Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#95501) fokukac


fokukac
nagyúr

Ti hogy bírjátok követni ezt a topicot? Tegnap délben néztem utoljára, azóta 700+ hozzászólás... :U

Ma megkaptam az Astrát. Nagyon pöpecül ment minden a XIII. kerületi oltóponton, respect.

4 órája kaptam az oltást, még nem érzek semmit, csak annyi, hogy a pulzusom magasabb, mint szokott, ilyen 90-95 nyugalmi állapotban, ami furcsa.

A fél baráti köröm is ezt kapta az elmúlt napokban, ketten a halálukon voltak 39 fokos lázzal, ketten pedig relatíve meg se érezteék...
Kíváncsi vagyok, nálam mi lesz.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#95502) daneel_hu válasza fokukac (#95501) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nekem két kollágám kapta, egyik totális rotty. :)
A másiknál holnap kiderül. ;]

(#95503) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Az oltásellenes ellenzéki polgármester arra kéri Szijjast hogy a csehek helyett a kerület napja a 40000 Pfizer vakcinát. Botrány

[ Szerkesztve ]

(#95505) FіkuszKukіsz válasza szabi__memo (#95503) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

És a szolidaritás hol marad, elvtársak?

Romanes eunt domus

(#95506) szabi__memo válasza #20749568 (#95504) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nyilván. Ő sem akarja a kerületi lakosokat beoltatni valójában. Csak kampánytrükk. De mi tudjuk az igazat. Remélem azért a csehek kapják 40e magyar helyett :K

(#95507) Hieronymus válasza #20749568 (#95451) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az RKI úgy fogalmazott, hogy alacsony a továbbfertőzés esélye.
Illetve azt, hogy a harmadik hullám után lehet az immunizált embereknek vissza adni a hétköznapi életüket.

Egy baj azért maradt. A második hullámba állt bele a harmadik. Semmi sem garantálja, hogy a harmadik hullám lecseng és nem a negyedik hullám törje meg.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#95508) FіkuszKukіsz válasza szabi__memo (#95506) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Te sem gondolod komolyan. Egyébként meg küldhetnénk inkább Astrát, ha már annyira szolidárisak akarunk lenni.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#95509) szabi__memo válasza FіkuszKukіsz (#95508) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Persze hogy nem :D

(#95511) Narxis válasza FіkuszKukіsz (#95490) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én ezt már idegileg nem bírom, holnap a nyugdíjasokkal együtt fogunk berontani az akciós farhátért, nem lesz elég őr, hogy megállítsanak minket!

Thanos was right.

(#95512) radi8tor válasza Narxis (#95511) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

1st worlds problems. :DDD

⭐ Stella

(#95513) szabi__memo válasza #20749568 (#95510) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az oltópontok felállításának kérése, a tesztelés szervezése mind aljas ellenzéki kampánytrükk. És 40e oltás semmit sem ér egy 95ezres kerületben. Vágom

[ Szerkesztve ]

(#95514) Sir Pocok válasza fokukac (#95501) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Hát friss Ázsiába szakadtam érdekes kérdéseket boncolgat, érdemes megnézni.

Vakcina passport

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#95515) Ezekiell válasza #20749568 (#95510) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ha nem követeli akkor aljas szemét oltástagadó/semmit se csinál, ha követeli akkor kampánytrükk. Értem én, van rajta sapka/nincs rajta sapka...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#95516) panoly


panoly
tag

Sziasztok!
Párom tegnap reggel kapott AZ-t, megvallatta rendesen, ahogy szokás, nem is tudott ma bemenni dolgozni. A háziorvosát nem tudta elérni, nem is cseng ki a vezetékes telefonja.
Kérdés: oltási reakcióra egyáltalán lehet táppénzt kérni? Nem találok vele kapcsolatban rendes információt. Szomorú lenne erre szabit ellőni, pedig még holnap sem biztos, hogy tud menni, ha nem javul.

(#95517) szabi__memo válasza panoly (#95516) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Végülis beteg...

(#95518) radi8tor válasza panoly (#95516) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem simán lehet. Gyomorrontásra is lehet.

⭐ Stella

(#95519) Sir Pocok válasza panoly (#95516) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Nem jár táppénz sajnos rá.

Szerk.: Nyilván házi orvosa válogatja, nyilván nem az fog a táppénzes papírra kerülni, hogy vakcina reakció...

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#95520) szabi__memo válasza Sir Pocok (#95519) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Arra hogy valaki rosszul érzi magát és nem tudja ellátni a feladatát?

(#95521) bigdady válasza Z.É.T. (#95444) üzenetére


bigdady
nagyúr

Anyám az legalábbis kellet párszor változnak meg ügyelet de kínaitól nem volt baja

(#95523) Sir Pocok válasza szabi__memo (#95520) üzenetére


Sir Pocok
őstag

szabi, sajnos erről a gyakorlatról tudok a munkáltatók részéről

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#95524) szabi__memo válasza Sir Pocok (#95523) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

De szerencsére nem a munkáltató dönti el, szerencsére. Tudtommal
De már azon se csodálkoznék, ha lemaradtam volna egy ilyenről :)

[ Szerkesztve ]

(#95525) radi8tor válasza szabi__memo (#95524) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De mi van ha ápolóról van szó? :DDD

⭐ Stella

(#95526) szabi__memo válasza radi8tor (#95525) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Remélem még nekik is van háziorvosuk :)

(#95527) bigdady válasza Qtya123 (#95482) üzenetére


bigdady
nagyúr

Majd legközelebb nem családdal megy a barom legalább de az elején így esik le nekik

(#95529) t72killer válasza #20749568 (#95497) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az ember néha gondolkodik, hogy lehetne újra transzportokat indítani a gulag ólombányái irányába...

#95528: Ez a "hivatalos" ellenzéki narratíva - finoman, csak a "vezér" ismert hülyeségeit célozva, miközben az igen valószínű indítékot a #95496-ban leírtam.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95530) bod101 válasza daneel_hu (#95465) üzenetére


bod101
aktív tag

Most vettem észre miket írtatok a Szputnyikra :W
Nekem e-mailben így küldte a háziorvos:
Elegendő adat híján nem ajánlom ezt a típusú védőoltást:
-annak, akit súlyos autoimmun betegséggel kezelnek ( a pajzsmirigy betegség NEM tartozik ide, akkor sem, ha autoimmun-a kezelt pajzsmirigy betegek biztonsággal olthatók!)
-annak, aki aktív onkológiai kezelés alatt áll
A Szputnyik hivatalos ?! koronaviros.gov.hu papírján meg kizáró ok az endrokin betegség.
Ezek szerint akinek ez van nem kaphat? A háziorvos nem tudja ezt??? Nem értem :W

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#95531) attiati válasza bohoc71 (#95492) üzenetére


attiati
veterán

Azért a magyar fifika megoldja ezt. Egy "kosár" a kamasznak, egy a szülőnek és bent találkoznak.

#95496 t72killer

ez sajnos nem konteó, a szemünk előtt zajlik :K

[ Szerkesztve ]

(#95532) icecave


icecave
nagyúr

Kis moderna tapasztalat. Tegnap délután oltottak, semmi extra, kis fáradtság, hőérzet. Viszont az oltás helye ma estére úgy bedurrant olyan 10 cm átmérőjű körben, hogy klotyó után a gatyám nem tudom felhúzni csak a másik kezem segítségével. Mondjuk,ha nem mogatom nem fáj, de ha muszáj, akkor meg igen sz*r. Kíváncsi leszek hogy alszom ma.
Eddig ennyi igazából, nem vagyok papírból, majd elmúlik :)

(#95533) freeknight


freeknight
őstag

Miután 2 utcával arébb lakó, másik háziorvosi körzethez tartozó 24 éves makkegészséges kollégámat hétfőn beoltották az Astrával, felhívtam én is a dokimat, mire számíthatunk asszonnyal (ő 26, én 29).
Ebbe a körzetbe kb 2-szer annyian tartoznak, húsvétkor kezdett 70 év alattiakat oltani. Durva, hogy ekkora különbségek vannak egy településen belül is.
Szerintem én valamikor nyár közepén, asszony talán ősz folyamán lehet majd beoltva :D .
Öröm az ürömben, hogy legalább addigra talán lesz széles körben elérhető Pfizer. USA-ban élő ismerős szerint ott már annyi van, hogy cukorkaként dobálják a Pfizert. Amikor neked kényelmes begurulsz egy útszéli oltópontra, egy jogsi ellenében pedig az autódban megszúrnak. Semmiféle korhatár sincs már, mindenkit oltanak.

[ Szerkesztve ]

(#95534) szabi__memo válasza freeknight (#95533) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hacsak nem ajándékozzuk el. Mivel sok kínai várható...

(#95535) attiati válasza Narxis (#95511) üzenetére


attiati
veterán

igazából már odakint le fogjátok bunyózni :D

(#95536) freeknight válasza szabi__memo (#95534) üzenetére


freeknight
őstag

Na igen, ezt is akartam írni, sajnos nagyon is valid lehetőség, hogy suttyomban visszamondják majd a Pfizert, aztán lehet majd tolni a TV2-n, hogy a szemét nyugat nem küldi a vakcinát, bezzeg a jóságos Hszi Csin-Ping meg Putyin... ;]

(#95537) daneel_hu válasza bod101 (#95530) üzenetére


daneel_hu
addikt

Így van, még a magyar koronás oldalon is fentvan a PDF.
Elolvastam.

(#95538) ivana válasza Sir Pocok (#95519) üzenetére


ivana
Ármester

nyilván nem az fog a táppénzes papírra kerülni, hogy vakcina reakció... És miért nem? A pfizernél nem ritka a 39 fokos láz sem, az egyértelműen nem munkaképes.

[ Szerkesztve ]

(#95540) bod101 válasza daneel_hu (#95537) üzenetére


bod101
aktív tag

Na de akkor most adható endokrin betegséggel érintett embereknek vagy vannak kivételek (lásd: háziorvos).
Telejen kész vagyok az össze-vissza infótól :W

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#95541) sipi700 válasza Qtya123 (#95482) üzenetére


sipi700
tag

Eddig egy szót nem szóltam a korlátozások miatt, sőt nem is igazán tartottam szigorúnak. Betartottuk a szabályokat, nem kerestünk kiskaput. Heti 1 élelmiszer bevásárlás, minden mást neten veszünk (ruhát is), profi fodrászok vagyunk, sportolók vagyunk, mégsem igazoltak, így úszás ugrott is, még ezt is elfogadtam. De ez a boltos korlátozás... Heti 1 bevásárlás nemcsak nekünk, anyósnak is. Nagyobb kocsi hetente megtelik így, ketten gyorsabban összeszedjük, tömeg soha nincs hétköznap délelőtt. Ma sem volt, de csak 1 mehetett be, megoldottuk a többi hasonló sorsú vevőhöz hasonlóan, mindketten toltunk egy kocsit. Az egész boltban 5 pár vásárolt, minden második kocsi üresen foglalta a helyet a boltban. Biztos vagyok benne, hogy 4 után is bementek így. Biztonsági őrök és eladók is ki vannak akadva, hogy ilyen hülye szabályt kell betartatni, főleg egy üres boltban. Sokkal nagyobb probléma, olyanokat kerülgetni, akik a boltban beszélik meg ismerősükkel az életüket. Zavarnák ki őket. Tömött boltba meg soha nem megyünk, szerencsére vidék, lakossághoz képest sok bolttal, így a nagy tömeg soha nem jellemző. Ez az első olyan szabály, amire azt mondom engem ne korlátozzanak, főleg úgy, hogy 2 hét múlva 30 nm teremben 30 fő fog tartózkodni. Ja a gyerek nem számít, bocs.

(#95542) radi8tor válasza sipi700 (#95541) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tavaly tavasszal is ugyanez a szabály volt bevezetve a vásárlási idősávval együtt. Csak gondolom akkor elvette a fókuszt az idősáv. :D

⭐ Stella

(#95543) ubyegon2 válasza FіkuszKukіsz (#95490) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Átfutottam és kicsit csodálkozom, hol van itt a megszokott tömeg 5 %-a legalább? Ott a kép azzal a szöveggel, hogy megvan az első sor és mutatnak 4 embert? Na ne szórakozzatok már, ez lószar itt Pesten. No de legalább a Nagyvásárcsarnokban egymást tapossák....ööö kicsodák is? A láthatatlan fej nélküli csirkék?

Viszont ha a közértekbe mindenki úgy jár, ahogy mérgelődő kolléga....hát basszátok meg, elmentek 5 boltba, de egy Spar méretű boltba még be kell ám menni ilyen létszámkorlátozás mellett zacskó salátáért. Tényleg elmentek a p.csába és akkor itt morogtok, hogy elképzelhetetlen, mi van itt ma! Tényleg az! :((

Ezekben a bazi nagy plázákban gyakorlatilag fenállása óta egy üzletben se nagyon volt több ember, mint aki most bemehet. Ne járkáljatok 5-6 üzletbe egy szatyornyi élelmiszerért és utána meg itt puffogtok! Ezt tényleg barátságból írom. :K

Így néz ki a Westend kora délután.....aztaqrvatömegeket apám!!!!!


A WestEndben lévő MediaMarktban három biztonsági őr számolja a befelé és kifelé tartó embereket:

266-an férnek be az üzletbe.....most már van legalább 8 fős tömeg!!! Azokat figyelik a biztiúrök is, nyilván látják, hogy senki nem megy feléjük sem, ezért állnak háttal.

Agyam eldobom, mit össze hisztiztek a nagy semmin. :N

[ Szerkesztve ]

(#95544) F.E.K.. válasza fokukac (#95501) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ti hogy bírjátok követni ezt a topicot? Tegnap délben néztem utoljára, azóta 700+ hozzászólás... :U

Gyors olvasás sokat segít... (Kíváncsiságból minden bejegyzést elolvastam itt... Néha egy-két nap nem járok erre, akkor pótolom később.

De a többség valószínűleg csak bele-bele olvas amikor kedve/ideje van.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#95545) snecizero


snecizero
senior tag

Sokat gondolkodtam hogy miért van ez?
Pl a pfizer mindenkinek adható aki betöltötte a 18 dik életévét. Nincs kikötés.
A szputnyik V nél már van.
Lásd:
Ki nem kaphatja?Ellenjavalt: autoimmun betegség esetén, krónikus vesebetegség vagy májbetegség esetén, endokrin betegségek esetében (jelentős eltérések a pajzsmirigyfunkciós értékekben és nem megfelelően kezelt cukorbetegség), heveny szívbetegség, epilepsia ill. egyéb idegrendszeri betegség esetén, tumoros betegségek és súlyos vérképzőszervi betegségek esetében.

Mivel magyarázzák hogy miért van ez?
Miért tesz kárt a szputnyik v vakcina az ilyen betegeknél?
Mi okozza? Melyik összetevője? Az általa okozott immunválasz vagy mi? Van erre tudományos válasz?

A pfizer rns hirvivő.
A szputnyik v adeno vírus hirvivő.

Ti mit gondoltok?

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#95547) ubyegon2 válasza fokukac (#95501) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ti hogy bírjátok követni ezt a topicot?

Hogy bírjuk??? Hát hogy b+, marék nyugtatóval! :D

(#95548) andor80 válasza #20749568 (#95510) üzenetére


andor80
senior tag

Pont az elöbb bizonyítottad ,hogy neked politikai hszben semmit nem érdemes elhinni se pro se kontra hiszen minden politikus "skorpió"
Full hiteltelen ilyen kérdésben nyilatkoznod...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#95549) ubyegon2 válasza #20749568 (#95546) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

B+, de gyors vagy, most akartam kitenni a 233"-os kivetítőre, hogy a részleteket elemezzem! Lehet van ezek között rejtőzködő migri is! Azoknak kilóg az orra gyakorta. ;]

No de most nézem a New Yorkert, ahová tömegek szoktak özönleni, nincs egy deka beengedést gátló biztiőr sem! Vagy elsodorták őket?

(#95550) Aweriot

Politikus! :D Andor kománk jó megfigyelő, erről is hírös! :N

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.