Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#95452) Wn2tl válasza radi8tor (#95433) üzenetére


Wn2tl
tag

"viszont a létszámkorlát bevezetése szerintem távol áll a nyitástól"

Voltam ma pár belvárosi üzletben. Leszarják a létszám limitet. Egyedül a nemzeti dohányboltok előtt láttam sort. :DDD

(#95453) Z.É.T. válasza #20749568 (#95451) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Részben igaz: sokkal rövidebb ideig és kisebb mennyiségben ürít vírust az immunizált. (az persze csúsztatás, hogy egyáltalán nem, de Izrael továbbra is jó "labornak")

(#95455) daneel_hu válasza Angelina87 (#95442) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Felhozódott az ATV betelefonálós fórumába, hogy nem oltották be azokat az embereket, akik méhcsípésre allergiásak, most nem voltam jelen csak a felére értem be, hogy talán nem volt orvosi jelenlét?? (oltóbuszok voltak) De ezt nem értettem pontosan..
Tud erről valaki bármit is mondani, h allergiával ragaszkodni kell csak egy fajta oltáshoz?? vagy ilyenkor mi történik?
Elképzelhető h itt sem hallottatok még róla.."

Hozzájáruló nyilatkozaton van ilyen kérdés.
Nekem pollenallergiám van, pontosabban a szokásos parlagfű allergia.

Símán oltottak Sputnikkal.
A kérdésedre válaszolva, szerintem NEM, de ez nem egy orvosi vélemény. :) Szóval szerintem hülyeség.

(#95456) Z.É.T. válasza #20749568 (#95454) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ma az egyik München-közeli havercsajjal beszéltünk, őket azzal etetik (vagy ők értették félre), hogy lesz egy rövid, de szigorú zárás és ADDIG mindenkit beoltanak.
Hangos felröhögtem.:DDD
(de inkább sírtam volna)

(#95457) viharhozo válasza szabi__memo (#95423) üzenetére


viharhozo
addikt

Jelenleg 35 nappal az elso utan adjak a masodik Pfizert. Tehat a pedamokusok masodik adagja majus kozepen lesz esedekes.

Elvileg hetente 250k Pfizer jon. Marciusban ennek kb. a fele-ketharmada johetett, es abbol is volt masodik oltas, ergo 100-120k lesz most a masodik adag. Azaz heti 130-150k darabot lehet majd elso adagnak elloni.

Mivel a heten valoszinuleg elerik a 3 milliot az elso oltasbol, a matek szerint nem tul sokara mindenki megkapja az elso oltasat, aki keri.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#95459) Angelina87 válasza Z.É.T. (#95444) üzenetére


Angelina87
tag

Köszönöm!!! (Y)

" A világon vendég vagyok."

(#95460) Polllen válasza Sir Pocok (#95440) üzenetére


Polllen
nagyúr

Érdekes morális kérdés. Toljuk az oltást úgy, hogy nem tudjuk miért, de páran meghalnak vagy hagyjuk a vírust tombolni? Se ajánlás arra, hogy mit kellene tenni, hogy ne alakuljon ki vérrög, se semmi. Csak, hogy kisebb eséllyel halsz meg a vakcinától, mint a koronától.

Amúgy megnéztem az eredeti linket, ott legalább van ajánlás, hogy mik a tünetek és mikor fordulj orvoshoz. Ez miért maradt ki a magyarból. :(

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#95461) radi8tor válasza Polllen (#95460) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Eddig is voltak halottak vakcina miatt, ezután is lesznek.
Az ilyen esetek száma nem mindegy.

(nekem egy ismerősöm influenza oltás után kórházba került, majd meghalt)

⭐ Stella

(#95463) bajtokarpi válasza daneel_hu (#95360) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

"Ha egészséges vagy, akkor kérjed az oroszt!
Jó az."

Nekem a napokban elég sok ismerősömet oltották Szputnyik V-vel. Van közöttük volt daganatos beteg, aki jelenleg szívritmus zavarral küzd, aztán immun beteg, vese problémás, túlsúlyos, akinél erős a gyanu a COPD-re.

Sajnos nekem az elmúlt hetekben van egy pár AZ. oltott ismerős + egy családtag, akinek problémája lett az oltást követően. Meg mondom őszintén én beszartam az AZ.-től. Szputnyik meg akkor egy orosz rulett, mert nem tudni, hogy kiben mi lakozik.

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#95464) Polllen válasza #20749568 (#95462) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azért amikor számolgatunk, azt is érdemes lenne megnézni, hogy abban a csoportban, ahol az astra vérrög képződést okozott, mennyien kaptak astrát? És a covidnak mennyi az ő csoportjukban a mortalitása és a hosszú távú negatív hatása.

Innen már tényleg egyszerű matek, hogy mindenkinek ész nélkül ezt kell adni vagy azért van olyan jól körülírható csoport, akinek ezt kerülnie kellene.

A jelenlegi kommunikáció mellett biztosan többen utasítják vissza, mintha tettek volna valami korlátozást. Az nem damage control, hogy hát van aki meghal, de ez van, oltakozzatok...

Pl. ha a 30-50 közötti nőkre a legveszélyesebb, akkor azt miért nem zárják ki. Csak 30-50 körüli nőket kell beoltani? Én sem vagyok pl. 30-50 körüli nő... A sajtó már felkapta, hogy lehet vérrög képződés, innentől kezdve lehet azt kommunikálni, hogy no para, csak sokan nem fognak belőle kérni úgy, hogy amúgy tényleg semmi veszélye nem lenne rájuk nézve.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#95465) daneel_hu válasza bajtokarpi (#95463) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az oltáshoz tartozik egy ajánlás, ezek szerint akkor az orvos nem követte ezeket.
Szomorú.

(#95466) daneel_hu válasza #20749568 (#95458) üzenetére


daneel_hu
addikt

Gyere haza egy oltásra, úgy egyszerűbb. :)

(#95469) daneel_hu válasza #20749568 (#95468) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ezt nem tudtam, bocs.
:)

(#95470) bajtokarpi válasza daneel_hu (#95465) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Tiszta sor, én is csodálkoztam. Az autoimmun betegnek azt mondta az orvosa, hogy inkább adassa be a Szputnyikot.

battletag: bossi#2666

(#95471) Qtya123 válasza Wn2tl (#95452) üzenetére


Qtya123
őstag

Én ma voltam egy SPAR-ban, nem szoktam oda járni, de a megszokott boltban elfogyott egy termék, így át kellett mennem a SPAR-ba.

Úgy oldották meg a létszámkorlátot, hogy annyi bevásárlókocsit tettek ki, amennyi az egyszerre bent lehető MAX létszám. Így mikor nem volt bevásárlókocsi, nem is tudott több ember bemenni, mert nem engedték be őket anélkül. A kis piros műanyag kosarakat elpakolták és áll egy ember aki mindenkivel közli, hogy a boltba csak kosárral lehet bemenni. Közvetlen a bejárat mellett meg egy másik ember, aki szól, hogy csak egy ember mehet be a bevásárlókocsival, tehát a ha ketten mentek, akkor egyik fél kint fog dekkolni.

Na most ez több dolgot eredményezett:
- sokan óbégattak, hogy miként vigyenek be kocsit, ha nincs náluk aprópénz és felváltani való papírpénz sem
- a bejáratnál ment a kurv@anyázás, hogy kint kell maradni a családtagoknak/én csak egy kakaóscsigáért jöttem, engedjen mán' be kosár nélkül, stb...
- egymás nyakán álltak az emberek a SPAR előtt. A csoportosulás egy része azokból állt, akiknek nem jutott kosár és azért vártak. A csoportosulás másik fele azokból állt, akik kint ragadtak, mert nem mehettek be a kosarat toló hozzátartozójukkal. Persze mindenki mindenkivel 10 centire beszélgetett, hogy mi a tök már ez az egész.
- bent alig voltunk, de km-es sorok, mert ugye nem volt kiskosár, hanem mindenki a nagy bevásárlótaligával foglalta a teret, amibe én is pl 4 zacskó salátán kívül mást nem tettem. Van aki 1 darab péksüteménnyel tömte tele a kosarat. A sok kosártól senki semerre nem tudott közlekedni, mert a sorokban álló "vonatok" miatt mindenki mindenkinek útban volt.

És ez kora délután. Mi lehet munkaidő végén... :F

(#95472) daneel_hu válasza bajtokarpi (#95470) üzenetére


daneel_hu
addikt

Tőlem még az oltószéknél is kérdezgette a csaj, hogy van-e valami betegségem amiről említést kell-e tenni, stb... pedig a papírra mindent be kell írni.
Ha ott azt mondom daganatom van, szerintem be sem adja a Sputnikot. Túlsúly azért nem kizáró ok, bár ha nagyon túlsúlyos valaki az krónikus betegség még akkor is ha itthon inkább "erősnek" gondolják. :D

(#95473) stickermajom válasza bod101 (#95408) üzenetére


stickermajom
addikt

Mi a baj a Sputnikkal? Kolléga azt kapta, egy nap lázas fetrengés volt és ennyi. Jelen hírek alapján inkább azt kérem, mint az AZ-t.

(#95474) bajtokarpi válasza daneel_hu (#95472) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Nyilván van egy ajánlás, és illene követni. De említed a daganatos betegséget, azt tudni, hogy miért nem kaphatnak Vét? Vagy, hogy miben tér el az AZ.-tól az adeno vírust kivéve? Mert tudtommal AZ.-t kaphatnak daganatos betegek.

battletag: bossi#2666

(#95475) Lauda válasza bajtokarpi (#95470) üzenetére


Lauda
félisten

Jó nagy marha volt az az orvos. A szputnyik ellenjavallt/elővigyázatossággal adható autoimmun betegséggel élőknek.

[ Szerkesztve ]

(#95476) szabi__memo válasza Polllen (#95464) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Olyan szarul van kezelve hogy felvetődik a kérdés nem e szándékos

(#95477) Ricardo


Ricardo
félisten

(#95478) Csatravi válasza Qtya123 (#95471) üzenetére


Csatravi
senior tag

"A csoportosulás másik fele azokból állt, akik kint ragadtak, mert nem mehettek be a kosarat toló hozzátartozójukkal."

Mivel a rendelet nem kosárszámot hanem emberi létszámot ír elő jogos hogy kint dekkoltak.
Szép is lenne ha családos tömegek lefeleznék, leharmadolnák a vásárlási számot.

(#95479) ivana válasza #20749568 (#95467) üzenetére


ivana
Ármester

+1 nem teljesen értem ezt miért nem sikerült kommunikálni, hogy milyen korcsoportra és nemre veszélyes.

(#95475) Lauda Jó nagy marha volt az az orvos. Miért is?

(#95480) perempe válasza Micsurin (#95449) üzenetére


perempe
addikt

miért kell ahhoz EB?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#95481) szabi__memo válasza Ricardo (#95477) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Van aki nem?
De ha Orbán dönt, akkor mindegyb:D

(#95482) Qtya123 válasza Csatravi (#95478) üzenetére


Qtya123
őstag

Azt én értem, de így meg ott csipognak tömegesen egymással a kint maradtak, szóval egyik részről megoldjuk a boltban a tömörülés veszélyét, a másik részről meg a bejárattól 2 méterre ott a nagy tömörülés. Így ennek nem sok értelme volt.

Ráadásul kérdem én: Amíg nem volt meg a 2.5 millió beoltott, addig mindenki bemehetett a boltokba, nem volt semmi négyzetméter korlátozás, bent voltak egyszerre a családok, mehettél vásárolni amikor csak akartál és ahányan csak akartatok egyszerre.

Most, hogy van 2.5 millió beoltott, akkor kezdjük el "kizárni" az élelmiszerboltokból a népeket? Akiket eddig oltás nélkül nem zártunk ki? Ezt véletlenül nem fordítva kellett volna? Nagy logika...

[ Szerkesztve ]

(#95483) Ricardo válasza Qtya123 (#95482) üzenetére


Ricardo
félisten

Az emberi butasággal nem tudnak mit kezdeni :(

(#95484) szabi__memo válasza Ricardo (#95483) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Azért nem is akarnak. Sőt a cél ellentétes (nem a járvánnyal kapcsolatban)

(#95488) Csatravi válasza Qtya123 (#95482) üzenetére


Csatravi
senior tag

Értelme akkor lett volna (akkor sem) ha nem agyatlanok az emberek. Valószínű rohadt nehéz értelmezni, hogy mit jelent az, hogy egyszerre bent tartózkodók száma X lehet.
Ha valaki ezt felfogta akkor eleve nem megy oda többed magával egy családból. Ha meg odament akkor nem az ajtóban várja a bent lévő párját.
Ha egy cipőt, vagy ruhát veszek a gyereknek akkor sem kell az egész rokonságot a boltba csődíteni. Azt is meg tudja az egyik szülő oldani.
Ez van mikor az intézkedéseket hozók fordítva ülnek a lovon és egyet értek az általad leírtakkal.
Mióta a járvány van azóta mindig csak az egyikünk megy a családból vásárolni. 1-2 vásárlás volt kivétel.

(#95489) Qtya123 válasza Csatravi (#95488) üzenetére


Qtya123
őstag

Na igen, majd lesz meglepetés, mikor megrohanják egész családok a kis ruhaboltokat, aztán be sem mehetnem, mert a 30 négyzetméteren ott dekkol egy komplett nagycsalád, mert ők épp vesznek mindegyik porontynak, meg apukának is egy cipőt.

Én csak az eladókat, biztonsági őröket sajnálom. Amit most azok kapni fognak a jószágoktól...

[ Szerkesztve ]

(#95490) FіkuszKukіsz válasza Qtya123 (#95482) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Érdemes beleolvasni

Így nyitnak a boltok országszerte - percről percre

Máris megjelentek a klasszikus plázázók

Három biztonsági őr számolja a vevőket a MediaMarktnál LOL

Megvan az első sor

Kezdődik az esti roham, kollégánk sorban áll a közért előtt

:C

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#95491) Qtya123 válasza FіkuszKukіsz (#95490) üzenetére


Qtya123
őstag

Nincs ezzel gond, majd a húsvét előtti nagybevásárlások+húsvéti látogatások+négyzetméterkorlátos nyitásos tömegnyomor trió meghozza a gyümölcsét. 2-3 hét és megy a matek, hogy némmá', megint megbetegedtek egy csomóan. Pedighá' megkapták már az első frájzert aztén mégis.. :N

(#95492) bohoc71 válasza Csatravi (#95488) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Vettél már ruhát,cipőt kamasznak nélküle?

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#95494) t72killer válasza #20749568 (#95451) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hogy erre miért nem lehetett valami bukinál egy ferrari árát feltenni...

Amikor még csak pár oltott volt, akkor a nagy jogegyenlőség jegyében "természetesen" gyorsan egyenlőségjelet tettek az oltottak és a normál populáció között. Most, hogy a szavazóbázis (ezt ugye a világ minden országában a 70 és a halál közti populáció dominálja) nyaralgatásáról van szó, hirtelen óriási tudományos eredmények születnek. Persze az se merül fel, hogy a különböző vakcinák között nem kicsi az eltérés, pláne, ha a mostanára már túlsúlyba került mutánsok játszanak. Röviden: garantálható volt a köpönyegfordítás, ami a tavalyi antimaszker-kampány után engem abszolúte nem lep meg.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95496) t72killer válasza Ricardo (#95477) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csatlakoznék egy korábbi konteóhoz: a népességben igen jelentős az oltást minimum elhanyagoló, vagy egyenesen megtagadó réteg. Ha idén év végéig 50% körül marad a nem-immunizált népesség, az garantál egy komoly hullámot a választási kampány közepére. Tehát vagy élesben a vírussal, vagy vakcinákkal, de mindenképp immunizálni kell a lakosságot - még így is necces, hogy elfelejtik-e mielőtt beülnek egy felessel a szavazófülkébe.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95498) Csatravi válasza bohoc71 (#95492) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Vettél már ruhát,cipőt kamasznak nélküle?"
Vettem.
De! Ki mondta hogy a gyerek nélkül kellene azt megvenned? A gyerekek nem számítanak bele a létszámkorlátba. Viszont hogy cipőt vagy ruhát vegyél a gyereknek ahhoz egy felnőtt egy gyerek elég a vásárláshoz. Erre írtam hogy ahhoz nem kell az egész rokonságnak ott lenni.

(#95499) Stanlee válasza Z.É.T. (#95456) üzenetére


Stanlee
őstag

Azt jol felreertette, vagy ha szeptemberig neki rovid a lezaras, amig mindenkit beoltanak, akkor akar jol is ertette :))

Mondjuk megnyomta a turboboost gombot Söder az oltason, 160 ezer adagot kapnak most hetente a bajor haziorvosok. Melle jon kb. 210 ezer oltas meg hetente, szoval van osszesen 370 ezer oltott. Nepessegaranyosan kb. olyan, mintha Mo-n 39 ezer embert oltanananak naponta. Es ez a turbooltas Nemetorszagban.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#95500) szabi__memo válasza Stanlee (#95499) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nálunk mennyi lenne ha nem lenne kétes ruszki és kínai??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.