Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10551) gergo5991 válasza Lauda (#10546) üzenetére


gergo5991
őstag

mindegy fél óra mulva megyek a körzeti sebészhez majd meglátjuk mit mond,

kórházban ha full maszkos meg beöltözött manusokkal találkoztam, van esély hogy tőlük elkaphattam valamit? egész kórházban kb 6 emberrel találkoztam (ennyien voltak elszórva) mindenkin maszk volt (ugyebár itt kötelező)

[ Szerkesztve ]

(#10552) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Csak hogy valami pozitív is legyen.

link

Aztán egy percig gondolkodjunk el azon hogy ami most zajlik, az vajon a véletlen műve vagy egy előre komponált dolog a természet részéről:)

(#10553) FіkuszKukіsz válasza Rive (#10532) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Az is kérdés lehet, hogy az őszi-téli humán koronavíruson történő átesés, milyen szintű védettséget nyújt ez ellen. A gyerekek kvázi immunitását van aki ennek a friss emlékeknek tulajdonítja.

Romanes eunt domus

(#10554) #93187072


#93187072
törölt tag

(#10555) p76


p76
senior tag

Ez felháborító, a nagy kincs WC papírt így pazarolni a jelenlegi helyzetben!
[link]

(#10556) Rive válasza FіkuszKukіsz (#10553) üzenetére


Rive
veterán

Az is kérdés lehet, hogy az őszi-téli humán koronavíruson történő átesés, milyen szintű védettséget nyújt ez ellen.

Ez sajnos nem kérdés: semmilyet. Nem (közeli) rokonok...

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10557) gergo5991


gergo5991
őstag

meg vagyunk mentve? :P
a románok is kapnak ennyit

(#10558) p76 válasza aprokaroka87 (#10552) üzenetére


p76
senior tag

Szerintem a Föld próbál védekezni.
Az embereket például lábgombának tekinti és a koronavírus a gombaölő krém.

(#10559) this is life válasza #86564352 (#10537) üzenetére


this is life
Ármester

Ne legyél ,nem szabad ennyire negatívnak lenni ,mert nálunk 133 bátor ember 🤮 ami bizakodásra adhat okot (vagy mégsem).

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#10560) Ateszpapa válasza csƵ (#10526) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Vagy a kamera 2 iPadet mutat egymás mellet, és azon mutatják a fejüket. :)

(#10561) #93187072 válasza p76 (#10558) üzenetére


#93187072
törölt tag

Úristen...

(#10562) lm83


lm83
őstag

Na nálam egy-két nap torokfájás után mára már tiszta piros lett a torkom, meg látszik, hogy tüszős. Múlt hónap legvégén már volt egyszer, már vagy 3 hete kifeküdtem az egészet, mielőtt ez az egész mizéria elkezdődött volna...
Most be se merek telefonálni a rendelőbe, még kitalálják, hogy ez a hülye bajom van.
De se lázam, se külföldön nem jártam semmi ilyesmi...
Érdekes amúgy, múltkor vagy napokig 38 felett volt a lázam, most meg semmi...

(#10563) aprokaroka87 válasza p76 (#10558) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azé ennyire ne drasztizáljunk....
De ha úgy nézzük...igaz kb.

:)

(#10564) nubreed


nubreed
veterán

Ez volt már? Bocs ha igen: [Lehet, hogy használhatatlanok a csehek és spanyolok által megvásárolt kínai koronavírus-gyorstesztek (frissítve!)] ciki...

Vajon Magyarország milyen gyorstesztet vett a kínaiaktól? ;]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#10565) NavySeal válasza nubreed (#10564) üzenetére


NavySeal
senior tag

Úgy tűnik, hogy marha lassút, hisz alig megy a tesztelés :D

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#10566) Kékes525 válasza lm83 (#10562) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha nehézlégzésed lesz és/vagy magas lázad, akkor telefonálj. Habár én így is telefonálnék. Jobb félni mint megijedni, szerintem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10567) Lauda válasza nubreed (#10564) üzenetére


Lauda
félisten

Reméljük nem ebből a hulladékból vett magyarország.

(#10568) Snoop-y válasza Rive (#10532) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat a jelenlegi mutalodas nem volt kedvezo (az olaszoknal nem teljesen ugyanaz pusztit mint kinaban)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10569) Rive válasza Snoop-y (#10568) üzenetére


Rive
veterán

A mutálódás önmagában természetes. A kérdés annyi, hogy van-e még (illetve: mennyi) keresztbe védettség illetve fertőzhet-e már kétszer.
Más az, ha genetikailag sorolják törzsekbe, meg más az, amikor már járványügyileg.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10570) PitLee


PitLee
őstag

Bognár Annamária, Milanóból
https://youtu.be/V9YagLpFmvU?t=25

(#10571) Vesa válasza aprokaroka87 (#10552) üzenetére


Vesa
veterán

"Aztán egy percig gondolkodjunk el azon hogy ami most zajlik, az vajon a véletlen műve vagy egy előre komponált dolog a természet részéről"

Valóban gondolkodj el. A vírus jó eséllyel igen régen cirkulál a természetben, akár évszázadok óta (ahogy a többi, már jobban megismert állatról emberre ugró vírusoknál is tudjuk, pl. Ebola, Lassa stb.), vagyis semmiféle előre komponáltságról nincsen szó! Arról van szó, hogy bizonyos országokban a élelmiszerbiztonsági előírások és szabályok betartása nélkül dolgoznak fel, árusítanak, és fogyasztanak vadhúst az emberek! Így az egyébként a növény és állatvilágban cirkuláló vírusok szépen át tudnak ugrani az emberre is. Köze nincs az egésznek a légszennyezéshez!

A tudomány a valóság költészete!

(#10572) Vesa válasza Snoop-y (#10568) üzenetére


Vesa
veterán

Ez még vírus léptékkel is marha gyors változás, néhány hónap alatt...nem teljesen értem. Az eddig ismert koronavírusok ráadásul sokkal kevésbé voltak mutálódásra hajlamosak, mint pl. az influenza vírustörzsek. Erről Kemenesi Gábor virológus beszélt egy interjúban...

A tudomány a valóság költészete!

(#10573) inf3rno válasza Floyd80 (#10484) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem meg az magyarázza, hogy rohamosan terjed, és még nem telt el annyi idő, hogy sokan meghaljanak.

Buliban hasznos! =]

(#10574) pupehap válasza Darmol (#10366) üzenetére


pupehap
tag

Végre.... az elejétől fogva olvasom a topikot, de ez a tag kezdetektől úgy ír hozászólást, hogy mindenki hülye de ő mindenhez "is" ért. Gondolom valaki felhatalmazta arra hogy mindenkinél "is" okosabb legyen. Egy magamfajta olvasónak ez rohadtul irritáló viselkedés...

"ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni " José Luis Torrente

(#10575) inf3rno válasza gergo5991 (#10540) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pedig csak rájuk kellett volna köhögnöd. ;-)

Buliban hasznos! =]

(#10576) inf3rno válasza pupehap (#10574) üzenetére


inf3rno
nagyúr

+1

Buliban hasznos! =]

(#10577) Rolly válasza Vesa (#10572) üzenetére


Rolly
veterán

valószínű, hogy még nem alkalmazkodott eléggé az emberekre így alkalmazkodni próbál... hogy ez jó lesz nekünk vagy sem azt nem tudhatjuk ...

(#10578) e.vid válasza p76 (#10555) üzenetére


e.vid
senior tag

Azért az megvan, hogy a feltöltés 2019. nov. 7 ?

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#10579) Ateszpapa válasza e.vid (#10578) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Mekik is be fognak zárni nemsokára, csak házhoz szállítás lesz ahol eddig is volt.

[ Szerkesztve ]

(#10580) #93187072


#93187072
törölt tag

Már nem szennyeznek a legyek ;]

(#10581) Parci válasza snecy20 (#10534) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

srácok, nyugi van. igen, könnyen el lehet keseredni a híreket olvasva, de én kizárólag amiatt aggódom, hogy az 1,5 és a 6 éves gyerekeimet el tudjam látni akkor is, amikor kiüt ez a szar (magas láz, fejem szétrobban, felkelni sem bírok, nincs levegőm, és közben mondjuk ők vagy ugyanígy vannak, vagy éppen kutya bajuk és őrjöngenek, felelőtlenkednek -- nem lehet ám úgy gyógyulni, hogy nem tudsz pihenni, a tavalyi influenzánál volt belőle tapasztalat. persze akkor a kisebbik még csak 4 hónapos volt. ráadásul mindkettő croupos stb.).

szóval nem kell ebből kihallani azt, hogy én otthon dideregve rettegek, hogy mindannyian az intenzíven landolunk, meg főállásban fosok. ;)

gyerekek nélkül semennyire sem fosnék, tényleg. egyszerűen tök más lesz mindennek a dinamikája, amikor megjön(nek) a gyerek(ek). érted, elmúltam 40, láttam tök jó dolgokat a világból, ha megförmedek, biztos a fórum moderáció is lazul ;] stb. (nyugi, beírom végrendeletbe, hogy ha kinyiffanok, napi 100 random usert bannoljon a rios)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10582) Kékes525 válasza #93187072 (#10580) üzenetére


Kékes525
félisten

Majd be lesz ez pótolva többszörösen, ha vége lesz a járványnak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10583) Rive


Rive
veterán

link

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10584) radi8tor válasza Rive (#10583) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gyanús, hogy azért kommunikálják ezt, hogy ne legyen túl lapos a görbe...

⭐ Stella

(#10585) Real_Necro válasza Parci (#10581) üzenetére


Real_Necro
veterán

Van büszke apukás topic. Szívesen látunk. ;]

Egyébként hasonlóan vélekedem 4 és 2 éves gyerkőcökkel meg "lassú immunrendszerű" feleségemmel. Ők már jó ideje itthon, csak nekem kell még ingáznom melóba... szerencsére kocsival, város határán és kevés emberrel találkozom...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10586) Alex91


Alex91
félisten

[link] , igy nehez lesz megallitani...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10587) Rive válasza radi8tor (#10584) üzenetére


Rive
veterán

Szerintem inkább csak beakadt a büszkeségbütyök. Nagyon kellene nekik valami megoldás, amivel munkában lehetne tartani az embereket, és igazából ez egy olyasmi.

Amit a 'hivatal' mond amúgy szinkronban van a WHO ajánlással, csak ugye azt az ajánlást is épp a 'field' orvosok támadják legjobban.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10588) NavySeal válasza Real_Necro (#10585) üzenetére


NavySeal
senior tag

+1
7 és 10 éves. Nálunk anya a közszférában (Járási Hiv.) én 3.5 nap HO-ban. :)
A cégünk szerintem jól felkészült a járványra (már kb. 4 hete kézfertőtlenítők, 2 hete lázmérés és beléptetés, stb). Feleségeméknél viszont...hát közszféra, na... :(((

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#10589) Lauda


Lauda
félisten

Olasz:
+6153
+662

Akkor ez még nem lassul most sem. A megbetegedések száma csak nő ismét. :W

[ Szerkesztve ]

(#10590) attiati válasza #95561216 (#9840) üzenetére


attiati
veterán

Vakcina esetén nem volt még rá példa, hogy ennyire széles tömeget kellene beoltani ilyen hirtelen.

= hatalmas üzlet (potenciálisan több milliárd oltás)

Licenc védi ilyenkor az oltóanyagot?

Oroszok holnap bejelentik, hogy kész a vakcina, letesztelték, használható.

Vannak nemzetközi standard-ek, hogy mikor lehet egy országban kifejlesztett vakcinát nemzetközi forgalomba engedni? Ilyenkor az importáló ország is elvégzi a saját tesztjeit?
Nem vagyok oltásellenes, de alapvető érdekellentét áll fenn jelen esetben.
Sok profitlehetőség, óriási kereslet, időhiány.

(#10591) Lauda válasza Rive (#10583) üzenetére


Lauda
félisten

Azért ez durva:

A fertőzöttek 86 százalékát a kijárási tilalom előtt fel nem ismert vírushordozók tették ki és a diagnosztizált esetek 79 százaléka tőlük kapta el a betegséget. Az egyik kutató szerint "Kínában a COVID-19 esetek robbanásszerű emelkedését pont azok az emberek okozták, akiknek enyhe tüneteik voltak, vagy a kór szimptómái meg sem jelentek náluk." :U

(#10592) Motion_Blur válasza Lauda (#10589) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Egyre inkább úgy látszik ez a maximális tesztelési kapacitásra jutó regisztrált fertőzés/nap.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#10593) Parci válasza radi8tor (#10584) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

túl lapos?? hát csodálkoznék, ha az opció lenne, kijárási nélkül, így magától.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10594) Alex91


Alex91
félisten

[link] , a svedek elengedik...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10595) radi8tor válasza Parci (#10593) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem emelkednek a kritikus esetek olyan mértékben ami másra utalna.

⭐ Stella

(#10596) Parci válasza radi8tor (#10595) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most indul a tánc

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10597) radi8tor válasza Parci (#10596) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De mikor? 2 hete ki vannak fosztva a boltok, azóta megy itthon a vásárlási roham.

⭐ Stella

(#10598) freeknight válasza Alex91 (#10594) üzenetére


freeknight
őstag

Ők már egy hete jelezték, hogy nem tesztelnek többé.
Eddig 2 ország próbálkozott ezzel a szabadon engedés dologgal, mikor elkezdtek megtelni a hullaházak gyorsan kifaroltak belőle. Csak akkor már késő.
De kíváncsi vagyok a svédekre, a statisztikák miatt kell egy ilyen ország is, aki be meri vállalni a szabadon terjedést. Csak az lehetőleg ne az az ország legyen, ahol én élek, ennyi :D

(#10599) Kékes525 válasza Alex91 (#10594) üzenetére


Kékes525
félisten

Kérdés, hogy mennyire bírja a terhelést az egészségügy.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10600) gergo5991 válasza attiati (#10590) üzenetére


gergo5991
őstag

ez az oroszok és a kész vakcina ez csak példa volt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.