Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10601) Alex91 válasza freeknight (#10598) üzenetére


Alex91
félisten

Egy ido utan a tobbi is el fogja engedni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10602) szabi__memo válasza gergo5991 (#10600) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Putyin tegnap reggel nekiállt, ebédre kész volt ;)

(#10603) attiati válasza Rive (#9909) üzenetére


attiati
veterán

maszk téma

Határozottan képviseled, hogy hordjon mindenki maszkot. Akár csak orvosit is.
Kérhetnék tőled forrást, amik meggyőztek?

Meggyőzhető vagyok, olvasok bőven, itt még nem jutottam dűlőre.

Saját megfigyelés alapján emberek többet piszkálják a szájuk környékét a maszk miatt.
(postán ügyintéző tapogatja a pénzt... és pénzes kézzel időnként lehúzza a maszkot az arcáról úgy, hogy a szája előtt előre húzza és onnan le az állára, mert nem kap levegőt, vagy zavarja. Kiragadott példa, de a többség inkább nem tudja használni. Köztük én sem.)

1. a maszk viselése közvetlenül lassítja a vírus terjedését azáltal, hogy a fertőzöttet védi a többiektől.
2. de közvetetten meg hozzájárul a vírus terjedéséhez azáltal, hogy többen fogdossák az arcukat vírusos kézzel és több fertőzött lesz? És innen él az 1-es pont.

Mi győzött meg téged?
Nem hitvita, tényleg szeretnék tájékozódni.

(#10604) Csatravi válasza NavySeal (#10588) üzenetére


Csatravi
senior tag

Közszféra.
Patikai dolgozó. Magas láz köhögés már majd egy hete. Hiába jelentette be nem tesztelik le se őt se a kollégáit. :(

(#10605) Alex91


Alex91
félisten

Kina zarja a hatarait, az EU-nak is ezzel kellett volna kezdeni... :(((

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10606) Ereshkigal válasza Parci (#10581) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Párom április 4-re van kiírva. Félek, hogy a kórházban megfertőződhet. Félek, hogy én viszem majd utána haza. Nem is tudom, mi lenne a protokoll, ha egyikőnk benyelné a vírust. Különköltözés? És ha mindkettőnk beteg lesz, elveszik a gyereket hetekre? Nagyszülők, rokonok nincsenek a közelben, de előbbieknek amúgy se merném odaadni, nehogy benyeljék ők is. Barátok, tesók meg szintén kisbabával...

[ Szerkesztve ]

(#10607) Ádám16 válasza freeknight (#10598) üzenetére


Ádám16
addikt

Miért? Te ugyanúgy otthonmaradhatsz az elszigetelt vilagodban, ugyanúgy elhetnel, mint most.

Sajnos van bennem egy olyan érzés, hogy Svédország húzza a hosszabbat ezzel a lépéssel, mi pedig szívunk éveken át a korlátozások miatt. Ott össze fog omlani az eü rendszer (talan), meghal 20.000 ember (talán, és mi a garancia arra, hogy máshol a korlátozások miatt nem ez lenne), és lezajlik így az egész.

Jobban tetszik a prevenció, sokkal-sokkal jobban, de van bennem egy ilyen érzés is, hogy ezzel a számos drasztikus lépéssel hosszabb távon rosszabbul járunk.

(#10608) NavySeal válasza Csatravi (#10604) üzenetére


NavySeal
senior tag

no comment... :(((

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#10609) Alex91 válasza Ádám16 (#10607) üzenetére


Alex91
félisten

En az USA-ra leszek kivancsi, szerintem ok is el fogjak engedni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10610) Parci válasza radi8tor (#10597) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha nem indul úgy be, az csak jó, nem? vagy annak a híve vagy, hogy hulljon mindenki, aki nem spártai harcos, dolgozzon a szelekció?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10611) Meggyi001

Katt a képre a nagyobb változatért

Lassan frissülnek hozzá a Francia adatok is.

https://gamergep.hu/

(#10612) Darmol válasza Ereshkigal (#10606) üzenetére


Darmol
senior tag

Ha van anyatej, akkor a baba szinte minden fertőzés ellen védve lesz, amíg kapja. A párodra sokkal jobban oda kell figyelni, különösen ha legyengül a szüléstől. Ez nem csak a jelenlegi helyzetre igaz, hanem úgy általában a szülésre. Gyerek elválasztása hozzáértőben fel sem merül pont az anyatej immunizáló hatása miatt.

[ Szerkesztve ]

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#10613) Vesa válasza Alex91 (#10594) üzenetére


Vesa
veterán

Sok sikert...Meg fogják szívni.

A tudomány a valóság költészete!

(#10614) Kékes525 válasza attiati (#10603) üzenetére


Kékes525
félisten

Csak olyan vizsgálatok vannak, amelyek a helyes maszkviselet hatásait elemzik. A helytelen viselésről nincs, mert azt hogy mi helytelen azt nagyon nehéz meghatározni egzaktul, az nagyon sokféle lehet. A helyes maszkviselésnek szerintem egyértelmű előnye van. Egyben viszont biztos vagyok, az emberek többsége nem tudja, hogy mi a helyes maszkviselés szabályai.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10615) Ringman válasza Alex91 (#10609) üzenetére


Ringman
nagyúr

nagyon úgy néz ki, a ott a lobbiérdek >> emberi élet, pl:
'Some may even die, I don't know': Former Wells Fargo CEO wants people to go back to work and 'see what happens'

"We'll gradually bring those people back and see what happens. Some of them will get sick, some may even die, I don't know," said Kovacevich, a current executive at Cisco and Cargill. "Do you want to suffer more economically or take some risk that you'll get flu-like symptoms and a flu-like experience? Do you want to take an economic risk or a health risk? You get to choose."

(#10616) Parci válasza Ereshkigal (#10606) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az is szép feladvány. de ne engedjetek a kétségbeesésnek, ez csak egy szaros vírus, le kell nyomni izomból. el fogjuk kapni így vagy úgy. lehet, hogy lesz is pár pokoli nap, hét, de aztán kisüt a nap! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10617) Vesa válasza Parci (#10616) üzenetére


Vesa
veterán

Az eddig biztos, hogy 10éves kor alatt egyetlen haláleset sincs. Babára tehát nem tűnik veszélyesnek. A szülők más kérdés...

A tudomány a valóság költészete!

(#10618) Parci válasza Darmol (#10612) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na de a "ha van anyatej" nem egyszerű, ha anya ki van ütve. mi ezzel szenvedtünk tavaly az influenzánál, majdnem elment a tej, ráadásul a szoptatástól mindig visszagyengült anyafej és nem jött ki a lázból.

de aztán persze végül de, szerencsére, de volt 8 pokoli nap.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10620) Alex91 válasza Vesa (#10613) üzenetére


Alex91
félisten

Szamomra az itt a kerdes, hogy hanyat tudnak visszahozni, aki intenzivre kerul? Errol vannak szamok?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10621) Ádám16 válasza Alex91 (#10609) üzenetére


Ádám16
addikt

Bizonyos államok biztosan. Szerintem a demokraták kitartanak.

(#10622) Csatravi válasza Alex91 (#10609) üzenetére


Csatravi
senior tag

Lehet nem tudnak mást csinálni. Olyan tömeges lett náluk, hogy talán az övék lesz a legdurvább.

(#10623) #22743424


#22743424
törölt tag

Ma lementem a boltba, coop, Spar. Esküszöm több volt a pultos mint a vevő. Temérdek áru leértékelve. A pénztáros hangosan megköszönte, hogy ott vásároltam

(#10624) #95561216 válasza Alex91 (#10620) üzenetére


#95561216
törölt tag

60% remlik, de hetekkel ezelott olvastam valahol.

(#10625) #93187072 válasza #22743424 (#10623) üzenetére


#93187072
törölt tag

Penny-ben ugyanez. Minden tele van, és szó szerint az egyetlen vevő voltam. Elfogyott a sok nagyonbeszartammindentmegveszek ember pénze.

[ Szerkesztve ]

(#10626) Ádám16 válasza #22743424 (#10623) üzenetére


Ádám16
addikt

Engem is hívott a baromfibeszállítónk, hogy jövőhétre tudok-e csirkés kaját tervezni étlapra, mert túllőtt a célon, tele van áruval, és alig mennek az emberek.
Várható volt. 1-2 hétig szerintem nyugi lesz a boltokban. :)

(#10627) Alex91 válasza #95561216 (#10624) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor majd azokat teszik a gepekre, akkor mar feleannyi kell...

Ahogy nezem mindenki arra fele tart, hogy az ellato rendszere nem nagyon birja. Ha az olaszoknak, spanyoloknak nem sikerul megfogni, akkor a tobbi se nagyon remenykedhet. Es a gazdasag nagyon beszopja...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10628) Csatravi válasza #22743424 (#10623) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nálunk is a tömött sorok és kifosztott polcok helyett pár vevő és rendezett feltöltött polcok.
Heti kétszer megyek mert a nagyszülőknek is kell vásárolni. Csak maszkban lépek be bármilyen helyiségbe és ezt nem csak magamért teszem.
Mindig teszek pár kedves szót az eladókhoz, és dicsérem őket és megköszönöm a kitartó áldozatos munkájukat. Úgy látom jól esik nekik és ez sokat jelent.

(#10629) #95561216 válasza #93187072 (#10625) üzenetére


#95561216
törölt tag

Na, akkor most kell menni talicskával :D

(#10630) csƵ


csƵ
őstag

Hogy álltak az olaszok az első regisztrált beteg után 3 héttel?

(#10631) Ajándékok válasza Alex91 (#10594) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Ha tényleg elengedik a svédek, akkor most kellene társulni velük.
1-2 hónapig (amíg lefut) mi támogatjuk őket (ha ez a gyógyszer jó, akár ezzel), aztán az orvosaik, lélegeztetőgépeik jönnek hozzánk.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#10632) Vesa válasza #93187072 (#10625) üzenetére


Vesa
veterán

Ehhez képest a Tesco online olyan, mintha háború lenne. Semmi nincs. Nem teljesen értem, mi a fenét csinőálnak ezek akkor...Nekem a vásárolt termékek közel felét ki sem hozták és még csak nem is helyettesítettők őket semmivel. 3éve rendelek így, nem a korona hülyeség miatt kezdtem, de ilyen gyatra teljesítést még nem láttam tőlük, sőt, alapvetően pozitív tapasztalataim voltak.

A tudomány a valóság költészete!

(#10633) Csatravi


Csatravi
senior tag

Remélem most már rájön a világ hogy ha egyszer ezen túl leszünk akkor az egészségügy lesz a fő prioritás minden ország számára.

(#10634) Lauda válasza #22743424 (#10623) üzenetére


Lauda
félisten

Ma aldiban is a liszten kívül minden volt, bőségesen.

(#10635) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

link

Van ott a cikk második felében egy érdekes felvetés.

(#10636) #93187072 válasza Vesa (#10632) üzenetére


#93187072
törölt tag

Hát gondolom mert elsődlegesen a boltot töltik fel, a házhozszállítás csak másodlagos. Sokkal többen vásárolnak a boltban, mint amennyien házhoz akarják szállítatni, így ők a prioritás.

Egy étterem is elsődlegesen azokkal foglalkozik, akik ott fogyasztanak és nem azokkal, akik házhoz kérik.

[ Szerkesztve ]

(#10637) Rolly válasza Ádám16 (#10607) üzenetére


Rolly
veterán

lehet azt kellett volna csinálni, hogy 60+-nak teljes kijárási tilalom orvos házhoz megy, kaja önkormányzat és iskolai menzák által házhoz megy... nyugdíj helyett mindent rendeznek (rezsi...kaja...gyógyszer) és az állam nem folyósít nyugdíjat 1-2 hónapig
a 60-os korosztály pedig nem változtat csak alapvető dolgokat tart szemelőtt a lassítás érdekében... távolabb áll egymástól több fertőtlenítő boltok bejáratánál kijáratánál...

így a legrizikósabb korosztály otthon van nem nagyon tud megfertőződni a fiatalabb korosztály (itt még a rizikós betegeknek kellene otthon maradni hasonlóan a nyugdíjasokhoz) pedig dolgozik és pörgeti a gazdaságot ... így nem lenne gazdasági visszaesés és nem lenne túlterhelt eü sem ...

(#10638) #22743424 válasza #93187072 (#10625) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nem biztos, hogy elfogyott a pénzük az embereknek. Persze biztos van akinek igen de sokan most élik fel azt a készletet amit vettek. Csak így meg a boltok kerülnek nehéz helyzetbe.

(#10639) Vesa válasza csƵ (#10630) üzenetére


Vesa
veterán

Ezzel mire célzol?

Csatravi
Nem bízok ebben. A szakemberek évtizedek óta figyelmeztetnek, de a politikusokat eddig sem érdekelte. Eztán se valószínű, hogy fogja, el lesznek foglalva mással, pl. egymás lejáratásával.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#10640) csƵ válasza Vesa (#10639) üzenetére


csƵ
őstag

Nem célzok semmire, mi most tartunk 3 hétnél, össze akarom hasonlítani arányosan a két országot.

(#10641) Vesa válasza csƵ (#10640) üzenetére


Vesa
veterán

Nem tudod összehasonlítani, mert a mi adataink nem mérhetők hozzájuk. Sokkal több tesztet végeztek el, vagyis több a felderített eset is. Nálunk az adatszolgáltatás egy katasztrófa. Se megfelelő mennyiségű teszt, se területi, nemek és korcsoport szerinit megoszlási adat nincs.

A tudomány a valóság költészete!

(#10642) szabi__memo válasza Vesa (#10617) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Pedig van. Kínában, de most nem találom

[ Szerkesztve ]

(#10643) inf3rno válasza #22743424 (#10638) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nyilván azért vett mindenki egy hónapra elég kaját, hogy ne kelljen gyakran boltba menni, és ott esetleg fertőződni. Nem tudom ez miért nem jut el egyesek tudatáig.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#10644) Vesa válasza #93187072 (#10636) üzenetére


Vesa
veterán

Lehet benne igazság, bár véleményem szerint, éppen a kiszállítást kéne inkább preferálni, mivel az nem jár szinte semmilyen kontaktussal az emberek között.

szabi__memo
Hol láttad? Pár napja néztem az adatokat és nem volt egyetlen egy sem. Fertőzött volt, de halott gyerek nem!

Rolly
A fiatalok is megbetegszenek és fertőződnek, csak sokkal kevésbé alakul ki tüdőgyulladás. Vagyis hazaviszi az időseknek, tehát nem megoldás amit írsz. Csak akkor, ha az idős egyedül él, de ez sok helyen nincs így.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#10645) Fecogame


Fecogame
veterán

Ezt csak úgy itt hagyom. Kicsit számolgattam.

Ez csak egy újabb influenza. Számoltál már utána?

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#10646) #93187072 válasza Vesa (#10644) üzenetére


#93187072
törölt tag

Ebben igazad van, de amíg 10 ember 9 a boltban vásárol, addig nem tudnak mit tenni. Ha nem töltik fel a boltot és azt az 1 embert szolgálják ki inkább, akkor elvesztik azt a 9 másik vásárlót, mert az inkább átmegy a pennybe, vagy akárhova

(#10647) szabi__memo válasza Vesa (#10644) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem tudom, most nézem wordometeren és ott tényleg nem írja, hogy lenne. Lehet már 10 éves volt akit olvastam ott meg 0-9között írnak nullát.
Igazából ha volt is, akkor is ezek szerint 1. Tehát mondhatjuk hogy kb nincs

[ Szerkesztve ]

(#10648) #22743424 válasza inf3rno (#10643) üzenetére


#22743424
törölt tag

Persze ez így van, csak én meg pont azért nem mentem akkor mert annyian voltak abban az időben. Akkor sem lehetett tudni, hogy kiben van illetve kiben nincs mikor az a nagy tömeg volt. :)

(#10649) aprokaroka87 válasza Vesa (#10639) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

El lesznek foglalva mással... ez idáig oké.

De talán " vigasztaljon " az hogy a virus nem azt nézi hogy kicsoda az illető, honnan jött, ki volt az apja....stb

Magyarul nekik sem árt elgondolkodni azon hogy igazából a hatalmuk megléte egy szinte láthatatlan dolgon is múlhat.

(#10650) Vesa válasza aprokaroka87 (#10649) üzenetére


Vesa
veterán

Ezt egy józan ember érti...Nekem nem kell magyaráznod. De a politikusok 90%-ka nem ilyen, hanem egy egoista b*rom, aki mindenből politikát csinál, és mindenkinél okosabbnak képzeli magát.

A tudomány a valóság költészete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.