Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#95351) Ricardo


Ricardo
félisten

Járvány a halottszállítók szemszögéből.

Elmaradt búcsú

(#95352) szabi__memo válasza t72killer (#95350) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

De betettem
Alatta még 'értékeltem' is

[ Szerkesztve ]

(#95353) Gsx-rr válasza -Mosquito- (#95264) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Pl hozzank a Dominikai Koztarsasagba.
Tele is van keleteuropaival
Zanzibarra se kell semmi.

(#95354) radi8tor válasza Gsx-rr (#95353) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Úszógumi sem kell ha gyalog érkezem? :D

⭐ Stella

(#95355) daneel_hu válasza natë (#95348) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Itt is mindegyik azt mondja. Én elhiszem. Azt kérek, ha nincs Pfizer."

:D
Pfff... na, este ORFI-s dokinénitől megkérdem miért mondják ezt.
Ő is ezt mondja.

(#95356) bod101


bod101
aktív tag

Sziasztok,
most írt a háziorvos, hogy adná a Szputnyikot. Szerintetek elfogadjam? Azt a bizonyost szerettem volna a legjobban de ki vagyok én, ha Gyurta is Szputnyikot kapott? A célom az volt, hogy AZ illetve kínai ne legyen, ez megvalósulni látszik :DDD .
Nem tudom, hogy érdemes-e várni, hogy a tanárokat, ovis dolgozókat illetve bölcsis dolgozókat is azzal oltják (illetve 2. körösök), mikor lenne esélyem arra?
Sajna már benne vagyok a korban :O
Ahogy Gyurta írta: "Az orvosokkal beszélve meggyőződtem arról, hogy bármelyik vakcina jobb, mint a vírus."

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#95357) Qtya123 válasza andor80 (#95211) üzenetére


Qtya123
őstag

Szerintem a fórumtárs nem idiótának nézi a beoltottakat, hanem csak azt fejezte ki, hogy sokan megkapják az első oltást és másnaptól már hurráoptimisták, hogy huhúúú védettek vagyunk, miközben persze attól még nagyon távol állnak.

Amúgy nem értem ezt a magabiztos hihihikekeke nix ugribugri vigyorgást a be nem oltottakkal kapcsolatban. Egyelőre semmi korlátozás nem vonatkozik rájuk itthon és szerintem még jó darabig nem is lesz. 2.5 millió beoltott embernél nem fogják még meglépni a jóval több beoltatlannál, hogy otthon ülés, a beoltottak meg mehetnek, amerre látnak... Talán majd egyszer, de nem most, főleg nem nyárra. Vagy max akkor, ha nagyon sok nem oltott, de átesettnek kipostázták már a ződet.

Egyelőre mit is érnek a zöld plasztikok? Semmit az égvilágon.
Amúgy meg csak saját példa: van ződ plasztikom (igaz szeptember közepéig érvényes), van mindenféle engedélyem, még munkahelyi is, hogy a kijárási tilalom után is mászkálhatok munkába. Ha csak egy kicsit is kiskapuzó lennék, akkor nem oltott és nem regisztráltként már most szabadabb vagyok, mint sok beoltott ember. Ott a ződplasztik, edzőterembe is járhatok, ha tróger lennék még éjjel kettőkor is kint bóklászhatnék autóval és mondhatnám, hogy épp dolgozni megyek/dolgozok.

(#95358) radi8tor válasza daneel_hu (#95355) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mondjuk mert egy oltással is már durván jó a hatékonysága (igaz 3 hét kell neki). Pfizernél ez kettő shottal garantált.

⭐ Stella

(#95359) emvy válasza Gsx-rr (#95353) üzenetére


emvy
nagyúr

> Zanzibarra se kell semmi.

Ahhoz, hogy odajuss, viszont kell.

while (!sleep) sheep++;

(#95360) daneel_hu válasza bod101 (#95356) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha egészséges vagy, akkor kérjed az oroszt!
Jó az.

Merkely, Gyurta és Szijjártó is ezt kapta... hahahaaaa.... :O :DD

Én nem kockáztatnék.

(#95361) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Mi van akkor ha valaki kulfoldon kap barmilyen oltast?
Elismerik Magyarorszagon?

Amugy ezert is aggalyos ez,hogy majd csak az oltottak mehetnek pl etterembe. 1-2 honap es nyarra beengedik a kulfoldieket ahol van aki csak egy papirt kap esetleg, majd a szolgaltato fel fog keszulni 100 orszag kulonbozo igazolasabol ,hogy az most hivatalos vagy sem?!

(#95362) bod101 válasza daneel_hu (#95360) üzenetére


bod101
aktív tag

Köszi!
Szíjjártóval meggyöztél :Y

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#95363) radi8tor válasza Gsx-rr (#95361) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Még a magyar oltási bizonyítvánnyal se mész semmire, szóval erre a kérdésre még korai lenne bármit okoskodni.

⭐ Stella

(#95364) Gsx-rr válasza emvy (#95359) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Kepzeld mar nem kell. 3 het utan eltoroltek.
Hozzank is lehet jonni Swiss jarattal ahol nem kernek tesztet.

(#95365) emvy válasza Gsx-rr (#95364) üzenetére


emvy
nagyúr

Most volt baratom Zanzibaron, oda kellett.

while (!sleep) sheep++;

(#95366) szabi__memo válasza Gsx-rr (#95364) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Már csak a swiss gépig kellene eljutni :)

(#95368) szabi__memo válasza Lauda (#95276) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az adatok alapján mi tegnap többet oltottunk. Már ha elhisszük :D

(#95369) andor80 válasza Qtya123 (#95357) üzenetére


andor80
senior tag

Félere érted nekem nem a nem beoltottakal van bajom hanem akik egyáltalán nem karnak oltatni így szép hosszú a hszed de eenyivel le is tudhatjuzk mert teljesen irreleváns...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#95370) Qtya123 válasza andor80 (#95369) üzenetére


Qtya123
őstag

Olyan szempontból nem irreleváns, hogy kijelented a nix ugribugrit, miközben nagyon távol állunk (még) ettől.

(#95371) #49155328 válasza t72killer (#95350) üzenetére


#49155328
törölt tag

Feltorlódtak az adatok az mondta Cili néni. :D

[ Szerkesztve ]

(#95372) lacafaca válasza andor80 (#95369) üzenetére


lacafaca
őstag

Majd belenyugszol :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#95373) blakey válasza daneel_hu (#95343) üzenetére


blakey
titán

Már nem emlékszem, hogy hol olvastam, de nemrég írták brit vagy amerikai tudósok, hogy a Szputnyik V egy "okos" vakcina és nagyon jónak, erősnek bizonyul, de a német oltóbizottság elnöke is dicsérte [link]
Egyébként az ok a politika és az erős reklámkampány. Minden, még a pletyka is kampánynak minősül. A Szputnyiktól pont, hogy nem féltem, a kínait kevésbé vállaltam volna be, de úgy vagyok vele, hogy most kb. mindegy csak legyünk túl rajta aztán amikor már nyugisabb a dolog és talán felmerül, hogy újabb oltás "erősebbé tesz" akkor el lehet gondolkodni, hogy mit is kérjek vagy addigra már kb. mindegy lesz csak oltsanak esetleg ennyi volt. Nem az kéne legyen a szempont, hogy milyet hanem, hogy kapjak-e vagy sem, a doki meg eldönti, hogy nekem melyik a jó/jobb. A gyereknél sem kérdeztem meg, hogy milyen márkájú bárányhimlő vagy most HPV elleni oltást kap, a lényeg, hogy kapjon.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#95374) Z.É.T. válasza daneel_hu (#95343) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nincs ilyen, hogy "az orvosok".
Nekem a legtöbb orvos ismerősöm mRNS párti, de van Sputnik, Sinopharm is köztük.

(#95375) -Mosquito- válasza Gsx-rr (#95353) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Igen,azt tudom. Februárban voltak ott motorozni az ismerősök.
Európai országokba? :)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#95376) t72killer válasza szabi__memo (#95352) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vaksi vagyok, jogos:R És brutális:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95377) proradeon válasza #49155328 (#95371) üzenetére


proradeon
őstag

Úgy tudtam, hogy ezt fogják mondani. :N

Müller: Adattorlódás van a halálos áldozatok rekordot döntő száma mögött

"Az operatív törzs szerdai tájékoztatóján egyetlen újságírói kérdést olvastak fel, a Pesti Srácokét arról, milyen otthoni praktikák segítenek átvészelni a betegséget."

Gondolom ennél relevánsabb újságírói kérdés nem volt...

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#95378) szabi__memo válasza proradeon (#95377) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Pont úgy torlódott hogy ne legyen gond a lazítás bejelentésével. Vannak ilyen véletlenek :D

(#95379) Ezekiell válasza proradeon (#95377) üzenetére


Ezekiell
veterán

újságírói

muhahahahaha, persze, az, ja... :D

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#95380) 8th válasza Dinter (#95319) üzenetére


8th
addikt

Engem ma hívtak, hogy van lehetőség AZ-ra. Én nem éltem a lehetőséggel.

(#95381) Csatravi válasza szabi__memo (#95378) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ezért kellett a KSH-nál utólag javítgatni az adatokat az év végén is. Szebben hangzik most egy 170-s adatot benyögni majd "suttyomban" utólag kijavítgatni 300 körüli értékre.

(#95382) snecizero válasza bod101 (#95356) üzenetére


snecizero
senior tag

Etikailag nem biztos hogy megfelel az EMA nak a szputnyik vakcina! Azért ennek tudatában jól gondold át mit adatsz be magadnak :) . Inkább a halál mint az hogy etikailag nem egy elfogadott oltás. :D Amúgy szputnyikkal oltottak engem is. Egy napig volt 37 fokos nagyon erős lázam. :DDD Nyugodtan oltasd be magad. Munkatársaim már a második oltást is megkapták. Semmi bajuk nincs, még élnek. :DDD

8th: az asztrát mondjuk kétszer átondolnám.

[ Szerkesztve ]

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#95383) LuckyL válasza 8th (#95380) üzenetére


LuckyL
őstag

Nekem is az lett volna opcio vagy a szputnyik, de az utobbiert sorba kellett volna alni valami oltoponton, csodalom azokat akik orakat varakoznak emiatt, jobb mint barmilyen focimeccs a kontaktok szempontjabol 😄

cryptot minden termékemért elfogadom

(#95384) Z.É.T. válasza 8th (#95380) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Két ismerősöm (testvérek, egyik nő, másik férfi 51 és 57 évesek) - mindketten korábban átestek a covidon - AZ oltás után ~egy héttel, bevizesedés, ödémás tünetek miatt kórház, egyiküknek a tüdejéből kell időnként leszívni folyadékot. Kétszer vitte be a mentő mindkettőjüket, helyhiány miatt 1 nap múlva kivágták őket.
Másodikat nem kaphatnak. Mindketten túlsúlyosak. (nem tudom, ez jelent-e valamit)

-------

Müller Cecília: holnap, vagy holnapután derül ki, mi lesz nálunk az AZ "sorsa".

[ Szerkesztve ]

(#95385) Csatravi


Csatravi
senior tag

Nézzünk a számok mögé

"
Azért, hogy választ kapjunk az elmúlt napokban a fertőzések számában mutatkozó kilengésekre, folyamatában kell vizsgálni azokat. Az világosan látszik, hogy összefüggés mutatkozik a mintavételek és a publikált számok között.
.
Idén április 2-ára esett nagypéntek, azon a napon 267 ember hunyt el koronavírusban; 39 993 (összesen: 4 689 589) mintavétel alapján 9055 új fertőzöttet regisztráltak, ezzel számuk elérte a 670 776 főt.
.
Egy napra rá, április 3-án 25-tel kevesebb (242) áldozat volt, néhány ezerrel, 36 598-ra csökkent a tesztek száma (összesen: 4 726 187), de kevesebb új fertőzöttet – 8637 – is azonosítottak be, összesen 679 413-ra nőtt a számuk a megelőző napokhoz képest hazánkban.
.
A kormány vírustájékoztató oldalán megjelentek alapján április 4-én tovább csökkent a halottak száma (211), de már csak 27 094 (összesen: 4 753 281) volt a mintavételek száma, ami miatt az új fertőzöttek száma is „megcsappant” 6566-ra; összesen 685 979 volt a számuk azon a napon.
.
Április 5-ére már csak 18 908 mintát (összesen: 4 772 189) vettek 24 óra leforgása alatt, 3874 új fertőzöttet kimutatva ezzel, a halottak száma pedig aznap két fővel nőtt (213).
.
Nagypéntekhez képest a mintavételek száma közel negyedére esett április 6-ára, 11 194 darabot (összesen: 4 783 383) végeztek el, az előző napokhoz képest a halottak száma is jelentősebb csökkenést mutatott: 170 ember vesztette életét. "

[link]

[ Szerkesztve ]

(#95386) radi8tor válasza Z.É.T. (#95384) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nézegettem az EU vaccine tracker oldalon, hogy nincs valami sok AZ oltás nálunk talomba, szóval simán lehet hogy azt jelentik be nem oltanak vele...

⭐ Stella

(#95387) blakey válasza LuckyL (#95383) üzenetére


blakey
titán

sorba kellett volna alni valami oltoponton, csodalom azokat akik orakat varakoznak emiatt - egy percig nem álltunk sorba és az előttem és utánunk érkezők sem, példásan ment az oltás. Biztos van ahol igen, de ott érdemes lenne utánanézni, hogy mi az oka, mert a sok fél egyórával korábban érkezők erősen befolyásolják a menetet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#95388) Ezekiell válasza radi8tor (#95386) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nálunk msot a környéken AZvel oltanak egy rakat helyen. Az én háziorvosom is azzal olt, asszonyé is, meg az ismerős háziorvos is (másik megye) is kb csak azzal olt.

Marha kíváncsi leszek, mi lesz a döntés, ez most nagyon érint.

#95384Z.É.T.
Ez se valami biztató, de köszi h leírtad.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#95389) emvy


emvy
nagyúr

https://thehill.com/policy/healthcare/546718-report-finds-history-of-quality-control-lapses-at-maryland-biotech-firm

"There are another 62 million Johnson & Johnson vaccines stuck at the facility as officials determine if they were contaminated as well."

while (!sleep) sheep++;

(#95390) Ezekiell válasza Ezekiell (#95388) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mondjuk az ilyen hírek még kevésbé vonzanak az AZ felé:

Jött egy nagy adag Pfizer, eddig 1,7 milliót kaptunk, ebben a hónapban 1 millió adag jön

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#95391) Micsurin


Micsurin
nagyúr


Mondtam én tegnap, hogy nálunk világ kuriózum lesz ez a csökkenés. :DDD :DDD :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#95392) Chesterfield válasza emvy (#95389) üzenetére


Chesterfield
senior tag

hát ez marha jó

(#95393) bod101 válasza Ezekiell (#95390) üzenetére


bod101
aktív tag

Lassan már a csapból is folyni fog.

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#95394) t72killer válasza Micsurin (#95391) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pozitivitás hogy áll?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95395) szabi__memo válasza radi8tor (#95386) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Eros lenne ha az nem mehetne de a kinai igen :D
Persze ha lesz eleg mas vakcina akkor benne van hogy felfuggesztik. Bar gondolom azert azt se sajat hataskorben, mivel itthon semelyikkel nincs gond :D

[ Szerkesztve ]

(#95396) Rage47 válasza bod101 (#95393) üzenetére


Rage47
veterán

Megmondták, hogy lesz elég. Egyszerűen zárni kellett volna az országot, az EU-s segélyt felhasználva segíteni az embereket, hogy a seggükön üljenek, és bevárni a vakcinákat, kész.

(#95397) FіkuszKukіsz válasza Rage47 (#95396) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ja a németeknél pont ez van. Ott a fiatalabb korosztály kb ősszel jut sorra.

Romanes eunt domus

(#95398) Micsurin válasza t72killer (#95394) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Arányaiban hasonló volt mint az elmúlt napokban ha jól néztem szóval nagy változás nem volt csak kevesebb teszt ---> kevesebb találat.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#95399) LanyUs válasza Z.É.T. (#95384) üzenetére


LanyUs
senior tag

Üzemorvosi asszisztens több helyen besegít. Függetlenül, hogy a buborék olyan szerencsés, hogy nem történt tragédia azt javasolta, hogy oltassam magam, mert egészséges 38 éves fiatalt is elvitt a betegség már ( konkrét számot nem mondott ). Itt a fórumon is olvastam, tehát úgy döntöttem, hogy a hamarosan elkövetkezendő Szputnyik behívóra elmegyek.

Kollega is mesélt ma. Ő 38, feleség 36, lány 14. Enyhe influenza tünetek, még fáradékonyak. A kórházba került eset viszont érdekes, mert tünetmentes, akinek a covid után ( már neg. teszttel ) lett tüdőgyulladása ( jobban van Ő is ).

(#95400) Ezekiell válasza bod101 (#95393) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát, kérdés a milyen lassan, megéri-e rá várni, vagy most felvenni mondjuk egy AZ-t azonnal...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.