Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9951) Rive válasza #95561216 (#9947) üzenetére


Rive
veterán

Közösségit :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9952) nubreed válasza aprokaroka87 (#9938) üzenetére


nubreed
veterán

A legtöbb cikkben, amit a témában olvastam azt szokták felhozni, hogy valószínűleh azért mert,
1: európában a legelöregedettebb társadalom az olasz
2: a fiatalok nagyon sokat találkoznak/érintkeznek idősebb rokonaikkal

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#9953) sajtos75 válasza #95561216 (#9947) üzenetére


sajtos75
tag

igaz! Bocs!

(#9954) macikos válasza nubreed (#9952) üzenetére


macikos
addikt

Az olaszok egyébként is mindenkit átölelnek, meleg csókkal köszöntenek, közelről, hangosan beszélgetnek egymással.

(#9955) #72806656 válasza Parci (#9948) üzenetére


#72806656
törölt tag

Amugy mondjuk heti rendszeresseggel miert nem vesznek mondjuk egy 100-1000 fos random mintat, hogy lassak a terjedest? Sokkal pontosabb kepet kapnank

[ Szerkesztve ]

(#9956) Lauda válasza Darmol (#9933) üzenetére


Lauda
félisten

Zacher szerint egy maszk 90-120 percig használható, utána becsomagolva a megfelelő helyen le kell adni , mert veszélyes hulladéknak minősül. Ha nem így használják a maszkot, akkor nincs sok értelme. Kérdés ki használja így a maszkot?

(#9957) snecy20 válasza Lauda (#9956) üzenetére


snecy20
veterán

Főleg, hogy egy fél életre veszik a maszkot az emberek! :D Méghogy 90-120 perc után eldobni.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#9958) macikos válasza Lauda (#9956) üzenetére


macikos
addikt

Ezzel az erővel akkor a kabát, nadrág, cipő is az, azokat is adjuk le? Azokra is rákerül a vírus.

(#9959) aprokaroka87 válasza macikos (#9958) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Sőt lehet nem árt megismerkedni a vedlés folyatamával sem...

Van egy mondás mi szerint tisztaság fél egészség... vajon a másik mitől is függ?

(#9960) Parci válasza macikos (#9958) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem értem a topikot. tegyük fel, hogy ez egy brutálisabb vírus lenne, magyarán, aki elkapja, megjárja. vásárolni muszáj elmenned egy idő után. elmész, hazaérsz. mit csinálsz a ruháddal? mert ezt érdemes:
- nem fogsz meg semmit, cipőt kint leveszed, bevásárlást bent leteszed
- azonnal kezet mosol ezerrel
- ruha a mosógépbe 60 fokon
- te elhúzol és hajat mosva ezerrel lezuhanyozol
- utána a bevásárlási tételeket lehet áttörölni fertőtlenítővel, pékárut "megsütni" stb.
- cipőt fertőtleníteni
- záró kézmosás

a koronavírus persze nem a zombivírus, lehet ennél lazább az ember, tudván, hogy maximum benyalja, eleve nincs 100%-os fertőtlenítés, az is inkább gyérít "csak".

sima papírmaszkot amúgy ki lehet vasalni párszor tudtommal.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9961) syberia


syberia
veterán

[link] :D

https://howbad.info/

(#9962) Cyrin


Cyrin
addikt

egyetem dolgozói közül többen is arról számoltak be lapunknak, hogy feletteseik egyértelműsítették, állásukkal játszik, aki akár név nélkül, vagy személyes közösségi oldalán bármilyen a botrányhoz köthető hírt közöl, vagy saját koronavírusteszt-eredményéről tesz közzé információt.

jajj, csak véletlenül ki ne derüljön valami, legfőképp az igazság ne...szánalom ez az ország, mivé tették...azokat rúgjuk ki akik semmiről se tehetnek, csak elszenvedők, a felelőtlen b....t meg védjük körömszakadtáig, mert az a mifajtánk...

[ Szerkesztve ]

(#9963) goop válasza Parci (#9960) üzenetére


goop
őstag

Pont ezeket teszem vásárlás után, mondjuk heti 1 alkalommal kerül erre sor. Otthon maradok, nem megyek sehova.

(#9964) Kékes525 válasza Lauda (#9956) üzenetére


Kékes525
félisten

:K Például ezt is nagyon kevesen tudják.

(#9957) snecy20

+1

(#9958) macikos

Vigyázni kell. Ha csak bizonytalanak vagyunk abba, hogy a ruhánkra is kerülhetett vírus, mert hozzáértünk valamihez, ami esetleg fertőzött, akkor bizony ki kell mosni. A mosószer + a 60fokos hő elpusztítja a vírust. Lehet hogy macera, erről írtam fentebb, de ez van, a helyes védekezés macerás.

(#9960) Parci

+1

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#9965) Parci válasza goop (#9963) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez az ésszerű :K (mert nem nagy kényelmetlenség és legalább kialakul a rutin, még jól jöhet az életben)

(ahogy az is, hogy a vásárlások számát minimálisra szorítsuk, és igyekezzünk ne akkor menni, amikor tömeg van)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9966) Parci válasza Kékes525 (#9964) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

onnantól kezdve, hogy aeroszolosan is terjed, biztos úgy sem lehetsz abban egy vásárlás után, hogy a ruhád nem fertőzött. de mondjuk kockázatcsökkentő az is, ha kint hagyod az előszobában 3 napra, mert jó eséllyel megförmed magában addigra.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9967) macikos válasza Parci (#9960) üzenetére


macikos
addikt

- "Érintésvédelem", arc, légutak védelme.
- Nem nyúlunk az arcunkhoz a városban
- Nem eszünk a városban
- Hazaérve nem csókoljuk össze a családot, gyerekeket, nagyit
- Nem trappolunk végig cipőben a lakáson
- Nem kapunk be az előszobában egy túró rudit a szatyorból sebtiben
- Fertőtlenítjük a mobiltelefont, órát, szemüveget, stb.
- Szatyrot félretesszük.
- Az egyszer használatos gumikesztyűt és maszkot kidobjuk
- Levesszük az utcai ruhát, nem ülünk le benne a kanapéra
- Szappannal kezetmosunk
- Lefürdünk vagy legalábbis az egész fejünket, hajunkat megmossuk (kopaszok előnyben)
- Mi vásárlás után asszonnyal mindent (szinte) terméket áttörlünk fertőtlenítős nedves ronggyal.

A ruha fertőtlenítés meg olyan, hogy nem hiszem, hogy tartható lenne az állandó kabát mosás, stb. Azért ez nem pestis, ebola, stb. Nem bio fegyverről van szó. Félre kell tenni a ruhákat és kész. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#9968) Parci válasza macikos (#9967) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, így még teljesebb, én csak a hazaérkezést írtam le és tényleg kimaradt a mobil, kulcs téma is

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9969) Madwe válasza Parci (#9960) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én meg a te mentalitásod nem értem... Nyilván senki nem akarja elkapni.

Nade a te példád olyan, hogyaztmondja: jön veled szemben egy rabló, fegyvert fog rád s meghúzza a ravaszt, mit teszel? oh, nincs rajtam golyóálló mellény, ami jó eséllyel megvédene, ezért meg sem próbálok elugrani a golyó elől, minek vessem magamra a földre, amikor a golyóálló mellény a tutibiztos?

Igen, 100% védelem nincs ellene, igen, a szakszerű s profi felszerelés hatásosabb ellene, mint akár egy vacak sál, főleg ha nincs kiképezve az ember a rendes használatára. De bmeg, még mindig sokkal hatásosabb, ha akárcsak egy sálat teszel a szád elé (főleg akkor, ha esetleg tünetmentes hordozó lennél, mások érdekében) mintha nem tennéd... Arról nem beszélve, h ebben az elcseszett felfokozott helyzetben amikor sokan elvesztik munkájukat, hozzátartozóikat rosszabb esetben, ha egy sál viselése akárcsak egy minimálisan is jobban megnyugtat, mi a fszért ne viseld??? most komoylan kiakadok néha egyeseken :D

Ruhafertőtleníés: a nagy #maradjotthon alatt jellemzően az ember hetente 1x megy bevásárolni stb. namármost, ha 1 hétig pihenteti addig a ruháit, az már kb biztos védelem, szóval ez sem igényel annyi vesződést, h jelentősen lecsökkentse a fertőződésveszélyt.

Mérlegelni kell, az adott ember az adott erőforrások saját kockázatai stb alapján milyen RACIONÁLIS védekezést tart indokoltnak. Túlzásba se jó esni, ebben egyetértek, ha pl kajára nem tellik ne vegyen 100x áron maszkokat, de elbagatellizálni se kell, ha egy rohadt sálat se hajlandó vki odatenni, mert minek az nem 100% védelem, az ugyanannyira hülyeség szvsz

[ Szerkesztve ]

(#9970) Meggyi001

Mi is az a nyájimmunitás? és Időzített bomba a szomszédban: teljes kijárási tilalmat vezet be Románia : [link]

https://gamergep.hu/

(#9971) Parci válasza Madwe (#9969) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem ezt nem nekem akartad írni -- én legalábbis egy büdös szót sem szóltam a maszkokról.

annyit írtam, hogy szükség esetén kivasalható a használt papírmaszk. nálunk NÉGY darab van, szóval amíg nem lesz utánpótlás, muszáj lesz.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9972) GypsFulvus2 válasza Cyrin (#9962) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Hmmm. Romániában máshogy kezelik a hasonló eseteket:

"A székelyföldi Sepsiszentgyörgyön egy sízésből hazatért és munkába állt nőgyógyász miatt fertőződött meg 5 dolgozó, ami miatt karantén alá kellett helyezni a kórház szülészet-nőgyógyászat, újszülött osztályait és szülőszobáját, az orvos ellen pedig bűnvádi eljárás indult." Forrás

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#9973) radi8tor válasza macikos (#9967) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ruháról azt mondta egy szaki, hogy mivel az puha felület, nehezen marad életben rajta a vírus. Pár órán belül (1-3) életképtelen lesz. Nem kell minden nap mosni, kivéve ha a pulóveredbe törlöd az orrod. Mert ez esetben nem magában van a vírus, hanem van táptalaja is (váladék).

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#9974) Ringman válasza Cyrin (#9962) üzenetére


Ringman
nagyúr

a valóság a nyugalom megzavarására alkalmas!

(#9975) viharhozo válasza Parci (#9960) üzenetére


viharhozo
addikt

Ertelek en, meg persze igazad van, de ahhoz, h ezt a modszert ertekelni tudjuk, legalabb annyit kene tudni, a fertozesek mekkora aranya kotheto a klasszikus cseppfertozeshez (rad tusszentenek, megerintenek stb.) es mekkora ahhoz, h a feluleten koricalo virust benyeled.

Nekem pusztan formallogikaval az jon ki, h ha az utobbi dominalna, akkor sokkal durvabb lenne a terjedes.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#9976) Vesa


Vesa
veterán

Tesco online kiszállítás katasztrófa lett. A 40k-s rendelésből 25k értékben hoztak ki, a többinél még helyettesítő terméket sem tudtak prezentálni...Szóval aki erre épít azért, hogy ne kelljen személyesen vásárolni, az gondolja át.

A tudomány a valóság költészete!

(#9977) Kékes525 válasza viharhozo (#9975) üzenetére


Kékes525
félisten

Jól gondolkozol, elsősorban cseppfertőzéssel terjed. A felületekről való fertőzés kisebb, de pontos számot senki nem tud. Majd lesz a járvány végén.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#9978) Lauda


Lauda
félisten

Még 17 [link] nap elteltével is találtak koronavírust egy kiürített hajón

Ennyit akkor a vírus túlélési idejéről....

(#9979) stickermajom válasza Vesa (#9976) üzenetére


stickermajom
addikt

Auchan nekünk hétfőn mindent kihozott. Volt egy rakás helyettesítő termék, de ez szvsz érthető. A futár elmondása szerint 1-2 héten belül szállítási kapacitásbővítés várható.

(#9980) snecy20


snecy20
veterán

Ha az olaszoktól ma is ilyen 700 körüli elhalálozási szám jön, akkor azért már kijelenthető hogy rohadt nagy a baj, nem?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#9981) Rive válasza viharhozo (#9975) üzenetére


Rive
veterán

Ertelek en, meg persze igazad van, de ahhoz, h ezt a modszert ertekelni tudjuk, legalabb annyit kene tudni, a fertozesek mekkora aranya kotheto a klasszikus cseppfertozeshez (rad tusszentenek, megerintenek stb.) es mekkora ahhoz, h a feluleten koricalo virust benyeled.

Pillanatnyilag elsődleges fertőzési útnak a cseppfertőzést tekintik, és nem 'jegyzik' a felüleken fertőzőképesen maradó vírusokat.
Nem is tudok olyan esetleírást a korai szakaszból ( a korai, még lekövethető terjedési szakasz az, ami alapján ezt lehet vizsgálni), ahol effélét valószínűsítettek volna.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9982) Rive válasza Lauda (#9956) üzenetére


Rive
veterán

Zacher szerint egy maszk 90-120 percig használható, utána becsomagolva a megfelelő helyen le kell adni , mert veszélyes hulladéknak minősül.

Azt, hogy egy maszk meddig használható, alapvetően a gyártó adja meg.

A 'veszélyes hulladék' besorolás eredete az orvosi/biológiai (vegyi) használat. Mivel egy laborban, egy kórházban vagy egy mentőautóban nem igazán tudható, hogy mi akad fenn a szűrőn, mindent automatikusan veszélyes hulladékként kell kezelni.

Tipikus példája a civil használatra teljesen használhatatlan bikkfaszabályoknak.
Városi használatban ami fennakad az a városi levegő és leginkább a saját lélegzeted - kisebb mértékben valaki másé.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9983) Vesa válasza Lauda (#9978) üzenetére


Vesa
veterán

Ez gáz...

A tudomány a valóság költészete!

(#9984) macikos válasza snecy20 (#9980) üzenetére


macikos
addikt

Tuti az lesz. Vannak ezek a szabályos, periodikus visszaesések 3-4-5 naponta, akkor mindenki fellélegzik, aztán meg 1 nappal később még magasabb lesz a szám, mint előtte.

(#9985) #95561216 válasza snecy20 (#9980) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem. A rohadt nagy baj az már hetek óta van. A halálozást sokkal több dolog befolyásolja (van-e még lélegeztetőgép pl), és semmit sem mond az új fertőzöttek számáról.

A védekezés kapcsán amit figyelni kell, az az új fertőzöttek aránya, mert ez a lényeg. Tegnap 8.5% volt, előtte nap 7.5%. 1 hete még 13%, két hete még 20% körül. Ez a lényeg, ennek kell csökkennie, vagy legalább szinten maradnia, mert ez jelenti, hogy csökken a reprodukciós ráta. Szarul hangzanak a napi 5-6 ezres esetszámok, de ezt a bázishoz kell mérniu.

(#9986) Meggyi001 válasza Parci (#9934) üzenetére

Amúgy...ha már a kormány hosszú időre tervez, mert arra ugye, lásd:

1: majd 3 hét múlva április 15.-étől lesz elérhető a 15 ezres érintéses fizetési mód a bánkártyáknál.
2: év végigéig el vannak engedve az adósságok
3: még csak most készülnek el a plusz ideiglenes korházak
stb,stb.

Tehát hónapokra tervez a kormány. Szóval jó ötlet egy ilyen ajánlás az olvasok felé. Időben bőven elfér és időszerű.

Én támogatom ezt a listát. Csak időm nincs rá (elkészíteni), és részrehajló lennék. Ezek a gondolatok kikívánkoztak belőlem. :) :R

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#9987) #95561216 válasza Lauda (#9978) üzenetére


#95561216
törölt tag

Hogy találták a vírust? Megnézték elektronmikroszkóppal, hogy még ott fickándozik? Megfertőztek vele kísérleti állatokat? Sikerült kimutatni az RNS nyomait, de hogy volt-e még fertőzéshez szükséges lipidburok, fehérjetüskék azt senki se tudja?

(#9989) medica


medica
senior tag

Rextra orvosi műszer szaküzlet győri, tele maszkokkal de megtagadják az eladást, mondván "csak intézményeknek". A drogosoknak tűt-fecskendőt természetesen eladnak.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#9991) #73959936 válasza szekra (#9988) üzenetére


#73959936
törölt tag

az első fertőzött esettől számolva.... :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD

valószínűleg az február elején volt itthon is, csak senki sem tudta

[ Szerkesztve ]

(#9992) Silεncε válasza szekra (#9988) üzenetére


Silεncε
őstag

Es mennyi volt az eltelt ido a tenyleges meg a propaganda elso eset kozott? :U

(#9993) Sub-S válasza Lauda (#9978) üzenetére


Sub-S
senior tag

Ezzel a cikkel az a baj, hogy pont azt nem említi milyen felületen találták...és mit értenek az alatt, hogy találtak, ez azt jelenti, hogy még fertőzőképes is volt?

[ Szerkesztve ]

(#9994) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Érdeklődnék, hogy javít valamit az otthoni védekezésben ha a klímát bekapcsolom és fűtök vele? Mert ugye az gyorsan szárítja a levegőt, felületeket és a páratartalom is jóval alacsonyabb lesz. Plusz elvileg van benne típustól függően megfelelő légszűrő is.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#9995) Ajándékok válasza szekra (#9988) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Kíváncsi vagyok, akkor is odateszik-e az aljára, hogy fidesz, amikor rossz hírek lesznek.

A későbbi számokból majd kiderül, igazat mondott-e a fidesz.

#9978 Lauda: Hidegben sokkal tovább fertőzőképes marad. Ha nem fűtötték az üres hajót, ez is lehet az ok.

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#9996) Meggyi001 válasza BITBOYS (#9994) üzenetére

Én, mint laikus, azt mondom nem javít. Ha tévedek, kijavítanak.

https://gamergep.hu/

(#9997) HellGreg válasza #73959936 (#9991) üzenetére


HellGreg
őstag

Ahogy a többi országban se akkor lett az első fertőzött, amikor regisztrálták... természetesen. :(((

(#9998) Csatravi


Csatravi
senior tag

A legutolsó rongydarabból készült maszk is ér valamit. Legalább a hordozója nem a markába köhög prüszköl bele és nem mellesleg nem 1,5 -2 méterre köpi tele a nagyvilágot mint maszk nélkül.
Találkoztam nem egy olyannal aki majd megszakadt a köhögéstől és se maszk se zsebkendő és bele a markába. Pedig szinte fél óránként látni a tv-ben hogy ha köhög, prüszköl akkor azt hogy tegye. Á, ezt mondhatják a birkáknak. Bemegy a boltba összeköpköd mindent majd a csulás kezével végigtaperolja a pékárut. ( Na akkor elő jött belőlem az állat )
Aztán persze jön a politikai döntés.
Szerintem..
Ha nincs elég teszt akkor a kommunikáció hogy nem kell mindenkit tesztelni.
Ha nincs elég maszk akkor nem kell mindenkinek maszkot hordani.
Ahol meg mindenből kellő mennyiség van ott tesztelnek orrba-szájba (szó szerint) és mindenki maszkot hord. És valahogy úgy néz ki hogy talán sikeresebbek a járvány leküzdésében. Persze nem csak eme két dolog miatt.
Egy biztos, egy politikai döntésért csak politikai felelősségre vonás van/lehet a jogszabály szerint. Így aztán......
Aki korán kell aranyat lel. Hát nálunk nagyon bealudtak :)
Próbáljuk meg túlélni és vigyázzunk magunkra de jó lenne ha MÁSOKRA is !
Én azért varrom a maszkokat :)

(#9999) Rage47 válasza Ajándékok (#9995) üzenetére


Rage47
veterán

nem fogjuk megtudni az igazi számokat tőlük az tuti

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.