Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10951) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Ennyire nehezen megy 2 oldalnyi laza szerkezetű még csak nem is nehezen érthető / teljesen érthetetlen hivatali formában szedett szöveg értelmezése? :D

mod.: ültem a motoron állok a lámpánál és rossz volt nézni az Aldi parkolót siralmas megint... :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#10952) Rive válasza Narxis (#10944) üzenetére


Rive
veterán

:(
Szorítunk.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10953) Lauda válasza viharhozo (#10943) üzenetére


Lauda
félisten

Igen. Előbb jártam aldiban, valami elképesztő. Tömve az egész, elmebeteg módjára most vagy soha alapon visznek mindent. Érthetetlen. :F

Pedig ezután szerintem majd nyugisabban lehet vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#10954) perempe


perempe
addikt

komoly angol nyelvű cikk a washingtoni fertőzésről [link]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#10955) Corleone33 válasza Lauda (#10953) üzenetére


Corleone33
aktív tag

szerintem adj a dolognak 1 vagy másfél hetet, az embereknek nincsen végtelen mennyiségű pénzük/ helyük otthon hogy naponta Armageddon üzemmódban vásároljanak.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#10956) Rive válasza Lauda (#10953) üzenetére


Rive
veterán

.. és mivel hétvégén nem nagyon lesz áruszállítás, a bevásárlási roham miatt :W mostmár tényleg az lesz, hogy aki lemarad, az kimarad.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10957) envagyok válasza viharhozo (#10943) üzenetére


envagyok
veterán

Ez saját tapasztalat?
Mert akkor most pár napig elhalasztjuk a bevásárlást, amíg mindenki lenyugszik a pi..@ba

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#10958) Nordik válasza Corleone33 (#10948) üzenetére


Nordik
őstag

Hát ezaz, én értem meg támogatom az ötletet, csak műszakban dolgozó ember nehezen tudja ezt összehozni. Ráadásul így is rengeteg embert elküldték a munkahelyerol, ok nem tudnak 2 hétre bevásárolni. Mert mondjuk orulnek ha valahonnan csurran cseppen. Nem mindenki tudott felhalmozni tartalékot. Számtalan ilyet tudok.

(#10959) Corleone33 válasza Rive (#10956) üzenetére


Corleone33
aktív tag

itt is az lesz (jó eséllyel) hogy alkalmazkodni fog a kereskedelem a lehető legjobban a helyzethez.

UI: kereskedelemben dolgozom, így van némi (bár nem rettenetesen sok és főleg még kevesebb publikus) rálátásom a dolgokra.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#10960) Corleone33 válasza Nordik (#10958) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Ezt teljes mértékben át tudom érezni ><

szurkolok hogy sikerüljön erre valami megoldást találnod, ez sose jó helyzet, főleg ételérzékenyként..

Szomszédok sem tudnak segíteni esetlegesen?

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#10961) Rive válasza Corleone33 (#10959) üzenetére


Rive
veterán

Természetesen. Ahogy az előző hörcsögláz után is normalizálódott a helyzet hamar. Jövő héten legkésőbb kedd-szerda magasságtól megint lehet majd kapni mindent szokás szerint.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10962) viharhozo válasza envagyok (#10957) üzenetére


viharhozo
addikt

Sajat, ma csinaltam volna a heti bevasarlast, de kenytelen voltam elhalasztani, mert azert szazak koze nincs kedvem bemaszni masfel orara.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#10963) envagyok válasza viharhozo (#10962) üzenetére


envagyok
veterán

Ha a hülyeség fájna, akkor innen 10km-ről hallanám az Aldiból, és a Tescóból az üvöltést :D

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#10964) UHHH


UHHH
senior tag

Hamarosan jön a nyugdíjak kifizetése, szerintem mégjobban megdobja a tömeget. 9 nap után ma el kellett már mennem a boltba, de nagyon sokan voltak. :( Egy hős vagyok, 9 napig nem voltam boltban!

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#10965) Lauda válasza Rive (#10961) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem is. Majd rájönnek az emberek, hogy ebből a szempontból pozitív a változás. Eleve kevesebb ember az üzletekben.

(#10966) medica válasza snecy20 (#10949) üzenetére


medica
senior tag

van ám: az egyre csökkenő nyitvatartás generálja a felhalmozási kényszert és a tömeget. A meghosszabbított nyitvatartás ugyanannyi vevőt jobban elosztana - kisebb zsúfoltság, kisebb pánik

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#10967) #73959936 válasza Narxis (#10944) üzenetére


#73959936
törölt tag

+1 szorítás...

bizakodni szabad: kb 12 nap és részedről lecseng ez az őrület... :K

[ Szerkesztve ]

(#10968) djgeg válasza dj79 (#10925) üzenetére


djgeg
őstag

Az a probléma, hogy a hivatalos szövegből KIMARADT a "CSAK".... és így értelmetlen a törvény mert nem korlátozza az időseket, csak a fiatalabbakat.
"9.00 óra és 12.00 óra közötti időben látogathatja." Ez alapján máskor is mehet tehát nem "csak akkor" és mivel a későbbi pontban pont ezt nem kezelte le így végkép értelmetlen és így is tele lesz a nyuggerkekkel minden....
Tehát szumma szummárum ez az idiótaság a 65 évnél FIATALABBAKAT korlátozza, és nem az idősebbeket. Persze pont ez kell.... én figyeljek oda, hogy ne fertőződjön meg, de ő rohangálhat és nyalogathatja BKV kapaszkodót 24/7-ben. :DDD

https://www.kormany.hu/download/a/f9/c1000/Kij%C3%A1r%C3%A1s_11_x.pdf
"(1) Saját és családja érdekében a 65. életévét betöltött személy az élelmiszerüzletet, drogériát,
piacot vagy gyógyszertárat 9.00 óra és 12.00 óra közötti időben látogathatja.
(2) Az élelmiszerüzletben, drogériában, piacon vagy gyógyszertárban 9.00 óra és 12.00 óra
közötti időben az ott foglalkoztatottak kivételével kizárólag az (1) bekezdés szerinti személy
tartózkodhat."

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#10969) flegga92 válasza UHHH (#10964) üzenetére


flegga92
senior tag

Felénk már hétfőn kivitte a postás mindenkinek előre.

(#10970) Nordik válasza Corleone33 (#10960) üzenetére


Nordik
őstag

Jó nyilván megoldom, vannak különböző dietaboltok stb. Meghat a rendőr se fog ezért megbüntetni mert több helyről kell beszereznem az élelmiszert. Mást nem tudok tenni vagy akkor nem eszek...

(#10971) Corleone33 válasza djgeg (#10968) üzenetére


Corleone33
aktív tag

akkor rosszul értelmeztem

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#10972) Corleone33 válasza djgeg (#10968) üzenetére


Corleone33
aktív tag

[link]

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#10973) viharhozo válasza envagyok (#10963) üzenetére


viharhozo
addikt

Ott az a nyomorult rendelet, ami semmit nem tilt azon kivul, amit ertelmes ember eddig is betartott (jo, kiveve a 9-12 kozti nyugdijasvasarlast, de azzal azert egyutt lehet elni). Akkor mi az anyjaert indul meg a barma?

Delutan futok meg egy kort, de nem szamitok javulasra.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#10974) Corleone33 válasza viharhozo (#10973) üzenetére


Corleone33
aktív tag

mert mindenki pánikmódban van már hetek óta

hogy miért, azt szerintem felesleges részleteznem.

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#10975) Veron válasza medica (#10937) üzenetére


Veron
őstag

hát igen. idióta ez a Huawei, egy kínai vállalatnál már rég HOnak kellene lennie.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#10976) villamos


villamos
őstag

Index szájbarágó: Mit szabad és mit nem a kijárási korlátozásban?

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#10977) djgeg válasza Corleone33 (#10972) üzenetére


djgeg
őstag

Oké akkor beszélgess el a kedves Miniszterelnökünkel hogy olvassa el azt a K rendeletet, mert a OTT NINCS CSAK!
Idióta propaganda gépezet meg nem tud szöveget értelmezni.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#10978) snecy20 válasza medica (#10966) üzenetére


snecy20
veterán

Hát igen, ez a nyitvatartási korlátozás egyértelműen hibás döntés, már látszik elég hamar.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10979) Corleone33 válasza djgeg (#10977) üzenetére


Corleone33
aktív tag

én nem tudom mi az igazság ebben, csak belinkeltem.

Totál értelmezhetetlen ez az egész rendelet

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#10980) Rage47


Rage47
veterán

Azt igazán néha elmondhatnák tájékoztatón, hogyan kapták el a fertőzöttek általában a vírust. Mert ha senki nem kapta még el boltbajárástól, akkor egy fokkal nyugodtabb lennék a boltban. Ha meg mindenki társasági életet élt előtte, akkor is, mert nem voltam sehol már 4 hete.

(#10981) Csatravi válasza Nordik (#10938) üzenetére


Csatravi
senior tag

Minden élethelyzet más de talán azt a heti 2 vásárlást a délutános műszaknál bele lehetne szorítani mondjuk 7:30-9:00 közé. Ezt én így gondolom mint kívülálló de ismerem a mondás a csalánnal.
Sajna ez a kis dög teljesen átformálja a megszokott napi rutinjainkat.

(#10982) envagyok válasza djgeg (#10977) üzenetére


envagyok
veterán

Szerintem a "csak" nem oszt, nem szoroz.
9-12-ig mehet a nyugdíjas vásárolni, és akkor a boltban az eladókat leszámítva nem lehet fiatalabb. Ennyi.
Ebben sehol sem értelmezhető, hogy a 65 év feletii mehet délután, és az sem, hogy a fiatalabb mehet 9-12-ig.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#10983) #12901120


#12901120
törölt tag

A hír hallatán enyhén szólva felb.szódtam, de most már tök nyugodt vagyok. Elég sok mindent szabad csinálni, tehát nem kéthetes börtönről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#10984) djgeg válasza Corleone33 (#10979) üzenetére


djgeg
őstag

Az igazság az az, hogy van egy idióta országvezetés akik még egy törvényt se képesek megírni normálisan és CSAK-oznak a propagandában de a rendeletbe már nem tudják berakni. (csak majd az egyik alapján jár el a törvény "őre" és nem a másik alapján)

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#10985) smc válasza djgeg (#10968) üzenetére


smc
addikt

9.00 óra és 12.00 óra közötti időben látogathatja.”


Ekkor látogathatja, azaz máskor nem.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#10986) djgeg válasza envagyok (#10982) üzenetére


djgeg
őstag

Ja végülis a kormány propagandában nincs ott a CSAK.... ja várj...

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#10987) Micsurin válasza #12901120 (#10983) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Konkrétan semmit nem tiltottak meg amit értelmes ember akart volna művelni újabban... :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#10988) forceberg


forceberg
veterán

Az egyéni szabadidős sporttevékenység kezdőpontjára el lehet menni autóval, akár messzebbre is?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#10989) smc válasza Micsurin (#10987) üzenetére


smc
addikt

Ha elegendő értelmes ember lenne ma magyarországon, akkor svédországnak hívnák.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#10990) djgeg válasza smc (#10985) üzenetére


djgeg
őstag

Nope.... ez nem elegendő (törvényileg). vagy oly módon kell kifejteni mint a második pontban, csak az inverzét, vagy nem értelmezhető, főleg CSAK hiányában.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#10991) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Mi magyarok hamar el fogjuk lőni ezt a részleges kijárási tilalmat.

(#10992) #95561216 válasza Veron (#10931) üzenetére


#95561216
törölt tag

Munka torvenykonyv 54. paragrafusra probalkozhatsz hivatkozni, de csak ha nem volt semmi stiklid mostanaban a cegnel, amire hivatkozva kirughatnak.

(#10993) smc válasza djgeg (#10990) üzenetére


smc
addikt

Ha 8-tól 16 óráig dolgozhatsz, akkor dolgozhatsz 17 óráig?

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#10994) #12901120 válasza Micsurin (#10987) üzenetére


#12901120
törölt tag

Mondhatjuk úgy is, hogy amit eddig 'szépen' kértek, arra most köteleznek: távolságtartás, tömegek kerülése, ilyesmik.

(#10995) djgeg válasza smc (#10993) üzenetére


djgeg
őstag

Még egyszer leíróm. EGY RENDELETHEZ/TÖRVÉNYHEZ EZ NEM ELÉG, mert ez megengedő NEM TÍLTÓ és később csak a 65 évnél fiatalbbat tíltja, lehet, hogy ezt akarják vele amit te is belelátsz, de a törvényeketet/rendeleteket egyértlelműen és értelmezhetően kell megfogalmazni és explicit TÍLTÁST pontosan kifejteni, mert az alapján lehet eljárni.
Tehát ha a főnök azt ondja, hogy "8-tól 16 óráig dolgozhatsz" akkor megengedi nekem, hogy attól addig IS dolgozhatok, de nem azt mondja, hogy máskor nem.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#10996) janos1988


janos1988
addikt

Usában kezd eldurvulni a helyzet. A világgazdaságnak sem lesz jó ez. :U

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#10997) D@ve89 válasza djgeg (#10990) üzenetére


D@ve89
tag

Ebben sincs "csak", de azért ugye egyetértünk abban, hogy érvényes vezetői engedély nélkül mégsem lehet vezetni? Ez nem matematika...

"A járművezetés személyi feltételei
4. § (1) Járművet az vezethet, aki
a) a jármű vezetésére jogszabályban meghatározott, érvényes engedéllyel rendelkezik, és a jármű vezetésétől eltiltva nincs;"

(#10998) smc válasza djgeg (#10995) üzenetére


smc
addikt

Az most lényegtelen, ha betámadja valami igénytelen jogász, akkor majd helyreteszik ha neked van igazad. Attól még ez a hivatalos kommunikáció a kv.gov.hu-n:
”Az idősebb emberek csak 9 és 12 óra között látogathatják az élelmiszerüzleteket, gyógyszertárakat és piacokat, ebben az időszakban mások ezeket a helyeket nem látogathatják.”

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#10999) UHHH válasza djgeg (#10995) üzenetére


UHHH
senior tag

Ne haragudj, de ha a tiltó szót nem tudod helyesen leírni, akkor nem olvasom tovább, amit írsz...

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#11000) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Most ez a kijárási tilalom miben más, mint az eddigi? Fodrászhoz sem mentem többek között, inkább rendeltem egy hajnyírót, meg boltokban is igyekszem a minimumot tartani nagybevásárlásokkal. Nem igazán tűnik úgy, hogy bármiben korlátozna. Talán másokat igen, akik nem vették komolyan eddig.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.