Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9551) vzozo válasza Fernet (#9541) üzenetére


vzozo
senior tag

Itt (Bayern) is próbálkoztak ezzel az első napokban, aztán hatóságilag lezárták az összes játszóteret, még a társasházunk udvarán lévőt is. Abból már a paraszt német is érti, hogy nem kell lemenni, és akkor gyerekzsivaj hiányában a mi gyerkőcünk sem vágyik le.

(#9552) inf3rno válasza Rive (#9550) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát most számít valamit ez is. Persze a semminél sokkal jobb a házi maszk is.

Buliban hasznos! =]

(#9553) nubreed válasza vzozo (#9551) üzenetére


nubreed
veterán

A paraszt magyar is ebből fog tanulni csak. Tisztelet azoknak, akik már betartják az ajánlásokat.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#9554) Floyd80


Floyd80
addikt

A másik topikba írtam, de nekem ez magas, ilyen tényleg van? Vadidegenek köpködnek egymás poharába?

"We realized that they exchanged saliva because they were playing beer pong," using their mouths, he said, although he did not single out any specific bars where the game took place. The game involved spitting ping pong balls out of their mouths into beer glasses, and those balls were then reused by other people."

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#9555) Rive válasza inf3rno (#9552) üzenetére


Rive
veterán

Civil használatban nem igazán. Mindegyik megoldás biztosít annyi védelmet, hogy a helytelen használatból fakadó fertőzésveszély (amelyik mindegyik maszktípus esetén ~ ugyanakkora) magasabb legyen, mint a jobb maszk biztosította extra védelem hatása => majd' mindegy, hogy civil mit használ, ha használ valamit.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9556) wintikek válasza Floyd80 (#9554) üzenetére


wintikek
tag

Nem belecsuláztak, csak szájjal beerpongoztak. A pingpong labdát vették a szájukba, aztán ha valaki beletalál olyankor a lasztival, a másik kiveszi azt, majd megissza a sört amibe landolt :D

[ Szerkesztve ]

(#9557) vzozo válasza nubreed (#9553) üzenetére


vzozo
senior tag

Persze mindenki más szinten van, de nekünk sikerült az elején megértetnünk vele, hogy most kemény idők jönnek. Mondjuk egyrészt mi is otthon, másrészt az oviban is beszéltek már róla korábban, aztán a bezárás mindent egyértelművé tett.

Ehhez képest itt is úgy gondolták, hogy akkor ereszd el a hajam vakáció van, és az első lezárásos napon kb. minden szomszéd lent volt az újszülöttől 50-ig, egymás nyakában piknikeztek, gyerekek a homokban, mászókákon... De tényleg, olyanok is előbújtak, akiket sose láttunk még, pedig itt lakunk már egy ideje, és minden eddigi kertipartin részt vettünk. Idősek mutattak azért némi önmérsékletet.

Szóval ilyen helyzetben nehéz válaszolni arra, hogy "ha nekik szabad, nekünk miért nem", érdekes beszélgetés volt, de aztán másnapra el lett kordonozva minden, és abból már tényleg mindenki ért.

(#9558) Floyd80


Floyd80
addikt

Tegnap besétáltam a munkahelyre, mert kellett valami a gépről. Social distancing működik, bár kicsit fura, hogy néha 5-6 méterre megáll előttem egy ember. Egy nő szinte infarktust kapott, mikor majdnem nekem jött.

A "legviccesebb" az volt, hogy a Dózsa György úton lévő Erste bank előtt egy nő az irodaház fala melletti kavicságyásban sétált, nem mert kimenni a járdára.

Maszk és cigaretta azért jól megfér egymással.
Telefonáló férfi, maszk nyakba akasztva, aztán szépen beleköhögött, prüszkölt a kezébe és telefonált tovább.
Boltból kijövő nő rögtön vette le a maszkot, de csupasz kézzel hozzáért az arcához.
Blahán kis roma csajok köhögéssel ijesztgették az embereket, illetve közöttük no socal distancing figyelhető meg.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#9559) nubreed válasza Floyd80 (#9558) üzenetére


nubreed
veterán

Blahán kis roma csajok köhögéssel ijesztgették az embereket, illetve közöttük no socal distancing figyelhető meg.

Függetlenül attól, hogy roma vagy nem roma, szívlapáttal basznám hátba az ilyeneket és fél év börtön.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#9560) viharhozo válasza philoxenia (#9510) üzenetére


viharhozo
addikt

Effektive lehetetlennek gondolom, hogy egy toled 2+ meterre allo embert normal kilegzessel megfertozz. Az orrodbol kifele tarto cucc lendulete minimalis.

A szabadban a mostani viharos szel elvileg messzire vihetne a cuccot, de ott meg szetterul.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#9561) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Ennek a koronainfónak van még bármi értelme amúgy?

Megyen!

(#9562) Alex91


Alex91
félisten

9 halott...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9563) Rolly


Rolly
veterán

van valami összefoglaló ahol a magyarországi adatokat lehet napi bontásban nézni?

(#9564) emvy


emvy
nagyúr

Ausztralia: 8 halott, 2100 fertozott. Irorszag: 8 halott, 1100 fertozott. Norvegia: 11 halott, 2600 fertozott. Magyarorszag: 9 halott, 200 fertozott.

Fura dolgok ezek.

while (!sleep) sheep++;

(#9565) Ereshkigal válasza CptAdamica (#9561) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nem sok. Ismételgetik magukat, amire kíváncsi lenne az ember, azt meg nem árulják el. Ezt a délelőtti 11 órás időpontot se értem.

emvy: nem néztem a számokat, de gondolom ők többet tesztelnek.

[ Szerkesztve ]

(#9566) hyperspace válasza Rolly (#9563) üzenetére


hyperspace
őstag

[link]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#9567) #95561216 válasza emvy (#9564) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nyilván van köze az elvégzett tesztek számához, de a vírus nem közvélemény-kutató, hogy statisztikailag reprezentatív mintavétellel fertőzzön.

(#9568) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Operatív törzsnél birkanyírás volt. :DDD

(#9569) IG55 válasza emvy (#9564) üzenetére


IG55
senior tag

Italy 63,927 6,077
Spain 35,212 2,318
Germany 30,081 130

Most akkor melyik a fura?

(#9570) nubreed válasza emvy (#9564) üzenetére


nubreed
veterán

Nálnuk a legmagasabb a halálozási arány. Vajon miért? PErsze ezt egyelőre senki sem tudja, még az orvosok sem, de azért érdekes kérdés.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#9571) Rage47 válasza nubreed (#9570) üzenetére


Rage47
veterán

nálunk rengetegen dohányoznak, alapból tüdő vagy szív vagy cukorbeteg, etc.

(#9572) pjen válasza nubreed (#9570) üzenetére


pjen
félisten

Mert keveset tesztelünk.Többé kevésbé valós eredményekhez a tesztek számát is kéne hasonlítani.Lehet,hogy a fertőzöttek számához két nullát hozzá kéne írni.

(#9573) snecy20


snecy20
veterán

Briteknek vajon teljesen elment az eszük?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#9574) koko52 válasza snecy20 (#9573) üzenetére


koko52
veterán

Nem sok Britet látok. ;]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#9575) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

[CDC says coronavirus survived in Princess Cruise ship cabins for up to 17 days after passengers left]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#9576) Rive válasza nubreed (#9570) üzenetére


Rive
veterán

- A kezdeti szakaszban mindig roszabb a halálozási mutató, mint később.
- gyanús, hogy a leglassabb és legkevésbé használható teszthez sikerült hozzájutni valami leértékelt kiárusításon, de még ezzel is úgy spórolnak - többek között pl. a tesztelés technikai nehezítésével is - mintha jutalékot kapnának a megspórolt tesztekért.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9577) #46105344 válasza snecy20 (#9573) üzenetére


#46105344
törölt tag

Ez van ha munkába kell menni, egyedül ug-val tudsz bejutni a munkahelyedre ha 2-3 zónával arrébb van. Kb a reggeli csúcsban percenként jön egy metró, mind így megtelik, ez nem BP. A képen szerintem mindenki ugyanúgy a daily routint végzi mint a kép megosztója, aki hogy-hogy nem a sírása ellenére +1 ember volt a tube-on. Arról nem is beszélve hogy ő azzal az indokkal utazik 1 zónát, mert ő a Hyde Parkban szereti doingolni az excercisét...
De a polgármestert szólítja fel hogy csináljon valamit. :W

(#9578) nubreed válasza Rive (#9576) üzenetére


nubreed
veterán

Ez is igaz és mindaz amit még fentebb írtatok.
Meg elvileg az össz esetszám kb 5-6% -át tudják felderíteni teszteléssel, és mivel nálunk még mindig nagyon kevés tesztet végeznek, a protokoll is rossz, nálunk ez lehet hogy még kevesebb.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#9579) Kobe


Kobe
veterán

csak nekem tűnik furcsának, hogy nálunk minden áldozatra a krónikus betegség a magyarázat ?
Van egyáltalán olyan betegtípus, akinél tudnának is csinálni valami hasznosat, hatékonyat?

(#9580) vzozo válasza Kobe (#9579) üzenetére


vzozo
senior tag

Erre írtam pár napja, hogy akinek 30 felett nincs semmi baja, az hazudik. Bárkire bármit rá lehet húzni. :)

(#9581) blakey válasza emvy (#9564) üzenetére


blakey
titán

Eddig nem írtam ide és valószínűleg ezután sem fogok, ennek oka, hogy mindenki "szakértő", "vírusnyomozó", jós és mindenbe belelát, mindent jobban tud. Az ilyen statisztika amit "idebiggyeztettél" a számokon kívül semmilyen következtetést nem eredményez, mert nem tudod, hogy melyik ország milyen szempontok alapján készíti, Mo-n tudni lehet, hogy az elhunytak mind súlyos betegek voltak, tehát úgy is meg lehet közelíteni a dolgot (amikor írták/mondták, hogy 6 korábban súlyos beteg is elkapta máris 6 elhunyttal számoltam, és nem rossz indulatból, sajnos ezt a vírust egyelőre egyénenként kell leküzdeni, nincs gyógyszer ami meggyógyítana és aki hátrányból indul az sajnos erősen ki van téve ennek a vírusnak), hogy nem a vírus miatt hunytak el, az csak felgyorsította, azaz akár 0-val is számolhatnánk. Az sem mindegy, hogy melyik területen éppen hol indul el a komolyabb fertőzés, tehát ha egy idősek otthonában kezd el "támadni" akkor nagyobb lesz a betegek száma, sőt a halálozási arány is magasabb, ha meg egy diákszállón akkor lehet, hogy 0 az elhunytak száma.

Az a helyzet, hogy ezt a topikot is sokan megtalálják, azok is akik még soha nem jártak erre és olyan dolgokat lehet olvasni ami na…, sokan megijednek, sokan csak a támadási pontokat keresik, hogy minél jobban bele lehessen kötni valamibe, nem kell semmibe sem belekötni, mostanság inkább nyugalomban társalogni, segíteni ahol tudunk, stb.

(#9570) nubreed
Mert már korábban is súlyos betegek voltak. Majd akkor lesz komoly amikor olyan betegek hallnak meg akik nem voltak betegek és ténylegesen a vírustól készültek ki.

Felelőtlen orvosok, politikusok, világjáró emberek tehetnek róla elég szép számban, sajnos, és az egész világon, nem lehet egy országra korlátozni a butaságot.

Összefoglalóban szerepel, hogy "Tilos a pánikkeltés, rémhírterjesztés!", nem úgy veszem észre, hogy ezt bárki is betartaná, minden második hsz, akár még burkoltan is de pontosan ilyen információkat tartalmaz.

Mindenkinek kitartást és jó egészséget!

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9582) inf3rno válasza Rive (#9555) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Erre van valami referenciád is? Erősen kétlem, hogy lenne.

Buliban hasznos! =]

(#9583) Rive válasza nubreed (#9578) üzenetére


Rive
veterán

...elvileg az össz esetszám kb 5-6% -át tudják felderíteni teszteléssel...

Nem tudom, ez honnan jött, de pillanatnyi tudományos megalapozottsága nincsen. Van egy réteg, amelyik tünetek nélkül megússza a fertőzést (és közben: fertőz), de ezek teszttel szűrhetőek - csak teszttel szűrhetőek. Az arányuk nem tiszta, de úgy 20-40% közé szokás tenni.

A betegek ~ nyolcvan százaléka megússza kórház nélkül, ezek egy része kifejezetten enyhe tünetekkel - ezt a nyolcvan százalékot a járvány csúcsán nem szokás tesztelni, hanem csak otthoni elzárkózásra kérni. De ilyankor is csak a kapacitáshiány miatt nincs tesztelés. Mármint, hogy normális helyeken...

Aztán persze van olyan, hogy tesztelés hiányában a már tüdőgyuszival kórházban fekvőt se sikerül megfelelően diagnosztizálni...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9584) Rive válasza inf3rno (#9582) üzenetére


Rive
veterán

Van. Vótmá. Soxor.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9585) lm83 válasza Rive (#9576) üzenetére


lm83
őstag

USAban is négy nap volt mire a NO Saints edzőjének meglett az eredmény, pedig ott biztos nem a pénzen múlt...

(#9586) Fecogame válasza Fecogame (#7897) üzenetére


Fecogame
veterán

És milyen jól tettem :) Így már tudok másra is koncentrálni ezen kívül, pl. angol tanulás, edzés vagy főzés :) Sokkal jobban is alszom azóta.

Csak a grafikonokat néztem az elmúlt időszakban. Ami feltűnt, hogy ma feleannyit teszteltek itthon, mint tegnap, és feleannyi igazolt fertőzött is lett. :DDD

Továbbra is kerülöm az infókat, Index-et, pár nap/hét múlva újra benézek ide.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#9587) inf3rno válasza Rive (#9584) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja gondoltam, hogy nincs. Utánanéztem, nem volt nehéz találni valami forrást. [link] Az otthon tákolt maszkok kb. fele-harmad annyira jók, mint a sebészeti maszkok, ha a beteg viseli.

Buliban hasznos! =]

(#9588) philoxenia válasza viharhozo (#9560) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Zárt terekre érvényes. Nekem két ilyen fertőzéshez volt szerencsém, egyik liftben sikerült, a másik vállalati gépkocsiban... :)
A maszkot csak benn húzom a légzőszerveim elé.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9589) #95561216 válasza #46105344 (#9577) üzenetére


#95561216
törölt tag

Azert a pm-et, mert a nagy eszukkel lezartak tobb metrovonalat es a buszokat is jelentosen ritkitottak.

(#9590) Rive válasza inf3rno (#9587) üzenetére


Rive
veterán

Lusta vagyok minden önjelölt gyorrsanbeesekésmondokvalaminagyonokosnaktűnőt szerencsétlent egyenként helyrerakni. A topik mottója - és a sok agyb@szott jólmegmondó miatt elég sok időbe telt idáig eljutni - hogy: 'EZ NEM EGY KIBASZOTT INFLUENZA'.

Legyél szíves az influenza-hivatkozásoddal békén hagyni és keresgélj a topikban fogorvosra, urológusra: ha megtaláltad, amiről szó van, akkor keresgélj tovább a másodlagos hivatkozásokra.

Pá.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9591) bigrock válasza vzozo (#9580) üzenetére


bigrock
addikt

Akkor én hazudok, az analógiád szerint.

(#9592) vzozo válasza bigrock (#9591) üzenetére


vzozo
senior tag

Tehát a vérképed, laborértékeid mindig perfektek, nincs vérnyomás problémád, asztmád, allergiád, testsúly is 100%-osan a Gauss-görbe közepén, csak hogy a lightosabb dolgokat említsem?

Akkor respect, csak így folytasd! :)

(#9593) Meggyi001

Koronavírus: új információk a mai operatív törzs tájékoztató után. Forrás: M1.

"A tartalomról röviden:
Még bírják a terhelést a kórházak
Így osztják majd ki a 3 millió maszkot
Háromszoros kapacitásbővítés van folyamatban
Magyarország időben lépett
Módosul a háziorvosi ellátás
Egyre több a csaló"

https://gamergep.hu/

(#9594) Weareus


Weareus
addikt

Húgom LIDL-ben dolgozik, mesélte, hogy volt olyan nyugdíjas néni, aki 70 kg lisztet tolt ki a kocsiban (mikor még lehetett kapni).
Értelmetlen. Mi saját magunknak fogjuk felverni ezzel az árakat, de nagyon.
Kígyóubi és a legtöbb zöldség horror-árban (és alig pang a polcokon valami...).
Krumpli van 'haccázé'.
Patikák dettó lefosztva. Korlátozott mennyiségben rendelhetnek árut. (Dobozszám-korlátozás van). Mivel minden nap többet adnak el (a legtöbb helyen), mint amennyit visszarendelhetnek, nem nehéz kitalálni, hogy mi lesz ebből, ha nem változik valamerre a helyzet.
C és D vitamin alig van, Béres cseppeket is lefosztották. 3 havi gyógyszert akar mindenki. Gumikesztyű, szájmaszk, kézfertőtlenítő a legtöbb patikában hetek óta nem kapható.

Bátyám azt mondta erre: ő eddig is bement a boltba és most is , de annyit vesz mindenből, mint eddig.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#9595) NavySeal válasza Meggyi001 (#9593) üzenetére


NavySeal
senior tag

:R Köszi a kivonatot!

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#9597) dobolan válasza Weareus (#9594) üzenetére


dobolan
senior tag

Húgom LIDL-ben dolgozik, mesélte, hogy volt olyan nyugdíjas néni, aki 70 kg lisztet tolt ki a kocsiban (mikor még lehetett kapni).

Lisztet most is lehet kapni...

(#9598) Nerd válasza Weareus (#9594) üzenetére


Nerd
aktív tag

en is ahhoz vagyok szokva hogy ami eppen kifogy megveszem a sarki aldiban. Elmult 2 het sokkolo volt szamomra, hogy ez most nem fog menni. Viszont mult het penteken gyakorlatilag mindent kaptam a sarki aldiban igy megusztam a tescos nagy bevasarlast. Kizartnak tartom hogy a a neni a 70 kilo liszt melle vesz meg masik 70et... csak elfogy mar az ures hely az otthonokban...

(#9599) Digitalis válasza Kobe (#9579) üzenetére


Digitalis
senior tag

Figyelik, és van rá utasítás is... Akár a magas vérnyomás is lehet indok, ezért 40-50 éven felül kb. szinte minden ember a "krónikus betegségben bla-bla" besorolást kapja.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#9600) Soulfly842 válasza Meggyi001 (#9593) üzenetére


Soulfly842
addikt

És ami még nem mellékes, hogy a most elhunyt fertőzött egy fiatalabb nő, aki "számos krónikus megbetegedéssel, köztük szív- és keringési betegségekkel és több más anyagcsere-betegséggel küzdött".

Egyébként nem értem ezt...

egyedül Mo-n titkolnak mindent... hány fertőzött van, hol, s ha már elmondja, hogy fiatalabb volt, akkor miért nem közli, hogy hány éves, stb-stb-stb...???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.