Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9751) Graphics válasza CptAdamica (#9748) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én nem mertem beírni... Ugye a választópolgárok a legveszélyeztetettebb csoport .. persze hogy nem akarják , hogy bajuk essen ...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9752) emvy válasza Parci (#9728) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem kell steril ruha, nem műteni mész haza. Egyelőre nem úgy tűnik, hogy ilyen nagyon indirekt vektorok lennének.

while (!sleep) sheep++;

(#9753) proci985 válasza Lauda (#9732) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a jarvanyugyi szakemberek mondjuk nagyon nem remenykedtek benne mar egy ideje, ld Manilla es Portugalia peldaja.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9754) PitLee válasza Vladi (#9739) üzenetére


PitLee
őstag

:DDD
Ismerős is így tolja.
Azok előnyben vannak akiknek a garázs egyben van a házzal, így az a karatén zóna, ott járnak be, a mosógép és a fertőtlenítős lavór már be van készítve, kis gatyába irány a zuhany.

(#9755) Rolly válasza Graphics (#9744) üzenetére


Rolly
veterán

nem van uv levilágítóm (nyák levilágításhoz) - 4 uv cső van benne - a héten jönnek szerelők és a kritikus helyeket utánuk szeretném levilágítani :D illetve nem tudom, hogy az uv fény milyen távolságban képes "hatni" illetve a klórt se tudom mennyire hatásos...

[ Szerkesztve ]

(#9756) Graphics válasza Rolly (#9755) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nyugi, nem fogják kiverni :DDD

Ez nem az NCIS ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9757) fant0mi válasza VIPowER (#9746) üzenetére


fant0mi
addikt

Korona. Nem jogar.

(#9758) fant0mi válasza Graphics (#9756) üzenetére


fant0mi
addikt

Rohadjmeg :DD :DD Asszony nem erti mit vinnyogok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9759) smc


smc
addikt

[link] Plague Inc kap egy új módot, ahol nekünk kell legyőzni a vírust.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#9760) Graphics válasza fant0mi (#9758) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nyugi , enyém se... :DDD , de ez most jóvót'

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9761) Aryon87 válasza VIPowER (#9746) üzenetére


Aryon87
félisten

:C :C :C

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#9762) this is life válasza Graphics (#9756) üzenetére


this is life
Ármester

B+ leköptem a monitort . Legközelebb szólj mielőtt ilyet írsz :DDD .
Legalább a humorunkat sikerül megőrizni . Eszem f@xom megáll .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#9763) boba6


boba6
aktív tag

ez most valami vicc? :W
mondják azt, hogy nem jut, bocsi, ne is várd, esetleg csinálj magadnak
Japánban gyakorlatilag iskolabezárással és maszkviseléssel megy tovább az élet...

le is vették volna?
google még emlékszik de már 404 rányomva

[ Szerkesztve ]

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#9764) Rolly válasza Graphics (#9756) üzenetére


Rolly
veterán

nem is gondoltam erre de a emelet és földszint között fognak mászkálni és felmosás mellett szeretném a macska kaparókat fertőtleníteni... és arra az uv fényre gondoltam... esetleg a falak fertőtlenítését is megcsinálnám...

közben részleges választ kaptam:  [link] 

[ Szerkesztve ]

(#9765) csƵ válasza boba6 (#9763) üzenetére


csƵ
őstag

Én már nem tudom, mi a hivatalos álláspont a maszk mellett. Valaki szerint csak beteg hordja, hogy megvédje az egészségeseket a saját vírusától.
Valaki szerint ez a COVID-19 egy makrovírus, amit megfog egy sima maszk is, ha egy egészséges ember hordja.

(#9766) Castell


Castell
aktív tag

Párom élelmiszerüzletben dolgozik: a forgalom jelentősen csökkent a múlthetihez képest, sőt még egy átlagosnál is gyengébb, nem mennek az iskolások vásárolni, stb. Reggelente munkába menet már én sem látok olyan sok embert a patikák előtt/ill. az utcán sem. Persze még mindig van pár dilettáns... Azt gondolom, hogy egyre több ember marad otthon.

Ami viszont megdöbbentő, hogy sok ember úgy viselkedik a másikkal, mint egy leprás. Párom meséli, hogy a pénzt sokszor ledobják neki a szalagra, meg csúnyán néznek rá. Az én mai esetem pedig, hogy a rendelőből a tűdőszűrő leletemet kb. beledobta a kezembe a recepciós, előtte pedig utasított, hogy használjam a kézfertőtlenítőt, az már csak hab a tortán, hogy az irataimat el sem kérte, bemondás alapján kiadta.

(#9767) Vladi válasza csƵ (#9765) üzenetére


Vladi
nagyúr

A túlsok infó átka.

Lehetsz vírushordozó is, akkor kell. Ha mindenki hordja, lassul a dög.
Minél többen otthon maradnak, lassul a dög.
Jön a meleg, lassul a dög.

Ha eleget lassul megáll, ha megáll elpusztul.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9768) fant0mi válasza boba6 (#9763) üzenetére


fant0mi
addikt

Na de figyeled, hogy az indok mar megvaltozott?
Nem azt irja, hogy azert ne vedd fel, mert ugysem er semmit, hanem mert felelosen kell banni a keszletekkel.
A szelkakas ezekhez kepest egy szilard granittomb.

(#9769) llax válasza Rolly (#9755) üzenetére


llax
senior tag

A csövek típusától függ. Fertőtlenítésre UV-C kell.
Ugyanarra a célra (levilágítás) búrátlanított HgLi lámpát használok, az már termeli az ózont rendesen... (szélesebb UV tartomány, benne vastagon C is - mire bemelegszik, eléri a teljes fényerőt, már szellőztetni kell)

De nem kell ide UV fény, sokszor, sok helyen leírták már: elég sérülékeny ez a vírus.
Legtöbb klóros cucc, 60+% alkohol, minden hatékonyabb zsíroldó (szappan is) roncsolja.
Ezeket nem elég egy pillanatra megmutatni neki, anyagtól függően néhány*10sec-től percekig a felületen kell hagyni a totális hatáshoz.

(#9770) nubreed válasza Castell (#9766) üzenetére


nubreed
veterán

Inkább legyenek túlzottan paranojásak az emberek és szó szerint kerüljenek minden testi kontaktust, mint sem, hogy épp ellenkezőleg cselekedjenek. Ez tipikusan ha van rajta sapka az a baj, ha nincs rajta sapka az a baj. Döntsük már el. Én úgy látom, most végre elkezdtek odafigyelni az emberek a részletekre, nagyon helyesen.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#9771) PitLee


PitLee
őstag

SzkiTon TV - Ti mivel töltitek az időtöket karantén idején?
https://youtu.be/QJw7juYF0gs?t=208 :DDD

(#9772) Graphics válasza this is life (#9762) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem készültem rá, magaslabda volt ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9773) Ereshkigal válasza Vladi (#9767) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Jön a meleg, lassul a dög.
Erről van hivatalos infó?

[ Szerkesztve ]

(#9774) Rolly válasza llax (#9769) üzenetére


Rolly
veterán

falon van 1-2 hely (macska kaparók és pontok ahol a macskák dobbantanak amiket le szeretnék a szerelés után fertőtleníteni vele, mert a macska utána jár mindenfelé... padló ajtók fertőtlenítése domestos és fertőtlenítő törlőkendővel megoldható...

(#9775) Parci válasza emvy (#9752) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem írtam steril ruháról. csak praktikák ezek. nézd, vagy beleharapsz a kenyérbe azon melegében (amit előtted valaki vagy megfogott, leköhögött...), vagy nem. ha tudatos akarsz lenni, akkor van a fertőtlenítő és van a hőkezelés. szerintem nem nagy dolgok ezek, csak picit tudatosabban kell csinálni, ennyi.

én a "kinti ruhát" leraktam az előszobában, eleve ott van 3+ napot, mire megint kimennék vásárolni, szóval nem foglalkozom vele, vírusmentesnek tekintem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9776) #95561216


#95561216
törölt tag

(#9777) Graphics válasza Vladi (#9767) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Africa dislike this... Ott meleg van...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9778) Castell válasza nubreed (#9770) üzenetére


Castell
aktív tag

Én is helyeslek minden óvintézkedést. Nálunk senki sem mozdul ki a házból, csak létszükséglet miatt. Nincs tünetem, de hordok kesztyűt és ma kaptam végre 2 maszkot is, amit holnaptól hordani fogok. Na de 2 napja küzdöttem már, hogy kikérjem a leletem, az első blikk az volt, hogy csakis e-mailben, de ez nem jött össze a másik oldalról, ugyanis gyanítom, hogy valami "véletlen" miatt nem lehetett őket elérni telefonon. Hidd el megpróbálom nullára redukálni az ilyen dolgokat, de ha van is személyes kontaktus, ne viselkedjen senki úgy a másikkal, mint egy paraszt, max. akkor ha tényleg van rá oka ebben a helyzetben, mert bizony lehet ilyen, ezt én is megértem. Én már az elején úgy mentem be a rendelőbe, hogy kb. 3 méter távolságban kérdeztem... Mindegy. Holnap jön a következő menet a háziorvosnál, aki hajlandó lesz e-mailben elküldeni egy igazolást vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#9779) llax válasza Rolly (#9774) üzenetére


llax
senior tag

Ha a lámpa működése közben (legalább a közelében) van erős ózonszag, akkor jó lesz a célra. Ha nincs, akkor kellő erősségű, sterilizáló hatású UV-C sincs.

(#9780) llax válasza Castell (#9778) üzenetére


llax
senior tag

Lelet kikérés -> EESZT. Kérni sem kell, ott lesz alapból, PDF-ben.

(#9781) Lauda válasza boba6 (#9763) üzenetére


Lauda
félisten

Japánban gyakorlatilag iskolabezárással és maszkviseléssel megy tovább az élet...

Vagy......: Vagy megfékezték, vagy csúnyán alábecsülik a koronavírust Japánban

(#9782) envagyok válasza Parci (#9775) üzenetére


envagyok
veterán

Szerencsére mi a kenyeret időtlen idők óta pirítjuk.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9783) Rolly válasza llax (#9779) üzenetére


Rolly
veterán

akkor valószínű gyenge az uvc lámpám van nem uvc :( ... viszont ózon fertőtlenítőm van de azt lakásban nem használnám ... : :(

(#9784) MrChris válasza Ereshkigal (#9773) üzenetére


MrChris
nagyúr

Most kezd csak bele igazán a vírus, legalábbis világszerte napi több ezres halálozás várható. Kérdés, hogy mennyit regisztrálnak.

(#9785) radi8tor válasza MrChris (#9784) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na igen, mert mint kiderült országonként eltérő a számolás módja.

⭐ Stella

(#9786) Lauda válasza Parci (#9775) üzenetére


Lauda
félisten

Ha már a hőkezelésről esett szó, készpénz "fertőtlenítéséhez" ötlet: https://www.facebook.com/tibor.talmacs/videos/3074389152619434/ ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#9787) llax válasza Rolly (#9783) üzenetére


llax
senior tag

Alapból nem UV-C kell a fotólakkokhoz. Gondolom pénzvizsgáló UV csövek vannak a lámpában. Azoknál pont nem szabad UV-C-t előállítani. Részben az alányúlkálás+közelség (gyorsan megégeti a bőrt, extrém szemkárosító, rákkeltő), részben az erősen mérgező (+sor egyéb veszély) ózon keletkezése miatt.

A búrátlanított HgLi jó UV-C (+többi UV) forrás, de NEM JÁTÉK.
Nekem ritkán kell, ezért is nem választottam eddig más, "barátságosabb" megoldás a fotózáshoz, de a ritka, néhány perces, közvetlenül nem belenézős használat után is néha ég a szemem.

[ Szerkesztve ]

(#9788) inf3rno válasza #95561216 (#9692) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jaja, a magas vérnyomással küzdők is veszélyben lehetnek. A cukrosokra itt egy cikk a sok közül: [link] Találtam legalább 20 cikket, ami azt találgatja, hogy miért van így. Ami biztos, hogyha engedik megugrani a cukrot az hozzájárul a súlyosabb tüdőgyulladáshoz, főleg ha ketoacidózisba hagyják elmenni. De ha valaki normálisan csinálja az inzulint vagy más gyógyszert, akkor is magasabb a kockázata az átlagnál pl pneumococcus-ra. Azt írták valamelyik cikkben, hogy érdemes oltatni arra is, meg influenzára is, meg gondolom ha lesz covid oltás, akkor arra is erősen ajánlott, ha valaki cukros. Szokott még Staphylococcus aureus tüdőgyulladást okozni náluk, főleg influenzára megy rá felülfertőzéssel. Gondolom a covid-nál erre ugyanúgy megvan az esély. Szóval ja, aki cukros az is inkább maradjon otthon, meg úgy általában mindenki, aki teheti.

Buliban hasznos! =]

(#9789) envagyok


envagyok
veterán

" A meghaltak között a tünetek kezdetétől a halálig eltelt idő két-nyolc hét volt."
[link]
Egész jó ez az Angol wiki
Szóval azok a magyarok is kb 7-8 hete fertőződhettek meg, akik a napokban meghaltak?
A járvány naponta kb 20%-ot terjed a lakosságszámot nézve.
A halálozási rátából kiindulva (legyen kb 4%) 7 hete azaz 49 napja lehetett 225 fertőzött itthon.
Ebből felszorozva 49-szer 1.2-vel majd 2 milliós szám jön ki fertőzöttséget tekintve.
Én számolok valamit rosszul, vagy igaz lehet?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9790) MrChris válasza radi8tor (#9785) üzenetére


MrChris
nagyúr

A korábbi kézlések szerint a lappangási időszak vége felé a legfertőzőbb, amikor még szépen mászkálnak vele. Így aztán jól ki tud lőni. Talán a britteknél, Amiknál most alapozzák meg az igazán szétterjedt súlyos eredményeket.

(#9791) llax válasza envagyok (#9789) üzenetére


llax
senior tag

7-8 helyett 2-8 hét.
De ne ezzel, hanem a lappangási idővel számolj, az jóval rövidebb, a vírusra érzékenyebb annak a végére a kórházban lesz. 1-2 héttel az intenzívre kerülés előtt kaphatta el. (Az már egy ettől független történet, hogy meddig bírták éltben tartani. Nem csak a vírustól és a páciens alap betegségeitől függ.)

[ Szerkesztve ]

(#9792) #95561216 válasza envagyok (#9789) üzenetére


#95561216
törölt tag

2-8 het, de abbol a 8 hetet ne ugy nezd, hogy 7 hetet ugrandozik a nagyvilagban, hanem o is 1-2 heten belul intenzivre kerul.

(#9793) AxBattler válasza VIPowER (#9746) üzenetére


AxBattler
félisten

B+ ;]

(#9756) Graphics
Kész, nektek az agyatokat támadta meg a vírus... :))

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9794) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Asztmások, allergiások számára egy viszonylag újabb cikk: [link]

"Krónikus légzőszervi betegségben szenvedők esetében ajánlott fenntartani a sportolást, viszont nem most kell egyéni csúcsokat dönteni. A jó fizikai erőnlét hozzájárul a kiegyensúlyozott pszichés állapothoz."

Az ajánlás szerint alig várom már, hogy megint picit jobb idő legyen, és elmehessek futni. Idén 3x tudtam eddig elmenni. (Hidegben nem tudok, mert akkor ágynak dönt pár napra.) Első esetben összesen 10 percet futottam, 3 részletben, és olyan szintű asztmás rohamom volt, hogy 6x kellett a Ventolinhoz nyúlnom 1 óra alatt. A 2. alakalomnál 12 percet toltam, szintén 3 részletben, de ott elég volt két puff a Ventolinból. Legutóbb pedig szombaton voltam, 15 percet, és az átlagos tüdőfáradtságon kívül semmi mást nem éreztem, tehát semmilyen asztmatikus rohamom nem volt már, sőt kifejezetten jól eső érzés töltött el, és könnyedén tudtam levegőt venni.

Tehát aki légzőszervi betegséggel küzd (de akár egészségesek is), és megteheti, az menjen el futni, vagy végezzen bármilyen intenzívebb mozgást, mert ebben az időszakban akár az életét is megmentheti. Lehetőség szerint kerülve az embereket, valami elhagyatottabb útvonalon.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#9795) inf3rno válasza envagyok (#9789) üzenetére


inf3rno
nagyúr

"A járvány naponta kb 20%-ot terjed a lakosságszámot nézve." - Valószínűleg ez a része nem stimmel a számolásodnak. Ha onnan jön, hogy naponta mennyivel több az igazolt fertőzött, akkor az nem reprezentatív arra, hogy hogyan terjed a lakosság körében. Ha onnan jön az adat, hogy mennyire fertőzőképes, akkor azt meg eléggé lecsökkenti a karantén és egyéb intézkedések. Talán még időben léptünk ezen a téren.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#9796) attiati válasza Rive (#9521) üzenetére


attiati
veterán

És milyen anyagból kellene sálat készíteni ilyen célra? Komolyan kérdezem.
Szemet is védeni kellene folyamatosan.

A másik sok kérdést felvető téma. Nem mostanra, hanem majd amikor csúcs közelében lesz a fertőzöttek száma:
Ha hazaviszel a boltból ásványvizet, tejfölt, bármit... akkor le kellene mosni, fertőtleníteni? Mert megfoghatta bárki. Már nem találom a szakember véleményét, ahol kifejti, hogy kellene igen. Enyhén klóros vízzel. Ez járhatatlan, paranoiás út egy idő után.
De mi a helyzet a paprikával, stb..?

(#9797) attiati válasza macikos (#9730) üzenetére


attiati
veterán

Minap a Spar hentes pultban az eladó egyik kezén kesztyű.
Másik keze szabadon és fújja az orrát egy taknyos zsebkendőbe, amin már alig talált száraz területet.
Természetesen nem vettem semmit.

(#9798) attiati


attiati
veterán

Vakcina készítés folyamatával valaki tisztában van?

Egyes vélemények legkorábban 1-1,5 évet mondanak a hosszú tesztelési és engedélyeztetési folyamat miatt. Más vélemények reálisnak tartanak egy kora őszi időpontot.
A 6 és a 12-18 hónap között azért jelentős különbség van....

(#9799) Tajrexi válasza attiati (#9796) üzenetére


Tajrexi
tag

A zöldségeket meg lehet főzni, megmosni sem egy nagy dolog őket. Ha nyersen akarja őket valaki enni, max megmossa és levágja a héját.

(#9800) #22743424 válasza Tajrexi (#9799) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ezt követően a héját forró vízbe mártjuk majd kitépkedjük a tollait gondosan ügyelve a toklászra. Eltávolítjuk a belsőséget majd alaposan megmossuk kívül, belül.A darabolás után elkészítjük a pörköltet majd savanyúsággal tálaljuk. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.