Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9701) Narxis


Narxis
nagyúr

Testhőmérséklet 38.5... apa kezdődik!

Thanos was right.

(#9702) smc válasza Narxis (#9701) üzenetére


smc
addikt

Tesztekkel most hogy állsz? Nem azt mondták negatív vagy?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#9703) freeknight válasza Narxis (#9701) üzenetére


freeknight
őstag

Vesznek le második mintát?

(#9704) Ereshkigal válasza Soulfly842 (#9700) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Akkor nem jött be a "majd a meleg megfékezi" elmélet. Inkább a MERS-re hasonlít ebből a szempontból, nem a SARS-1-re.

(#9705) Narxis válasza smc (#9702) üzenetére


Narxis
nagyúr

Vasárnap este vették le tőlem az első mintát, hétfőn azt mondták negatív de össze vagyok zárva egy pozitív mintás személlyel. Eddig tartott, délután még nyakig betakarózva is fáztam. Most annyira nem de forró a fülem, arcom, homlokom és gyengének érzem magam. Kis köhögés van.

freeknight: nem. Majd karantén végén.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#9706) NavySeal válasza Narxis (#9705) üzenetére


NavySeal
senior tag

Jobbulást! Igyál sok folyadékot.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#9707) Narxis válasza NavySeal (#9706) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kösz :R

Thanos was right.

(#9708) aprokaroka87 válasza Narxis (#9705) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Jobbulást:)

(#9709) freeknight válasza Narxis (#9705) üzenetére


freeknight
őstag

Csak egy tipp, de én 39-ig hagynám felszökni a lázat. Nem szeretik a vírusok/bacik. Szerintem sokan azért is betegednek le annyira, mert már kis hőemelkedésre is kapkodják a lázcsillapítót. Megfázáskor oké, de egy ilyen komoly betegség ellen szerintem mindent be kell vetni, a láz pedig az egyik leghasznosabb védelmi reakciód.
39 felett viszont tényleg nagyon rossz az ember közérzete, azt már én se hagynám.

(#9710) slezakimi válasza Narxis (#9707) üzenetére


slezakimi
senior tag

Jobbulást, baj mentesen... :)

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#9711) Alex91 válasza #95561216 (#9697) üzenetére


Alex91
félisten

Milyen szazalekot?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9712) #95561216 válasza Ereshkigal (#9704) üzenetére


#95561216
törölt tag

Tényleg ilyen rohadt nehéz disztingválni, hogy 1,3 milliárd fős országban a napi 100-as emelkedés kicsit más, mint egy 5 milliós Norvégiában, higéniai viszonyokat nem is említve?

MERS adatait meg nézd már meg, évi pár száznál többet nem fertőzött egyik évben se.

(#9713) #95561216 válasza Alex91 (#9711) üzenetére


#95561216
törölt tag

Mivel exponenciális a terjedés, és új fertőzöttek régiekből "keletkeznek", ezért a számokat a meglévő fertőzöttek számához kell mérni. A mai olasz az 8.5%-os növekedés, az elején ez még 33% körül mozgott.

(#9714) lacos001 válasza Narxis (#9705) üzenetére


lacos001
senior tag

Egy kérdés ha megengeded.
A köhögésed az folyamatos kuckuc egész nap vagy csak néha-néha 1-2?
Köszi és jobbulást.

(#9715) NavySeal Úgy úgy, mi is hagyjuk. Kicsit hűtöm közbe szerencsétlent, mert bágyadt, de utána jobb. Doki is ezt mondja mindig, szóba se állnak senkivel 3 nap folyamatos 39 fokos láz alatt :D

[ Szerkesztve ]

(#9715) NavySeal válasza freeknight (#9709) üzenetére


NavySeal
senior tag

Gyerekeknél is simán hagyom 38.5C fölé menni a lázat és csak akkor kezdem el a lázcsillapítót én is adni. A szervezetnek "dolgoznia" kell.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#9716) Ereshkigal válasza #95561216 (#9712) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Neked legyen igazad. :R

(#9717) Parci válasza freeknight (#9709) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

srácok, ne távgyógyítsatok légyszi. a láz valóban öli a vírust... meg a szívizmot. bonyolult dolgok ezek. (talán én is hagynám futni egy picit egyébként, de lényegtelen, hogy mit gondolok)

Narxis: hajrá, jobbulást, üsd szét a rohadékokat odabent!! két hét és túl leszel rajta (kop-kop), onnantól para nélkül tudsz létezni, amíg mi otthon rettegünk. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9718) Graphics válasza Narxis (#9701) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lesz újabb mintavétel?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9719) Hieronymus válasza inf3rno (#9684) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Nem tudják pontosan mitől van, nem tűnik úgy, hogy magyarázná, hogy a cukorbetegek között gyakoribbak az elhízottak vagy az olyanok, akik mozgásszegény életmódot folytatnak."

Nem vagy. Helyesen és.
Az elhízáshoz kettő feltétel szükséges. A szükségesnél nagyobb kalória bevitel, mozgásszegény életmód mellett. Heti 20 km futás mellett lehet túlsúlyos valaki, de elhízott nem.
De a cukorbetegség ennél összetettebb.
Az előzőleg említett esetben "csak" a sejtek számával van baj. A hasnyálmirigy nem képes annyi inzulint termelni amennyi a sejtek még egészséges inzulin rezisztenciáját ellensúlyozná. a fogyással együtt eltűnik a cukorbetegség is. Pont.
Ha a hasnyálmirigy nem képes "normális" mennyiségű vagy egyáltalán inzulint termelni, az az egyes típusú cukorbetegség.
Ha sejtek inzulin rezisztenciája nő, akkor a kettes típusú betegségről van szó.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9720) llax válasza Kalandor (#9665) üzenetére


llax
senior tag

A meglévő maszkjaimat 2014.04.10.-én vettem. Két rétgegű (ennyinek látom), kék, gumis, orra hajtható drótbetéttel. Bruttó 11Ft/db. volt... Több cuccal együtt vettem (rendeltem), a dobozban megtaláltam a számlát. Durva...

Kesztyűm van több 100db. nitril is, latex is. Dena több liter...

[ Szerkesztve ]

(#9721) VinoRosso válasza TaaT (#9691) üzenetére


VinoRosso
veterán

Jó rég lehetett, vagy olcsón vettétek. Én 2 éve dolgoztam az egyik rendvédelmi szervnél, és volt némi rálátásom az eszközbeszerzésre, akkor 50 Ft volt a porszűrős maszk. Klasszikus dupla erősségű munkavédelmi kesztyű 600 Ft, akkor 400 Ft volt a boltban. Éljen a közbeszerzés (meg a haver akinek munkavédelmi boltja van).
Anno raklapszámra álltak a raktárban a maszkok, nekem is mondták, hogy nem-e kell egy-két dobozzal, vigyek mert 'ingyé' van, de nem hoztam, mondva hogy nem szorulok rá, ha kell majd veszek magamnak. Kár volt... a franc se gondolta, hogy majd nem lehet kapni sehol.

(#9722) Narxis válasza lacos001 (#9714) üzenetére


Narxis
nagyúr

Néha-néha 1-2.

Most melegem van. Nem lesz mintavétel, be se telefonáltam nekik. Ha rosszabbul leszek akkor szólok de úgyse mehetek sehova, szóval engem kár tesztelni most. Ettem egy kicsit és most a gyengeségem elmúlt, meg ittam apránként. Köszönöm a jó kívánságokat. :R

Thanos was right.

(#9723) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Az jutott eszembe, mindenki mossa a kezet meg maszkot hord, de kivancsi lennek mennyi ember van aki elmegy vasarolni es utana a retkes kezzel nyomkodott telefonjat is letorli...es mennyi akinkezetmos aztan eloveszi a virusos telot es nyomkodja.

(#9724) Graphics válasza Malibutomi (#9723) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vírusos a telefonon :Y ?

Teszek rá vírusirtót.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9725) gergo5991 válasza Malibutomi (#9723) üzenetére


gergo5991
őstag

azt mondod akkor a kiflin is menjek át hipóval?

(#9726) Graphics válasza gergo5991 (#9725) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Minimum, de domestos-os kendő is jó lesz

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9727) gergo5991 válasza Graphics (#9726) üzenetére


gergo5991
őstag

köszi meglesz.
link
a meleget még logikusnak is tartom, de a magas páratartalom miért is lassithatná a virus terjedését? fürdőszobában magas a pára tartalom ott jön ki először a penész meg minden retek. mintha luxus hotelba vinném a virust.. Meg gondolom a magas páratartalomban jobban / tovább tud a levegőben az aerosol jelen lenni. Nem tudom mennyire helyes az átlag paraszt gondolkodásom, de ha tévedek javitsatok ki

(#9728) Parci válasza Malibutomi (#9723) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sok. gyerekek, gondolkodni kéne. ha kimész, onnantól nem vagy steril. ha megfogod a telefont, az sem. elég baj, ha megfogod, de ha megfogtad, le kell fertőtleníteni. ez nem játék, vagy leszarod és elkapod, vagy foglalkozol vele (és akkor is, csak később :DDD).

a pékárut meg le ne hipózzátok, bakker! otthon ráteszted a tepsire az összes pékárut (csomagolást kidobod a pélóba, mert nem steril), berakod a 90 fokra előmelegített sütőbe, bent hagyod tíz percig, aztán kiveszed és steril.

ésszel, mindenki, légyszi!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9729) Ereshkigal válasza Malibutomi (#9723) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Kevés.
Nálam a mai gyöngyszem: srác áll a buszmegállóban 3M márkájú, kilégzőszelepes maszkkal az arcán, közben egy-egy ujjal a szemeiben turkál.

Visszakanyarodva... én az utóbbi időben odafigyelek erre, teló előtt fertőtlenítek, ha indokoltnak érzem, plusz minden nap, ahogy hazaértem, kiveszem a telefont a tokjából és a tokot átmosom szappanos vízzel, illetve áttörlöm a telefon kijelzőjét.

[ Szerkesztve ]

(#9730) macikos válasza Malibutomi (#9723) üzenetére


macikos
addikt

És amikor a sok paraszt hazamegy és utcai ruhában leül a TV elé sörözni?

Más:

Tegnap Miskolcon a Spar a Szinvaparkban. A paraszt Hell-es árufeltöltő köhögve, nagyokat tüsszentve, maszk és kesztyű nélkül tölti a polcot.
Azért vettem észre, mert akkorákat tüsszentett, hogy majdnem lerepült a feje.

(#9731) Asbee válasza gergo5991 (#9727) üzenetére


Asbee
veterán

Vírus függő, melyik hogy tolerálja a páratartalmat

(#9732) Lauda válasza Ereshkigal (#9704) üzenetére


Lauda
félisten

Afrikában is terjed: [link]

Sokáig reménykedtek a járványügyi szakemberek, hogy abból, hogy a koronavírus-fertőzés látszólag elkerüli Afrikát, fontos információkat szerezhetnek, leginkább abban bízva, hogy a vírus nem annyira kedveli a meleg éghajlatot. A járvány terjedése viszont első körben csúszással, de Afrikában is az európai terjedési sebességet mutatja, és a helyi rossz kórházi rendszer miatt a korábban tapasztaltaknál is súlyosabb egészségügyi vészhelyzet miatt aggódnak a szakértők.

(#9733) #95561216 válasza gergo5991 (#9727) üzenetére


#95561216
törölt tag

A virus nem gomba, szervezeten kivul nem szaporodik. A paratartalomnak kettos szerepe van:
1. kevesebb utat tesz meg levegoben a virust tartalmazo csepp

2. meleg, paras idoben ellenallobb a nyalkahartya

(#9734) Meggyi001

Negyedmillió önkéntest toboroz a brit kormány. [link] Forrás: MTI.
Az Európai űrkutatásra is hatással van a koronavírus: [link]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aktuális adatok a világban: [link]

Teljes fertőzött szám: 416.122
Halálozások száma: 18.583
Meggyógyult: 108.403

https://gamergep.hu/

(#9735) nubreed válasza Lauda (#9732) üzenetére


nubreed
veterán

Afrikát, Indiát és a többi elmaradott térséget le fogja tarolni, mint pl. Afganisztánt, ahol egyébként is úgy állnak hozzá a népek, hogy ők Allah akaratából védettek a vírussal szemben. A vallási fanatizmussal a legnehezebb felvenni a harcot.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#9736) PitLee


PitLee
őstag

(#9737) Meggyi001 válasza nubreed (#9735) üzenetére

Az tuti, miattuk lesznek milliós számok. De adja az ég, hogy nem.

https://gamergep.hu/

(#9738) -Mosquito-


-Mosquito-
őstag

Jön még pár repcsi/szállítmány. [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#9739) Vladi válasza Malibutomi (#9723) üzenetére


Vladi
nagyúr

Viccelsz? Én úgy érek haza, hogy semmihez se érek hozzá, cipő hipós vízbe, ruha a mosógpbe, Vladi bácsi a zuhany alá, asszony tölti a cantost. A zsebem tartalma egy dobozba, ott karanténozik a lóvé is, a mobil meg kézfertőtlenítős mosást kap.

Ezért jó a stapabuta telefon. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9740) adika4444 válasza Narxis (#9701) üzenetére


adika4444
addikt

Csak keményen! :) Jobbulást!

üdv, adika4444

(#9741) Rickeffe válasza st3v3np3t3r (#9489) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Beszerzésit kérdeztem.

Rickeffe

(#9742) #22743424 válasza -Mosquito- (#9738) üzenetére


#22743424
törölt tag

Csak tudnám minek kell ennyire a politikai szálat is belevinni ebbe a dologba. Vagy is tudom csak nem tartom ideillőnek mikor a vírus nem nézi a politikai hovatartozást. :((

(#9743) Rolly


Rolly
veterán

Szerintetek az uv fény mennyire károsítja a vírust?

(#9744) Graphics válasza Rolly (#9743) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szoli?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9745) Because válasza Graphics (#9744) üzenetére


Because
őstag

a bőrráktól most nem lehet félni csak A vírus van :D

(#9746) VIPowER: Barátosné dolgozik idősek otthonában, ha tudnád, hogy szinte magatehetetlen idős emberek ugyan úgy markolják unalmukban és néha közben rájuk nyitnak :))

[ Szerkesztve ]

(#9746) VIPowER válasza Narxis (#9705) üzenetére


VIPowER
senior tag

De erekciód még van?

(#9747) bigdady válasza VIPowER (#9746) üzenetére


bigdady
nagyúr

Te f@sz :DDD kiköptem a kaját

[ Szerkesztve ]

(#9748) CptAdamica válasza #22743424 (#9742) üzenetére


CptAdamica
veterán

Most ezt kell hirdetni a híveknek, hogy "Megvédjük a Magyar emberek egészségét" az más kérdés, hogy egyébként 600 emelet magasból fosnak az egészbe, de most fontos propaganda szempontjából!...

(#9722) Narxis Jobbulást! Pihenj sokat ágyban. Egyél sok gyümölcsöt és toljad a folyadékot, mintha nem lenne holnap! Esetleg egy kis sós vizes gargarizálás jót tud tenni.

Megyen!

(#9749) VIPowER


VIPowER
senior tag

Azt kérték kérdezzem meg (van akit ez érdekel).

(#9750) Ereshkigal válasza -Mosquito- (#9738) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Sikeres volt a portyázás. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.