Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10351) szabi__memo válasza #73959936 (#10350) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Próbáltam most az egyezer pozitív lenni. Ezek szerint rosszkor :)

(#10352) Kékes525 válasza llax (#10345) üzenetére


Kékes525
félisten

Megírtam az okot, nem olvastad, vagy nem értetted meg. Az információ terjedésre is igaz az entrópia növekedés. Ha már az első információ is sérült, akkor milyen a másod, harmadkézből és így tovább kapott információ? Katasztrofális!

(#10349) Rive

Semmi olyasmit nem írtam, ami bonyolult lenne, de azzal, hogy ezeket nem hangsúlyozod, megtéveszted azokat akiket védeni szeretnél.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10353) #95561216


#95561216
törölt tag

Times cikk [link] nehany nevesitett aldozatrol.

(#10354) radi8tor válasza #95561216 (#10353) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Respect, így talán megérinti azokat is akik eddig magasan tettek rá.

⭐ Stella

(#10355) #73959936 válasza szabi__memo (#10351) üzenetére


#73959936
törölt tag

hidd el semmi gond. mindenki azt szeretné, ha vége lenne....

ha egyszer úgy lesz, szerintem minden ember átértékeli/újraértékeli addigi életét és egész más kapcsolat/szeretet stb lesz egész világon...

aztán azt is gondolom oka van, amiért itthon tartják a készletet :K

[ Szerkesztve ]

(#10357) #95561216 válasza Csatravi (#10344) üzenetére


#95561216
törölt tag

Csanyi ezt nem a sajat penzebol jotekonykodta, hanem sokan fizetunk evi 130 ezret (valamire el kell baszni a cafeteriat), azt most pikk-pakk beintettek, minden kezeles leallt, mert lassan egy honapja malmoznak, hogy hatha szukseg lesz rajuk. Ezert az allam fizet, ez nem adakozas, hanem a sajat segguk fedezese.

Ja ami kulon szep, hogy az otp adott a bhc-nak 20 lelegeztetogepet. Magyaran Csanyi az otp penzen - ahol o is csak alkalmazott - adott gepeket a sajat tulajdonaban allo cegnek. Jobb helyeken ezert nem magasztaljak, hanem sikkasztasert lecsukjak.

[ Szerkesztve ]

(#10359) pjen válasza Rive (#10356) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos irhatunk akármit,attól semmi se változik.

(#10360) Kékes525 válasza pjen (#10359) üzenetére


Kékes525
félisten

Annyi talán, hogy megijednek az emberek és sokkal kevesebbet mozognak, ritkábban hagyják el az otthonukat. Ez a legegyszerűbb és a legbiztosabb védekezés. Csak sajnos ezt nem mindenki (és nem mindenkor) teheti meg.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10361) #73959936 válasza Kékes525 (#10360) üzenetére


#73959936
törölt tag

kötözködnék. aki megteheti, annak meg kellene tennie. mégsem érti/értik nagyon sokan. nem akarják érteni. sem azt, hogy ne menj el otthonról, sem azt, hogy ne állj másfél méternél közelebbre, se azt h. használj sima maszkot, se semmit.

én már rég hazamentem volna mondjuk 1 hónap karanténra...de ilyenről még szó sincs...

[ Szerkesztve ]

(#10362) Csatravi válasza pjen (#10348) üzenetére


Csatravi
senior tag

És most ezzel a kommenteddel mit akarsz nekem mondani vagy bizonyítani ?
Amúgy meg roppant egyszerűen lehet demonstrálni egy gagyi maszk hatékonyságát is.
Állj a frissen festett :D konyhafallal szemben 1-1,5m-re és vegyél egy kis céklalevet a szádba amivel öblögetsz majd lenyeled . Aztán tüsszents egyet a fal felé és megnézheted a faladat :) És csináld ezt meg maszkban is.
Azért írtam a mosásról mert azzal a szövött és nem szövött anyag szerkezete is eléggé megváltoztatható. Egy kis odafigyelés és ez a probléma is csökkenthető. KB ennyi.

(#10363) Kékes525 válasza #73959936 (#10361) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem kötözködsz, sajnos igazad van.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10364) Csatravi válasza #95561216 (#10357) üzenetére


Csatravi
senior tag

Most ne a pénz eredetét vizsgáljuk mert akkor az összes milliárdosunk lemaradt volna a tisztességesek listájáról. Szerintem az összes csak az összeharácsolt, lenyúlt, "lopott" pénzből tudna adakozni. Szóval én nem magasztalom egyiket sem !

[ Szerkesztve ]

(#10366) Darmol


Darmol
senior tag

Rive:
Folyamatosan beszólsz olyanoknak akik saját bevallásod szerint is jobban értenek valamihez. Az hogy vannak olyan haverjaid akiknek az unokatestvérei szobatársai hallottak róla hogy vannak olyan módszerek amik hasznosak attól még _nem_ fogsz érteni hozzá. Hallottál valaha mononukleózisról? Esetleg Streptococcusok? De a Pseudomonas-okról csak-csak?
Nem beszélve arról mi történik akkor ha egy tüdő gombás fertőzést kap, és az antibiotikumok amik alapvetően anti_bakteriális_ szerek teljesen használhatatlanok. Canestennel akarod kenegetni a tüdőd, vagy mi? Alig 1-2 alkalmazható gomba elleni szer van, és azokra is mutatkozik rezisztencia. Az antibiotikumok sem 100%-ban hatásosak képzeld! Amit nem akarsz megérteni az az, hogy az nem segítség ha egy problémát úgy kezelsz hogy nagyobb problémát okozol. Márpedig a tömegesen alkalmazott fertőzésveszélyes viselkedés (mint pl. védőmaszk abszolút helytelen használata), amit egyszerűen lehet azzal szemléltetni ha lemész bármelyik boltba és megnézed az eladót - hozzáteszem eddig csak azokon az elmaradott senkiházi kínaiakon láttam megfelelő viselést.
Kolerás vizet átszűrni koszos rongyon és meginni mert az tuti mi? Toljad csak a full kretént! Nehogy ám forrald! Mert azt évezredek óta csinálják Indiában mert hatásos. Ha máshogy nem is juthat tudomásodra a tea története általános műveltség kéne hogy legyen.
Azokhoz nem akarsz csatlakozni akik szerint több ima kell? Pestis idején is mennyit segített!
Nem az a nagy baj hogy _te_ nem értesz hozzá, hanem az hogy van egy rakás orvos aki hozzád hasonló tudással rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#10367) pjen válasza VinoRosso (#10236) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem elkéne menned,persze nem most,mikor a halál korházban kötelezik a fertőzött dolgozót,hogy melózzon.92 dolgozó megfertőződött, eddig.Nem linkelek telóról,a hirstarton megtalálod.Az pedig,hogy megfelelö erőrorrásokkal 1 hónap alatt megszüntethető,nehari nettó hülyeség.Persze ha az utolsó eszkimóig mindenkit légmentesen bezárnának egy honapra akkor igen.Csak a halottakat kéne sterilen kezelni.

(#10368) #95561216 válasza Csatravi (#10364) üzenetére


#95561216
törölt tag

Jo, de a tobbiek legalabb vettek a faradtsagot, hogy elobb ellopjak :D

(#10369) Kékes525 válasza Darmol (#10366) üzenetére


Kékes525
félisten

Az egyik Penny Marketben Szegeden új begynél kilyukasztott kesztyűkben vannak az eladók, mert így jobban tudnak fogni. Így sokkal egyszerűbb a kesztyű használata. :W Ezt akarjuk??? :(

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10372) modflow


modflow
veterán

Azt tudja valaki, hogy ez [link] fertőtlenít?
DOMESTOS Lemon higiénikus törlőkendő 60 db

Vagy mit csinál?

(#10373) inf3rno válasza Alex91 (#10297) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kétlem, hogy labor gyakorlaton lett volna tesztje rá...

Buliban hasznos! =]

(#10374) bigdady válasza Graphics (#10330) üzenetére


bigdady
nagyúr

5 db 11 ezer. Láttam durvábbat is. Külföldről sem sokkal olcsóbb...
De ilyen van a diszkontbolt.hu-n is 4 db 8000 akcióban mondjuk az nem szelepesen legalább...

[ Szerkesztve ]

(#10375) inf3rno válasza Soulfly842 (#10302) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem olyan 2-3x ennyi fertőzött lehet összesen, mint akiket megtaláltak, ha nem több. A halottak száma alapján becsülhető.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#10376) radi8tor válasza inf3rno (#10375) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

* mint akik jelentkeztek.

⭐ Stella

(#10377) bigdady válasza modflow (#10372) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha az nem akkor mi? :U

(#10378) BoneDragon


BoneDragon
veterán

2013-as cikk amiben már arról írnak, hogy a k@b@szott kinaiak ne egyenek denevért, mert olyan vírusokat hordoznak ami világjárványhoz vezethet!

Hát nem kellett sokat várni, én lelőném az összeset aki megeszi továbbra is. És a tetves kinaik továbbra is elhallgatják a dolgokat. :(((

(#10379) Rive válasza Darmol (#10366) üzenetére


Rive
veterán

Kolerás vizet átszűrni koszos rongyon és meginni mert az tuti mi? Toljad csak a full kretént!

link

:shrug:

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10380) Csatravi válasza bigdady (#10374) üzenetére


Csatravi
senior tag

A szelepes maszkokat el kellene felejteni azoknak akikről nincs 100% bizonyított teszt, hogy fertőzésmentes. Mindenki másnak a szelep nélkülik maszkok hordása lenne ildomos.
Amúgy is a szelepes maszkok mennyiségi problémája miatt azt a keveset is inkább hagyják meg az egészségügyi dolgozóknak.

(#10381) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Gulyás szerint 2500 db lélegeztető gép van szabadon.

Így legyen..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#10382) Alex91 válasza inf3rno (#10373) üzenetére


Alex91
félisten

Nem tudom, hogy ehhez a PCR-hez mire van szukseg...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10383) Rive válasza Csatravi (#10380) üzenetére


Rive
veterán

Az egészségügyi dolgozók munkája amúgy esetenként fizikailag kifejezetten megterhelő, szóval nekik az a szelep nagy segítség.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10384) Ádám16 válasza modflow (#10372) üzenetére


Ádám16
addikt

Szerintem ez foltos ganyét hagy a készüléken, nem használnám (van az irodámban ilyen, asztalt, bill-t áttörölni használom, de telóra nem mennék rá az említett ok miatt).

Engem az érdekelne, hogy kijelzőtisztítő törlő (DM-ből vett az asszony, mikor még volt) csak arra jó, hogy a felület tiszta legyen, vagy lehozza a nem látható bacikat/vírusokat is?

[ Szerkesztve ]

(#10385) weiss válasza BoneDragon (#10378) üzenetére


weiss
addikt

Már egy 2007-es tanulmányban is időzített bombaként hivatkoznak rá.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#10386) radi8tor válasza Ádám16 (#10384) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Törlőkendő az zsírtalanít, nem ad védelmet a vírusokkal szemben.

Pár hét és minden MOL kúton elérhető lesz literes (és kisebb) kiszerelésben a magyar gyártású kéz és felület fertőtlenítő folyadék. Azzal már lehet mosni a telefont bátran (persze nem megúsztatni csak a felületét takarítani).

⭐ Stella

(#10387) Paxker315 válasza Kékes525 (#10320) üzenetére


Paxker315
addikt

Én szkeptikus voltam, de medscape is közölt írást, miszerint jó. [link]

Egyedül bibi, hogy már nem egy SLE, APS, Sjögren szindromas v RA-s embert láttam, hallottam panaszkodni, hogy hetek óta beszerezhetetlen számukra a delagil..

[link] tényleg lehet létjogosultsága. Kérdés az ellátottság

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#10388) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Megtörtént nálam a mobil (otthon elvégzett) mintavétel. Előzetesen kerestek telefonon, mikor jönnek, előtte legalább 4 órával nem lehet enni, inni, vagy fogat mosni sem. A bejelentett időpont előtt ideértek. A mintavétel gyors volt és profi, a védőruha és az eljárás a kínai kézikönyv eljárásrendjét követte. Eredmény 3 munkanapon belül várható, a vizsgálatot kérő háziorvost értesítik róla, nem a beteget.

Úgy tűnik, elkezdik felhasználni a napokban érkezett 100.000 db tesztet azokon is, akik akut tüneteket mutatnak, de nem súlyos az állapotuk. Azt hiszem, ez számottevő előrelépés.

Nálam az első, gyenge tünetek márc. 12-én (pont két hete) jelentkeztek, komolyabban köhögni egy nappal később kezdtem, a láz 14.-én jött. Kb. 4 nappal ezelőtt lassan javulni kezdtem, és most már sokkal jobban vagyok. Kiderül, hogy tényleg korona volt-e, vagy csak valamilyen szokatlan baci. Őszintén szólva abban reménykedem, hogy pozitív lesz a teszt, mert az azt jelentené, hogy különösebb gond nélkül átment rajtam.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#10390) Csatravi válasza Rive (#10383) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ez így van de mivel a szelepes csak egy irányba szűr csak így csak olyannak szabad, szabadna használni aki bizonyítottan vírusmentes.

(#10391) pjen válasza GypsFulvus2 (#10388) üzenetére


pjen
félisten

Rajtad igen,de közben hány emberrel érintkeztél? :)

(#10392) #95561216 válasza radi8tor (#10386) üzenetére


#95561216
törölt tag

Altalaban nem ad vedelmet, szerencsere ez egy lipidburku virus.

(#10393) VinoRosso válasza , (#10300) üzenetére


VinoRosso
veterán

Rosszul tudod:

[link]

(#10312) llax : Értő olvasás.

[ Szerkesztve ]

(#10394) radi8tor válasza Dyingsoul (#10389) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt mondták, hogy volt bevizsgálás és engedélyezés is, csak gyorsított ütemben, hogy minél előbb kezdődhessen a termék értékesítése.

⭐ Stella

(#10395) Kékes525 válasza Alex91 (#10382) üzenetére


Kékes525
félisten

[Molekuláris biológiai technikák]

Főleg primerek kellenek, mert a többi megvan nagyon sok laborban.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10396) Kékes525 válasza Paxker315 (#10387) üzenetére


Kékes525
félisten

Úgy legyen! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10397) smc válasza GypsFulvus2 (#10388) üzenetére


smc
addikt

Köszi az infót! Reméljük nem tart tényleg 3 napig a teszt eredménye.
A másik betegünk hogy van?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#10398) Kékes525


Kékes525
félisten

A vírus kimutatását elméletileg nagyon sok laborban megtudnák tenni, ahol van PCR. PCR pedig sok laborban van. A minták helyes kezelése nem olyan nehéz. Primereket is gondolom könnyen tudnak szintetizálni. Ezért sem értem, miért nincs több teszt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10399) koko52


koko52
veterán

Közben euro 358,3.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#10400) Ádám16 válasza Kékes525 (#10398) üzenetére


Ádám16
addikt

Azért PCR-rel egy minta kiértékelése is hosszadalmas folyamat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.