Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10051) #22743424 válasza Darmol (#10049) üzenetére


#22743424
törölt tag

Mert melyik céggel nem értesz egyet?

(#10052) S e t h válasza HellGreg (#10037) üzenetére


S e t h
nagyúr

Az index egyre károsabb az egészségre.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#10053) Vesa


Vesa
veterán

Nem teljesen

A tudomány a valóság költészete!

(#10054) Rolly válasza #46105344 (#10050) üzenetére


Rolly
veterán

azért abban van valami, hogy a magyar felső vezetés nincs tisztába ki tudna - melyik cég - fertőtlenítő szert maszkot gyártani itthon :D.... akár 5-10%-os haszonnal, hogy a cégnek is megérje ...

(#10055) csƵ válasza Snoop-y (#10038) üzenetére


csƵ
őstag

Senki nem mondta, hogy fiatalokat nem fertőz. Tavaly az USÁ-ban pl. 37 gyerek halt bele az infulenza járványba.

(#10056) HellGreg válasza S e t h (#10052) üzenetére


HellGreg
őstag

Milyen értelemben?

(#10057) Spirit


Spirit
őstag

Számolgattam kicsit. Az USA "jövő héten kinyitunk" hozzáállását nézve oltári nagy bajban lesznek 2 héten belül. Unokatesómmal napi szinten beszélek, aki kinnt él és az emberek többsége még mindig nem tart tőle és ahol nincs konkrétan tiltva, ott simán kinnt vannak az emberek még mindig.

Ha ma vezetnének be totális lockdown-t, akkor feltételezhetjük, hogy 14 napig még exponenciálisan nőnének tovább, vagyis:
április 1-jén: ~400.000
április 8-án: ~1.700.000
regisztrált fertőzött.

A Dél-Koreaiak szerint 84%-a felderítetlen az eseteknek, Európában nagyjából azt hallani, hogy minden 10-et találják meg. Vagyis lesz 17 millió fertőzöttjük, 170.000 intenzívesük és 50.000 halottjuk. Jól számolom?Félelmetes...

(#10058) #46105344 válasza Rolly (#10054) üzenetére


#46105344
törölt tag

Szerintem meg ha Te tudod, akkor ők is :K
Max mi nem tudunk valamit, amit ők igen.

(#10059) Darmol válasza Ajándékok (#9940) üzenetére


Darmol
senior tag

A százalékok teljesen fals adatok, ahogy a betegségszám is. Próbáltam minél egyszerűbben és sallanktól mentesen előadni a lényeget, hogy minél több ember megértse. Ha ezt írom: Hiába szűnik meg a nátha a beteg fejének levágásával az nem gyógymód, avagy a műtét sikerült csak a beteg meghalt. Ez nem mindenkinek megy át, túl bonyolult. Tapasztaltam már.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#10060) viharhozo válasza HellGreg (#10044) üzenetére


viharhozo
addikt

A tegnapi magyar adat 6113, a szlovak 4200, ez lakossagaranyosan 25%-kal tobb. A cseh haromszor annyi, az osztrak otszor, a szloven tizszer.

Dehat kis bazisrol lehet nagyot noni. Ezert mondom, h szubjektiv.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#10061) S e t h válasza HellGreg (#10056) üzenetére


S e t h
nagyúr

A végítélet hirdetésében.
Semmit sem tudunk a 21 éves lányról, csak amit a hozzátartozója- fájdalmában - megosztott.
Kórelőzmény ismeretlen.
De azért hergelni jól lehet vele a népet, mintha ez lenne maga az armageddon, hogy egy fiatal is áldozata már a kórnak.
Lesznek még páran, remélem az is megosztásra kerül majd.
A média jelenlegi ámokfutása példátlan mértékű.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#10062) Elektrosokk válasza Rolly (#10054) üzenetére


Elektrosokk
addikt

már a hónap eleje óta minden textilipari cégnek kötelezően maszkot is kell gyártania.( akik részesültek állami támogatásban. )

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#10063) csƵ válasza S e t h (#10061) üzenetére


csƵ
őstag

Tegnap(?) azt is megoszották névvel, hogy egy amerikai harmincas tanárnő megbetegedett.
Vicc kategória.
Lassan név szerint ismerünk minden beteget.

(#10064) Tajrexi válasza csƵ (#10063) üzenetére


Tajrexi
tag

Én nem csodálkozom, addig ütik a vasat, amíg meleg. Egy statisztikát megnéznék, mennyit tudnak az ilyen hírekből fejni.

(#10065) #76500480


#76500480
törölt tag

Sajnos már megint az idősekre kell panaszkodnom. :( Rokon, 80 as nagymama mindennap lejár a boltba, nem főz(menye főz rá), nem takarít, nem kertészkedik, siratja magát, életében orvos nem látta, gyógyszermentes vénasszony, akit még megsajnálnak az egyedüllét miatt. Közben felelőtlenül kijárkál unalmában, megbetegszik és az alacsony esetszám miatt neki jut ellátás mire mindenkinek átadja azok meg a folyósóra jutnak....

Ismerős aki PIROS kemot+(műtét, sugár) kapott pár éve, HER2re adott gyógyszertől 40% os szíve lett, bizonytalan időre elnapolták a mammográfia szűrést. Prevenció egy nagy 0.

[ Szerkesztve ]

(#10066) HellGreg válasza S e t h (#10061) üzenetére


HellGreg
őstag

Egyetértek, ráadásul már a címadás is borzalmas, kb 10x rosszabb információt sugall, mint maga a cikk tartalma. Az index eléggé elment rémhírterjesztőbe, már szinte azt a kevés jó hírt is figyelmen kívül hagyja, ami máshol megjelenik. :(((

(#10067) Csatravi


Csatravi
senior tag

A kormány megtiltotta egy koronavírus elleni gyógyszerhatóanyag kivitelét az országból
Eddig külföldön gyártották le a gyógyszert a hazai alapanyagból.
Remélhetőleg most ki sem viszik és itthon gyártják le.
2 gyógyszerről van szó ami együttesen alkalmazva állítólag sikeres lehet a gyógyításban.

(#10068) Spirit


Spirit
őstag

A Bill Gates féle Event 201 videóanyagban van egy kép a szimulált járvány kitörése után 2 hónappal, ahol előrevetítik a várható esetszámot és halálozást. (a járvány itt Brazíliában indul)
A 35.000 esethez képest 1 hónapra rá 450.000-et jósolt 26.000 halottal.
Hol is tartunk a valóságban?
Két hét csúszással, de pontosan ott, még az arányok is stimmelnek, még a végén igaza lesz?

(#10069) #22743424 válasza Rolly (#10054) üzenetére


#22743424
törölt tag

A MOL fertőtlenítőszerek gyártására állt át [link]

[ Szerkesztve ]

(#10070) Parci válasza csƵ (#10063) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ebben egyébként egyetértek, egy-egy ilyen kiemelt fiatal esete arra jó, hogy elkezdjenek rettegni a fiatalok is, semmi másra. semmit sem lehet tudni a körülményekről (érted, lehet valaki úgy is 27 éves, hogy mondjuk 13 éves kora óta napi két dobozt elszív), így ez az infó nullát ér.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10071) NavySeal válasza Parci (#10070) üzenetére


NavySeal
senior tag

Pont ezen gondolkodtam. Teljesen egészséges, de lehet cigizett, némi partydrog, no sport, junkfood, stb...

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#10072) VinoRosso válasza NavySeal (#10071) üzenetére


VinoRosso
veterán

pont mint egy átlag huszonéves :D

(#10073) Lauda


Lauda
félisten

Dr. Fekete Ferenc írása a maszkokról: [link]

(#10074) aprokaroka87 válasza Parci (#10070) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Vajon fiatalon melyikre van nagyobb esély?
Meghal valaki Covid-19-ben?
Vagy elüti az autó?

(#10075) Top cat válasza Darmol (#10049) üzenetére


Top cat
őstag

Arra én is kíváncsi lennék hány fővel vonulnak ki és mit csinálnak. :D

(#10076) HellGreg válasza NavySeal (#10071) üzenetére


HellGreg
őstag

Láttad orvos tollából leírva, hogy teljesen egészséges? Csak az anyja mondta.
Nekem pl. Elég magas a vérnyomásom, de nem kezeltetem. Szóval papíron semmi bajom (anyám azt fogja mondani a sajtónak, hogy nem volt semmi bajom). Ha elvisz a kór akkor miattam is retteghetnek egy sort, hogy plusz 1 egészséges 40 éves...
:D
És ezzel nem vagyok egyedül. Ja meg 2 doboz iqost szivok naponta a 10 szál analóg cigi mellé.

[ Szerkesztve ]

(#10077) Parci válasza NavySeal (#10071) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a baj ezekkel a cikkekkel, hogy nagyon nehéz lesz a userek morálját fenntartani hosszútávon. sokan még mindig azt hiszik, hogy pár hét és vége, én inkább arra tippelnék, hogy egy csomó szigorítás a vakcináig életben lesz, és mondjuk a kijárásin engednek néha, ahogy visszaesik a felfutás. nem lesz normális (= a régi) életünk nagyon sokáig. és eleve nem tudjuk, hogy mi lesz, egy ilyen dolog társadalmi-politikai-gazdasági téren is bárhova kifuthat.

de most első körben jön a nagy első hullám, és fontos lenne, hogy az emberek bátran, optimistán álljanak hozzá az egészhez -- ne pedig rettegve. a lelki faktor is fontos minden betegségnél.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10078) Kékes525 válasza Parci (#10070) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem viszont éppen jó a fiatal kiemelése. Egyrészt mindenki vigyázzon, mivel a vírus tulajdonságai még nem egészen ismertek, másrészt sokkal nagyobb odafigyeléssel tartsák be a fiatalok is a higiéniai és a járványtani (pl.: korlátozottabb mozgás, kevesebb érintkezés másokkal) szabályokat és ezáltal csökkentik a járvány terjedését. Tehát szerintem nagyon is van értelme a kiemelésnek. A tapasztalatom az, hogy a fiatalok nagyon lezserek a járvány kezelésében.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10079) proci985 válasza NavySeal (#10071) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a partyzas + no sport a gyakorlatban nem kivitelezheto.

kb egy nap sziget siman ilyen 40000 (!) lepesnek felelt meg amikor utoljara egy polar vantage Vvel mertem, es nem csinaltam semmit, csak setaltam egy kicsit meg lightosan vegigtancoltam par szettet.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10080) Parci válasza Kékes525 (#10078) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez az érem másik oldala, igen

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10081) bigdady válasza Spirit (#10057) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azért nem mindenki hülye ott sem. New York utcái szinte tök üresek ami azért nem kis szó, 20m ember...

[ Szerkesztve ]

(#10082) Rive válasza Parci (#10070) üzenetére


Rive
veterán

Hát, szerintem némi ijesztgetés pont időszerű. A fiatalok eléggé kapják a 'csak nátha' és a 'csak az öregek halnak bele' nyomást, még mindig - kell valami, ami ezt ellensúlyozza.

Rendes hozzáállás kialakulását majd akkor lehet várni, ha rendesen hozzá lesz állva :( Egyelőre a kapkodás, késedelem és fejetlenség látszik leginkább.
Ja, és a hitetlenkedés. Mintha még mindig a szezonalitás csodájában reménykednének.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10083) #46105344 válasza proci985 (#10079) üzenetére


#46105344
törölt tag

Szerintem arra a partyzásra gondolt, amikor az állkapcsod is annyit mozog mint a lábad. :D Olyankor azért nem beszélhetünk egészséges mozgásról,akkor sem ha 5kg ugrik le mire kimennek a szerek. (Majdnem naívan azt írtam hogy reggelig)

[ Szerkesztve ]

(#10084) NavySeal válasza HellGreg (#10076) üzenetére


NavySeal
senior tag

...azt sem tudom mi a fax az az iqos :D

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#10085) Parci válasza Rive (#10082) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha vége a pandémiának, jay és néma bob mintájára felkeresem az összes influenzázó kommentelőt és egyenként orrbaverem őket :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10086) Elektrosokk válasza HellGreg (#10076) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Pedig azon egy légzésterápia is segíthet. (megtanítják hogy kell helyesen lélegezni )

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#10087) Meggyi001 válasza Parci (#10085) üzenetére

:D :D

https://gamergep.hu/

(#10088) NavySeal válasza proci985 (#10079) üzenetére


NavySeal
senior tag

Igen, de a partyzás közben azért lecsúszik feles, sör, bor, partydrog, nem alszanak, stb...azért lássuk be nem egyenértékű a hatása. Bár én már 45 vagyok, így ez nálam már csak emlék :D

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#10089) Vesa


Vesa
veterán

"Steven Dick budapesti angol nagykövet-helyettes az egyik áldozata a koronavírus járványnak Magyarországon. Ő a tizedik, aki a koronavírus miatt hunyt el hazánkban. Mindössze 37 éves volt."
Forrás

A tudomány a valóság költészete!

(#10090) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

brit nagykövet-helyettes 37 [link] Persze csak az öregekre veszélyes...

Romanes eunt domus

(#10091) NavySeal válasza Parci (#10085) üzenetére


NavySeal
senior tag

:D :DDD

[ Szerkesztve ]

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#10092) proci985 válasza #46105344 (#10083) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ejj, hat ha nem specifikaltad volna melyik reggelig meg akar mukodhetett is volna :DDD ja igaz. mondjuk mi olyat barati korben nem csinaltunk, de heti Xeles dnbre azert megtette a hatasat a kondinkra.

5kg leugrast nekem csak futassal sikerult osszehoznom, egy nap amikor ugy gondolta az idojaras hogy ideje szaunava valtoztatni a varost mikozben epp hosszutavfutottam. egyebkent dehidratacio miatt kb alig ertem haza, szoval az siman csak veszelyes volt.

NavySeal: ja az igaz, bar utolso even amikor kint voltunk szigeten mar a het feleben asvanyvizet toltunk, es meg ugy is megvolt a napi 20-25km seta.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10093) #95561216 válasza Parci (#10085) üzenetére


#95561216
törölt tag

Majd nekem is szuksegem lenne nehany kommentelo (ip)- cimere :D

(#10094) Rive válasza Parci (#10085) üzenetére


Rive
veterán

Az én kezemben is viszket a szeneslapát sokszor :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10095) #46105344 válasza Parci (#10085) üzenetére


#46105344
törölt tag

:DDD hardverbuzi.com

(#10096) vzsryl válasza Parci (#10077) üzenetére


vzsryl
nagyúr

"sokan még mindig azt hiszik, hogy pár hét és vége, én inkább arra tippelnék, hogy egy csomó szigorítás a vakcináig életben lesz, és mondjuk a kijárásin engednek néha, ahogy visszaesik a felfutás. nem lesz normális (= a régi) életünk nagyon sokáig."

Szerencsére ez csak egy tipp, de reméljük nem fog bekövetkezni. A jelenlegi kapitalista gazdaság láthatóan nagyon gyenge lábakon áll, és ez sokkal veszélyesebb a koronavírusnál.

Szerk.: Nem véletlenül csíkos a populista vezetők alsógatyájának belső fele.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#10097) Skynet258


Skynet258
veterán

Elég wall of text és angol, de ha valakinek mond valamit a Homo Deus című könyv akkor olvassa el az itt lévő tartalmat (ugyanazon író tollából) mert ezen is bőven el lehet gondolkodni (akárcsak a könyvön én sem olyan régen olvastam csak el). Olyan mélységekben foglalkozik azzal, hogy mi lesz a koronavírus után amin mindenkinek érdemes lenne elgondolkoznia...

https://geekpulse.hu

(#10098) Parci válasza Skynet258 (#10097) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, érdemes elolvasni :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10099) Parci válasza vzsryl (#10096) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

boldogan teleírom majd az összes fórumot, hogy nem úgy lett, hidd el :B

nekem egyszerűen nem adják ki a számok. dél-korea például nagyon sokat tesztelt, tehát talán többet tudhatnak arról, hogy hányan lettek fertőzöttek. ők mondják, hogy 84%-a az eseteknek felderítetlen maradt. 9 ezer eset mellett az még mindig... nudli.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10100) Lauda válasza Parci (#10077) üzenetére


Lauda
félisten

Én azt gondolom nagyot tévednek akik ezt hiszik. Ez az egész pár hét múlva fog majd igazán beérni, néhány hét és nagy bajok várhatóak itt. Kb 2-3 hónap kell majd, mire csillapodik a helyzet és átmegy a járvány az embereken. He beigazolódik annak a kínai professzornak a számítása, akkor az emberiség 60%-át meg fogja fertőzni ez a vírus [link] (márpedig megállítani nem fogjuk tudni).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.