Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10451) NavySeal válasza inf3rno (#10448) üzenetére


NavySeal
senior tag

Az az igazság, hogy a következő hónapok már lehetőséget adnak arra, hogy alternatív kezelésekkel kapcsolatban, vagy a védekezéssel kapcsolatban legyen elegendő tapasztalat.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#10452) Kékes525 válasza nubreed (#10449) üzenetére


Kékes525
félisten

:K ... :W :W :W

Nem ismerem ezeket a teszteket. Gondolom a gyorstesztek ELISA (antitest kimutatás). A lassú PCR.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10453) 8th válasza Meggyi001 (#10406) üzenetére


8th
addikt

Oké, de melyik évben? :D

(#10454) snecy20 válasza Kékes525 (#10450) üzenetére


snecy20
veterán

Addig otthon kell maradni, és fénnyel táplálkozni. Meg valahogy elővarázsolni a pénzt a számlákra.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10455) NavySeal válasza nubreed (#10449) üzenetére


NavySeal
senior tag

Csak nehogy a Moszad-os verzióból legyen annyi nekik...

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#10456) szabi__memo válasza nubreed (#10449) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Én tudom a választ. Ők akarnak tesztelni

(#10457) Kékes525 válasza snecy20 (#10454) üzenetére


Kékes525
félisten

Ki kell feküdni a napra és meg kell tanulni fotoszintetizálni. Mutánsok előnyben. ;]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10458) PitLee válasza snecy20 (#10421) üzenetére


PitLee
őstag

Tippre szerintem úgy matekoznak, hogy
A lappangási idő miatt van egy kis késleltetés, vagy lagg a rendszerben.
Magyarán egy intézkedés eredményét nem látják rögtön csak napokkal, héttel később.
Logika szerint az elején érdemes egy nagyobb féket húzni a rendszeren, majd a visszajelzések alapján ereszteni rajta, de ez mind időbe telik.
Ekkor látják mekkora tartalék van a rendszerben, magyarán kórházi férőhely, ha van sok szabad kapacitás, akkor szerintem apránként engednek bizonyos gyárakat, ágazatokat újra dolgozni és közben figyelik a visszajelzéseket.
A lényeg, hogy az egészségügyi ellátó rendszer közel a maximumhoz legyen telítve, így lehet elérni azt, hogy a karantén ideje lerövidüljön, az időseket meg sajna továbbra is karanténban kell tartani amíg valami védőoltást nem sikerül gyártani.

A másik lehetőség a vírus kiirtása, annak megpróbálása,
mindent is fertőtlenítünk, kézi, gépi eszközökkel, szinte esőszerűen folyjon mindenen a fertőtlenítő.
A lakosság házi karanténban, minden gyanús esetnél teszt, teszt, teszt és elkülönítés.
3 hét után ha nincs újabb fertőzött akkor a határzár fenntartása mellett lehet engedni a karanténon, de csak bizonyos óvintézkedések mellett, nincsenek tömegrendezvények, külföldre utazásról visszaérkezve 2 hét karatén . . . ect.
Így lassan beindul az gazdaság, nem teljes gőzön, de a védőoltás elterjedéséig lehet átvészelnénk, de ehhez igen fegyelmezett, felelősséggel gondolkodó társadalom kell, hogy nehogy megint fellobbantsák valahol vagy szétszórják az országban.

+1
Az orosz WHO-os ajánlásokat figyelembe vevő csináld magad fertőtlenítők orosz nyelven
https://www.who.int/gpsc/5may/tools/guide_local_production_ru.pdf

[ Szerkesztve ]

(#10459) inf3rno válasza Kékes525 (#10450) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én még bizakodó vagyok, egyedül az zavar, hogy sok a felelőtlen ember, és nem veszik komolyan, de ez remélem, hogy később meg fog változni.

Buliban hasznos! =]

(#10460) Floyd80


Floyd80
addikt

Spiegel-nek nyilatkozott egy virológus, hogy miért alacsony Németországban a halálozási szám.

"Az oka, hogy miért ilyen kevés haláleset van a fertőzött emberek számához képest, azzal magyarázható, hogy extrém sok laboratóriumi diagnosztikát végzünk." - mondja Christian Drosten, a berlini Charité virológusa és berlini kormányzati tanácsadó.
Németországban jelenleg hetente több mint félmillió koronatesztet végeznek. Heyo Kroemer, a Charité vezérigazgatója hozzáteszi, hogy Németország korábban kezdte meg a tesztelést, mint más pandémiás államok.

"Der Grund warum wir so wenige Todesfälle haben gegenüber der Zahl der Infizierten ist hinreichen zu erklären, dass wir extrem viel Labordiagnostik machen", sagt Christian Drosten, Virologe an der Berliner Charité und Regierungsberater heute Vormittag in Berlin.
In Deutschland würden derzeit pro Woche über eine halbe Million Corona-Tests durchgeführt. Charité-Vorstandschef Heyo Kroemer ergänzt, Deutschland habe auch früher als andere von der Pandemie betroffene Länder angefangen zu testen.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#10461) Castell válasza smc (#10433) üzenetére


Castell
aktív tag

A forgalom jelenlegi és várható kiesése volt az indok. Nagyon borúlátó körlevelet kaptunk úgy 2 hete ez ügyben. Nagy, országos cégről van amúgy szó, de nem szeretném közkincsé tenni... A múltban hasonlókat már átéltem a cégnél, akkor megúsztam telephelyi át- és visszahelyezéssel, szóval én így is úgy is eljöttem volna, mert nem láttam már a múltban sem stabilnak a munkahelyet, hiszen a pénzügyi kieséseket mindig elbocsátásokkal ellensúlyozták.

Én ebből azt jósolom, hogy nagyon sok cég hasonlóan cselekedik majd, és nem a vírus miatt fogjuk a szívni a fogunkat, hanem a gazdasági hatások és a munkanélküliség miatt.

(#10462) Kékes525 válasza inf3rno (#10459) üzenetére


Kékes525
félisten

Az emberek felelőtlenek, azok is akik nagyon sok embert fertőzhetnek meg. Postások, eladók, pénztárosok, stb,. Tisztelet a kivételnek!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10463) radi8tor válasza csƵ (#10445) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem értem az összefüggést. Lehet munkát találni vagy munkanélküli segélyt kérni...

⭐ Stella

(#10464) #95561216 válasza Kékes525 (#10450) üzenetére


#95561216
törölt tag

En ennel eddig is optimistabb voltam, mert kizartnak tartottam, hogy nyarnal tovabb elviseljek a politikusok azt a nyomast, hogy hatekonynak tuno vakcinat, ellenszert az engedelyezesi eljaras miatt ne vessenek be.

Ehhez kepest mai Timesban olvasom, hogy UK mar most azon gondolkozik, hogy a vakcinak tesztelesenel phase 2-3-t dobjak, es a hatasossagot onkentesek megfertozesevel tesztelik. Trumpnak meg meg ennyi fenntartasa se lesz, mert a novemberi ujravalasztasa mulhat azon, hogy hogy alakul a jarvany.

(#10465) csƵ válasza radi8tor (#10463) üzenetére


csƵ
őstag

Egyelőre nem vagyunk munkanélküliek, kopp-kopp, de vicc, hogy másfél évig kerestünk házat és amikor megtaláljuk, jön a krach.
Szerencsére van tartalékunk is, de a fszom tele az én szerencsétlenségemmel.

(#10466) radi8tor válasza csƵ (#10465) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Legalább már bezuhant áron sikerült megvenni?

⭐ Stella

(#10467) philoxenia válasza radi8tor (#10463) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Munkanélküli segély van? :Y [link] Ja és az is mennyi, ha meg is kapod és meddig....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10468) Elemental válasza csƵ (#10465) üzenetére


Elemental
addikt

Most szinte mindenki szerencsétlen.

(#10469) Parci válasza emvy (#10442) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

félreértesz, nem az intenzívtől rettegek, csak sima logisztikai kérdés, hogy ha mondjuk 8+ napig olyan vacakul vagyunk, hogy nagyon, akkor mi van közben a kölykökkel. ehhez még sars sem kell, a tavalyi influenza is ilyen volt, akkor anyám segített. most ő értelemszerűen nem segíthet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10470) csƵ válasza radi8tor (#10466) üzenetére


csƵ
őstag

Épp amiatt csaptunk le rá. Bár 3 éve fele ennyiért tudtuk volna megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#10471) Kékes525 válasza #95561216 (#10464) üzenetére


Kékes525
félisten

Nagyon veszélyes lehet, ha lerövidítik a tesztelést. Nem véletlenül annyi idő, amennyi. Adott esetben nagyobb kárt okozhatnak vele mint hasznot.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10472) Ringman válasza #95561216 (#10464) üzenetére


Ringman
nagyúr

trump (és a rep. szenátorok) magasról tesz arra, hogy hány ember hal meg, csak menjen a gazdaság és legyen a nagy cégeknek bailout (pl az olajiparnak (!) és a boeingnek)

(#10473) szabi__memo válasza #95561216 (#10464) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Lehet félreértem amit írtál, de az USAban már tesztelnek

[ Szerkesztve ]

(#10474) radi8tor válasza philoxenia (#10467) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez már rémhírkeltés. ;]

Ügyfélkapu kell. Pont.
Mennyi lesz? Amennyi mindenkinek.
Meddig kapják? Ameddig mindenki szokta.

Lehet vele kalkulálni és ez a lényeg. Szerintem.

⭐ Stella

(#10475) Kobe válasza radi8tor (#10466) üzenetére


Kobe
veterán

azért a bezuhanás még odébb lesz.....még futnak a folyamatban levő igénylések, stb. Amikor beindul a munkanélküliség, és leáll a hitelezés is, akkor már csak lefele lesz tér.

(#10476) Kékes525 válasza szabi__memo (#10473) üzenetére


Kékes525
félisten

:N Csak elkezdték. Kevés számú a teszt és nincs eredmény. Ez is még 1 év.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10477) Rive válasza Meggyi001 (#10427) üzenetére


Rive
veterán

...1 hónap múlva (vagy 2-3 hét múlva) nem fogunk tudni ennyien otthon maradni....

Szerintem viszont ez idővel inkább könyebb lesz, nem nehezebb. Illetve inkább úgy mondom, hogy egyre több munkahely, szolgáltatás, mifene fog ráállni arra, hogy otthon maradnak az emberek.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10478) philoxenia válasza radi8tor (#10474) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát, tudsz olyan ingatlant, ahol a minimálbérre eső három hónapig kapható munkanélküli járadék teljes összegéből levonva a megélhetési költségeket futja legalább egy négyzetméter árát?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10479) pjen válasza radi8tor (#10463) üzenetére


pjen
félisten

Ezt a lehet munkát találni annak a több 10000 melósnak Mond majd akiket kiraknak az autó gyárakból.Ráadásul ha mindenki otthon marad eltűnik az árú,hiába lesz esetleg pénzed.
10477:Az,emberek nagy tóbbsége gyárakban dolgozik vagy a földeken ezeket nem lehet a panel nyolcadik emeletén elhelyezni.

[ Szerkesztve ]

(#10480) #95561216 válasza szabi__memo (#10473) üzenetére


#95561216
törölt tag

Az a phase 1, ami kb arrol szol, hogy megmurdel-e kinok kinja kozott, aki megkapja. Utana jonne meg ket, sokkal nagyobb letszamu vizsgalat. A hatekonysagot meg etikai korlatok miatt csak ugy lehet tesztelni, hogy a beoltottakat kiereszted a nep koze, majd adott ido utan megnezed, hogy mennyi kapta el. Na ezt a ket fazist cserelnek le szandekos megfertozesre egy javaslat szerint.

(#10481) Lauda válasza Floyd80 (#10460) üzenetére


Lauda
félisten

Ez miként magyarázza a számokat? X fertőzöttre y elhunyt. :F ott valami kozmetikázás folyik.

[ Szerkesztve ]

(#10482) #73959936


#73959936
törölt tag

Ha és amennyiben 3-4 hónap múlva várható az tetőzés....-re reagálnék.

Aki most tudatosan nem tart személyes kapcsolatot rokonaival, az vajon 30-50 nap múlva is ugyanilyen hittel fogja várni azt, hogy majd novemberben átölelheti pl. a mamát, vagy viszont az unokát ? Nem hiszem :(

Na és akkor nem fog ellaposodni az a bizonyos görbe semennyire.

(#10483) csƵ válasza #73959936 (#10482) üzenetére


csƵ
őstag

Viszont, ha lapos görbével toljuk júliusi tetőzéssel, akkor nem fogja elkapni a lakosság 80%-a, mint ahogy emlegetik.

(#10484) Floyd80 válasza Lauda (#10481) üzenetére


Floyd80
addikt

Bocsánat, akkor itt a link.

Kozmetikázás, igen abban lehet, hogy a gyengébb tünetűeket is beleveszik.

"Maguk a tesztek nem csökkentik a halálesetek számát. Ugyanakkor több tesztelt ember pontosabb képet ad az általános helyzetről. Egy sötétebb terület pedig a magas halálozási arány felé mutat. Ha több embert tesztelnek, akkor több koronás eset derül ki, még azok is, amelyek enyhe kimenetelűek, amik csökkenti a halálozási arányt."

https://www.spiegel.de/wissenschaft/mensch/corona-krise-virologe-liefert-erste-erklaerungen-zu-niedrigen-todeszahlen-in-deutschland-a-c8fef5d1-9c8e-4e9d-b8cc-3f85c6b00282

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#10485) radi8tor válasza pjen (#10479) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aki dolgozni akar, az fog tudni dolgozni. Aki nem akar, az meg nem fog.
Lehet hogy sokaknak meg kell keresni ennek a módját, ne várja senki hogy az ölébe hullik a lehetőség.
Pl zöldségboltok ahova alig járnak most átálltak a házhoz szállításra.

Philo: mindenre azért én sem gondolhatok.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#10486) pjen válasza #73959936 (#10482) üzenetére


pjen
félisten

Akkor jön majd a nyáj immunitás.De lehet egyszercsak eltűnik a virus magától.

(#10487) kekedi


kekedi
senior tag

Van adat arról hogy egyes országok mennyi tesztelést végeztek el? Tud dobni valaki egy linket?
Köszi

(#10488) radi8tor válasza kekedi (#10487) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tesztelésről szerintem nincs infó, mert titkos.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#10489) szabi__memo válasza csƵ (#10483) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mármint addig

(#10490) Floyd80 válasza kekedi (#10487) üzenetére


Floyd80
addikt

Az osztrákot itt lehet nyomonkövetni:

https://www.sozialministerium.at/Informationen-zum-Coronavirus/Neuartiges-Coronavirus-(2019-nCov).html

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#10491) pjen válasza radi8tor (#10485) üzenetére


pjen
félisten

Hát persze.Csak azt a zöldséget valakinek meg kell termelni,szüretelni,válogatni,szállítani,raktározni.Ehhez egy másik gyárnak ládákat kell készíteni,teherautókat gyártani,ezeket vezetni kell.A dolgozókat el kell juttatni a munkájukhoz.Tehát ugyanott vagyunk mint a járvány előtt.Mindenki maradjon otthon,de közben menjen dolgozni,mert ha nem akkor vége a dalnak.

(#10492) Kékes525 válasza Floyd80 (#10484) üzenetére


Kékes525
félisten

"Maguk a tesztek nem csökkentik a halálesetek számát."

Ezzel nagyon nem értek egyet, mert ha a fertőzöttek ismeretében időben elkülönül a fertőzött embert (karantén), az kevesebb újabb fertőzést okoz, köztük kevesebb olyan ember fertőzése történik meg, aki a fertőzésben meghalna.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10494) kekedi válasza radi8tor (#10488) üzenetére


kekedi
senior tag

Mert a kérdés végül is arra akarna kiterni, hogy miért mondják sokan hogy keveset tesztelunk. Gondolom akkor tudunk más országok statisztikáját hogy ők 1millio főre hány tesztelés végeztek el.
De ha nincs ilyen infó, akkor nem értem miért kavar ekkora port sokakban.

szerk.: közben érkezett ilyen infó. :)

[ Szerkesztve ]

(#10495) #73959936 válasza csƵ (#10483) üzenetére


#73959936
törölt tag

Látod ez az, amit én nem hiszek :N a külső tényezők miatt

nem szeretném eltalálni 3-5 fő eltéréssel hány igazolt fertőzőtt lesz itt április közepén

(#10496) aprokaroka87 válasza pjen (#10479) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ilyenkor jön annak hátránya ahogy a munkával kapcsolatban gondolkodunk.

Két út van.
Ahol lehet be vezetik a " 21. századot " vagy marad az ember és akkor vállaljuk a következményeket.

Persze nyilván...ez se menne csak úgy karikacsapásra.

(#10497) pjen válasza Kékes525 (#10492) üzenetére


pjen
félisten

Valamilyen szinten biztos igazad van,de.Mész az utcán eléd ugrik valaki egy tesztel,megcsináljátok.Eredmény 3 nal mulva.Közben ha fertőzött vagy,20 embert megfertőzhetsz.Ha nem vagy az,az sem jelent semmit,hiszen a teszt után 3 percel elkaphatod.

(#10498) Micsurin válasza csƵ (#10483) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem cserébe viszont a kialakuló munkanélküliség következtében bekövetkező halálozások(egészség romlás, öngyilkosságok etc.) száma mellett elfog törpülni a vírus okozta közvetlen kár.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#10499) kekedi válasza Ringman (#10493) üzenetére


kekedi
senior tag

Köszönöm, ilyet kerestem. :)

Igen ez egy márciusi adat. Pont utána kezdett el nőni nálunk a napi tesztelés növekedés.
Korábban biztosan sz*rul álltunk, most talán kevesbbé. de ez az én szv.

(#10500) Kékes525 válasza pjen (#10497) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez igaz, de ha nincs teszt akkor ez nem 3 nap, hanem örök idő +1 nap lehetőség a fertőzés tovább adására. Melyik a több? Ja és vannak gyorstesztek is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.