Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#95851) attiati válasza t72killer (#95829) üzenetére


attiati
veterán

Norvégiaban 15%os mortalitási rátát olvastam.

(#95852) szabi__memo válasza t72killer (#95829) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A magas halálozás a rossz egészségügyi és a teljesen leamortizálódott népegészségügyi rendszerünknek köszönhető mondta a Magyar Orvosi Kamara Győr-Moson-Sopron megyei területi szervezetének elnöke, Dr. Szijjártó László

(#95853) freeknight válasza LuckyL (#95831) üzenetére


freeknight
őstag

mivel nyáron ugyis eltűnik majd megint a vírus

Tavaly nyáron is úgy eltűnt, hogy szépen haza is hozták a horvát tengerpartról, ezzel indítva augusztusban nálunk is a járványt.
Ezt a nyári eltűnős baromságot azt hittem tavaly nyáron már letudtuk, amikor is szépen beindult Floridában meg Kaliforniában a 40 fokos melegben. Nálunk nyáron kizárólag azért csökkent a vírus jelenléte, mert tavasszal időben zártak, amit jobban be is tartottak az emberek. Idén nyáron még annyival lesz szarabb a helyzet, hogy tavaly áprilisban volt 1000 fertőzőtt, most van negyedmillió.

[ Szerkesztve ]

(#95854) Z.É.T. válasza freeknight (#95853) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ne zavard össze őket a tényekkel :DDD

(#95855) radi8tor válasza Z.É.T. (#95854) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt akarta mondani eltűnt a tévéből nyáron a vírus.

⭐ Stella

(#95856) Amur válasza freeknight (#95853) üzenetére


Amur
addikt

+1
Én sem értem miért várja mindenki a nyári melegtől a vírus eltünését..
Max ha valami csoda folytán az átoltottság fogja kicsit lenyomni, de olyan szinten eltűnni mint tavaly, tuti nem fog.
Ne legyetek Trump. Ő hajtotta egész tavasszal hogy majd a nyári meleg elviszi ezt a kis flu-t.
Aztán utána hajtott másik hülyeséget mikor ez nem jött be..

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#95858) Csatravi válasza szabi__memo (#95852) üzenetére


Csatravi
senior tag

És még ezzel is szívatják őket.
Nagy a gond az egészségügyi dolgozóknál: 10 ezrekkel csökkenhetett a fizetés

És ami még súlyosabb, hogy az átalakítás miatt egy csomó szakellátás megszűnik amiatt hogy az orvosok nem járhatnak ki más területi ellátásra.

(#95859) Floyd80


Floyd80
addikt

Az MLSZ a legtöbb szurkolót szeretné beengedni a Puskás Arénában játszott Eb-meccsekre - Foci (444.hu)

"Azt szeretnénk, hogy - amennyiben a járványügyi helyzet lehetővé teszi - a lehető legtöbb szurkoló a Puskás Arénában nézhesse az Európa-bajnoki mérkőzéseket, a biztonsági és járványügyi előírások maximális betartása mellett" - mondta a Magyar Labdarúgó Szövetség szóvivője az MTI-nek.

Hogy mi lesz ebből? :DDD

Gulyás Gergely: Nem tartom veszélyesnek, ha egy stadionban két hely kihagyásával minden harmadik helyen ülnek - mondta még tavaly szeptemberben.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#95860) FіkuszKukіsz válasza Floyd80 (#95859) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Mi lenne? Csak oltottak mehetnek majd .

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#95861) Drizzt válasza attiati (#95830) üzenetére


Drizzt
nagyúr

[link] Honnan veszed ezt? Itt egy link az egyik biztosito adataival: 2-3 hettel az elso adag Pfizer utan 72%-kal kisebb a halal valoszinusege. Haltak meg ket dozis utan is. Ettol meg kell az oltas, mert ket nagysagrenddel nonek az eselyek.

I am having fun staying poor.

(#95862) attiati válasza Drizzt (#95861) üzenetére


attiati
veterán

igen, rosszul emlékeztem, pont most gugliztam vadul

(#95864) Z.É.T. válasza adamos0606 (#95741) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Talán ebben találsz kapaszkodót.
Legközelebbre ezt a topikot javaslom.

(#95865) lacafaca válasza attiati (#95842) üzenetére


lacafaca
őstag

A foliakban soha nincs hideg :P ...amugy ja...ma rohadt hideg szel fujt egesz nap, en marha meg mara hagytam a foldkeverest...amugy is utalom a szelet :o

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#95866) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Majd a KOVIDŐK mai FB adását hallgassátok vissza, nagyon érdekes volt.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#95868) lacos001


lacos001
senior tag

Tengerparti világítótorony aljában kis kiülős rész, ahol ehetsz-ihatsz.
Fogyasztás közben liheghetsz a másikra, csocsó közben tilos. :D

(#95869) 8th válasza Floyd80 (#95859) üzenetére


8th
addikt

"Hogy mi lesz ebből?"

Mi lenne? Negyedik hullám.

(#95871) Ringman


Ringman
nagyúr

Sürgősségi osztályon forgatott videóval figyelmeztetnek a járvány veszélyére Romániában
Magatehetlen, súlyos állapotú betegek és leterhelt orvosok a képsorokon.

(#95872) Ringman válasza Floyd80 (#95859) üzenetére


Ringman
nagyúr

előre kell venni a fociultrákat az oltási sorrendben és szigorúan pfizerrel/modernával oltani őket!

(#95873) t72killer válasza Z.É.T. (#95847) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pontosan, az elmélet szerint ha a 1st gen vakcinával trenírozod a szervezetet, akkor az később is csak 1st gen antitesteket termel, nagyobb számban, mindegy milyen új vakcina v. vírusvariáns éri. Én gondoltam ha lehet v2.0-ról indítanék inkább.

Más, Mo.-gon is, nem csak a briteknél téma: Egyre több a súlyos eset a koronavírusos gyerekeknél

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95874) Ringman válasza t72killer (#95873) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha minden jól megy, Mo-n kb. május közepére mindenki megkapja az első oltást, aki regisztrált (ha jól megy, hamarabb is), aztán majd lehet finoman kényszeríteni a többieket is az oltásra.

(#95875) lacafaca válasza Ringman (#95874) üzenetére


lacafaca
őstag

A "kampany"idoszakban?...kizart. Ongyilkossag barmelyik oldalnak :N

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#95876) t72killer válasza Ringman (#95874) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper, tehát egy több okból is járványmentes időszak előtt presszionálják a népet v1.0 felvételére, aztán ősszel mondják, hogy ez kalap kakit nem ér az olimpiai szamuráj triplamutáns miatt, minden korábbi vakcinaútlevél érvénytelen, lezárások, stb - és persze aki kapott v1.0 oltást, az sor végén ácsingózhat, hogy a kb júniusra elkészült v2.0-ból méltóztassanak adni neki.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95877) Z.É.T. válasza t72killer (#95873) üzenetére


Z.É.T.
őstag

(első generációs alatt itt az inaktivált, elölt, attenuált, teljes vírust tartalmazó vakcinára gondoltam, nem az első generációs összes covid vakcinákra)

(#95878) lacos001 válasza #20749568 (#95870) üzenetére


lacos001
senior tag

Na jó, de érted....
Előrehajolva röhögtem, mikor felléptem a teraszra és ezt megláttam...

"Apppaaaaaa, mi a baj? Nem érzed jól magad?"-kérdezte a kisangyal.
Mondtam neki, hogy idióták az emberek...Kérdezte egyből, hogy melyikre gondolsz? :DDD

Ápropó...Van vmi újdonság csodaországunkban? Több napos lemaradásban vagyok megint.
Annyit tudok, hogy jövő hét hétfőn okosakat fognak beszélni...

[ Szerkesztve ]

(#95880) t72killer válasza Z.É.T. (#95877) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Arra max a "hagyományos" jelző áll meg, ha jól tudom, az mRNS hamarabb volt kész.

#95879: hogy eddig is, igyekeznek majd azokat szivatni, akiknek nincs érdekérvényesítő képessége, pl nemzetközi utazók (=magyar nagymama-nagypapa, aki 1éve látta az unokáit). Nagy összegben fogadnék rá, hogy a politika minimum még egy körben fogja tesztelni a tömeg türelmét.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95882) zilazil válasza t72killer (#95876) üzenetére


zilazil
senior tag

Erről Kékes is úgy írt mint elvi lehetőségről, de egyelőre a covid esetén még nincs tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#95883) bigdady válasza szabi__memo (#95867) üzenetére


bigdady
nagyúr

Pedig nuku maszk. Tömeg. Itt tényleg eltűnt a virus?

(#95884) Croft-21 válasza Ringman (#95874) üzenetére


Croft-21
őstag

Ma hívtak telefonon oltásra, de nem tudtam felvenni mert dolgoztam és ilyenkor mindig le van némítva a mobilom. Kb 10 perc múlva mikor észrevettem, visszahívtam a számot de egyből hangposta jelentkezik. (Onnan gondolom, hogy oltás miatt hívtak, mert a hangposta azt mondja be, hogy kedves betegeink... gondolom akkor a háziorvos hívhatott)
Később is megpróbáltam 2x visszahívni, de akkor is hangposta fogadott. :F
Holnap mellettem lesz a teló végig, hátha újból hívnak.

[ Szerkesztve ]

(#95885) ooloo


ooloo
őstag

Kérdezem , hogy a pozitív teszt után automatikusan küldik a védettséget igazoló kártyát , vagy igényelni kell ?

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#95886) t72killer válasza zilazil (#95882) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, ez még tisztán elmélet. De már a jelenlegi helyzetben is kevés logikát látok amögött, hogy pl 4-5 hónap múlvára szerezzek be v1.0-ás immunitást, ráadásul igen esélyesen vektorvakcinával (itt ugye Astra), addigra már bőven másfélék fognak világszerte garázdálkodni.

Apropó másfélék: Nigériai mutáns, B.1.5.2.5
A D-Afrikai rokona, E.4.8.4.K tüskefehérje-mutációval, azaz az AZ-védelmen esélyesen át fog menni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95887) freeknight válasza #20749568 (#95879) üzenetére


freeknight
őstag

Ez csak akkor áll, ha optimistán feltételezzük, hogy egy következő domináns mutáns nem jár magasabb halálozással.
Mondjuk egy 20%-os halálozási arányú korona v2.0 szerintem eléggé becsokiztatná az embereket.

(#95888) natë válasza natë (#95687) üzenetére


natë
nagyúr

Orosz skippelve, Pfizert vagy Modernát kapok a szivem miatt. Most beszéltem a dokimmal. Max 2 hét.

(#95889) bigdady válasza ooloo (#95885) üzenetére


bigdady
nagyúr

Semmit nem kell igényelni

(#95890) lacafaca válasza #20749568 (#95879) üzenetére


lacafaca
őstag

Fogadunk villantanak olyan mutanst, hogy mindenki osszefossa a bokajat? :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#95891) janeszgol


janeszgol
félisten

Szerettem volna itt megkérdezni, hány 16 éven aluli halt meg, de aztán szembejött velem egy cikk a fácsén: szerencsére egy sem. Ez elgondolkodtatott.
Vannak beteg gyerekek, cukrosak, rákosak. Ezekből egy sem kapta el a vírust?
A felnőttek 95%-a meghal a lélegeztetőn (bizonyos kórházakban talán), de gyerekből egy sem?

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#95893) szabi__memo válasza lacafaca (#95890) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

:D

(#95894) Wn2tl válasza freeknight (#95853) üzenetére


Wn2tl
tag

"Tavaly nyáron is úgy eltűnt, hogy szépen haza is hozták a horvát tengerpartról,"

Jah a londoni megapoliszban kitenyészett halálos vírus biztosan a spliti dokkmunkás köpetéből ered. Rly? :) Esélyesebb, hogy az év végi szuperkupán terjedt szét. A mutabritet meg majd a nyílt kapus eu bajnokság teríti.

(#95895) llax


llax
senior tag

Ma délelőtt 10 körül megkaptam az AstraZeneca első adagját a háziorvostól. (1 éven belül a 40)
Napközben semmi, estére kis gyengeség, 21:00 környékén elindult felfelé a higanyszál. Még nem sok (37), de emelkedik, érzésre sokkal többnek tűnik...

(#95896) janeszgol válasza ooloo (#95885) üzenetére


janeszgol
félisten

Ahogy a fórumtárs leírta: [link]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#95897) blakey válasza llax (#95895) üzenetére


blakey
titán

Kb. 1 napig tart illetve az oltás helye bedagadhat, fiam kedden kapta, estére, éjjel és másnap du-ig hóemelkedés, másnap estére bedagadt az oltás helye, következő nap már eltűnt a hőemelkedés, de a duzzanat még megvan.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#95898) freeknight válasza Wn2tl (#95894) üzenetére


freeknight
őstag

Globalizált világban élünk, nem kevés londoni emberke ugrott le üdülni nyáron a horvát tengerpartra, ahol találkoztak magyarokkal is. Kész is a járvány. A lényeg annyi lett volna, hogy nem tűnt el nyáron a vírus egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#95899) fatal` válasza t72killer (#95873) üzenetére


fatal`
titán

1st gen alatt ebben az esetben az elölt kórokozós vakcinát kell érteni (kínai). És Kékes is ezt írta.

[ Szerkesztve ]

(#95900) perempe válasza #20749568 (#95546) üzenetére


perempe
addikt

Én tegnap maszk nélkül mentem egy kört a szőlődombon, meg előtte kb. 2x400m-t belterületen. Általában 10 embernél kevesebbet látok oda-vissza, a Zay-tanyáig szoktam kimenni.

* Brahms: 4. szimfónia *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.