Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#95251) t72killer válasza Chesterfield (#95250) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 'zistenpénze sem elég rá, és ha egy 4éves ciklus első felében megcsinálod, a népek a végére full természetesnek veszik, hogy ez nekik jár és mennek szavazni a másik (harmadik, stb.) idiótára. Alapszabály, hogy a plebsre nem költünk, felesleges. Sokat meg pláne nem, mert akkor kifutunk a tartalékokból és még a haveroknak is kevesebb jutna.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95252) El Kebir válasza t72killer (#95251) üzenetére


El Kebir
őstag

az olcsóbb, hatékonyabb megoldásokhoz meg tudás kellene, amivel nem rendelkeznek a kinevezett pártkatonák.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#95253) Gsx-rr válasza bigdady (#95237) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ugy ,hogy az etterembe es a szallodaban sem irhatjak ezt elo.
Mi alapjan tennek?
Amugy meg ha lenne ra szabalyozas akinek lesz esze,foleg a szezonalis helyeken pont nem fogja oket erdekelni

(#95254) Gsx-rr válasza -Mosquito- (#95247) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ugy latom mindenki a Gorogokhoz fog menni, de nekunk is eros nyarunk lesz.
A cikk meg pont azokat nem emliti ahol mar most sem kell semmi a beutazashoz

(#95255) flash-


flash-
veterán

Olvasok külföldi hireket,cdc, stb. mindenütt azt írják hogy a második pfizer oltás után 2 héttel később már teljes a védettség.
Nálunk pedig minden oldalon 1 hetet írnak.
Miért?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#95256) Sped válasza flash- (#95255) üzenetére


Sped
aktív tag

Én ma reggel néztem meg egy Vox videót a vakcinákról, abban ez van:

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#95257) bigdady válasza Gsx-rr (#95253) üzenetére


bigdady
nagyúr

Úgy hogy vagy így nyithatnak vagy sehogy. Felmutatod vagy nem szolgálhatnak ki. Mint ahogy maszk nélkül sem engedhetnek be illetve fel kell szólítaniuk vagy rendőr, ellenkező esetben büntetés, most is így van pékség stb nagyon régóta. Simán megtehetik

[ Szerkesztve ]

(#95258) Kékes525 válasza nobela (#95189) üzenetére


Kékes525
félisten

Miért büszke rá még több idióta, hogy nem fogja beoltatni magát, miközben nem hord maszkot. Ez egy picit (sokkal) nagyobb idiotizmus. Ez az idiotizmus csúcsa. :(((

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#95259) envagyok


envagyok
veterán

A háziorvos írt ( falu) hogy kap 60 astrát, és várja a jelentkezőket.
Igaz be is telt hamar a létszám de ettől függetlenül kérdezném hogy érdemes-e beadatni ezt?
Sokmindent olvasni róla.
De állítólag sok oltás is jönni fog az elkövetkezendő hónapban.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#95260) szabi__memo válasza envagyok (#95259) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Következő körben kap 200 kínait akkor jó lesz az?
Én így gondolkodnék. Vagy az se? Orosz utána? Vagy az új kínai? Vagy az AZ klón?

(#95261) daneel_hu válasza -Mosquito- (#95247) üzenetére


daneel_hu
addikt

Lényegében szinte mindenhova oltás kell.
Tuti ez lesz egy ideig, amíg el nem ül ez a szar, aztán majd el lehet hagyni ezt is.

(#95262) Drizzt válasza envagyok (#95259) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Valos eletbeli eredmenyunk nagyon nagy mintan igazabol ketfele vakcinabol van: Pfizerbol Us/Izrael, Astrazenecabol Uk. Persze kinaibol is beadtak nagyon sokat, akar 100m kornyeki adatot, errol sajnos megis joval kevesebb megbizhato adat all rendelkezesre, mert az orszagok nagy resze ahol hasznaljak, kevesbe transzparens. En AZ-t valasztottam, leginkabb egy skot cikk gyozott meg rola, ahoo egy dozis utan neztek mit teljesitett, de a valos nepessegen, nem kiserleti korulmenyek kozott, egy dozis utan. Jobban teljesitett, mint az eredeti study-ban. De mostani US phase 3-ban is 76% lett a tunrtmentes betegseg elleni hatasossag, 100% a sulyos lefolyassal szembeni. Nyilvan ez utobbi inkabb annak koszonheto, hogy ebben a studyban 20k korul volt az alanyok szama. Nagyobb szamoknal tuti elojon sulyos megbetegedes/elhalalozas, barmelyik mostani vakcina eseten.

I am having fun staying poor.

(#95263) daneel_hu válasza Drizzt (#95262) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ja.
Amúgy azt sokan elfelejtik, hogy a vakcina mellé kell egy – valamennyire – működő immunrendszer. Enélkül te szúrogathatsz bármilyen vakcinát, a büdös életben nem lesz védettség semmi ellen.
Viszont az immunrendszer állapota, képességei egyénenként eléggé váltakozhatnak.

(#95264) -Mosquito- válasza Gsx-rr (#95254) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Melyik országokba nem kell semmi se, hogy beutazhassál?

Ui:
Tavaly Osztrák szállásnál csak maszkban lehettél. (Kivéve reggeli)
Lengyelnél az étteremben, plexivel el voltak szeparálva az asztalok.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#95265) Angelina87 válasza daneel_hu (#95263) üzenetére


Angelina87
tag

Sokan elfelejtik???
A háziorvos miért nem mondja el a 80 éves krónikus betegnek, h azzal a feltétellel tudja beadni a vakcinát, hogy egy hét múlva kórházba került, mert az immunrendszere nem bírja??? Eddig semmi baja nem volt, nem kapta el a koronát... stb...
Elment háziorvoshoz, az meg se szó se beszéd beadja a kínait.... egy hétre rá kórház..

Azért van az orvos, h tájékoztasson,.... Ja, hogy nem tájékoztat meg félretájékoztat, mert ki lett adva, h tegnapra legyen meg a 2,5...... papíron... és parancsszóra!!!! mert jön az EB...

Köszönjük szépen!!! :W

" A világon vendég vagyok."

(#95266) lacafaca válasza daneel_hu (#95261) üzenetére


lacafaca
őstag

melyik félelmed volt erősebb? hogy újrázol, vagy hogy ki leszel tíltva a társadalomból?

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#95267) Lauda válasza Angelina87 (#95265) üzenetére


Lauda
félisten

Ilyet azért nem mond az orvos, mert nem lát előre az időben, hogy a vakcinától majd az az ember kórházba fog kerülni.

(#95268) Ezekiell válasza Angelina87 (#95265) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mert a háziorvos nem jósnő..? :F Honnan tudja, hogyan reagál XY immunrendszere akármire?

Amúgy biztos az oltástól került kórházba, és nem mástól? Élek a gyanúperrel, hogy mástól (elkapta a covidot az orvosnál/máshol oltás után/előtt közvetlen pl, ez nagyon jellemző).

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#95269) daneel_hu válasza Angelina87 (#95265) üzenetére


daneel_hu
addikt

Biztos van olyan háziorvos aki tájékoztat.
Az enyém nem ilyen, és sok másik sem az már kiderült. Ettől eltekintve jó orvosnak tartom.

Az embereknek meg nem fogod tudni elmagyarázni, hogy egy oltás "nagy valószínűség szerint fog működni, tehát mondjuk XX%-YY%-ig"... és "valószínűleg" jó lesz Önnek is.
Na ezt az emberek nem fogják érteni, mert csak magukra gondolnak.

Mondhatod azt valakinek, hogy...
- "hölgyem a vakcina 94%-ban megvéd a fertőzéstől, és 99%-ban a kórháztól"
- "de mi lesz ha én leszek az az 1%"
- ****

Érted.
Mondhatod, de ez lesz rá a válasz, illetve kérdés.

(#95270) daneel_hu válasza lacafaca (#95266) üzenetére


daneel_hu
addikt

"melyik félelmed volt erősebb? hogy újrázol, vagy hogy ki leszel tíltva a társadalomból?"

Szerintem nem lesz kitiltás hosszú távon.
Ez az oltás-kártya dolog max rövidtávon fog működni, mivel a szolgáltatások nagy része általában versenyhelyzetet teremt, ahol lesz lehetőség elhagyni ott meg fogják tenni. :)
Efelől semmi kétségem nincs.
Most még hajtja a para a szolgáltatókat is, érthető.

Szóval inkább az újrázás. De különösebben nem féltem tőle.
Inkább úgy fogalmaznék, nem szeretném mégegyszer elkapni. :D

Mi amúgy nem vagyunk egy nagy utazók... sőt.
Félni nem szeretek semmitől sem, mert befolyásolja a tetteimet.

(#95271) Angelina87 válasza Lauda (#95267) üzenetére


Angelina87
tag

"Ja.
Amúgy azt sokan elfelejtik, hogy a vakcina mellé kell egy – valamennyire – működő immunrendszer."
---- >>> Lauda és Ezekiell, erre reagáltam csak... hogy azt írta a Daniell, hogy legyengült immunrendszerre nem oltunk,..!!! <- oké de a háziorvos pontosan tudja, h xy-nak nagyon le van gyengülve az immunrendszere, mert magasvérnyomásos, cukorbeteg, ha megfújja a szél is kórházban köt ki... Akkor tájékoztathatná..., hogy legyengült immunrendszerre nem oltunk.!!! :O Nem??
Ja, de mivel mki maga felelősségére oltat, így a kedves doktor úr is mossa kezeit :)

" A világon vendég vagyok."

(#95272) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

most hogy elkezdodik a nyitas. nem tudjatok hogy, a kozigazgatasban dolgozoknak mikor szunik meg a home office? matol/jovo7?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#95273) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

(#95274) syberia válasza FіkuszKukіsz (#95214) üzenetére


syberia
veterán

„Sci-fi időket élünk, de még a tegnap maszkjait viseljük. Ezért szerettem volna egy olyan maszkot készíteni, amely megfelel annak a korszaknak, amelyben élünk”

Okos wc papírt nem akar piacra dobni? Nagyon smart lenne. ;]

https://howbad.info/

(#95275) Lauda válasza Angelina87 (#95271) üzenetére


Lauda
félisten

Ez a legyengült immunrendszerre nem oltunk egy nehezen értelmezhető dolog. A krónikus betegségeinek megfelelően pedig választhat a háziorvos vakcinát.

(#95276) Lauda válasza szabi__memo (#95273) üzenetére


Lauda
félisten

Múltkor volt 5,5 millió is, durva. Igaz lakosságarányosan érdemes nézni, azonban a rekordjuk úgy nézne ki itthon, mintha beoltanának egy nap alatt 160 ezer embert.

[ Szerkesztve ]

(#95277) lacafaca válasza daneel_hu (#95270) üzenetére


lacafaca
őstag

Szerintem nem lesz kitiltás hosszú távon.

szeretném, ha igazad lenne, de sajna nem lesz :D a piaci szereplők is bele fognak idomulni idővel az új rendszerbe...vagy mennek a szemétre

Félni nem szeretek semmitől sem, mert befolyásolja a tetteimet.

ez hót...csak olvassad el ami itt van ezalatt :)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#95278) FіkuszKukіsz válasza Angelina87 (#95271) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Szerintem mielőtt vádaskodsz össze-vissza, járjál utána, hogy mi a diagnózis, ami miatt kórházba került. Eleve az időseknek az immunrendszere "gyengébb", nehezebben alakul ki immunválasz. Egy elölt víruson alapuló vakvcina nem okozhat olyat, hogy miatta kórházba kerül, max. nem alakul ki a védettség. Mivel elmondásod szerint az oltást követő 1 héten beül került kórházba, valószínűsíthető, hogy elkapott valamit, nem feltétlen covidot, de az sem elképzelhetetlen.

Romanes eunt domus

(#95279) lacafaca válasza syberia (#95274) üzenetére


lacafaca
őstag

helóka...olyan már elég régóta létezik..."beosztott" a hivatalos megnevezése :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#95280) pjen


pjen
félisten

Üdv.Biztos volt már, csak én nem találom.Most, hogy rengeteg ember be van oltva enyhítenek a korlátozásokon.Eddig rövidebb nyitvatartási idő alatt négyzetméterenként akármennyi ember lehetett egy üzletben.A korlátozott nyitás a hosszabb nyitvatartás a rengeteg beoltott ellenére meghozták a négyzetméter/fő szabályt.Szerintem ennek pont fordítva lett volna értelme.

(#95281) Angelina87 válasza FіkuszKukіsz (#95278) üzenetére


Angelina87
tag

Igen, ebben is igazad van, nem tudjuk miért került be... Csak a legyengült immunrendszerre reagáltam volna, na de nem vádaskodom tovább. :)

" A világon vendég vagyok."

(#95282) zilazil válasza Lauda (#95275) üzenetére


zilazil
senior tag

A feleségemet a második Pfizer oltás eléggé taccsra tette, pedig jó egészségi állapotnak örvend, 39 fokos láza volt utána két napig. Beszéltük is, hogy amikor az oltási kampány elkezdődött a legidősebbekkel, hogy sokuknak már egy ilyen oltás utáni reakció is halálos ítélet lehet. Persze náluk az immunválasz nem biztos hogy ilyen heves lett.

(#95283) szabi__memo válasza pjen (#95280) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igen, józan paraszti ésszel is látható hogy ostoba szabályokat hoznak
Meg a rengeteg oltott ember a valóságban kifejezetten kevés, azaz hazugság.
De ez van, már megszokhattuk (volna)

[ Szerkesztve ]

(#95284) -Mosquito- válasza Angelina87 (#95265) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ismerek olyan 80 éves bácsit,aki szinte egész nap ágyban van. Nem tudom, mi lenne vele, ha meg kapná az oltást. Vagy ha a vírust kapná el. :U

Tegnap olvastam, múlt héten szerdán került be a kórházba egy srác, koronavírussal. Tegnap meghalt, semmilyen betegsége nem volt, 43 évet élt.
Cimborám, 40 éves barátja, 2 hete gépen van.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#95285) Lauda válasza zilazil (#95282) üzenetére


Lauda
félisten

A pfizer ismétlő oltás valóban erősebb hatásokat válthat ki, erről már többször olvastam, kíváncsi leszek nálam majd mit fog okozni.

A lázat amúgy lehet csillapítani, nem emlékszem olyan esetre, hogy valaki belehalt volna az ismétlő oltás utáni immunválaszba. ;)

(#95286) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Napi új fertőzöttek száma: 1933 (előző naphoz képest: +43)
Napi új halálos áldozatok száma: 311 (előző naphoz képest: +141 )
Kórházi ellátást igénylők száma: 12 202(előző naphoz képest: +195)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 1407(előző naphoz képest: -33)
Napi mintavételek száma: ()
Az első dózissal oltottak száma: 2 536 751(+104438 a keddi közlés óta) :o:o
Ebből a második dózissal is beoltottak száma: 1 005 936 (+83050 a keddi közlés óta) :o:o

[ Szerkesztve ]

(#95287) FіkuszKukіsz válasza zilazil (#95282) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Szüleim is azt kapták. A második után csak egy kis gyomorémelygés és rossz közérzet volt. Anyósom Szputnyikot kapott. Tele van a fórum, hogy már az oltás napján sokan belázasodtak. Na nála ez sem volt. Neki is pár nap gyomorbántalom. Persze ők idősebbek. Általánosan elmondható, hogy az idősebbeknél jóval gyengébb a válasz, mint a fiatalabbaknál, de ez nem jelenti azt, hogy nem alakul ki a védettség.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#95288) Lauda válasza pjen (#95280) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem arra játszik a miniszterelnök, hogy engedi nyitni a március 8-án bezárt üzleteket, szolgáltatásokat, azonban hogy a kontaktszám ne szálljon el, az összes üzletnél bevezeti ezt a négyzetméter alapú korlátozást. Aztán hogy utóbbinak mennyi lesz a jelentősége a gyakorlatban jó kérdés, valószínű, hogy a csúcsidőszakokon kívül semmi.

(#95289) daneel_hu válasza Angelina87 (#95271) üzenetére


daneel_hu
addikt

" hogy azt írta a Daniell, hogy legyengült immunrendszerre nem oltunk,..!!!"

Ezt TE találtad ki, ilyet én nem írtam.
Értelmezz légy szíves.

(#95290) lacafaca válasza Angelina87 (#95281) üzenetére


lacafaca
őstag

legalább te még tudsz logikusan gondolkodni...nem veled van a baj, nyugi :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#95291) zilazil válasza Lauda (#95285) üzenetére


zilazil
senior tag

Nem, szerencsére tényleg nem hallani ilyenről, fiatalként nem is nagyon van miért aggódnod. Csak a legelején olyan idősek sokaságát is oltották, akik ránézésre nem hogy egy ilyen tortúrát, de a másnapot sem biztos hogy megélik. Persze a covid kockázata rájuk nézve is sokkal nagyobb.

(#95292) Angelina87 válasza daneel_hu (#95289) üzenetére


Angelina87
tag

Elnézést , tényleg nem pontos az idézet!!!!

"Ja.
Amúgy azt sokan elfelejtik, hogy a vakcina mellé kell egy – valamennyire – működő immunrendszer."

Ezt írtad, jogos.

Na befejeztem, mert már reggel elkezdem, akkor hosszú lesz a nap,.. Valahogy megpróbálom elterelni a gondolataimat, erről a ... bajkupacról.. ( mármint itt szigorúan a vírusra gondolok)

" A világon vendég vagyok."

(#95293) Angelina87 válasza lacafaca (#95290) üzenetére


Angelina87
tag

Megnyugodtam- sok mindenben egyetértünk!!! :R Szép napot Neked és mkinek! :)

" A világon vendég vagyok."

(#95294) LanyUs válasza Angelina87 (#95281) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszönöm, hogy elmesélted! Az, hogy többen nem írnak ide, az nem jelenti azt, hogy minden rendben is van. Az a gond itt, hogy többen érzelemből fórumoznak. Persze, hogy nem tudjuk az orvosi okokat! GDPR alapján pedig aztán végképp meg nem kérdezhetem! Én sem tudom miért kerülnek be azok, akiket elmesélnek nekem a dolgozók. Én csak annyit tudok, hogy nem a netről vadászom az információkat, hanem bejárok dolgozni és nap-mint nap találkozok az emberekkel, vezetem a covid nyilvántartást is és drukkolok Mindenkinek, hogy mielőbb meggyógyuljon. Többek oltás utáni reakcióját is ismerem ( mert igen, kb. a fele már oltva van ).

(#95295) szabi__memo válasza szabi__memo (#95286) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Na ugye. Hétvégén nem igazán halnak meg emberek.. várható volt
Kórházi kezelés folyamatosan növekszik.
És ami nagyon furcsa: hosszú hétvége után ugen komoly oltási számok.

Kicsit olyan érzésem van mintha a rekord halálozás előtt sietni kellett volna a nyitással és ahhoz készülnének a számok. De biztos nem

[ Szerkesztve ]

(#95296) BalanceR válasza Lauda (#95285) üzenetére


BalanceR
addikt

:( Ez az egyik legnagyobb probléma, hogy több, mint egy év után sem tudjuk, miért van az, hogy valaki 80+ évesen, szívbetegen megússza egy orrfolyással, de van, aki 38 évesen enyhe cukorbetegséggel, vagy ismert alapbetegség nélkül gépre kerül.
Ugyan ez igaz a long covidra, ott sincsenek még konkrétumok, csak tények, hogy a felgyógyultak nagyon magas százalékánál akár hónapokkal később is alakulhat ki komoly szövődmény.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#95297) Lauda válasza zilazil (#95291) üzenetére


Lauda
félisten

;)

----------------------------------------

Érdekesség, vírusterjedés szimulátor: [link] A cikkben kattintható a komplexebb verzió is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#95298) daneel_hu válasza lacafaca (#95277) üzenetére


daneel_hu
addikt

"szeretném, ha igazad lenne, de sajna nem lesz :D a piaci szereplők is bele fognak idomulni idővel az új rendszerbe...vagy mennek a szemétre"

Valószínűleg kezdetben változatos megoldások fognak születni, adott ország törvényeihez idomulva. Ha eltűnik a járvány akkor majd lehet lazítani ezt is. :)
Ha nem tűnik el, akkor van szopacs... de én optimista vagyok.

Én nem azért oltattam mert a Maldívra akarok menni. :) - hanem azért, hogy amennyiben még egyszer találkoznék ezzel a fossal, akkor esetleg könnyebb dolgom legyen.
Egy vakcinában sokkal jobban megbízom mint egy új gyógyszerben... mondjuk új gyógyszer - szerencsére ez még nem játszott soha.

"ez hót...csak olvassad el ami itt van ezalatt :)"

Nem lehet félni folyamatosan, nem egészséges.
A másik meg, hogy vannak akik áldozatként élik le az egész életüket, ők sosem hibásak semmiben sem, hogy oda jutottak ahova, csak az Orbán/Gyurcsány stb... stb...

(#95299) syberia válasza lacafaca (#95290) üzenetére


syberia
veterán

Itt hinni kell, nem logikusan gondolkodni. :DDD

A két miniállamot nem számolva, az ezüstérem már behúzva a rangsorban. Lesz ez arany is hamarosan. :( Ja nyitunk, ezt rendhagyóan kell megünnepelni.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#95300) lacafaca válasza syberia (#95299) üzenetére


lacafaca
őstag

ám mégis milyen sokan szapulják az egyházakat mi? :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.