Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#95551) FіkuszKukіsz válasza ubyegon2 (#95543) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Szerinted az a 3 biztonsági őr hogy fogja tudni fejben tartani a létszámot ? Ma volt az első nap. Holnaptól Glamour napok lesznek. Lehet készülni a fejszamolasra. :))

Romanes eunt domus

(#95552) Rage47 válasza ubyegon2 (#95543) üzenetére


Rage47
veterán

Corvin plaza televolt

(#95553) bajtokarpi válasza snecizero (#95545) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Ez egy jó kérdés, mégpedig azért, mert maga a vakcina típusa megegyezik az AZ.-val, ami ez idáig (amit felsoroltál) mindenkinek adható volt. Na most az AZ. Csimpánz adenovírust használ, míg a Sputnik V két féle adenovírust. De ezen kívül miben különböznek, hogy az AZ.-nál engedélyezett, míg a Sputnik-nál nem? EZ engem is érdekelne. Vagy egyszerűen nem volt a Sputnik V-nél elegendő tesztalany, vagy idő ezeket normálisan megvizsgálni, és inkább beleírták ezeket a betegségeket, mint ellenjavalltakat. Ki tudja, de mindenesetre engem is érdekel, hogy az egyik vakcinánál miért lehet (AZ.) az általad felsorolt betegségek ellenére is beadni, míg a másiknál (Sputnik V) miért nem?

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#95554) szabi__memo válasza bajtokarpi (#95553) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szerintem a ruszkik nem arról híresek ha valamit nem tudnak akkor azért óvatosan beírják. De igazából ezt egyikből sem nézném ki, de a ruszkikból főleg nem.
De ez csak vélemény

(#95555) sipi700 válasza radi8tor (#95542) üzenetére


sipi700
tag

Tavaly is ketten vásároltunk egy kocsival, biztos most büntetés van, ha nem tartják be a boltok. Azt mondták is annyi kosár/kocsi van ahány vevő bemehet. Így a legkönnyebb számolni az ott tartózkodókat az tény ;) Csak, ha 10 család vásárol 20 kocsival 10 helyett az már lehet zavaró, jobb boltokban persze kosár is létezik még :D Idősáv is idegesítő volt az tény, de fél 1-kor sem volt tömeg.

(#95556) bajtokarpi válasza szabi__memo (#95554) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Oké értelek, de egyszerűen sehol nem találok a miértekre választ, pedig érdekelne. Elméletileg az adenovírusban különböznek másban nem. Na most a csimpánz adenoval lehet oltani gyakorlatilag bármilyen betegségben szenvedő embert, a human adenoval meg nem? Nekem ez a fura.

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#95557) szabi__memo válasza bajtokarpi (#95556) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Én nem is itt keresném a miértet. Van az oltásnak számtalan összetevője

(#95558) ubyegon2 válasza Rage47 (#95552) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az egy elég keskeny hely, nem vészes. Mindenki visel maszkot, sok ember nem mehet egy helyre, a mozi lenne gáz, mert ott órákig egymás mellett ülnek a népek. Ezek szerint odaözönlött a tömeg, a maradék 70 ember meg a Westendbe ment. Kár, hogy hazafelé nem ugrottam be az Aránába vagy az Árkádba, no holnap megnézem nektek. Mindegy, ez a HVG-s cikk komolytalan.

(#95551) 42

Szerinted az a 3 biztonsági őr hogy fogja tudni fejben tartani a létszámot ?

Jaj ne már, nem gondolod komolyan, hogy ennyire balfaszok, hogy nem oldják meg. Ezer éve létezik vevőszámláló rendszer, fizikai meg kamerás is szerintem. De az is lehet, hogy egy számolja a bemenőket, egy a kijövőket és mindig megkiabálják a számokat a harmadiknak. ;] Na jó, ezt ugorgyuk inkább, nem akarok sokat röhögni, mert felreped az ajkam.

Ma volt az első nap. Holnaptól Glamour napok lesznek. Lehet készülni a fejszamolasra.

Ezeket az akciókat lehetne kezelni, ez igaz. A cikkben is egy helyen írták, hogy minden 500 forint, azért is van már nyitáskor ott 5 (öt) darab ember!

Nincs semmi gond ezekkel az üzletekkel, ha valahol fertőző góc van, az a tömegközlekedés. Kell közlekedni? Kell. Akkor minden más baszakodás idiotizmus, nyilvánvaló. Megyek is holnap a hónapok óta halogatott öltönycsináló üzletbe. Veszek 3 pár zoknit! ;]

(#95559) FіkuszKukіsz válasza radi8tor (#95542) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Nem rémlik hogy lett volna ilyen korlátozás tavaly.

Romanes eunt domus

(#95560) radi8tor válasza FіkuszKukіsz (#95559) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Már nem emlékszem mire hivatkozva korlátozták egyes helyeken a létszámot de voltak bizony.
Drogerie Marktban és Biopiacon személyesen találkoztam vele. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#95561) ubyegon2 válasza radi8tor (#95560) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem azt is a kedvenc BAMA néplapod írhatta csak! :)

(#95340) lacafaca

na a góré is eladta magát mostanra

Ez OK, de figyelj már Gennarino, tényleg elüldözted innen a főnit? ;] :N Nagyon nem volt szép!

Megvan! Itt a kép, amit kerestem.

Az üzlet előtt főleg fiatalok állnak sorba vintage ruhákért, egy külföldi társaságtól pedig azt is megtudtuk, hogy egyrészt a "bolt is tele van menő cuccokkal", másrészt ma mindem termék 500 forint, úgyhogy korán jöttek.

Ja, főleg fiatalok állnak sorba...... :O Meg külföldi társaság.....összvissz van 5 ember szanaszét a képen. Ez nem is a BAMA pedig.

[ Szerkesztve ]

(#95562) attiati válasza Qtya123 (#95471) üzenetére


attiati
veterán

(#95563) dokee78 válasza radi8tor (#95542) üzenetére


dokee78
félisten

Tudtok olyan youtube videót,podcastet vagy le tölthető magyar nyelvű hanganyagot a vakcinákról.?

(#95564) attiati válasza Sir Pocok (#95514) üzenetére


attiati
veterán

Főbb pontjai (ha valaki nem szeretné végighallgatni).
Nem sok újat adott, azért is írtam le, hogy időt spóroljak másnak.

- hamisítják a PCR tesztek eredményeit, vakcina igazolásokat
- Thaiföldön elindult a fertőzés (furcsa ezt így hallani. Egy évvel ezelőtti déjá vu érzésem van)
- balatoni vs thaiföldi árak
- Phuketen oltanak mindenkit, hogy elindulhasson a turizmus
- azért kéne neki a vakcina passport (oltás), hogy Balira / Lombok szigetére mehessen
- Izraelben green pass van, hogy többlet jogosultságot adjon az országon belül
- EU-ban oltási igazolás a terv, hogy országok között utazni lehessen
- igazolás akkor működhet gazdaságilag és vírus szempontból, ha a vendégek és a fogadó fél is rendelkezik oltással
- oltásigazolás vs időseket kezdtük oltani először = idősek lesznek kocsmában, koncerteken... stb, diszkriminálnánk a fiatalokat

Ez utóbbi téma lesz a legérdekesebb morális, gazdasági, stb kérdés az előttünk álló hónapokban.

[ Szerkesztve ]

(#95565) fokukac válasza ubyegon2 (#95558) üzenetére


fokukac
nagyúr

én ma az oltásról hazafelé jövet beugrottam a kisboltba. Ez egy kis külvárosi Spar, tehát azért nem annyira kicsi, egy olyan 400 m2 lehet.
Úgy tűnik, ott is úgy gondolták ezt a dolgot, hogy annyi kosár van, ahányan bent lehetnek.
Na most, én egy éve nem használok bolti kosarat, minél kevesebb dologhoz szeretnék hozzáérni, így saját zacskóba rakom a cuccot. És eleve azért járok ide, mert itt nincsenek sokan.

5 alkalmazott kezdett el velem veszekedni, hogy hol a kosaram, és nem lehet, mert megbüntetik őket a rendőrök.
Mondtam neki, hogy nézzen már körbe, van még rajtam kívül 5 ember, a létszámot tuti nem érjük el... a jogszabály tuti nem a kosarat írja elő, hanem a létszámot...
Áhh, mindegy.
Egy éve ilyen külvárosi kisboltokba járok, csúcsidőn kívül meg hétvégi zárórakor...
De most úgy érzem, megölték, ezt is.
Most már tényleg muszáj lesz online rendelni, kaját is

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#95566) bigdady


bigdady
nagyúr

Legfrissebb Lancet cikk alapján már egy dózis astrazeneca is 76%-os egészen a 21. naptól a 90. napig és ez felmegy 81.3%-ra a 12 hétre beadott második adag esetén.
[link]
Nem tudom de nekem még mindig ez az átlátható vizsgált adatok alapján történő EU oltás szimpatikusabb mint a nem tudni milyen kínai vagy a még nagyon kevés beadott orosz.
Ez alapján hátrányát sem látom a 12 hét múlva lesz csak második oltásnak
(60 év alatt férfiként meg pláne :) )

[ Szerkesztve ]

(#95567) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Minden, amit az AstraZenecáról tudni lehet

UK: Korrigálják az Egyesült Királyság oltási programját, azaz
KORLÁTOZZÁK AZ ASTAZENECA-VAKCINA ALKALMAZÁSÁT A 30 ÉV ALATTIAKNAK.
Mint írják, az Egyesült Királyság arra a következtetésre jutott, hogy a 30 év alatti felnőtteknek más alternatívát kell kínálni az AstraZeneca- vakcina helyett, miután áttekintették a vérrögképződéses eseteket.

(#95568) baal-amiga válasza panoly (#95516) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Simán. Én keddre sputnyiktól lázasodtam be, felhívtam a háziorvost, táppenzre vett, amíg nem jó a közérzetem.
Ma csak hőemelkedésem volt, de cserébe fejfájással.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#95569) Lauda válasza Chesterfield (#95567) üzenetére


Lauda
félisten

Azt gondolom ez ki is zárhatja, hogy politikai harc zajlik a vakcina ellen. A britek csak nem folytatnak politikai harcot a saját vakcinájuk ellen. Valami gáz lehet ezzel az oltóanyaggal, ha már ott is meglépnek ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

(#95571) Chesterfield válasza #20749568 (#95570) üzenetére


Chesterfield
senior tag

vedd elő a giroszos kést :D

(#95572) ubyegon2 válasza fokukac (#95565) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

5 alkalmazott kezdett el velem veszekedni, hogy hol a kosaram, és nem lehet, mert megbüntetik őket a rendőrök.
Mondtam neki, hogy nézzen már körbe, van még rajtam kívül 5 ember, a létszámot tuti nem érjük el... a jogszabály tuti nem a kosarat írja elő, hanem a létszámot...

Ezt ne csináld legközelebb! ott a kulcsszó, az alkalmazott, ha lettél volna már alkalmazotti statusban, tudhatnád, hogy a jogszabályok és az azt végrehajtó alkalmazottak között ott egy főnök, aki vagy idióta vagy csak alkalmatlansága miatti félelemből közvetlen utasításokká alakítja a többnyire keretrendszerű jogszabályt.(ezek szinte mindig rossz utasítások, hiszen idióta vagy alkalmatlan ember döntésén alapszanak)

Egyszóval kár vitatkoznod az alkalmazottakkal, két dolgot érsz el vele, az egyik: neked szar hangulatod lesz, a másik: nekik is szar hangulatuk lesz! Érteni kell a mögöttest mindig, jelen esetben rájuk kacsintasz, mosolyogsz, bólintasz és csinálod, amit kérnek. Ha esetenként kicsit merevnek, barátságtalannak tűnnek ilyenkor az alkalmazottak, az azért van, mert ők az idióta főnök és a hisztis/hőbörgő/sértődött vevő között kell, hogy örlődjenek.(és előre tudják a vevő reakcióját)

Ennek tudatában menj csak máskor is oda, aután ha marhaságokat kérnek tőled, csak tudd, miért teszik és valahogy érzékeltesd velük, hogy tudod, miért teszik. Két dolog fog történni, az egyik: sokkal jobban fogod magad érezni, a másik: ők is sokkal jobban fogják magukat érezni! Nem érdekes? Gyakorlatilag alig változott valami a két eset között! Max annyi, hogy szántál egy pillanatot arra, miért is kérik/teszik azt tőled/veled, amit......ilyen könnyű néha egyszerre segíteni szar helyzetben lévő embereken és magadon is egyben! :K Na mit szólsz?

[ Szerkesztve ]

(#95573) ubyegon2 válasza #20749568 (#95570) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az a helyzet, hogy egyszerre történtek ezek a maszkos passzív támadások főváros-szerte, naná, hogy nem jut mindenhová elég katona, TEKnőc, etc. :D

(#95574) Ezekiell

Thnx! Bár ilyen könnyű lenne mindig így csinálni, mint ezt leírni.....

[ Szerkesztve ]

(#95574) Ezekiell válasza ubyegon2 (#95572) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hatalmas +1 :R

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#95575) FollowTheORI válasza Lauda (#95569) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ahogy néztem valami riportban a számokat, statisztikailag kb ugyanakkora az esély megalni 30 év alatt covidban, mint AZ oltással, ezért itt már nem ellensúlyozza az oltás előnye a covid-ot.
Nyilván akkor inkább olyannal oltanak aminél nulla ezeknek az esélye.
Ezért (is) adják időseknek.

Egyébként érthető, nekem is most lehetne AZ oltásom, de el fogom szerintem utasítani, nekem ne adjanak be statisztikailag elfogadható oltóanyagot, a nullánál minden nagyobb szám rosszabb. :)

Tipikus esete az egy katona halála tragédia az adott egyénnek és családjának, statisztikailag meg semmi, ha megnyertük a háborút. :D :(((
Intenzív osztályon/-ra meg mostmár oltással is megy a triázs. Meg igazából a WHO, stb is csak azért nem ellenzi, mert ők a nagy számokat nézik csak, nem az egyéni döntések súlyát.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#95576) t72killer válasza ubyegon2 (#95543) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Ne járkáljatok 5-6 üzletbe egy szatyornyi élelmiszerért "
+101! Mi békeidőben is heti szumma 2db boltbamenésből megoldjuk az egész család kajaellátását, nagyonritkán 3 bolt. Lista előtte megír, 1óra alatt kocsi telepakol, hazavisz, mindenki eszik-iszik. Pedig most itthon vagyunk fogy a kaja vagonszámra. Időpocséklás lvl99 amit sokan a boltokban művelnek. Ja és természetesen egy ember megy boltba, a másiknak bőven van jobb dolga.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95577) szabi__memo válasza FollowTheORI (#95575) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem hinném hogy te láttál ilyen számokat

(#95579) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

„Eddig 3,9 millióan regisztráltak, és 1,6 millióan még mindig várnak az oltásra” – mondta az államtitkár.
"Csakhogy így nem jön ki a matek, mert már 2,5 millió felett jár a legalább egy vakcinával beoltottak száma. (Nem világos, hogy az oltási munkacsoport vezetője melyik számot rontotta el, de mivel az elmúlt napokban 3,8 millió regisztráltról számoltak be, valószínűbb, hogy a számuk nem emelkedett rögtön 4,1 millió fölé.)"
Innen
Ezzekkel a számokkal nálunk mindig csak baj van

(#95580) BalanceR


BalanceR
addikt

Arra van valami megbízható statisztika, hogy AZ esetében, ha bármilyen komplikáció, erős oltási reakció, vagy mellékhatás alakult ki, milyen a pontos kor/nem arány? :R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#95581) Sped válasza radi8tor (#95560) üzenetére


Sped
aktív tag

Ez ilyen önkéntes balf.szkodás volt, IKEA-nak is volt 500 fős limitje a nyáron, meg kisebb boltoknál találták ki önszorgalomból, mintha számítana bármit is. Mondjuk így a sarki pék is tök büszke lehet magára, hogy tett valamit a járvány terjedésének megakadályozásáért. :DDD

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#95582) szabi__memo válasza Sped (#95581) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Pedig a pékség szinte tök olyan mint egy több ezer négyzetméteres piac/raktár/stb...
Mindkét helyen 5en vannak 5 négyzetméteren...
Azért néha gondoljodjuk el picit

[ Szerkesztve ]

(#95583) snecizero


snecizero
senior tag

Egy egyforintos kérdés feltehetnék?! :D Amúgy csak eljátszottam a gondolattal. Amikor megyek vissz a második oltásomért. Kérhetem hogy a combomba adják? :Y

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#95584) FollowTheORI válasza szabi__memo (#95577) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Közben megtaláltam hol láttam.
Igaz pontatlan voltam, mert csak "risk" összehasonlítás volt, nem halál.

De akkor is érthető miért nem a fiatalokat oltják vele.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#95585) bigdady válasza snecizero (#95583) üzenetére


bigdady
nagyúr

Pfizer oltási kártyán rajta is van mint lehetőség hova kérted, pl comb

(#95586) Stanlee válasza bigdady (#95566) üzenetére


Stanlee
őstag

Jo ez az AstraZeneca.

Problemasnak tartom, amit itt a forumon is egyre tobben hangoztatnak, hogy inkabb nem oltatnak AZ-vel, mert statisztikailag ugyanakkora eselye van a halalra ha megfertozodik, mint az oltastol magatol - ami szerintem nem igaz.

Amit elfelejetenek, hogy ez csak egy tenyezo, aki fertozodik annal halal nelkul is lehet sulyos lefolyasu a betegseg vagy kaphat egy long covidot is. Na ez az amitol inkabb vedenie kellene magat mindenkinek, de arra jatszanak, hogy hatha nem fogjak elkapni a virust amig kaphatnak egy mRNS oltoanyagot.

De mi van, ha csak par het vagy honap mulva kaphat mRNS oltoanyagot, AZ-t meg akar holnap. Akkor viszont inkabb az AZ.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#95587) bigdady válasza FollowTheORI (#95584) üzenetére


bigdady
nagyúr

30-39 évesen is alig több mint háromszorosa a vakcina előnye a covidhoz képest. Nem túl sok de nyilván ezért van hogy átlagban is az egyre idősebbek betegednek halnak meg többen.

Azt mondták/írtak miért csökken a korral a vakcina kockázata? Mi a logika hogy egy hatoda csak 60 felett mint 30 alatt?

[ Szerkesztve ]

(#95588) Stanlee válasza bigdady (#95587) üzenetére


Stanlee
őstag

Az az intenzivre bekerultek szama 100000 fobol. Fertozes eseten nem csak intenziv letezik a fiatalok koreben.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#95589) FollowTheORI válasza bigdady (#95587) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem tudom, de ugye eleve ez low exposure környezetre igaz, szóval volt még, hogy mi van ha emberekkel is gyakrabban találkozol.

Saját véleményem: szerintem azért csökkenhet korral, mert fiatalon elvileg nagyobb az immunreakció. Hevesebb, ezért a hatás és a kockázat is nagyobb. :)

Bár ugye itt is csak 8x kb a vakcina "előnye" a vírussal szemben 40-eseknél.

És akkor ügye ott van még, hogy ez a vakcia nem is annyira hatékony cserébe. Persze csak relative. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#95590) bigdady válasza Stanlee (#95588) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hol látod hogy ez intenzív? Csak én vagyok vak? Médium risket látok :R

Egyebkent korrekt így kimutatni bar valószínűleg így tudatosabban utasítják el az emberek és ugranak bele inkább az ismeretlen kínai oroszba ahol semmi ilyen adat vagy közlés NINCS. Amit nem tudsz nem faj alapon...

[ Szerkesztve ]

(#95591) FollowTheORI válasza bigdady (#95590) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Alul: ICU - Intensive Care Unit

Szóval akkor ez kb nekem annyit mond, hogy covid fertőzéstől és a vakcinától is kb azonos eséllyel kerül az ember intenzívre 30 alatt, ami mindkét esetben amúgy nagyon ritka.
(legalábbis eddig)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#95592) Stanlee válasza bigdady (#95590) üzenetére


Stanlee
őstag

Ott van az aljan, hogy ICU admission.

Amugy meg az oltakozok mind felnottek. Mindenki azt csinal, amit akar, mas velemenyet nagyon nehez megvaltoztatni, foleg ebben a temaban.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#95593) daneel_hu válasza FollowTheORI (#95575) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Ahogy néztem valami riportban a számokat, statisztikailag kb ugyanakkora az esély megalni 30 év alatt covidban, mint AZ oltással, ezért itt már nem ellensúlyozza az oltás előnye a covid-ot."

Na akkor ez lenne az eredeti felvetés. Végre megvan. :D
Én ugyan 47 éves vagyok, de átestem ezen a fos víruson, és azt mondom, hogy LEHETETLEN összehasonlítani a vakcinát magával a betegséggel.
Ezt felejtsétek el, ne is agyaljatok rajta, legyen az AZ, Sputnik, Pfizer vagy Moderna avagy bármi amit beadnának.
Lehet találnál olyan számokat ahol a halálozás ugyanannyi 30 áv alatt AZ beadása esetén mint maga a betegség 30 alatt, de ott van az összes kurva szövődmény amit nem tudsz.
(szívizomgyulladás, tüdőkapacitás romlása, demencia stb... ezek bejátszhatnak fiatal korban is)

Szóval szerintem felesleges ezt az egészet feszegetni.
Nincs semmi értelme.
A covid HALÁL NÉLKÜL is óriási kockázat, a vakcina meg nem.

(#95594) Lauda válasza fokukac (#95565) üzenetére


Lauda
félisten

Egyetértek veled. Én sem szeretek semmi olyat megfogdosni, amit nem feltétlenül szükséges, ide tartozik a kosár is. Az alkalmazottakat sem értem amire hivatkoztak, mert semmilyen kosarakról nincs szó a rendeletben, csak a négyzetméter/fő korlátozott. Más kérdés, hogy ha nekik ki van adva, hogy csak kosárral lehet bent tartózkodni, akkor maximum a főnökük őket rúgja tökön, ha ez nincs betartatva.

A korlátozásokról nálunk:

Lidlben semmi az égvilágon, kosár nincs is, kocsi nem kötelező.

Rossmann, ahány kosár, annyi vásárló, kivéve 14 év alatti kísérő stb., őr figyeli.

Interspar, a vásárló csak kocsival mehet be, az együtt érkezők sem mehetnek be egy kocsival. Utóbbi mondjuk nagy marhaság szerintem, ha mi mennénk, akkor mindeketten viszünk kocsit és kész.

(#95595) radi8tor válasza FollowTheORI (#95591) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ami megint csak arra utalhat, hogy fiatalok szednek fogamzásgátlót.

⭐ Stella

(#95596) FollowTheORI válasza daneel_hu (#95593) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jó hát mondjuk nálunk amennyire hallom az intenzívre kerülés majdnem egyenlő a halállal... szóval ha így nézem, akkor nincs messze. Nem tudom angoloknál mi az ICU halálozási arány. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#95597) Stanlee válasza daneel_hu (#95593) üzenetére


Stanlee
őstag

Hiaba magyarazod, azt nem vagjak, hogy nem ez az egyetlen mutato, hogy meghalsz.

Covid eseten kb. 90%-a a fertozotteknek kisebb nagyobb tunetekkel, szovodmenyekkel eli meg a fertozest, a halal az egyik szelsoseg, a masik meg a tunetmentes fertozottseg. Ennyi erovel, akkor ugyanoda jutnank vissza, mint 1 evvel ezelott, hogy ne vedekezzunk 30 alatt, mert ugyse halnak meg, mas szovodmeny meg nem szamit. :U

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#95598) bigdady válasza Lauda (#95594) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha ketten mennek be akkor elvesznek 10m2-t mástól aki bemenne egyedül vagyis 20m2 kell nekik. Teljesen korrekt menjen egy ember bevásárolni

(#95599) FіkuszKukіsz válasza FollowTheORI (#95596) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Mondjuk az ICU nem egyenlő a lélegeztető géppel. Magában az, ha valaki intenzív osztályra kerül, még nem feltétlen jelenti, hogy be kell csövezni.

Romanes eunt domus

(#95600) emvy válasza FollowTheORI (#95589) üzenetére


emvy
nagyúr

"És akkor ügye ott van még, hogy ez a vakcia nem is annyira hatékony cserébe. Persze csak relative. :)"

Ez mind benne van a modellben.

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.