Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10901) bexinho23


bexinho23
őstag

Ez a kijárási korlátozás megszegése büntetéssel mennyire lehet szigorú a gyakorlatban? Elég érdekes a dolog a mi esetünkben.

Párommal 15 éve vagyunk együtt, gimi óta. Én egy faluban lakom, dolgozni pedig a szomszédos városba járok át (5 km). A párom édesanyjával lakik, ő megyeszékhelyen (falu másik irányába indulva 10 km-re). Általában péntektől hétfőig vagyunk együtt a lakhelyemen, hétfő reggel viszem haza, majd onnan rögtön meló.

Na most ez a helyzet azt jelenti az én olvasatomban, hogy szabályt követve április 11-ig nincs találkozás. De ha meghosszabbítják a korlátozást pl. 3 hónapra, akkor akár búcsút is inthetünk egymásnak... ;] :U ... ha nem vállaljuk be a 5-50 ezres bírságot.

Szerintetek lehet olyan igazolást vagy bármit írni 2 tanu aláírásával (ha már lakcímkártyát nem lehet csináltatni), hogy az ideiglenes/tartózkodási helyem a megyeszékhelyen van? Amúgy is érdmes lett volna korábban meglépnem ezt, mert hétköznap is többször vagyok nála, ami most nem lesz. De a hétvégét azért dobni nem fogom... elég gyerekes a helyzet... :))

(#10902) envagyok válasza Alex91 (#10896) üzenetére


envagyok
veterán

Nem a vírus miatt.
Már egy éve szándékos lassú leépítés van az Audinál, pont betartva, hogy ne minősüljön csoportosnak.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#10903) Kékes525 válasza Hansomester (#10875) üzenetére


Kékes525
félisten

Hát nem sok, az biztos.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10904) szabi__memo válasza Dyingsoul (#10845) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ugye erre nem most jöttél rá? :DDD

(#10905) NavySeal válasza envagyok (#10902) üzenetére


NavySeal
senior tag

A válság már tavaly is látszódott, különösen az autóiparban. Több ismerős jelezte, hogy autóipari beszállítóként már tavaly folyamatosan csökkentek a megrendelések...

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#10906) #76500480


#76500480
törölt tag

Aki nem lakcímkártya szerint életvitelszerüen tartózkodik(nyaralóban, albérletben, hajléktalan kunyhóban) azt is büntetik? Illetve valaki tudna linkelni valami sablon munkáltatói igazolást, sajnos szükség lesz rá.

(#10907) Alex91 válasza bexinho23 (#10901) üzenetére


Alex91
félisten

Hat akkor chatsex lesz :DD!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10908) medica válasza envagyok (#10902) üzenetére


medica
senior tag

a szerződésesekkel kezdték (nem hosszabbítottak stb), de ez most már más
bexinho: ez aligha gond még most nyugi. Kijárásinál lesz érdekes ha csak lakcímkártyán bejegyzettet fogadnák el - albérletesek, stb., az tiszta káosz lenne.

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#10909) envagyok


envagyok
veterán

A nyájimmunitással, és a vírust megkapókkal majd meggyógyultként élőkkel kapcsolatban felmerült bennem pár kérdés.
Ha valaki meggyógyul, annak a szervezete, ugye leküzdi, és eltünteti a vírust a szervezetből.
De ha mondjuk a gyógyult személy megfog egy fertőzött akármit, és kezén lesz a vírus, azzal még ugyanúgy megfertőzhet más nem fertőzött személyt. A bőrön lévő vírust nem pusztítja a szervezet, ez eddig számomra világos.
A kérdés az, hogy ha a gyógyult újabb adag vírust kap a szervezetén belülre, rátüsszentenek, és a tüdejébe kerül, akkor azok nem pusztulnak rögtön, sőt az influenza alapján (mivel egy évben többször is elkaphatod, és köhöghetsz tőle) ugyanúgy fertőzöttnek kellene tekinteni, mint bárki mást??

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#10910) #73959936


#73959936
törölt tag

Hát én ezt az új korlátozást remélem jól értem. Holnaptól pl. élelmiszerboltban 9-12 között csak 65 év felettiek vásárolhatnak....

de ez azt is jelenti, hogy más időpontban nem tehetik...

ugye jól értem - :U

(#10911) Real_Necro válasza bexinho23 (#10901) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ha 15 év alatt nem jutottatok el az összeköltözésig, akkor azt a pár hónapot szerintem kibírja a kapcsolatotok, de lehet én értettem valamit félre. :B ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10912) NavySeal válasza #73959936 (#10910) üzenetére


NavySeal
senior tag

Igen, így van

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#10913) Csatravi válasza envagyok (#10902) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ehhez képest tavaly év közepén.

(#10914) _drk


_drk
őstag

Mivel rengetegen laknak albérletben így szerintem, hogy kocsival ki hova megy, meg hol lakik az teljesen lényegtelen.

A lényeg jelenleg a kültéri és beltéri csoportosulás elkerülése.
A többit meg tudod indokolni!

(#10915) dugo_ válasza #73959936 (#10910) üzenetére


dugo_
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#10916) medica válasza #73959936 (#10910) üzenetére


medica
senior tag

nem jól érted, 65 felettiek csak 9-12, a többiek bármikor
drk: persze ez az ésszerű, de pl olaszban papírt kell kitölteni mielőtt elmész, lakcímkártya, stb.

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#10917) Rive válasza envagyok (#10909) üzenetére


Rive
veterán

Nem. Ahhoz, hogy valaki fertőző legyen, elegendő sűrűségben kell vírust termeljen a szervezete. Ha/amíg immunis valaki, akkor ez nem történik meg, az immunrendszere hamarabb kinyírja a fertőzést.
Kivételek és balesetek természetesen lehetnek, de a járvány általános terjedéséhez ezek nem fognak hozzájárulni. Pl. a korábban emlegetett beer-pong meccs alatt egy teljesen immunis résztvevő is fertőzővé válna - egy időre. De ez extrém, egyedi eset.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10918) #73959936 válasza NavySeal (#10912) üzenetére


#73959936
törölt tag

Kíváncsi leszek majd arra, hogy az üzlet üzemeltetője hogyan fogja ezt betartatni - :K

(#10916) medica

(1) Saját és családja érdekében a 65. életévét betöltött személy az élelmiszerüzletet, drogériát,
piacot vagy gyógyszertárat 9.00 óra és 12.00 óra közötti időben látogathatja.
(2) Az élelmiszerüzletben, drogériában, piacon vagy gyógyszertárban 9.00 óra és 12.00 óra
közötti időben az ott foglalkoztatottak kivételével kizárólag az (1) bekezdés szerinti személy
tartózkodhat.

TEHÁT TE TÉVEDSZ

[ Szerkesztve ]

(#10919) Csatravi válasza #73959936 (#10910) üzenetére


Csatravi
senior tag

Jól érted. Amúgy szerintem lájtosként jó megoldás. A melósok többsége délelőtt dolgozik, így kevésbé tudnak amúgy is ebben az időszakban vásárolni. A műszakban dolgozók éjszakás (és délutános) műszakosok reggel 9-ig megoldhatják a vásárlást és mehet a szunya. A többiek meg 12 után. Az idősek akik meg otthonról mindenáron szökni akarnak akármilyen okból azok 9-12 ig lerendezhetik a vásárlást.

[ Szerkesztve ]

(#10920) Darmol válasza Kékes525 (#10870) üzenetére


Darmol
senior tag

+1

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#10921) medica válasza #73959936 (#10918) üzenetére


medica
senior tag

jogos a 2. pontot nem láttam

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#10922) smc


smc
addikt

Meg vagyunk segítve, ha még a szövegértelmezés is problémákba ütközik.
Remélem az OT zoknibábokkal elmagyarázza mit írtak le ezen a három oldalon. :U

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#10923) UHHH


UHHH
senior tag

EZ mekkora szarság, hogy akkor a nyugdíjasok bármikor mehetnek. Pont az lenne a lényeg, hogy ők CSAK 9-12 -ig legyenek, és akkor már ne legyenek, amikor a többiek is.
De komolyan, ez akkor mire jó? Bárki megállít, bármit mondhatsz: Takarmányboltba megyek, sport célból megyek valahova, tankolni megyek...

De nem ez a lényeg, a nyugdíjasoknak nem kellene boltokban lenniük, csak 9-12 -ig! :(
Vagy én értem rosszul, ugye? Remélem!

Szerk.: Most találtam egy "csak" szót az egyik kormányzati "plakáton", tehát csak 9-12 -ig... Ergo máskor nem! :)

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#10924) NavySeal válasza #73959936 (#10918) üzenetére


NavySeal
senior tag

Na ez jó kérdés...lesz erre erőforrás?! :F

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#10925) dj79 válasza UHHH (#10923) üzenetére


dj79
senior tag

Csak 9-12 óra között mehetnek a nyugdíjasok.

(#10926) freeknight válasza #73959936 (#10918) üzenetére


freeknight
őstag

Én sem úgy ismerem az átlag magyar nyugdíjast, hogy ő zavartatná magát olyan dolgokkal, mint szabályok, törvények :D

Meg úgy az egész magyar társadalomra jellemző, hogy mindenki másnál feljebb állónak képzeli magát.
Szóval kíváncsi vagyok, mennyire lesz betartva ez a kijárási korlátozás.

(#10927) Narxis


Narxis
nagyúr

Őrjöng a lakótelep: kiszökik a karanténból, a kisbolt előtt italozik a fékezhetetlen tatabányai asszony - Videó [link]

Thanos was right.

(#10928) smc válasza Narxis (#10927) üzenetére


smc
addikt

50 ezer majd elveszi a kedvét az ilyeneknek.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#10929) smc válasza UHHH (#10923) üzenetére


smc
addikt

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#10930) bexinho23 válasza Real_Necro (#10911) üzenetére


bexinho23
őstag

Nem értettél félre semmit. 25 évig tanultam, és azután kezdtem el dolgozni. Lakást ugye nem tudtunk venni (ingatlanárak durva emelkedése), persze gyűjtöttünk. Idén évvégén volt tervben az összeköltözés, ami valószínűleg jövő év első felében be is fog következni. De mivel se nálam (egy szintes újépítésű családi ház szülőkkel), se nála (panel anyjával) nem megoldott, hogy életvitelszerűen összeköltözzünk, ezért nem jött még össze a dolog. Hozzáteszem, mióta együtt vagyunk nem telt el hét, hogy ne lettünk volna együtt a hét nagyobb részében... lényegében együtt is lakunk meg nem is. :)

(#10908) medica
Én is bízok benne, bár lehet most lenne jó egy ideiglenes címet csináltatni. De azt meg gondolom most nem csinálnak okmányirodában.

(#10931) Veron


Veron
őstag

tesóm a Huaweinél dolgozik, annál a cégnél, ahol a leginkább kellene, kellett volna home office. de náluk csak részlegesen van, heti 2 napot. (2 napot a csapat, egyik fele, 2-t a másik, egy napot meg mindenki bent van).
hihetetlen rossz döntés ez, de munkavállalóként mit lehet tenni? tűrni, táppénzre menni? :F

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#10932) st3v3np3t3r válasza radi8tor (#10835) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

És azokkal mi a helyzet, akik az idős/beteg hozzátartozójukat gondozzák? Pl az én esetemben, én a város egyik végén lakom, édesapám(aki rákos) meg a város másik végén... A Kijárási korlátozás kimondja, hogy csak munkába,boltba drogéria,patikába lehet járni...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#10933) Rive válasza st3v3np3t3r (#10932) üzenetére


Rive
veterán

A részletes szövegben benne van a gondozás is.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10934) UHHH válasza st3v3np3t3r (#10932) üzenetére


UHHH
senior tag

Rengeteg helyre mehetsz a kijárási korlátozás alatt, olvasd el!
Sportcélból, tankolni, bárhova szinte. Édesapádhoz is, szerintem.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#10935) rasky válasza st3v3np3t3r (#10932) üzenetére


rasky
senior tag

"Alapos indok továbbá – közeli kontaktusra vonatkozó tiltások betartásával a:

A magáról gondoskodni nem tudó, vagy segítéségre szoruló személy (például kiskorú személy, idős személy és beteg személy) részére történő segítségnyújtás"

(#10936) Rive válasza Narxis (#10927) üzenetére


Rive
veterán

Izé, hogy vagy? Remélem, jobban már...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10937) medica válasza Veron (#10931) üzenetére


medica
senior tag

csak kirúgnak e táppénz után?

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#10938) Nordik válasza Csatravi (#10919) üzenetére


Nordik
őstag

Egyedül élek, pont örülök ha mindent megtudok itthon csinálni. Délutános héten mire lefekszem legyen mondjuk éjjel 1 óra, nem fogok azért reggel 6kor felkelni, hogy boltba elmenjek. Delbe meg már nem tudok.

(#10939) #46105344 válasza Narxis (#10927) üzenetére


#46105344
törölt tag

Ó, a jó Tatabánya.
Kár hogy nem lehet megsokkolózni meg lábon csapni gumibottal, mert egyből rendőrállamot kiáltanának.

(#10940) envagyok


envagyok
veterán



Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#10941) smc válasza Nordik (#10938) üzenetére


smc
addikt

Hétvége nincs?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#10942) Cyrin


Cyrin
addikt

ha az ide írók egy része se tudja értelmezni ezeket az egyszerű szabályokat, mit várunk a többiektől???

jön a hétvége a 20 fokkal, előtte kellett megfogni a dolgot...

(#10943) viharhozo


viharhozo
addikt

Faszan sikerult a bejelentes, minden bolt azonnal ujra tomve lett, mindent visznek esz nelkul. Parkolok tele, millio vasarlo, social distancing 2.0. Igy kell ezt.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#10944) Narxis válasza Rive (#10936) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szarul. 2 napja lázasan, ha lemegy akkor ráz a hideg, tegnap este 39.5 volt. Alig birok enni. Olyan mintha hullámokban jönne. :(

Thanos was right.

(#10945) Castell válasza viharhozo (#10943) üzenetére


Castell
aktív tag

+1

Gyerekek, katasztrófa, ami a boltokban van most, nemrég jöttem haza, megindultak az emberek, tömve láttam minden bolti parkolót. Ha egy kicsit utána olvasnának ezek az emberek, akkor emiatt is ki lehet mozdulni:

n) a fodrász, a manikűrös szolgáltatások igénybevétele

:O

(#10946) Nordik válasza smc (#10941) üzenetére


Nordik
őstag

De van nyilván, csak gondolhatod mi lesz hétvégente a boltokba. Ráadásul etelerzekenykent nem is olyan egyszerű bevásárolnom.

(#10947) viharhozo válasza envagyok (#10940) üzenetére


viharhozo
addikt

Ez is marha jo. Ha a targyakkal erdemben terjedne a kis genya, minimum egy nagysagrenddel tobb fertozott lenne.

Fun fact. Magyarorszagon ugye nem igazan tesztelnek, csak nagyon-nagyon-nagyon indokolt esetben. Ehhez kepest az elvegzett tesztek 3%-a volt pozitiv. Nyilvan lehet melle elmeletet tenni, h meg azt a keves tesztet sem azokon vegzik, akiken kellene, de ha esetleg megis, akkor annak az a kovetkezmenye, h megse _annyira_ konnyu elkapni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#10948) Corleone33 válasza Nordik (#10946) üzenetére


Corleone33
aktív tag

mondok jobbat

NAPONTA mi lesz a boltokban a következő legalább egy/másfél hétben

Az a baj a kijárási tilalommal (szerintem), hogy az ezzel generált bolti rohammal megint átcsoportosítunk egy potenciális fertőzési gócpontot máshova.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#10949) snecy20 válasza Castell (#10945) üzenetére


snecy20
veterán

Tisztelt lakosságunk gondoskodik róla, hogy még hosszú hónapokig velünk legyen ez a nyavaja. Lehet éppen a kormány döntéseit szídni, van is miért, de a honfitársaink sem igazán partnerek az ügy megoldását illetően.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10950) Corleone33 válasza snecy20 (#10949) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Ott a pont

lehet sokmindenkit szidni de a vírus régóta nem pártpolitikai kérdés semmint lakossági kérdés (is). Ameddig nap végén az embereknek az lesz a fő kulcskérdés hogy miképp kerülhetik meg a korlátozásokat és csakazértis, fogalmazzunk nyíltan: szarnak bele megelőző óvintézkedésekbe, addig teljesen felesleges bármiről is beszélni.

ígérem nem megyek bele politizálásba, csak ezt szerettem volna kifejteni.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.