Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9852) nubreed válasza Dyingsoul (#9851) üzenetére


nubreed
veterán

Igen! Ennyire. Magyarország kormánya abszolút nem kezeli jól a helyzetet.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#9853) st3v3np3t3r válasza smc (#9809) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

wow... szépen megugrott a fertőzöttek száma... de lagálabb a gyógyultak száma is emelkedik

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9855) nubreed válasza st3v3np3t3r (#9853) üzenetére


nubreed
veterán

Nagyon hamarosan elfogunk jutni arra a szintre (szvsz max 1-2 nap), amikor a kormánynak komolyan el kell gondolkoznia valamilyen szintű kijárási tilalom bevezetésén, valamint amit a szlovákok is bevezettek, aki kilép az utcára annak legyen kötelező maszkot hordania. Persze ha nincs maszk úgy nehéz lesz, hozzák kínából tonna számra a maszkokat és osszák ki a lakosságnak. Ez a minimum.

Dyingsoul(#9851): igen, olyan tipukisan magyaros, középeurópai szint, vakargatjuk a tökünket meg hümmögünk, hogy fú g*ci kínába mekkora járvány van, csak ide be ne jöjjön, lett volna minimum 6 hete felkészülni a kormánynak megelőző óvintézkedésekkel, de neeeeeeeem... ezek nem csináltak semmit és még az orunkba is hazudtak és hazudnak folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#9856) Rive válasza csƵ (#9822) üzenetére


Rive
veterán

Én szerettem volna egy számadatot arról, hogy hányan haltak meg Magyarországon influenzában 2020 március első 4 hetében

A fő difi a Covid19 és a szokványos influenza halálozása között, hogy az utóbbi a tipikusan eleve súlyos állapot folytatólagos túlélését teszi lehetetlenné: az áldozat a meglevő betegségébe hal bele, amiben az influenza besegít.
A Covid19 esetében fordított a helyzet: bizonyos betegségek mellett nehéz túlélni a Covid19 okozta tüdőgyulladást - a beteg a tüdőgyulladásba hal bele, nem a krónikus, régóta meglevő alapbetegségbe. Ráadásul az alapbetegség nem is szükséges, hogy túl súlyos vagy életmenetben korlátozó legyen.

Magyarán: az influenza halálozását főleg becslésre, statisztikára alapozva számolják => nem fogsz konkrét számokat találni.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9857) nemcso


nemcso
senior tag

Feltételezett influenza halálozás statisztikai adatok alapján :
https://www.google.com/amp/s/www.hazipatika.com/napi_egeszseg/natha_influenza/cikkek/mennyien_halnak_meg_itthon_influenzaban/20200306143247/amp

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#9858) snecy20 válasza nubreed (#9852) üzenetére


snecy20
veterán

Nekem eddig úgy tűnik, hogy pár ország tőlünk nyugatabbra ennél sokkal-sokkal rosszabbul kezelte eddig, ami a megelőző intézkedéseket illeti - nem védve a kormányt. Persze okosabbak úgyis csak egy pár hét múlva leszünk. Az olasz kormányt sem akarja senki ízekre szedni, amiért heti ~5000 halottal mennek.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#9859) Telda válasza st3v3np3t3r (#9853) üzenetére


Telda
addikt

Fölösleges a fertőzöttek számán pörögni, ettől sokkal de sokkal több van. Ez csak azoknak a száma, akiket ezzel a kevéske teszttel ki tudtak szűrni.

(#9860) koko52 válasza Rive (#9856) üzenetére


koko52
veterán

Évi ~2500-a sima influenzához köthető haláleset.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#9861) windlord


windlord
őstag

Magyarorszagon mekkora lehet az a sacc/pillanat szam, akiken tunet nelkul athaladt a virus, illetve a realitas talajan mennyi tuneteket produkalo fertozott lehet?

(#9862) nubreed válasza windlord (#9861) üzenetére


nubreed
veterán

A valós esetek kb. 5-6% -át derítik fel, kb. ezzel lehet kalkulálni.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#9863) HellGreg válasza nubreed (#9855) üzenetére


HellGreg
őstag

Más országokban sincs kapható maszk, arra biztatják az embereket, hogy csináljanak maguknak otthon. Be kéne fejezni a károgást, nem csak itt nincs maszk.

[ Szerkesztve ]

(#9864) bulikavagyok válasza windlord (#9861) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Szerintem az összes fertőzött a hivatalos adatok kb húszsorosa, ebből 20-40%-ra tippelném azokat akiken jelentősebb tünet nélkül "átmegy" a vírus. De csak találgatok - mint mindenki más. :B

[ Szerkesztve ]

(#9865) nubreed válasza HellGreg (#9863) üzenetére


nubreed
veterán

Kínában van, onnan kéne venni minél többet.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#9866) Rolly válasza snecy20 (#9858) üzenetére


Rolly
veterán

ahol nagy gáz van tipikusan a déli államok ahova előbb jött be és ahol sokkal nagyobb a várható életkor és sokkal több a kontaktus az emberek között mint nálunk... Ez jól látszódik a halálozási arányban is...

Mi szerencsések voltunk, hogy nem hozzánk jött be legkorábban a vírus, így volt / van 1-2 hét extra előnyünk az olaszokhoz / spanyolokhoz képest, de ez szerencse nem a kormányunk jó válság kezelése (aki a héten is fontosabbnak tartotta a politikai csatározást mint a járvány kezelését)

(#9867) csƵ válasza nubreed (#9865) üzenetére


csƵ
őstag

Van az EU-ban is. Most rendeltem a cégnek hét elején Aliexpressen EU raktárból 150 db maszkot és kesztyűt. Pár száz Ft darabja.
Nagyon mérges vagyok és nem akarom elfogadni, hogy valaki azt írja, hogy nincs védőfelszerelés. Legyen civil vagy eü-szakember.

[ Szerkesztve ]

(#9868) ubyegon2 válasza HellGreg (#9863) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A cseheknél és szlovákoknál úgy rendelték el, hogy csak maszkban léphetnek ki közterületre, hogy nincs elegendő maszk? Nehéz elképzelni.

(#9869) HellGreg válasza nubreed (#9865) üzenetére


HellGreg
őstag

Egy több rétegben körbetekert sál, alatta pelenka mondjuk ugyanúgy megteszi, még jobban is zár mint az a lifegő vacak, szerintem. Tegnap úgy mentem boltba, és láttam hogy mások is alkalmazzák ezt a megoldást. Nem csak sírni kell, fel kell találnunk magunkat, ha nincs a boltokban maszk. Persze sírni könnyebb, abban igazatok van.

(#9869) kgergely23 igen úgy, és akinek nincs, az csinál magának. Te melyik bolygón élsz?

[ Szerkesztve ]

(#9870) updog válasza csƵ (#9867) üzenetére


updog
senior tag

Meg is jött, vagy csak megrendelted? :) Kolléga ugyanezt mondja, berendelte, elvileg 3 hetes full refundot vállalnak rá, de egyelőre még az esélytelenek nyugalmával vár, se shipped státusz nincs se semmi.

Mondjuk azt aláírom, párom rákeresett neten, hogy "gumikesztyű vásárlás", két nap múlva itt volt az ajtó előtt két doboz gumikesztyű. (még mindig ott van, hozzá se nyúltunk a dobozhoz, karanténban van holnapig, hogy tuti megdögöljön rajta minden :D)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#9871) rsf válasza koko52 (#9860) üzenetére


rsf
senior tag

Igen évente 2e-3e ember hal meg Magyarországon influenzában. 2015,2017-ben pedig kiugróan sokan haltak meg. PL: [link]
PL: [link]
A fertőzöttek számát nem tudjuk mert nem mindenki fordul orvoshoz.
Amiből ki lehet indulni az a halálozások száma.
Magyarországon évente több mint 120e ember hal meg összesen és ez a szám növekszik.
Olaszországban meg évente 600e ember!!
Minden ország benne van: [link]

Jövő ilyenkor remélem lesznek majd 2020-as adatok. Ha ott látok majd signifikáns eltérést az országok halálozási számaiban akkor lehet majd elmélkedni a Covid-19 pusztító mivoltáról.
Még egy érdekesség: Japánban az öreg társadalom miatt évente 90e-100e ember hal meg tüdő gyulladásban.. Elképesztő szám. Lehet ezért nem veszik komolyan a mostani helyzetet.
Én a gazdasági következményektől jobban félek mint a vírustól. Lehet utálni.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#9872) smc válasza windlord (#9861) üzenetére


smc
addikt

Ha azt nézzünk hogy a környező országokban 700-1500-ig vannak az igazoltak, én ennyire tippelnék. (1000) És hogy valójában mennyi a tünetmentessel együtt? Sok.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#9873) Alex91 válasza bulikavagyok (#9864) üzenetére


Alex91
félisten

Hivatalos allaspont szerint 80%-on megy csak ugy at...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9874) csƵ válasza updog (#9870) üzenetére


csƵ
őstag

Hétfőn rendeltem, nyilván nem kaptam még meg, csak egy visszaigazolást, hogy 2-5 nap múlva érkezik.

[ Szerkesztve ]

(#9875) bulikavagyok válasza Alex91 (#9873) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Hmm, én úgy emlékeszem, h 40-50%-ról olvastam korábban. De annyi az infó, h már alig tudom követni. :B

[ Szerkesztve ]

(#9876) HellGreg válasza ubyegon2 (#9868) üzenetére


HellGreg
őstag

Az előző rossz helyre ment :DDD

igen úgy, és akinek nincs, az csinál magának. Te melyik bolygón élsz?

(#9877) Azie válasza MrChris (#9784) üzenetére


Azie
őstag

engem az érdekelne ezzel kapcsolatban, hogy holttesten mennyi ideig kimutatható a vírus? pl. ha találnak egy halottat indiában bivalyb*sznád alsótól 200 km-re, 10 nappal a halál után behúzzák-e koronára, vagy random mérgezést írnak mellé? (india csak példa, nálunk szerintem még aznap behúzzák, hogy keringési miatt halt meg :( )

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9878) Weareus


Weareus
addikt

Tipp: (ha nem vót még) háztartási, lakásfelszereléses, festékboltokban lehet gumikesztyűt kapni, vastagabb és nem egyszer használatos, cserébe így olcsóbb és ők még nem verték fel az árakat. Szerintem néhány fertőtlenítést - már ha van mivel - simán kibír.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#9879) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Amerikában nagyon nagy a gáz. 5 nap alatt több, mint 40E új diagnosztizált eset.

És az eddigi tendenciákat figyelembe véve kb két hét múlva fog ott is robbanásszerűen megugrani a halottak száma. Gyakorlatilag már ott is borítékolható, hogy sok-sok-sok ezres haláleset lesz. elnézve, hogy milyen ütemben nő, s kb. minden minden második tesztelt fertőzött volt az elején már, amire észbe kaptak - 5-10 ezres haláleset szám is elég gyorsan meglehet már a kezdeti hetekben.

[ Szerkesztve ]

(#9880) Kékes525


Kékes525
félisten

Az a kérdés rossz, hogy kell e maszk, vagy nem kell e maszk. Az attól függ, hogy kinek, milyen helyzetben, mihez kell. Az egyszerű sebészi maszk alig véd a vírus fertőzéssel szemben. Legtöbbször csak arra jó, ami adott esetben nagyon fontos lehet, hogy mi magunk ne fertőzünk. A vírusvédelemhez legalább FFP2 maszk, de még inkább FFP3 kell. Ezzel tudjuk védeni magunkat. De csak szigorúan 1 (egy) adott szituációban, utána kidobandó. Egy embernek akár 10 maszk is kellhet egy nap. Másrészt nem mindegy a viselése, a régi maszkok kidobása. Ezekkel az átlagember nem foglalkozik, úgyhogy nagyon sokszor a maszk teljesen felesleges, többet árt magunknak és másoknak, mint használ.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#9881) Rive válasza Alex91 (#9873) üzenetére


Rive
veterán

Hivatalos allaspont szerint 80%-on megy csak ugy at...

Jelen állás szerint az esetek nyolcvan százaléka 'mild'. Ezt sokféleképpen fordítják, de amit jelent, az annyi, hogy 'nem igényel kórházi ellátást'. Azaz nem alakul ki tüdőgyuszi.
A súlyosság az meg lehet bármi egy könnyű megfázástól egy igazi ütős influenzáig vagy fosokhányok fertőzésig, amire igazából eszedbe nem jutna azt mondani, hogy 'mild'.

Ezek azok, akiknek vannak tüneteik. Ezen felül becsülnek extrába 20-40% teljesen tünetmentes fertőzöttet.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9882) Rive válasza Kékes525 (#9880) üzenetére


Rive
veterán

Ez úgy nagyjából a korábbi hivatalos vélemény, főleg az influenza körüli vizsgálódásokra és kockázatelemzésre alapozva.

Ez a dolog nem influenza, nem viselkedik olyan szépen - a 'jelen tudományos álláspont szerint' vannak szép számmal tünetmentes, de fertőző személyek, akik jelentősen hozzárájulnak a terjesztéshez.

Valszeg lesz még pár hét, mire végre már nem csak elfogadott, hanem javasolt státuszba jut a maszk viselése, száj eltakarása hivatalosan is. De addig is, ezt az eléggé meghaladottnak számító hivatalos mantrát szép lenne kicsit lejjebb tekerni.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9883) ubyegon2 válasza HellGreg (#9876) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazad van, a cseheknél írják is, hogy kötelezően el kell takarniuk az arcukat. ;)
(bárki tévedhet, én legalább nem a kormány vagyok)

Te melyik bolygón élsz?

Jelenleg itt a Földön, amíg nincs jobb.

(#9884) #73959936 válasza Kékes525 (#9880) üzenetére


#73959936
törölt tag

Meg tudnád mondani, hogy találkozol (köhög épp) a következő percben olyannal, aki fertőzött ? Mert ha jól van feltéve egy ffp3.-as maszk, akkor talán....de nem biztos. Átlagember már fél-

Van mitől. A gügyék nem félnek, szerintük nincs mitől. Maszk se kell számukra. Átesnek és kész.

Azt meg elfelejtik végiggondolni, hogy sehol nincs leírva, megállapítva, kőbe vésve stb. hogy ki megy és ki marad. (nem az orvosra gondolok, akinek valsz. döntenie kell gép és nem gép között) Van veszélyeztetett réteg, de mire vége lesz, a nem veszélyeztetett is rá fog döbbenni arra, mennyire elsza..ta a gondolatait.

aztán gondolok még valamit, hát leírom.

azt gondolom, hogy ha már mindenkit győzködünk arról, hogy maradjon otthon, akkor azt minden eszközzel ki kellene csikarni mindenkiből, aki - külföldről jött haza, tünetet mutat, idős, gyerek stb.

és ha már itt tartunk: talán ha tudják azt is, hogy van ezen felül veszélyeztetett réteg, akkor miért nem nyilatkozatták/tatják őket munkahelyen erről, és küldik haza addig, amíg el nem ül ez a szemét vírus ? Nem távdolgozni, hanem megmenteni azokat, akik közűl nagyon sokat tettek az életben és még a továbbiakban is szükség lehet rájuk....

[ Szerkesztve ]

(#9885) Darmol válasza Dyingsoul (#9851) üzenetére


Darmol
senior tag

Nyilván más is mondta előttem, de most nem olvasok végig 10 ezer bejegyzést.
Ugyan az az alapvető probléma a maszkokkal mint az arc elé tekert sállal is. A száj és orr elé rakott cuccon a pára lecsapódik még melegebb időjárásnál is, nemhogy ilyenkor. A nedves meleg környezet ideális hely a bakteriális kórokozók felszaporodására, amelyek belélegezve tüdőgyulladást okozhatnak. Persze nincs semmi gond, ha a maszkot csak egyszer használod, vagy a mosható maszkot, illetve sálat naponta mosod 60 fokon (40 fok nem fertőtlenítő mosás), esetleg hipóval. Mindemellett a maszk alapvetően a beteg emberektől való továbbfertőződést akadályozza, és nem az egészségesek védelmét. A sebész nem azért vesz maszkot a műtőben nehogy elkapja a vesekövet a pacienstől.
A nagynemzeti alaptantervben nem a kreacionizmust meg a hittant kellene eröltetni, hanem az alapvető egészségügyi ismereteket. Pl.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#9887) baryll


baryll
tag

Kapta már el valaki innen ezt a kórságot? Milyen tünetekkel jár ez? Szívesen olvasnék már végre valamiféle hiteles "élménybeszámolót" ezzel a témával kapcsolatosan, hogy mire lehet számítani, ha elér hozzám is ez a fertőzés.

(#9888) Kékes525 válasza Rive (#9882) üzenetére


Kékes525
félisten

Általános duma, ráadásul teljes félrevezető. Konkrétan mond el, hogy mit írtam rosszul. Bármilyen vírusnál, ha hibás a maszk viselése, akkor az nagyságrendekkel többet árt mint használ. Olvasd el figyelmesen amit írtam. Főleg az indokokat, mert akkor megérted miről van szó.

Könyörgöm olvassátok már el mit írtam! Cáfoljátok pontról pontra, ha tudjátok. Látom sokan semmit sem értenek.

Dyingsoul

Az, hogy nagyon rossz amit írtam, az nem érv! Szedd szét és részenként cáfold. Utána már egészében is megteheted.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#9889) sajtos75


sajtos75
tag

Nekem kérdéseim lennének amikre sehol nem kapok valaszt.

1. Krónikus beteg. Pl. Magas vérnyomásos, cukorbeteg. Ez akkor ez mind halálos veszélyben van? Legyen fiatal, középkorú vagy idős?
2. Egy több száz fős munkahelyen hogyan véded ki a megfertőződést? Főleg, hogy csak két hétre áll le. Ápr. 6-tól megint mehetsz melózni. :F
3. Ha mindenki maszkot venne akkor legalább egymást védenénk. Legyen az otthon keszült vagy gyári. Akkor miért nem kötelező?
4.Ez sosem fog vegetérni. Elmúlik. Lesz sok beteg sajnos. De aki nem lett beteg akkor ez újra visszatér és kezdődik elölről. Több év. Vagy rosszul gondolom?

(#9890) Linem válasza nubreed (#9855) üzenetére


Linem
senior tag

(#9854) Dyingsoul Utólag okos már mindenki. Honnan tudhatta volna bármelyik ország, vagy kormánya, hogy ez lesz belőle? Ti gondolom tudtátok előre. Senki sem sejtette, hogy ilyen gyors lesz, még a WHO sem. Akkor miért készültek volna fel előre? Mire készültek volna fel? A SARS, MERS alapján lehetett gondolni, hogy simán megfogják a nagy részét Kínában, az esetlegesen kijutó eseteket pedig elszigetelik karanténnal. Ennél többet senki sem jósolhatott előre, egyik kormány sem. Utólag már lehet okoskodni, hogy ti tudtátok előre. Persze.. 1-2 hónapja még ti sem emiatt aggódtatok, hogy mi lesz velünk a vírus miatt, hanem vígan éltétek a szokásos napjaitokat.

(#9892) Rive válasza Kékes525 (#9888) üzenetére


Rive
veterán

Bármilyen vírusnál, ha hibás a maszk viselése, akkor az nagyságrendekkel többet árt mint használ.

Lósz@rt.

Ez a feltételezés - mert ez nem több, mint feltételezés - hallottam már elég sok forrásból, sokféle okoskodásra alapozva, de a tény az, hogy soha, senkinek sem sikerült effélét bizonyítania.

Azt viszont sikerült bizonyítani már, több kísérlet/megfigyelés során, hogy még a legprimitívebb 'szűrőeszközök' is biztosítanak valamennyi védelmet, még civilek számára/által is. Leginkább a viselési hibák miatt ebben a kategóriában (civilek) a biztosított védelem szintje meglehetős mértékben független a 'maszk' típusától, besorolásától, mibenlététől.

Ehhez jön az a rész, hogy tünetmentes, de fertőző fertőzöttek megjelenésével jár ez a vírus, akiknek a fertőzőképességét csökkenteni csak általános maszkviseléssel lehetne - legalábbis, ha valakinek nincs annyi pénze, hogy tényleg tömeges tesztelést végezzen.

Szóval, a hivatalos mantrát jó lenne szépen lejjebb venni. Nem sokáig él már.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9893) updog válasza Linem (#9890) üzenetére


updog
senior tag

"Utólag már lehet okoskodni" - ha kibekkeltük volna, akkor most azok okoskodnának, akik "megmondták hogy nem lesz semmi". Az ember már csak ilyen. Sajnos most az van, hogy akinek igaza lett, az nem örül ennek annyira.

"Honnan tudhatta volna bármelyik ország, vagy kormánya, hogy ez lesz belőle?" Nem kell jósnak lenni, de létezik ilyen "prevenció" nevű fogalom. Illetve a mai napig (pedig most már nem mondhatják hogy "honnan tudtuk volna") sok helyen mind a kormányok, mind az egyének nem tesznek meg mindent.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#9894) HellGreg válasza ubyegon2 (#9883) üzenetére


HellGreg
őstag

Engem csak az húz fel, hogy itt egymást túlheccelve hisztériáznak az emberek, hogy nincs a boltokban maszk. Holott az egész világon ez a helyzet, a szomszédainknál pláne. Csináljon mindenki magának, nem ördöngősség. A lényeg az, hogy védjen, nem az, hogy milyen trendi.

(#9895) Azie válasza Linem (#9890) üzenetére


Azie
őstag

azért, mert _felelős_ kormányok. ezért választják őket, hogy felkészültek legyenek. És az ilyen eszközök beszerzése és raktározása nem egy rocket science. a spanyolnátha óta tudjuk, hogy bármikor jöhet egy ilyen járvány. "lehetett gondolni". igen, azt is lehet "gondolni", hogy a klímakatasztrófa megoldódik magától, vagy azt is, hogy a háborúba öntött pénzeknek van értelme... de hagyjuk már ezt, hogy nem lehetett rá számítani. szerintem aki nem fullba tolja a kretént, az most sem igazán maga miatt aggódik.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9897) Ajándékok válasza Parci (#9728) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

"90 fokra előmelegített sütőbe, bent hagyod tíz percig, aztán kiveszed és steril"
Az adatokat (90 fok, 10 perc) honnan vetted?

#9870 doeeg: Vigyázz, a 2-3 napos karantén szobahőmérsékleten igaz. 4 fokra pl 28 napot írnak.

Darmol: Honnan tudod ki a beteg? A tünetmentesek is fertőznek.

Rive: Filmekben azt látom, hogy ha egy orvos, ügyvéd vét a szakma szabályai ellen, akkor kizárják. Nálunk is van lehetőség ilyesmire? A tisztifőorvos hirdeti ezt a maszk dolgot....

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#9898) Rive válasza Linem (#9890) üzenetére


Rive
veterán

Az első olasz esetek idején (ami egybeesett a velencei karnevállal) Vuhan lefolyása már ismert volt, ahogy a lappangási idő is. Úgy nagyjából attól az időtől lehetett tudni, hogy Európa nem fogja megúszni Vuhan jellegű események nélkül.

#9897Ajándékok: Filmekben azt látom, hogy ha egy orvos, ügyvéd vét a szakma szabályai ellen, akkor kizárják. Nálunk is van lehetőség ilyesmire? A tisztifőorvos hirdeti ezt a maszk dolgot...

A hivatalos álláspont még mindig az (az egész világon: mínusz Kína, Korea és a súlyosabban érintett területek meg egy-két renitens), hogy csak a tüneteket mutató vagy igazoltan fertőzött viseljen maszkot. Szóval amit a tisztifőizé csinál az nem a szakma szabályai, hanem csak az alapvető józan ész elleni vétek.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9899) fant0mi válasza Rive (#9892) üzenetére


fant0mi
addikt

Ugyvan. Amikor lesz eleg maszk, hogy jusson a lakossagnak is, majd akkor jon el a maszk viselesenek a hivatalos javaslasa mindenkinek is.
A kerdeseket megelozendo ezt azzal fogjak magyarazni, hogy eppen most leptunk be a tomeges fertozes fazisaba, amikor is mar indokolt hordani a maszkot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.