Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9151) bucihost válasza Castell (#9147) üzenetére


bucihost
senior tag

Sajnos igen, erről semmi értesítés nem volt / van. Én is először azt hittem, hogy kamu. Így felhívtam az illetékes kormány ablakot ahol megerősítették, hogy sajnos igaz a hír. Nincs támogatás és határozatlan ideig nem is lesz. :(

(#9152) Meggyi001 válasza headhunter (#9143) üzenetére

:C

https://gamergep.hu/

(#9153) maajsz válasza envagyok (#9142) üzenetére


maajsz
senior tag

Ha ma magyarországon betiltanád a szeszt meg a cigit, annyi paranoiás, szorongásos idegbeteg ember rohangálna az utcákon, hogy a fertőzés átmenne 2 hét alatt mindenkin. Nem beszélve olyan feketekereskedelmet indítanál el, hogy az egész rendőrség de még katonaság fókuszát is lekötnéd.

(#9154) #22743424 válasza bucihost (#9151) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ezt jó tudni :((

(#9155) envagyok válasza maajsz (#9153) üzenetére


envagyok
veterán

Én is ittam régen alkoholt, most is innék, ha nem lenne ez a mizéria.
És mivel nem szeretnék körházba jutni, abbahagytam erre az időszakra.
Dohányoztam is, de azt is abbahagytam, igaz már régebben.
Mégse vagyok sem paranoid, se szorongásos.
Feketekereskedelem, pedig dohányügyben elég érdekes lenne, mivel a határok elég jól zártak most, meg megfelelő büntetési tételekkel simán el lehet venni az emberek kedvét tőle.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9156) Milka 78 válasza Doki16 (#9135) üzenetére


Milka 78
nagyúr

13 hetes feleségemmel 3 napja csak vizsgálatokra járunk, így ezt nem teljesen értem... (Bajcs dawn szűrés, majd a nőgyógyásznál ultrahang, most meg nifty, igaz ez magán labor). Perpill génvizsgálaton vagyunk, annyi hogy én sehova nem léphetek be ezért a kocsiba gubbasztok.
Sőt a kövi ultrahangra is megvan az időpont.

[ Szerkesztve ]

(#9157) PitLee válasza Simba86 (#9139) üzenetére


PitLee
őstag

Érdekes figura vagy itt a topikban is volt már szerintem, hogy a teszt nem 100%-os garancia a fertőzött vagy a nem fertőzött bizonyítására.
Pl Legus Legus bátyának esete aki fertőzött volt
13-án bevonultak a kórházba 14-én lett egy pozitív tesztje,
majd 15, 16, 17,-én lett 3 negatív tesztje
majd haza engedték 19-én
de, később utána szóltak hogy maradjon házi karanténban mert 18,19, -én a tesztje megint pozítív
(gondolom a labor túlterhelt és vannak prioritások is ezért a 2 nap késés az eredménnyel)

Na ez alapján még midig annyira vágyod azt a tesztet ?

(#9158) Parci válasza envagyok (#9132) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elloptam!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9159) freeknight válasza maajsz (#9153) üzenetére


freeknight
őstag

Én csak abban reménykedek, hogy a piások és a cigisek (meg a dagadtak, őket se hagyjuk ki!) hátra kerülnek majd a listán, mikor már odajutunk, hogy várni kell a gépre.
És mondom ezt úgy, hogy 10 évet cigiztem én is.

(#9161) updog válasza Doki16 (#9135) üzenetére


updog
senior tag

Mi most vagyunk a terhesség felénél. Kicsit "jobb" a helyzetünk, a 18-20 hét közötti UH-k még megvoltak, "csak" a vérvételekkel, cukorterheléssel vagyunk bajban, az SZTK-ból konkrétan elhajtottak telefonon, a magánba ahova járunk, kérdéses hogy megcsinálják-e.

Az anyukák azzal szokták vigasztalni egymást, hogy a nyugati országokban sokkal kevesebb vizsgálatot, törődést kapnak a kismamák a terhesség alatt (és a szülés után is jóval kevésbé támogatják őket)**. Nyilván ez nem vigasztalja a veszélyeztetett/problémás terheseket akiknek szüksége is lenne a folyamatos kontrollra, de a legtöbb terhesség, ami gond nélkül indult, az végig is megy gond nélkül.

**Legalábbis ezt mondják, én is feleségemtől hallottam, de ne is vegyük el ezt a kapaszkodót tőlük azzal, hogy forrásokat keresünk erre :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#9162) PitLee válasza Ezekiell (#9102) üzenetére


PitLee
őstag

Nincs ápoló vagy gondozó a környéken?
Nálunk a faluban van akit a egyedülállók vagy a betegek hívnak és az csinál ilyen kötés cseréket, fertőtlenítést, akár naponta.
Önkormányzat nem tud segíteni ?

Lábujj amputálás, tippre cukor beteg ?
Azok lábsebei sajna lassan gyógyulnak.

[ Szerkesztve ]

(#9163) stickermajom válasza -FreaK- (#9150) üzenetére


stickermajom
addikt

Semmiféle pecsétre nincs szükség az adókedvezmény megigényléséhez, a munkáltatónak semmi köze hozzá. Egyéni nyilatkozat, te felelsz a tartalmáért.

(#9164) #46105344 válasza updog (#9161) üzenetére


#46105344
törölt tag

**Angliára igaz az infód.

(#9165) Narxis válasza Castell (#9136) üzenetére


Narxis
nagyúr

Sajnos én is borúsan látom a jövőt, durva dolgok lesznek még itt mivel gyakorlatilag a gazdaságot satufékezték. :(

Thanos was right.

(#9166) Doki16 válasza Milka 78 (#9156) üzenetére


Doki16
addikt

Én csak annyit tudok mondani, hogy itt Dunaújvárosban mindent lemondtak. Semmire se lehet menni. Sehol sincs fogadás. Biztos vagyok benne, hogy az országban vannak helyek ahol működnek a vizsgálatok. Ha tudtok ilyet mondani annak tuti örülnének.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#9167) AxBattler válasza Ringman (#9061) üzenetére


AxBattler
félisten

És Ő is beül majd maszkokat varrni egy Singer varrógép mögé... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9168) Aryon87


Aryon87
félisten

Ismerosomek nemreg erkeztek vissza Thaifoldrol, bo 1.5 oraja dekkolnak Ferihegyen. Semmit nem tudnak, 1.5 ora utan szoltak hogy tartsak az 1m tavolsagot.. a tomeg tapsolt es rohogott, addig egymas s.ggeben alltak. Nem mernek lazat senkin, mig a masik orszagban ezt megtetek..
Csinalt egy kepet, raszoltak..
Tomegnyomor van ott
Irtam is neki, udv Magyarországon 🤣

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#9169) snecy20 válasza Aryon87 (#9168) üzenetére


snecy20
veterán

Őszintén szólva csak önmagában a lázmérés nem használ sokat...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#9170) -FreaK- válasza stickermajom (#9163) üzenetére


-FreaK-
veterán

Bocs, félre értettem a kollégát (vagy ő mondta rosszul), a 91-napos igazolás kell hozzá.

(#9156) Milka 78:
Szerencsétek van akkor, nálunk eddig semmivel nem volt szerencsénk. Magánrendelő is azért zárt be, mert 65 fölötti a doki.
Azt sem tudjuk teljesen, hogy milyen vizsgálatok kellenek még, de majd felhívjuk a védőnőt, hátha tud tanácsot adni, hol lehetne még próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

(#9171) wintikek válasza freeknight (#9159) üzenetére


wintikek
tag

Annyi minden jutott eszembe egyszerre, ki is töröltem inkább az egészet. Azért van egy elképzelésed a világról. A karma nagy úr ám :)

[ Szerkesztve ]

(#9172) #46105344 válasza bucihost (#9141) üzenetére


#46105344
törölt tag

Én is beragadtam 2 munkahely között. Felmondtam az egyiken, várták az új helyen hogy ledolgozzam a felmondást. Aztán jött a vírus, és most nem kell ember a másik helyre. Van jelenleg 180.000 félrerakva, mert világégésre nem készültem. Ez az albérletemet fedezi a következő hónapra. Ha nem találok valamit, 27 éves fejjel költözhetek anyámhoz, akinek szintén nincs pénze. Annyi hogy ő nem albérletben van.

(#9173) #95561216 válasza freeknight (#9159) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ja hat en meg azt remelem, hogy jarulekfizetes nagysaganak sorrendjeben osztjak a gepeket..

egyeb hulye otlet?

(#9174) Aryon87 válasza #46105344 (#9172) üzenetére


Aryon87
félisten

Akkor jobban teszed ha mar most pakolsz. 32 evesen anyam lakasaban elek lassan 4 eve, mig o nemetorszagban van..
Nekem uj munkahelyem van, de konkretan logok a levegoben...

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#9175) ubyegon2 válasza envagyok (#9148) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Na ja, csak ahogyan írtad, az azt jlentette, ha most betiltanák, akkor sokkan kevesebben kerülnének intenzívre. Ez meg ugye így marhaság.

Azért különbséget tehetnénk az önként abbahagyás vagy a hirtelen betiltás között. ;) Nem? De!

[ Szerkesztve ]

(#9177) Spirit válasza freeknight (#9159) üzenetére


Spirit
őstag

Az egyszerű szénhidrátokat zabálókat, mozgásszegény életmódot folytatókat, állandó stresszel önmagukat rombolókat, szmogos nagyvárosban élőket, ülő munkát végzőket, krónikus betegeket és azokat, akik most is az utcán járkálnak. Ne szórakozzunk már, a haláloki statisztikát nézve kb a 60-70%-a elkerülhető lenne ideális életvitellel. :W

(#9178) envagyok válasza ubyegon2 (#9175) üzenetére


envagyok
veterán

A tüdő és az érrendszer hatalmasat javul pár héten belül a dohányzás abbahagyásától.
[link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9179) Gainka válasza bucihost (#9141) üzenetére


Gainka
őstag

Én a vállakozást akartam inditani de semmi értelme, nem hogy elinditani sincs értelme de lehet mehetek más szakmába dolgozni, hisz ki fog festetni ilyen idöszakban? :W

(#9180) #46105344 válasza Aryon87 (#9174) üzenetére


#46105344
törölt tag

Az lesz sajnos. 18 évesen kirepültem, ráadásul külföldre. Szóval idegen a gondolat. De ez van. Az együtt lakásnál nagyobb félelmem, hogy nehogy neki "kelljen" eltartania. A szinte semmiből.
Decemberben jöttem haza nagy reményekkel...mondjuk kint se jobb most a helyzet, sőt.

[ Szerkesztve ]

(#9181) Parci válasza Gainka (#9179) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

biztos, hogy esélytelen? mostanáig hónapokat, fél éveket vártak a népek egy festőre. egy darab ember, ha nehezen is, de megszervezhető, hogy ne egy helyiségben legyenek vele stb. nagyon átalakítja a világunkat majd egyébként ennek a járványnak az utóhatása :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9182) ubyegon2 válasza freeknight (#9159) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én csak abban reménykedek, hogy a piások és a cigisek (meg a dagadtak, őket se hagyjuk ki!) hátra kerülnek majd a listán

Túl sokan nem maradtak. Mer'ugye az öregeket már egyszer idesoroltátok. Ritka agyatlan ötletek ám ezek, de Te tudod, csak ne lepődj meg, ha aztán másféle listák alapján is megy a válogatásra javaslat.

Mindenki tudna priorítási javaslatokat enni, de szerintem ezt nem kéne itt ennyire erőltetni.

Ha meg kicsit szakmai szempontból vagy gazdasági szempontból belemennénk, még nyűgösebb lenne a mérleg nyelve. (csak egyetlen kérdés, orvosilag ki számít alkoholistának szerinted)

[ Szerkesztve ]

(#9183) stickermajom válasza -FreaK- (#9170) üzenetére


stickermajom
addikt

Az sem kell az adókedvezményhez. :N
Max a Babaváró felfüggesztéséhez/kamatmentesítéséhez kéri a bank, hogy belenézhessen a kiskönyvbe. Az adóelőleg az teljesen önbevallás alapú.

(#9184) Parci válasza ubyegon2 (#9182) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

eleve nem most van itt az ideje, hogy csoportok egymás ellen forduljanak. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9185) Gainka válasza Parci (#9181) üzenetére


Gainka
őstag

De hogy, nem adom fel, a vállalkozás csúszik hivatalosan, de jelenleg is van melom kb nyár közepéig látok. Melo legyen, meg ne menjünk tönkre ebbe a virusba, reménykedem hogy még idén rendbe jönnek a dolgok. :((

(#9186) #73959936 válasza Parci (#9184) üzenetére


#73959936
törölt tag

én inkább úgy mondanám: senki. sokkal de sokkal többre menne mindenki az összefogással.

ergo: az ilyen jellegű hsz-ek nem építőek, rombolóak tehát semmi szükség rájuk :N

(#9187) ubyegon2 válasza envagyok (#9178) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nyilvánvaló, hogy jó dolog leszokni minden szenvedélyről, de aki szenvedélyes dohányos, piás, az tuti nem most fog elkezdeni leszokni. Aki meg hol abbahagyja, hol újrakezdi, az csak kocadohányos, mindig csíptem, amikor kocák bizonygatják az erős dohányosoknak, milyen egyszerű is leszokni. ;] Nem rád céloztam, mielőtt félreértenéd.

(#9184) Parci

Teljesen igazad van, nem is nagyon értem a többszöri felvetését ennek a dolognak. Annyira rossz irányba lehet elvinni ezt, ami még békeidőben sem szerencsés. :N

[ Szerkesztve ]

(#9188) Vesa válasza Parci (#9181) üzenetére


Vesa
veterán

"nagyon átalakítja a világunkat majd egyébként ennek a járványnak az utóhatása"

+1
Továbbá rengeteg kutatási témát fog adni jó 10évre a legkülönbözőbb szakterületeken dolgozóknak (az eü.-től kezdve a szociál-pszichológián át a gazdasági és ipari szektorig).
Arra kíváncsi leszek, hogy a megfelelő tanulságokat levonják-e majd belőle a vezetők, bár ebben nem igazán bízom.

A tudomány a valóság költészete!

(#9189) Noukoum válasza #46105344 (#9172) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem akarok megmondóember lenni de nem véletlen mondják hogy 5-6 hónapnyi fizetés minimum legyen tartalékban.
Márcsak a jövőre való tekintetre mondom.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#9190) #95561216 válasza ubyegon2 (#9187) üzenetére


#95561216
törölt tag

10+ év, napi 2 doboz. 5 napja 6 órája és kb 20 perce abbahagytam, de ugye ki számolja :D

Persze én már rég terveztem, pár napokra sikerült is többször, csak amint visszamentem irodába rám tört a késztetés, hogy kimenjek rágyújtani.

(#9191) forceberg válasza Parci (#9181) üzenetére


forceberg
veterán

Ja, azt se feledjük, hogy ezek a vállalkozások pont azt csinálták az elmúlt időben, mint a húst áruló piacosok...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9192) Rolly válasza ubyegon2 (#9187) üzenetére


Rolly
veterán

10 és fél éve nem dohányzom... leraktam egy csaj miatt ... most ő a feleségem :) ... amúgy a végső lerakás volt miatta az előtte lévő fél évben napi 1 dobozról csökkentettem a napi cigi adagomat szisztematikusan 3-4 szállra... le lehet rakni néha ma is rágyújtanék de inkább veszek gumicukrot :D

(#9193) #46105344 válasza Noukoum (#9189) üzenetére


#46105344
törölt tag

Sajna nincs Load Game. :)
De jó tapasztalat. Elromló háztartási eszközökre, hirtelen ötlettől vezérelt VGA vásárlásra, meg jogsizásra méreteztem a nem elköltött pénzemet, nem a Holtak Hajnalára. Nem jó döntés volt.

[ Szerkesztve ]

(#9194) Vesa válasza Noukoum (#9189) üzenetére


Vesa
veterán

Ezt nem mindenki teheti meg, főleg a kevésbé képzett emberek között. Rengetegen élnek egyik napról a másikra, aminek ráadásul rengeteg oka lehet. Csak nézd meg, mennyi válás van, rengeteg nő neveli egyedül a gyerekeket, sok esetben úgy, hogy az apa b*szik gyerektartást fizetni. Szerinted hogyan/miből tegyen félre ilyen helyzetben? Örül, ha hó végéig kijön a pénzéből és el tudja tartani a gyereket.

Ide nagyrészt IT-sek írnak, nekünk jól fizetett állásunk van többségében, de ne ebből induljunk ki.

Mikor kórházban voltam, láttam mi megy. Volt olyan ápolónő, aki egyedül nevelt 3 kisgyereket, 12 órákat dolgozott és 50kilósan emelgette a 90kg-os vén papákat. Mindezt 180k fiztésért. Tegyél ebből félre fél évre elég tartalékot.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#9195) Kuter válasza Castell (#9147) üzenetére


Kuter
senior tag

Az egyik ember felkérte a a többit hogy tapsolják meg az ország megmentőit "ápolok,orvosok,buszvezetők,eladó stb stb." Csak egy csoport nem állt fel , szerintetek?
Ennyibe néznek minket.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#9196) Micsurin válasza Noukoum (#9189) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Mo és az 5-6 havi bér félretéve... :DDD :DDD :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#9197) Ezekiell válasza PitLee (#9162) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem cukorbeteg, deformitási gondok miatt kellett amputálni, de 80+, ott meg már minden lassan gyógyul (ha egyátalán gyógyul...)

Minden nap cserélve van a kötés/fertőtlenítve/stb, szóval az ápolás rendben, csak egy orvos is ránézhetne... Most kaptunk tanácsot egy orvos ismerőstől, mit kellene csinálni - ha nem válik be pár napon belül, akkor mentő, ahogy többen is javasolták itt (köszi!)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#9198) freeknight válasza wintikek (#9171) üzenetére


freeknight
őstag

Aki szánt szándékkal, nem kevés pénz befektetésével építi le folyamatosan magát, és károsítja a szervezetét, arra nem értem minek rászánni nagy kapacitásokat.

(#9199) Viktor0610 válasza freeknight (#9198) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezt a vonalat elengedhetnéd. :(((

Szerintem SEMMI közöd a màsik ember életviteli szokásaihoz.

Samsung Galaxy A54

(#9200) carl18 válasza Micsurin (#9196) üzenetére


carl18
addikt

Én is gyárban dolgozok, lassan 8 hónapja vagyok a céglnél. 590E forintom van félre rakva, nem dohányzom nem iszom. De nincs is puja és próbálok tudatosan élni. Nem egyik napról a másikra, ilyenkor nem bánnom hogy elkezdtem félre rakni.
Szüleimmel lakom igy az albérletet nem kell fizetni, a közös költségeket meg össze dobjuk. Autó, telefon előfizetésre, hitel nincs.

Bár tény rengetegen nem tehetik meg hogy félre rakjanak, de senki se tartott pisztolyt a fejéhez hogy ezt a életmódot választja.
Egy dolog igaz a jelenlegi szituációban, a legerősebb éli túl.

Remélem az ami most történik majd helyére billenti a társadalmat, de a virusnak van előnye is. Csökkenti a légszenyezetséget, a kilma változás is a nyakunkon.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.