Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10251) Meggyi001

Szerda, Franciaország: a helyzet súlyos, de nagy az összefogás: [link] Forrás :MTI

"A járvány idejére minden egészségügyi dolgozó megemelt túlórapénzt és kiemelt jutalmat kap. Köszönetet mondott a 40 ezer egészségügyi tartalékosnak, és annak a 100 ezer önkéntesnek, akik egy nap alatt jelentkeztek a kórházak toborzó akcióira."

Nálunk vajon lesz e ennyi önkéntes, ha úgy alakulnak a dolgok? A pénzről nem is merek beszélni...

https://gamergep.hu/

(#10252) fant0mi válasza Doky586 (#10250) üzenetére


fant0mi
addikt

Igen. Kb 95%-os etil alkohol plusz valami mereg, hogy az alkesz meg ne igya.
Kezet nem azzal mosok, de eszkozok, szerszamok, kilincsek, fogantyuk fertotlenitesere jo, en kb 70%-osra higitva hasznalom, pumpas szorofejbol.

(#10253) inf3rno válasza Doky586 (#10250) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nagyon nem javaslom, azt írják 10% metanol simán lehet benne. [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#10254) Doky586 válasza inf3rno (#10253) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Naés? Nem meginni akarom.

(#10255) Vesa


Vesa
veterán

Interneten rendelték az új koronavírust a magyar kutatók
Kis háttérinfó a magyar virológusokról, hogyan dolgoznak a Pécsi egyetemen. Régebbi video, de nagyon jó látni, hogy van pár valódi, hozzáértő, nagyon komoly szakemberünk is.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#10256) Darmol válasza #95561216 (#10093) üzenetére


Darmol
senior tag

Jaja, nekem is.
Aki beleáll, hogy maximális erőfeszítéssel meg kell fékezni ezt a járványt, de előtte is és utána is kussol mikor a jelenlegi járványnál sokkal nagyobb problémák kerülnek terítékre, pl. a védőoltás ellenes mozgalamak tényleg rémísztő térnyerése, az megérdemli hogy félcolos csővel addig üssék amíg mozog.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#10257) inf3rno válasza Doky586 (#10254) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem, de amikor kifújod, akkor elpárolog, és belélegzed, illetve a bőrön át is felszívódik, ha kezet fertőtlenítesz vele, vagy hozzáérsz a lefújt dolgokhoz. Nem biztos, hogy van benne, lehet másfajta mérget kevertek bele. Ha nincs összetétel ráírva, akkor jobb, ha csak kültéren használod szélvédő mosásra, amire kitalálták.

Gyógyszertárban lehet kapni alkoholt külsőleges ecsetelős dolgokra. Valószínűleg abba csak kinint kevernek (tonikban az a keserű), azt érdemes használni fertőtlenítésre. Azért teljesen biztos ebben sem vagyok, érdemes megkérdezni róla a gyógyszertárost, hogy pontosan mi van benne az etanol mellett, és az mennyire mérgező.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#10258) Doky586 válasza inf3rno (#10257) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Te linkelted..:
- A bőr fertőtlenítésére injekció beadása, vagy kisebb sebészi beavatkozás előtt.
- Fertőtlenítőként bőrgomba eltávolításakor és herpesz kezelésekor.

A denaturált szesz korona irtása ugyan nincs leírva, de szerintem megteszi. :U

(#10259) inf3rno válasza Doky586 (#10258) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Persze, hogy megöli a vírust, de mellette azért összeszedhetsz tőle hosszú távon egy májrákot, ha 10% metanol van benne. Te döntésed.

Buliban hasznos! =]

(#10260) Vesa válasza Meggyi001 (#10251) üzenetére


Vesa
veterán

"Nálunk vajon lesz e ennyi önkéntes, ha úgy alakulnak a dolgok? A pénzről nem is merek beszélni..."

Állítólag 900-an jelentkeztek eddig az OMSZ-nél, de a munkábaállításuk nem egyszerű, mert komoly bürokratikus előzményt igényel.
Ami viszont pozitív, pártállástól függetlenül, hogy egy Jobbikos és egy Fideszes parlamenti képviselő (mindketten eü. végzettséggel rendelkeznek), szintén jelentkezett és elvileg munkába is állt már.

A tudomány a valóság költészete!

(#10261) fant0mi válasza inf3rno (#10257) üzenetére


fant0mi
addikt

Jelenleg nem lehet kapni gyogyszertarban, mert hianycikk.
Teljesen jo a denszesz igy pumpasban fertotleniteni. Metil-etil-keton van benne kb 1 tomegszazalekban. Ez az anyag van a whiteboardhoz valo letorolheto filctollakban is. Abba se halt meg bele senki. Marminthogy rajzol vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#10262) Darmol válasza gergo5991 (#10107) üzenetére


Darmol
senior tag

Ömm. Nem. Klónozni nem. De rekombináns módszerrel elő lehet állítani. A fő probléma, hogy a fermentléből olyan tisztaságban kell kinyerni, hogy gyógyszerként alkalmazható legyen, ez viszont elég macerás. Ezért maga a módszer drága. A linkelt cikkben írt módszer jóval egyszerűbb és olcsóbb. Ott a fő probléma ugyanaz mint a vér és plazma központoknál, nincs elég donor. De ettől még alkalmazható.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#10264) inf3rno válasza fant0mi (#10261) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Feltéve ha tényleg az van az összes ablakmosóban... Az összetétel ismerete nélkül én nem játszanék vele.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#10265) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Megérkezett a tökéletes megoldás Szabolcsból.

A Panyolai elkészítette a tökéletes elixírt! :)

3 in 1
70%-os kézfertőtlenítő
felületfertőtlenítő
hibátlan torokfertőtlenítő

Gyógyszertári 50-100 ml-s kézfertőtlenítők 1000 HUF felett...?

Ugyan!

Minőségi pálinka 500 ml 3990 Ft :D

Maradj otthon - kézfertőtlenítő - fogyasztásra is alkalmas :D

(#10266) Vesa válasza Doky586 (#10258) üzenetére


Vesa
veterán

Metanol
"Erősen mérgező, mert a szervezetben az alkohol dehidrogenáz nevű enzim formaldehiddé alakítja, ami pedig komoly sejtméreg. A metanol májkárosító hatása mellett veszélyes idegméreg is. A bőrön át is felszívódik, ezért hosszabb távon nem ajánlatos vele még a kezeket sem tisztítani."

A tudomány a valóság költészete!

(#10267) Darmol válasza HellGreg (#10175) üzenetére


Darmol
senior tag

Nem a 40fok sterilizál, hanem az UV sugárzás.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#10268) Vesa válasza Dyingsoul (#10263) üzenetére


Vesa
veterán

Aki a Kínai berobbanás óta figyeli az eseményeket, az pontosan tisztában van ezzel. Sajnos nem ez a többség.
Március elején még arról szóltak a híradások, hogy hazánkban nincsenek fertőzöttek. A tájékozottabbak már akkor tudták, hogy ez nyilván nem így van és már régen meg kellett volna hozni bizonyos döntéseket.
Ez nem pártpolitika, hiszen irreleváns, ki kormányoz. Egyetlen dolog számt: Odafigyel a szakemberekre, vagy sem? A politikusok nagyrésze sajnos okosabbnak hiszi magát egy virológusnál is...eleinte.

De mehetünk messzebb is. A virológusok évtizedek óta figyelmeztetnek, hogy baj lesz. Ott az Ebola, a Lassa vírus stb. Mindegyik esetében egyetlen szerencsénk volt, hogy nem terjedt cseppfertőzéssel. Ez most így terjed. Meg is szívtuk.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#10269) fant0mi válasza inf3rno (#10264) üzenetére


fant0mi
addikt

A denszesz all ebbol. A az obis sarkanyos legalabbis. A
kollega a denszeszt akarja rafujni a kesztyujere. Avval nekem nincs problemam, a kapaszkodokat, szerszamnyeleket denszesszel fertotlenitem.
Az eredeti felvetes is ez volt, hogy hasznos-e korona ellen. Igen. Az alkohol teszi a dolgat. A metil-etil-keton itt csak denaturalasra valo, de az 1% tartalom "nem rontja el".

[ Szerkesztve ]

(#10270) MongolZ válasza Vesa (#10255) üzenetére


MongolZ
addikt

A Pécsi Virológiát NAGYON érdemes követni, nagyon korrektek és objektívek a posztjaik / videóik.

(#10268) Vesa Hehe, mintha magamat hallanám. Nagyon egyetértek. Legkésőbb január vége óta lehetett tudni, hogy ide fog jönni, és bizony fájni fog. Nem csak Magyarország nem készült föl, egész Európa (néhány kivétellel) elaludt. Magyarországon az fáj leginkább, hogy az egészből politikát csinálnak.

(#10260) Vesa Én is fogok jelentkezni önkéntesnek, amint meglesz az antitest teszt. Elvileg angliában a héten már masszívan készül, kíváncsi vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#10271) #95561216 válasza Dyingsoul (#10263) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ez ugyan az a felkegyelmu, aki tiltakozott a hatarok lezarasa ellen?

(#10272) Elf válasza VinoRosso (#10222) üzenetére


Elf
aktív tag

Nem mindegy hogy 1 milliárdos ország rak karanténba 50 millió embert, vagy 10 milliós ország rak(na) karanténba 10 milliót.

(#10273) Vesa válasza Elf (#10272) üzenetére


Vesa
veterán

Ha időben tesztelnek (teszteltek volna) és időben hozzák meg a döntéseket, akkor nem kell egy egész országot karanténba tenni, csak azt a pár behurcolt esetet izolálni, aki fertőzött. Elalvás után viszont már mindegy.

MongolZ
Egyetértek! Én már szinte csak őket követem, sajnos ritkán nyilatkozik Jakab és Kemenesi is, pedig eszméletlenül intelligens, profi emberek. Egy egészen más világ, mint a szerencsétlen mamika vagy akár szlávik is.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#10274) galervin93 válasza Viktoár (#10109) üzenetére


galervin93
őstag

Nem erre a hsz-ra reagálok, de neked címzem - emlékszel mit írtam pár napja? Nos...

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#10275) Vesa válasza galervin93 (#10274) üzenetére


Vesa
veterán

Szomorú ezt a sok tudatlan, buta embert látni. :(

A tudomány a valóság költészete!

(#10276) Darmol válasza #22743424 (#10246) üzenetére


Darmol
senior tag

Nem azt mondtam, hogy az egész Honvédség kuka. Annyit mondtam, hogy a közzétett lista miatt önkéntelenül elröhögtem magam, ennek okát megadtam és javaslatot tettem, hogy a jövőre nézve alaposabb (sokkal-sokkal alaposabb) felkészülésre van szüksége az illetékeseknek. Tisztában vagyok vele, hogy hirtelen nulláról indulni egyáltalán nem egyszerű. Az eredmény ilyenkor nem feltétleül az feladat végrehajtójának alkalmatanságára/alkalmasságra utal, de a tökéletes fejetlenségre igen. És nem akarom firtatni, hogy miért kellett hirtelen és nulláról indulni.
És csak a tények kedvéért. Voltam olyam katonai rendezvényen, hogy le a kalappal a szervezettség előtt. Csak ámultam és bámultam.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#10277) Doky586 válasza Vesa (#10266) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

OK, a denszeszt nem fogom meginni! ..szigorúan külsőleg..!

De ti se nézzétek meg az általatok használt fertőtlenítő löttyök összetételét, mert azután már csak cukrozott vízzel meritek majd kilincset tisztítani.. :C

(#10278) inf3rno válasza fant0mi (#10269) üzenetére


inf3rno
nagyúr

"A denaturált szeszt főleg oldószerként használják, vagy szeszlámpák, kerti sütők üzemanyagaként. Ipari felhasználása igen széles körű, ezért adalékok és módszerek százait használják denaturálásra. Általában 10%-nyi metanolt kevernek hozzá, de előfordul izopropanol, aceton, metil-etil-keton, metil-izobutil-keton és denatónium benzoát is." [link]

Meg kell nézni az összetételét, abból kiderül, hogy mi van benne. Ha nincs erről tájékoztató és foglalkozik pálinka főzéssel valamelyik ismerős, akkor tutira van metanolra tesztcsíkja, azzal is ellenőrizhető. Egyébként nem ajánlott használni anélkül, hogy biztosan tudná, hogy nincs benne metanol. Az izopropil alkohol sem annyira ajánlott egyébként. A metil-etil-keton, amit írsz az rendben van.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#10279) Darmol válasza inf3rno (#10259) üzenetére


Darmol
senior tag

Előbb vakul meg tőle.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#10280) inf3rno válasza Darmol (#10279) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Utánaolvastam, nem nagyon nézte még senki, hogy hosszú távon mit okoz a metanolnak való kitettség. Ha nem olyan magas a dózis, hogy idegrendszeri tünetei lennének, attól még a mája simán károsodhat. Na szerintem térjünk vissza a koronavírusra.

Még a metanol tesztcsíkról annyit, hogy valszeg nem működne és csak kromatográfiával mondható meg biztosan, hogy van e benne. Érdekes, mert úgy tudtam eddig, hogy mindenki csíkkal nézi.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#10281) Doky586 válasza inf3rno (#10280) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"hosszú távon mit okoz a metanolnak való kitettség"

Azon 10 másodpecre gondolsz amíg elpárolog a kesztyűről vagy a kezedről nyom nélkül? :F
Nem fürdeni kell benne. :W

(#10282) nullpoint


nullpoint
senior tag

Erdőkémiás denszesz biztonsági adatlapja.

Külön a lényeg:

A termék keverék, nem anyag.

CAS 64-17-5 Etanol 86,5-98 %

CAS 78-93-3 Metil-etil-keton 1-1,2 %

CAS 67-63-0 Izopropil-alkohol 1-1,2 %

Metil-etil-keton adatlap.

Izopropil-alkohol adatlap.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#10283) inf3rno válasza nullpoint (#10282) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Ez rendben van.

Buliban hasznos! =]

(#10284) Meggyi001 válasza Vesa (#10260) üzenetére

Na, ennek nagyon örülök. "Régen" a magyar nép nagyon összetartó volt.

https://gamergep.hu/

(#10285) Vesa válasza Meggyi001 (#10284) üzenetére


Vesa
veterán

Szerintem a nép most is nagyobbrészt az lenne, ha nem lennének hergelve non stop mindkét oldalról...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#10286) #22743424 válasza Darmol (#10276) üzenetére


#22743424
törölt tag

Már ne is haragudj de direkt rákérdeztem amire nem jött konkrét válasz. Csak szerettem volna tudni, hogy te kikre gondolsz és miért mert én még most sem tudom. :) Próbálom valamilyen úton módon kitalálni de ezek szerint nem jól. Én elengedtem ezt a témát a továbbiakban :) :R

(#10287) , válasza Vesa (#10268) üzenetére


,
addikt

Szerintem már januárban voltak Magyarországon fertőzöttek. Olaszoknál már akkor elkezdődött, és voltak, akik a kínai "problémák" miatt már akkor elkezdtek Magyarországra gyakorlatilag visszamenekülni Olaszországból.
Abban is biztos vagyok, hogy ha Magyarország teljes lakosságán elvégeznék a teszteket, komoly meglepetések születnének, főleg azok részéről, akik most csak azért nem járnak be dolgozni, mert szerintük így még megfékezhető a járvány. Szerintem már régesrég itt van velünk, és már sokan vannak, akik túl is estek rajta a tudtukon kívül.

(#10288) VinoRosso válasza , (#10287) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nem reális, hiszen akkor lettek volna halottak is. Vagy szerinted voltak csak eltitkolták? Nah... az sem valószínű.

(#10289) , válasza VinoRosso (#10288) üzenetére


,
addikt

Létezhet, hogy akik január óta tömegesen jöttek vissza Olaszországból (ott dolgozók), közülük senki sem volt fertőzött?

(#10290) VinoRosso válasza Elf (#10272) üzenetére


VinoRosso
veterán

Valóban de megvalósítható ettől függetlenül.

(#10291) VinoRosso válasza , (#10289) üzenetére


VinoRosso
veterán

Persze. Az első eset jan 31-én volt Rómában. Mégcsak nem is a síparadicsomok. Lombardiában az első esetek feb 22-én jelentkeztek.

A vírus terjedése exponenciális. Amikor még csak 1 beteg van nem terjed gyorsan, lassan meg felfele a szám aztán egyszer csak bumm, megugrik.

(#10292) HellGreg válasza , (#10289) üzenetére


HellGreg
őstag

Ahhoz képest faszák vagyunk, több (tíz)ezer esetből 6 intenzív és 10 halott... :)

(#10293) Meggyi001

Őlég kevesen vannak az utcán New Yorkban, több kamerát is néztem, többen szoktak lenni. Pedig csak este 9 van. [link]

Katt a képre a nagyobb változatért

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#10294) , válasza VinoRosso (#10291) üzenetére


,
addikt

Ha létezhet ilyen, akkor jó.
Én úgy gondoltam, hogy egy közel 61 milliós országban az első regisztrált eset már a nagyon sokadik lehetett a valós fertőzöttek közül. Akik közül biztosan sokan elutaztak már más országokba is. Nem csak januárban, hanem februárban is, meg márciusban is. Ha a január óta Magyarországra visszaérkezők közül senki sem volt fertőzött, az számomra nagyon pozitív, bár eléggé hihetetlen dolog, de így legyen.

(#10295) VinoRosso válasza , (#10294) üzenetére


VinoRosso
veterán

Hát a 'január óta' intervallumba a tegnap is beletartozik. Nyilván akik azután jöttek haza miután elszabadult a pokol (márc eleje) azok közt van fertőzött. Viszont ekkor már volt is karantén elrendelve a hazaérkezőknek. Van a nem hivatalos térkép azon láthatod is, hogy egy csomóan vannak karanténban.

A január-február időszakban viszont szerintem nagyon minimális az esélye, hogy olaszból jött volna fertőzött M.o-ra. Ha volt is közvetlen az első esetek felfedezése előtt lehetett nem sokkal és nem érintkezhetett rengeteg emberrel, akik meg elkapták azok megúszták gyenge tünetekkel ezért maradhatott rejtve.
Ha jóval előbb (febr eleje) lettek volna fertőzöttek idehaza akkor márciusra tömeges megbetegedések lettek volna ami kiütközött volna az intenzív osztályok leterheltségében.Vagy egyszerűen csak abban, hogy az első gyanús eseteken korábban csinálják meg a tesztet és korábban jelentik be, hogy találtak megbetegedést.

[ Szerkesztve ]

(#10296) Feketelaszlo válasza Dyingsoul (#10263) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Azért az ilyen ENSZ-es főmuftikat sem ártana számon kérni, hogy az a sok ezer terepjáró, sátor, orvos meg különleges felszerelés amivel minden katasztrófahelyzet esetén egy nap alatt ott teremnek az utolsó Közel-keleti faluban is humanitárius segélyt nyújtani most merre kóricálnak. Vöröskeresztet legalább látni itt-ott híradásokban, de ha a WHO főigazgató dolga tényleg utólag megmondani a tutit akkor én is jelentkezek.

(#10297) Alex91 válasza , (#10294) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem is mar regen fertoz itt is. Sot, valoszinuleg mar marcius 4-e elott is haltak bele emberek, mint a 99 eves neni is. Csak oket a protokoll szerint nem kellett tesztelni, mert gondolom nem voltak kulfoldon...
Hallottam olyan pletykat, hogy az irani orvostanhallgato ugy jott ra, hogy fertozott, hogy laborgyakorlatan megnezte magara. Es ahogy emlekszem azt mondtak, hogy enyhe tuneteik voltak. Persze, hogy ebbol mi igaz...
A protokoll volt hibas, es, hogy valoszinuleg akkor keves volt itthon a teszt. Minden tudogyulladasost tesztelni kellett volna, fuggetlenul, hogy hol jart, kivel erintkezett mar januar ota...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10298) aprokaroka87 válasza VinoRosso (#10288) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Amikor bekerül a virus szervezetbe lehet hogy megpihen...majd valami hatására lép mükődésbe.

(#10299) szabi__memo válasza Meggyi001 (#10284) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Még mielőtt bevonultunk a Kárpát medencébe. Akkor lehetet.
Az írásos feljegyzések előtt

[ Szerkesztve ]

(#10300) , válasza VinoRosso (#10295) üzenetére


,
addikt

Tudtommal nem volt, és jelenleg sincs nekik karantén elrendelve, csak kérik őket az önkéntes otthonmaradásra. Több hazaérkezőtől is ezt olvastam, illetve a koronavirus.gov.hu oldalon is ezt írják:
"Az önkéntes karantén – mint az elnevezés is jelzi – nem hatósági elrendelés, hanem kérés."
Link

Valójában azt csinált/csinál az illető, amit akar, senki nem ellenőrzi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.