 91,8%). A
második dózis beadására azért van szükség, mert ez a vakcina egy ún.
vektorvakcina, amelynek a két dózisában két különböző adenovírust
használnak vektorként, így, ha az egyik adenovírus esetleg
immunválaszt váltana ki a szervezetből, a vakcina hatásossága akkor
sem csökken.

[link]

A camera does not make art, the artist makes art.

(#95757) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Anyósoméknál el kezdték lőni a Szputnyik második lövetet (bíróság, náluk mindenki azt kapott, ha nem indokolt kifejezetten Pfizer)

Aki elsőnek xarul volt kivétel nélkül duplázott szinte (ismét xarul van).

Akinél az elsőnél nem volt extra tünet, azoknál többeknél most lett :)

Anyós pár napon belül kapja a Pfzier második oltást.

[ Szerkesztve ]

(#95758) szabi__memo válasza Soulfly842 (#95757) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Jól kitalálták ezt a duál-adenot

(#95759) Gaben360 válasza gergobaby (#95730) üzenetére


Gaben360
senior tag

Ha betiltják, akkor Te már ezt fogod kapni.... ;]

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#95760) Hi!King válasza freeknight (#95754) üzenetére


Hi!King
őstag

Feleségem nemrég telefonált, a mi háziorvosunknál a 60-as években születetteket oltják, az oltási ütem alapján nagyjából 9-15 napra becsülhető, hogy sorra kerülnénk, ha addig nem regisztrálna senki, miközben nem gyorsul és nem lassul az oltási ütem.

Apámnak amúgy Szputnyikot ajánlottak, de visszautasította, egy nappal korábban kapott Pfizert, mint Szputnyikot kapott volna. Anyám nem utasította vissza, ő Szputnyikot kapott. Azt mondják, valószínűleg anyámat tovább váratták volna, ha visszautasítja, mert ő 63 éves, apám 65, és akkor épp a 2.5 millió előtt fontos volt, hogy aki 65 éven felüli, azt ha tudják, beoltsák.

(#95761) updog válasza szabi__memo (#95739) üzenetére


updog
senior tag

Mondjuk "jó" a cikk, ír valamiről ami lazán (ez is oltás, az is oltás) kapcsolódik a témához, bedurrantja hogy "és egyben azt is jelenti, hogy a koronavírus elleni oltásokat is kötelezővé tehetik az európai országok." de igazából nem a covidról szól.

Amúgy én nagyon tudok raplizni meg haragudni aki megtehetné de nem oltat, de jelen állás szerint nem támogatnám (és nem is tudom elképzelni a technikai megoldást rá) hogy kötelező legyen a covid oltás.

#95762szabi__memo touché :D

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#95762) szabi__memo válasza updog (#95761) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Lazán kapcsolódik a témához és ez a laza koronavírus topik :)

(#95763) daneel_hu válasza viharhozo (#95750) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez elég zorall. :(
15 napja kapott pfizeres meghalt, a többiek meg pozitivak lettek?
Ha ez igaz akkor bromira vigyázni kell az első két hétben.

(#95764) Sub-S válasza daneel_hu (#95763) üzenetére


Sub-S
senior tag

"Ha ez igaz akkor bromira vigyázni kell az első két hétben." - ez ettől függetlenül eddig is igaz volt és már mindenkinek világosnak kellene hogy legyen elég régóta...

(#95765) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

A jelenléti oktatás április 19-től a jogszabályok betartásával is megakadályozható.

(#95766) Ricardo válasza daneel_hu (#95763) üzenetére


Ricardo
félisten

"Ha ez igaz akkor bromira vigyázni kell az első két hétben."

Ez eddig sem volt titok.

(#95767) S e t h válasza daneel_hu (#95763) üzenetére


S e t h
nagyúr

Plusz a hamis biztonságérzet.
A nagyüzemi oltakozás megindulása óta erős fenntartásaim vannak a kivitelezés módja miatt.
Szerintem nem kevesen fertőződtek meg az oltás során.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#95768) lacafaca válasza szabi__memo (#95739) üzenetére


lacafaca
őstag

ez csak nektek újdonság...már tavaly belinkeltem ide a törvényt amivel kormányunk (ebben is elsőként) beiktatta ezt :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#95769) Hi!King válasza Ricardo (#95766) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem az a gondom, hogy most túl gyorsan és túlzottan nagy hurráoptimizmussal nyitnak, így azon emberek, akikkel kénytelen vagyok találkozni, amint lehet, mennek mindenhová, így a következő hetekben sokkal nagyobb eséllyel kaphatom el, és nem igazán tudok tenni ellene, ezután is max. annyit tudok tenni, mint eddig, csak ez sokkal nagyobb kockázattal jár.

Annak viszont örülök, hogy a családban már minden erősen veszélyeztetett megkapta az oltást, és akik nemrég, azok is óvatosak. És senki sem volt közülük covidos, valószínűleg már megússzák.

[ Szerkesztve ]

(#95770) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hollandiában oltóközpontot akart robbantani egy nagyeszű...

#95767: +1, már itt a topikban is több gyanús esetet írtak le, aminek sajnos nem egyszer lett tragédia a vége:(

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95771) bigdady válasza gergobaby (#95730) üzenetére


bigdady
nagyúr

Be hát, de ha nem akkor kombinálható pfizerrel

(#95772) Ádám16 válasza freeknight (#95754) üzenetére


Ádám16
addikt

27 éves egészséges, covidon átesett debreceni férfiállatként hétfőn lövik a Szputnyikot nekem is.
Hála Istennek, én megnyugodtam. Azt hittem május közepe körül kerülök sorra, addigra pedig már védett leszek lényegében.

[ Szerkesztve ]

(#95773) daneel_hu válasza Ádám16 (#95772) üzenetére


daneel_hu
addikt

Eddig is védett voltál... :DD

(#95774) Meggyi001 válasza daneel_hu (#95773) üzenetére

:D :D

https://gamergep.hu/

(#95775) lacafaca válasza daneel_hu (#95773) üzenetére


lacafaca
őstag

hádeteis :DD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#95776) minimumgame


minimumgame
tag

Üdv!

Ha teszt szerint átesett valaki a fertőzésen az kaphat oltást ? Pfizer lenne.
A fertőzés nem tudni pontosan mikor volt, de talán 1 hónapja kb.

(#95777) Amur


Amur
addikt


Amerikai oltási igazolvány. Egy darab papír. Viszont a születési dátum azért beszédes.
Már a húszonéveseket oltják.(klántársam az egyik játékban).
Viszont számomra megnyugtató, hívott engem is az orvosom, vasárnap mehetek Szputnyik-ra.(46 éves vagyok, allergia, vérnyomásprobléma ami krónikusnak mondható de semmi komoly), megkérdezte van-e valaki még a körzetéből a családban aki nem kapott.
Mondtam hogy a feleségem. Akkor vigyem őt is! (pár évvel fiatalabb nálam)
Így együtt megyünk vasárnap. Majd az Amuri partizánok dalát énekelem közben. :)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#95778) Ringman


Ringman
nagyúr

Szlávik elmondta, hogy az első oltás nem ad elég védettséget, fél órával később a miniszter már arról magyarázott, hogy a tanárok nyugodtan visszamehetnek dolgozni

nagyon remélem hogy gulyást elő fogják venni egyszer a potenciálisan emberéleteket veszélyeztető hazudozásai miatt.

(#95779) Ádám16 válasza daneel_hu (#95773) üzenetére


Ádám16
addikt

Nem, október-novemberben voltam beteg, nézettem antitestet, és :(

(#95780) Lauda válasza Ringman (#95778) üzenetére


Lauda
félisten

A szlávik is ökörségeket beszél. A pfizer első oltása 80% körüli védettséget ad két hét után.

[ Szerkesztve ]

(#95781) FіkuszKukіsz válasza Ringman (#95778) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

#95737

Romanes eunt domus

(#95782) szabi__memo válasza lacafaca (#95768) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Kormányunk mindegy mit döntött ha itt elmeszelik...

(#95783) radi8tor válasza Z.É.T. (#95765) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez már poltopik. :K

⭐ Stella

(#95784) lacafaca válasza szabi__memo (#95782) üzenetére


lacafaca
őstag

kormányunk pont szarik mindenre...amúgy nem értem ezt most...mondtam, nálunk bármikor mondhatnák, hogy holnaptól kötelező, törvénybe van iktatva...most akkor ki meszelne és mit?

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#95785) radi8tor válasza minimumgame (#95776) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Két - három hónapot várnod kell minimum. De majd úgyis szólítanak.

⭐ Stella

(#95786) Ringman válasza Lauda (#95780) üzenetére


Ringman
nagyúr

ja, csak van akiknél nem lesz meg a 2 hét sem.

(#95787) Soulfly842 válasza Ringman (#95786) üzenetére


Soulfly842
addikt

Azoknál, akik nem regisztráltak az első határidőre, vagy nem mentek el - hiába kérlelték őket :D

(#95788) szabi__memo válasza lacafaca (#95784) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Olvasd már el amit küldtem

(#95789) NavySeal


NavySeal
senior tag

Feleségemnek 1 hete lett a gyorstesztje pozitív. Azóta (bár elrendelő rendelet nem jött) házi karanténban van a család. Tünetei, amik voltak: fejfájás, karjai fájtak, hasa nagyon fájt, többször hányinger, egyszer hányt és persze köhögés meg a gyors kimerülés, fáradtság. Ma volt neki egy házhoz jött eü csapat általi gyorsteszt, ami negatív lett, PCR mintát is levették, arra 2-3 napot mondtak. Én és a gyerekek tünetmentesek vagyunk, minket ugye nem tesztelnek.
Hétfőn megyek be a céghez egy gyorstesztre, ha addig maradok tünetmentes.
Azért az durva, ha vége a karanténnak, akkor a karanténban lévőket nem tesztelik legalább gyorsteszttel. Ha netán én pozitív lennék simán vihetném ide-oda a vírust.
Ha hétfőn negatív leszek, akkor remélem hívnak engem is lassan majd ojtásra :)

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#95790) Wn2tl válasza Ringman (#95720) üzenetére


Wn2tl
tag

"semmi sem nagy ár, amíg a közvélemény-kutatók nem mérnek népszerűség-esést."

Nekem nagyot nőtt szemembe viktor, hogy végre rálépett a nyitás útjára. Szerencsére én nem HO-ztam. De látom az ismerőseimen, hogy bekényelmesedtek és húzzák a szájukat, hogy lassan visszaáll a normál munkarend.

(#95791) zilazil válasza NavySeal (#95789) üzenetére


zilazil
senior tag

Ez tényleg durva. Eleve a teszteléshez való hozzáállásuk felháborító, hogy nem segítik hozzájutni még indokolt esetben sem az embert.

[ Szerkesztve ]

(#95792) Sdi válasza Soulfly842 (#95787) üzenetére


Sdi
addikt

Vagy szarták leoltani őket a korai regisztráció ellenére is.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#95793) Sub-S válasza Lauda (#95780) üzenetére


Sub-S
senior tag

Mi volt most az ökörség tőle?

(#95794) lacafaca válasza szabi__memo (#95788) üzenetére


lacafaca
őstag

elolvastam, de ezek szerint nem érted amit írtam...nálunk már rég törvénybe van iktatva ez, szóval még mindig nem értem mit szeretnél..fölfogtam, igen, kötelezővé lehet tenni az oltásokat..aztán lehet túl meg vagyok billenve most, és nem bírom elképzelni, mi kinek nem tiszta :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#95795) Sub-S válasza Wn2tl (#95790) üzenetére


Sub-S
senior tag

Ha a szemedben most ettől nőtt akkor nálad is bajok vannak.

(#95796) t72killer válasza zilazil (#95791) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tavaly január óta ez megy, a számokat le kell szorítani, hogy "ne legyen rémhírkeltés".

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95797) perempe válasza NavySeal (#95789) üzenetére


perempe
addikt

köszönöm mások nevében is, hogy leírtad. drukkolok neki, nektek.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#95798) t72killer válasza Wn2tl (#95790) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mert HO-ban kevesebbet teljesítettek, vagy mi is a baj? Én ilyet se magamnál se ismerősöknél nem tapasztaltam. Legfőbb ideje, hogy környezetvédelmi és dugómentesítési okokból kötelező HO kvótát írjanak elő a gazdaságban - főleg ott, ahol a munkavállalók fele max a kötelező kávészünet kedvéért áll fel a billentyűzet mellől.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95799) szabi__memo válasza lacafaca (#95794) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Biztos feltünt de uniós tagok vagyunk és ezen hatóságok által hozott döntések ránk is vonatkoznak, ennyi.
Számunkra nyilván nem változott semmi

[ Szerkesztve ]

(#95800) zozek válasza Soulfly842 (#95787) üzenetére


zozek
tag

Párom februárban regisztrált, most 10-én kapja csak az oltást. Igaz bölcsődei gondozó, de akkor is csak 9 napja van :(((
Tudom iskola több gyerek,de ismerősnél is a bölcsiből vitte haza a gyermek ezt a szart.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.