Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#95951) Warzoz válasza emvy (#95949) üzenetére


Warzoz
senior tag

Az csak az "adattorlódás" miatt van.

(#95952) Csatravi


Csatravi
senior tag

Orbán Viktor: Május 10-én indul a tantermi oktatás a középiskolákban
Gulyás Gergely tegnap még egészen mást mondott. :Y

(#95953) Sir Pocok válasza radi8tor (#95948) üzenetére


Sir Pocok
őstag

sorry :)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#95954) catroot válasza emvy (#95949) üzenetére


catroot
veterán

"Adattorlódás"

jájj, megelőztek.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#95955) Ringman válasza emvy (#95949) üzenetére


Ringman
nagyúr

A lelegeztetettek 95%-os halálozási aranyat nézve még egy darabig ez is várható, sőt.

(#95956) Csatravi válasza radi8tor (#95950) üzenetére


Csatravi
senior tag

Amint nő a mintavételek száma egyből megnő az új fertőzöttek száma is. Cili néni ezt mivel magyarázza? A hosszú hétvége után már majdnem ujjongtak hogy a hét végén sokkal kevesebb új fertőzött volt. Persze arról nem vinnyogott, hogy a tesztelésből is.

(#95957) Csatravi válasza emvy (#95949) üzenetére


Csatravi
senior tag

A lélegeztetőn lévők számát elnézve ez még jó darabig így is marad :(
Ha így folytatjuk 1-1,5 hónap múlva 30000 környékén lesz az elhunytak száma.

#95955 Ringman gyorsabb voltál, innom kellene egy kv-t :)

[ Szerkesztve ]

(#95958) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Srácok, nekem lenne egy kérdésem!
Szép lassan szálingóznak a hírek, hogy aki beoltott/van védettségi igazolványa, az mehet koncertre, mehet nyaralni, mehet focimeccsre, meg ilyesmi...
Na és mi van a gyerekekkel? a 16 év alattiakkal? Mert tök jó hogy én elmehetek Disney land-ba mert be vagyok oltva, csak hát pont a gyerek örömére lenne... Szal ez a kikötés a gyerekekre nem érvényes? vagy a gyereknek továbbra is kuss van?

(#95959) Ringman válasza bacsis (#95958) üzenetére


Ringman
nagyúr

semmi sem fix még.

(#95960) viharhozo válasza bacsis (#95958) üzenetére


viharhozo
addikt

Mehetnek a gyerekek, de most csak a floridai van nyitva, a kaliforniai csak majusban nyit, oda a heten ne vidd oket!

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#95961) updog válasza szabi__memo (#95929) üzenetére


updog
senior tag

Mondjuk azon el lehetne gondolkozni, hogy ez miért van és kinek a felelőssége a hiányos/hamis kommunikáció az orosz/kínai vakcinákról, a fejetlenség, az egész napos excelezés/telefonálgatás rálőcsölése a háziorvosokra stb.

Másrészt a feleségem szoptat, szedett 8 évig fogamzásgátlót, 40 alatti, papírja van a véralvadási problémákról (szúrt is vérhígítót minden terhessége alatt), és a háziorvos (aki mindezeket anno személyesen felírta neki!) behívta volna AZ-ra, szóval maradjunk annyiban hogy igen, azért a usernek is lehessen 1-2 szava.

(még mindig azt mondom, oltasson mindenki amikor csak lehet, amivel csak lehet - csak így sz*r az egész rendszer, és nem a "válogatós" oltandók és nem a háziorvosok hibájából, csak ugye politizálni nem szeretnénk)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#95962) Ringman válasza updog (#95961) üzenetére


Ringman
nagyúr

Ha most szoptat, akkor Pfizert vagy modernat kap, soron kívül

(#95963) zilazil válasza updog (#95961) üzenetére


zilazil
senior tag

Így van, meg lehet érteni a háziorvost is hogy haladni akar, de az ember azért csak azt szeretné hogy az oltás ne veszélyeztesse az életét lehetőleg.

Felmerült hogy az Aspirin protectet ne szedje az ember ha AZ-t kap, mert attól csak rosszabb lehet. Ok, rendben, attól tekintsünk el, hogy sok háziorvos még mindig ajánlja, de ha azt nem akkor mit?

Ha behívnak AZ-ra akkor bevállalom, de mindkét szülőmnél volt mélyvénás trombózis, mondhatni halmozottan hátrányos helyzetben vagyok. Ha baj van és észlelem a tüneteket, mit csináljak? Hívjam a mentőt akik talán egyszer majd kiérnek, vagy? Clexane-t gondolom nem írnak fel.

(#95964) t72killer válasza radi8tor (#95950) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A zistennek se akar ez lemenni :(((.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95965) FіkuszKukіsz válasza t72killer (#95964) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Előző héthez képest viszont csökkenő a tendencia.

Romanes eunt domus

(#95966) Sir Pocok válasza zilazil (#95963) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Nézd meg a KOVIDŐK tegnapi adását.

A prof.-ok egyértelműen megmondták, hogy az AZ esetében egy média túlkapásról van szó statisztikailag kimutathatatlan, hogy baj legyen főleg férfiaknál.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#95967) BalanceR válasza FіkuszKukіsz (#95965) üzenetére


BalanceR
addikt

Igen , csökken, a jövő hét végéig...
Utána fog megállni a csökkenés, és elindul felfelé, mert a minden szaki által korainak ítélt, de a kiváló kormány szerint remekül ütemezett "nyitás" megteszi áldásos hatását...
Glamour napok fck yeah!

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#95968) Lauda válasza radi8tor (#95950) üzenetére


Lauda
félisten

Ebből a második dózissal is beoltottak száma: 1 126 139 (+48 192 a csütörtöki közlés óta) [link]

(#95969) updog válasza Ringman (#95962) üzenetére


updog
senior tag

Erről ne is beszéljünk (tegnap kapta meg btw :) ), hogy a mamás facebook csoportokban terjedt az információ hogy rohanjon mindenki a Városmajorba (nehogy ma valaki odarohanjon, azt mondták naponta változik hogy mikor kit hogyan oltanak!)... 0 központi tájékoztatás, se a gov.hu-tól se onnan ahova múlt héten be kellett kifejezetten emiatt telefonálni és azt ígérték hogy szólnak amint van időpont...

Most már amúgy szigorúbban vették, aki nem felelt meg a feltételeknek (tegnap épp az egy éven belül szülés + igazolt szoptatás) azt elküldték, meg nem oltogatták a random kísérőket, meg utcáról beesőket se.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#95970) zilazil válasza Sir Pocok (#95966) üzenetére


zilazil
senior tag

Biztosan így van, még az sem biztos hogy Astrát kapok. Csak az cseszett fel, hogy a KOVIDŐK kivonatából készült cikkben is csak azt írják, hogy NE szedjünk aszpirin protectet, de azt nem hogy MIT szedjünk ha baj van. :-)

Te is szedted az Aszpirint, hiába elhanyagolható statisztikailag a trombózis esélye. :-)

[ Szerkesztve ]

(#95971) Sir Pocok válasza zilazil (#95970) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Igen szedtem, mentségemre szóljon nekem is az oltóponton mondták. Most már a szakcikkek egyértelműsítik, hogy ha lenne vérrögképződési gebasz nem használna ellene.

Mondjuk nekem aznap írt a háziorvosom Clexane-t én ki is váltottam. Szerencsére 3 hete a hűtőben csücsül.

A trombózisnak elég komoly előjelei vannak, ha tapasztaltam volna ment is volna a hasamba a heparin.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#95972) zilazil válasza Sir Pocok (#95971) üzenetére


zilazil
senior tag

Asszem én is feliratok clexane-t mellé, ha Astra lesz. Csak itt a KOVIDŐK-ben azt mondták, hogy a heparin is ellenjavalt, a clexane meg az nem?

[ Szerkesztve ]

(#95973) Kashim


Kashim
őstag

Tegnap délután kaptam meg az AstraZenecát. (nem volt választási lehetőség, csak annyi hogy kérem, vagy nem) Meglepődtem hogy így 30-hoz közelebb, mint 40-hez már engem is hívtak, főleg úgy, hogy egy kis falusi orvosi körzethez tartozom. Még nagyobb meglepetésemre leginkább fiatalok voltak a váróban velem együtt, de 5-6 oltás után már volt akinek azt mondták holnap jöjjön vissza, mert ha mindenki jön akit hívtak, neki már nem biztos hogy jut... Nem is értem ez hogy működik, mindenkit egyesével hívnak, tudják hányan mennek, hogy nem juthat olyannak, aki hívásra odamegy? Mindegy.

Gondoltam leírom a tapasztalatokat, úgy hogy kíváncsiságból két hete megnéztem magam egy gyógyszertári antitest teszttel, ami szerint már valamikor átestem a betegségen és voltak antitestjeim. Egy random 2-3 napos lázas fejfájósabb hétvégére emlékszem csak vissza tavaly novemberben, komolyabb tünetem nem volt. Lényeg, hogy elvileg valamilyen védettségem már volt, de azért elmentem oltani, biztos ami biztos, illetve nem tudtam mikor kapnék újra lehetőséget, ha most nem kérem.

Semmit nem éreztem amúgy egész nap az oltás után, magát az oltást sem, nagyon vékony tűvel adják. Aztán beütött éjjel fél2-kor... kontrollálhatatlan hidegrázásra keltem hirtelen. Majdnem elharaptam a nyelvem is. :DDD Alig tudtam éjjel aludni, fáztam, fájt a karom, a fejem. Korán kellett volna indulnom úgyhogy dolgozni nem mentem be. 5 körül még egy magasabb hőemelkedésem volt meg pár hőhullám. Bevettem egy algoflexet a fejfájásra, próbáltam pár órát aludni még. Aztán reggel 8 körül "kiizzadt" magából az ágy. Azóta jobban vagyok, fejem meg a karom fáj még kicsit, de lázam már nincs. Remélem ennyi volt a dolog, az éjszakai hirtelen vacogás nem volt kellemes.

[ Szerkesztve ]

(#95974) Sir Pocok válasza zilazil (#95972) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Az ész nélküli heparin szúrás hülyeség ezt mondták.

Clexane = Heparin.

Akkor kell szúrni ha baj van, de csak megelőzés miatt felesleges.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#95975) Narxis válasza szabi__memo (#95929) üzenetére


Narxis
nagyúr

Tisztán emlékszem arra amikor Orbán azt mondta a szokásos pénteki rádiós bejelentkezésében, hogy azért rendelnek több féle vakcinát, hogy választani lehessen. Ha jól elmlékszem nem is tavaly mondta hanem idén. Mi történhetett? Mégse lehet választani? Tévedett a tévedhetetlen? :U

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#95976) zilazil válasza Sir Pocok (#95974) üzenetére


zilazil
senior tag

Ok, köszi.

(#95977) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Elhunyt Igaly Diána
Életének 57. évében elhunyt [koronavírusban] Igaly Diána olimpiai, világ- és Európa-bajnok koronglövő, a Magyar Sportlövő Szövetség alelnöke.
:(

Junior európa bajnok, hatszoros Euróap Bajnok, csapatban és egyéniben 2-2x világbajnok és olimpiai aranyérmes.

Emlékezzünk rá a 2004-es olimpiai aranyérmet érő lövésével:
[link]

NSO cikk

[ Szerkesztve ]

(#95978) Soulfly842 válasza Soulfly842 (#95977) üzenetére


Soulfly842
addikt

(#95979) szabi__memo válasza updog (#95961) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mindenképp kell hogy dönthessen, jelenlegi dönthet is. A háziorvos választás is szabad, én lehet élnék is vele ha ennyire számít neki a betege

(#95980) szabi__memo válasza Soulfly842 (#95977) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Április 6: "édesanyám nem érezte jól magát, így elővigyázatossági okokból kórházba vonult."

(#95981) Sub-S válasza zilazil (#95970) üzenetére


Sub-S
senior tag

Érdekes mintha abban a műsorban nem az szerepelt volna, hogy NE szedjünk aspirin protectet...

#95971 Sir Pocok
"Igen szedtem, mentségemre szóljon"

Mentségedre az szólna ha meg is nézted volna azt a műsort hogy mit mondtak. ;]

[ Szerkesztve ]

(#95982) zilazil válasza Sub-S (#95981) üzenetére


zilazil
senior tag

arra is felhívták a figyelmet, hogy aki AstraZenecát kap, az ne szedjen be gyógyszereket a trombózis kockázatának csökkentésére.

:F

Nehezen bírok végignézni hosszú előadásokat ezért a lényeget szoktam elolvasni ha kivonatolva van, de lehet hogy ezzel kivételt teszek.

#95983 Soulfly842 Ezt olvastam, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#95983) Soulfly842 válasza zilazil (#95982) üzenetére


Soulfly842
addikt

(#95984) Ricardo válasza Sir Pocok (#95971) üzenetére


Ricardo
félisten

"A trombózisnak elég komoly előjelei vannak"

Azért egy kialakult vérrög nem csak trombózist tud okozni. Nem minden esetben van előjel. Sokban függ attól hol akad meg.

(#95985) Croft-21


Croft-21
őstag

Hetekkel ezelőtt írtam egy e-mailt a neak-nak, hogy szeretném a vakcinàra regisztrált címemet át írnàk egy budapesti címre, mert itt lakom albérletben, ezért itt szeretném megkapni a vakcinàt, nem pedig az állandó lakcímem szerint otthon. Írtak is vissza, hogy a címemet át írták budapestire. Gondoltam ez el van intézve.
Erre ma az otthoni háziorvosom hívott fel, hogy jövő héten tudnà beadni az Astràt. Ezen kissé meglepődtem, mert én direkt át kértem magam Pestre, hogy itt tudjam megkapni oltó ponton. Vagy ez csak akkor működik, ha én át kérem magam pesti háziorvoshoz? Tudtommal ez nem feltétele annak, hogy én Pesten kaphassam meg a vakcinàt.

(#95986) Dinter


Dinter
addikt

Nagy "rémhírek" között én is megosztom a véleményem az AZ oltási reakciómról. Nálam egyáltalán nem lépett fel ez a "teljesen kiüt dolog". Estére lett egy kis hőemelkedésem (37.3), aztán lefekvés előtt felment 37.8-ra ezért bevettem egy lázcsillapítót, egyből le is vitte. Reggel is 36.6 volt, de kicsit fájt a fejem, úgyhogy bevettem egy fájdalomcsillapítót, de semmi vészes. Karom fáj kicsit.

(#95987) lacafaca válasza Soulfly842 (#95977) üzenetére


lacafaca
őstag

jó lenne tudni, kapott-e szurit... :(

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#95988) Ringman válasza lacafaca (#95987) üzenetére


Ringman
nagyúr

min változtatna?

(#95989) radi8tor válasza Croft-21 (#95985) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Erre az volt a hivatalos válasz, hogy a budapesti címmel regisztráltak nem vidéken fogják megkapni, hanem ahhoz közeli oltóponton amilyen címet megadtak.

⭐ Stella

(#95990) UberMutant válasza Ringman (#95988) üzenetére


UberMutant
őstag

megerősítené a laposföldes konteósok álláspontját ;]

(#95991) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Családba fater tegnap kezdett köhögni, ma a doki volt nála.
Gyorsteszt volt és az kimutatta, koronás...
Múlt hét Szerda vagy Csütörtök kapta meg a Pfizer vakcinát.
Ennyit erről..!

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#95992) Dinter válasza MaxxDamage (#95991) üzenetére


Dinter
addikt

:F :F :F

(#95993) Ezekiell válasza UberMutant (#95990) üzenetére


Ezekiell
veterán

Azoknak már így is kőmerev az álláspontjuk... :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#95994) Ezekiell válasza MaxxDamage (#95991) üzenetére


Ezekiell
veterán

Szerinted mennyi idő után véd a vakcina? Azonnal, vagy kell neki idő hogy kialakuljon védelem? Ha kell, mennyi?

Ennyit erről..! ;)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#95995) Sub-S válasza MaxxDamage (#95991) üzenetére


Sub-S
senior tag

"Ennyit erről..!" - itt mire gondolsz?

(#95996) MaxxDamage válasza Dinter (#95992) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Kezdő/induló státusz amibe van. Írt neki a doki gyógyszereket. Többet nem tudok.
Haza felé tartok munkából és nekem is 10 nap karantén....vicc! (egy háztartás)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#95997) UberMutant


UberMutant
őstag

ja, egyébként meg lassan le lehet szállni a mutánsokról! csak szólok.
Erről ennyit...!
:DD

(#95998) MaxxDamage válasza Ezekiell (#95994) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jah és pont most kapta el? Sokat tudsz te is (nagyfejű)
A vakcina maga a vírus :)
Én biztos nem adatok be semmit!
Elvileg már átestem rajta és 3 hét kínlódás árán, de még szerencse csak annyi volt.
Munkatársam is 38.1c lázzal küzd, most ma mondták neki, hogy tüdőgyulladás úgy néz ki.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#95999) snecizero


snecizero
senior tag

Kezdődik ! :Y :Y :Y [link]

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#96000) Ricardo válasza MaxxDamage (#95998) üzenetére


Ricardo
félisten

"A vakcina maga a vírus :)"

Ezt te komolyan is gondolod? :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.